pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Starpol

Starpol

Ostatnie 10 wpisów
W raporcie rocznym zaksięgowali ponad 34 mln zł pod pozycją: Koszty wytworzenia sprzedanych produktów.

Podczas gdy w raporcie kwartalnym ta kwota znalazła się pod pozycją: Koszty ogólnego zarządu. Natomiast koszty wytworzenia sprzedanych produktów wyniosły zero.

Wydaje mi się, że sposób zaksięgowania spowodował różnicę w zysku na sprzedaży. Tak czy owak nie miało to istotnego wpływu na wynik operacyjny w spółce.

[quote=WatchDog]Eurotel przekazał zaudytowany raport roczny, w którym nastąpiła jedna, ale bardzo poważna zmiana. Zysk na sprzedaży został zredukowany z 61 mln zł do niecałych 23 mln zł.

Nie bardzo rozumiem. Spółka wykazała zysk brutto na sprzedaży w kwocie:
1/ niecałe 23 mln zł za okres od 30 IX 2009 do 31 XII 2009. (skonsolidowany raport za okres 3 m-cy zakończony w dniu 31.12.2009r.)
2/ ponad 61 mln zł za okres 12 m-cy(skonsolidowany raport za okres 3 m-cy zakończony w dniu 31.12.2009r.)

Czy może chodziło Ci o to, że spółka wykazała zysk brutto na sprzedaży w kwocie:
1/ ponad 61 mln zł za okres 12 m-cy(skonsolidowany raport za okres 3 m-cy zakończony w dniu 31.12.2009r.)
2/ niecałe 27 mln zł za okres 12 m-cy zakończony w dniu 31.12.2009 (skonsolidowane sprawozdanie z całkowitych dochodów za okres 12 m-cy zakończony w dniu 31.12.2009)???

Pozdrawiam,
Starpol

humbak napisał(a):
Starpol napisał(a):
Biorąc pod uwagę ostatnie wzrosty kursu, spadek do poziomu 12.20 - 12.30 wydaje się być dość trudnym zadaniem. Ale oczywiście wszystko jest możliwe. Zobaczymy jak sytuacja będzie się dalej rozwijała.

Cytat:
no i Ok, niech sobie Eurotel frunie dalej. oczywiście trochę żałuję, bo chciałem powiększyć pakiet, ale w obecnej sytuacji wartość posiadanych papierków całkiem ładnie rośnie.

od strony technicznej sądzę, że może lekko niepokoić zmniejszający się wolumen + brak potwierdzenia nowych szczytów na oscylatorze macd [ media.stockwatch.pl/data/broke... ].

pozdrawiam również.

No cóż. Zobaczymy jak dalej sytuacja się będzie rozwijała. Trudno jest mi się wypowiadać na temat AT. Cieszę się, że EUROTEL dał zarobić (niezależnie od tego czy ktoś ma więcej czy mniej akcji).

Pozdrawiam,

Starpol

Starpol napisał(a):
[quote=humbak]sądzę, że tutaj w grę wchodzi działalność animatora rynku albo emitenta, którym w przypadku ETL jest DM BZWBK ( www.gpw.pl/zrodla/gpw/spws/pol... , www.gpw.pl/zrodla/gpw/spws/pol... ).

[[quote]quote]obserwuję tę spółkę z zamiarem powiększenia pakietu; będę dobierał w przypadku spadku kursu do poziomu 12.20 - 12.30.

Biorąc pod uwagę ostatnie wzrosty kursu, spadek do poziomu 12.20 - 12.30 wydaje się być dość trudnym zadaniem. Ale oczywiście wszystko jest możliwe. Zobaczymy jak sytuacja będzie się dalej rozwijała.

Pozdrawiam,

Starpol

Witaj WD,

Dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam,
Starpol

Witajcie,

Pokusiłem się o skalkulowanie kwoty zysku o jaką może zostać powiększony jednostkowy wynik netto EUROTEL z tytułu przejęcia ViaMind w 2009r.

Założenia:

1/Prawo własności do udziałów w ViaMind przeszło na rzecz EUROTEL z dniem 8 X 2009r.
2/EUROTEL nabył 70,01% udziałów w ViaMind.
3/Przewidywany zysk netto jaki ViaMind wypracuje w 2009r. - 1 mln zł.
4/Rok ma 365 dni, czyli EUROTEL posiadał udziały w ViaMiand przez 85 dni w 2009r.

Kwota dodatkowego zysku (do konsolidacji w 2009r.)= (70,01% X 1 mln zł. X 85)/365 =
= 163 246,58 zł

Wg. powyższych wyliczeń o taką kwotę powinien zostać powiększony jednostkowy wynik netto w EUROTEL za 2009r.

Gdyby zdarzyło się tak, że Spółka powtórzy w 2009r. wynik z 2008r. (5 822 tys. zł), to skonsolidowany wynik netto za 2009r. powinien wynieść około 5 985 tys. zł.

Zobaczymy co nam powie raport, który ukaże się pod koniec tego miesiąca?

Pozdrawiam,

Starpol [/quote]

Spółka podała jednostkowe i skonsolidowane wyniki za 4 kw. 2009r.

Wprowadzam korektę do powyższej kalkulacji. Eurotel wygenerował w 2009r. PLN 6 052 tys. zł. zysku netto, a grupa Eurotel PLN 6 232 tys. zł. Różnica między tymi dwowa wartościami wynosi PLN 186 tys. zł. Poprzednio wyliczyłem, że różnica ta powinna wynieść około
163 246,58 zł.

Zakładając poprawność wyliczeń, można dojść do wniosku, że ViaMind wygenerował około
1 139 380,72 zł zysku netto w 2009r., a nie tak jak poprzednio zakładałem - 1 mln zł:

(70,01% X 1 139 380,72 zł. X 85 dni)/365 dni = 186 000,00 zł.

Podsumowywując. Dobry cały 2009r. i oby tak dalej.

Pozdrawiam,
Starpol

Starpol napisał(a):
Dzięki za AT. Przyjrzę się wykresom.

No i przyjrzałem się wykresom AT. Jednak nic ciekawego z nich nie wyczytałem. Nie czuję się mocny w AT.

Dzięki za AT. Przyjrzę się wykresom.

humbak napisał(a):
sądzę, że tutaj w grę wchodzi działalność animatora rynku albo emitenta, którym w przypadku ETL jest DM BZWBK ( www.gpw.pl/zrodla/gpw/spws/pol... , www.gpw.pl/zrodla/gpw/spws/pol... ).

obserwuję tę spółkę z zamiarem powiększenia pakietu; będę dobierał w przypadku spadku kursu do poziomu 12.20 - 12.30.

Nie wydaje mi się, żeby to była działalność emitenta. Spółka prowadzi program nabycia akcji własnych. Każdorazowe nabycie akcji własnych było do tej pory raportowane. Ostatnia taka transakcja miała miejsce w dniu 7 lipca 2009r. EUROTEL nabył wtedy 1000 szt. własnych akcji. W konsekwencji, zwiększył swój stan posiadania do 157 995 szt. akcji. No, chyba, że czegoś nie zauważyłem lub czegoś nie wiem. Tak jak wspomniałem nie czuję się jakimś wielkim znawcą co do kursów na GPW.

Chyba bardziej przychylił bym się do możliwości prowadzenia takiej działalności przez animatora rynku.

Uważam, że kurs na poziomie 12.20 - 12.30, to dość rozsądna cena za akcje tej Spółki. W takim razie pozostaje mi tylko życzyć spadku kursu do tego poziomu i udanych zakupów.

Pozdrawiam,
Starpol

cortx6 napisał(a):
Od pewnego czasu obserwuję tę spółkę i zaniepokoiło mnie majstrowanie przy kursie. Ktoś ,wykorzystując dramatycznie niską płynność na tej spółce, ustala kurs otwarcia i zamkniecia transakcjami z wolumenem 1. Pytanie do zorientowanych: what's going on?

Od razu powiem, że nie jestem jakimś wielkim znawcą jeśli chodzi o mechanizm ustalania kursów na GPW.

Spółką interesuję się od dość długiego okresu. Początkowo nie zwracałem uwagi na tego 1-akcyjnego inwestora (lub day-tradera). Wydaje mi się, że działalność tego inwestora zauważyłem w marcu lub kwietniu 2009r. (ale nie wykluczam, że może wcześniej). O ile mnie pamięć nie myli to bywały takie sesje, że gdyby nie ten 1-akcyjny trader, to na akcjach EUROTEL nie byłoby żadnego obrotu. Pamiętam też takie sytuacje, kiedy najwyraźniej, któryś z rozdrażnionych inwestorów sprzedawał 1 akcję zaraz po ustaleniu kursu otwarcia, tylko po to, żeby zbić kurs w dół (tak jakby chciał zadziałać na przekór temu traderowi).

Nigdy się nie przejmowałem działalnością tego tradera. Działalność ta, nigdy nie miała żadnego wpływu na moją decyzję o inwestowaniu w akcje EUROTEL. Zawsze interesowałem się samą Spółką i ceną po jakiej mogę nabyć jej akcje. Zupełnie mnie nie niepokoi fakt, że ktoś regularnie kupując po jednej akcji ustala kurs otwarcia i zamknięcia. Uważam, że to jest jego prywatna sprawa. Wpływ na kurs zawsze będzie mieć ocena inwestorów co do wyników generowanych przez Spółkę i perspektyw przed jakimi stoi.

Pozdrawiam,
Starpol

Informacje
Stopień: Oswojony
Ostatnia wizyta: 6 maja 2010 20:33:57
Liczba wpisów: -6
[0,00% wszystkich postów / 0,00 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,349 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +135,80% +27 160,25 zł 47 160,25 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d