pixelg
Nieruchomości... - Branże i sektory - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Nieruchomości...

Kasia Stefanska
0
Dołączył: 2009-05-05
Wpisów: 1 244
Wysłane: 11 października 2010 13:48:45
Bo od tego jesteśmy my king

WatchDog
WatchDog PREMIUM
16
Grupa: Bus Driver
Dołączył: 2008-07-25
Wpisów: 8 574
Wysłane: 11 października 2010 13:54:59
Mało kto potrafi pisać o fundamentach.
Pan z Parkietu coś markuje, a podaje tylko argumenty techniczne.
Pozostałe są nietrafione, w szczególności że brak jest dyskonta: ależ jest i to jak byk.
http://www.stockwatch.pl/stocks/
C/WK dla sektora 0,84, dla indeksu 1,02 (z uwagi na inny skład), przy średniej rynku 1,23.
I tylko w jednym się zgadzam, że brak impulsu, a ten musi pochodzić z zewnątrz, z fundamentów gospodarki, a nie spółek.

EDIT: w międzyczasie na pb.pl:

Cytat:
Pierwsze wyniki sprzedaży mieszkań przez deweloperów giełdowych w III kwartale br. wskazują na wzrost o blisko połowę rok do roku. Narastająco sprzedaż po trzech kwartałach podniosła się o ponad dwie trzecie. Istnieje jednak ryzyko, że w kolejnych miesiącach popyt może być za słaby, aby wchłonąć dużą liczbę nowych projektów inwestycyjnych - uważają specjaliści Home Broker.

Znamy szacunkowe dane o sprzedaży mieszkań w III kwartale Dom Development, J.W. Construction, Ganta, Ronsona i Polnordu. Pięć giełdowych spółek znalazło nabywców w sumie na 1294 lokale (w przypadku JWC dane nie uwzględniają rezygnacji). Daje to wzrost o 47 proc. rok do roku. Łącznie w okresie styczeń-wrzesień sprzedaż w tych firmach podniosła się o 65 proc. w stosunku do analogicznego okresu przed rokiem.

pb.pl/2/a/2010/10/11/Sprzedaz_...
Edytowany: 11 października 2010 14:21

bulluk
0
Dołączył: 2009-02-07
Wpisów: 89
Wysłane: 11 października 2010 20:15:45
Koncowka roku pewnie tez bedzie calkiem niezla - z tego co pamietam to w 4 kwartale z reguly deweloperzy notuja najwieksza sprzedaz, zwiekszone limity w RnS (do niebotycznych kwot w niektorych miastach, jak np. Warszawa), plus psychoza podwyzki VATu zrobi zapewne swoje. Jednak w 2011 nie spdodziewalbym sie jakiegos szalu. Spadkow jakis niesamowitych moze nie bedzie ale marazm przez nastepne pare lat widze jako scenariusz bardziej prawdopodobny od wzrostow przewyzszajacych znacznie...

Pozdr


Kasia Stefanska
0
Dołączył: 2009-05-05
Wpisów: 1 244
Wysłane: 18 października 2010 12:59:15
Analiza spółek deweloperskich notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie

Rynek nieruchomości uznawany jest za inwestycję bardzo bezpieczną. Niezależnie od tego czy kupujemy akcje spółek deweloperskich czy też mieszkanie na wynajem, wierzymy w pewny zwrot. Tradycyjnie lokują też tam fundusze emerytalne, z założenia długookresowe i stroniące od ryzyka.

Po przejściach ostatniego kryzysu zyski deweloperów spadły jednak znacząco. I mimo wieszczonych w mediach wzrostów cen mieszkań, ogłoszenie zakończenia kryzysu przez deweloperów okazało się przedwczesne. Mówią o tym przede wszystkim ich niskie i jeszcze nie rosnące zyski.

To dlatego sektor deweloperów praktycznie nie skorzystał na trwającej hossie giełdowej, a jego wskaźniki należą do jednych z najniższych. Takie niedowartościowanie kiedyś się musi skończyć, przy czym w nieruchomościach czas płynie o wiele wolniej. Toteż raczej nie jest to miejsce na szukanie szybkich zysków. Jeśli ktoś jednak strategicznie chce ulokować kapitał w tym sektorze i stawia sobie pytanie, w którą spółkę wejść, a której unikać, poniższe opracowanie może pomóc w dobraniu firmy do swoich preferencji i założeń fundamentalnych.Światowy kryzys gospodarczy charakteryzował się przede wszystkim ukróceniem działalności kredytowej banków. Ta stanowiła w Polsce podstawowe źródło finansowania zakupu nieruchomości.

Polska branża nieruchomości ma odmienną charakterystykę w porównaniu do np. krajów zachodniej Europy. Tam popyt na mieszkania dotyczył tzw. „drugiego domu” – lokalizacji wakacyjnej lub przeznaczonej na wynajem. Polska w wyniku swojej burzliwej historii ma swoisty głód mieszkań. Polacy chcą mieszkać u siebie a nie rodziców lub teściów. W tym wielu upatruje siły branży nieruchomościowej w Polsce i wieści jej dobre czasy przez najbliższe kilkanaście lub kilkadziesiąt lat.

Ceny nieruchomości w Polsce zostały przez ostatnie 4 lata wywindowane do granic możliwości przeciętnego Polaka. Własnego mieszkania nie sprzedaje się szybko, więc cena 10 tysięcy złotych nie znajdzie się szybko na rynku ponownie. Średnia cena stanowi także mieszkania kupowane dużo wcześniej. Jedno stanowi chęć zakupienia mieszkania, drugie to dostępność kredytu niezależna od kupującego. Moim zdaniem najważniejsza jest trzecia rzecz, o której spółki nieruchomościowe w swoich sprawozdaniach nie piszą, czyli skłonność do podjęcia ryzyka i wzięcia kredytu na 30 lub nawet 50 lat. Raczej nie uda się osiągnąć powrotu do tak wysokich cen sprzedaży a jednocześnie ponadprzeciętnych zysków spółek je oferujących.Niniejsze opracowanie stanowi zebranie danych dotyczących aktualnych i przyszłych wyników spółek, które są bezpośrednią pochodną prowadzonych przez nie inwestycji.
Do analizy zaangażowane zostały następujące spółki: Dom Development, Gant, GTC, Ronson, Orco Property Group, Echo Investment, JW Construction, Marvipol, LCCorp i Triton. Różnice pomiędzy nimi są oczywiste, chociażby ze względu na zasięg i rozmiar prowadzonej działalności. Te wpływają nie tylko na wielkość przychodów i rentowność ale także na możliwość realizowania projektów w przyszłości.

Holenderska spółka Ronson już od dawna jest dla mnie wzorem sprawozdawczości. Jej raporty nie zawierają standardowych tabelek ale za to mają największą wartość informacyjną spośród wszystkich spółek deweloperskich. Na drugim biegunie umieszczam politykę informacyjną Tritona, który skutecznie unika informowania zarówno o realizowanych jak i planowanych projektach. Wszystkie inne spółki znajdują się gdzieś pomiędzy w różnych odcieniach szarości. Podają one informacje o realizowanych projektach w różnym stopniu szczegółowości.

Wyodrębnienie przychodów ze sprzedaży mieszkań lub najmu powierzchni pozwoli na oszacowanie wielkości każdej ze spółek. Z przychodów wykazanych w sprawozdaniach finansowych wyłączyłam te dotyczące sprzedaży usług, przychodów z zarządzania grupą kapitałową lub przeszacowania wartości nieruchomości. W przypadku Marvipolu dotyczyło to oczywiście segmentu sprzedaży samochodów. Dla Tritona z kolei dotyczyło to usług korporacyjnych świadczonych spółkom zależnym nie podlegającym pełnej konsolidacji.
Wyłączenie przychodów z przeszacowania – mimo iż związanych z działalnością w obszarze nieruchomości – podyktowane jest próbą wyczyszczenia wyników ze wszelkich działań zamydlających ten obraz.


kliknij, aby powiększyć


Jak widać z powyższego zestawienia tylko 4 spółki zajmują się wyłącznie sprzedażą mieszkań. W Gancie jest problem, ponieważ nie pokazują pełnych wyłączeń – dlatego wartości przekraczają 100%. Proszę się nie czepiać blackeyeKluczowym czynnikiem dla oceny możliwości osiągania zwiększonych przychodów i zysków jest to, w jakim stopniu spółki wstrzymały nowe inwestycje. Zgodnie z zasadami rachunkowości wszelkie nakłady na nowe projekty pokazywane są w zapasach. Tam też pokazywana jest wartość gruntu pod nowe mieszkania. Pozwoliłam sobie więc zestawić wartości posiadanych przez spółki zapasów (nie wszystkie dane zostały przez spółki zaprezentowane). Wyniki są następujące:


kliknij, aby powiększyć


Wyroby gotowe w przypadku deweloperów odnoszą się do gotowych mieszkań, które jeszcze nie zostały przekazane klientom w postaci kluczy lub aktu notarialnego. To właśnie sprzedaż tych mieszkań będzie w najbliższych kwartałach rozpoznawana jako przychody ze sprzedaży. Wartość gotowych mieszkań po dodaniu marży w sposób bezpośredni przekształci się w przychód. Czyli ta spółka, która wyrobów gotowych ma więcej, szybciej wykaże się przychodami.

Na podstawie danych z raportów zarządów o działalności spółek zestawiłam informacje o planowanej dacie oddania do użytkowania budowanych projektów. W przybliżeniu mogą one oznaczać wielkość przychodów ze sprzedaży w poszczególnych latach. Żeby jednak nie było nam zbyt łatwo dane nie są porównywalne. Jedne spółki prezentują wartość projektów do oddania w danym roku, natomiast inne ilość mieszkań i domów.


kliknij, aby powiększyć


W dłuższym okresie o możliwościach deweloperów decyduje za to bank ziemi. Niestety ci nie chcą się chwalić wielkością i lokalizacją działek. Najczęściej są one ukryte gdzieś w wartości towarów (działka zostanie wraz z mieszkaniami przekazana nabywcom) lub produkcji w toku, jeśli proces budowy już się rozpoczął.Poza nakładami na bieżące inwestycje istotne dla możliwości długoterminowego istnienia w tej branży wydaje mi się doświadczenie spółki oraz zasięg jej działania. I tu ponownie na jednym biegunie znajduje się Ronson wspólnie z OPG, które działają na całym świecie i od kilkudziesięciu lat. Na drugim natomiast Triton z jedną niezrealizowaną jeszcze do końca inwestycją i jedynie planami na następne.

Ten akapit nie będzie pochwałą doświadczenia ale raczej krytyką decyzji podejmowanych pod wpływem bieżącej koniunktury. Strategia najmniejszego gracza na rynku, czyli Tritona właśnie nie jest oparta na posiadanych wcześniej kompetencjach i umiejętnościach lub doświadczeniu zdobytemu w branży. Historia spółki pokazuje szalone zmiany: począwszy od sprzedaży samochodów ciężarowych przez świadczenie usług IT podejmowane co kilka lat. Nie ma więc gwarancji, że Triton będzie jeszcze chciał być deweloperem po kryzysie.

Najbardziej zdywersyfikowaną ze wszystkich spółek deweloperskich jest Marvipol. Stanowi ciekawy konglomerat, w którym połączona jest budowa mieszkań ze sprzedażą luksusowych samochodów i franczyzową siecią myjni samochodowych. Takie doświadczenia są cechą charakterystyczną lat 80. O 90., kiedy powstawały szeroko zdywersyfikowane grupy. Do dnia dzisiejszego przetrwało chyba jedynie GE. Jest to wynikiem właśnie wydzielania poszczególnych kompetencji w odrębne spółki. Jeden zarząd nie może specjalizować się bowiem we wszystkim. Nie wiem, jakie są plany Marvipolu odnośnie jego strategii.


Powyższa treść przez 90 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.
Edytowany: 21 października 2010 20:37

krishic
12
Dołączył: 2009-10-05
Wpisów: 536
Wysłane: 18 października 2010 14:41:12
Czy jest jakis powod dla ktorego zabraklo w zestawieniu Polnordu ?
Wydaje mi sie ze to znaczacy reprezentant tej branzy na GPW.

Kasia Stefanska
0
Dołączył: 2009-05-05
Wpisów: 1 244
Wysłane: 18 października 2010 15:41:30
Zabrakło też Robygu, to fakt. Będę robiła jeszcze 2 część, więc wtedy dodam obie te spółki.

Proszę o kolejne komentarze, co mogę dodać jeszcze!

krishic
12
Dołączył: 2009-10-05
Wpisów: 536
Wysłane: 18 października 2010 16:40:17
Nie wiem czy to da sie zrobic, ale fajna bylaby tabelka pokazujaca jak rosnace stopy procentowe beda wplywac na koszty obslugi dlugu oraz jak na wyniku moze ciazyc ewentualny spadek cen mieszkan (czytalem ostanio o wzroscie podazy o ok 40% do 250 tys mieszkan przy popycie o ok 10% wiekszym niz rok temu, wiec spadek cen jest realny). Kiedys cos takiego widzialem w raporcie Bre tzn. jak spadek o 5%, 10% wplynie na wynik za rok 2010, 2011.
Edytowany: 18 października 2010 16:43

magnat
0
Dołączył: 2009-01-08
Wpisów: 598
Wysłane: 18 października 2010 22:02:17
nie wiem skąd takie dane.... ????? moześz podac?chyba z sufitu ktoś wział

Kamil Gemra
0
Dołączył: 2009-12-09
Wpisów: 3 001
Wysłane: 18 października 2010 22:44:24
magnat napisał(a):
nie wiem skąd takie dane.... ????? moześz podac?chyba z sufitu ktoś wział


Z tego co zrozumiałem one są wzięte z sufitu. To są modele, które odpowiadają na pytanie co by było gdyby Think Równie dobrze można zaprognozować wzrosty.

krishic
12
Dołączył: 2009-10-05
Wpisów: 536
Wysłane: 18 października 2010 23:29:26
DI Bre w raporcie z zeszlego roku bawilo sie w szacunki wplywu zmiany cen mieszkan na wyniki deweloperow.

i.wp.pl/a/dibre/aspolek/dewelo...

Ponizej tekst o wielkosci podazy

biznes.interia.pl/nieruchomosc...

Popyt na razie nie nadaza.


Kasia Stefanska
0
Dołączył: 2009-05-05
Wpisów: 1 244
Wysłane: 19 października 2010 11:14:53
Obawiam się, że takiej analizy nie zrobię z posiadanymi informacjami. Musiałabym znać dokładnej ceny sprzedaży mieszkań i ich rentowność. Spółki faktycznie robią własne analizy wrażliwości ale dane ze sprawozdań do tego nie wystarczą.

Sorry wave

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
102
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2008-10-24
Wpisów: 10 365
Wysłane: 19 października 2010 11:38:18
Dodam jeszcze, że "nogi" deweloperskie posiadają też spółki budowlane jak budimex czy abm

del201409163
0
Dołączył: 2010-02-08
Wpisów: 24
Wysłane: 20 października 2010 21:33:07
KNF i kredyty walutowe - prezentacje z konferencji
W jednym z poprzednich wpisów napisałem o konferencji jaka miała miejsce w Polsce. Dotyczyła ona ryzyka makroekonomicznego wynikającego z udzielenia konsumentom dużej ilości kredytów walutowych.

Wszelkim zainteresowanym osobom polecam prezentacje z konferencji, jakie KNF był uprzejmy zamieścić
Szczególnie zachęcam do zapoznania się z prezentacją "Measures to reduce the scale of foreign exchange lending in Poland - Krzysztof Broda, Deputy Managing Director Banking Supervision, Polish Financial Supervision Authority" z której dowiemy się:

* że np. w 2006 roku KNF rozważał całkowity zakaz udzielania kredytów hipotecznych w walutach obcych (!!!).
* o propozycjach zawartych w nowej rekomendacji S II (strona 12 prezentacji)
* kosztach kredytu walutowego (doliczenie spreadu, hedge daje ratę zbliżoną do raty w PLN)
* KNF znowu rozważa (brawo!) całkowity zakaz udzielania kredytów w walutach obcych
* KNF ukazuje iż jest miejsce na niższe ceny mieszkań w związku z marżą developerów na poziomie 35-55 % i wprowadzeniem zmian regulacyjnych
stojeipatrze.blogspot.com/2010...

Kasia Stefanska
0
Dołączył: 2009-05-05
Wpisów: 1 244
Wysłane: 20 października 2010 23:24:07
anty_teresa napisał(a):
Dodam jeszcze, że "nogi" deweloperskie posiadają też spółki budowlane jak budimex czy abm


Z tymi odnogami jest taki problem, że spółki nie prezentują podziału zapasów na segmenty działalności. W związku z tym nie jestem w stanie pokazać perspektyw przychodów tych spółek.

jacenty70
0
Dołączył: 2010-07-08
Wpisów: 197
Wysłane: 21 października 2010 13:09:20
Kasia Stefanska napisał(a):
Toteż raczej nie jest to miejsce na szukanie szybkich zysków.


Niestety taka jest prawda. Potwierdza to dzisiejszy raport umieszczony na portalu Money.pl

Cytat:
W najbliższych latach inwestorzy nie mają co liczyć na znaczne zyski z inwestycji w akcje spółek deweloperskich. Według analityków ankietowanych przez Money.pl szczególnie trudno będzie je osiągnąć na papierach firm skupionych na budowie mieszkań. Szansą jest natomiast zakup akcji spółek, które budują nieruchomości komercyjne: biurowce, centra handlowe, powierzchnie magazynowe.

Deweloperzy najbardziej odczuli pogorszenie koniunktury na GPW pomiędzy apogeum hossy z połowy 2007 roku, a dnem bessy z lutego 2009 roku. W tym czasie indeks tej branży stracił ponad 80 procent. I pomimo, że wiosną 2009 roku nastąpiło mocne odbicie i WIG Dewel wzrósł o ponad 100 procent, to by wrócić do poziomów sprzed trzech lat musiałby zanotować wzrost o kolejne ponad 100 procent.
Edytowany: 21 października 2010 13:23

krishic
12
Dołączył: 2009-10-05
Wpisów: 536
Wysłane: 21 października 2010 14:24:36
Na koncu raportu jest komentarz:

Akcje spółek deweloperskich to obecnie jedna z najbardziej ryzykownych inwestycji na warszawskim parkiecie. Jest wiele czynników przemawiających za nie kupowaniem papierów tych spółek i równocześnie prawie w ogóle nie ma takich, które by skłaniały do takiej inwestycji.

Ale paradoksalnie dzięki temu może się okazać, że za jakiś czas to właśnie zakup ,tych obecnie raczej omijanych szerokim łukiem akcji, może się okazać inwestycją o stopie zwrotu wyższej niż przeciętna rynkowa.

Po pierwsze wiele prognoz dotyczących tego rynku jest robiona z bardzo dużą ostrożnością i analitycy wolą nie dowartościować swoje prognozy niż je przeszacować w górę. Ponadto wielu największych deweloperów w Polsce raczej bez problemów przeszło przez okres zawieruchy na rynkach finansowych i dzięki temu mają obecnie możliwość kupowania bądź rozpoczynania projektów po niższych cenach niż kilkanaście miesięcy temu. To powoduje, że pomimo stagnacji cen ich zyski raczej na pewno nie będą niższe, a wręcz mogą się oni spodziewać dodatkowej premii w przyszłości.

Mam podobny poglad na ten sektor jak wyzej cytowany Arkadiusz Droździel.
Mysle, ze JWC, DD sa wycenione na takim poziomie, ze biorac pod uwage zagrozenia nie beda raczej pokonywac rynku we wzrostach. Jednakze nie mozna do tego samego wora wrzucac np Ganta czy Polnordu z c/wk 0,6 i 0,7 i prognozowanym jednocyfrowym p/e na najblizsze lata dwa lata.
Sektor jako taki jest jednym z najtanszych na gpw (c/wk ok 1) przez co widac, ze potencjalne zagrozenia sa juz w duzym stopniu w cenach. Jesli bedzie tak jak pisze autor tego raportu i przez nowe rekomendacje, demografie i wygasanie programu RnS znaczaco spadnie akcja kredytowa to rownie mocno uderzy to w banki, gdzie obecnie w ich wycenach nie widze dyskonta na takie ryzka.
Wydzwiek raportu jest raczej taki, ze rynek pozostanie stabilny, ale autor blednie zaklada ,ze to zla wiadomosc, ze ceny mieszkan musza rosnac, zeby mogly rosnac wyceny deweloperow. Ja mysle, ze wystarczy obecny stabilny rynek z dosc wysokimi cenami a nawet powolne spadki. Deweloperzy w czasie kryzysu obnizyli koszty nawet chyba bardziej niz spadly ceny mieszkan. Grunty sa tansze, robocizna tez wiec dlaczego to mialaby byc kiepska inwestycja przy tej skali niedowartosciowania?
Edytowany: 21 października 2010 14:27

Kasia Stefanska
0
Dołączył: 2009-05-05
Wpisów: 1 244
Wysłane: 21 października 2010 21:03:50
Uwaga, uwaga. Tabelki 1 i 3 w moim tekście zostały poszerzone o dane 4 spółek.

Kasia Stefanska
0
Dołączył: 2009-05-05
Wpisów: 1 244
Wysłane: 25 października 2010 11:38:10
Jako kontynuację mojej analizy branży deweloperskiej, przedstawiam poniżej zestawienie zadłużenia i aktywów netto spółek notowanych na GPW.

W poniższej tabeli zestawiłam zadłużenie w odniesieniu do sumy bilansowej, wartość aktywów netto oraz koszty odsetkowe ponoszone w ostatnim czasie przez deweloperów.

Najniższym zadłużeniem może pochwalić się LCCorp poniżej 30% wszystkich pasywów. Pozostałe spółki oscylują na poziomie 50% - 60%. Oczywiście rekordzistą jest OPG, którego zadłużenie dochodzi do 90% wartości aktywów. Ta spółka ponosi także największe koszty obsługi kredytów.

Ciekawie prezentuje się także podział kredytów, pożyczek i obligacji w zależności od terminów spłaty. 4 spółki z całego zestawienia finansują się przede wszystkim kredytem krótkoterminowym. W zależności od indywidualnej sytuacji należy ocenić, czy będą w stanie i będą musiały je spłacić, czy też dojdzie do rolowania długu.


kliknij, aby powiększyć


Dla szczególnie zainteresowanych tym sektorem proponuję przejrzenie zabezpieczeń kredytów i pożyczek. Ze względu na różną prezentację tych danych nie przedstawiłam tych sposobów w formie tabelarycznej. Niektóre spółki zastawiają swoje grunty, inne nawet budowane mieszkania, czyli produkcję w toku. Oznacza to, że długoterminowe zadłużenie zabezpieczane jest majątkiem obrotowym. Występuje to w szczególności dla spółek zadłużonych powyżej 50%.


Powyższa treść przez 90 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.
Edytowany: 25 października 2010 11:40

Dapi
0
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2008-10-07
Wpisów: 1 002
Wysłane: 25 października 2010 15:57:21
O co chodzi z najmem powierzchni w Gancie że jest na minusie ?
Rynki mogą pozostać irracjonalne dłużej niż ty możesz pozostać wypłacalny.

Rozbudowane wykresy: www.atcharts.pl
Centrum analizy technicznej: www.attrader.pl

Kasia Stefanska
0
Dołączył: 2009-05-05
Wpisów: 1 244
Wysłane: 25 października 2010 18:13:20
Dapi napisał(a):
O co chodzi z najmem powierzchni w Gancie że jest na minusie ?


Napisałam wyżej, że nie prezentują dokładnych danych w podziale na segmenty. Sprzedaż poszczególnych segmentów jest zaprezentowana bez wyłączeń sprzedaży pomiędzy segmentami. Wyłączenia sprzedaży wewnętrznej zaprezentowane są wspólną kwotą.


Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,437 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +126,15% +25 229,75 zł 45 229,75 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d