pixelg
StockWatch.pl - Giełda od fundamentów - notowania, dywidendy, wiadomości, analizy

Analizy finansowe i wiadomości giełdowe

Dyskusja odbyła się dnia: 24.11.2016, godziny 15:00
Czat inwestorski z zarządem spółki SMS Kredyt Holding SA Logo SMS Kredyt
W czwartek 24 listopada o godzinie 15.00 odbędzie się czat inwestorski z zarządem SMS Kredyt Holding SA. Tematem spotkania będzie zakończony trzeci kwartał 2016 roku i wyniki finansowe osiągnięte w tym okresie.

SMS Kredyt Holding SA tworzy grupę kapitałową, której główną działalnością operacyjną jest udzielanie pożyczek gotówkowych. Działalność pożyczkowa uruchomiona została w 2007 roku a spółka jest notowana na rynku New Connect od 2011 roku. Grupa Kapitałowa koncentruje się na udzielaniu pożyczek na kwoty do 10 tys. PLN i okres do 4 lat. Strategia produktowa polega na oferowaniu pożyczek spłacanych w miesięcznych ratach.

Grupa SMS Kredyt Holding wykorzystuje kilka kanałów dystrybucji takich jak internet, call center czy też współpraca z pośrednikami finansowymi. Więcej informacji na temat Grupy znajduje się na stronie internetowej www.smsholding.pl

Zapis dyskusji
 • moderator: Witam na dzisiejszym czacie inwestorskim z zarządem SMS Kredyt Holding SA. Tematem spotkania będzie zakończony trzeci kwartał 2016 roku i wyniki finansowe osiągnięte w tym okresie.
 • moderator: Przypominam zasady organizacyjne czata: pytania są przesyłane najpierw do moderatora publikowane są pytania wybrane przez Gości czata wraz z odpowiedziami u dołu ekranu kolejkowane są u każdego użytkownika jego pytania moderator może odrzucić pytanie niezgodne z regulaminem, powiadamiając użytkownika o powodach.
 • moderator: Informacja dla dziennikarzy relacjonujących przebieg czata: wykorzystanie cytatów z dzisiejszej rozmowy w Państwa materiałach redakcyjnych wymaga podania źródła. W razie pytań czy wątpliwości prosimy o kontakt: biurostockwatch.pl
 • Zarząd SMS Kredyt Holding SA: Szanowni Państwo, w imieniu Zarządu SMS Kredyt Holding SA miło nam jest powitać Państwa na czacie z nami. Zapraszamy do zadawania pytań.
 • Rafał niepotwierdzony: Witam. Na wstępie kolejny raz gratuluję wyników za III qw! Choć spółka nie podała prognoz, czy "nastrój" zarządu z wynikami IV qw jest "pozytywny" :?
  Zarząd SMS Kredyt: Nastrój jest jak najbardziej pozytywny. Nasza strategia to stabilny rozwój i zakończony kwartał potwierdza jej słuszność.
 • Rafał niepotwierdzony: Zapewne IV qw doda fajny zysk do wyników całorocznych. Czy zarząd myśli o dywidendzie w 2017 lub znacznie wyższych kwotach przeznaczanych na buyback?
  Zarząd SMS Kredyt: Nad ewentualną dywidendą będziemy się zastanawiać po zakończeniu roku.
 • MZK: Wynik netto w ujęciu r/r i q/q są zdecydowanie lepsze, ale martwi brak wzrostu przychodów w ujęciu q/q przy rosnącym saldzie portfela.Z czego to wynika?
  Zarząd SMS Kredyt: Wyniki sprzedażowe były podobnie dobre jak w Q2, stąd brak wzrostu przychodów.
 • Rafał niepotwierdzony: Tzw ustawa "o kredycie..." jak oceniana jest przez spółkę? Czy widać niższą konkurencję spółek tzw "słupowych"?
  Zarząd SMS Kredyt: Dobrze oceniamy zmiany prawne. Teraz instytucje pożyczkowe muszą działać w formie spółki kapitałowej z minimalnym kapitałem 200 tys. zł, co w pewnej mierze odsiewa osoby, które chcą uruchamiać taki biznes bez zaplecza kapitałowego i operacyjnego.
 • Gość: Czy, a jeśli tak, to w jakim stopniu wpłynęłaby na wynik spółki zakończenie zwolnienia FIZów z podatku dochodowego, które jest obecnie procedowane przez izby?
  Zarząd SMS Kredyt: Przepisy podatkowe dla funduszy sekurytyzacyjnych nie uległy zmianie.
 • MZK: Jak generalnie oceniacie wyniki III kw. i jak rysują się perspektywy IV kw?
  Zarząd SMS Kredyt: Wyniki trzeciego kwartału oceniamy bardzo dobrze. W kolejnych kwartałach zamierzamy kontynuować naszą strategię stabilnego wzrostu.
 • Gość: Jakie macie dalsze plany wobec Profeskasy? Czy tą spółkę zależną należy traktować jako inwestycję, czy podmiot który ma jakieś synergie z biznesem pożyczkowym?
  Zarząd SMS Kredyt: Patrzymy na Profeskasę jako inwestycję.
 • MZK: Jeden z konkurentów zgłosił, że na skutek programu 500 plus odnotowuje mniejszą sprzedaż. Czy Was też te zjawisko dotyka?
  Zarząd SMS Kredyt: Nie potrafimy jeszcze ocenić wpływu programu Rodzina 500+ na naszą działalność. Nie zauważamy spadku sprzedaży.
 • SW-fan: Panowie, dzięki za komunikację z nami drobnymi. Mam jedną sprawę, jesteście na NC a ten rynek umiera. Nie oszukujmy się. Kiedy przenosiny na główny?
  Zarząd SMS Kredyt: Pani Lucyna Haśnik - Członek Zarządu również bierze udział w czacie :) Odpowiadając natomiast na pytanie, w najbliższym czasie nie planujemy przenosin na główny parkiet.
 • Migotkaaa niepotwierdzony: Czy w ostatnich miesiącach wprowadziliście zmiany w parametrach oferowanych pożyczek w sensie kosztów, albo terminu?
  Zarząd SMS Kredyt: Ostatnie zmiany dotyczące naszych parametrów zostały wprowadzone w związku ze zmianą przepisów.
 • MZK: Czy znacznie słabsze od oczekiwań odczyty wzrostu PKB mogą pociągnąć za sobą wzrost szkodowości portfela?
  Zarząd SMS Kredyt: Naszym zdaniem, dużo bardziej niż PKB na spłacalności ma wpływ sposób zarządzania ryzykiem kredytowym.
 • SW-fan: Szanowni państwo stabilny rozwój to za mało, za wolno. Z tego pułapu zajmie lata. Musicie pomyśleć o skoku albo nawet kilku. Może jest ktoś do przejęcia. Z waszą reputacją nie powinno być problemu o kapitał.
  Zarząd SMS Kredyt: Ostatnie kwartały potwierdziły, iż nasza strategia przynosi efekty. Proszę choćby zestawić nasze wyniki z innymi instytucjami pożyczkowymi będącymi na NC. Proszę również zwrócić uwagę, iż przejęcie innej spółki to duże ryzyko.
 • albert_r: czysto teoretycznie czy bylibyście skłonni udzielać kredytów dla imigrantów?
  Zarząd SMS Kredyt: Czysto hipotetycznie - pewnie tak, jednak po przygotowaniu dobrego systemu zarządzania ryzykiem oraz windykacji.
 • Rafał niepotwierdzony: Jaka jest mniej więcej wielkość pożyczek sprzedawanych pod własnym brandem?
  Zarząd SMS Kredyt: Nie udzielamy tak szczegółowych informacji sprzedażowych.
 • MZK: Realizujecie skup akcji, a czy spółka płaci dywidendę, jaka jest wasza polityka dywidendowa?
  Zarząd SMS Kredyt: Obecnie nie posiadamy polityki dywidendowej. Dotychczas nie wypłacaliśmy dywidendy.
 • Gość niepotwierdzony: Czy w zakresie spłacalności pożyczek obserwujecie jakieś zmiany w ostatnich miesiącach?
  Zarząd SMS Kredyt: Nie obserwujemy istotnych zmian w zakresie spłacalności.
 • Gość niepotwierdzony: Jaka jest obecnie pozycja spółki na rynku? 510 miejsce? Czy wielkość udzielonych pożyczek za 2016 to poziom rzędu 100? 120? 150? czy 200 mln? Szacunkowo?
  Zarząd SMS Kredyt: Trudno oceniać naszą pozycję z uwagi na brak danych dotyczących rynku pożyczkowego. Wiele dużych spółek nie dzieli się wynikami, nawet szacunkowymi.
 • MZK: W III kwartale wyemitowaliście obligacje o wartości 16,4 mln zł. Czy będą kolejne emisje i jak wygląda wasze zadłużenie?
  Zarząd SMS Kredyt: Obecnie nie planujemy kolejnych emisji obligacji. Informacje na temat naszego zadłużenia znajdują się w sprawozdaniu finansowym za III kwartał zamieszczonym na stronie internetowej. Wartość zadłużenia wykazana w ostatnim skonsolidowanym bilansie to 22,5 mln zł.
 • krukofil: Co robicie ze złymi pożyczkami, sprzedajecie? Jeśli tak to komu, za ile i jaka to jest czy była część portfela w ostatnim roku, dwóch?
  Zarząd SMS Kredyt: Windykujemy samodzielnie złe pożyczki.
 • SW-fan: Pani Lucyno pozdrawiam. Ale do rzeczy. Jest na rynku taki model jak inwestycje w pożyczki prywatne. Nie chodzi mi o społecznościowe jak Kokos czy podobne. Tylko bezpośrednie inwestycje gdzie inwestor jest pożyczkodawcą przez pośrednika i sobie kupuje do portfela takich ludków u niego zadłużonych, a firma serwisuje. Czy stosujecie, jeśli tak to w jakim procencie? Jeśli nie to dlaczego nie?
  Zarząd SMS Kredyt: Nie stosujemy takiego modelu i nie zamierzamy stosować.
 • Rafał niepotwierdzony: Czy zarząd rozważa w 2017 emisję akcji lub znaczną emisję obligacji celem zdobycia kapitału na wzrost sprzedawanych pożyczek?
  Zarząd SMS Kredyt: Nie wykluczamy żadnych działań idących w kierunku bezpiecznego pozyskania kapitału.
 • krukofil: Jakieś innowacyjne pomysły, produkty które mogą was wyróżnić na tle konkurencji? Jest przecież ogromna. Dajmy na to te 500 Plus, jest możliwość na przykład cesji na was w razie nie spłacania pożyczki przez zadłużonego? To by zmniejszyło ryzyko znacznie.
  Zarząd SMS Kredyt: Środki z programu Rodzina 500+ nie powinny być przeznaczane na spłatę zadłużenia.
 • Gość niepotwierdzony: Dlaczego raporty SMSu są takie ubogie? Wśród blisko 1000 spółek na rynku poza wynikami trzeba się czymś wyróżniać, przykładowo raportem. Czy parametry operacyjne to taka tajemnica? Rozumiem, że danych dotyczących weryfikacji klienta nikt nie udostępni, bo to serce działalności. Ale obecna forma trochę woła o pomstę do nieba.
  Zarząd SMS Kredyt: Podajemy w raportach informacje, które w naszej ocenie są najistotniejsze dla inwestorów, a nie dla naszej konkurencji.
 • Gość niepotwierdzony: Po co jest ten skup akcji własnych? Przecież FF jest i tak już mały, a skup jeszcze zmniejszy płynność akcji.
  Zarząd SMS Kredyt: Cele skupu zostały określone w momencie uchwalenia go przez NWZA.
 • Rafał niepotwierdzony: Czy w sądach toczą się kolejne sprawy, z pewnym akcjonariuszem/akcjonariuszami? Czy obecnie w spółce nie ma żadnych spraw z ostatnich kilku WZA?
  Zarząd SMS Kredyt: Na bieżąco informujemy w komunikatach o toczących się i nowych sprawach sądowych zgodnie z obowiązującymi regulacjami.
 • Gość niepotwierdzony: Wyniki faktycznie są bardzo dobre, ale zapytam przewrotnie. Co może pójść nie tak obecnie? Co może spółce zaszkodzić?
  Zarząd SMS Kredyt: To my odpowiemy również przewrotnie - patrzymy z optymizmem w przyszłość!
 • Gość niepotwierdzony: Akcje skupione przez spółkę obecnie będą umorzone z czasem?
  Zarząd SMS Kredyt: Tak.
 • Gość niepotwierdzony: Myśleliście o prezentacjach wynikowych?
  Zarząd SMS Kredyt: Nie zastanawialiśmy się nad tym.
 • MZK: Czy spólka publikowała prognozy finansowe?
  Zarząd SMS Kredyt: Nie publikowaliśmy prognoz finansowych.
 • Gość niepotwierdzony: Co spółka i zarząd zamierza zmienić, żeby mocniej zaistnieć w świadomości inwestorów?
  Zarząd SMS Kredyt: Naszymi wynikami finansowymi staramy się pozyskać coraz większe grono inwestorów.
 • Gość niepotwierdzony: A co spółka robi z tymi pożyczkami których nie da się ściągnąć samodzielnie?
  Zarząd SMS Kredyt: Proces windykacji prawnej jest długotrwały i prowadzimy go samodzielnie.
 • krukofil: Strasznie zdawkowe te odpowiedzi. Drodzy Państwo to nie jest przesłuchanie w skarbówce tylko rozmowa z ludźmi którzy najbardziej wam sprzyjają i chcą wspólnie zarobić! Położyli często niemałe pieniądze na obligacje czy akcje czy jedno i drugie. Wszystko robicie żeby zniechęcić, a może specjalnie?
  Zarząd SMS Kredyt: Prosimy o wyrozumiałość ale zapewne wszystkim Państwu znane są przepisy rozporządzenia MAR (Market Abuse Regulations).
 • SW-fan: Mam wrażenie że te odpowiedzi też przez SMS wysyłacie...
  Zarząd SMS Kredyt: Pytań jest dużo i chcemy odpwiedzieć na jak najwięcej z nich.
 • Gość niepotwierdzony: Czyli chce Pan powiedzieć, że wszystkie należności są przez SMS wcześniej czy później ściągane? Przecież to niemożliwe.
  Zarząd SMS Kredyt: Mamy stosunkowo młody portfel w windykacji prawnej. Oczywiście, nie wszystko da się odzyskać.
 • PBK niepotwierdzony: Parokrotnie podczas poprzednich spotkań zaznaczaliście Państwo, że windykację przeprowadzacie samodzielnie. Czy to oznacza, że wierzytelności niespłacone, które zostały objęte odpisem po prostu sobie leżą i czekają na przedawnienie?
  Zarząd SMS Kredyt: Mamy własną windykację prawną i należności nieregularne wciąż podlegają procesom windykacji.
 • krukofil: Ciekawy wątek windykacji. Nie trudno zgadnąć że jestem fanem tego biznesu właśnie. Jaką dodatkową marżę da się dorobić na pożyczkach przekazanych do windykacji? Gdzie widać w raporcie proporcje?
  Zarząd SMS Kredyt: Jest to pomijalny przychód. Celem jest odzyskanie należności.
 • gość niepotwierdzony: Czy wzrost rentowności 10 letnich obligacji rządowych w Polsce, Niemczech i innych krajach oznacza wzrost oczekiwań inflacyjnych? Czy przyszłe serie obligacji będą miały zmienny kupon?
  Zarząd SMS Kredyt: Parametry obligacji są każdorazowo ustalane zależnie od aktualnej sytuacji rynkowej, dlatego nie możemy obecnie prognozować, jakie one będą w przyszłości.
 • PBK niepotwierdzony: Czy w pozostałych kosztach operacyjnych kryją się tylko odpisy związane ze szkodami na portfelu czy coś jeszcze?
  Zarząd SMS Kredyt: W większości są to odpisy na niespłacane pożyczki.
 • Gość niepotwierdzony: Czy spółka zamierza dalej upraszczać strukturę grupy, a jeśli tak to w jaki sposób?
  Zarząd SMS Kredyt: Kontynuujemy optymalizację struktury grupy kapitałowej, tak aby zmniejszyć koszty jej funkcjonowania.
 • GOŚĆ niepotwierdzony: Jaką funkcję pełni Kreos w strukturze grupy? Czy ona wygląda tak jak wygląda tylko ze względów podatkowych, czy jest korzystna z jakiegoś jeszcze powodu?
  Zarząd SMS Kredyt: Fundusz Kreos został utworzony na potrzeby działalności inwestycyjnej naszej spółki. Fundusz ułatwia pozyskanie kapitału.
 • Rafał niepotwierdzony: Choć odpowiedzi często są dość enigmatyczne rozumiem wymogi prawa, to mimo wszystko cieszy mnie, iż czaty zaczynają być na stałe obecne w polityce informacyjnej spółki! Tak dalej!
  Zarząd SMS Kredyt: Dziękujemy za wyrozumiałość. Mamy nadzieję, iż udało się nam zainteresować Państwa naszą spółką.
 • Zarząd SMS Kredyt Holding SA: Dziękujemy Państwu za udział w czacie z nami i zapraszamy do kontaktów ze spółką.
 • moderator: Ja także dziękuję za niezwykle dynamiczne spotkanie i zapraszam na kolejne czaty w StockWatch.pl
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,16% +33 632,53 zł 53 632,53 zł
Ostatnio zaktualizowane dane
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Kampanie reklamowe - emisje akcji, obligacji, crowdfunding udziałowy