W stocks 2016 - portfel pasywnego inwestora vol. 2 - Indywidualne kroniki giełdowe - forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
X
AD.bx ad0c
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Obserwuj ten wątek | RSS
idź do strony: << < 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 > >>
W stocks 2016 - portfel pasywnego inwestora vol. 2 Opcje
Stopień: Elokwentny
Grupa: StockWatcher
Wpisów: 427
Wysłane: 3 stycznia 2017 20:44:15
dzisiaj dolar zaskoczył wzrostem po otwarciu sesji amerykańskiej, to chyba tłumaczy spadki na ropie (ale też i na miedzi angry3 )
Jutro minutki z posiedzenia FED-u, może po tym dolar odpuści.
Yaroman
Stopień: Krasomówca
Wpisów: 616
Wysłane: 3 stycznia 2017 20:49:17
Dzięki za obrazek i analizę. Ja PKO widzę podobnie i podobnie pogrywam ( z tą różnicą, że wszedłem w kontrakty już w czasie konsolidacji, a obecnie dokupiłem).
Pozdrowienia wave
fluctuat nec mergitur
Stopień: Złotousty
Wpisów: 1 577
Wysłane: 9 stycznia 2017 11:31:13
Małe przetasowania w portfelu:

S RCFL3OIL po 1,93 (-8,79%, -185,31)
K 9 szt ONC po 166,25

Na ropie możliwe że straciłem cierpliwość, ale jednak nie wygląda to na wybicie jakiego oczekiwałem - praktycznie ruch wzrostowy został zanegowany na tej samej sesji, kolejne nie przyniosły rozstrzygnięcia. Długoterminowo ropa możliwe że będzie rosła - ale póki co pozostanę obserwatorem tematu.

"Griduję" ONC dalej - do pełnej pozycji. Sądzę że korekta się kończy (choć tak sądziłem od 170 paru zł ;)), ostatnie świece zdradzają wyczerpanie podaży. W bliskiej perspektywie dobre wyniki pod które kurs powinien chociażby zaatakować hist. max.

Na celownik jak pisałem wcześniej wprowadzam banki. Rynek chce grać pod podwyżki stóp procentowych jak i ogólne ożywienie cykliczne. Są oczywiście ryzyka w wynikach banków (CHFy, niższe zyski z transakcji kartami np.) ale sygnał kupna na Wig Banki jest faktem. Obecnie w obserwacji mam Getin i PKOBP - oba wybiły swoje opory, możliwe że będę dobierał w korekcie jeden z nich za niecałe 3k.

W wolnej chwili opiszę obecne pozycje w portfelu jak i potem szerszą sytuację na indexach.
Kakarotto
Wpisów: 308
Wysłane: 9 stycznia 2017 20:12:15
Czy Ropa przypadkiem nie jest w kanale wzrostowy?
A PKO faktycznie wygląda fajnie. Możesz zrobić analizę WIg-Banki? Te spadki zdaje się że zatrzymały się na wsparciu jakiś czas temu, a teraz tworzy się 2 ramię formacji :P
Edytowany: 9 stycznia 2017 20:13
PeasantInvestment
Stopień: Rozgadany
Wpisów: 103
Wysłane: 9 stycznia 2017 23:42:20
Wojetek napisał(a):

"Griduję" ONC dalej - do pełnej pozycji. Sądzę że korekta się kończy (choć tak sądziłem od 170 paru zł ;)), ostatnie świece zdradzają wyczerpanie podaży. W bliskiej perspektywie dobre wyniki pod które kurs powinien chociażby zaatakować hist. max.

Skąd przekonanie o dobrych wynikach? Wiele na to wskazuje, ale prognozowanie na tej spółce to karkołomne zadanie.

Chociaż ja też się czaję na ONC :)
Wysłane: 10 stycznia 2017 15:30:48
@Peasant

Trzy powody w skrócie:
- pełne oddziaływanie na kwartał "pakietu paliwowego"
- sezonowość, przychody i zyski z 4Q z reguły w spółce były jednymi z najwyższych
- Spółka miała sporo środków pieniężnych na zakończenie 3Q, mam więc nadzieję ze użyła ich do zwiększania wolumenów sprzedaży

Skonsolidowany zysk netto za 4Q szacuję na przedział 13-15 mln.

@Kakarotto

Mam to w najblizszych planach - rozpocznę właśnie od analizy subindexów by potem przejść do własnych typów na ten rok :)
Edytowany: 10 stycznia 2017 15:31
Kakarotto
Wysłane: 10 stycznia 2017 18:11:56
Wojtku mógłbyś dorzucić hurtem do analiz jeszcze: Synthos? Angel
Wysłane: 11 stycznia 2017 11:47:18
Analiza sektorów - #1/2017

O ile analizy sektorowe fundamentalne można znaleźć prawie w każdym DM (lepsze lub gorsze) o tyle pod kątem sub indexów ciągle naszą giełdę mało kto opisuje (co w USA jest standardem).

Po pierwsze mamy nowe subindeksy: http://pulsinwestora.pb.pl/4651673,72650,gpw-stworzy-trzy-nowe-subindeksy - leki, odzież, górnictwo i motoryzacja. Wszystkie uważam że są bardzo potrzebne, w szczególności brakowało odzieży. SI narzekało na brak WIG-Gry - kto wie może się za rok pojawi, choć tutaj dobrze by było aby paru producentów przeszło z NC na głowny (JJB, BLO, F51 np.). Ciągle brakuje mi subindeksu dla clean-tech (w tym OZE) czy indeksu dla branży stalowej, niezbyt dobrze pokryte są spółki biotechnologiczne (Celon, BML, BIO i MAB trafiły do leków, Selvita np nie, podobnie w lekach nie ma Neuci, Farmacolu i Pelionu...). Kiedyś działał WIG plus, potem WIG-250 - dlaczego tych spółek spoza sWIGu nie ma ? Dobre pytanie, ale raczej do zarządu giełdy (może nowy prezes to czyta :) ?), póki co trzeba działać na tym co jest...

Nowy subindeksów nie analizuję - bo nie mają żadnej historii, trzeba poczekać minimum pół albo lepiej ponad rok zanim będą odpowiednie do analizy.

Główne indeksy:
WIG week

Od początku grudnia na WIG mamy silny sygnał kupna. Wybito konsolidację tworzoną przez cały 2016 rok, można też nakreślić trókąt którego zasięg wybicia daje ok 57000 pkt na WIG (co biorąc pod uwagę strefę oporu ok 56-57k ma głęboki sens). Siła ruchu jest bardzo duża, mamy obecnie 6 wzrostowy tydzień i pełną kontrolę byków nad parkietem (dla wzrokowców prosty tip - wystarczy spojrzeć na dominująćy kolor świec w danym okresie by określić przewagę danej strony na rynku). Oczywiście ryzyko lokalnej korekty jest spore, jednakże atak na strefę oporu jest prawie pewny.

WIG20 week

Sytuacja na W20 jest analogiczna do WIGu, jednak tu mamy drugi sygnał kupna. Pierwszy słabszy generowano również na początku grudnia przy znacznych obrotach, obecnie 2000 pkt nie zatrzymało szarży byków. Spodziewałbym się próby bull trapa i korekty w okolice 19xx - jednak przy tak silnym ruchu na wielkie ruchy korekcyjne bym nie liczył. Dlatego pozycja dla krótkiej strony rynku bardzo niewygodna - bo do ugrania w korekcie będzie może kilkanaście punktów a ryzyko spore. Długie pozycje pewnie będą dalej dobierane. 2300 pkt jako teoretyczny zasięg wybicia to minimum, sądzę że możliwy jest atak nawet na 2550 w długim terminie.

mWIG40 week

Jeśli ktoś mas wątpliwości to tak wygląda zaawansowana hossa. Kolejne sygnały kupna jakie mWIG40 generował trudne były do zlekceważenia, w ostatnim tygodniu mamy kolejny nowy max i w długim terminie raczej pewny test 5000 pkt. Co jedynie martwi to słabe obroty, bez porównania gorsze w stosunku do hossy MIŚ 2012-2013.

sWIG80 week

Najsłabszy z indeksów głównych. Podczas gdy mWIG40 jest od dawna w hossie, WIG i W20 dołączyły od grudnia, sWIG80 "mieli" konsolę. Co prawda mamy podejście pod lokalny opór na 14500 pkt, jednak równie dobrze możliwe jest od niego odpadnięcie i dalsza konsolidacja w zakresie 14500-13700. Dopiero wybicie 14500 otwiera drogę do ataku na szczyty z hossy MIŚ z grudnia 2013 (ok 15100 pkt).

Podsumowując: W hossie są mWIG40 (od dawna), W20 i WIG (świeże), sWig80 konsolidacja

cd poniżej...
Edytowany: 11 stycznia 2017 11:47
Wysłane: 11 stycznia 2017 12:45:44
Indeksy sektorowe

WIG Banki week

O ile obecne wybicie z konsolidacji na indeksie nie jest false breakiem, to mamy prawdopodobnie długoterminowy sygnał kupna na bankach. Nie do końca przekonują mnie obroty (choć na wzrostowej świecy sygnałowej był wzrost), pierwszy poważniejszy opór to 7000 pkt, gdyby sygnał był jednak potwierdzony docelowy poziom dla wzrostów to minimum 8300-8700 pkt.

WIG Budownictwo week

Nic ciekawego - nudna konsolidacja trwa tu już od ponad roku. Oczywiście warto obserwować indeks bo ew wybicie wskaże kierunek. Dla ew wzrostów niezbędne jest więc sforsowanie 3000 pkt. Ew inwestorzy długoterminowi mogą próbować zakupów strefie wsparcia 2700-2600 pkt.

WIG Chemia week

Dla mnie największa póki co niespodzianka tego roku. Po wejściu w bessę w 1Q2016 indeks złapał oddech w konsolidacji na poziomach 14000-12000 a następnie ją wybił ! Wybił i to jak, w tym tygodniu świeca wzrostowa to już +8,3%... Oczywiście takie tempo wzrostu sprowokowac może szybką realizację zysków, jednakże test strefy 16000-17000 pkt jest przesądzony. Pytanie co dalej, jednak w długoterminowym ujęciu obowiązuje trend wzrostowy na chemii od 2009 roku co wskazywałoby na większe prawdopodobieństwo kontynuacji wzrostów.

WIG Central East Europe week

Jeden z najlepszych indeksów w 2016 roku, obecnie przebywa w konsolidacji pod swoimi szczytami. Czy nastąpi atak na 915 pkt ? Bardzo prawdopodobne, warto obserwować bo trend wzrostowy trwa na indeksie już od 1Q2015.

WIG Energia week

Najgorszy indeks ostatnich kilku lat będący w bessie od 1Q2015 wydaje się, że najgorsze ma już za sobą. Zwracam uwagę na rosnące obroty jak i dywergencję na RSI. Prawdopodobnie trend spadkowy traci na sile i przejdzie w konsolidację. Dla inwestorów szukających value może to być czas na akumulację papierów (co w przypadku smart money już może się dziać). Dla szukających trendów wzrostowych, zwłaszcza świeżych pozostaje jedynie obserwacja i oczekiwanie na zmiany trendu - jednak to może potrwać jeszcze kilka(naście) miesiący.

WIG Informatyka week

Hossa na informatyce jest już w dojrzałej fazie, bo trwa praktycznie od połowy 2011 roku. Obecnie mamy kolejny sygnał potwierdzający trend wzrostowy i prawdopodobnie indeks dotrze do hist. szczytów z 2007 czyli 2400 pkt.

WIG Media week

Mimo całkiem sporych ruchów pod koniec 2015 i w czerwcu 2016 nie nastąpiło wybicie wsparć na 3800 pkt i indeks dalej pozostaje w dość szerokiej konsolidacji. Możliwe jest wybicie górą, jednak upside jest mocno ograniczony przez szczyty historyczne z 2007 na 5100 pkt.

WIG Nieruchomości week

Dawny WIG Deweloperzy kontynuuje trend wzrostowy rozpoczęty dość nieśmiałym wybiciem długiej konsolidacji w połowie 2016 roku. Do hist szczytów choćby z 2011 indeksowi naprawdę daleko, dlatego potencjał dalszej zwyżki wygląda na całkiem spory. Wzrosty są dość powolne, ale RSI od dłuższego czasu przebywa wysoko (więc znaczących korekt nie ma). Docelowo spodziewam się tu przyśpieszenia trendu i drugiej części roku i ataku na min. 2400 pkt.

WIG Paliwa week

Jeden z niewielu indeksów które są DUŻO wyżej niż w 2007 roku na naszej giełdzie. Zwyżka rozpoczęta w październiku 2016 (dość ładny sygnał kupna wybicia z konsoli z powrotem dla spóźnialskich) dotarł do docelowych poziomów 5600-5700 pkt. Spodziewam się obecnie pułapki na byki i korekty w okolice wybitego oporu (5600-może 5500 ?). Po krótszej konsolidacji na tych poziomach bardzo prawdopodobne jest kontynuowanie ruchu wzrostowego. Nie ma hist oporów, więc trend może potrwać bez przeszkód jeszcze trochę. Krótkoterminowo jednak okazja to nie jest ;)

WIG Górnictwo week

Zmiana nazwy z surowce chyba pomogła ;). To indeks zdominowany przez KGH i praktycznie nim ta spółka "trzęsie", choć wzrosty JSW i PDZ raczej mu nie przeszkodziły;). Hossa spółek surowcowych trwa, znów zwracam uwagę na obroty na jakich się odbywa. Poziomy ok 4000 pkt mogą sprowokowac lokalną korektę, podejrzewam jednak że w średnim terminie (raczej w 1H2017) osiągnięte zostaną poziomy 4500 pkt.

WIG Telekomunikacja week

Na tak mocnym rynku jak obecny, trudno by to był ciekawy indeks. Trend spadkowy na telekomach trwa już trochę, obecnie przy dozie optymizmu można założyć, że wsparcia z 2013 zadziałały i powinniśmy widziec kosnolidację w przedziale 800-650 pkt. Bez wybicia tego pierwszego poziomu trudno mówić o zmianie trendu.

WIG Ukraine week

Kolejny indeks w długotrwałej hossie. Spółki ukraińskie oberwały solidnie w 2014 i 2015 roku, jednak śmiało można je nazwać hitem 2016. Ostatni tydzień przynosi wybicie lokalnej "półki" wskazujący na atak w kierunku 600 i dalej 710 pkt.

Podsumowując:
Indeksy w trendzie świeżym wzrostowym: Banki, Chemia, Górnictwo,
Indeksy w długim trendzie wzrostowym: CEE, Informatyka, Nieruchomości, Paliwa, Ukraina
Indeksy w konsolidacji: Budownictwo, Energia, Media,
Indeksy w trendzie spadkowym: Telekomunikacja

cdn...
Edytowany: 11 stycznia 2017 12:45
Wysłane: 11 stycznia 2017 12:51:51
Jako uzupełnienie dodaję Newconnect

NC index week

Po pierwsze szkoda że nie jest już notowany NC30 - bo to był znacznie ciekawszy indeks do analizy i wybór z niego spółek był jakby prostszy ;). NCindeks jest też o tyle specyficzny, że najlepsze (fundamentalnie zwłaszcza) spółki go opuszczają i przechodzą na GPW a najgorsze często zostają co zaniża jego wartość. Mimo to od praktycznie 2 lat indeks jest w konsolidacji. Obecnie znów było blisko wygenerowania sygnału zakupu. Biorąc pod uwagę nachylenie średniej uformowanie do końca dużego spodka ciągle jest możliwe. Hossa na NC powinna być ostatnim akordem wzrostów na giełdach w cyklu. Warto obserwować.

cdn...
Edytowany: 11 stycznia 2017 12:51
Wysłane: 11 stycznia 2017 19:15:25
W małej przerwie między analizą sektorów ;) nowa pozycja

K 2500 szt GTN po 1,16
Wysłane: 11 stycznia 2017 21:19:42
Porównanie relatywne indeksów

Skoro już mniej więcej wiadomo co rośnie a co niekoniecznie, jeszcze porównanie "siły". Wybór padł na ostatnie 5 miesięcy. Rok to już zbyt długo by zaobserwować zmiany w tendencjach, ew 3 miesiące to bardziej dla wykresów dziennych pomocne.

Główne indeksy:

Wyraźnie widać że siła WIGu pochodzi z WIGu20, niezmiennie jednak najsilniejszy jest mWIG40. NC całkiem nieźle, SWIG80 na tym tle rozczarowuje.

Najsilniejsze indeksy:

Hitem jest górnictwo - mając dwa takie "konie" jak JSW i KGHM zaskoczenia być nie mogło. Nie na darmo pisałem o niespodziance na Chemii, Ukraina również trzyma się niezwykle mocno, na tym tle mocarzy ;) banki wypadają najsłabiej.

Indeksy w konsolidacjach:

Indeksy przebywające w konsolidacjach wyraźnie nie uczestniczą w sile WIGu. W krótszym terminie widoczne jest odreagowanie na energetyce, dlatego warto ją jednak śledzić jeśli skala odreagowania będzie większa.

Wnioski ? Trzeba trzymać się górnictwa i mwig40 bo imponują od dłuższego czasu siłą. Dla nowych pozycji potencjał zdradzają banki jak i ciągle Ukraina. Chemia po tak silnych wzrostach raczej do lokalnej korekty.
Edytowany: 11 stycznia 2017 21:23
Wysłane: 11 stycznia 2017 22:01:20
Skoro już wiadomo gdzie szukać to "wytłumaczę" się ze składu portfela w obecnej chwili jak i zaprezentuję swoje oczekiwania i strategie wobec walorów:

DELKO

Spółka spoza indeksów, tak zwany "under the radar". Udało się dobrze wstrzelić w wybicie konsolidacji w listopadzie i przyzwoicie dobrać pozycję w korekcie (zielone kropy to K). Obecnie kurs w zdrowym trendzie wzrostowym. Na wykresie długoterminowym hist. oporem jest poziom ok 14,70 zł i wstępnie tam widzę take profit, choć nie wykluczam przetrzymania pozycji jeśli bez trudu przejdą ten poziom. Spółka fundamentalnie tania, mała (kap 73 mln) z możliwością poprawy najbliższych wyników (zakładam efekty synergii z przejętych Doktor Leks i Delko Esta). Było też kupno insidera (prezesa) nie dawno...

TP; 14,70 ?
SL: pod 11,40

GETIN week

Świeży zakup. Chciałem mieć w portfelu bank, a Getin poza tym, że "wydaje" się najtańszy fundamentalnie i chyba też najbardziej obok GetinNoble odczuł sprawę CHF to dał ostatnio sygnał kupna. Trochę brakuje tu obrotów ale wcześniej było złamanie linii bessy, potem wybicie oRGR więc kupiłem na korekcie (mam nadzieję że lokalnej).

TP: min 3,20 (lub więcej)
SL: pod 1,06

Wśród banków ciągle moim typem jest też PKO BP, tutaj jednak brak gotówki na zakup a i też korekty nie ma. Jeśli jednak będzie okazja to i tu trafi. Obecnie spodziewam się że PKO dojdzie do 31,5 i tam ma dobre miejsce na korektę do poziomów 30-29 zł. Korekta do poziomu wybicia ok 28 wydaje mi się mało realna (zbyt duży prezent...).

KGHM

Nie mam JSW (choć korciło wzięcie w obecnej korekcie, jednak się nie zdecydowałem. Ale późniejkto wie ;) więc mam przedstawiciela górnictwa z W20 czyli KGH. To może być świetny rok dla spółki jeśli kiełkujący trend wzrostowy na miedzi będzie trwały a spadki srebra zakończone ok. poziomów 1600 USD były tylko rozbudowaną korektą wzrostów z 1H2016. Obecnie spółka imponuje siłą, pozostaje trzymać. Korekta oczywiście raczej będzie prędzej niż później bo już mamy wykupienie.

TP: 130 ? Może nawet 165 ?
SL: pod 87 (już na małym zysku)

MEDICALG

mWIG40 jest mocny więc nie brakuje i przedstawiciela tego indeksu. Było wcześniej wybicie z konsolidacji, obecnie mamy korektę do poziomu wybicia. Na samej świecy atakującej były też spore obroty co dobrze rokuje. Kursowi powinien pomóc mocny USD jak i uspokojenie fundamentów w spółce (ugoda z AMI/Spectocor).

TP ?? 330 to absolutne min.
SL: pod 273.

VANTAGE:

Znów spółka spod radaru - jednak należąca do mocnego indeksu deweloperów/nieruchomości. Solidne fundamenty, niewygórowana wycena i możliwość raportowania bardzo dobrych wyników w 2017 (odsyłam do Obsa: http://analizyobs.blogspot.com/2017/01/na-szybko-vantage-wyniki-iv-kw.html )
Kupiona na wybiciu konsolidacji i potem dokupiona dość szybko. Może to będzie Echo z 2016 ?

TP: Min 3,7
SL: pod 3,0

ONICO:

Kolejna dość tania fundamentalnie spółka z bardzo dobrymi perspektywami wyników. Już były wyżej pytania o nie i o to co sądzę więc odsyłam ;). Technicznie starałem się kupować w korekcie, ta jednak po wcześniejszym MEGA-trendzie wzrostowym się wydłużyła baardzo. Mam nadzieję że tego gridowania (czego normalnie nie robię) nie będę żałować, chciałem mieć jednak przedstawiciela paliw a do tego udało się to połaczyć z NC który skrywa potencjał. Wchodził w grę jeszcze Unimot ale on jest zdecydowanie droższy, przechodzi na rynek główny i emituje nowe akcje.

TP: Min 212
SL: Pod 160

Strategia na 2017 ? Trzymanie się rosnących surowców, podobnie rosnąć powinny banki bo rynek wyraźnie "gra" pod podwyżkę stóp procentowych pod koniec roku. Przy tak byczych sygnałach z rynku jak i ciagle generalnemu zniechęceniu do giełdy "ogółu", uważam że zobaczymy prawdziwą hossę na GPW - możliwe, że krótką (rok ?) jeśli w USA będą szybko podwyższać stopy procentowe. Nie spodziewam się już większej siły USD (choć i też nie jego przesadnych spadków), możliwe że złotówka umocni się w stosunku do Euro. Jak pisałem kilkukrotnie moim zdaniem wchodzimy w PL jak i w EU w inflacyjną fazę ożywienia gospodarczego więc rosnąć powinny surowce i akcje rynków wschodzących.

Edytowany: 11 stycznia 2017 22:17
Wysłane: 11 stycznia 2017 22:12:25
Na życzenie jeszcze Synthos i trochę o chemii:

SNS week

O Synthosie to chyba wszyscy technicy dawno temu zapomnieli. Jedna z najnudniejszych spółek na całej giełdzie - konsolidacja od 2012... Niespodziewanie dla SNS zaczęło się dobrze dziać. Najpierw dywidenda 10% (którą kurs dawno temu już odrobił), potem poprawa otoczenia (słowo klucz - butadien: http://chemia.wnp.pl/boom-na-butadien-napedzi-synthos,283681_1_0_0.html ) a na koniec mocne wybicie tej całej konsolidacji prawie hiperbola obecnie.

Co dalej ? Zakładając że wybicie tak długiej konsolidacji musi mieć znaczenie to po korekcie w okolice wybitych oporów (strefa 5,0-4,5 - choć przy takiej sile waloru pewnie bliżej 5) wzrosty powinny być kontynuowane. Dla przypomnienia zanim SNS zasnął snem sprawiedliwego w 2011 był w niesamowicie silnym trendzie w latach 2009-2011. Dlatego będą go uważnie obserwował, bo należy do mocnej obecnie chemii jak i mocnego ciągle mwigu40. Jeśli będą w portfelu środki i okazja do kupna SNS tu też może zawitać.

Interesująco wygląda też ATT (pomijając że jest teraz wykupiony), bo raczej odwrócił trend spadkowy, podobnie Police. Nie podoba mi się obecnie ZAP ani tym bardziej CIE.

Dla wyników chemii spore znaczenie mogą mieć ceny ropy (m.in dla SNS) jak i powiązanego z ropą naftową gazu ziemnego (dodatnia korelacja silna) - gaz jest ważnym surowcem dla Azotów.
Edytowany: 11 stycznia 2017 22:13
Kakarotto
Wysłane: 12 stycznia 2017 17:07:18
Dziękuję za analizę SNS - kiedyś miałem go w swoich debiutach giełdowych. Obserwowałem go podczas konsolidacji i skreśliłem, bo technicznie wyglądał bardzo źle do tego było zamieszanie z kasą w spółce. Mocno szarpało kursem w zeszłym roku a koniec końców kurs wyszedł górą po bardzo długim boczniaku... tak więc szkoda trochę.

Edit: a co do korekty to wg mnie jest już tuż tuż.
Edytowany: 12 stycznia 2017 17:12
bankrucik
Stopień: Kaznodzieja
Wpisów: 3 392
Wysłane: 18 stycznia 2017 00:47:21
@wojetek
prośba..
może przeanalizujesz sytuację techniczną na MABION? ciekaw jestem Twoim wniosków
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

teraz również na twitter.com
Edytowany: 18 stycznia 2017 00:48
Wysłane: 20 stycznia 2017 13:19:20
W ostatnich dniach S 24 szt ONC po 178 (+100,19 zł +2,41%). Powód ? Rebalancing portfela na spółki tylko z GPW. Prywatnie dalej to mam i nawet zwiększam zaangażowaniem w spółki NC, ale tutaj założeniem od tego roku będzie udział tylko spółek z rynku głównego.

@bankrucik
MAB week

Na MAB wiele się ostatnio nie dzieje. Po wybiciu w maju 2016 z obrotami kurs trochę urósł i przeszedł w kolejną konsolę. Zwróciłbym uwagę jednak na spore obroty w tej konsolidacji (zaznaczone), co świadczy o dużych wymianach akcjonariatu, pytanie czy nie dystrybucji na tych poziomach. Kurs przebywa obecnie pod średnią i z pewnością nie jest kandydatem do kupna. Jak ktoś ma kupione niżej (albo dużo niżej) to może trzymać, jeśli wybite zostatnie dołem 70 zł wtedy należy zacząć się martwić bo będzie to negacja trendu wzrostowego zapoczątkowanego jeszcze w 2013. Do ew zakupów skłonić może sforsowanie strefy oporu na 83-90 zł

Podsumowując neutralnie, hold :)
Edytowany: 20 stycznia 2017 13:20
Wysłane: 23 stycznia 2017 12:50:06
Nowa pozycja w portfelu (bo gotówka pracować musi :))

K 230 szt GTC po 8,72

Wygląda bardzo obiecująco:
GTC week

Ogromna forma oRGR (dająca ok 50% upside), potwierdzenie trendu wzrostowego i średnie obroty. Tak duże formacje bywają często niestety "bustami", ale tym razem spróbuję zwłaszcza że deweloperzy mają przed sobą szczyt koniunktury w 2017.

Na oku mam też IMC - zwyżki na rynku mleka powinny odbić się pozytywnie na wynikach (do tego silny indeks WIG_Ukraine). Niestety średnie miejsce na zakupy póki co:

Wysłane: 25 stycznia 2017 13:01:22
S GTC po 8,75 (BEP, -8zł)

K 25 szt FTE po 81,31 zł

Dalej chcę utrzymać zaangażowanie również w mwig40 (bo jest jednym z najmocniejszych indeksów), ale GTC niestety zawodzi. Tak oporów się nie wybija raczej:

Wychodzę więc na BEP, zobaczymy co kurs GTC zrobi w krótkim terminie, wygląda to jednak na false break (choć pewności nie ma, na 11B ostatnio się myliłem i nie było fbr)

Wejście w FTE - spółka bardzo dobrze mi znana, "koń pociągowy" portfela z lat 2012-2013, a obecnie ładne wybicie:

FTE day

SL wstępnie pod 75

Jeśli pozwolą na zejście do luki nie wykluczam lekkiego gridu z zachowaniem ciasnego SLa w cenie close.
Edytowany: 25 stycznia 2017 13:02
Bushido
Wpisów: 227
Wysłane: 25 stycznia 2017 17:43:54
@Wojetek

Nie masz wrażenia że taka euforia - praktycznie bez powodu - jest zawsze tuż przed katastrofą???
Wyceny spółek w USA są ekstremalne.Trump chce równocześnie obniżać podatki i odbudowywać cały kraj - bez szans.Dług USA jest rekordowy.W Niemczech i Francji wybory - Unia w rozkładzie ! O co w tym chodzi bo zaczynam się gubić???? :)
Użytkownicy przeglądający ten wątek
Gość

Skocz do forum
idź do strony: << < 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 > >>