pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

pawell_1610

pawell_1610

Ostatnie 10 wpisów
Buldi,

Źle skopiowała mi się strona.

Już poprawiam adres: pochodne.gpw.pl/index.php?page...

A dalej:
- wybieram zakres czasowy,
- wskaźnik, który mnie interesuje,
- importuję do Excela.

Przykładowe dni sesyjne, dla których nie mam danych (takich przypadków mam 57):
2010-05-26
2010-07-07
2010-08-04
2010-08-17
2010-09-27
2010-11-04
2010-11-09
2010-11-23
2010-12-01
2010-12-06
2010-12-22
2012-04-25

Witam,
Podłącze się pod pytanie kolegi.

Do ściągnięcia historycznych danych dotyczących opcji korzystam ze strony: http://pochodne.gpw.pl/index.php?

Wybieram tam zakres i wskaźniki, które mnie interesują (w moim przypadku tylko zmienność i stopa procentowa). Strona ta jest bardzo pomocna, gdyż potrzebuję notowania wszystkich opcji z danego dnia.

Problem jest jednak taki, że w interesującym mnie okresie (od 27.12.2007 do 15.03.2013) jest 57 dni sesyjnych, dla których powyższa strona nie odnajduje notowań.

Czy macie może jakąś alternatywną stronę z danymi, która nie zawiera takich błędów?

Mam następujące pytanie dotyczące opcji: kiedy można spodziewać się ostatecznego kursu rozliczeniowego dla opcji wrześniowych? Gdzie znajdę taką informację?

Jak mniemam odpowiedzialny za tę działkę jest KDPW, ale za nic w świecie nie mogę znaleźć takiej informacji (np. dla czerwcowych opcji).

Witaj WD,

Właśnie chodzi o to, że różnice są istotne. Przykładowo KW spółki dominującej stanowi nieco pond 40% KW całej GK, zysk netto spółki dominującej, to już tylko nieco ponad 20% zysku netto GK. Taka różnica poważnie rzutuje na wskaźnikiThink

A skąd można dowiedzieć się jaką metoda został sporządzony raport skonsolidowany, jeśli takowej wzmianki nie ma w samym raporcie? Dzwonić do firmy?

Witam,

Ja mam następujące pytanie. Gdy przedsiębiorstwo notowane na giełdzie jest jednocześnie spółką matką, tworzącą z innymi podmiotami grupę kapitałową, to do obliczania wskaźników takich jak C/WK, C/Z korzystamy z raportu jednostkowego, czy skonsolidowanego?

Czy jest możliwość migracji zlecenia z portfela (przykładowo) 00 do 01? Czy raz wybranego portfela dla danej transakcji nie można u Was zmienić? Chodzi mi głównie o opcje.

Frogu,
Będąc stałym bywalcem Twojego bloga zastanawia mnie jedno. Gdy już uda się Tobie zrealizować zakładany pułap i trafne inwestycje dałyby Tobie tytułowe 2 miliony (czego Tobie życzę), to jak byś je ulokował, aby zapewniły Tobie spokojny byt i zaspokojenie potrzeb rodziny?

Nie chodzi mi oczywiście konkretnie, czy na takiej i takiej lokacie byś odłożył kasę, ale o wizję co zrobić aby bieżąca konsumpcja szybko nie stopiła zawartości portfela.

Zastanawiałeś się nad tym? :) Mam nadzieję, że i ja stanę kiedyś przed takimi dylematami :)

buldi napisał(a):
Ponieważ do czwartku postanowiłem zamienić szaleństwo giełdowe na białe, wystawiam zlecenie na przyszły tydzień:
7 x short call 2300 po 150pkt

Wpadnie to wpadnie, a jak nie to sie będę martwił po powrocie.

Czarnych łabędzi Wam życzę.wave

Na odpowiedź Buldiego pewnie nie ma co liczyć, bo wesoło hasa sobie po stoku, ale tak sobie głośno chciałem pomyśleć skąd się naszemu koledze wzięła cena 150 pkt... I im dłużej myślę, tym bardziej wydaje mi się, że kwota nie została wzięta z "kosmosu". Jeśli w mojej metodologii jest jakiś błąd, to prosiłbym szanownych kolegów o naprowadzenie:)

Jeśli przyjąć za pewnik następujące dane:
- współczynnik delta na dzień 27 stycznia, który wynosił 0,577541,
- wartość indeksu WIG20 tego samego dnia na poziomie 2306,37 pkt,
- cena rzeczonej opcji call na dzień 27 stycznia to 88,00 pkt,
to dochodzę do następującego wniosku:

150 - 88 = 62 pkt

0,577541x = 62, a zatem; x = 107,35 pkt

Idąc dalej: 2306,37 + 107,35 = 2414,72 pkt.

Powyższy poziom (+/- (biorąc oczywiście poprawkę na zmianę greckich współczynników po drodze)) staje się linią oporu poprowadzoną po lokalnych szczytach z dni 31.08 i 27.10.

kliknij, aby powiększyć

Pytanie jest zatem zasadnicze: czy można wystawić zlecenie terminowe (np. wyjeżdżając na tygodniową delegację) spodziewając się, że instrument bazowy zatrzyma się na danym oporze/wsparciu, używając do tego w miarę wiarygodnej, przybliżonej ceny opcji, wyliczonej z użyciem greckich współczynników?

Ano nie ma, bo wpisałeś 2010 rok :)

Analogiczną sytuację mamy teraz. Możesz handlować na 4 różnych seriach:
- marzec 2012,
- czerwic 2012,
- wrzesień 2012,
- grudzień 2012.

Dziękuję Panowie za odpowiedź. W zasadzie, to źle sformułowałem pytanie, ale Wapkil odczytał w moich myślach, że chodzi o wyliczenie depo :)

Jako, że moim BM jest Alior, to nie mam takiej maszyny do opcji jak Ty - Buldi w swoim BOŚiu. Na potrzeby własnego arkusza, chciałem więc dowiedzieć się o "kursie rozliczeniowym"

Buldi, jeśli pozwolisz, to chciałbym Tobie zadać pytanie odnośnie opcji. Na serii Z11 napisałeś takie oto słowa:

buldi napisał(a):
KDPW podało że kurs rozliczeniowy na zamknięciu wyniósł 2128pkt

Czy jest zatem możliwość sprawdzenia ile wynosi kurs rozliczeniowy na zamknięciu każdego dnia?

Opcjami zauroczyłem się pisząc pracę magisterską, a teraz zaprzyjaźniliśmy się już na dobre, nieco zwiększając Tobie i innym opcjo-traderom płynność na tym sennym ryneczku :)

To i ja wrzucę swoje kreski (od razu uprzedzam, że ze mnie taki technik jak z koziej... :) )

kliknij, aby powiększyć

Wykres - formacja pro-spadkowa, ale dalej tu do "Wariantu Pawlaka", niż na wykresie V3thumbright

Głosowanie po debacie, która ma się rozpocząć o godzinie 13:00

mathu napisał(a):
I właśnie dzięki takim sesjom w USA gra na FW20 nie ma żadnego sensu.

Albo inaczej: gra na FW20 miałaby sens, gdybyśmy na drugi dzień nie otwierali się 30 pkt luką.... Słowem, kontrakty 24h rr

Cytat:
Gdzie mozna sledzic kurs tej spolki bo trzeba by bylo zobaczyc jak to wygladalo wczesniej ??

investors.delarue.com/dlr/fini...

Daje do myśleniaThink

P.S. Dzięki @white eagle

To i ja dorzucę dwa grosze od siebie.

Związki zawodowe w JSW są bardzo silne i bardzo liczne - to nie fakt medialny, ale szara rzeczywistość. Jestem ciekaw kolego lmylak ilu z Was bylo w stanie poświęcić swoje premie, bonusy etc w imię łatania 340 mln zł straty w 2009 roku. Co, wtedy nie szliście z oponami blokować stolicy? Zysk podzielić, wypłacic, a jak strata to niech rząd się martwi. Nie dziw się więc, że na forum inwestorów do nikogo nie trafiają Twoje argumenty. To raz.

A dwa.

Czy członkowie związków zawodowych w JSW są opłacani ze składek członkowskich, czy tez są na etatach?

Ależ proszę uprzejmie:

Na FW20 jesteśmy w krótkoterminowym trendzie spadkowym. Przebicie kanału dołem da sygnał do dalszych spadków i jednocześnie zaneguje flagę.
Zagram L z krótkim stopem.

wave

kristo123 napisał(a):
Czy to moze wpłynać na kurs w duł lub w górę?

Gwarantuję Tobie, że nie wpłynie to na kurs w "duł".

kristo123 napisał(a):
300 zeta podwyżki dla załogi to dla takiego potentata pryszcz- pewnie sie ugnie.

Odpowiem cytując money.pl:

Natomiast proponowana przez związkowców podwyżka stawek o 300 zł dla każdego pracownika - zdaniem zarządu - nie ma nic wspólnego z premiowaniem dobrej pracy. Ponadto w praktyce podniesienie stawek płacy zasadniczej o 300 zł oznacza podwyżkę dla każdego zatrudnionego średnio o niemal 11 tys. zł rocznie. W skali roku oznaczałoby konieczność poniesienia przez spółkę kosztów zdecydowanie przekraczających 200 mln zł - czytamy w stanowisku zarządu.

Nie chcąc tworzyć nowego wątku, pozwolą sobie dołączyć do już istniejącego:)

Interesują mnie opcje na waluty. Na której z europejskich giełd notowane opcje mają największą płynność? Przykładowo spółka X zamierza zastosować strategię zabezpieczająca, to gdzie będzie się hedgeować?

Dywidenda działa w sposób następujący:

Prawo do dywidendy jest zawsze ustalane na dany dzień (D). Papier musi trafić do KDPW, przez co ostatecznym terminem zakupu akcji jest D-3. Przykładowy prawo do dywidendy ustalone na 10 maja, to najpóźniej do 7 maja musisz mieć papier. 8 już możesz sprzedać:)

Dywidenda wypłacana jest na Twój rachunek.

Dywidenda wpływa na rynkową cenę akcji, dlatego dobrze się zastanów, czy gra jest warta świeczki:-)

pawell_1610 - BLI 7 ABE 3

Mam pytanie dotyczące DM Alior Bank, a dokładniej kontraktów terminowych.

Czy jest możliwość złożenia zlecenia SL?

48,10 zł

Vox napisał(a):

jutro liczę na kolejną lukę, również w dół.
i pewnie też zagram na jej domknięcie

Vox, dobrze Ciebie rozumiem, że liczysz na otwarcie poniżej 2384?

Zbyt bycze nastroje chyba panująThink

Wybaczcie za mały OT, ale całkiem niedawno dyskutowano odnośnie wycieku w Zatoce Meksykańskiej i jak może wpłynąć na gospodarkę. Troszkę przypadkowo trafiłem na dość ciekawy wywiad:

"Kiedy Matthew Simmons, doradca prezydenta George’a W. Busha ds. energetycznych, kilka dni po katastrofie platformy The Deepwater Horizon w Zatoce Meksykańskiej powiedział, że mamy do czynienia z największą eksplozją ropy i gazu w historii, a oficjalne dane dotyczące ilości wyciekającej ropy są niezgodne z prawdą, posypały się inwektywy. Dzisiaj już wiemy, że miał rację. Każdy kolejny tydzień przynosi potwierdzenie informacji, jakie ujawnia."

Cały wywiad jest zbyt długi, żeby tutaj wkleić, ale dla zainteresowanych podaje linka: wolnemedia.net/ekologia/w-zato...

wave

Czyżby poszły w ruch akcje pracownicze?

Jak tak dalej pójdzie to się skuszę na akcje po 5 Dancing

5,46 zł

Witam wszystkich forumowiczów bardzo serdecznie!

Choć jestem całkiem młody stażem na forum, bo zarejestrowałem się kilka dni temu, to jednak od dłuższego już czasu przeglądam forum.

Przyszedł więc czas, na aktywne udzielanie się.

Dziś pierwszy raz pograłem na pochodnych. Zgodzę się z Taurus80, że grając na kontraktach trzeba mieć sporo nerwów i przede wszystkim szerokie spojrzenie na rynek.

Niemniej jednak liczę na zielone zakończenie na S&P i to nie tylko dlatego, że na futures zająłem długą pozycję, ale przede wszystkim przez wzgląd na całkiem niezłe dane makro.

P.S. w USA już jest -0,12%.

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 22 lutego 2017 23:31:45
Liczba wpisów: 29
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,110 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +159,06% +31 812,36 zł 51 812,36 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło