KREDYTIN - Spółki od A do Z - GPW - forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
ZNAJDŹ SPÓŁKĘ
lub dowolny tekst
AD.bx ad0c
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Obserwuj ten wątek | RSS
idź do strony: << < [1] 2 3 4 5 6 > >>
KREDYTIN [KRI] Opcje AKTUALNY KURS: 23,99 zł (+2,70%) 20-01-2017 17:00
Stopień: Ostrożny
Grupa: StockWatcher
Wpisów: 5
Wysłane: 27 października 2008 12:08:55 przy kursie: 12,20 zł
Witam!!
Porozmawiajmy o spółce, która działa w branży windykacyjnej.
Oto co jest napisane na stronie głównej:

Kredyt Inkaso S.A. działa na rynku usług finansowych, zajmując się wykupem i windykacją pakietów wierzytelności masowych uznanych przez pierwotnych wierzycieli za trudne do odzyskania, we współpracy z wyspecjalizowaną kancelarią prawniczą. Wypracowany przez lata model działania, funkcjonujący w oparciu o drogę sądową z udziałem wyspecjalizowanego pełnomocnika procesowego umożliwia maksymalną efektywność i bezpieczeństwo biznesu, przy jednoczesnej minimalizacji kosztów stałych.

Outsourcing obsługi prawnej, zapewniający powiązanie kosztów zmiennych z wielkością przychodów, specjalistyczna wiedza w zakresie optymalizacji procedur prawnych oraz dedykowany system informatyczny zapewniają zarówno wysoką sprawność działania, redukcję środków obrotowych przeznaczonych na jej obsługę.

Pierwszym głównym partnerem Kredyt Inkaso była Polska Telefonia Cyfrowa. W ciągu trwającej ponad 6 lat współpracy zawarto 24 umowy cesji wierzytelności, nabywając prawa do dochodzenia zapłaty długu w blisko 36 tys. spraw. W 2007 roku rozbudowywano bazę Kontrahentów o kolejne podmioty działające w oparciu o Prawo Telekomunikacyjne - PTK Centertel, operatora sieci Orange, oraz Telekomunikację Polską S.A.

Aby zdynamizować rozwój Spółki i zwiększyć zakres działalności operacyjnej Kredyt Inkaso podjęła decyzję o przeprowadzeniu publicznej emisji akcji. Debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbył się 11 czerwca 2007 roku. Pozyskanie kapitału umożliwi zwiększanie ilości zakupionych wierzytelności, rozpoczęcie współpracy z kolejnymi kontrahentami oraz rozwój nowych usług. za http://www.kredytinkaso.pl/pl/o-spolce

Tutaj mozna poczytac artykuł o branży i spółkach podobnego typu http://www.egb.pl/biuro_prasowe.php?p=60&a=734

Zaczęły już się pojawiac komentarze, że ta branża ma być receptą na dekoniunkturę i pogorszenie kondycji wielu firm, a także konsumentów- wszak wiadomo, że spadek zarobków, kłopoty finansowe gospodarstw domowych to zysk dla windykatorów.

Na wstępie chciałbym rozwiązać kilka kwestii:
1.co jest zagrożeniem dla branży- wydaje mi sie, że polskie prawo i długie procesy komornicze i związane z tym koszty- ale tutaj pewnie liczy sie doświadczenie prawników firmy, którzy wiedzą jak, gdzie i na ile moga liczyć (odzyskać)
2. szansa: doświadczenie, lobbing na rzecz zmiany niektórych przepisów, oraz nasilającce się zjawisko niewypłacalności konsumentów ( ostatnie dwa lata to bardzo duży wzrost sprzedaży kredytów i kart gotówkowych, nadmierne zadłużanie się konsumentów)
3. sektor i udział na gpw: jest kilka podobnych spółek tego typu- minusem jest wielkość firmy, mała kapitalizacja co skutecznie powinno odstraszyc wiekszych graczy giełdowych (fundusze polskie lub zagraniczne, badz instytycjonalni gracze)- tu prosze o dokladne prześledzenie raportów i spojrzenie bardziej obiektywne

Pozdrawiam
Stopień: Ośmielony
Wpisów: 24
Wysłane: 19 sierpnia 2010 19:40:12 przy kursie: 13,27 zł
Spółka na forum jak i na gpw zapomniana, a tymczasem od samego debiutu ładnie się rozwija. Z kwartału na kwartał zwiększa przychodu co łączy się z systematycznym wzrostem zysku tak operacyjnego jak i netto. Lider rynku długu w telekomunikacji, teraz debiut na bardziej rentownym (według analiz) rynku bankowym. Stosunkowo niskie zadłużenie, utrzymujący się niezmiennie rating AAA na stockwatch też dobrze o niej świadczy. Spółka ma realne plany rozwoju na rynku długów bankowych który według prognoz ma dalej się rozwijać.
Stopień: Elokwentny
Wpisów: 208
Wysłane: 21 sierpnia 2010 13:05:17 przy kursie: 13,27 zł
Mnie się najbardziej podoba to, że spółka prowadzi cholernie prosty biznes. Kupuje dług i wysyła do dłużnika list do zapłaty. Jeśli ten nie zapłaci to składa pozew do e-sądu. Po otrzymaniu wyroku wszczyna postępowanie egzekucyjne i ściąga czysty pieniądz.

Spółka rośnie jak na drożdżach, ale ja w najbliższym czasie czekam na skokową poprawę ze względu na efekt działania e-sądów. Spółka założyła tam wiele spraw jednorazowo i myślę, że te sprawy wkrótce zaczną się spłacać generując nieobserwowany dotąd wzrost zysków. Jakby tego było mało dzięki e-sądom spółka oszczędza dodatkowe kilka mln zł rocznie (mówił o tym Artur Góral w wywiadzie w Tvn Cnbc.

Co do długów bankowych, to podchodzę do nich z obawą. To całkiem nowy biznes dla spółki i początkowo pewnie będzie ciężko. W długach bankowych widzę jednak szansę, bo to duży i perspektywiczny rynek. Banki mają obecnie pełne konta pozabilansowe nieściągalnych długów, które będą tanio sprzedawać. Dodatkowo banki będą teraz szybciej sprzedawać długi, co poprawi ich jakość i ułatwi ściągnięcie.
Edytowany: 21 sierpnia 2010 13:11
Wysłane: 14 września 2010 16:46:51 przy kursie: 13,00 zł
Ciekawe kiedy w końcu podadzą informację o przychodach za sierpień ?? Do tej pory podawali najpóźniej w okolicach 10 następnego miesiąca, teraz mamy 14 i cisza heh. Wiadomości na temat przychodów może nie są najistotniejsze, ale fajnie jest gdy firma prowadzi dobrą politykę informacyjną.
erbe
Stopień: Rozgadany
Wpisów: 119
Wysłane: 12 października 2010 01:32:05 przy kursie: 13,01 zł
Czy ta spółka nie wygląda Wam na niedowartościowaną?

C/ZO = 6,69
C/WK = 0,73
C/WK(g) = 0,7

Aktywa/zobowiązania = ~3

Wysłane: 12 października 2010 01:48:35 przy kursie: 13,01 zł
Zgadzam się z Tobą co do wyceny. Nie obrażę się, jeśli spółka trochę podrożeje, bo mam ją w portfelu Whistle
Edytowany: 12 października 2010 06:36
erbe
Wysłane: 12 października 2010 11:39:40 przy kursie: 13,10 zł
a przy jakim kursie ją zakupiłeś?

Ja chyba się skuszę na jej zakup, ale muszę jeszcze się upewnić..
Edytowany: 12 października 2010 12:03
Wysłane: 12 października 2010 12:05:18 przy kursie: 13,10 zł
erbe napisał(a):
a przy jakim kursie ją zakupiłeś?

Jestem praktycznie na 0.

erbe napisał(a):
Ja chyba się skuszę na jej zakup, ale muszę jeszcze się upewnić..

W tym nie pomogę. To musi być Twoja indywidualna decyzja. Jeśli kupisz, to odzywaj się na wątku, bo strasznie tu ciiiicho. Eh?
erbe
Wysłane: 12 października 2010 15:46:47 przy kursie: 13,10 zł

Liczyłem na szybko i C/Z wyszło mi 12,9. To trochę dużo..
Wysłane: 12 października 2010 16:07:06 przy kursie: 13,10 zł
erbe napisał(a):

Liczyłem na szybko i C/Z wyszło mi 12,9. To trochę dużo..

To prawda, że rewelacji nie ma. Weź tylko pod uwagę, że spółka się rozwija i powiększa zyski. Z drugiej strony wejście w długi bankowe jest ryzykowne. To szansa na jeszcze wyższe marże, ale wg mnie okupiona sporym ryzykiem.
erbe
Wysłane: 12 października 2010 16:19:41 przy kursie: 13,10 zł
niby tak, ale z drugiej strony kryzys był, wszystko wygląda na to, że sytuacja wraca powoli do normy. Jednak nie można mieć żadnej pewności co będzie za rok, dwa, piec. Moim celem jest inwestycja długoterminowa, nawet 10 lat (max moglbym kupic poki co 10 akcji tej firmy :D - studenckie życie..), jednak jeżeli wzrosty będą znaczne w krótkim terminie to nie będę się zastanawiał nad sprzedażą
Wysłane: 12 października 2010 16:23:59 przy kursie: 13,10 zł
Paradoksalnie im lepsza sytuacja gospodarcza, tym dla spółki lepiej. W takiej sytuacji łatwiej jest ściągnąć dług, bo jest z czego.
erbe
Wysłane: 12 października 2010 16:26:07 przy kursie: 13,10 zł
Minusy spolki:

- 3 lata istnienia
- wysoki C/Z

Plusy:

- 2010-07-02 17:29:00 Kredyt Inkaso przeznaczy cały zysk dla akcjonariuszy
WZA Kredyt Inkaso zdecydowało o przeznaczeniu całego zysku z 2009 roku, w wysokości 5,5 mln zł, dla akcjonariuszy. Źródło: money.pl

- niskie c/wk
- niskie c/zo
- niskie c/wk(g) = 0,7 (bliskie 0,67)

Wysłane: 12 października 2010 16:37:37 przy kursie: 13,10 zł
erbe napisał(a):
Minusy spolki:

- 3 lata istnienia

Z tego, co wiem, spółka działa od 2001 r.

Do minusów można dodać jeszcze:

- duże zapotrzebowanie na kapitał
- ryzyko nowej działalności
- wzrost konkurencji na rynku
- wzrost zadłużenia Polaków - trudniej wyegzekwować dług

Plusów jest mniej. Główne to:

- e-sądy
- spółka kupuje długi z krótszym okresem przeterminowania
- długi bankowe = wyższa marża
- spadek cen wierzytelności
- wzrost rynku - instytucje czyszczą konta pozabilansowe i szybciej sprzedają niespłacane długi
erbe
Wysłane: 12 października 2010 20:46:06 przy kursie: 13,10 zł
analizując Twoją odpowiedź, postanowiłem, że kupie kreditin jak cena/zysk zejdzie do 10
Stopień: Obeznany
Wpisów: 51
Wysłane: 12 października 2010 23:08:57 przy kursie: 13,10 zł
Obserwuje ta spolke juz jakis czas i jest tu niestety jeden ale bardzo istotny czynnik trzymajacy kurs, a mianowicie mozliwosc nowej emisji akcji do lipca 2013 bez prawa poboru z 10% dyskontem do sredniej ceny z ostatnich 6 miesiecy.. niech sie w koncu zlituja i wyemituja wreszcie te akcje ;)
Wysłane: 13 października 2010 00:44:37 przy kursie: 13,10 zł
erbe napisał(a):
analizując Twoją odpowiedź, postanowiłem, że kupie kreditin jak cena/zysk zejdzie do 10

To Twoja prywatna decyzja. Nie mieszaj mnie do tego Shame on you

bizi napisał(a):
Obserwuje ta spolke juz jakis czas i jest tu niestety jeden ale bardzo istotny czynnik trzymajacy kurs, a mianowicie mozliwosc nowej emisji akcji do lipca 2013 bez prawa poboru z 10% dyskontem do sredniej ceny z ostatnich 6 miesiecy.. niech sie w koncu zlituja i wyemituja wreszcie te akcje ;)

Skąd wiesz o emisji? Podaj źródło.
Wysłane: 13 października 2010 08:17:50 przy kursie: 13,10 zł
Ynwestor poczytaj lipcowy artykuł z parkietu, tam jest mowa o planowanej emisji. Gzieś też czytałem, ale juz nie pamiętam gdzie, że nowa emisja będzie prawdopodobnie z małym dyskontem wobec ceny rynkowej.
Wysłane: 13 października 2010 09:36:41 przy kursie: 13,05 zł
Link Faktycznie! Kapitalizacja spółki to obecnie ok. 80 mln zł, a chce wyemitować akcje za 30 mln zł i obligacje za 150 - 250 mln zł. To będzie rewolucja dla Kredyt Inkaso. Potwierdza to też ogromne zapotrzebowanie na kapitał.
Edytowany: 13 października 2010 17:37
Wysłane: 22 października 2010 18:45:37 przy kursie: 13,49 zł
Cena nowych akcji ustalona na 12,5 zł, bez prawa poboru. Czyli 7,33 % dyskonta wobec ceny aktualnej, to niby niedużo ale prawo poboru by się przydało.
Użytkownicy przeglądający ten wątek
Gość

Skocz do forum
idź do strony: << < [1] 2 3 4 5 6 > >>