AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
ZNAJDŹ SPÓŁKĘ
lub dowolny tekst
AD.bx ad0c
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Obserwuj ten wątek | RSS
idź do strony: << < 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 > >>
BIOTON [BIO] Opcje (0) AKTUALNY KURS: 4,62 zł (-4,55%) 24-07-2014 17:03
Stopień: Wykładowca
Grupa: StockWatcher
Wpisów: 1 357
Wysłane: 6 września 2009 21:16:33 przy kursie: 27,00 zł
teraz sie otworzylo, dzieki
Wysłane: 6 września 2009 22:37:47 przy kursie: 27,00 zł
jestesmy na samym dole kanalu wzrostowego zapoczatkowanego w styczniu; to moja ostatnia nadzieja na te spolke

Vox
Stopień: Kaznodzieja
Wpisów: 3 664
Wysłane: 6 września 2009 23:29:14 przy kursie: 27,00 zł
a czy to nie wygląda jak flaga?
a po fladze powrót do trendu głownego?

Edytowany: 6 września 2009 23:31
Stopień: Obeznany
Wpisów: 69
Wysłane: 6 września 2009 23:57:01 przy kursie: 27,00 zł
wazar napisał(a):
18 stycznia 2009 23:33:38
Moim zdaniem powiedziano: teraz gramy na wzrosty. Bez znaczenia, czy kiedyś tam, za prę mięsiecy uda sie czy nie...

Myślę, że nic się nie zmieniło. Na razie nie ma żadnych powodów, by sądzić, że jest inaczej. Zakładam nawet, że 26 gr już było (w piątek chyba, intraday). W każdym razie jak będzie jutro po 26 to coś dokupię. A jeśli się mylę? Cóż, nie zawsze musi być kawior.
Wpisów: 1 271
Wysłane: 7 września 2009 00:10:00 przy kursie: 27,00 zł
Zwrócie uwagę na obroty. Gdy obecnie cena jest niska interes się kręci, że aż miło. Większość to daytrading i to chyba ludzi, którzy nie kupowali po 3 i okolice. Przecież kupienie po 26 gr i ustawienie się natychmiast w kolejce do sprzedaży po 27 gr zapewnia zysk. Wszystkie wzrosty do 35 i spadki do 26 czy nawet 25 gr to typowe dt niemające nic wspólnego z liniami trendu dłuższymi niż miesiąc, dwa.
Kasia Stefanska
Grupa: Engineer , Flight Crew
Wpisów: 1 143
Wysłane: 8 września 2009 20:22:55 przy kursie: 27,00 zł
Witam serdecznie. Włączę się trochę w dyskusję ale omówię jedynie sprawozdanie półroczne Biotonu.

Zacząć muszę niestety od zastrzeżenia w opinii biegłego. Otóż okazuje się, że spółka nie spełnia warunków zapisanych w umowach kredytowych, co doprowadzić może do postawienia zobowiązań w stan natychmiastowej wymagalności. Jeśli banki to zrobią, pojawi się zagrożenie kontynuacji działalności.

Przychody ze sprzedaży wzrosły w porównaniu do 1Q2009 oraz poprawiła się ich rentowność. Nie wystarczyło to jednak do wygenerowania zysku na działalności operacyjnej. Przychodu i rentowność wzrosły także w porównaniu do 2Q2008. W zeszłym roku dużo niższe były jednak koszty ogólnego zarządu oraz pozostałe koszty operacyjne. Te ostanie wynikają z odpisów wartości udziałów i niewykorzystanych mocy produkcyjnych. To one są odpowiedzialne za generowaną stratę. Niech nie zwiodą Was także wysokie przychody finansowe. Wynikają one praktycznie tylko z dodatnich różnic kursowych i odwrócenia odpisów. A są to rzeczy, które są nieprzewidywalne. Największy zysk wygenerował segment insuliny ale za to strata grupy Scigen jest najniższa.

Wartość aktywów trwałych nie zmieniła się znacząco w porównaniu do końca 2008 roku. Nastąpiło za to przesunięcie z długoterminowych aktywów finansowych do aktywów przeznaczonych do sprzedaży w związku z planowanym upłynnieniem udziałów w ZAO Bioton Wostok. Pozycja wartość firmy jeszcze wzrosła w porównaniu do 31.12.2008 – w notach nie jest powiedziane, dlaczego została ona przeszacowana w górę. Nowych tytułów tu nie ma. Jest jeszcze pozycja inwestycje w jednostki stowarzyszone o wartości ponad 33 bańki (też wzrost w porównaniu do 2008), co do której biegły wydał zastrzeżenie, ponieważ spółka nie przedstawiła do przeglądu swojego sprawozdania finansowego. Oznacza to, że nie wiemy nawet, czy spółka generuje jakieś korzyści i czy nie należy tej inwestycji spisać. Taka operacja pogłębiłaby stratę.
W aktywach obrotowych mamy za to duży wzrost, głównie z tytułu przeklasyfikowania udziałów. Wzrosły też krótkie RMK, bo aktywowano koszty umowy dystrybucyjnej na Chiny. Poza tym wartość zapasów, należności i gotówki nie zmieniła się znacznie.

W pasywach uwagę zwróciłam przede wszystkim na ogromną wielkość kredytów i zobowiązań krótkoterminowych. Duża jest też wartość kredytów długoterminowych. Ich wartość co prawda stopniowo spada ale i tak stanowi ponad połowę zobowiązań. Ta sytuacja wpływa mocno na płynność grupy. Co prawda przepływy z finansowej są dodatnie ale tylko dlatego, że spółka emituje akcje i obligacje i zaciąga kolejne kredyty. W każdym razie przepływy z działalności operacyjnej są ujemne i tym samym nie da rady z nich spłacić kredytów. A to oznacza, że spółka musi się coraz bardziej zadłużać, żeby płynność utrzymać. W związku z niedotrzymaniem warunków umów kredytowych (o czym wspomniałam wyżej) nie jest możliwe dalsze zadłużanie się w bankach. Jak patrzę na dane historyczne kwartalne, to cash flow jest strasznie niestabilny – zarówno na operacyjnej jak i finansowej. Raz dodatni, raz ujemny. Wahania są bardzo duże, czyli ta działalność jest niestabilna.

Muszę przyznać, że sprawozdanie nie jest dla mnie do końca czytelne. Grupa jest bardzo duża, więc wyczytanie informacji jest trudne. Przy takiej strukturze grupy i właścicielskiej jest tyle możliwości kombinowania z przepływami, pożyczkami i emisjami, że wątpię czy ktokolwiek się w tym rozezna. Jeśli jednak tak duża grupa generuje straty i coraz większe potrzeby gotówkowe, to nie wróżę jej dobrze. To oznacza, że coś szwankuje po prostu i grupa sobie z tym nie radzi. Wiem, że Bioton to nasza polska gwiazda ale chyba przesadzili. I nie dziwię się Waszemu znudzeniu/braku cierpliwości. W końcu ile można czekać na kasę?!
http://edu.stockwatch.pl -> Akademia StockWatch.pl
http://kasiastefanska.stockwatch.pl -> podsumowanie moich analiz i inne ciekawe informacje
twitter: @StefanskaKasia
kraul
Stopień: Rozgadany
Wpisów: 127
Wysłane: 9 września 2009 14:16:03 przy kursie: 27,00 zł
Witam, nie wiem jak Wy ale ja do swoich zasad inwestycyjnych dołaczam kolejną - zero interesów z Ryśkiem. Niestety już włożyłem w Bioton i Petroinwest. Ogólnie jestem troche do tyłu. Ale wkurzają mnie te jego biznesy.

Wszystko na zasadzie- Dajcioe kase a coś kiedyś z tego będzie. No ale kiedy? Niewiem, nie wiem. WSZYSTKO TO OBIETNICA !!!

I durkarnia Ryśka. Jak kupujesz to masz pewność, że za jakiś czas Rychu dodrukuje kolejne papiery i twoje starcą automatycznie na wartości, i tak w kółko. Rychu mnie ograł ale to już ostatni raz.
Wpisów: 1 035
Wysłane: 9 września 2009 16:32:22 przy kursie: 27,00 zł
Na razie Rysiek wyprzedaje obrazy ze swojej kolekcji. Już po nim.
Stopień: Elokwentny
Wpisów: 217
Wysłane: 9 września 2009 17:07:17 przy kursie: 27,00 zł
discopolo napisał(a):
Na razie Rysiek wyprzedaje obrazy ze swojej kolekcji. Już po nim.

slyszalem ze sprzedawal ale to rok temu
a a ktualnie?
Wpisów: 1 061
Wysłane: 10 września 2009 11:50:05 przy kursie: 27,00 zł
Jedna ze spółek której się nie da prześwietlić.

Impulsem do wzrostów, będą komunikaty o sprzedażach i zejściu z zadłużenia. Przed Biotonem jest albo bankructwo, albo działanie na niwie pracy organicznej i w końcu zarobienie kilku groszy.

Jeżeli przeżyją (co obstawiam), to za 6(?) kwartałów kurs będzie bardziej niż zadowalający. Czy dzisiaj kosztuje 27, czy 30 gr, nie ma to znaczenia.

kyle
Stopień: Oswojony
Wpisów: 48
Wysłane: 10 września 2009 12:17:05 przy kursie: 27,00 zł
laughing3 zawsze chciałem użyć tego emota... i w końcu się doczekałem...Dancing za ostatni wers w tej wypowiedzi oczywiście... obstawiajmy liczbę akcji Biotonu w roku 2010... jak sądzicie drodzy forumowicze: kiedy liczba akcji Biotonu będzie wyższa niż liczba ludności świata?? jestem z Biotonem = withstupid ale pozdrawiam wszsytkich akcjonariuszy Biotka... tych którzy wierzą w jego świetlaną przyszłość... sam na nim nawet kiedyś coś zarobiłem... Angel
Edytowany: 10 września 2009 12:19
siekoo
Stopień: Złotousty
Wpisów: 1 671
Wysłane: 10 września 2009 12:51:16 przy kursie: 27,00 zł
bioton nigdy mnie nie interesowal, ale wlasnie sobie przypomnialem rozmowe kolegow sprzed 3-4 lat odnosnie biotonu, ze pewniak, ze kupic i isc na emeryture, super sprawa etc.
jak patrze na wykres, to akcjonariusze faktycznie chyba powinni kogos zlinczowac Whistle
Zawżdy znajdzie przyczynę, kto zdobyczy pragnie...
Wysłane: 10 września 2009 16:33:49 przy kursie: 27,00 zł
Jest ponoć prawdziwa anegdota, że Waldemar Pawlak przekonywał do Biotonu kolegów w Sejmie przy kursie 2,30...Angel

Sci-Geny, Wostoki, pożyczki, nie nadążysz, nie ma szans. AT - brak. DT - niemozliwe.

Nie ma obowiązku kupowania, ale mnie przekonuje obietnica Prezesa (o ile jej dotrzyma), zmniejszenia zadłużenia o ca. 3/4, jeżeli dobrze pamiętam. Jeżeli tak się stanie, to będą na prostej.

Nie bez znaczenia jest tez P. Solorz w akcjonariacie. Nie słyszałem, żeby zwykł dokładać do biznesu.
Ryzyko nie jest wielkie, bo można wyskoczyć z akcji w sekundę, a do zarobienia w przypadku "reaktywacji" potencjalnie całkiem sporo.

To tak na zdrowy rozum. Bo tylko to jest tu do użycia.

Wysłane: 10 września 2009 19:48:08 przy kursie: 27,00 zł
nie pierwszy raz na tym forum rzucilo mi sie w oczy podejscie "kup i poczekaj 2 lata"
jesli kupuje papier, ktory 2 lata sie nie rusza i dopiero robi huurra to znaczy, ze zwyczajnie 2 lata zmarnowalem i nie mozna o tym mowic jako o dobrej inwestycji
Wysłane: 10 września 2009 19:58:46 przy kursie: 27,00 zł
I słusznie Ci się rzuciło. Taka metoda, oczywiście, nie jako jedyna, też istnieje.

Jeżeli dobrze przewidzisz kierunek długoterminowy, zyski bedą wieksze, niż z miotania się po rynku.

Sprawdziłem parokrotnie, naprawdę się opłaca.

Jedno małe "ale" - musisz wybrać właściwą spólke...Angel

I tu zaczynają się schody...

Wysłane: 10 września 2009 20:10:27 przy kursie: 27,00 zł
bedac oczywiscie pod wrazeniem wszystkich super lbow, ktorzy potrafia nie dosc, ze zrozumiec wszystkie detale sprawozdan jak i rozgryzc sedno biznesu, takie podejscie - pomylka o wiele miesiecy/lat z wejsciem, swiadczy o totalnym braku wyczucia rynku. zwaz, ze zeby zarabiac na gieldzie nie trzeba tych wszystkich rzeczy, o ktorych wyzej, potrafic, a te umiejetnosci nie gwarantuja sukcesu. Wykonanie transakcji jest jeszcze wazniejsze niz analiza, jakby dobra ona nie byla. Ja tam wole zaplacic drozej, gdy juz rynek mowi, ze zgadza sie ze mna odnosnie danej spolki.
Wysłane: 10 września 2009 20:45:22 przy kursie: 27,00 zł
Zgadzam się z Tobą w 100 %, co do wchodzenia w spółki będące juz w trendzie.Wzrostowym oczywiście.Angel

Czasem robię wyjątki. Dla Biotonu zrobiłem. Po 30 groszy za akcję. Nie będę uśredniał, moja wiara aż taka niezłomna nie jest. Angel

Pozdrawiam.

kraul
Stopień: Rozgadany
Wpisów: 127
Wysłane: 11 września 2009 00:28:44 przy kursie: 27,00 zł
Witam, ja wszedłem w Biotka przy kursie 0,45 (1/4) a póżniej dokupiłem 0,22 (3/4). Ogólnie roche do tyłu jestem. Rysiek wykorzysstuje śwoetnie marketing. Jego biznesy świetnie brzmią - leki nowej generacji czy ropa. Ale zarządzanie tym to katastrofa. Na biotonie wile ludzi się wyłożyło.

Rychu to cwaniak pierwsza liga to trzeba mu przyznać nawet Solorza przekręcił i wepchnął Bioton po 0,63.

Dodruk akcji w Biotonie nie ma końca.

Też mam nadzije że to w końcu wypali, ale gdyby Rysiek opatentował perpetum mobile to ja już w to nie wejde.

Ide w zakłąd, że kolejne dodruki akcji to w przypadku Biotka kwestia czasu
Stopień: Ostrożny
Wpisów: 7
Wysłane: 11 września 2009 17:21:25 przy kursie: 27,00 zł
Bioton jako glowny producent insuliny, jest bardzo rozwojawa firma. Jesli wejscie na rynki Rosji, Indii i Chin bedzie sukcesem to kurs bedzie wzrastal a Krauze dodrukowywal akcje w nieskonczonosc. Siedze w branzy biomedycznej i jest faktem, ze liczna osob chorych na cukrzyce wzrasta logorytmicznie, szczegolnie w krajach rozwijajacych sie, ale tez w rozwinietych z uwagi na wydluzanie zycia.

Biotom dla Krauzego sluzy do realizacji bardziej ryzykownych inwestycji, jak na przyklad szukanie ropy.
Edytowany: 11 września 2009 17:23
Wysłane: 11 września 2009 21:20:23 przy kursie: 27,00 zł
prosze nie brac osobiscie tego co nizej napisze, ale...
w spolki wchodze partiami, usredniam w gore, uwielbiam przeplacac, bo wtedy rynek mi mowi, ze mam racje
bioton kupilem raz, bo juz nie bylo po co dokupywac. trzymam chyba tylko wylacznie dlatego, bo zmiany sa niematerialne i ciagle cos czytac o super przyszlosci biotka. tymczasem kazdy racjonalny spekulant wywalilby tego smiecia juz dawno, nie poddajac sie mrzonkom o swietlanej przyszlosci. spolka albo rosnie albo nie, to az takie proste. Wyczekiwanie lepszych czasow jest zawsze tylko zwiastunem przyszlym strat - w najlepszym razie marnujemy kapital, ktory moglby byc lepiej wykorzystany.
bioton nie jest spolka ktora mialaby zarabiac na insulinie czy czymkolwiek takim. nikt naprawde nie rozumie ich sprawozdan ani komunikatow biezacych, nie ogarnia calosci. to jedna wielka piramidka ktora na kilometr pachnie kreatywna ksiegowoscia i "wartoscia firmy". Kupowaie spolek pod ich swietlana przyszlosc jest po prostu zabawne. kupowac trzeba spolki, ktore maja swietlana terazniejszosc. jak zaznaczylem na poczatku prosze nie brac tego do siebie, gdyz w rownym stopniu sobie tu przysrywam.
Edytowany: 11 września 2009 21:21
Użytkownicy przeglądający ten wątek
Gość

Skocz do forum
idź do strony: << < 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 > >>