pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

mkk

mkk

Ostatnie 10 wpisów
Polecam inny artykuł :))

wyborcza.biz/Gieldy/1,114507,1...

A moim zdaniem robi się ciekawie. Te sześć złotych z jakimś tak drobnym okładem wytrzymało i jak ruszymy do góry to zrobi nam się śliczna formacja podwójnego dna :) Mniej więcej... A to oznacza, że droga do ataku na linię krótkoterminowego trendu spadkowego stanie otworem.

Gdyby jednak do góry teraz się nie udało, to od dołu trzyma nas jeszcze dół białej świecy z 24 września - 5,80 zł. Może to więc dobry czas na wejście? :)

Jedyne co mnie tu martwi to mizerne obroty... Same kreski bez obrotów mnie zawsze niepokoją :)

kliknij, aby powiększyć

A ja jestem ostrożny - właśnie teraz. Z technicznego punktu widzenia nie mamy jeszcze pewności, że piątkowe wybicie będzie kontynuowane i nadal będziemy się poruszać w niebieskim kanale wzrostowym - wykres poniżej. Z kilku powodów:

- aktualnymi notowaniami rządzi duża biała świeca z 25 marca - popatrzcie, że na jej zamknięciu skończyła się sesja w piątek, a połowa jej wysokości to piątkowe otwarcie. Teraz to są solidne punkty wsparcia i oporu - czerwone linie na wykresie,
- nie pokonaliśmy jeszcze czerwcowego maksimum - to też ważne,
- ciągle jesteśmy wyraźnie poniżej kwietniowego maksimum - być może rysuje nam się zielony kanał spadkowy.

kliknij, aby powiększyć

Wnioski? Ja bym kupił akcje gdzieś dopiero przy 2,30 - powyżej czerwcowego maksimum. A juto bym wypatrywał formacji zasłony czarnej chmury - jak jej nie będzie, to kto wie? Może faktycznie szybko doczekamy się Boryszewa po 3 złote :)

KGHM to jednak nie jest prosta opcja na miedź. Zachęcam do lektury poniższej AT spółki i z przyjemnością czekam na uwagi :) Ja to widzę tak:
[Treść ukryta]

A Panowie od nieruchomości robią co mogą, by przekonać nas do kupowania domów i mieszkań. Ot np. dzisiaj takie coś dostałem:

"Komentarz Łukasza Dołęgi, vice prezesa Spółki Mermaid Properties:

Przed Polską spore wyzwanie – wciąż przygotowujemy się do Euro 2012, urzędnicy w pocie czoła ścigają się z czasem, żeby zdążyć ze wszystkimi zaplanowanymi inwestycjami. To wyzwanie dotyczy również potencjału jaki niesie ze sobą to wydarzenie. Wszyscy liczą na spore zyski – zwłaszcza branża turystyczna. Polska z pewnością wykorzysta Euro 2012 do autopromocji, co spowoduje większe zainteresowanie naszym krajem zagranicznych inwestorów. Wszelkie prognozy wskazują, że rynek mieszkaniowy po 2012 zyska na wartości, co oczywiście przełoży się na wzrost cen mieszkań, domów i działek – zwłaszcza w tych najlepszych lokalizacjach. Analitycy Open Finance przypuszczają, że ceny mieszkań w popularnych dzielnicach mogą wzrosnąć nawet do 30%.
Wniosek z tego taki, że to ostatni moment na kupno nieruchomości przed znaczną podwyżką. Wszyscy, którzy w tym momencie rozważają taką inwestycję powinni się pospieszyć; w tym momencie banki chętnie przyznają kredyty, niemniej wciąż wprowadzane przez KNF nowe rekomendacje (np. rekomendacja S czy ostatnio T) znacznie mogą ten proceder ograniczyć.
Patrząc na klientów, którzy odwiedzają naszą inwestycję na warszawskim Mokotowie – River House – widać spore ożywienie i większą chęć inwestowania w mieszkania o dużym potencjale. Biorąc pod uwagę okres sprzed pół roku to prognozy dla deweloperów są coraz bardziej optymistyczne. Ruch na rynku nieruchomości zaowocuje z pewnością lepszymi wynikami finansowymi deweloperów w II kwartale br."

To tylko przekazuję, to nie są moje poglądy.

Oponeo.pl po gigantycznej obrotach wypracowanych na dwóch sesjach 21 i 28 maja jest w dość ciekawej sytuacji technicznej - szczegóły poniżej.
[Treść ukryta]

A tu technicznie jest niemal idealnie. Niemal... :) Poniżej stosowny wykres z komentarzem.
[Treść ukryta]

magnat napisał(a):
wziałem PGE w piatek i w poniedziałek. myslę ze to byla okazja

I gratuluję wyczucia. Trafiłeś niemal idealnie - by zagrać rzecz jasna krótkoterminowo :) Poniżej aktualizacja rysunku z 17 maja - patrz strona wcześniej. Teraz można już narysować tak jak poniżej dolną krawędź kanału spadkowego - dość szerokiego jak widzimy. Wtedy nie dało się.

Wydaje się, że idziemy do góry - właśnie mamy za sobą trójsesyjny przystanek w tym spacerze. Ale powinien się zaraz skończyć i cel krótkoterminowy w okolicach 22 złotych wydaje się realny. Co dalej? Nie wiem - zarówno wybicie, jak i powrót wgłąb kanału jest niemal tak samo prawdopodobny. Może nieco bardziej ruch do góry - ale różnica jest subtelna :)

kliknij, aby powiększyć

Nie rozumiem sceptycyzmu co poniektórych tutaj. Nie ma najmniejszego znaczenia, czy chłopcy dowiercili się do złoża, czy nie :) Przy tego rodzaju spółkach, gdzie działa magia czarnego złota i wymiar spekulacji ma tu ogromne znaczenie, liczy się twardy fakt, że wzrosła CENA AKCJI! I to skok był gigantyczny - dzisiaj wielu uwierzyło, że na KOV można zarobić - to, że wielu widać po obrotach. I kto kupił rano i sprzedał po kilku godzinach zarobił 20 proc. Piękny i WYMIERNY wynik. To jest ważne.

To dalej nie wszystko. Ja nie wiem, czy ropa jest w odwiercie i ile jej jest. Tego to chyba nie wiedzą również nafciarze z KOV i sam Krauze. Ale na wykresie 15-minutowym i godzinowym spółki widzę śliczną chorągiewkę - patrz poniżej. A to często sugeruje dalsze wzrosty. I to znaczące. Przy czym należy również pamiętać, że każda z formacji w AT ma jedynie określone prawdopodobieństwo. Chorągiewka również. Ryzyko jest gigantyczne. Szansa na zarobek adekwatna do niego.

kliknij, aby powiększyć

Pracujemy już nad kolejnym :) Będzie.

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 12 października 2017 10:44:19
Liczba wpisów: 479
[0,14% wszystkich postów / 0,12 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,382 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d