KRUK - Spółki od A do Z - GPW - forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
ZNAJDŹ SPÓŁKĘ
lub dowolny tekst
AD.bx ad0c
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Obserwuj ten wątek | RSS
idź do strony: << < 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 > >>
KRUK [KRU] Opcje AKTUALNY KURS: 246,85 zł (+1,23%) 23-01-2017 17:00
Stopień: Ostrożny
Grupa: StockWatcher
Wpisów: 6
Wysłane: 4 sierpnia 2014 21:28:46 przy kursie: 90,90 zł
wykres tygodniowy - Anty Teresa, hm, dziwny rozjazd wykresow miedzy stooqiem a stockwatchem...

Co do rysowania linii trendu: Wykres dla mnie wydaje sie calkiem ok, bo dzialala juz kilkakrotnie

Krewa, przeciez flaga nie musi trwac idealnie 3-4 tyg, z mojego doswiadczenia wynika, ze moze dluzej :)

Koniec koncow, trend jest i trwa poki nie zostanie zlamany, wybicie sie z tego kanalu (wg mnie bedacego flaga) da sygnal kupna

Chociaz dalej mnie dziwi na roznica na wykresach, przeciez nie wyplacali zadnej dywidendy...
krewa
Stopień: Kaznodzieja
Grupa: Engineer , Flight Crew, StockWatcher
Wpisów: 3 765
Wysłane: 4 sierpnia 2014 21:38:26 przy kursie: 90,90 zł
Skittles,
mogę prosić o przykład takiej flagi?
Ja z kolei zamieszczę przykład flagi "przeterminowanej" - jak widać z zasięgu nici. Pomijając, że mierzyłem konserwatywnie, nie długość masztu tylko wybicie oporu.

Trochę niewłaściwy wątek wybraliśmy do dywagowania odnośnie skuteczności formacji. Się wyczyści za jakiś czas.
Edytowany: 4 sierpnia 2014 22:12
anty_teresa
Stopień: Opętany
Grupa: Engineer , Flight Crew
Wpisów: 7 921
Wysłane: 4 sierpnia 2014 22:08:55 przy kursie: 90,90 zł
Skittles napisał(a):
wykres tygodniowy - Anty Teresa, hm, dziwny rozjazd wykresow miedzy stooqiem a stockwatchem...

Co do rysowania linii trendu: Wykres dla mnie wydaje sie calkiem ok, bo dzialala juz kilkakrotnie

Nie ma żadnego rozjazdu pomiędzy ATtraderem, a stooqiem. Ty rysowałeś w skali logarytmicznej, natomiast ja w liniowej. Dodatkowo w pierwszym wykresie rysowałeś po... no właśnie, ani po ekstremach, ani po closach. W drugim jest prawie po closach, a więc wiadomo o co chodzi. Według Twojego rysunku, Twoja linia trendu została jednak złamana w ostatniej świecy. Z resztą jak rysowałbyś ją w czasie to łamana byłaby już wcześniej...

EDIT: Prośba abyś wstawiał bezpośrednie linki do obrazków w tagach
EDIT2: Tak w ogóle to nie lubię i nie cenię linii trendu. Bo one często nie uwzględniają zmiany dynamiki tego trendu. Niektórzy stosują wachlarze w takim przypadku, zaś ja trendy definiuję wskaźnikami, albo klasycznie z teorii Dow'a. Krótko mówiąc jak istotne dołki są coraz wyżej to mamy trend wzrostowy i wcale nie musi się do niego przykładać linijki. Ewentualnie na sposób Sprendeo, czyli od podstawy trendu, do przełamania istotnego wsparcia/oporu
Edytowany: 4 sierpnia 2014 22:20
Stopień: Ostrożny
Wpisów: 6
Wysłane: 5 sierpnia 2014 10:53:01 przy kursie: 91,65 zł
Krewa, literatura podaje roznie - w ksiazce murphyego pisze, ze od 1 do 3 tyg, w innych zrodlach znajdziesz info do 6, ale i tak to nie bedzie regula i najwazniejszym wyznacznikiem
Gdyby wszystkie wykresy dzialaly ksiazkowo to wszyscy bylibysmy bardzo bogaci, ale nie dzialaja... I zawsze znajdzie sie jeden oscylator np, ktory nie bedzie pasowal

Ponizej przyklad, ze flaga moze trwac dluzej (olaboga, wolumen sie nie zgadza) ;)

W przypadku kruka nie trzeba tego nazywac idealnie flaga, ale wybicie z tego kanalu gora tak czy siak wg mnie da sygnal kupna

rafsty
Stopień: Złotousty
Wpisów: 2 179
Wysłane: 5 sierpnia 2014 12:04:37 przy kursie: 91,65 zł
Znaleźliśmy z Kolegą Studenciną wspólny język, więc usunąłem swoją wypowiedź oraz bezpośrednie odniesienia do niej. W celach edukacyjnych pozostawiam wpisy w ramach dyskusji na temat formacji technicznych.
Stopień: Obeznany
Wpisów: 60
Wysłane: 5 sierpnia 2014 12:09:07 przy kursie: 91,65 zł
Witam ponownie.
A jednak temat trochę nabrał dynamiki, co mnie bardzo cieszy.
Na początku chciałem się odnieść do moich screenów. Skoro Wg Was brakowało tam po prostu opisu to wystarczyło napisać mi na PW a bez problemu uzupełnił bym treść.
Z drugiej zaś strony wydawało mi się, że na forum panuje wysoki poziom wiedzy. Patrząc na wpisy panów : "sasky" i "Tomasz Nawrocki" stwierdziłem, że skoro umieszczają zawiłe analizy to nie ma co się wygłupiać z pisaniem o podstawach. Nic się jednak nie stało i na przyszłość jak najbardziej będę umieszczał wystarczający komentarz do zrozumienia tego, co będę chciał przedstawić na screenach.

Wracając to tematu wątku:

/Potrzebny komentarz umieściłem bezpośrednio na screenie/

Pozdrawiam serdecznie.
Edytowany: 5 sierpnia 2014 12:38
Lukasz Konopko
Stopień: Elokwentny
Grupa: . , Engineer, Flight Crew, StockWatcher
Wpisów: 459
Wysłane: 19 sierpnia 2014 16:28:36 przy kursie: 89,01 zł
KRUK Deutschland GmbH – tak nazywa się niemiecka spółka, której umowę założenia zawarła Grupa KRUK w dniu 19 sierpnia 2014 roku. Jej siedzibą jest Berlin. Tym samym KRUK zrobił pierwszy krok w kierunku wejścia na atrakcyjny rynek niemiecki.
>> Link
Stopień: Obeznany
Wpisów: 60
Wysłane: 19 sierpnia 2014 19:59:46 przy kursie: 89,01 zł
Witam,
Parę małych wiadomości układa się w całość.
Szybko skomentuje wykres:
Tygodniowy:
- ogólnie trend wzrostowy widoczny i niczym nie zagrożony,
- patrząc lokalnie poziom 90 zł może być kluczowy. Pokazują nam to świeczki, których cienie są długie i sięgają powyżej w/w poziomu,
- wyjście powyżej 90 zł będzie pozytywnym sygnałem, tym samym przebita zostanie linia trendu spadkowego.

Ogólnie dopatruje się jeszcze innych małych pozytywnych sygnałów związanych z przebiciem oporu, ale chyba nie warto o nich teraz pisać.
Wykres Dzienny:
- jest tylko potwierdzeniem tego, co napisałem powyżej,
- zerknij na świeczkę, którą zaznaczyłem:

Reasumując:
Ogólnie widzę za niedługo szansę na nabycie akcji po dość atrakcyjnej cenie. Warto obserwować walor,
Pozdrawiam.
Edytowany: 19 sierpnia 2014 20:00
Stopień: Rozgadany
Grupa: . , StockWatcher
Wpisów: 138
Wysłane: 28 sierpnia 2014 12:57:09 przy kursie: 96,40 zł
Zdaniem analityków DI Investors również fundamentalnie jest potencjał do wzrostów.
Cytat:
Pomimo silnego wzrostu w ostatnim tygodniu, uważamy, że kurs akcji Kruka w dalszym ciągu nie odzwierciedla ponadprzeciętnej rentowności spółki, bardzo dobrych wyników w najbliższych dwóch latach oraz potencjału długoterminowego wzrostu, wspomaganego przez wejście spółki na rynek niemiecki.

>> Link
Nataniel
Wpisów: 148
Wysłane: 1 września 2014 09:06:11 przy kursie: 99,80 zł
Wzrost zysku netto o 94% r/r to naprawdę robi wrażenie Whistle

link
Edytowany: 1 września 2014 09:07
saturas
Wpisów: 100
Wysłane: 2 września 2014 10:43:56 przy kursie: 98,00 zł
Wyniki tym bardziej okazałe jak spojrzymy na słabe wyniki np. PRESCO, gdzie spółka ledwo osiąga jakikolwiek zysk. Kruk Mądrze inwestował i teraz się to spłaca.
anty_teresa
Wysłane: 3 września 2014 10:44:57 przy kursie: 100,50 zł
Omówienie wyników finansowych GK Kruk SA po II kwartale 2014r.

Kruk po raz kolejny zaprezentował świetne wyniki i wysoko powiesił poprzeczkę konkurencji. Spółka rośnie, a co ważniejsze - rozwija się. To Kruk wyznacza trendy na rynku i jest prawdziwym liderem branży. To Kruk pierwszy potraktował osobę zadłużoną jako klienta, to Kruk wspólnie z Getin bankiem otworzył rynek konsumenckich wierzytelności hipotecznych. Spółka korzysta z premii pierwszeństwa, dzięki czemu prezentuje dobre wyniki

Przychody Grupy wyniosły w drugim kwartale 143 mln zł i były o 39 proc. wyższe niż w porównywalnym okresie poprzedniego roku. Były także znacząco wyższe od prezentowanych w poprzednim kwartale. Na poniższym zagregowanym wykresie zaprezentowałem przychody poszczególnych segmentów.

Tradycyjnie obroty grupy zdominował segment posiadanych pakietów wierzytelności, który pochwalił się przychodami na poziomie 241 mln zł, co stanowi wzrost o 43 proc. w ujęciu r/r.
Inkaso zanotowało podobny wynik sprzedażowy jak przed rokiem. Windykacja na zlecenie pomimo stosunkowo niskiego udziału w skonsolidowanych przychodach ma duże znaczenie dla spółki. To w inkasie Kruk zdobywa doświadczenie, buduje statystykę spłat od wierzytelności z konkretnymi parametrami, co pozwala właściwie oszacować wartość nabywanych pakietów i uzyskać wynik w największym segmencie. Można powiedzieć, że podział jest nieco sztuczny. Zwracam uwagę, że nie ma w sprawozdaniu wykazywanej sprzedaży między segmentami, ale tak naprawdę możemy mówić o pewnych obrotach między-segmentowych. Skoro know-how tego segmentu jest wykorzystywane w innym można wyznaczyć np wartość sprzedaży. Dla finalnego wyniku nie ma to w sumie znaczenia, bo obroty między segmentami są wyłączane, ale chciałem uzmysłowić, że nie można bagatelizować tego segmentu. Bardzo wysoka sprzedaż segmentu pakietów wierzytelności to efekt rozpoczęcia procesu windykacyjnego na nabytym w pierwszym kwartale pakiecie wierzytelności hipotecznych, ale także sprzedaży korporacyjnej. Dodatkowo Kruk zaprezentował wysokie przeszacowanie 12,4 mln zł, które odkłada się wprost na przychody, a więc i na wynik. Nie może zatem dziwić, że engagement pakietów wierzytelności zdominował udział w wyniku-marży pośredniej

Wynik na pakietach wyniósł w tym kwartale 93,7 mln zł w porównaniu do 65,5 mln w poprzednim i 55,6 w okresie porównywalnym. Po eliminacji wpływu przeszacowań dostaniemy odpowiednio 81 mln teraz, 60 w poprzednim kwartale i w końcu 49 przed rokiem. Jak wspomniałem w tym kwartale Kruk rozpoznał w wyniku segmentu zysk ze sprzedaży pakietu korporacyjnego -18,7 mln. Transakcja miała miejsce w kwietniu, o czym spółka informowała już przy raporcie za 1 kw, więc nie powinno to być zaskoczeniem. Jeśli wynik na transakcji potraktujemy jako zdarzenie jednorazowe, to otrzymamy wynik segmentu po oczyszczeniu z przeszacowań na poziomie ca 62 mln, co już koresponduje z wynikiem poprzedniego kwartału.

Przychody segmentu wzrosły, natomiast koszty operacyjne… spadły. I to jest największe zaskoczenie sprawozdania. Wydawałoby się, że po wprowadzeniu agentów terenowych powinny się stabilizować okolicy 43 mln, lub nawet rosnąć, a tym czasem mamy spadek do poziomu ciut ponad 38 mln zł.

Wszystkie parametry operacyjne podążyły w pożądanych kierunkach. Koszty w stosunku do spłat spadły, ale w spłatach prawdopodobnie ujęto także wpływy ze sprzedanego pakietu wierzytelności korporacyjnych. Wzrosły rentowności segmentu i skonsolidowanego wyniku EBITDA oczyszczonego z przeszacowań. Skoro mowa o przeszacowaniach, do których podchodzę z reguły bardzo krytycznie to chciałbym zaprezentować jeszcze jeden wykres.

Proszę zauważyć, że w wynikach Kruka pojawiają się zarówno przeszacowania dodatnie jak w tym półroczu, które powiększają wynik grupy, jak też ujemne, którego go obniżają. Z tym drugim przypadkiem mieliśmy do czynienia choćby w drugim półroczu poprzedniego roku. Na wykresie zaprezentowałem także spłaty w relacji do raportowanych przychodów. Przypomnę, że Kruk prezentuje w przychodach tylko część spłaty, tzw ratę odsetkową. Reszta, czyli rata kapitałowa zmniejsza bilansową wartość pakietów wierzytelności i nie przechodzi przez wynik. To pewnego rodzaju odzwierciedlenie kosztu nabycia pakietu.

Wyniki Kruka można oceniać tylko pozytywnie, nawet po eliminacji potencjalnych zdarzeń jednorazowych. Podobnie do akcjonariuszy, zadowoleni także powinni być obligatariusze. Spółka zwiększa poziom EBITDA gotówkowej. Pokrycie zobowiązań odsetkowych spółki wspominanym parametrem wynosi 1,84, co oznacza, że Kruk w ciągu niecałych dwóch lat jest stanie ze swojej działalności spłacić całe zadłużenie odsetkowe.

Skumulowany zysk netto za ostatnie 4 kwartały wynosi 147 mln zł. Gdy uznamy tę wartość za powtarzalną to wycena spółki nie wydaje się wygórowana, tym bardziej, że Zarząd spółki z Prezesem Kruka na czele mierzy co roku w kilkanaście procent wzrostu.

Teresa
Wpisów: 4 713
Wysłane: 10 września 2014 13:35:49 przy kursie: 106,00 zł
O wynikach finansowych w drugim kwartale 2014 roku z Michałem Zasępą, członkiem zarządu Kruk SA rozmawia redakcja StockWatch.pl

http://wiadomosci.stockwatch.pl/kruk-chce-podbic-europe-prougodowym-modelem-biznesu-wywiad,akcje,116440
A wiesz przynajmniej dlaczego przegrałeś?...
sasky
Wpisów: 1 732
Wysłane: 26 września 2014 08:33:05 przy kursie: 109,55 zł
KRUK podbija stratosferę – analiza techniczna w porannym Wykresie dnia.

Szczegółowe omówienie sytuacji w serwisie Wiadomości SW:
http://wiadomosci.stockwatch.pl/kruk-podbija-stratosfere-analiza-techniczna,wykres-dnia,117725
Lukasz Konopko
Stopień: Elokwentny
Grupa: . , Engineer, Flight Crew, StockWatcher
Wpisów: 459
Wysłane: 13 października 2014 09:17:21 przy kursie: 106,50 zł
W III kwartale Kruk wydał 42 mln zł na nowe pakiety wierzytelności
Cytat:
W minionym kwartale windykacyjna grupa zakupiła portfel wierzytelności wart ponad 0,5 mld zł. Od początku roku nominalna wartość nabytych pakietów to 2,2 mld zł.

>> Link
sasky
Wysłane: 5 listopada 2014 08:25:41 przy kursie: 112,00 zł
Kruk nabiera wysokości – analiza techniczna w porannym Wykresie dnia.

Szczegółowe omówienie sytuacji w serwisie Wiadomości SW:
http://wiadomosci.stockwatch.pl/kruk-nabiera-wysokosci-analiza-techniczna,wykres-dnia,120695
anty_teresa
Wysłane: 12 listopada 2014 14:57:52 przy kursie: 113,90 zł
Omówienie wyników finansowych GK Kruk SA po III kw. 2014r.

Kruk w tym kwartale nie zachwycił wynikami. Raportowane dane były wyraźnie gorsze od rynkowego konsensusu. Przychody w stosunku do odpowiadającego kwartału roku ubiegłego praktycznie się nie zmieniły, zysk operacyjny spadł o 11 proc, podobnie wynik netto

Nie oznacza to jednak, że w tryby maszyny produkującej ogromne ilości gotówki wkradł się piasek. Choć spółka wyróżnia 3 segmenty, to wyniki determinuje działalność windykacyjna na własnym portfelu wierzytelności. To on odpowiada za 89 proc. przychodów i 92 proc. marży pośredniej, która jest synonimem wyniku brutto na sprzedaży. Jak widać na poniższych wykresach słabszy od oczekiwań wynik został zdeterminowany właśnie przez ten kluczowy segment

Podstawą do wykazania przychodów, a zatem i wyniku są wpłaty od osób zadłużonych. Spłaty na posiadanych portfelach w tym kwartale wzrosły o 17 proc., przy wzroście średniej wartości portfela o 21,7 proc.

Na podstawie wcześniej raportowanych danych można było oczekiwać nieco większego poziomu spłat. Podobnie wyższe oczekiwania miała także sama spółka, co widać w wartości przeszacowania portfeli wierzytelności. W tym kwartale wartość portfela wzrosła na skutek niższych stóp procentowych o 8,6 mln, ale jednocześnie zmniejszyła się ze względu na niższe oczekiwane przepływy pieniężne o 21,8 mln zł. Niestety w sprawozdaniu spółka nie ujawnia w którym segmencie i na którym rynku się coś zadziało i dlaczego. Ze względu na sporą kwotę można oczekiwać, że zmieniły się prognozy co do wielkości lub terminu odzysków z portfela hipotecznego lub korporacyjnego. Przypomnę, że zgodnie z zasadami rachunkowości zmiana wartości godziwej pakietów odkłada się wprost na przychody segmentu. Oczywiście przeszacowanie ma charakter niegotówkowy, ale zmniejsza wynik.

Przychody segmentu skorygowane o przeszacowania rosną o 8,3 proc., natomiast skorygowany wynik rośnie o 8,7 proc. Gotówkowy/powtarzalny obraz działalności jest zatem znacząco lepszy od raportowanych w sprawozdaniu liczb. Warto wspomnieć, że Kruk mocno trzyma w ryzach koszty. Proszę zwrócić uwagę, że pomimo rozbudowy zespołu terenowego, a także uruchomienia działalności w Niemczech, poziom poniesionych kosztów w stosunku do osiąganych spłat systematycznie maleje. To potwierdza skuteczność personifikacji kontaktów z klientami i z nawiązką rekompensuje ponoszone koszty. Rentowność EBITDA gotówkowej(w stosunku do posiadanego portfela wierzytelności), czyli oczyszczonej z przeszacowań, nawet pomimo niższych spłat rośnie!

Wyniki Kruka są znacząco lepsze niż wynika to bezpośrednio z raportowanego zysku netto. Widać to także w rosnących przepływach operacyjnych - 96,5 mln vs. 60,6 mln zł.
Po 3 kwartałach zysk netto już przekracza o 29% proc. wynik uzyskany w zeszłym roku. To naprawdę bardzo dobry wynik, przy tej skali działalności, a Kruk nie powiedział przecież jeszcze ostatniego słowa. Wydaje się, że niebawem dojdzie także do pierwszych zakupów pakietów wierzytelności na rynku niemieckim. Wskazuje na to podpisana przez spółkę umowa kredytu w EUR na kwotę do 70 mln zł.
Spółka swoją działalność w dużym stopniu finansuje emisjami obligacji z których 18 serii jest notowanych na Catalyst. Inwestorzy tradycyjnie mogą spać spokojnie, bo spółka posiada bardzo wysokie wskaźniki zdolności do obsługi długu. Dług netto do EBITDA gotówkowej liczonej jako suma z ostatnich 4 kwartałów wynosi obecnie 1,4, co oznacza, że spółka z niecałego 1,5 roku działalności jest w stanie wygenerować tyle gotówki aby spłacić wszystkie wyemitowane obligacje i zaciągnięte kredyty. Nie może dziwić zatem notowanie wszystkich wyemitowanych serii znacząco powyżej nominału. Kruk posiada sporo miejsca na zwiększenie zadłużenia, a więc także na zwiększenie inwestycji.
Pomimo długoterminowego wzrostu kursu nie można powiedzieć, aby Kruk był spółką drogą. Automat zakładający powtarzalność wyników: http://www.stockwatch.pl/gpw/kruk,wykres-swiece,wskazniki.aspx wycenia obecnie spółkę maksymalne na 111,60 zł za akcję. Jednak Kruk jest spółką jednoznacznie wzrostową, która rośnie średnio w tempie kilkunastu procent rocznie, a na razie nie widać końca tego wzrostu. Przy obecnym 12 miesięcznym wyniku na poziomie 144 mln rynek przykłada około 2 proc. średniorocznego wzrostu aż do nieskończoności. W świetle dotychczasowych dokonań premia za wzrost wydaje się dość niska.
Edytowany: 13 listopada 2014 07:28
Stopień: Ośmielony
Wpisów: 15
Wysłane: 12 listopada 2014 22:33:26 przy kursie: 113,90 zł
anty_teresa,

prośba o wyjaśnienie: co oznacza kwota 123 mln [nie jest to zysk netto za ostatnie 12 mc (144 mln), ani za rok 2013 (97 mln)]?

Pytanie w odniesieniu poniższego zdania.

Cytat:

Przy obecnym 12 miesięcznym wyniku na poziomie 123 mln rynek przykłada około 3 proc. średniorocznego wzrostu aż do nieskończoności.
anty_teresa
Wysłane: 13 listopada 2014 07:29:32 przy kursie: 113,90 zł
To była pomyłka. Poprawiłem.
sasky
Wysłane: 11 stycznia 2015 13:06:49 przy kursie: 116,95 zł
Oszustwo "na wnuczka" nie jest już trendy. Teraz wyłudzenia robi się np. na Kruka, albo ZUS

Cytat:
Oszuści znaleźli kolejny sposób, żeby wyłudzać pieniądze. Tym razem podszywają się pod firmę windykacyjną Kruk SA. Chodzi o tzw. przesyłki pobraniowe na kwoty 130 oraz 144 złote. Miałaby je wysyłać właśnie firma windykacyjna Kruk SA, jednak jej przedstawiciele zapewniają, że nie mają z tym nic wspólnego.

http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/3710728,oszusci-w-lodzi-podszywaja-sie-pod-firme-kruk-zus-i-rozne-instytucje,id,t.html
Użytkownicy przeglądający ten wątek
Gość

Skocz do forum
idź do strony: << < 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 > >>