pixelg
Czat: Radosław Solan, wiceprezes Milton Essex - start 6 lipca o 13:30
AD.bx ad0a
AD.bx ad0b

Czat z Radosławem Solanem, wiceprezesem Milton Essex

Dyskusja odbyła się dnia: 06.07.2020, godziny 13:30
Radosław Solan, wiceprezes Milton Essex: Chcielibyśmy osiągać pierwsze przychody w 2022 roku Radosław Solan, wiceprezes Milton Essex

Zapraszamy na prezentację inwestorską oraz czat z Radosławem Solanem, wiceprezesem Milton Essex SA, które odbędą się w poniedziałek 6 lipca o godz. 13:30. Tematem spotkania będzie omówienie planów związanych z wznowieniem publicznej emisji akcji serii L.

Milton Essex SA jest spółką z sektora med-tech specjalizującą się w tworzeniu innowacyjnych systemów medycznych wykorzystujących sztuczną inteligencję, optoelektronikę i termodynamikę. Spółka prowadzi badania i gromadzi ponad dwadzieścia lat doświadczeń badaczy, które pozwoliły na opracowanie innowacyjnego systemu diagnostycznego SkinSense™. Produkt ten służy do zautomatyzowanego odczytu wyników skórnych testów alergicznych i cechuje się zgodnością ze wszystkimi obecnymi na rynku zestawami do wykonywania skórnych testów alergicznych.

Na jego podstawie rozpoczęto też projektowanie systemu FaceCov™, czyli autorskiego projektu skanera do wykrywania symptomów temperaturowych zarażenia czynnikami infekcyjnymi, który wykorzystuje zastosowaną technikę pomiarową i będzie urządzeniem dedykowanym jedynie do pomiaru temperatury ciała człowieka.

Zapis dyskusji
 • moderator: Witam na czacie inwestorskim z Radosławem Solanem, wiceprezesem Milton Essex SA. Tematem spotkania będzie omówienie planów związanych z wznowieniem publicznej emisji akcji serii L.
 • moderator: Przypominam zasady organizacyjne czata: pytania są przesyłane najpierw do moderatora. Publikowane są pytania wybrane przez Gościa czata wraz z odpowiedziami. U dołu ekranu kolejkowane są u każdego użytkownika jego pytania. Moderator może odrzucić pytanie niezgodne z regulaminem.
 • moderator: Informacja dla dziennikarzy relacjonujących przebieg czata: wykorzystanie cytatów z dzisiejszej rozmowy w Państwa materiałach redakcyjnych wymaga podania źródła. W razie pytań czy wątpliwości prosimy o kontakt: biuro@stockwatch.pl
 • moderator: Już można zadawać pytania, na które nasz Gość zacznie odpowiadać po zakończeniu prezentacji. W razie problemów z wyświetlaniem odpowiedzi prosimy o odświeżenie strony. Uczestników zachęcamy też do udostępniania czatu i komentowania jego przebiegu w mediach społecznościowych z hasztagiem #czatStockWatch
 • Radosław Solan: Witam serdecznie i zapraszam do uczestnictwa w drugiej części naszego czatu. Postaram się odpowiedzieć na wszystkie państwa pytania.
 • vanGaild: Czy do testów klienci będą musieli kupować jednorazowe "znaczniki" czy też po zakupie urządzenia klient będzie mógł robić dowolną ilość testów bez dodatkowych zakupów?
  Radosław Solan: Lekarz będzie obciążany tylko i wyłącznie opłatą z tytułu walidacji wyniku testu przez sztuczną inteligencję od każdego pacjenta.
 • vanGaild: Czy firma ma działający prototyp?
  Radosław Solan: Mamy działający prototyp, na podstawie którego przeprowadziliśmy już testy kliniczne.
 • vanGaild: Czy urządzenie ma już certyfikaty dla urządzeń medycznych?
  Radosław Solan: Jeszcze nie - chcielibyśmy, aby uzyskały certyfikaty i zostały zarejestrowane do końca tego roku.
 • Gość: Czy spółka planuje/rozważa rozbudowę zespołu badawczego albo zmianę struktury całej spółki?
  Radosław Solan: Tak. Chcemy rozbudować zespół o specjalistów z zakresu sztucznej inteligencji a także o specjalistów z zakresu optoelektroniki.
 • Gość: Czy będziecie pokazywać swój produkt na targach branżowych? Jakich?
  Radosław Solan: Najważniejsze są dla nas Targi Medica w Duesseldorfie - planujemy pokazać gotowy produkt w listopadzie 2021 roku.
 • Gość: Ile osób pracuje przy poszczególnych projektach?
  Radosław Solan: W tej chwili jest to łącznie 25 osób, z czego z zakresu optoelektroniki 7 osób przy systemie SkinSense i niezależnie 4 osoby przy systemie FaceCov. Pozostałe osoby to specjaliści z zakresu sztucznej inteligencji: dwóch programistów i pozostali pracownicy spółki.
 • Gość: Ile będzie kosztował finalny produkt i gdzie będzie można go nabyć?
  Radosław Solan: Szacujemy na chwilę obecną wstępną wartość sprzedażową na 35 tysięcy euro. Chcemy, aby produkt znalazł się w ofercie w kanałach dystrybucji producentów skórnych testów alergicznych.
 • mika298: Na rynku są już rozwiązania do automatycznego pomiaru temperatury, funkcjonują już w np. w warszawskich szpitalach czy firmach. Co prawda bez elementów biometrycznych, ale są. Proszę powiedzieć co daje implementacja systemu biometrycznego i jaka będzie cena sprzedaży urządzenia względem urządzeń bez tego biometrycznego pomiaru? Czy urządzenie ma dostęp do jakiejś bazy danych biometrycznych?
  Radosław Solan: Biometria twarzy umożliwi śledzenie przemieszczających się osób. Co więcej, nie wszystkie systemy, które funkcjonują obecnie w miejscach publicznych są systemami medycznymi - są to tylko i wyłącznie systemy skryningowe. Nasze urządzenie może mieć dostęp do zewnętrznej bazy biometrycznej, przede wszystkim do baz stosownych służb. Jednocześnie urządzenie nie będzie posiadało własnej bazy danych biometrycznych. Podstawowe urządzenie będzie oferowane z kosztem w granicach 30 tysięcy euro, natomiast wyposażone w dodatkową funkcjonalność będzie stosownie droższe.
 • Gość: Czy produkty zostały objęte ochroną patentową? Planujecie pozyskiwać jeszcze jakieś patenty?
  Radosław Solan: W chwili obecnej otrzymaliśmy dwa patenty dotyczące metody diagnostycznej. Jest to patent w Stanach Zjednoczonych i w Japonii. Złożyliśmy też wniosek patentowy dotyczący urządzenia SkinSense. Chcielibyśmy także patentować niektóre rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji w systemie FaceCov.
 • tronte: Czy w przypadku Face Cov trzeba przejść przez jakąś bramkę, czy urządzenie jest w stanie badać z większej odległości np. 10 metrów?
  Radosław Solan: Urządzenie rozpoczyna śledzenie obiektu z większej odległości. Pomiaru dokonuje w odległości 2-4 metrów. Ruch osób w obecności tego urządzenia będzie kanalizowany.
 • Gość: W jakich bazach medycznych chcą Państwo rejestrować swój produkt?
  Radosław Solan: Najważniejszy jest dla nas Eudamed, czyli Europejska Baza Danych Wyrobów Medycznych. Urządzenia, zwłaszcza takie jak FaceCov, muszą także spełniać normy IEC oraz FDA.
 • Mikołaj: Jeśli chodzi o Face Cov, to w marcu tego roku powstały dopiero założenia, natomiast produkt chcecie komercjalizować za 9 miesięcy… Na jakim etapie znajdują sie obecnie prace? Jest już prototyp?
  Radosław Solan: Wystąpiliśmy do NCBR o dofinansowanie na produkt FaceCov. W zależności od tego, czy je otrzymamy, będziemy kontynuowali ten projekt. Wszystkie założenia techniczne zostały już opracowane, pozostaje zbudowanie prototypu oraz przeprowadzenie testów z udziałem ludzi.
 • Patryk: Wiele firm ma wynalazki, innowacyjne rozwiązania, ale rozbijają się o sprzedaż. Jaki macie pomysł na handel, jaki na zdobycie kontaktów i marketing?
  Radosław Solan: Aby urządzenie mogło być zaoferowane środowisku lekarskiemu, należy przede wszystkim potwierdzić jego skuteczność - co chcemy uczynić poprzez program pilotażowy. Dzięki temu będziemy mogli pokazać system na targach medycznych i rozpocząć prezentacje sprzedażowe wobec kanałów dystrybucji wyrobów medycznych oraz producentów leków.
 • Gość: Czy w związku z Face-Cov spółka będzie współpracować z różnymi producentami sprzętu elektronicznego, czy też wolałaby postawić na kooperację z jednym podmiotem??
  Radosław Solan: Na chwilę obecną chcielibyśmy współpracować tylko z jednym producentem, krajowym. Jeśli mielibyśmy sprzedawać produkt także poza granicami Europy, chcielibyśmy nawiązać kooperację z lokalnymi wytwórcami specjalizującymi się w tego typu urządzeniach.
 • af trader: Witam. Inteligentną kamerę termowizyjną i wizyjną z AI można kupić w internecie za małe kwoty, np. Hikvision. Jaka tutaj jest innowacja skoro Chińczycy od dawna dostarczają rozwiązania tego typu?
  Radosław Solan: Przede wszystkim, nie są to kamery, których działanie zapewnia precyzję i powtarzalność. Oferowany przez nich sprzęt jest modyfikowanym sprzętem z zakresu monitoringu bezpieczeństwa, co wyklucza zdolność do pomiarów medycznych. Co więcej, Hikvision jako producent został wykluczony z możliwości sprzedaży i oferowania swoich produktów z takich krajów, jak USA czy UK. Za współpracę z tą firmą grozi obecnie w USA kara więzienia. W Australii zaś zarzuca się chińskim producentom podawanie fałszywych informacji na temat dokładności pomiarów, skąd urządzenia te również zostały wycofane z rynku. Jak się okazuje, nie wszystko złoto co się świeci.
 • Gość: Dzień dobry Ile czasu zajmuje skanowanie powierzchni całego ciała systemem InfraSkrin?
  Radosław Solan: Nie skanujemy powierzchni całego ciała - skanujemy tylko mały obszar, na którym przeprowadzono skórny test alergiczny. Takie skanowanie trwa kilkanaście sekund.
 • Gość: Na co pójdą środki z emisji akcji serii L?
  Radosław Solan: Środki z emisji akcji serii L przeznaczone będą na rejestrację urządzenia SkinSense, wytworzenie serii pilotażowej, przeprowadzenie programu pilotażowego, oraz dalszy rozwój systemu analitycznego opartego o sztuczną inteligencję.
 • kamil_kr: Bardzo zaciekawiła mnie obietnica kros-spektralności pomiarów. Czy przy rozpoznawaniu materiału wykorzystujecie Państwo konwolucyjne sieci neuronalne (CNN) czy też inne, autorskie podejście?
  Radosław Solan: W systemie SkinSense rozwijaliśmy sztuczną inteligencję, począwszy od prostych klasyfikatorów, skończywszy na głębokiej sieci neuronowej będącej konwolucyjną siecią neuronową. Natomiast w systemie FaceCov siłą rzeczy zastosowane zostaną sieci konwolucyjne.
 • Gość: Czy system Infra Skrin wykrywa wszystkie rodzaje znamion, które mogą podlegać transformacji nowotworowej?
  Radosław Solan: Nie prowadziliśmy testów InfraSkin z udziałem pacjentów, więc nie znamy dokładnej odpowiedzi na to pytanie. Mogę tylko powiedzieć, że system jest ultraprecyzyjny i ma prawo dobrze sprawdzić się w tym zadaniu.
 • Tika: Jaka jest swoistość i czułość InfraSkrin oraz SkinSense?
  Radosław Solan: W przypadku SkinSense wskaźnik AUC na krzywej ROC pokazujący relację specyficzności do czułości wynosi 0.94. Nie badaliśmy InfraSkin z udziałem pacjentów, w związku z czym w jego przypadku nie dysponujemy takimi danymi.
 • Gość: Ile wydaliście już na badania wszystkich 3 produktów (poprosze o segmentację na poszczególne projekty) i ile nakładów wymagają do ich komercjalizacji?
  Radosław Solan: Na system SkinSense wydaliśmy najwięcej, bo ponad 4 mln złotych. Dla systemu InfraSkin oraz FaceCov przygotowane są ogólne założenia koncepcyjne, na które nie ponieśliśmy większych kosztów. Na komercjalizację SkinSense, zgodnie z projektem finansowanym przez NCBR, planujemy wydać łącznie około piętnastu milionów złotych.
 • Gość: Jak zamierzacie skłaniać środowisko lekarskie do automatycznej interpretacji testów?
  Radosław Solan: Automatyczny cyfrowy odczyt testów ma na celu przede wszystkim wspomaganie podejmowania procesu diagnostycznego przez lekarza. Nie jest to system autonomiczny, a jedynie wspomagający lekarza. Chcemy pokazać lekarzom, że będą dysponować większą ilością danych niezbędnych do podejmowania decyzji diagnostycznych.
 • Gość: Gdzie zamierzacie produkować urządzenia i jaka będzie marża na jednej sztuce? Chodzi mi o projekty FaceCov i SkinSense.
  Radosław Solan: O FaceCov już mówiliśmy, natomiast w przypadku systemu SkinSense jednostkowy koszt wytworzenia urządzenia może sięgnąć między 60 a 80 tysięcy złotych w zależności od kursu walutowego i ewentualnego wzrostu cen detektorów mikrobolometrycznych. Marże będą zależały od kanałów dystrybucji oraz od wielkości produkcji. Na początek spodziewamy się ceny komercyjnej na poziomie 35 tysięcy euro.
 • Baku: Witam Jakie osiągnięcia i kroki milowe osiągnęła spółka w ostatnim roku, które uzasadniają wzrost ceny akcji z 0,75 zł do 1,35 zł?
  Radosław Solan: Przede wszystkim nastąpił olbrzymi skok w rozwoju systemu analitycznego wspomaganego sztuczną inteligencją. Nastąpiło także potwierdzenie metody diagnostycznej oraz funkcjonowania urządzenia w testach klinicznych. Uzyskaliśmy też dotację NCBR na komercjalizację tego urządzenia.
 • qba349: Przykład Brastera pokazuje, że bardzo ciężko jest skomercjalizować innowacyjny produkt. Z pewnością obserwowaliście te prace i macie wnioski. Pytanie brzmi jakie?
  Radosław Solan: Nie chcemy oceniać innych, ważne jest dla nas, aby prowadzić spójną politykę marketingową nie tylko w zakresie samego urządzenia, ale także wartości medycznej dla lekarza. Stąd jednym z kluczowych elementów będzie marketing medyczny, a przede wszystkim niższe koszty oraz inwestycje związane z wytwarzaniem urządzenia.
 • Gość: Dzień dobry Macie jakieś cele sprzedażowe jeśli chodzi o poszczególne projekty?
  Radosław Solan: Podjęliśmy decyzję o niepublikowaniu prognoz.
 • Gość: Czy wejście w projekt Face Cov opóźnia pracę nad SkinSense, czy do tego projektu macie nowych ludzi?
  Radosław Solan: Do projektu FaceCov byłby zatrudniony niezależny zespół odpowiadający za hardware, więc gro działań prowadziłby niezależny zespół.
 • Gość: Na który rok planowane jest osiągnięcie zysków przez spółkę
  Radosław Solan: Chcielibyśmy osiągać pierwsze przychody w 2022 roku, aczkolwiek nie publikujemy żadnych prognoz dotyczących wyników finansowych.
 • Gość: Czy na akcjach są jakieś lockupy, czy obecni akcjonariusze będą mogli je sprzedawać już od dnia debiutu?
  Radosław Solan: Na wszystkich akcjach posiadanych przez obecnych akcjonariuszy jest nałożony lockup - minimum 12 miesięcy.
 • Gość: Jaki procent akcji docelowo ma znajdować się we free-float
  Radosław Solan: W związku z nałożonymi lockupami, wszystkie akcje które będą znajdowały się we free float będą tylko akcjami z emisji akcji serii L - czyli 18% akcji spółki.
 • Nikaja: Akcje oferowane są wyłącznie w transzy dla "Dużych Inwestorów", czy to znaczy, że inwestorzy indywidualni zostali pominięci i nie mogą wziąć udziału w emisji akcji? Dlaczego?
  Radosław Solan: W związku z przeprowadzeniem procesu bookbuildingu na potrzeby ustalenia ceny emisyjnej zbadany został także popyt ze strony inwestorów. Ustalenie transzy dużych inwestorów odnosi się właśnie do tego popytu. Ustalenie transzy małych inwestorów wiązałoby się dla spółki z niewiadomym popytem z ich strony a także z ryzykiem nieuplasowania całej emisji. W związku z tym podjęliśmy decyzję, iż jedynie akcje nieobjęte przez transzę dużych inwestorów będą mogły być obejmowane przez małych inwestorów.
 • Gość: Czy pieniądze z emisji wystarczą, aby sfinansować projekt SkinSense?
  Radosław Solan: Tak.
 • adas114: W tej chwili przynajmniej w Polsce testy wykonuje alergolog i alergolog prowadzi odczulanie. Interpretacja całego panelu jest manualna i relatywnie szybka. Ile Waszym zdaniem jest warte skrócenie czasu interpretacji z minuty (łącznie z papierologią) do pojedynczych sekund?
  Radosław Solan: Po pierwsze, interpretacja przez lekarza specjalistę wciąż odbywa się analogowo - naocznie. Nie zapewnia to w 100% poprawności odczytu, zwłaszcza w testach kontaktowych. Niestety, także w testach na obecność alergii wziewnej bądź pokarmowej odczyty tylko i wyłącznie na podstawie wielkości bąbla też nie zawsze są precyzyjne, w związku z tym że bąbel jest tylko symptomem reakcji, nie obrazuje zaś faktycznej reakcji organizmu. Nie zawsze bąbel pojawia się w miejscu istnienia reakcji podskórnej i odwrotnie. Tego typu zjawiska objawiliśmy podczas naszych testów klinicznych. Obecnie, czas na wykrycie reakcji alergicznej to 20 minut. System SkinSense widzi reakcję podskórną już po 5 minutach. Nie chodzi zatem o sam pomiar symptomu, a jego wykrycie, obrazowanie, oraz poprawne podejmowanie decyzji.
 • kamil_kr: Ciekawa prezentacja. Zabrakło mi jednak informacji o strukturze lockupów. Jak chronieni będą akcjonariusze nowej emisji przed podażą tanich akcji z wcześniejszych emisji?
  Radosław Solan: Około 36% obecnie posiadanych akcji jest zalockupowanych na 12 miesięcy, a pozostałe - na 18 miesięcy.
 • Gość: Proszę przybliżyć sylwetki osób, które zasiadają w Radzie Nadzorczej
  Radosław Solan: Zapraszam do lektury naszego dokumentu ofertowego, ponieważ zarys doświadczenia niektórych członków Rady Nadzorczej jest bardzo złożony.
 • Radosław Solan: Gorąco dziękujemy za udział w naszym czacie. Mamy nadzieję, że nasze odpowiedzi na Państwa pytania były zadowalające.
 • moderator: Ja również w imieniu redakcji StockWatch.pl serdecznie dziękuję za ciekawą dyskusję i zapraszam na kolejne czaty.
AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +126,27% +25 254,60 zł 45 254,60 zł
Ostatnio zaktualizowane dane
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Kampanie reklamowe - emisje akcji, obligacji, crowdfunding udziałowy