AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
Advertisement
AD.bx ad0b
ZNAJDŹ SPÓŁKĘ
lub dowolny tekst
AD.bx ad0c
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Obserwuj ten wątek | RSS
idź do strony: << < 117 118 119 120 121 122 [123] 124 125 126 127 128 129 > >>
GANT [GNT] Opcje (0) AKTUALNY KURS: 0,39 zł (+14,71%) 20-10-2014 15:18
bialoczerwony
Stopień: Rozgadany
Grupa: StockWatcher
Wpisów: 170
Wysłane: 6 grudnia 2012 20:26:03 przy kursie: 4,20 zł
koszyk napisał(a):
Niestety, gra w " kto przeżyje, to żyć będzie " trwa.
Poziomy zadłużenia są horrendalne a banki się p... nie będą.
Scoring w centrali wypluwa - "wypowiedzenie kredytu" i dupa w malinowym chruśniaczku...
Można mieć inwestora na horyzoncie, pomysł, umowy, świetlaną przyszłość, etc.., ale reguły są bezlitosne.
Chyba, że wisisz 300 mld Euro, to jesteś Szanowanym Klientem. Bo to już nie twój problem.:)

pożyjom,uwidim czy jeszcze dostana jakiś kredycik na wykup obligacji,co będzie znaczyło,że są szanowanym klientem,a wtedy Boo hoo! muzyka
Edytowany: 6 grudnia 2012 20:26
rafsty
Stopień: Złotousty
Grupa: Engineer , Flight Crew
Wpisów: 1 828
Wysłane: 6 grudnia 2012 20:49:26 przy kursie: 4,20 zł
bialoczerwony napisał(a):
porównanie do pełnych magazynów to bardzo nie trafione

Tia. "This time is different."
Stopień: Wykładowca
Wpisów: 1 061
Wysłane: 6 grudnia 2012 21:09:05 przy kursie: 4,20 zł
Oczywiście, że "pażyjom - uwidim" - jak zawsze.
Na razie gra pod dobry 4 kwartał w deweloperce. Z wiadomych powodów.

Pisałem już kiedyś - to co wymiecie "nawisy mieszkaniowe" - to widmo wysokiej inflacji.
Na razie raczej bez szans.
anty_teresa
Stopień: Opętany
Wpisów: 5 426
Wysłane: 6 grudnia 2012 22:31:16 przy kursie: 4,20 zł
Wiesz Koszyk, chyba nie...
Ewentualna wzmożona sprzedaż mieszkań związana z wygasaniem RNS nie będzie miała wpływu na wyniki. No, chyba, że masz na myśli podpisaną ilość umów przedwstępnych...
buldi
Wpisów: 5 067
Wysłane: 6 grudnia 2012 23:34:45 przy kursie: 4,20 zł
Anty - nie wiem czy dobrze zrozumiałem Koszyka, ale wydaje mi się, że pisząc
Cytat:
to co wymiecie "nawisy mieszkaniowe" - to widmo wysokiej inflacji.
Na razie raczej bez szans.
chodziło mu o coś innego.
Inflacja w tym momencie będzie skutkiem ubocznym dobrej koniunktury, w którym ludziska zaczną uciekać z nadmiaru gotówki w inwestycje.
Ale o czym my tu piszemy?d'oh!

Nie raz broniłem tego umoczonego segmentu, uważając, że obrywa niewspółmiernie do win, ale na takich odbiciach jak tu, najlepiej wylać sobie kubeł zimnej wody na łeb, niż tkwić w przeświadczeniu, że rynek aż tak bardzo się pomylił.
C/WK 0,1 nie wzieło się z księżyca i tego trzeba mieć świadomość.
Kiedy dwa tygodnie temu Jaworowicz w swoim programie opisywała dramaty mieszkańców pewnego postindustrialnego osiedla w Katowicach którego właścicielem jest Gant, odsłoniła w krótkim fragmencie pewna prawdę o tym, jakimi to kiedyś, jeszcze parę lata temu, przesłankami kierowały się niektóre spółki.
Powszechnym było niestety dla "wybrańców" nabywanie za bezcen nieruchomości tylko i wyłacznie w celu pozyskania kredytu pod zastaw hipoteczny wielokrotnie przewyższający wartość nieruchomości.
Za pozyskany kredyt fiansowali kolejne nabytki pod kolejne kredyty itd.
Trudno nazwać Ganta ofiarą tego procederu, skoro w pełni korzystał z dobrodziejstw tamtych możliwości.
Te czasy stanowią już zamknięty rozdział, ale tak naprawdę spółka wcale nie zmieniła modelu prowadzenia swojego biznesu a raczej pozyskiwania kasy.
Czasy się zmieniły, ale pojawiły się nowe możliwości. Tak samo jak wtedy, nadal jej byt jest całkowicie uzależniony od ciągłego pozyskiwania finansowania zewnetrznego, tyle że tym razem by istnieć finasuje się poza kredytami z emisji obligacji, które jest zmuszona w kółko rolować.
Chcąc nie chcąc, nie dosyć, że szanse na zminiejszenie tego zadłużenia przy takich odsetkach i takich marżach są nikłe, to niestety uważam że tak długo będą funkcjonować do póki będą zdolni to zadłużenie wręcz pogłębiać.

Przykro to powiedzieć, ale to dla mnie nie jest typowy dweloper który buduje domy, by kogoś uszczęśliwić i jeszcze na tym zarobić.
To piramidka, która będzie istnieć tak długo, dopóki rynek jej na to pozwoli.
Odreagowanie się należało jak psu kość, ale w momencie kiedy widzę, że przeradza się ono w euforie, wolę spojrzeć z innej strony na ten wehikuł, dlatego napiszę, że dla dobra segmentu lepsze byłoby oczyszczenie z takich spółek jak ta, niż ich trwanie "póki chwila trwa".
Prawdziwej hossy bez takiego oczyszczenia sobie nie wyobrażam, tylko wychodzi na to że jeszcze przyjdzie na nią poczekać - "Na razie raczej bez szans" - jak to zgrabnie ujął Koszyk.

Edytowany: 6 grudnia 2012 23:40
Wysłane: 6 grudnia 2012 23:49:59 przy kursie: 4,20 zł
anty_teresa napisał(a):
Wiesz Koszyk, chyba nie...
Ewentualna wzmożona sprzedaż mieszkań związana z wygasaniem RNS nie będzie miała wpływu na wyniki. No, chyba, że masz na myśli podpisaną ilość umów przedwstępnych...

Będzie miała. Ludki są "gupie".
Zamiast w lutym stawiać warunki deweloperowi, mamią się tanim kredytem.
Wniosek z kilku rozmów - skądinąd z rozgarniętymi niby ludźmi, kupujemy, bo się kończy "darmowy kredyt". Zeszyt, ołówek, liczydło, zdrowy rozsądek i odrobina wiedzy - tego niestety nic nie zastąpi.

Prawda jest jedna 98% naszych współobywateli, nie potrafi policzyć procentu składanego.
75 - żadnego! Poważnie.

anty_teresa
Wysłane: 6 grudnia 2012 23:54:55 przy kursie: 4,20 zł
Chłopaki... Chyba się nie zrozumieliśmy...
Odnosiłem się do tego:
koszyk napisał(a):
Oczywiście, że "pażyjom - uwidim" - jak zawsze.
Na razie gra pod dobry 4 kwartał w deweloperce. Z wiadomych powodów.

W to, że sprzedażowo będzie dobrze, to wiadomo. Jasne. Chodzi mi o to, że bieżąca sprzedaż nie ma teraz żadnego wpływu na wyniki. Lekki na CF i bilans, ale na to mało kto patrzy...
NA wynik nie ma -> MSR18
Szutnik
Wpisów: 1 331
Wysłane: 7 grudnia 2012 00:32:42 przy kursie: 4,20 zł
Czyżby hossa na GANT?
W żadnym wypadku! Tego typu emocjonalne podskoki są typowe dla...rynków Niedźwiedzia, a nie Byka.

Rynki Byka tworzone są przez popyt od inwestorów instytucjonalnych, a oni tak po prostu nie kupują, byle szybciej, bo rośnie, nie patrząc na cenę.
Po tak długich spadkach oni kupują spokojnie, czego obrazem na wykresie jest "nudny" trend boczny na niskim poziomie.
Kto chce zobaczyć, jak wygląda taka nudna akumulacja "przed odpałem", niech zerknie sobie na wykres Petrolinvest'u z okresu lipiec - wrzesień 2012. Tak właśnie wygląda akumulacja w wykonaniu inwestora instytucjonalnego, lub kilku takowych.

Pytanie - widzi ktoś coś podobnego na GANT?

Z czego ma być wyprowadzony ten "wielki wzrost", jeśli nie ma strefy akumulacji, poprzedzającej podskok? Z tych paru listopadowych sesji?

To jest klasyczne odreagowanie spadków, nic więcej. I nawet z grubsza mogę się pokusić oszacować,dokąd to może dojść. Na wykresie powyżej pokazałem Widły Andrewsa (fioletowe), nałożone na ostatnią falę spadkową. Dzisiejszym wyskokiem kurs przebił Medianę (linię środkową wideł) i znalazł się pod oporem, utworzonym przez lokalny szczyt z 5.10.12.
Przy okazji na tym właśnie poziomie znajduje się 23,6% zniesienie ostatniej fali spadków na Gancie. To silny opór i może się okazac zbyt silny dla Ganta. To minimalny zasięg ruchu dla papieru. Korekty wzrostowe w zaawansowanych trendach spadkowych dość często sięgają swymi szczytami okolic 23,6% zniesienia, co jest objawem...siły trendu spadkowego.

Osobiście jednak podejrzewam (z powodu przełamania w górę Mediany), ze strefa ta mimo wszystko zatrzyma ruch tylko na chwilkę, a właściwym "celem" dla kusu jest rejon 5,40 - 5,70, gdzie mamy 38,2% zniesienie ostatniej fali spadkowej, wzmocnione oporem w postaci długiego górnego cienia świecy z 22.08 oraz strefę dołków z grudnia 2011 (gruba czerwona linia), które tym razem powinny już skutecznie zatrzymać rozentuzjazmowane Byki.
Z pewnych poszlak wnioskuję, ze może się to odbyć szybko - już w przyszłym tygodniu, w formie dalszego ciągu krótkiej "paniki kupna". Oczywiście warunek podstawowy to przeskoczenie okolic 4,34 (23,6% zniesienia), na co widzę dość spore szanse.

Nawet dojście do strefy 5,40 - 5,70 niczego nie zmieni w układzie sił. Trend długotrwały na Gancie nadal będzie spadkowy, a zatrzymanie poniżej poprzedniego silnego dołka sprzed roku, bedzie objawem "zdrowia" trendu, ze względu na działanie zasady zmiany biegunów (przełamane wsparcie staje się oporem).

Do zmiany trendu trzeba zniechęcenia, a nie entuzjazmu drobnych inwestorów, połączonego z powolnym, kilkumiesięcznym zbieraniem papieru przez instytucjonalnych.
Poniewaz do zniechęcenia na Gancie daleko, to i do prawdziwego dna bessy na tym papierze daleko i w niezbyt odległej przyszłości papier czeka powrót co najmniej w rejony 2,60, jesli nie niżej.

"Od gry na giełdzie należy się powstrzymać w dwóch przypadkach:
kiedy nie ma się pieniędzy lub kiedy ma się pieniądze."

Mark Twain
Wysłane: 7 grudnia 2012 00:46:32 przy kursie: 4,20 zł
@Anty T.

Dlaczego uważasz, że MSR 18, nie pozwoli ująć w przychodach deweloperów sprzedaży mieszkanek w 4 kw?
Spokojnie warunki spełniają. Mieszkanka są, czekają, protokoły przekazania będą.
Stopień: Oswojony
Wpisów: 31
Wysłane: 7 grudnia 2012 01:09:19 przy kursie: 4,20 zł
@flesz
faktycznie o tej linii nr 3 zapomnialem oczywiscie tez jest bardzo wazna. a co do techniki to po takim wzroscie jak dzisiaj i ogolnej sytuacji nie wiem czy "najrozsadniejszym" wyjsciem nie byloby cofniecie sie powiedzmy do poziomu okolic 3,40 na malejacym obrocie i utworzenie formacji ORGR. Wszelakie ruchy po wiecej niz kilka % w ktora kolwiek ze stron na jednej sesji powoduja zwykle pozniej jakies chaotyczne ruchy (za czym ja osobiscie nie przepadam) takze moze troche szkoda, ze nie rosnie spokojniej.

tak jeszcze ogolnie chcialbym wtracic do poruszonych w ostanich postach spraw fundamentalnych dotyczacych SM DOM, programu Jaworowicz oraz ostaniego rolowanie obligacji na kredyt dlugoterminowy.

Zaczne od kredytu: w zwiazku z tym, ze jest on na kwote ok 35mln zł i dotyczy zasobów mieszkaniowych na wynajem w Katowicach, Piekarach Slaskich i Bytomiu moze warto by bylo zerknac na przychody jakie przynosza owe zasoby, czego mozemy sie dowiedziec z prezentacji po ostanich wynikach
http://www.pandl.pl/tl_files/raporty%20i%20prezentacje/prezentacja_3Q_2012_-_wersja_ostateczna.pdf
jest to blisko 9mln PLN rocznie a wiec latwo policzyc jaka splate kredytu do roku 2016 moga wygenerowac, w tym miejscu warto wspomniec o sprzedazy tych lokali jako mozliwosci dodatkowego pozyskania kapitalu badz to na splate badz na inne cele (zaleznie jak szybko pojdzie spalcanie rat - co sie z tym wiaze to oczywiscie sprzedaz)

Co do programu pani Jaworowicz szczerze zszokowało mnie to co tam zobaczylem, jednak cos mi nie do konca pasowalo zwlaszcza po zerknieciu w google maps na ulice wlasnie Korfantego w Katowicach gdzie krecony byl reportaz (budynki byly niskie i bylo ich kilka, wiec gdzie tutaj te 40tys PUM i 1000 lokali?) okazuje sie ze to nie jedyne zasoby SM DOM kolejne udalo mi sie obejrzec w jakims innym programie TV z roku bodaj 2008 (wtedy poruszano temat p. Karkosika i Impexmetalu) adres tez byl inny a i budynki okazalsze i chyba lepszym stanie i byc moze tylko ta czesc przewidzina jest na sprzedaz na rynku wtornym. Dlaczego tak uwazam juz mowie: w linku do powyzszej prezentacji widnieja rownie przedsiewziecia Ganta planowane na przyszlosc. Znajduje sie tam pozycja Katowice "przy spodku" byc moze gant chce wyburzyc kilka budynków własnie tych widzinych w programie p. Jaworowicz bo projekt wskazuje na duza wartosc PUM 40tys m2 i ma tam powstac 560 lokali. nieruchomosc przy ul. Korfantego w Katowicach lezy ok 2km od "Spodka" i to na jednej z prowadzacych do niego glownych arterii miasta (przynajmniej tak mi mowi google maps ;) bo katowic nie znam niestety) Oczywiscie szkoda tych ludzi w tej sytuacji, ktorzy tam mieszkaja ale to ani ich wina ani ganta, ze zyli w czasach zmian ustrojowych w naszym kraju i poprostu mieli "pecha" no ale nie o tym chyba w analizach spolki trzeba sie zaglebiac. jak wiadomo w nieruchmosciach licza sie 3 sprawy lokalizacja, lokalizacja ... no i lokalizacja a byc moze zakup tych budynków i gruntu byl najtanszym sposobem nabycia dobrego kawalka ziemi w centrum katowic.

Jesli ktos ma rowniez jakies przemyslenia na poruszone przeze mnie tematy chetnie poczytam :) Bardzo by mi rowniez zalezalo jesli ktos moze zweryfikowac moje przypuszczenia odnosnie tego czy lokalizacja przy ulicy Korfantego jest faktycznie dobra (bo ja takie wnioski wycignalem tylko z mapy) lub byc moze ktos wie, ze inny kawalek gruntu jest przeznaczony na projekt "przy spodku".
anty_teresa
Wysłane: 7 grudnia 2012 01:46:20 przy kursie: 4,20 zł
koszyk napisał(a):
@Anty T.

Dlaczego uważasz, że MSR 18, nie pozwoli ująć w przychodach deweloperów sprzedaży mieszkanek w 4 kw?
Spokojnie warunki spełniają. Mieszkanka są, czekają, protokoły przekazania będą.

Tak z wybudowanych może być większa sprzedaż, ale jak zerkniemy na rentowność ZBNS, to one oddawane są blisko ceny nabycia, czyli zaobserwujemy wzrost obrotów, ale bez zwiększenia istotnego zysków. Z projektów w budowie przychodów i zysków nie będzie, a to na tych projektach jest jakaś szansa na poprawę marży. Ludzie z resztą nadal mają tak, że wybierają mieszkania w budowie, może już nie na etapie dziury w ziemi, ale w budowie. Polnord, a może i nawet Gant zamieszcza jak schodzą w sprzedaży brutto dane lokale i dominuje tutaj sprzedaż lokali w budowie. Kolejna sprawa, że IV kwartał, to okres księgowania wszystkich kosztów, które po drodze zostały gdzieś zgubione. Raport bada biegły...
I na koniec akurat w tej kwestii ufam Pani Luizie Berg, że na koniec roku wynik może się jeszcze pogorszyć. Wynik może być nawet dodatni, ale szału w wynikach się nie spodziewam

Poza tym tych mieszkań wcale tak dużo nie ma... Niecałe 200
Edytowany: 7 grudnia 2012 01:51
anty_teresa
Wysłane: 7 grudnia 2012 01:49:43 przy kursie: 4,20 zł
sikorro napisał(a):

Zaczne od kredytu: w zwiazku z tym, ze jest on na kwote ok 35mln zł i dotyczy zasobów mieszkaniowych na wynajem w Katowicach, Piekarach Slaskich i Bytomiu moze warto by bylo zerknac na przychody jakie przynosza owe zasoby, czego mozemy sie dowiedziec z prezentacji po ostanich wynikach
http://www.pandl.pl/tl_files/raporty%20i%20prezentacje/prezentacja_3Q_2012_-_wersja_ostateczna.pdf
jest to blisko 9mln PLN rocznie a wiec latwo policzyc jaka splate kredytu do roku 2016 moga wygenerowac

A ile kosztów? Bo chyba też tam są nie? Jaka jest rentowność 30? bez kosztów finansowych...
Kredyt spłaca się gotówkową nadwyżką operacyjną, a nie przychodami. To nie będzie 9M rocznie tylko 3
Edytowany: 7 grudnia 2012 01:54
sasky
Stopień: Krasomówca
Wpisów: 884
Wysłane: 7 grudnia 2012 08:29:07 przy kursie: 4,20 zł
Mury pną się do góry - analiza techniczna Ganta w porannym Wykresie dnia.

Szczegółowe omówienie sytuacji w serwisie Wiadomości SW:
http://wiadomosci.stockwatch.pl/mury-pna-sie-do-gory-analiza-techniczna-gant,wykres-dnia,48102
Stopień: Oswojony
Wpisów: 31
Wysłane: 7 grudnia 2012 10:24:54 przy kursie: 4,06 zł
Cytat:
A ile kosztów? Bo chyba też tam są nie? Jaka jest rentowność 30? bez kosztów finansowych...
Kredyt spłaca się gotówkową nadwyżką operacyjną, a nie przychodami. To nie będzie 9M rocznie tylko 3

anty_teresa oczywiscie ze sa koszty ale moim zdaniem najwieksze juz byly (uregulowanie stanu prawnego, wyodrebnie lokali itp) i teraz marza powinna wzrosnac a dodatkowy przychod w postaci sprzedazy nawet 2 czy 3 lokali misiecznie z tych zasobow z grubsza powinna wystarczyc na terminowa splate zacignietego kredytu.
anty_teresa
Wysłane: 7 grudnia 2012 12:54:50 przy kursie: 4,06 zł
Może główne wydatki już były(remonty), ale one w kosztach się nie ujawniają. Tzn ujawniają jako amortyzacja, ale oczywiście nie w kwocie wydatków. W związku z tym marża nie wzrośnie. Podobnie nie wzrośnie przy sprzedaży, bo lokale są w księgach wycenione rynkowo. Oczywiście sprzedaż zapewni wpływ gotówki. No i nie ma jak wspomniałem kosztów finansowych, a to pewnie 9-10% wartości kredytu rocznie.
Edytowany: 7 grudnia 2012 12:56
krishic
Wpisów: 510
Wysłane: 7 grudnia 2012 13:15:02 przy kursie: 4,06 zł
Szutnik napisał(a):
Czyżby hossa na GANT?
W żadnym wypadku! Tego typu emocjonalne podskoki są typowe dla...rynków Niedźwiedzia, a nie Byka.

Szutnik nie znam sie na AT, ale czy poziom obrotow nie sugeruje mozliwosci zmiany trendu? Tygodniowy wolumen to ok 20% akcjonariatu. Obroty na odbiciu w trendzie spadkowym powinny byc raczej mniejsze niz podczas ruchu w dol. Tygodniowa swieca na ok +30% z wymiana 30% FF wyglada dla mnie zbyt okazale na "emocjonalny podskok" zrobiony przez drobnych graczy (DT pewnie podnosi obroty, ale patrzac na historie ganta ten wolumen jest po prostu gigantyczny).
Edytowany: 7 grudnia 2012 13:19
bialoczerwony
Stopień: Rozgadany
Wpisów: 170
Wysłane: 7 grudnia 2012 13:24:46 przy kursie: 4,06 zł
Obroty olbrzymie,Bieliński prawdopodobnie się wypstrykał,Zaremba też i niby drobni mieli odebrać te kilkanaście %,po tych wszystkich informacjach o złej sytuacji Ganta,o perspektywach rynku mieszkaniowego,o końcu RnS i braku następnego programu,o problemach z uzyskaniem kredytów hipotecznych,Think możliwe,że to podbitka żeby drobni zostali z akcjami,ale Ipopema systematycznie zwiększa swoje udziały,rodzina A. także,na co czekają,dlaczego nie wychodzą skoro jest aż tak źle,że aż nieprawdopodobnie.
Szutnik
Wpisów: 1 331
Wysłane: 7 grudnia 2012 18:08:45 przy kursie: 4,06 zł
krishic napisał(a):
Szutnik napisał(a):
Czyżby hossa na GANT?

Szutnik nie znam sie na AT, ale czy poziom obrotow nie sugeruje mozliwosci zmiany trendu? Tygodniowy wolumen to ok 20% akcjonariatu. Obroty na odbiciu w trendzie spadkowym powinny byc raczej mniejsze niz podczas ruchu w dol. Tygodniowa swieca na ok +30% z wymiana 30% FF wyglada dla mnie zbyt okazale na "emocjonalny podskok" zrobiony przez drobnych graczy (DT pewnie podnosi obroty, ale patrzac na historie ganta ten wolumen jest po prostu gigantyczny).

Nie. Sam poziom obrotów nie sugeruje jeszcze zmiany trendu. Do zmiany trendu trzeba czegoś znacznie więcej i tego czegoś zdecydowanie nie widać (dłuższej akumulacji!)

Popatrz na kształt tego ruchu, widoczny na moim wcześniejszym wykresie - to jest powiększona kopia nieco wcześniejszego ruchu w górę, na szczycie którego zaczepiłem Medianę (środkową linię wideł).
To pokazuje fraktalną naturę rynków, a z bardziej przyziemnych rzeczy - popatrz, jak to się potem potoczyło.

Osobiście się zastanawiam, czy przypadkiem ktoś z okolic zarządu nie postanowił sobie dodatkowo pospekulować poprzez rachunki "szwagrów" i nie odkupował wcześniej sprzedanych znacznie wyżej akcji (wczoraj, by być w zgodzie z podanymi do wiadomości GPW udziałami). Mozliwe też, że doszło poprzez rynek do wymiany pakietów akcji między głównymi akcjonariuszami (umówionych, bądź nie).

Dzisiejsze zachowanie rynku to już klasyczne "gaszenie" popytu. To niestety zwiększa szanse na to, że to, co widzieliśmy wczoraj i dziś to już koniec i "moja" strefa 5,40-5,70 nie dostanie mozliwości zadziałania.
"Od gry na giełdzie należy się powstrzymać w dwóch przypadkach:
kiedy nie ma się pieniędzy lub kiedy ma się pieniądze."

Mark Twain
Wpisów: 566
Wysłane: 12 grudnia 2012 14:22:46 przy kursie: 3,97 zł
narazie obroniła się przebita wczesniej linia spadkowa w okolicy 3,80, więc nie przesądzałbym jeszcze że to koniec wzrostów.
sasky
Wpisów: 884
Wysłane: 7 lutego 2013 08:28:01 przy kursie: 3,56 zł
Patrząc na równy kresek marsz - analiza techniczna Ganta w porannym Wykresie dnia.

Szczegółowe omówienie sytuacji w serwisie Wiadomości SW:
http://wiadomosci.stockwatch.pl/patrzac-na-rowny-kresek-marsz-analiza-techniczna-gant,wykres-dnia,54432
Użytkownicy przeglądający ten wątek
Gość

Skocz do forum
idź do strony: << < 117 118 119 120 121 122 [123] 124 125 126 127 128 129 > >>