Piotr Krupa, prezes Kruk SA: Możemy inwestować ponad 2 mld zł rocznie w kolejnych latach - czat inwestorski - StockWatch.pl - portal informacyjno-analityczny poświęcony inwestycjom na polskiej giełdzie i rynkach globalnych.
AD.bx ad0a
StockWatch.pl
AD.bx ad0b

Piotr Krupa, prezes Kruk SA: Możemy inwestować ponad 2 mld zł rocznie w kolejnych latach

Dyskusja odbyła się dnia: 19.11.2018, godziny 11:30
Piotr Krupa, prezes Kruk SA: Możemy inwestować ponad 2 mld zł rocznie w kolejnych latach Piotr Krupa, prezes zarządu KRUK SA
KRUK
W poniedziałek 19 listopada br. o godz. 11.30 rozpocznie się czat inwestorski z Piotrem Krupą, prezesem zarządu KRUK SA. Tematem rozmowy będzie publiczna emisja obligacji KRUK SA oraz plany rozwoju grupy.

KRUK SA jest liderem rynku zarządzania wierzytelnościami. W ciągu kilkunastu lat swojej działalności, z małej kilkunastoosobowej firmy, stał się międzynarodową grupą finansową, wyspecjalizowaną w szeroko pojętym obszarze zarządzania należnościami.

Głównym obszarem działalności Grupy jest zarządzanie wierzytelnościami nabytymi na własny rachunek oraz na zlecenie innych podmiotów instytucjonalnych w trzech segmentach: wierzytelności konsumenckich (niezabezpieczonych), wierzytelności hipotecznych oraz wierzytelności korporacyjnych.

W 2007 roku Grupa rozpoczęła działalność na rynku rumuńskim, a w 2011 na rynku czeskim oraz słowackim. W 2014 roku została założona spółka KRUK Deutschland, a rok później KRUK kupił w Niemczech pierwsze portfele. 2015 rok przyniósł również założenie dwóch kolejnych spółek - we Włoszech oraz Hiszpanii. KRUKowi udało się nabyć pierwszy portfel na rynku włoskim jeszcze w 2015 roku, a na hiszpańskim na początku 2016 roku.

Głównym celem strategicznym Grupy KRUK na lata 2015–2019 jest osiągnięcie pozycji jednej z trzech największych firm zarządzających wierzytelnościami w Europie pod względem zysku netto. Grupa zamierza osiągnąć założony cel poprzez: rozwój w przekroju produktowym i geograficznym, doskonalenie efektywności oraz doskonalenie badań i analiz.

Zapis dyskusji

 • moderator: Witam na czacie inwestorskim z Piotrem Krupą, prezesem grupy Kruk. Dziś porozmawiamy o trwającej publicznej emisji obligacji oraz o planach rozwoju spółki.
 • moderator: Przypominam zasady organizacyjne czata: pytania są przesyłane najpierw do moderatora. Publikowane są pytania wybrane przez Gościa czata wraz z odpowiedziami. U dołu ekranu kolejkowane są u każdego użytkownika jego pytania. Moderator może odrzucić pytanie niezgodne z regulaminem.
 • moderator: Informacja dla dziennikarzy relacjonujących przebieg czata: wykorzystanie cytatów z dzisiejszej rozmowy w Państwa materiałach redakcyjnych wymaga podania źródła. W razie pytań czy wątpliwości prosimy o kontakt: biuro@stockwatch.pl
 • moderator: Już można zadawać pytania, na które nasz Gość zacznie odpowiadać o 11:30. W razie problemów z wyświetlaniem odpowiedzi prosimy o odświeżenie strony.
 • Piotr Krupa: Dzień dobry, dziękuję za Państwa zainteresowanie. Kruk zawsze będzie blisko inwestorów indywidualnych. Z przyjemnością odpowiem na pytania dotyczące biznesu.
 • inwestor_2k: Witam Pana Prezesa. To bardzo dobrze, że w tak trudnym dla rynku momencie wychodzi Pan do nas, drobnych inwestorów. Kluczowe pytanie, które mnie nurtuje: Na ile realny jest scenariusz delistingu, czyli wycofania Kruka z GPW? Mam akcje, trzymam i chętnie potrzymam dłużej. Dlatego pytanie, czy pod koniec roku nie usłyszymy, że "Kruk odlatuje do cieplejszych krajów"?
  Piotr Krupa: Dzień dobry, każdy inwestor ma dla nas znaczenie, bez względu na liczbę posiadanych akcji. Jeśli chodzi o przegląd opcji strategicznych - cały czas pracujemy nad nim. Nie chcę na ten moment przykładać prawdopodobieństw do żadnego ze scenariuszy. Mogę potwierdzić, że o wnioskach poinformujemy Państwa w najwcześniejszym z możliwych terminów. Chciałbym podkreślić, że nie ma scenariusza „lepszego” i „gorszego” - Kruk rozwija się i będzie się rozwijał niezależnie od struktury właścicielskiej. Dobrze czujemy się jako spółka giełdowa - mamy wsparcie od naszych obecnych inwestorów, czego dowodem jest chociażby Państwa obecność na tym czacie.
 • af trader: Panie Prezesie, dziękuję za regularny kontakt z nami drobnymi inwestorami. Zostało bardzo niewiele spółek na giełdzie wartych jakiejkolwiek uwagi i więcej niż złamanego grosza. KRUK jest jedną z nich, ale chyba Pan przyzna, że perspektywy wzrostu są dużo trudniejsze jak się jest dużym niż jak się jest małym. Aktualnie, szczerze, czy i jaki wzrost organiczny grupy bez zwiększania ryzyka jest w ogóle możliwy. Czy może nie jest i czas na exit po dobrych pieniądzach, i szukanie nowej inwestycji? Nic nie trwa wiecznie i w porządku, jestem wdzieczny za to że dał Pan zarobić dużo wielu osobom.
  Piotr Krupa: Bardzo dziękuję za ten pozytywny głos. Od debiutu na giełdzie powtarzam, że w tym biznesie warto przyjąć perspektywę długoterminową. Uważam, że Kruk ma dalszy potencjał do wzrostu - jest wiele obszarów, w których możemy się rozwijać, zarówno produktowo, jak i geograficznie.
 • drobny akcjonariusz: Witam, jak wygląda krajobraz na rynku, na którym działa Kruk po wypadnięciu z gry GetBacku? Co się zmieniło w ostatnich kwartałach na plus, a co na minus? Czy trwający przegląd opcji strategicznych to efekt popsucia klimatu wobec spółek windykacyjnych?
  Piotr Krupa: W tym roku na pewno jesteśmy bardziej skuteczni w przetargach na portfele wierzytelności w Polsce. Konkurencja jest wysoka, ale racjonalna. Tylko w pierwszych trzech kwartałach zainwestowaliśmy 521 mln zł w Polsce – to już jest historyczny rekord. W tym środowisku jesteśmy dobrze pozycjonowani, bo zabezpieczyliśmy odpowiedni dostęp do finansowania biznesu – mamy solidne linie kredytowe w bankach, obecnie przeprowadzamy kolejną emisję obligacji publicznych. W przeglądzie strategicznym kierujemy się wyłącznie dobrem Kruka, a nie ewentualnymi problemami otoczenia.
 • PanKracy: Witam, proszę powiedzieć, jakie ERC planujecie z portfeli kupowanych w tym roku?
  Piotr Krupa: Łączna wartość nominalna oczekiwanych wpływów z pakietów wierzytelności na koniec pierwszego półrocza wyniosła ok. 6,1 mld zł. Nie publikujemy szacunku ERC dla portfeli z wybranego roku. W pierwszych trzech kwartałach 2018 roku zainwestowaliśmy 1,1 mld zł, a w ciągu całego życia portfela planujemy odzyskać około dwukrotność tej kwoty. Historycznie udało nam się osiągnąć istotnie lepszy wynik, na poziomie powyżej trzykrotności naszych inwestycji.
 • Gość: Czy Kruk S.A. zamierza przejmować innych windykatorów na polskim rynku długu? Odpowiedź proszę uzasadnić.
  Piotr Krupa: Konsolidacja rynku to naturalny proces w wielu branżach, także w naszej. Jesteśmy zainteresowani każdą transakcją przejęcia aktywów, która będzie generowała wartość dla naszych akcjonariuszy i nie będzie nakładać nadmiernego ryzyka prawnego na nasz biznes.
 • Gość: Jaki procent przychodów spółki, której jest Pan szefem stanowi prognoza, a jaki realny cash? Proszę podać relację jednych do drugich i ew. komentarz, czy jest Pan z tego zadowolony.
  Piotr Krupa: Przychody spółki w pierwszych trzech kwartałach 2018 roku wyniosły 893,5 mln zł, włączając wszystkie linie biznesowe. Spłaty z samych tylko portfeli wierzytelności w tym samym okresie wyniosły więcej, bo aż 1.144 mln zł. Mam z tego jeden wniosek – Kruk pozostaje szybko rosnącym i wysoko rentownym biznesem z silną generacją gotówki. Aktualizacja, która w pierwszych trzech kwartałach wyniosła 121 mln zł, jest naturalnym elementem biznesu posiadającego taką silna zdolność do generacji gotówki. To realne nadwyżki wpłat, których już dziś z dużym prawdopodobieństwem możemy spodziewać się w przyszłości.
 • Gość: Czy Włoch osiągnął zbliżony do Polski lub Rumuni zwrot z zaangażowanego kapitału (ROIC), a jeśli tak to kiedy?
  Piotr Krupa: Rynek włoski w dalszym ciągu jest dla nas w fazie rozwoju. Zdobywamy doświadczenie - jesteśmy na dobrej drodze, by zbudować efektywne operacje zarówno na etapie polubownym, jak i sądowym.
 • SW-fan: Panie Prezesie, odnośnie emisji obligacji, czy to jest najlepszy moment na taki ruch i dlaczego nie finansować się długiem bankowym? Powinno być taniej, a teraz ulica na samo słowo Obligacje bierze nogi za pas.
  Piotr Krupa: Finansowanie dłużne Kruka zawsze oparte było o dwa wzajemnie uzupełniające się źródła - kredyty bankowe oraz obligacje. Taki model jest w naszej opinii najbardziej efektywny. Po udanej emisji prywatnej, obecnie prowadzimy ofertę publiczną - wierzymy, że inwestorzy indywidualni szukają dobrych inwestycji. Chcemy zaoferować im dobry produkt.
 • af trader: Mam pytanie jaki jest aktualny poziom zadłużenia Grupy Kruk i o parametry takie jak pokrycie zobowiązań, wskaźniki płynnościowe. Próbuję oszacować na ile nowa emisja obligacji wpłynie na stabilność Spółki.
  Piotr Krupa: Niezmiennie jesteśmy jedną z najniżej zadłużonych spółek z naszej branży. Na koniec III kwartału nasz poziom długu netto do kapitałów własnych wyniósł 1,3x. mamy miejsce w bilansie na dalsze inwestycje.
 • Gość: Jakich nakładów na portfele można oczekiwać jeszcze w 2018 roku?
  Piotr Krupa: Do tej pory zainwestowaliśmy już ponad miliard złotych, a przed nami historycznie najbardziej aktywne 2 miesiące na rynku podaży. Mocno wierzymy, że uda się nam zamknąć ten rok z najwyższym wynikiem nakładów w historii.
 • Gość: Emitujecie papiery 5 letnie, natomiast w przeszłości były to papiery 3-4 letnie. Czy to oznacza, że zwrot zapłaconej ceny za pakiet się wydłużył?
  Piotr Krupa: Krótsze papiery emitowaliśmy kilka lat temu, przy pierwszych krokach na rynku obligacji. Obecnie konsekwentnie oferujemy obligacje o dłuższych, kilkuletnich tenorach, chcąc dopasować strukturę naszego finansowania do struktury oczekiwanych wpłat w przyszłości. Dlatego większość ostatnich emisji obligacji na rynku publicznym również była z tenorem pięcioletnim.
 • Łodzianin: Jaką część portfela wartościowo stanowią portfele korporacyjne?
  Piotr Krupa: Portfele korporacyjne stanowią obecnie mniej niż 10 proc. wartości naszych inwestycji na bilansie. W przyszłości chcielibyśmy mocniej inwestować w ten segment aktywów. Widzimy potencjał w kilku krajach.
 • BearHand: Jak Pan widzi perspektywy wzrostu kosztów w najbliższych kwartałach ?
  Piotr Krupa: Chcemy utrzymać wysoką efektywność kosztową - historycznie wskaźnik kosztów do spłat utrzymywał się na poziomie poniżej 30 proc. W przyszłości chcielibyśmy utrzymać ten trend.
 • Gość: Dzień dobry, Jaki poziom udziałów na rynku włoskim jest w zasięgu Kruka w latach 2018-2022
  Piotr Krupa: Udziały rynkowe nie są dla nas celem samym w sobie - to wypadkowa poziomu nakładów i odpowiednich zwrotów. Rynek włoski jest wielokrotnie większy niż rynek polski i nawet kilkunastoprocentowy udział w rynku może stanowić dużą skalę.
 • Gość: To nie spółki, a ludzie tworzą moim zdaniem wartość. Czy może Pan zadeklarować, że w wyniku ewentualnych zmian właścicielskich pozostanie Pan w zarządzie Kruka i będzie nadal zaangażowany kapitałowo?
  Piotr Krupa: Pracuję w Kruku już 20 lat i chciałbym pracować dla niego kolejne, jeśli akcjonariusze powierzą mi taką rolę.
 • Gość: Jakiś czas temu stawiał Pan przed zarządem cel - nr 1 na świecie. Czy po zmianach u zagranicznych konkurentów ten cel nadal jest aktualny, a co ważnieksze realny?
  Piotr Krupa: Zdajemy sobie sprawę, że to ambitna i długofalowa wizja, która wskazuje biznesowy kierunek na wiele lat dla całej organizacji. Będziemy dążyć do jej realizacji. To wynika z DNA naszej firmy i metodologii zarządzania, jaką stosujemy. To jest taka nasza „prawdziwa północ”.
 • giełdowy_fan: W poprzednich sprawozdaniach spółka informowała o wzroście efektywności windykacji we Włoszech (mam tu na myśli ugody na pracownika). Jak w tej chwili wygląda ta efektywność i czy nadal wykazuje tendencję wzrostową?
  Piotr Krupa: Widzimy dalszy wzrost efektywności operacji we Włoszech i ciągle nad nią pracujemy. Oprócz rosnących wyników doradców telefonicznych, skupiamy się na rozbudowie sieci doradców terenowych, którzy dopełniają realizację strategii prougodowej. Jesteśmy na dobrej drodze.
 • Gość: Jakie zaszły najważniejsze zmiany w prawie polskim jeśli chodzi o wierzytelności i ich windykowanie i jak to wpływa na działalność spółki? Czy nie jest tak, że obecnie windykacja jest znacznie trudniejsza od strony prawnej?
  Piotr Krupa: Funkcjonujemy w zmieniającej się rzeczywistości prawnej od 20 lat i ciągle obserwujemy zmiany, do których wszyscy musimy się dostosować. Nie tylko w Polsce, ale również w Rumunii i pozostałych rynkach działalności Kruka. Uważamy, że to naturalny aspekt prowadzenia biznesu. Do zmian na rynku dostosowujemy się nie tylko my, ale również nasi partnerzy biznesowi, którzy uwzględniają zmiany prawne w cenach sprzedawanych portfeli.
 • Gość: Inwestorzy indywidualni nie mają tak dużych możliwości oceny wiarygodności emitenta jak instytucje. Czy Pana zdaniem po tych wszystkich aferach popyt na obligacje wśród drobnych dopisze? Ostatnio w sieci nie brakuje nawet głosów, że pieniądze na lokatach u Czarneckiego nie są bezpieczne...
  Piotr Krupa: Chcemy to sprawdzić w praktyce. Jesteśmy obecni na rynku obligacji ponad 10 lat, wyemitowaliśmy obligacje o łącznej wartości ponad 2 mld zł. Zawsze budowaliśmy pozycję silnego i rzetelnego emitenta. Liczymy, że inwestorzy właśnie na takich obecnie czekają.
 • Kamil: czy spółka skupi się bardziej na rynku włoskim czy jednak rozłoży swoje akcenty we Włoszech i Hiszpanii
  Piotr Krupa: Wierzymy w powodzenie na rynku hiszpańskim i włoskim, ale motorami wzrostu w przyszłości powinny być też Polska oraz Rumunia, gdzie mamy bardzo mocną pozycję.
 • Gość: czy w najbliższych latach możliwe jest osiągnięcie rocznych nakładów inwestycyjnych na wszystkich rynkach powyżej 2 mld zł rocznie
  Piotr Krupa: Potwierdzam, że taki scenariusz jest możliwy.
 • BearHand: Dzień dobry, mam dwa pytania: 1. Jak Pan szacuje wzrost kosztów w nadchodzących kwartałach ? 2. Jak Pan ocenia proces windykacji wierzytelności zabezpieczonych hipotecznie - czy są tu szanse na jakieś pozytywne wartości ?
  Piotr Krupa: Historycznie wskaźnik kosztów do spłat z portfeli utrzymywał się na poziomie poniżej 30 proc. i to jest poziom, który chcielibyśmy widzieć także w przyszłości. Jeśli chodzi o portfele zabezpieczone hipotecznie, to jesteśmy zadowoleni z dotychczasowych zakupów na tym rynku, widzimy w nim potencjał, ale banki w Polsce nie decydują się jeszcze na regularną sprzedaż tego typu aktywów. Więcej podaży obserwujemy za granicą.
 • Kamil: Witam, Czy jest jakiś minimalny poziom ceny za akcję którą inwestor strategiczny musiałby zapłacić przy wezwaniu? Czy taka cena jest tajemnicą czy może Pan Prezes podać?
  Piotr Krupa: Nie chciałbym tutaj komentować, to raczej pytanie do naszych obecnych akcjonariuszy.
 • akcjonariusz: Dzień dobry. Pytanie dot. sprawozdawczości. Czy można oczekiwać, że w przyszłości pojawi się segmentacja geograficzna spłat?
  Piotr Krupa: Na razie nie prezentujemy spłat w podziale geograficznym - pewnym ekwiwalentem jest poziom przychodów w podziale na kraje, który pokazujemy w sprawozdaniu finansowym.
 • inwestor: Panie Prezesie, dlaczego w Kruku mamy cały czas przeszacowania portfela w górę? Nawet teraz kiedy w III kw. spłaty były niższe od prognozowanych?
  Piotr Krupa: Pozytywne aktualizacje wynikają z mocnych spłat z portfeli nabytych – należy je traktować jako realna gotówka, która powinna trafić do spółki w kolejnych kwartałach. W trzecim kwartale spłaty z portfela konsumenckiego były dobre i to on w głównej mierze odpowiadał za pozytywną aktualizację. Jednocześnie nastąpiło przesunięcie części spłat z portfela korporacyjnego w Polsce i w Rumunii.
 • incognitto : Jak Pan ocenia z perspektywy czasu program 500 Plus i jego długofalowy wpływ na biznes KRUKa?
  Piotr Krupa: Nie badamy takiego wpływu - cele programu 500 Plus są jasno określone. Jego beneficjentami powinny być głównie rodziny i dzieci, które z niego korzystają.
 • gosc: Jak wygląda sytuacja z przeglądem opcji strategicznych? Jakich partnerów szukacie i czy rozważacie sprzedaż akcji przez zarząd lub emisję akcji?
  Piotr Krupa: Przegląd jest w trakcie. O szczegółach będziemy mogli poinformować po jego zakończeniu. Na razie nie ma bardziej lub mniej preferowanej przez nas opcji dalszego rozwoju. Jedno jest pewne - w każdej z nich Kruk chce się dalej dynamicznie rozwijać.
 • Gość: Czy Kruk wyemitował jakieś papiery z opcją put?
  Piotr Krupa: Nie posiadamy mechanizmów, które mogłyby negatywnie wpłynąć na krótkoterminową zdolność spółki do regulowania zobowiązań.
 • giełdowy_fan : Dlaczego w związku z negatywnymi zmianami prawnymi w Polsce i Rumunii Kruk nie pokazał negatywnej rewaluacji portfela?
  Piotr Krupa: Czekaliśmy na te zmiany już od pewnego czasu, ich intencje są dla nas zrozumiałe. Według nas zmiany dotyczące przedawnienia uporządkują rynek, a w dłuższym terminie pozytywnie wpłyną na podaż portfeli wierzytelności. Jednocześnie wszelkie zmiany były komunikowane z wyprzedzeniem - mieliśmy odpowiednio dużo czasu, żeby zabezpieczyć portfel.
 • inwestor : W tym roku za zakupione portfele Kruk płaci znacznie większe kwoty w stosunku do wartości nominalnej. Z czego to wynika? Czy zwroty będą podobne, czy w związku z wyższymi cenami niższe?
  Piotr Krupa: Kupujemy sprawy lepszej jakości. Spora część nakładów pochodzi w tym roku z rynku polskiego, który jest rynkiem dojrzałym i na którym sprzedawane są coraz świeższe sprawy. Jednocześnie miało miejsce kilka zmian legislacyjnych, które przyspieszają procesy sprzedaży wierzytelności w bankach.
 • Kamil: Dzień dobry, Jaki poziom udziałów na rynku włoskim jest w zasięgu Kruka w latach 2018-2022
  Piotr Krupa: Udziały rynkowe nie są dla nas celem samym w sobie - to wypadkowa poziomu nakładów i odpowiednich zwrotów. Rynek włoski jest wielokrotnie większy niż rynek polski i nawet kilkunastoprocentowy udział w rynku może stanowić dużą skalę.
 • Gość: Baza z poprzednich lat jest już naprawdę wysoka. Czy możliwe jest utrzymanie w ciągu najbliższych 2-3 lat dwucyfrowego tempa wzrostu? Przede wszystkim czy możliwe będzie utrzymanie wzrostu spłat z portfeli na dwucyfrowym poziomie?
  Piotr Krupa: Naszym celem maksymalizacja wzrostu Kruka w długim terminie. Robimy wszystko, aby spełnić oczekiwania naszych akcjonariuszy.
 • Kamil: czy w najbliższych latach możliwe jest osiągnięcie rocznych nakładów inwestycyjnych na wszystkich rynkach powyżej 2 mld zł rocznie
  Piotr Krupa: Potwierdzam, że taki scenariusz jest możliwy.
 • Gość: Wydaje się, że jesteśmy coraz bliżej momentu zapoczątkowania trendu wzrostu stóp procentowych. Jaki wpływ na wyniki i działalność Kruka może mieć taka sytuacja? Czy w Pana opinii jest to obecnie największe zagrożenie przed spółką?
  Piotr Krupa: Miałoby to w głównej mierze wpływ na podniesienie kosztu finansowania.
 • Analityk Fundamentalny: Kruk zaliczył w Q3 spłaty niższe niż prognozowane o czym świadczy ujemne saldo nadpłat - efekt braku wpływów z portfela korporacyjnego. W poprzednich kwartałach spłaty były lepsze niż prognozowane i to jest główny powód spadku przychodów kw/kw. Pomimo spłat gorszych od prognozowanych Kruk pokazał wysoką rewaluację portfela na plus – 51 mln zł. Jak rozumiem spłaty były niższe niż prognozowane głównie na portfelu korporacyjnym i przesunęły się w czasie. NIe do końca rozumiem dlaczego nie spowodowało to ujemnej rewaluacji - skąd pewność, że te przychody wejdą do spółki w następnych kwartałach? W wypadku wyższych spłaty niż oczekiwane na portfelach detalicznych jest pozytywna rewaluacja. Czyli w wypadku portfela korporacyjnego nie rewaluujecie w do(bo wpłynie w kolejnym kwartale) a w wypadku portfela detalicznego rewalucja idzie w górę (bo przecież wpłacili więcej niż zakładaliśmy). Jakby można przybliżyć ten temat.
  Piotr Krupa: Pozytywne aktualizacje wynikają z mocnych spłat z portfeli nabytych - należy je traktować jako realna gotówka, która powinna trafić do spółki w kolejnych kwartałach. W trzecim kwartale spłaty z portfela konsumenckiego były dobre i to on w głównej mierze odpowiadał za pozytywną aktualizację. Jednocześnie nastąpiło przesunięcie części spłat z portfela korporacyjnego w Polsce i w Rumunii.
 • Gość: czy spółka skupi się bardziej na rynku włoskim czy jednak rozłoży swoje akcenty we Włoszech i Hiszpanii
  Piotr Krupa: Wierzymy w powodzenie na rynku hiszpańskim i włoskim, ale motorami wzrostu w przyszłości powinny być też Polska oraz Rumunia, gdzie mamy bardzo mocna pozycję.
 • Gość: Pytanie o kuchnię :) Czy przetargi na portfele w których startujecie są otwarte czy zamknięte? A może to forma licytacji?
  Piotr Krupa: Absolutna większość portfeli na rynkach, których funkcjonujemy, sprzedawana jest w konkurencyjnych przetargach, do których zaproszone są wybrane podmioty. Typowa forma otwartej aukcji jest w mniejszości, ale również się zdarza.
 • Gość: Kruk stawia na rozwój geograficzny. Wiemy, że Rumunia generuje całkiem pokaźne zyski, ale co z młodzymi regionami? Czy działalność na najstarszym wśród najmlodszych rynku niemieckim generuje zysk? Czy jesteście na plusie w Hiszpanii? I co z Włochami?
  Piotr Krupa: Włochy i Hiszpania to w dalszym ciągu relatywnie młode i uczące się organizacje. Spokojnie pracujemy nad rozbudową kompetencji we wszystkich obszarach. Za wcześnie jeszcze, żeby ogłosić ostateczny sukces, ale wierzymy, że jesteśmy na dobrej drodze. Obecnie nie jesteśmy aktywni w zakupach portfeli na rynku niemieckim.
 • Piotr Krupa: Szanowni Państwo, serdecznie dziękuję za duże zainteresowanie i ciekawe pytania. Pozostajemy do Państwa dyspozycji w przyszłości.
 • moderator: Ja również w imieniu redakcji StockWatch.pl serdecznie dziękuję za ciekawą dyskusję i liczną obecność. W dzisiejszym spotkaniu udział wzięło blisko 500 inwestorów. Dziękuję i zapraszam na kolejne czaty.

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com
AD.bx ad3a

PORTFEL STOCKWATCH

Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +50,12% +10 024,23 zł 30 024,23 zł

Logowanie


Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło

Ostatnio zaktualizowane dane

AD.bx ad3b
AD.bx ad3d