Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Rych

Rych

Ostatnie 10 wpisów
Jest wezwanie po 1,30.

biznes.pap.pl/pl/news/listings...

Kto kupił po wcześniejszych wiadomościach z 15:57 i 16:37, może czuć się zwycięzcą:

Wybór opcji strategicznej – pozyskanie inwestora strategicznego

Negocjacje z inwestorem strategicznym

Gorzej ze zdecydowaną większością, która albo ma akcje na dużej stracie, albo już sprzedała, zwłaszcza po ostatnich "wyczynach" z kreatywnym informowaniem o VAT. Jestem ostatnim od teorii spiskowych, ale przecież na GPW każdy tylko patrzy jak innego wydudkać, jak inaczej cena akcji doszłaby do takich poziomów (mam na myśli ostatnią 50% przecenę)? Ja zarządowi tej spółki nie wierzę, tak samo jak MCI, nie zdziwię się jak skupią akcje po 1,30, a sprzedadzą po 2,00, bo na tyle się dogadali. I okaże się, że na akcjach ABCData można zarobić, ale pod warunkiem, że jest się dostatecznie grubym i gra w sposób niedozwolony na cywilizowanych rynkach.

Sprawa nie jest zamknięta, bo zgodnie z:

Wykaz akcjonariuszy ABC Data

instytucjonalni MOGĄ mieć nadal ponad 10% akcji i trochę się potargować.

Pani prezes do kolekcji swoich nagród chce najwyraźniej dodać statuetkę Pinokia. Jak można podpisać (wraz z wiceprezesem spółki) podaną do wiadomości publicznej informację oraz do kamer mówić o pozytywnym dla spółki zakończeniu kontroli, podczas gdy spółka musi zapłacić US 6 mln zł z tytułu korekty podatku VAT? Dla mnie taka osoba jest zwykłym krętaczem. Później ludzie się dziwią, że na GPW jest permanentny odpływ kapitału. Za takie osoby powinien zabrać się KNF i kazać im płacić ogromne kary (w żadnym wypadku odpowiedzialności za kłamstwa zarządu nie powinna ponosić sama spółka, czyli jej właściciele, w tym mniejszościowi). Pani prezes akurat tak doi spółkę, że na biednego nie trafiło.

Moje fatalne niedopatrzenie jeżeli chodzi o Rafako, właśnie opublikowano raport półroczny, komunikat który czytałem, zmieniał datę raportu, ale NA 7 września, a nie jak byłem pewien Z 7 września.

infostrefa.com/espi/pl/reports...

Czyli na wszystkich portalach jest OK, chociaż wydaje mi się, że kiedyś się rozjeżdżała data publikacji raportu ABCDATA, więc będę czuwał :)

Drizzt napisał(a):
Tym samym kupując 2 akcje Getin Holding staję się pośrednio właścicielem 1 akcji Idea banku.
.

Przecież łączna liczba akcji Getin Holding jest prawie 10 razy większa od liczby akcji Idea Banku, więc to jest bardziej 20 akcji Getin Holding za 1 akcję Idea Banku.

Między innymi dlatego, że inne spółki o znacznym udziale kapitału obcego w finansowaniu działalności (tutaj aktywa trwałe jedynie w około 2/3 pokryte kapitałem własnym) równiez wyceniane są na połowę wartości księgowej i to nierzadko przy regularnych i poprawiających się rok do roku zyskach. Taki mamy klimat na GPW.

Prawdziwy dinozaur GPW.

Skoro grudniowa koncepcja utrzymania się wieloletniej linii trendu wzrostowego poniosła porażkę, zakłócona tylko chwilowo świątecznym rajdem, to myślę, że wizja długoterminowego odwrócenia spadków (potwierdzona ostatnimi wynikami finansowymi) ma duże szanse zrealizować się na jednej z zaznaconych linii, raczej na tej niżej:

kliknij, aby powiększyć

To, że spółka tak mocno spadła po raporcie, to po prostu kontynuacja trendu, w czym pomogło otoczenie, bo sWig80 od początku poprzedniego tygodnia poszedł w dół o 5%. Patrząc na świeczki dzienne, 30 lipca nastąpiła dystrybucja - długi górny cień na wysokich obrotach.

Rzeczywiście interesująca spółka, od 2011 r. bardzo stabilne zyski, prawie w całości finansowana kapitałem własnym.

Kilkuletni trend może zawalczyć w tym miesiącu o utrzymanie, natomiast obroty na przestrzeni ostatniego roku wręcz zamarły.

kliknij, aby powiększyć

anty_teresa napisał(a):
Według ostatniego raportu skonsolidowanego:
liczba akcji -69 287 783
wartość kapitałów własnych ogółem - 840,77 mln zł
przy cenie 3,55 kapitalizacja wynosi 245,92 mln zł
Kapitalizacja/kapitał własny 245,92/840,88 = 0,29

Najwyraźniej liczysz coś innego. Możliwe, że kapitał własny akcjonariuszy jednostki dominującej, a nie grupy tak jak my.

To prawda, do wyliczeń stosuję wartości przypadające na akcjonariuszy jednostki dominującej, również dla innych wskaźników. Zawsze wydawało mi się, że z punktu widzenia potencjalnego akcjonariusza, jest to jedyny właściwy sposób patrzenia na dane.

Czy C/WK jest wyliczana poprawnie? Np. dla Arctic Paper wg moich osobistych wyliczeń, a niezależnie od tego portalu biznesradar, dla ceny 3,55, C/WK winno wynosić 0,42.

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 14 lutego 2019 16:21:07
Liczba wpisów: 86
[0,03% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,389 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d