pixelg
Ireneusz Pukin, prezes Coinquista: Nie chcemy być tylko giełdą kryptowalut. Chcemy zaoferować naszym użytkownikom wiele dodatkowych usług - czat inwestorski - StockWatch.pl - portal informacyjno-analityczny poświęcony inwestycjom na polskiej giełdzie i rynkach globalnych.
AD.bx ad0a
AD.bx ad0b

Ireneusz Pukin, prezes Coinquista: Nie chcemy być tylko giełdą kryptowalut. Chcemy zaoferować naszym użytkownikom wiele dodatkowych usług

Dyskusja odbyła się dnia: 10.04.2019, godziny 11:00
Ireneusz Pukin, prezes Coinquista: Nie chcemy być tylko giełdą kryptowalut. Chcemy zaoferować naszym użytkownikom wiele dodatkowych usług Ireneusz Pukin - prezes Coinquista SA

W środę, 10 kwietnia o godz. 11:00 rozpocznie się czat inwestorski z Ireneuszem Pukinem, prezesem zarządu Coinquista SA. Zapraszamy do zadawania pytań związanych z planami spółki oraz trwającą ofertą publiczną akcji.

Coinquista SA to jedna z pierwszych spółek umożliwiających handel kryptowalutami, które znalazły się w rejestrze małych instytucji płatniczych prowadzonym przez KNF. Spółka przeprowadza crowdfunding udziałowy przy współpracy z platformą Beesfund i wystawia na sprzedaż 20% akcji. Koszt jednej akcji to 16 złotych, a wysokość minimalnej inwestycji ustalono na 48 złotych. Celem emisji jest zebranie 4 milionów złotych. Coinquista zainwestuje zebrane fundusze w pozyskiwanie nowych użytkowników i dalszy rozwój produktu - planowane są dodatkowe funkcje oraz dedykowana aplikacja mobilna.

Wszyscy akcjonariusze otrzymają tokeny Coinquista Coin, uprawniające do handlu z niższą prowizją oraz do zniżek na dodatkowe produkty. Mogą również liczyć na dożywotnią priorytetową opiekę zespołu Coinquisty i możliwość handlu bez prowizji. Przy wyższych inwestycjach przewidziane są atrakcyjne bonusy, takie jak fizyczne nośniki portfeli kryptowalut. Dokładna oferta i progi wsparcia dostępne są na stronie emisji. W przyszłości spółka planuje debiut na giełdzie.

>> Szczegóły oferty i zapisy na akcje Coinquisty znajdziesz tutaj

Coinquista jest rozwijana od 2018 roku - spółka dysponuje już wyróżniającym się produktem gotowym do sprawnego obsługiwania klientów. Giełda pozwoli na bezpieczny handel i przechowywanie kryptowalut. Dzięki opcji śledzenia najlepszych inwestorów i handlu pod opieką ekspertów, a także intuicyjnemu interfejsowi, Coinquista umożliwi bezproblemowe wejście w świat inwestycji. Dostęp do rozbudowanych statystyk i najpopularniejszych kryptowalut spełnią zaś oczekiwania wymagających i doświadczonych użytkowników. Na stronie internetowej giełdy można zapoznać się z wykorzystywanymi przez nią rozwiązaniami oraz oferowanymi funkcjami. Pełną zdolność operacyjną Coinquista osiągnie pod koniec kwietnia bieżącego roku.

Zapis dyskusji
 • moderator: Witam na czacie inwestorskim z Ireneuszem Pukinem, prezesem Coinquista SA. Dziś porozmawiamy o planach spółki, giełdach kryptowalutowych oraz trwającej ofercie publicznej akcji.
 • moderator: Przypominam zasady organizacyjne czata: pytania są przesyłane najpierw do moderatora. Publikowane są pytania wybrane przez Gościa czata wraz z odpowiedziami. U dołu ekranu kolejkowane są u każdego użytkownika jego pytania. Moderator może odrzucić pytanie niezgodne z regulaminem.
 • moderator: Informacja dla dziennikarzy relacjonujących przebieg czata: wykorzystanie cytatów z dzisiejszej rozmowy w Państwa materiałach redakcyjnych wymaga podania źródła. W razie pytań czy wątpliwości prosimy o kontakt: biuro@stockwatch.pl
 • moderator: Już można zadawać pytania, na które nasz Gość zacznie odpowiadać o 11:00. W razie problemów z wyświetlaniem odpowiedzi prosimy o odświeżenie strony.
 • Ireneusz Pukin: Dzień dobry, z tej strony Ireneusz Pukin, prezes zarządu spółki Coinquista SA. Zachęcam do zadawania pytań.
 • Gość: Czym właściwie jest Coinquista? Jaki jest model biznesowy tego typu firm?
  Ireneusz Pukin: Coinquista to giełda kryptowalut i spółka wpisana do rejestru małych instytucji płatniczych przez KNF. Na model biznesowy składają się trzy elementy: prowizja od obrotu, prowizja z tytułu płatności oraz produkty abonamentowe.
 • Gość: Co znaczy, że spółka dysponuje już gotowym produktem? Prowadzicie już działalność, czy ma to nastąpić dopiero po zebraniu pieniędzy od inwestoów?
  Ireneusz Pukin: Mamy już gotowy produkt w postaci platformy transakcyjnej - prace nad nim zaczęliśmy na początku 2018 roku. Dwa tygodnie temu udostępniliśmy wersję demonstracyjną platformy. Aktualnie trwają ostatnie testy oraz audyt bezpieczeństwa platformy. Działalność operacyjną zaczniemy na przełomie kwietnia i maja.

  Pieniądze z emisji zamierzamy przeznaczyć przede wszystkim na rozwój nowych funkcjonalności, aplikacji mobilnej i pozyskanie użytkowników.
 • aper: Czym wyróżniacie się na tle konkurencji? Co robicie lepiej i dlaczego warto korzystać akurat z Waszych usług?
  Ireneusz Pukin: Nie chcemy być tylko giełdą kryptowalut. Chcemy zaoferować naszym użytkownikom wiele dodatkowych usług, takich jak karta płatnicza oparta o kryptowaluty, handel społecznościowy czy aplikacja mobilna będąca jednocześnie portfelem do przechowywania kryptowalut, narzędziem do płatności oraz platformą transakcyjną. A to wszystko opakowane w dużo przyjaźniejszej formie niż w konkurencyjnych platformach.

  Aby zrealizować ten cel, musimy działać legalnie na wszystkich kontynentach. Tworzymy produkt, który ma być przewidywalny i transparentny dla użytkowników, firm oraz instytucji finansowych.
 • moka: Jak to właściwie działa? Na stronie jest informacja o trzech giełdach kryptowalut. To jest Wasza konkurencja, czy Wy agregujecie te dane i pośredniczycie jedynie w handlu na nich?
  Ireneusz Pukin: Giełdy wymienione na stronie https://coinquista.beesfund.com zostały przez nas wybrane aby pokazać średnie obroty, które możemy na nich zaobserwować. W tym celu do zestawienia została dodana najpopularniejsza giełda na świecie, jedna z większych giełd oraz najpopularniejsza giełda w Polsce.

  Na dzień dzisiejszy nie mamy planów aby agregować oferty z tych giełd. Nawiązaliśmy bezpośrednią współpracę z dostawcami płynności, którzy mają zapewnić odpowiednią płynność w naszym serwisie.
 • Gość: Coinquista SA to jedna z pierwszych spółek umożliwiających handel kryptowalutam w rejestrze. Jakie jeszcze firmy się w nim znalazły?
  Ireneusz Pukin: Oprócz Coinquisty znalazła się tam również firma Bitclude.
 • narcos: Kto stoi za spółką? Nawet najlepszy pomysł nie wystarczy do osiągnięcia sukcesu. Liczą się kompetencje zespołu, który będzie zdolny do przłożenia go na biznes i realizowania założonych celów.
  Ireneusz Pukin: W zakresie IT, administracji oraz bezpieczeństwa współpracujemy z jednym największych software house’ów w Polsce - firmą 10clouds. Do dyspozycji mamy zespół doświadczonych specjalistów, którzy pracowali już nad podobnymi projektami. Natomiast w kwestiach prawnych oraz księgowych doradza nam kilka znanych kancelarii.
 • Gość: Jakie firmy są główną konkurencją Coinquisty?
  Ireneusz Pukin: Nie patrzymy na rynek w ten sposób, że mamy głównego konkurenta, jakiegoś wroga, z którym musimy wygrać. Każda giełda kryptowalut to dla nas konkurencja, obserwujemy branże i staramy się być lepsi we wszystkim co możemy zaoferować naszym użytkownikom.

  Zauważyliśmy między innymi duży problem z obsługą klienta na giełdach - support odpowiada z dużym opóźnieniem, a użytkownikom brakuje podstawowych informacji. Chcemy to naprawić. Poza tym naszym wyróżnikiem będą elementy o których wspomniałem już wcześniej.
 • Gość: Do kogo kierowana jest Wasza oferta? Chcecie działać tylko w Polsce, czy obsługiwać również klientów zagranicznych?
  Ireneusz Pukin: Coinquista chce działać legalnie na wszystkich kontynentach. Zaczniemy na pewno od Polski, ale myślimy globalnie - już dziś mamy zarejestrowanych wielu użytkowników z Niemiec, USA, Kanady, Szwecji, Szwajcarii oraz Wietnamu.
 • Gość: Czy to że jesteście w tym rejestrze KNF wiąże się z jakimiś dodatkowymi obowiązkami?
  Ireneusz Pukin: Musieliśmy przygotować program działalności na pierwsze 12 miesięcy oraz plan finansowy. Dodatkowo stoworzyliśmy procedury zarządzania ryzykiem, na które mała instytucja płatnicza może być narażona. Posiadamy procedury AML/CFT (przeciwdziałania praniu pieniędzy) oraz procedury rozpatrywania reklamacji.

  Dodatkowo pojawiają się pewne ograniczenia co do maksymalnej kwoty obrotu oraz wartości konta użytkownika.
 • karpow: Czy planujecie debiut na giełdzie? Jeżeli tak, to kiedy?
  Ireneusz Pukin: Planujemy debiut na giełdzie w 2020 roku.
 • Gość: Dlaczego zdecydował się Pan na crowdfunding? Jakie alternatywy dla tej formy finansowania ma spółka?
  Ireneusz Pukin: Zależy nam na tym, aby nasi inwestorzy stali się realnymi właścicielami naszej giełdy. W tej chwili nie ma w Polsce rozwiązania, które pozwalałoby na bezpośrednie powiązanie tokenów z własnością udziałów lub akcji w spółce. Dlatego zdecydowaliśmy się na publiczną emisję akcji w ramach corowdfundingu udziałowego, który oprócz możliwości pozyskania finansowania tworzy wokół projektu wierną społeczności, która jest nieoceniona dla rozwiajających się produktów.

  W niedalekiej przyszłości czeka nas pewnie druga runda finansowania, ale tutaj widziałbym już bardziej inwestora branżowego, którego wsparcie będzie kluczowe dla przyspieszenia skalowalności projektu.
 • księgowy: Spółka nie prowadzi jeszcze działalności operacyjnej. W jaki sposób została wyceniona? Kto ją przygotował? Będę wdzięczny za wszelkie szczegóły, które pozwolą ocenić zasadność takiej kwoty.
  Ireneusz Pukin: W przypadku startupu, w pierwszej kolejności odpowiadasz sobie na pytanie - co chcesz stworzyć, jaki jest tego potencjał i ile to będzie kosztowało, a następnie jaki procent akcji możesz oddać przed kolejną rundą finansowania. Wycena to efekt uboczny tych działań.

  Naszym priorytetem jest rozbudowa funkcjonalności giełdy. Handel społecznościowy, aplikacja mobilna oraz kryptowalutowa karta płatnicza pozwolą nam osiągać przychód nie tylko z handlu na giełdzie, ale również z dodatkowych usług, które chcemy wprowadzić. System transakcyjny to jedynie narzędzie wokół którego planujemy stworzyć cały ekosystem.
 • inwestor_2k: Witam, przyglądam się inicjatywie i po cichu jej kibicuję. Ale mam wrażenie, że mało powiedziano na temat ew. ryzyk związanych z inwestycją. Proszę powiedzieć - w skali od 1-10 (10 to ryzyko ekstremalne) - jaką notę by Pan wystawił Coinqwiście?
  Ireneusz Pukin: Biorąc pod uwagę fakt, że wszystko zmienia się bardzo dynamicznie i wbrew pozorom idzie w dobrym kierunku - dziś ryzyka oceniłbym na 1.

  Jesteśmy w dobrym momencie, kilkanaście miesięcy po pęknięciu bański na kryptowalutach i dłuższych męczących spadkach. Większość osób ma coraz większą świadomość, że idziemy w kierunku tokenizacji aktywów a globalne instytucje finansowe i marki pracują nad własnymi rozwiązaniami od miesięcy.

  Szansa, że wrócimy do tego co było jest praktycznie zerowa.
 • Gość: Bardzo proszę o rozwinięcie trzeciego elementu składającego sie na biznes - co to za produkty abonamentowe?
  Ireneusz Pukin: Usługi premium, takie jak podgląd najlepszych inwestorów, naśladowanie transakcji lub obserwowanie sygnałów rynkowych, będą płatne w modelu abonamentowym.
 • Gość: Prace nad projektem zaczęły się, gdy sytuacja na rynku krypto była diametralnie inna. Czy Coinquista będzie rentowna, jeżeli utrzyma się bieżąca sytuacja, czy liczy Pan na powrót dobrych czasów?
  Ireneusz Pukin: Zaczynająć prace nad Coinquistą mieliśmy świadomość, że prędzej czy później przyjdzie korekta i dłuższy marazm na rynku. Co więcej liczyliśmy, że dokładnie to się stanie i będzie to dla wszystkich oczyszczające.

  Kosztowo jesteśmy zoptymalizowani na tyle, by przez kolejne miesiące spokojnie funkcjonować bez problemów z płynnością przy takim czy nawet jeszcze gorszym rynku. Nie będę jednak urywał, że czekam na powrót lepszych czasów - jesteśmy gotowi i niecierpliwi dalszych wydarzeń.
 • Gość: Jak rozumiem, zapisując się na akcje dostaję również tokeny, które w przypadku powodzenia projektu również zyskają na wartości. To taka podwójna inwestycja?
  Ireneusz Pukin: Zgadza się. Oprócz akcji oferujemy tokeny ponieważ funkcjonujemy w środowisku kryptowalut, gdzie dla wielu osób - co może dziwić - tokeny są bardziej zrozumiałe. Dlatego w ramach bonusu dajemy tokeny. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że inwestor dostaje od nas coś już dzisiaj, a nie dopiero w momencie wejścia spółki na giełdę, czy podczas wykupu akcji.
 • jurenio: Akcentujecie, że Coinquista znalazła się w rejestrze małych instytucji płatniczych prowadzonym przez KNF. Dlaczego to takie ważne?
  Ireneusz Pukin: Jest to dla nas ważne, ponieważ odpowiednie relacje z nadzorcą wydają nam się niezbędne w przypadku tworzenia instytucji finansowej, która może swoim klientom oferować prawie takie same usługi jak banki.

  Tak jak już wspomniałem wcześniej, Coinquista to coś więcej niż giełda, a system transakcyjny to serce większego ekosystemu, który budujemy.

  W moim przekonaniu, tworząc takie rozwiązania należy rozmawiać z nadzorcą i szukać rozwiązań, które z jednej strony będą mogły być rewolucyjne dla użytkowników, z drugiej bezpieczne dla całego systemu.
 • Gość: Co w przypadku, gdy uzbieracie mniejszą niż zakładaną kwotę?
  Ireneusz Pukin: Jeśli uzbieramy mniejszą kwotę będziemy rozwijać się wolniej i bardziej organicznie, ale nie wpłynie to bieżącą działalność giełdy i platforma zostanie uruchomiona na przełomie kwietnia oraz maja.
 • Ewa: Spółka jest zarejestrowana w Polsce i jak rozumiem ma zamiar spełniać polskie normy prawne. Jaka jest aktualna sytuacja prawna giełd krypto oraz inwestorów? Dla przykładu na czym stanęła kwestia podatku PCC od handlu kryptowalutami i rozliczania zysków? W Polsce da się legalnie handlować kryptowalutami, czy poważni inwestorzy wybierają spółki działające w cywilizowanych krajach?
  Ireneusz Pukin: Aktualna sytuacja prawna giełd pozwala na ich działalność pod warunkiem, że przestrzegają przepisów dotyczących AML oraz nie świadczą usług płatniczych bez zezwolenia. Obowiązek płacenia podatku PCC został zawieszony, a w Polsce można legalnie handlować kryptowalutami.
 • Analytyk: Wyceniacie się na 20 baniek. Przy jakich założeniach rocznych obrotów, liczby użytkowników itd?.
  Ireneusz Pukin: Nie licząc prowizji z usług płatniczych oraz produktów abonamentowych, miesięczny obrót na giełdzie powinien wynosić około 300 milionów złotych. Dla porównania obrót z ostatnich 30 dni na najbardziej znanej giełdzie działającej w Polsce wynosi ponad 200 milionów dolarów - czyli prawie 760 milionów złotych.
 • Gość: Czy korzystacie ze środków unijnych lub innych form pomocy publicznej?
  Ireneusz Pukin: Nie korzystam, ale rozglądamy się za ciekawymi projektami badawczo rozwojowymi.
 • mar3k: Kiedy i w jaki sposób będzie można wyjść z inwestycji? Czy będzie to możliwe dopiero po debiucie na giełdzie, czy są inne możliwości obrotu? Pomijam tutaj oczywiście samodzielne poszukiwanie kupca i sprzedaż na podstawie umowy cywilnoprawnej.
  Ireneusz Pukin: Przychodzą mi do głowy tylko dwie opcje. Albo debiut na tradycyjnej giełdzie, albo scalenie tokenów z akcjami i przeprowadzenie emisji STO oraz umożliwienie handlu na giełdzie oferującej alternatywny rynek obrotu. Zresztą kto wie czy właśnie nie na Coinquiscie - zaraz po uzyskaniu przez nas licencji firmy inwestycyjnej.
 • mar3k: Ponieśliście nakłady na inwestycje itd. To pomijam. Przy jakiej liczbie użytkowników bieżący biznes zacznie wychodzić na zero?
  Ireneusz Pukin: Nie liczymy tego w użytkownikach tylko w wolumenie. Minimalny obrót ustaliłem na poziomie 1 miliona dolarów dziennie, czyli 30 milionów dolarów miesięcznie.
 • Gość: Czy można gdzieś zobaczyć Wasze prognozy dotyczące przychodów, pozyskanych użytkowników itd.?
  Ireneusz Pukin: Tak, mogę przesłać na maila.
 • księgowy: Ja rozumiem, że rozmawiamy o startupie, ale przychodzi Pan na chat do portalu, z którego korzystają profesjonalni inwestorzy. Uzasadnianie wyceny firmy kosztami prac rozwojowych jest niepoważne. W takim układzie może Pan liczyć na pozyskanie wspierających, którzy włożą w projekt kilkadziesiąt złotych. Inwestorzy oczekują danych. Wycena musi być połączona z prognozami zysków. Czy może Pan podać takie informacje?
  Ireneusz Pukin: Chętnie prześlę Panu na maila prognozę zysków.
 • Ireneusz Pukin: Dziękuję bardzo za możliwość odpowiedzi na Państwa pytania. W razie pojawienia się kolejnych zachęcam do kontaktu mailowego - hello@coinquista.com
 • moderator: Ja również w imieniu redakcji StockWatch.pl serdecznie dziękuję za ciekawą dyskusję i zapraszam na kolejne czaty.
AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +83,54% +16 707,47 zł 36 707,47 zł
Ostatnio zaktualizowane dane
AD.bx ad3b
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3d


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Agencja relacji inwestorskich Capital PR