analiza fundamentalna najważniejsze aspekty - Analiza fundamentalna - forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
X
AD.bx ad0c
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Obserwuj ten wątek | RSS
analiza fundamentalna najważniejsze aspekty Opcje
Stopień: Ostrożny
Grupa: StockWatcher
Wpisów: 1
Wysłane: 15 grudnia 2015 17:27:20
Witam, piszę prace licencjacką nt. "Wykorzystanie analizy wskaźnikowej, w analizie fundamentalnej spółek notowanych na GPW na przykładzie KGHM". W jednym z moich rozdziałów muszę opisać analizę fundamentalną. Stąd moje pytanie jakie najważniejsze aspekty powinienem poruszyć w moim rozdziale? Może ktoś poleci jakąś literaturę gdzie analiza fundamentalna będzie obszernie opisana- do tej pory spotkałem się z krótkimi opisami.
Z góry dziękuję z pomoc
WatchDog
Stopień: n/a
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 533
Wysłane: 16 grudnia 2015 13:20:26
Sorry, a co robiłeś przez całe studia? Przecież to są absolutne podstawy, które są wszędzie. Także w naszym internetowym kursie AF, zaczynamy od znęcania się nad teoretycznymi podstawami, bo nie wszystkie mają sens.

Szczerze mówiąc, KGHM jest szczególnie trudnym obiektem do analizy wskaźnikowej przez brak ewidentnych czystych benchmarków + nietrwałe otoczenie regulacyjne + ryzyko kursowe. Nawet prymusi mieliby tutaj spory kłopot.
Rem tene, verba sequentur.
Disce, sed a doctis, indoctos ipse doceto.
Si duo faciunt idem, non est idem.
Stopień: Obeznany
Grupa: StockWatcher
Wpisów: 78
Wysłane: 22 grudnia 2016 20:42:35
Pablo1992 napisał(a):
W jednym z moich rozdziałów muszę opisać analizę fundamentalną. Stąd moje pytanie jakie najważniejsze aspekty powinienem poruszyć w moim rozdziale?
Z góry dziękuję z pomoc

Widzę, że uczymy się razem;) Co prawda, Ty na studiach masz bardziej merytoryczne podejście do tematu, ja z kolei kieruję się chęcią zrozumienia sprawozdań finansowych.Lokuję na giełdzie pieniądze i nie chcę poruszać się po omacku. Do tej pory wspierałem się analizą techniczną.

Jeśli chcesz możemy tu podyskutować. Nie jestem profesjonalistą, tak jak Ty - jako przyszły absolwent, ale jednym z drobnych inwestorów GPW. Zacznę bardzo, bardzo ogólnie własnymi słowami.

W przypadku aspektów, o które pytasz, moim zdaniem analiza fundamentalna jest początkiem drogi do ustalenia wartości wewnętrznej spółki, czyli jej przyszłej wyceny. Analiza bilansu, rachunku wyników, cash flow i zmian w kapitale własnym pozwala odpowiedzieć na pytanie, czy dana spółka prowadzi zdrową działalność operacyjną, generuje gotówkę i będzie w stanie w przyszłości, w sposób niepogorszony, kontynuować swoją działalność.

Czyli jednym z najważniejszych aspektów analizy fundamentalnej jest rozumienie finansów spółki i ich analiza pod kątem przyszłej wyceny. To w rachunku wyników, bilansie i cash flow znajdują się powody, dla których kurs akcji na giełdzie rośnie lub spada.

Jeśli jesteś zainteresowany, możemy omówić każdy z elementów składowych sprawozdania finansowego po kolei.

Proponuję taką kolejność:
- rachunek wyników
- bilans
- rachunek cash flow
- noty
- standardy sprawozdawczości.

Nie mam za bardzo z kim tu prowadzić dyskusji w tym temacie więc byłoby fajnie, gdybyś nadal był zainteresowany. Zapraszam do dyskusji;)

edit: myślałem, że to grudzień 2016, a to 2015, pewnie się już obroniłeś:)

Edytowany: 22 grudnia 2016 20:43
Użytkownicy przeglądający ten wątek
Gość

Skocz do forum