AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
ZNAJDŹ SPÓŁKĘ
lub dowolny tekst
AD.bx ad0c
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Obserwuj ten wątek | RSS
idź do strony: << < 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 > >>
Inwestowanie w spółki pana Mariusza Patrowicza Opcje
Stopień: Elokwentny
Grupa: StockWatcher
Wpisów: 316
Wysłane: 17 stycznia 2011 08:35:29
moj post byl pod wplywem impulsu, sorki. Dopiero pozniej zaczalem grzebac i znalazlem, dzieki v3nom.
mrk
Stopień: Złotousty
Grupa: + , StockWatcher
Wpisów: 1 767
Wysłane: 17 stycznia 2011 16:48:36
Cytat:
Fon Ecology zmienia i odwołuje prognozy
2011-01-12 09:44

Spółka nie osiągnie planowanego na 2010 r. zysku netto w wysokości 10,5 mln zł.

W komunikacie nie sprecyzowano jednak, jaki będzie czysty zysk. Wiadomo jedynie, że zysk brutto po 12 miesiącach wynosił ok. 8,3 mln zł i był niższy o 37 proc. od prognozowanego.

źródło

Kurs przyjął to ze stoickim spokojem, ciekawe z czego pochodzi ten zysk bo chyba nie z działalności operacyjnej?blackeye
Frog
Stopień: Opętany
Grupa: Engineer , Flight Crew
Wpisów: 5 405
Wysłane: 17 stycznia 2011 17:44:42
Najśmieszniejsze jest to, że wykazują to jako zyski z operacyjnej...

Oczywiście cash-flow w najlepszym razie neutralny blackeye
Link do mojego bloga Dwa Miliony
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum
mathu
Wpisów: 4 617
Wysłane: 19 stycznia 2011 16:27:39
Nie zgadniecie kogo przed chwilą spotkałem na centralnym w Warszawie. Sick
The recovery in profitability has been amazing following the reorganization, leaving Barings to conclude that it was not actually terribly difficult to make money in the securities market.
bartekm
Wpisów: 213
Wysłane: 19 stycznia 2011 17:46:07
Cytat:
Nie zgadniecie kogo przed chwilą spotkałem na centralnym w Warszawie

i nie dałeś mu w ....Shhh ???king
Frog
Wysłane: 19 stycznia 2011 17:59:54
mathu napisał(a):
Nie zgadniecie kogo przed chwilą spotkałem na centralnym w Warszawie. Sick

Elvisa? Anxious
mathu
Wysłane: 19 stycznia 2011 18:10:03
Staliśmy na jednym peronie, w sumie nie wiem, czy nie jedziemy tym samym IC, więc jeszcze nie wszystko stracone.

Tyle że on na żywo wcale nie sprawia wrażenia parówki, don to znacznie celniejsze określenie, jest ode mnie wyższy o pół głowy, a należę raczej do wyższych niż niższych. Z takimi grabami nie musi się bać prysznica jak już go zamkną za te wszystkie przekręty. Był z kumplem, postura podobna.
The recovery in profitability has been amazing following the reorganization, leaving Barings to conclude that it was not actually terribly difficult to make money in the securities market.
Frog
Wysłane: 19 stycznia 2011 18:38:10
Trzeba było zapytać kiedy kolejny bankomat włączy i który to będzie. Wcześniej zawsze jest pompka blackeye
mathu
Wysłane: 18 lutego 2011 23:54:20
Cytat:
1. Podwyższa się kapitał zakładowy Spółki do kwoty 2.139.650.000 zł (dwa miliardy sto trzydzieści dziewięć milionów sześćset pięćdziesiąt tysięcy złotych), to jest o kwotę 2.128.450.000 zł (słownie: dwa miliardy sto dwadzieścia osiem milionów czterysta pięćdziesiąt tysięcy złotych), poprzez emisję 217.000.000 (słownie: dwieście siedemnaście milionów) imiennych akcji zwykłych serii K o wartości nominalnej 0,10 złotych (słownie: dziesięć groszy) każda ("Akcje Serii K") oraz poprzez emisję 21.000.000.000 (dwadzieścia jeden miliardów) akcji imiennych serii L pozbawionych prawa głosu ( akcje nieme ) uprzywilejowanych co do dywidendy w stosunku do pozostałych akcji Spółki w stosunku 2:1 o wartości nominalnej 0,10 złotych (słownie: dziesięć groszy) każda ("Akcje Serii L").

v3nom
Stopień: Kaznodzieja
Grupa: Engineer , StockWatcher
Wpisów: 3 049
Wysłane: 19 lutego 2011 01:20:08
Z wrażenia sprawdziłem jakiej spółki dotyczy informacja. Tą spółką jest... teraz werble... więcej werbli... Tak, tą spółką jest FON Angel

A akcje mają zostać pokryte wyłącznie wkładami niepieniężnymi w postaci akcji Atlantis Angel

No i to uzasadnienie Angel
Klika się i sprzedaje ;-)
Frog
Wysłane: 21 lutego 2011 19:10:29
http://www.parkiet.com/artykul/1021492_-Sprzezone--miliardowe-emisje-Fonu-i-Atlantisu.html

Cytat:
O godzinie 12.00 udziałowcy Atlantisu (prawie 66 proc. papierów kontroluje cypryjski Fogut Holdings, kojarzony ze znanym inwestorem giełdowym Mariuszem Patrowiczem – choć on sam zdecydowanie się od tego odżegnuje) podejmą uchwałę o podwyższeniu kapitału z 14,7 mln do 2,14 mld zł. Płocka spółka wyemituje 81 mln akcji imiennych serii K oraz 5,98 mld akcji serii L – również imiennych, a dodatkowo niemych (czyli nie będzie można z nich głosować na zgromadzeniach) i uprzywilejowanych co do dywidendy wobec akcji zwykłych w stosunku 2 do 1. W obu przypadkach cena emisyjna – równa wartości nominalnej – wyniesie 35 gr.
Walne zgromadzenie Fonu, które odbędzie się godzinę po posiedzeniu Atlantisu (tu z kolei cypryjski Fartpol Holdings również kojarzony z Patrowiczem kontroluje 64 proc. walorów), podejmie uchwałę o podwyższeniu kapitału z 11,2 mln do 2,14 mld zł w drodze emisji 217 mln akcji imiennych serii K i 21 mld papierów serii L (podobnie jak w Atlantisie imiennych, niemych i uprzywilejowanych co do dywidendy). Cena emisyjna ma być równa wartości nominalnej i wynieść 10 gr.
W kolejnym etapie przedsiębiorstwa wymienią się akcjami, płacąc sobie nimi wzajemnie. Jak czytamy w projektach uchwał, oba pakiety będą na potrzeby transakcji wycenione według cen emisyjnych – a więc na 2,1 mld zł. Umowy o objęciu papierów mają zostać zawarte do końca maja bieżącego roku, natomiast wkłady zostaną wniesione w ciągu 11 miesięcy od dnia zarejestrowania podwyższenia kapitału.

Cytat:
... gdyby wspomniane megaemisje doszły do skutku, przy bieżących kursach Fon i Atlantis byłyby warte po 8,7 mld zł, co plasowałoby je obok Getin Banku, ING BSK czy energetycznych gigantów Enei i Tauronu. Obecna kapitalizacja Fonu to 46 mln zł, natomiast Atlantisu 58 mln zł.
mathu
Wysłane: 21 lutego 2011 19:31:47

To jest tak absurdalne, że po prostu nie wiem co powiedzieć. Zawsze śmiałem się pomysłów Dona, ale teraz odbiera mi mowę, nie przypuszczałem w snach, że można wymyślić coś takiego.

Co będzie następne? Rekurencyjne kreowanie wartości? Fon wyemituje akcje dla Fona opłacone wkładem w postaci akcji Fona? Prawdopodobnie odpowiednio księgując coś takiego, można z niczego wyprodukować zupełnie dowolną liczbę akcji zabezpieczonych tymi samymi akcjami.

Co ciekawe, kurs Fona ani drgnie, co by wskazywało, że wszystkie akcje są w posiadaniu albo słupów Patrowicza, albo kompletnych idiotów.

Czekam na wywiad w CNBC.
Edytowany: 21 lutego 2011 19:32
Heyahpanama
Wpisów: 342
Wysłane: 21 lutego 2011 19:40:42
oooooo woooooow brak mi slow jeszcze troche to spolki patrowicza zawojuja wig 20...puke_l

Moze moje pytanie wydac sie dziwne ale nie wiem wiec pytam:

To znaczy ze Fon i Atlantis wymienia sie miliardami akcji?
moze mi ktos jeszcze wyjasnic jaki przeogromny zysk beda wykazywac obie spolki (Fon i Atlantis) z racji przeszacowania tych akcji( obecna cena rynkowa jest kilkukrotnie wyzsza od emisyjnej.
Edytowany: 21 lutego 2011 19:45
Frog
Wysłane: 21 lutego 2011 19:42:26
Heyah, Ty się nie śmiej. FON jeszcze parę lat temu był w midWIG'u d'oh!
Heyahpanama
Wysłane: 21 lutego 2011 19:46:26
Wiem pamietam jak w 2007 roku zaczynalem troszke pogrywac na gieldzie, to Fon kojarzyl mi sie z firma "ktora cos robila" ale jak pan mariusz tam zawital to juz tylko drukuja...
Frog
Wysłane: 21 lutego 2011 21:05:01
Heyahpanama napisał(a):
moze mi ktos jeszcze wyjasnic jaki przeogromny zysk beda wykazywac obie spolki (Fon i Atlantis) z racji przeszacowania tych akcji( obecna cena rynkowa jest kilkukrotnie wyzsza od emisyjnej.

Osobiście uważam że tym spółkom należy poświęcić dokładnie tyle samo czasu ile poświęcamy na analizę psich kup zalegających na trawnikach.

No chyba że ktoś zbiera materiały do książki "Patologie na rynku kapitałowym"
mathu
Wysłane: 22 lutego 2011 14:45:28
Podobno dziś był wywiad w CNBC, gdzie to można zobaczyć?
Wpisów: 256
Wysłane: 24 lutego 2011 19:37:48
Wywiad z Patrowiczem TVNCNBC o 21 miliardach akcji :)

http://www.tvn24.pl/8769055,0,0,4,1,o-co-chodzi-z-emisjami-fon-i-atlantis,tvn_cnbc.html

"(...)Ta emisja jest tylko środkiem do osiągnięcia celu, czyli do ... dużej emisji akcji, która będzie ewentualnie dopuszczona do rynku (...) One są tylko pewnym środkiem do osiągnięcia pewnego celu"

A później kolejna emisja 60 mld, które już mają być dopuszczone do rynku :)

Warto zwrócić uwagę na opis inwestowania instytucji finansowych: "Klika się i sprzedaje (...)" oraz jak to Patrowicz stał się filantropem i społecznikiem.

A i jeszcze zdradził tajemnice o nadciągającej hossie rolnej.

Kabaret pierwsza klasa. Polecam!
mathu
Wysłane: 24 lutego 2011 19:55:21
Rewelacja :D

On chce mnożyć akcje wykładniczo :D Te miliardy akcji są środkiem do kolejnej emisji 60 mld akcji na okaziciela dla "potężnych instytucji finansowych" które Patrowicz przekonał do zainwestowania w Fona i Atlantis d'oh! d'oh! d'oh! d'oh! d'oh! d'oh!

Mój umysł jest zbyt mały żeby pomieścić w sobie tę światłą ideę. Zaiste, przenikliwy jest wzrok błogosławionego i czcigodnego przywódcy.
Edytowany: 24 lutego 2011 19:57
Heyahpanama
Wysłane: 24 lutego 2011 20:40:20
Ciakawe czy PAtro zdola objac 60 miliardow akcji po groszu:D?
Użytkownicy przeglądający ten wątek
Gość

Skocz do forum
idź do strony: << < 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 > >>