pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

oczkers

oczkers

Ostatnie 10 wpisów
Ty tak serio?

Cytat:
jak się ma gniota/bankruta i chce się go szybko pozbyć to widać trzeba do tego dopłacić i Misiąg dopłacił.

Zapłacił Stonodze żeby dostać absolutorium które blokuje możliwość pozwania go przez nowy zarząd za działanie na szkodę spółki...

Skupywać z rynku to mógł misiąg ale wolał tworzyć fikcyjne faktury i teraz zostało kilka tysięcy (o ile nikt już tego nie zajął) więc liczycie na to, że nowy prezes z własnej kieszeni będzie dokładał :-)?
Nawet jeżeli by tak postanowił to przecież skupi marny ułamek obligów, a zostają jeszcze banki i skarbówka bodaj.

Określenie groszowa spółka nabiera nowego znaczenia - popyt na obligi to całe 10 sztuk po 0.01 blackeye

Ktoś dostał odpowiedź od nowego prezesa?

No to mamy jasną odpowiedź jak się ulotniło ~20mln ze spółki w jednym kwartale ale chyba wypadałoby zgłosić to do prokuratury, a nie tylko korygować w księgach.

Cytat:
zabezpieczeniu roszczenia na kwotę 100 530,58 złotych poprzez zajęcie 261 000 akcji na okaziciela serii C o wartości nominalnej 1,00 złotych.

Nie ma to jak zajmować makulaturę ;-)

Cytat:
zabezpieczeniu roszczenia spółki Unity Line Limited z siedzibą w Valetta (Malta) na kwotę 258 341,39 złotych

Czyżby rozwiązanie zagadki cofnięcia wniosku o upadłość?

Raport opublikowany, prezes wpisany do krsu i wniosek o upadłość cofnięty to czemu jeszcze papier nie odblokowany?

O ile wiem, zysk spółki córki można wpisać do rachunku zysków tylko przy konsolidacji pełnej (czyli posiadając pakiet większościowy), kiedy mamy pakiet mniejszościowy to konsolidacja polega na dopisaniu tzw. wartości firmy tylko w bilansie.

Cytat:
w związku z faktyczną utratą kontroli nad spółką współzależną BluePocket S.A. oraz możliwą koniecznością przeszacowania wartości akcji tej spółki jednostka ta nie zostanie objęta skonsolidowanym sprawozdaniem finansowym Grupy Kapitałowej LSI Software na dzień i za rok obrotowy zakończony 31 grudnia 2014 r.

Cytat:
Jednocześnie możliwe jest utworzenie przez Emitenta dodatkowych odpisów aktualizujących należności w łącznej kwocie 1,3 mln zł w związku ze zwiększeniem stopnia prawdopodobieństwa ich nieściągalności.

Zasugerowałem się drugim akapitem o odpisie należności i wyciągnąłem błędny wniosek, że utracili pakiet większościowy ale jak teraz czytam to dochodzę do wniosku, że zwyczajnie kontrolowali spółkę (zapewne na poziomie zarządu) i konsolidowali metodą niepełną (sama wartość firmy w bilansie), po utracie kontroli korygują wartość księgową akcji, a odpis należności jest niezwiązany bezpośrednio ze zmianą struktury grupy.

Jeżeli dobrze rozumiem to tutaj mówimy o konsolidowaniu metodą pełną (mi. zysk spółki córki jest zyskiem lsi) więc musieli mieć pakiet większościowy.

Weź lepiej nie pisz takich rzeczy bo jeszcze się spłoszy i ucieknie za granicę binky

Całkowita wartość odpisów które zapowiedzieli stanowi lekko ponad 10% kapitałów własnych więc nie ma tragedii ale na swój sposób to jest zabawny komunikat - wyjaśnijcie mi jak można "stracić kontrolę" nad spółką która nie jest wprowadzona na giełdę - sprzedali ponad 51% i nagle się zorientowali, że ktoś skompletował pakiet kontrolny czy może zwyczajnie zgubili akcje blackeye ?

Zabierają głos na wykresie - z rana szybki, mocny zrzut ale chwile później zakupy na większych obrotach i na razie wygląda to bardzo ładnie Whistle

To jest całkowicie nowa informacja czy już wcześniej słyszeliście jakieś plotki?
biznes.pap.pl/pl/news/listings...

No ładnie, już stronę zablokowaliście przesyłając zbyt dużo pomysłów ;-) ?

Nawet fajnie wygląda taki komunikat zamieszczany na stronie internetowej bo nie mają dostępu do ebi/espi, szkoda tylko że załącznika nie ma bo nawet chętnie przejrzałbym życiorys Whistle .

uboat-line.com/powolanie-preze...

Cóż tu pisać jak nowych wiadomości nie ma

Jakby nie patrzeć to jest bank czyli dużo osób i instytucji będzie zainteresowanych żeby wrzucić kawałek do worka i prawdopodobnie wejdę trochę większą sumką żeby wyrzucić zaraz po debiucie. Widzieliście jakiś artykuł z podstawowymi wskaźnikami (ale nie prognozowanymi angry3)czy wszystko trzeba samemu liczyć?

Oho, ładnie ocenzurowany ale miło, że przydał się mój wpis z fb do artykułu king

Jaką moc prawną mają zapisy jakie nasi bohaterowie wrzuci do umowy?
Poprawcie mnie jeśli się mylę ale żadnych jeżeli prawo zostało złamane.

No ale tego nie trzeba od razu sprzedawać, jeżeli dojdzie do takiego układu to prawie wszystkie zobowiązania z obligacji znikną (zostaną spłacone akcjami), a prowadzenie działalności polegającej na obsłudze wierzytelności zewnętrznych będzie rentowne (przynajmniej na razie potrafili to robić rentownie) więc i ceny akcji z czasem pójdą do góry. Zresztą wątpię, żeby po ogłoszeniu układu nie znaleźli się spekulanci chętni kupować spółkę prawie bez długu za kilka groszy :-).

Jak kpiną, przecież tam nic nie ma, żadnego majątku i perspektyw więc realnie patrząc odzyskanie 25% należy traktować w ramach prezentu. Teraz to ja wam radzę pilnie przyglądać się działaniom zarządu bo co prawda wcześniej grał uczciwie ale jest duże ryzyko, że została przekroczona granica po której dużo ludzi zaczyna myśleć inaczej.

@Leszek111
Mowa o zaległych pensjach za 3 ostatnie miesiące czy jeszcze wcześniej były problemy?
Byłeś pracownikiem uboat line s.a. czy jakiejś spółki zależniej (uboat finance, uboat logistics itd.)?

Jesteś w o tyle lepszej sytuacji, że syndyk najpierw spłaci Twoją pensję w całości zanim zacznie nas.

@np

Planujecie informować zbiorczo (email/post tutaj) uczestników o nowych faktach oraz podjętych działaniach, oczywiście kiedy udzielenie takiej informacji będzie już bezpieczne, czy należy indywidualnie wysyłać zapytania?

Cytat:
która wykazywana w raportach okresowych Uboat Line S.A. 11 mln złotych wartości aktywów.

Taka teza wynika tylko z fragmentu listu prezesa?
Cytat:
Nabycie tego podmiotu
miało swoje uzasadnienie w obsłudze wierzytelności posiadanych przez Uboat Finance sp. z o.o. oraz
zarządzaniem sporym portfelem wierzytelności. Wartość pozyskanych wierzytelności wynosi
ok. 11 mln zł


Z raportu za III kwartał wynika, że prawie wszystkie należności pochodzą ze sprzedaży produktów więc praktycznie całe 11 mln pochodzi z grupy uboata, a sprzedaż udziałów za taki bezcen byłaby oczywistym wyprowadzeniem majątku i znacznie upraszcza proces karny ale to jest znacznie zbyt oczywiste, mamy jakiś dowód na to że faktycznie wykazywali 11 mln aktywów?

Znamy personalia biegłego?

Ktoś został spłacony poza jedną osobą czy tam funduszem o którym informowali w raporcie?

Chodzi po prostu o to, że stwierdzenie "działać na szkodę spółki" jest rozumiane jako działanie którego głównym celem jest wyrządzenie spółce szkody, a nie troska o swoje finanse i swoim komentarzem idealnie wpisałeś się w retorykę której używał misiąg, stąd taka reakcja.

Oczywiście stockwatch nie ma magicznej kuli i oferuje analizę cyferek w raporcie, a nie cały wywiad gospodarczy, doceniam i popieram wasze działania ale zdecydowanie nie zgadzam się z tym fragmentem wypowiedzi:
Cytat:
O ile Misiąga nie wiem jak nazwać za być może nieświadome złamanie WEO za pierwszym razem, to PRZY ZAŁOŻENIU DOBRYCH INTENCJI (jak głupio by to nie brzmiało w obecnej sytuacji) wezwanie do wcześniejszego wykupu jest właśnie działaniem na szkodę spółki, choć we własnym dobrze pojętym, prawnie uzasadnionym interesie wierzyciela. Tak samo działaniem na szkodę spółki jest postawienie kredytów w stan natychmiastowej wymagalności.

Na boga, działaniem na szkodę spółki w tym przypadku było złamanie weo, prezes sam ustalił takie warunki i je złamał, dlaczego usprawiedliwiasz/tłumaczysz go nieświadomością jednocześnie przypisując ludziom którzy nie łamią żadnych zasad/regulaminów/umów łatkę działających na szkodę spółki?

Może darujmy sobie niepotrzebne uszczypliwości?
Jesteś w pełni anonimowy więc naturalnie pojawią się wątpliwości i podejrzenia ale przecież nikt nie sugeruje (przynajmniej publicznie), że masz złe intencje i operujesz w jakiejś magicznej komitywie.

Wracając do tematu

Wniosek o upadłość likwidacyjna
biznes.pap.pl/pl/news/listings...

rozwiązanie jakiejś umowy z Gawron Inkaso - o co chodzi?
biznes.pap.pl/pl/news/listings...

Czego wy oczekujecie, że gpw ma wchodzić do firm i sprawdzać faktury niczym us bo właściciel sprzedał pakiet kontrolny za połowę wartości rynkowej?

Winą powinniście obarczać radę nadzorczą za to, że nie wykonywali swoich obowiązków mając w czterech literach co tam się dzieje.

Rada nadzorcza po to uzyskała 70 tysięcy żeby wniosek o upadłość przeszedł, a oni byli czyści i tyle ich interesuje, chyba nie sądzicie że będą próbowali prowadzić ten biznes?

Jak Urbanowicz zablokuje to zapewne będzie znaczyło, że coś tam jeszcze jest do wyprowadzenia tylko tak na prawdę co to dla nas zmieni?
Może ktoś kto potrafi szybko uzyskać nakaz zapłaty, zmobilizować komornika będzie miał szczęście...

Nie trzeba być właścicielem należności żeby je obsługiwać, a wróbelki ćwierkają że należności są w "czeskiej" spółce. Tak czy inaczej na ostatnim walnym zobowiązali się do niesprzedawania należności przed spłaceniem obligacji więc łącząc złamanie tego punktu przez konkretną osobę z wyprowadzeniem majątku może będzie dało się dobrać do majątku osobistego. Tylko zapewne w najbardziej optymistycznym założeniu zanim to się zmaterializuje dana osoba zdąży stać się bankrutem...

Czy przypadkiem pozostałe serie nie stały się właśnie wymagane?

Pierwszy artykuł już usunięty, szkoda że weryfikują dopiero po opublikowaniu.

Tutaj przynajmniej autor ładnie się podpisał - na samym dole "Uboat Line S.A." wave

Cytat:
Też mi ciężko w to uwierzyć po tym co tu się działo wcześniej, ale po co niby ktoś miałby kupować spółkę po 240 tys. Chyba nie po to żeby za chwile ogłosić upadłość

Wystarczy trochę dobrego pr'u w takim właśnie wykonaniu, wprowadzenie akcji do obrotu i wywalenie na rynku.


Najciekawszy jest ten fragment - przenieśli już należności do spółki zależnej czy to jakieś nowe wierzytelności o których nikt nie raczył poinformować raportem bieżącym?
Cytat:
Zakup 100% udziałów w spółce Uboat Finance umożliwił obsługę wierzytelności posiadanych przez ten podmiot, a także zarządzanie sporym portfelem wierzytelności. Wartość pozyskanych wierzytelności wyniosła ok. 11 mln zł.

Odnośnie upadłości viamota to tutaj można co nieco poczytać
Cytat:
z tego co mi powiedzieli to zmienił się właściciel i niby przez to utracili autoryzację na wszystko. jeszcze nie wiedzą co będzie, podejrzewają że jakiś salon bo nowy właściciel w tej branży, ale że raczej nie będzie to już Fiat...

Cytat:
Viamot stracił autoryzację ponieważ jeden z właścicieli sprzedał udziały w firmie bez poinformowania FIATA.

www.fiatbravoklub.pl/viewtopic...

Wcale by mnie nie dziwiło gdyby faktycznie tak było - Stonoga działał na przysłowiową pałę i taki efekt osiągnął.

edit: Stonoga rozkręca super interes sprzedając udziały w nowym biznesie blackeye
Cytat:
Dochodowość przedsięwzięcia oceniam na ok 1200% brutto w skali roku
...
Nawet jeśli mnie zamkną do więzienia to ryzyko jest zerowe a to dlatego, że zarząd wyłonię spośród Was.

Najpierw to ja bym się skupił na marzeniu o raporcie Whistle

Stooq poprawiony, niestety to tylko błąd i nie będzie ibisza blackeye
Cytat:
Faktycznie, na tozsamych identyfikatorach od niedawna
tworzone byly duble na skutek dwoch mechanizmow zapisu
tych wartosci
Zmienilem go na jeden wspolny mechanizm oraz dodatkowo po stronie
bazy zabezpieczylem mozliwosc dublowania

Dane zostaly skorygowane
Udzialy inwestora Mariusza Blawata sa obecnie dostepne
pod adresem http://stooq.pl/h/?i=12bx

Dziekuje za zgloszenie

Chodziło mi o to, że błędem jest przypisanie pakietu akcji 2IT i uboat jednej osobie - jak klikniesz w nazwisko Bławata to przenosi na stronę naszego gwiazdora.

EDIT: a jak klikniesz w Dariusz Grześkowiak to przenosi na Przemysław Chyży angry3

Który dostawca danych/makler oferuje najtańszy dostęp do arkusza w którym widać co najmniej 2 oferty po każdej ze stron?

Cytat:
Na stronie firemki i na stooqu też go nigdzie nie ma. Mając >5% powinien się przecież ujawnić...

stooq
Akcjonariat 2IT

W profilu uboata widnieje pod nazwiskiem Mariusz Bławat, teoretycznie wygląda to tylko na błąd stooqa Anxious

@ricco1 zgodnie z komunikatem gpw zlecenia są przyjmowane i normalnie widać je w arkuszu ale transakcje nie będą zawierane.

Zobaczcie jaka ciekawostka, nasz nowy inwestor ma ponad 5% akcji 2intellect.com
http://stooq.pl/h/?i=11rj

EDIT: tylko ciekawe skąd wzieli tą informację bo nigdzie nie mogę znaleźć potwierdzenia, w raporcie za iv kwartał nie widać nikogo takiego
www.gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl...

Cytat:
no to zawiesili wszystko - nikt juz nawet straty podatkowej nie zrealizuje.

Umowa cywilno-prawna + wizyta dwóch stron w domu maklerskim celem przeniesienie papierów na rachunek kupującego (wujka, babcia etc.) lub poświadczenie u notariusza i wtedy wystarczy obecność jednej ze stron.


Ktoś się orientuje kiedy występuje strata w rozumieniu przepisów podatkowy jeżeli nie sprzedamy obligacji?
Jest to moment przedawnienia wierzytelności?

Tutaj zapewne firma ojca (takie samo nazwisko i adres ten sam co "hurtownia").
otowakacje.w-spodnicy.pl/silni...

To zapewne jakiś kolega Stonogi z branży samochodowej któremu naobiecywał to co Misiąg jemu

A czemu miałby spaść?
Każdy wycenia po swojemu, a zmiana Stonogi na kogokolwiek innego dla wielu ludzi jest pozytywną informacją.

EDIT: całkiem ładną "hurtownie" ma ten nasz nowy właściciel :-)
www.google.com/maps/@52.358112...

Cytat:
To jak jest w końcu na tym bananie bo zaczynam powoli odczuwać jakiś dysonans poznawczy...
Czy bilans jeszcze wystarczająco szczegółowy, czy "raport"?

Biland jak na standardy raportu kwartalnego jest nadzwyczaj szczegółowy ale raport jako całość nie bardzo.

5gr to nie jest niska cena biorąc pod uwagę to co Stonoga sam wypisywał na temat sytuacji w spółce, nabywca mógł rzucić dowolną liczbę.

Tak jak ulica nie mogła nakręcić 1.5mln obrotu i podbić kursu o 60% w dniu zmiany właściciela tak dzisiaj nie może łapać tak dużej ilości obligów Whistle

Czyli wszystkie zgodnie z przewidywaniami - cała gotówka "zainwestowana" w świeżutkie należności.

Cytat:
Pytanie ile z należności jest przeterminowanych i od kogo są to należności.

Takich wspaniałych kontrahentów mają, że wszystko co do grosza poniżej 12 miesięcy, na drodze sądowej dochodzą niespełna 63 tysiące, nic tylko sprzedawać pakiet kontrolny za 0.5 mln i uciekać hello1

Cytat:
Przedstawił publiczną informację na walnym. Jeśli info nie było oszustwem, to wcale ta windykacja nie szła tak strasznie.

Gdyby szła dobrze to najdalej po zawieszeniu działalności operacyjnej powinno przybyć gotówki w kasie, a tutaj pustki.

Czy taka tabelka spełnia wymogi prawne raportu kwartalnego, gdzie przepływy, rachunek zysków i strat?

EDIT: najbardziej optymistyczny jest fakt, że pomimo praktycznych pustek w kasie ktoś to chce jeszcze utrzymywać na powierzchni - może będą szukali inwestora który wrzuci kasę patrząc na jakość papierowych należności?

Obligi puścili po 12.35 i 6.01, jutro pewnie będzie większy wysyp.

EDIT: świeże ploteczki prosto z bankiera:
Cytat:
Po pierwsze uboat ferry nie zatrudnia juz nikogo, tam sie juz nic nie dzieje, po drugie uboat bylym pracownikom dzialu ferry wyplacil 1/3 wartosci pensji motywuja to tym iz nie ma wiecej pieniedzy na reszte wynagrodzenia!!!

Cytat:
Smutna, ale niestety prawda!!! Z tego co wiem to przygotowali zbiorowy pozew do sadu pracy, a takie sprawy zalatwiane sa od reki

Ktoś to może potwierdzić?

Zapewne żadnych odpisów nie uświadczymy w raporcie i wszystko będzie wrzucone do należności, może jeszcze czasu potrzebują na przeniesienie kasy z tych firm dlatego Misiąg rzekomo blokował powołanie prezesa sugerowane przez właściciela.

Kalashnikov po pierwsze to sądzę, że w imieniu wszystkich tutaj wielkie dzięki, że wrzucasz publicznie takie informacje.

Ewidentnie nie ma innego wytłumaczenia, średnio rozgarnięta osoba zainteresowałaby się tematem gdyby nagle w niebotycznym tempie rosły nieściągnięte należności a nowo wrzucony kapitał z przeznaczeniem na spłatę zobowiązań znika w ekspresowym tempie. Tutaj mamy doświadczonych prawników z wieloletnim stażem więc tłumaczenie, że "rada była odcięta od informacji" jest absurdalne. Jeżeli tak będą się oficjalnie bronić to ja im życzę powodzenia w sądzie. O zawieszeniu działalności operacyjnej dowiedzieli się dopiero po zmianie właściciela?

Na pewno była jakaś koncepcja kiedy wtłaczano 5mln uprzednio ściągnięte z rynku ale ciężko uwierzyć, że był to plan układany w dobrej wierze - kredytowali dalej kontrahentów którzy już zalegali kilka milionów?
Gdyby faktycznie tak było to windykacja przy tak dużej kwocie zostałaby zlecona zewnętrznej firmie, a finansowanie pozyskiwane od banków, innych inwestorów i rolowane na bazie dobrego bilansu (w miarę świeże należności znacznie przewyższające potrzeby pożyczkowe).

Wcześniej ufali prezesowi, nic nie sprawdzali a teraz nagle troszczą się o wizerunek i kontrahentów, których przecież już nie ma bo nie prowadzą działalności, "blokując" powołanie zarządu sugerowanego przez właściciela, wolne żarty.

Stonoga też nie lepszy, co chwile zmieniając zdanie i plany teraz twierdzi, że rada nadzorcza taka zła i nie pozwala mu nawet wybrać zarządu - to jaki problem zwołać walne i ich zwolnić?

Czyżby najnowszy wpis stonogi zniknął z fb?

On chyba żartuje, jakie blokowanie powołania prezesa, to nie może zmienić rady nadzorczej mając pakiet większościowy?

Cytat:
Może mieli tylko funkcje figuratywną a ich rola ograniczała się "do bycia"? a teraz zostali postawieni przed ścianą?

Szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem, to ma być jakieś usprawiedliwienie?
Straciliśmy kasę między innymi dlatego, że ci panowie nie wykonali swoich obowiązków.

@Marc0101 Jaki jest sens takiego pisania?
Na tym polega rynek, że żeby zarobić musisz podejmować ryzyko tam gdzie inni się boją. Uboat jest o tyle szczególnym przypadkiem, że do momentu wyjścia misiąga na papierze wyglądała znacznie lepiej niż nie jedna spółka która regularnie reguluje zobowiązania więc problemem tutaj nie była zbyt optymistyczna ocena a zaufanie raportom, fundamentom prezentowanym przez zarząd.

Szkoda, że wcześniej nie byli tak "zmotywowani"...
Przecież sami pod sobą nie będą dołków kopać i nagle nie stwierdzą, że pod ich czujnym okiem prezes wyprowadził ponad 5 mln w kwartał - to może zrobić tylko nowa rada nadzorcza, a tymczasem będzie mydlenie oczu.

Gdyby cokolwiek z tych należności było możliwe do ściągnięcia to misiąg nie wyceniłby swojego pakietu kontrolnego na 0.1 wartości księgowej.

Najbardziej optymistyczny wariant jaki może być to upadłość układowa żeby obronić się przed żądaniami przedwczesnego wykupu ale serio, kto w to wierzy?

No miło by było jakby nie zawieszali ale zawsze można kombinować ze sprzedażą na facebooku king lub zwykła umowa cywilno-prawna z babcią.
5 lat mamy na "wykorzystanie" od momentu zrealizowania ale nie więcej niż 50% w jednym roku.

@ricco1 jasne, strata to strata.

Podliczam sobie moją w zamyśle "bezpieczniejszą od akcji" inwestycję i właściwie nie wygląda to tak tragicznie - z kuponów po potrąceniu podatku uzbierało się prawie 10% wartości, do tego dojdzie jakieś 5% kapitału i 19% straty do odliczenia w pit, toż to ponad 30% hello1

Jaką nadzieje tutaj upatrujesz?
Nie dopilnowali zarządu i za to ich trzeba rozliczać

Normalnie bym powiedział, że zawsze zostanie jakiś majątek na który nie warto było tracić czasu w stylu komputery, stara nieruchomość ale jak wiemy misiąg sprzedawał nawet starą szafę na allegro thumbright

Żeby faceta skazać lub dobrać się do majątku prywatnego trzeba chociażby udowodnić jego powiązanie z spółkami do których wyprowadzał kasę - wystarczy, że skorzystał z usług słupa lub kreatywnych prawników z zagranicy i pozamiatane.
Oczywiście kasy nam to nie zwróci ale warto byłoby spróbować pociągnąć do odpowiedzialności radę nadzorczą, szczególnie że siedzi tam ktoś z jego rodziny.

Wnioskujesz po jakimś konkretnym komentarzu/wpisie czy nadzieja umiera ostatnia?

Teraz praktycznie codziennie możesz zaobserwować jak działa insajder trading na naszym parkiecie i jak popularny jest - wyniki raportów.

Zastanawiające, że ktoś to jeszcze mocniej zbiera przy 10%, przecież jakby się przesunął na 1% to i tak zapewne by wyłapał większość dzisiejszego obrotu blackeye

bez przesady, miał mało czasu ale pewnie przepuścił przez wydmuszki z cypru lub innych liberalnych zakątków świata i nigdy go nawet nie skażą bo najpierw trzeba udowodnić powiązanie.

Ciekawe jakie info planuje na piątek.

Tak z innej beczki to wczoraj było posiedzenie KNF i żadnego komunikatu odnośnie ubota, ktoś słyszał jakieś plotki?

Jaka wymowna pauza i zakłopotanie na twarzy kiedy nagle sobie przypomniał nazwisko pani sylwii Whistle

@Brottor

Zauważyłeś czy ich praca polegała na czymś więcej niż "stawianiu pasjansa" (może wyglądali na zapracowanych)?

Cytat:
A to usiądź i policz sobie ile spośród firm których obligacje chodziły na rynku po 30% nominału wypłaciło w ogóle pieniądze (nawet nie mówię że terminowo, bo to już trzeciorzędna sprawa;).

Cytat:
A wytłumaczyć to można dość prosto, otóż 'insajderka' na obligacjach działa NA PEWNO dużo mocniej niż na akcjach. Jeżeli władze spółki zwyczajnie wiedzą, że spółka wykupi papiery, a cena rynkowa jest bardzo niska ..to kupią (oczywiście ich znajomi..) szybciej od ciebie. A jeżeli nie kupują.. to znaczy że nie wykupu nie będzie. Prosta logika.

Niestety to nie zawsze tak działa, właściwie rzadko kiedy - przykład z ostatnich miesięcy to obligi ekancelarii które przed dłuższy czas chodziły koło 50% pomimo tego, że otrzymali gotówkę ze sprzedaży pakietu wierzytelności i jakoś insajderzy nie skupowali, rynek ruszył do góry dopiero po raporcie espi.
Teraz wyceniają w okolicy 90% pomimo tego, że kapitały własne mocno na minusie i muszą rolować ponad połowę żeby nie pójść na dno.

Masz dostęp do historycznych notowań wycofanych obligacji bo już wcześniej chciałem kilka rzeczy posprawdzać ale nigdzie nie mogłem znaleźć?

Tutaj jest ponad 300% potencjalnego zysku więc jeżeli się uda to można później 3 bankrutów zaliczyć i dalej jesteśmy na plusie, lepiej niż u buka Whistle

Dlatego zapewne zostało użyte znamienne słowo "wygram" ;-). Grunt to podejmować decyzje na zimno.
Sam dobrałem kilka sztuk w okolicach 30 celem odsprzedania wyżej licząc na lepszy pr następców Misiąga binky

Cytat:
Wejście na rynek opłaca się pod warunkiem, że firma pozyska z nowej emisji około 400 tysięcy złotych. Dopiero wtedy, po odjęciu kosztów funkcjonowania na rynku w okresie 2–3 lat, zostaje jej coś na rozwój – uważa Sebastian Huczek.

pierwszymilion.forbes.pl/newco...

Wchodzenie w firmę z taką przeszłością rynkową to lekko mówiąc kretynizm - w jaki sposób miałby pozyskać kapitał od rynku oraz robić interesy z ludźmi którzy patrząc w historię firmy zobaczą dokonania Misiąga oraz problemy z płynnością w niedalekiej przeszłości (zaniechanie działalności operacyjnej)?

Kupił to za bezcen pod publiczkę i zroluje/skupi z rynku obligi w najbardziej optymistycznym scenariuszu.

Cytat:

§ 3
2. W szczególności emitent jest obowiązany do przekazywania w formie raportu bieżącego
informacji o:
17) nabyciu lub zbyciu przez emitenta lub jednostkę od niego zależną papierów
wartościowych wyemitowanych przez emitenta;


Cytat:

§ 6
1. Raporty bieżące przekazuje się, z zastrzeżeniem ust. 2 – 8a niezwłocznie,
nie później jednak niż w ciągu 24 godzin, od zaistnienia okoliczności lub zdarzenia lub
powzięcia o nim informacji przez emitenta.

www.newconnect.pl/pub/regulacj...

Cytat:
zauważyliście, że pisma Misiąga kierowane do spółki były pisane z Krakowa

Patrząc po radzie nadzorczej to większość mieszka w Krakowie i tam będzie walne więc wcale bym się zdziwił gdyby zarząd również niedługo zamieszkał w mieście królów ale tak jak ktoś już wyżej pisał - wszystkie oficjalne żądania należy przesyłać na adres z krsu, bez znaczenia gdzie aktualnie/faktycznie operują.

Cytat:
Część jest w spółkach zależnych, ciekawi mnie tylko gdzie "urzęduje" zarząd w takim razie? Robią sobie spotkania w Macu?

Na facebooku zapewne :-).
Tak serio to może zwyczajnie jeden z tych pracowników pełnił funkcje prezesa.

Fakt jest faktem, że spółka nie została porzucona i ktoś próbuje coś robić (jaki jest cel tych działań to zapewne jeszcze przez dłuższy czas się nie dowiemy).

Ewidentnie ktoś został upoważniony do wykonywania działań prezesa, a to że jeszcze oficjalnie nie został klepnięty na stanowiska prezesa to już rzecz wtórna więc można się spodziewać dalszych działań które co najmniej zaowocują zwyższą kursu.

Cytat:
próbowałem się dodzwonić do sekretariatu ale nikt nie odbiera. czy ktoś z Was kontaktował się z firmą albo tam był ?

Walne będzie w Krakowie, do której siedziby dzwoniłeś?

Cytat:
niestety, ostatni raport o powolaniu audytora wyglada na probe oczysczczenia przedpola przez Stonoge.
Tj. nie brania odpowiedzialnosc za to co robil Misiag, oraz sugeruje ze cos grubego jest na rzeczy

Cóż za różnica, przecież nie powiedzą że długi zaciągał Misiąg więc my ich nie uznajemy :-).

Cytat:
ja tu widzę 2 wyjścia... albo spłata i uboat działa albo brak spłaty i uboat idzie na dno... nie ma tu trzeciej drogi imo...

Ekancelaria która ma ujemne kapitały własne i obligi można sprzedać na rynku po cenie w okolicy 90% potrafi rolować prawie połowę emisji więc jest tu ogromny potencjał, dodatkowo sam Stonoga można coś dofinansować i nawet z zerowym stanem gotówki mogliby się obronić mając trochę szczęścia.

w sprawie zobowiązania Zarządu do powołania niezależnego biegłego do zbadania sytuacji finansowej Spółki
No no, może jednak coś z tego będzie.

biznes.pap.pl/pl/news/listings...

Podaż cofnięta w okolice 30%, popyt już się do niej zbliża - czyżby jakieś nowe informacje o prezesie nam się szykowały?

Fajnie wygląda wzrost tko o 75%, szkoda że tylko do 25 :-)

Zastanawiałem się nad zakupem najbliższej serii eka i zrobiłem małe wyliczenie bazując na raportach - może komuś się przyda (ułożone chronologicznie):
środki pieniężne w kasie na koniec III kwartału: 0.844 mln
przydział S1: +2.102 mln
wykup/rolka M: -0.512 mln
wykup/rolka N: -1.22 mln
wykup/rolka L: -0.37 mln
sprzedaż wierzytelności: +10 mln (w tym momencie mamy już mocno ujemne kapitały własne)
wykup M: -6 mln (0.5 zrolowane wcześniej)
wykup N: -2.1 mln (1.2 mln zrolowane wcześniej)
łącznie wydatki na skup obligacji z rynku w omawianym okresie: -0.878 mln

stan w kasie na dzisiaj: 1.866 mln (należy odjąć stratę operacyjną która każdy niech sobie sam oszacuje)

aktualna wartość niewykupionej serii L: 3.93 mlnDzień dobry akcjonariusze,
Kod:
/treść usunięta/


Potencjał wzrostu i dynamikę każdy widzi więc chcę was zapytać o potencjalne ryzyka. Sam zauważyłem dosłownie kilka:
- mocno napompowany kurs (p/z 39.8) ale przy takiej dynamice można przełknąć
- zarząd chętny do emisji prywatnych bez praw poboru co teoretycznie powinno negatywnie wpływać na kurs (wykorzystują je tylko na pokrycie zobowiązań/inwestycjach?)
- brak informacji o dywersyfikacji źródeł przychodów? Ile kontrahentów posiadają oraz jaki procent przychodów stanowią?
- mocne przyśpieszenie dynamiki przychodów nastąpiło na początku 2014 roku po uruchomieniu behavioralmailing.com ale czy jest jakaś nowy projekt poza "sprzedawaniem" już ukończonych inwestycji?

Kod:
/mod:proszę powstrzymać się od informowania na wątku o własnych posunięciach na rachunku. Do tego celu służą kroniki giełdow/

Tuż po rezygnacji Misiąga spółka wysłała raport w którym informowała o wpłynięciu nakazu zapłaty i ustosunkowała się do tego następująco:
Cytat:
Zarząd Spółki nie zgadza się z roszczeniem powoda i zamierza skorzystać z właściwych środków prawnych celem ochrony swoich słusznych praw.


Moim zdaniem jest tu jasny sygnał, że nawet po odejściu prezesa nie zamierzają uznawać żądań przedwczesnego wykupu (potwierdzonych przez sąd). Dodatkowo widać było po obrocie na 0914, że bardziej optymistyczni skupili z rynku kilka ładnych milionów i nie mam nawet wątpliwości, że uda mi się ubiec grubsze ryby i jako jeden z pierwszych dorwać do resztek kapitału więc nie chce mi się biegać po mrozie w poszukiwani świadczenia depozytowego itd. king

Oczywiście kibicuje wam i mam nadzieje, że wykupią wasze żądania ale zapewne będzie ich tyle, że terminowy wykup pozostanie czystą formalnością thumbright


biznes.pap.pl/pl/news/search/i...

Faktycznie, na fb post identycznej treści. Niesamowity jest ten człowiek

Jesteś pewny, że to jego profil?

Nie przesadzajmy, ile milionów można z facebooka zebrać, szczególnie jak stare emisje ludzie oddają poniżej 20% binky

Głębokość rynku sobie sprawdził.

Stonoga usunął post z informacją o sprzedaży aukcji, czyżby znowu zrezygnował king ?

W gancie syndyk złożył zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa i jeżeli to przejdzie to będą odpowiadali prywatnym majątkiem - nie śledzę sprawy ale z tego co wiem jest jeszcze dala od finiszu a obligacje są pełnoprawnymi wierzytelnościami, a nie makulaturą.

z pustego i salomon nie naleje ale przynajmniej sprawa ganta nie rozpłynęła się w powietrzu

EDIT: jeżeli już pytasz to jakieś 10% szans widzę na uratowanie ale chodziło mi o jego motywację

KNF obecnie zajęty jest frankowiczami więc musicie wybaczyć wolny czas reakcji Angel

@Kalashnikov czemu większy rozłos jest gorszy?
Im bardziej są na świeczniku tym większe konsekwencje i mniej czasu na potencjalne wyprowadzanie resztek kapitału. Plus więcej tanich obligów.

Na pw mi odpisał, że sprzedaje tylko 50% udziałów w spółce zoo więc może faktycznie taki szarlatański plan dokapitalizowania sobie wymyślił i w niego wierzy?

Ja tam bardziej liczę na sprzedaż po wyższej cenie bo przecież gorzej już być nie może (wczoraj też tak myślałem Whistle ) - Stonoga jakoś musi wyjść (chociażby zachowując twarz) więc liczę na pozytywniejsze komunikaty i opadnięcie szumu.

Cytat:
Zbigniew Stonoga Nie jestem jeszcze wiekszościowym

...

@mambo nie zasłaniaj mojego 10.1 ;-)

No tutaj to mnie rozwalił, on niby nawet nie wie jak duża jest dziura...

www.facebook.com/video.php?v=7...

@pinkmartini
Z tego co ja rozumiem to Stark AVG jest właścicielem spółki noname której udziały właśnie sprzedaje (i która jest właścicielem akcji uboata) - inaczej byłoby zbyt pięknie :-).

Cytat:
Z rynku trzeba też skupić parę akcji, co się obecnie dzieje Emotikon smile

Akcje skupują bo widocznie obligi wciąż za drogie - szopki ciąg dalszy hello1

Od kilku sesji już korci i zawsze następnego dnia otwiera się niżej :-)

669 sztuk na 0915 od początku roku (od ceny 71.5) czyli niecałe 10% wartości całej emisji. Z rynku to maksymalnie kilkanaście procent zbiorą więc żaden ratunek.

Ile czasu od zawarcia transakcji mają obowiązek opublikowania raportu?

Cytat:
Dobrej Nocy Przyjaciele.Idę spać bo jutro będzie gorący dzień.

No ciekawe co on znowu szykuje, obligi poniżej 10 Whistle?

@Vox w wezwaniu do zapłaty sam określasz termin, każdy dokument radzę wysyłać ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru jeżeli planujesz później kierować sprawę do sądu.

Kto kupi najwięcej ten ustanowi zarząd, podobno ma się lepiej ale ja nic nie wiem - czyli mam was w dupie.
Ciekawe czy w ogóle prezesa powołają w uboacie przed likwidacją...

wysłał maila na knf@knf.gov.pl 20 minut temu i nadal nie mam odpowiedzi, skandal bo "powinno być w minutę!" thumbright

Poziom dzieciaka kupującego gry na allegro, celowe działania czy nabijanie popularności każdym kosztem?

@sasky jak faceta stać na kupienie takiego pakietu to nie może być takim, za przeproszeniem, kretynem - musi zdawać sobie sprawę, że to jest mega promocja i nie może być pięknie.

Cena ostatniej transakcji to 21.5, aktualnie TKO też 21.5 więc czemu mamy fixing?

Cytat:
Czas to pieniądz, więc lepiej szybko się uwijać. A czas pracuje dla dłużnika a nie dla wierzyciela. Za 2-3 mies może już nic nie być w spółce czym mógłby się zainteresować komornik.

Facet który włożył tam 5mln kilka miesięcy temu właśnie oddał praktycznie wszystkie swoje udziały za 1/3 ceny rynkowej, 0.5mln - serio sądzisz, że jeszcze coś tam jest do windykacji, a Misiąg zrobił prezent Stonodze?

@Kalashnikov
Stonoga jeszcze nie jest prezesem więc o ile się nie mylę będą karali jego a nie spółkę.

SII zawiadomiło KNF o dzisiejszej aktywności nowego prezesa, strach pomyśleć co będzie dalej.

Warto zaznaczyć, że do wezwania musi być dołączone świadectwo depozytowe, którego koszt to min. ~25zł + ~250 za blokadę obligacji na rachunku. Spółka prawdopodobnie wezwanie odrzuci, co już robiła i trzeba się udać do sądu.

Jak już ktoś wysłał wezwanie we wcześniejszym terminie to może od razu składać sprawę do sądu, będzie szybciej.

Cytat:
tych 5 mln juz dawno nie ma... sa na koncie w szwajcarii Liar

No ale w jaki sposób zostały wytransferowane?

@Marc0101
Po ile obligi anti były notowane w najgorszym momencie?

Ano leci na łeb na szyje, jedyna nadzieja w tym, że nasz nowy prezes pobawi się w publikowanie prognoz, strategii albo nagoni też na obligi.

Najbardziej zastanawiające dla mnie jest to Misiąg wyprowadził te 5 mln z emisji?

Informacje
Stopień: Rozgadany
Dołączył: 3 listopada 2013
Ostatnia wizyta: 11 sierpnia 2015 14:38:03
Liczba wpisów: 137
[0,04% wszystkich postów / 0,05 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,186 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +160,00% +31 999,59 zł 51 999,59 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło