pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

markiewk

markiewk

Ostatnie 10 wpisów
Bardzo interesująca dyskusja ale brak mi 2 watków:

1. rola banków jako " oliwiących gospodarkę kredytami". Jest takie oczekiwanie i presja na banki by dawały zawsze i wszystkim. Pierwsze próby ograniczania kredytów hipotecznych walutowych też spotykały się z oporem wielu środowisk że wstrzyma to wzrost PKB etc. Więc jeżeli szukamy tych co mają się dołożyć do funduszu wsparcia bo przez lata korzystali z festiwalu developerskiego napędzanego tanim CHF na kredyt to też cały sektor mieszkaniowy - od Developera przez Budowlanca i Architekta po Rolnika co sprzedał ojcowiznę pod bloki. Z wydawania tych kredytów żyło 1/3 Polski i chyba dalej żyje choć kredyty tylko w PLN są.

2. rola banków jako "odmawiajacych kredytu". Najtrudniejsze przypadki "morgage trap" jakie znam to przypadki ludzi ktorzy nie tylko nie powinni dostać tego szczególnego kredytu indeksowanego CHF ale na pewno nie powinni dostać z takim LTV i na tą nieruchomość bo ta od 10 lat mieszkanie traci na wartości. W zasadzie ci ludzie nie powinni dostać zadnego kredytu hipotecznego, bo czy kredyt w CHF czy w PLN oni i tak by stracili. Nigdzie na świecie nie jest tak ze każdego stać na kredyt hipoteczny.

ps.1. oczywiście pracowalem w bankach.
ps 2. oczywiście mialem kredyt w CHF
ps 3. kredyt miałem w BZWBK ktory ani nie był najtanszy ani najlatwiejszy ale dzieki temu umowa kredytu CHF była fair. Bez dodatków-niespodzianek, spłacana w walucie bez spredów.
ps 4. umowe przecztałem po podpisaniu.

w DM BOŚ powiedzieli mi ze samo wycofanie papieru z obrotu nie oznacza straty rozumianej jako zysk/strata. Bo dalej jestem wlascicielem obligacji EKA i moge zrobic z nimi co chce w tym zarobic miliony.

Aby rozliczyc strate EKA musze sprzedac umowa cywilnoprawna obligacje za 1 zl i bede mial strate 99 zl do PIT'u. Oni jako DM musza potwierdzic przeniesienie praw do tych obligacji na nowego wlasciciela.

publiczna czy niepubliczna dyskusja nie ma juz chyba zdanego sensu bo sąd podjął decyzje o likwidacji upadłościowej.
wiec dla EKA i jej zobowiązań wobec nas to juz koniec.

Pozostaje tylko śledztwo w sprawie niegospodarności poprzedniego zarządu, rady i właściciela.

no chyba ze dyskutujemy o pozyskaniu kupca co zapłaci za resztówkę EKA 10 milionów zl.
bo przy cenie 1,5 miliona to syndyk bedzie mial na waciki i to dla siebie i ZUS a nie dla obligatariuszy.

wierzytelności uznanych o ile pamietam było kolo 7.5 mln.

a wartość majtku pozostałego wg. kolegi to w najlepszym razie 800 + 65 + 15 = 880 tys.

zakładając ze na aukcjach komorniczych sprzedaje sie za 2/3 wartości to majatek MEW 1.32 mln

To na co MEW S.A. wydało środki z obligacji ?

marko2015 napisał(a):
Wygląda na to że obecnie mamy trzy grupy osób wierzycieli posiadaczy nie wykupionych obligacji EKA:
1. Ci którzy zgłosili sie do Pana Rafała Koźlaka NOMAD Partners Sp. z o.o. jako ich pełnomocnika.
2. Ci którzy zglosili sie do Pana Radosława Warciarka jako ich pełnomocnik,
3. Ci którzy jedynie zgłosili swoje wierzytelności do syndyka.
W obecnej sytuacji która grupa jest w najkorzystniejszej sytuacji prawnej jeśli chodzi o możliwość odzyskania czegokolwiek biorąc pod rozwage koszty ponoszone w sprawie?
Może ktoś sensownie odpowie bo ja sie cały czas waham? :).

bez znaczenia.

Sąd podejmuje decyzje wiążące dla wszystkich wierzycieli, a nie dla tylko grupy reprezentowanej przez jakąś spółkę z.o.o czy jakiegoś pana radcę.

Przystąpienie do grupy 1 lub 2 może tylko wpływać na decyzje podjęte przez sąd czyli jak przeważy opcja 2 czyli odłużenia poprzez konwersje obligacji na akcje to nawet jak ktoś będzie w 1 lub 3 też będzie maił konwersje. Z drugiej strony jak więcej wierzycieli będzie "głosowało" poprzez NP to Sąd może sie przychylić do innego rozwiązania ale też dla wszystkich.

Ale oczywiście to rozważani teoretyczne, bo odzyskanie środków bardziej zależy od gotówki w kasie spółki - a tej nie ma i raczej nie będzie.

np napisał(a):
[
1. Pomijając oczywiście fakt, że operujemy na forum internetowym stockwatch, a Pan oczywiście nie koniecznie musi być p. Warciarkiem, wyjątkowo poinformuję, że Pan mocno mija się z prawdą.
liczba zgłoszeń wierzytelności w postępowaniu EKA: 454
kwota zgłoszonych wierzytelności: 63 mln

Gdzie tu 70 wierzycieli z których ponad 60 udzieliło pełnomocnictwa ?

Wprowadzanie mylnych informacji celem ugrania świętego spokoju nic więcej.

Rafał Koźlak

Przepraszam bardzo ale gdzie w swoim poście p. Warciak wprowadza w błąd albo się myli ?
napisał że dostał pełnomocnictwa od 60 osób na kwotę ok. 7 mln.

To jest tylko informacja. I to informacja którą tylko on może zweryfikować. Skąd p.Koźlak wie że nie ma 60 pełnomocnictw ?

ps. ja nie dałem pełnomocnictwa. Opisałem, że nie mogę się zdecydować bo informacje w liście są dla mnie niewystarczające.
i p. Warciak grzecznie podziękował ale nie przedstawił więcej wyjaśnień bo rozumiem nie dostał takich plenipotencji.
Odpowiedzi na nasze pytania powinien udzielić pp. Prezes obecny lub Syndyk

Podsumowując Waszą dyskusje:

Ugoda i oddłużenie byłaby do zaakceptowanie gdyby:

1. wprowadzić grupy obligatariuszy wg. kryterium powiązania z dawnymi/obecnymi właścicielami EKA.
Wierzyciele związani z właścicielami/zarządzającymi EKA mieli by inny, mniej atrakcyjny przelicznik.

2. wprowadzić zmiany do statutu (czegokolwiek) by ograniczyć w nowej EKA rolę dawnych/obecnych akcjonariuszy - likwidacja akcji uprzywilejowanych.

Czy coś jeszcze ?

ps. abstrahuje obecnie od tego czy to jest możliwe i zgodnie z prawem. Bo nie wiem .
Ale jak będziemy wiedzieli co chcemy osiągnąć łatwiej będzie znaleźć rozwiązanie inne ale o podobnym skutku.

Bo moje priorytety są proste:

1. nie wierze w odzyskanie pieniędzy, ale chętnie zminimalizuje straty
2. chce uniemożliwić prezesowi Pawłowskiemu i jego ekipie dalsze mataczenie i korzystanie owoców jakie przynosi EKA
3. chętnie pociągnąłbym prezesa P. do odpowiedzialności, dla samego utrudnienia mu dalszego życia i działalności biznesowej.

Wierzyciele Kancelarii napisał(a):
[ Dzwoniłem do spółki podając się za klienta chciałem zlecić sprawę, wyobraź sobie że nie ma działu sprzedaży otrzymałem informacje że został zlikwidowany przez Syndyka. Jak tak to ja się pytam jaki jest cel.

Cel jest prosty. Ograniczenie zbędnych aktywności które generują koszty i nie przynoszą odpowiedniego dochodu.
Pozyskiwanie przez e-Kancelarie kolejnych klientów to walka z wiatrakami i szukanie guza.

To tak jakby kierowca taksówki któremu Policja zatrzymała prawo jazdy i czekał na rozprawę w sądzie, zgłosił się na kierowcę Gimbusa.

elmagnifique napisał(a):
Akurat co do działalności NP - to idealnym przykładem jest Premetinv...
tam też bardzo podziałali na korzyść drobnych akcjonariuszy...

Panowie - chyba nie rozumiem Waszego sporu o NP.

Sąd nie podejmuje decyzji na korzyść grupy NP czyli krewnych i znajomych pana RK, tylko na korzyść różnych grup wierzycieli np. Mały vs duży, priv vs instytucja, zabezpieczony vs nie zabezpieczony etc.

Cżyli nawet jeżeli starania NP odniosą realny skutek to dla wszystkich a nie tylko dla ludzi zgłoszonych przez NP.

O ile oczywiście zgłosili swoje wierzytelności do Sądu.

kostek-mundek napisał(a):
1) Łazory sprzedane

cena minimalna dzialki to 3000 zl.

wiec nawet jak sprzedali za trzykrotnosc minimalnej to i tak niematerialne dla obligatariuszy

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 17 września 2018 21:51:33
Liczba wpisów: 21
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,325 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +125,53% +25 106,02 zł 45 106,02 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d