pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

myamlak

myamlak

Ostatnie 10 wpisów
robertus napisał(a):

Może warto uściślić o jakie firmy mi chodzi - o firmy z jakimi kłopotami.

Tyle, że to niewiele uściśla.
Bo generalnie kupowanie firm w przejściowych kłopotach jest fantastyczną strategią. Z definicji - ze względu na słowo przejściowe :)
Problemy, przynajmniej dla mnie, pojawiają się przy próbie konkretyzowania. Bo właściwie jak miałyby wyglądać quasi-mechaniczne kryteria?
Spółki, które zostały mocno przecenione? Śmiem wątpić czy statystyka wyglądałaby lepiej niż dla całego rynku. Ale chętnie zobaczę, że się mylę. Jakaś roczna (kilkuletnia) stopa zwrotu z inwestycji w spółki, które zaliczają roczne (kilkuletnie) minima byłaby pewnym argumentem.
Zagrożone bankructwem? Jeśli wskaźnik, którego używamy do klasyfikacji jest skuteczny w wykrywaniu takowych, to i jednocześnie daje nam spore prawdopodobieństwo, że ogromna większość ze zidentyfikowanych faktycznie padnie.
Te które zaliczyły ostry spadek zysków? W kryzysie większość będzie tak miała i strategia sprowadzi się do strategii łapania dołka koniunktury, a właściwie łapania dołka przewidywań inwestorów co do koniunktury.

Cytat:
Co sądzicie o takich wyliczeniach, może macie jakieś uwagi, korekty?

Cytat:
Ale jeśli powiedzmy nawet konserwatywnie tylko 1/3% firm wychodzi całkiem na prostą

To założenie trudno uznać za konserwatywne. Powiedziałbym, że przeciwnie - jest ultraoptymistyczne.

Gratulacje hello1

siekoo napisał(a):

pol roku przygotowan - niezle. ja robilem 3-miesieczny 'kurs'. objetosciowo srednio 100km/w, w szczytowe tygodnie cos ponad 120km/w. czasem nogi w nocy chcialy odpasc blackeye

Objętość, przynajmniej dla nie-wyczynowca, jest prawdopodobnie najpoważniejszym bodźcem. I pewnie najcześciej lekceważonym. Nie wątpię, że da się pobiec przyzwoicie maraton na kilkudziesięciu kilometrach tygodniowo, ale do tego albo trzeba mieć nieprzeciętne predyspozycje albo bardzo solidną wytrzymałość tlenową zbudowaną innym sportem.

siekoo napisał(a):

@Kamil, poprawic o kwadrans? o 3 kwadranse! jezeli uwierzysz, ze mozesz, to tego dokonasz. nie obejdzie sie bez dziesiatek litrow wylanego potu, ale dasz rade.
inne pytanie, czy jest Ci to do czegos potrzebne, bo koszt (pozafinansowy) takiego wyniku jest spory.

Zawsze jest pytanie o koszt alternatywny. Ja jestem w tej szczęśliwej sytuacji, że po pierwsze mam z tego sporo przyjemności i satysfakcji, po drugie jestem w stanie treningi w miarę nieźle godzić z pracą i rodziną, ale w naszym wieku ledwie 24-godzinna doba może być najpoważniejszym problemem ;) Zwłaszcza, że dbanie o unikanie kontuzji u człowieka w średnim wieku oznacza zwykle dodatkową sporą porcję niebiegowych ćwiczeń, które też czas zajmują.

daab007 napisał(a):

Tę niewiastę maratony wciągnęły na dobre

Szacunek wielki. Przy zastrzeżeniu, że sportowo to bez sensu.

Kariera to już nie w moim wieku, jestem grubo po trzydziestce.
Biegać zacząłem rok temu, przygotowania pod kątem maratonu to jakieś pół roku. Generalnie duża objętość - w szczycie około 100 km tygodniowo + około 50 w żwawym marszu (podróżuję do/z pracy piechotą). Dużo gimnastyki, siły na własnym obciążeniu, podbiegów. Bardzo mało klasycznych interwałów typu silnie beztlenowych 400-metrówek, za to dużo szybkiego ale tlenowego biegania, sporo żwawych longów i długich temp na prędkościach nie bardzo odległych od startowej.

Zreaktywuję wątek. Tylko i wyłącznie, żeby się pochwalić :)
Po roku treningów zaliczyłem pierwszy start w maratonie (Cracovia).
Wyszło 2:55:50 :)

Z grubsza różdżkarstwem.

A czym były spowodowane wzrosty? Bańka rosła aż pękła. Jak to u Dona.

Pojawił się raport grupy Nordea. Zysk operacyjny polskiego kawałka 21M EUR czyli płasko rdr a 7M mniej kdk. Zaważyły przede wszystkim wyższe odpisy.

@Scarry
Złoto też jest dodrukowywane. Każdego roku. A złoto-banknoty, w przeciwieństwie do na przykład ropo-banknotów czy urano-banknotów, w przeważającej części nie wypadają z obiegu ;)

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 16 marca 2020 21:34:32
Liczba wpisów: 85
[0,02% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,357 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +136,95% +27 389,57 zł 47 389,57 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d