pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

niedźwiedź

niedźwiedź

Ostatnie 10 wpisów
Po takim infie ceny rękawiczek powinny wystrzelić w kosmos. Szaleństwem jest zamykać fabrykę rękawiczek w takim momencie.
Mercator nie sprzedaje rękawiczek Top Glove.
Wynik Mercatora może mocno zyskać na tej informacji.

9 listopada (17:23)
Szczepionka firmy Pfizer... Dr Scott Gottlieb tonuje nastroje

wydarzenia.interia.pl/raporty/... … Id,4845063

Stany Zjednoczone będą musiały przejść przez "najtrudniejszy etap" pandemii koronawirusa bez szczepionki - ostrzegł w rozmowie z CNBC dr Scott Gottlieb, były szef Agencji Żywności i Leków, jeden z dyrektorów firmy Pfizer.Dr Gottlieb zwrócił uwagę, że temat szczepionki tak naprawdę dotyczy 2021 roku. - Jeśli chodzi o to, kiedy będzie ona szeroko dostępna, myślę, że nadal istnieje nadzieja, że możemy mieć szczepionkę w zasadzie pod koniec drugiego kwartału, być może w trzecim kwartale. Chcielibyśmy mieć dostępną szczepionkę przed jesiennym sezonem covid w 2021 roku - wyjaśniał dr Scott Gottlieb.

patrząc po wykresie S&P to chyba euforia szczepionkowa mija
jak się okaże, ze jutro Mercator wchodzi do MSCI Poland small cap to będzie wariactwo w drugą stronę

Na chłodno biorąc temat. Rynek zareagował jakby szczepionka miała być jutro, pojutrze koniec epidemii i wracamy do latania samolotami i ruszamy z gospodarką z kopyta. Tymczasem mamy sezon grypowy i przed nami serie zamknięć gospodarek. Reżimy sanitarne pozostaną na bardzo długo, a płyn dezynfekcyjny i rękawiczki (być może też maski) wejdą do naszego świata na bardzo długo. Pewnie powstanie "nowa świecka tradycja". Zagrożeniem dla Mercatora nie jest szczepionka, tylko konkurencja, która wcześnie, czy później powstanie. Mercator ma zakontraktowany cały przyszły rok i raczej nikt nie zrezygnuje z zamówień z tego powodu, że być może pojawi się szczepionka. Ani wystrzał na ropie, ani spadek na mercatorze nie mają innego uzasadnienia jak emocje. Szalone wzrosty na ccc, czy lpp przy zamkniętych galeriach, to kwintesencja emocji...o jsw nie wspominając.

dzisiaj to euforia
efekt szczepionki to końcówka 2021 roku
zanim to zadziała to mercator zaliczy jeszcze sporo dobrych kwartałów
masowe szczepienie zacznie sie zapewne w połowie kwietnia, wtedy gdy kończy się sezon grypowy. Inaczej nie udałoby się udowodnić, ze szczepionka działa.

Nawiązując do wypowiedzi sasky'ego
Idąc kontr - logiką
Uważam, ze wynik nie jest w cenie, a kurs powinien wynosić 400 zł - stosując analogię do allegro (w kwestii wyników w relacji do kapitalizacji)
.
to oczywiście prowokacyjny wpis, ale bardzo nie lubię takich założeń, że coś jest, albo nie jest w cenie.

spółka ma 0.45gr zysku na akcje
p.s.
ktoś z was odkłada pieniądze na PPK Shame on you
Allegro pozdrawia przyszłych emerytów Boo hoo!

Oczywiście, ze tak. Zatrudnili Murinho by przykryć słabe wyniki. W następnym kwartale, by przykryć kiepskie wyniki, będzie je podawał Sylwester Stallone. W kolejce czeka Andrzej Gołota i Nicolas Cage.
Boo hoo!

Też chciałbym wierzyć w prawo podaży i popytu na naszej giełdzie. Naprawdę. Niestety nasz rynek ustawia kilku dużych graczy i to w większości z za oceanu. Skromny udział drobnych inwestorów w zasadzie wyklucza ich wpływ na indeksy, a tym samym na ceny akcji. Drobni dołączają się do ruchów dużych graczy. Pewnego dnia na XTB kurs ruszy do góry i wtedy drobni zaczną wchodzić w walor, sami nie są jednak w stanie nadać kierunku kursowi. Nowy animator, to bardzo dobra informacja dla XTB. Jest szansa, że wchodząc do mwig40 nie będziemy w ogonie wyceny i będzie komu podciągnąć kurs do średniej indeksu. Drobni na pewno tego nie zrobią. Prawo podaży i popytu zakłada dążenie do równowagi, a na giełdzie to temat dyskusyjny.

Czas żniw dla XTB właśnie się zaczyna. Należy cierpliwie czekać na wyniki. Zaczyna się czas zmienności.

Informacje
Stopień: Elokwentny
Dołączył: 6 lutego 2015
Ostatnia wizyta: 27 listopada 2020 11:23:09
Liczba wpisów: 393
[0,11% wszystkich postów / 0,18 postów dziennie]
Punkty respektu: 21

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,967 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +127,05% +25 410,93 zł 45 410,93 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d