pixelg
HANDLOWY - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2

HANDLOWY [BHW]

AKTUALNY KURS: 36,40 zł (-1,36%) 18-09-2020 17:00
MD
0
Dołączył: 2008-08-19
Wpisów: 35
Wysłane: 21 września 2008 11:22:07 przy kursie: 69,00 zł
Ciekawa sytuacja na wykresie. Kurs nie wybił ostatniego dna

Wykres na
invest24.pl/akcje-gpw-f7/handl...

szooler
0
Dołączył: 2008-07-27
Wpisów: 2 112
Wysłane: 22 lutego 2009 23:10:08 przy kursie: 31,00 zł
MD napisał(a):


salute Ta stronka już nieaktualna. Oops! This link appears broken.

BHW.Ta sama sytuacja,małe zainteresowanie....Branża ma bardzo nieciekawie,kurs obrywa za Citka.Ten chyba zostanie w Stanach znacjonalizowany.Handlowy może odbić.
"Fortuna favet fortibus"

WatchDog
WatchDog PREMIUM
7
Grupa: Bus Driver
Dołączył: 2008-07-25
Wpisów: 8 570
Wysłane: 22 lutego 2009 23:26:14 przy kursie: 31,00 zł
Będzie niezły kocioł. Jeśli Shiti będzie sprzedane, zlikwidowane czy cokolwiek, to Handlowy straci system komputerowy, beznadziejny zresztą. I logo, po którym nikt nie będzie płakał bo się kojarzy z lichwą i naciąganiem. Ciekawe czy nas czeka relaunch Handlobanku...


szooler
0
Dołączył: 2008-07-27
Wpisów: 2 112
Wysłane: 22 lutego 2009 23:35:03 przy kursie: 31,00 zł
PKO PB,BGK(to akurat niegiełdowe),BOŚ,Handlowy(Handlobank)-jestem za!
Edit.Za mało jest polskich banków.
"Fortuna favet fortibus"
Edytowany: 25 lutego 2009 00:16

WatchDog
WatchDog PREMIUM
7
Grupa: Bus Driver
Dołączył: 2008-07-25
Wpisów: 8 570
Wysłane: 6 maja 2009 20:35:53 przy kursie: 52,30 zł
Handlowy dawniej zarabiał kwartalnie setki milionów (tak koło dwóch), teraz tylko dziesiątki.
Przychody wcale nie spadły znacznie, a wynik na sprzedaży nawet się polepszył (tną ludzi na opłatach i prowizjach). Z tego większość zmyły różnice kursowe na instrumentach walutowych. Dobrze, że polska wersja citka się ciągle trzyma na powierzchni. W zeszłym kwartale wypłacili sutą dywidendę, teraz operacyjnie zużyli 1,7 mld gotówki i są raczej w niskich stanach cash'owych. Jako akcjonariusz byłbym nawet zadowolony, że bank się broni, lecz jako klient uważałbym na faktyczne koszty korzystania z tego banku, bo czuję że jest on świetny w przerzucaniu problemów na swoich klientów.

WatchDog
WatchDog PREMIUM
7
Grupa: Bus Driver
Dołączył: 2008-07-25
Wpisów: 8 570
Wysłane: 4 listopada 2009 22:36:46 przy kursie: 64,60 zł
www.stockwatch.pl/gpw/handlowy...

Bank zaskoczył dużym zyskiem i redukcją zadłużenia, co pomogło w poprawie ratingu. Przysiadła mu gotówka, ale ona wraca w obrót. Głębiej nie będę mu zaglądał w trzewia, bo chyba nas ani ziębi ani grzeje - ale ciekawiło mnie to w ogólności, gdyż stan banków to termometr gospodarki, czy jakiś inny barometr - więc dobrze, że mu się wyraźnie polepszyło.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
68
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2008-10-24
Wpisów: 10 270
Wysłane: 4 listopada 2009 23:24:11 przy kursie: 64,60 zł
WatchDog napisał(a):
http://www.stockwatch.pl/gpw/handlowy,wykres-swiece,wskazniki.aspx

Bank zaskoczył dużym zyskiem i redukcją zadłużenia, co pomogło w poprawie ratingu. Przysiadła mu gotówka, ale ona wraca w obrót. Głębiej nie będę mu zaglądał w trzewia, bo chyba nas ani ziębi ani grzeje - ale ciekawiło mnie to w ogólności, gdyż stan banków to termometr gospodarki, czy jakiś inny barometr - więc dobrze, że mu się wyraźnie polepszyło.

Zyski były porządne, bo bank zawiązał mniej rezerw niż wszyscy oczekiwali. Dużo mniej... Jakie są obowiązki prawne w zawiązaniu rezerwy na zły kredyt?

WatchDog
WatchDog PREMIUM
7
Grupa: Bus Driver
Dołączył: 2008-07-25
Wpisów: 8 570
Wysłane: 18 marca 2010 17:58:50 przy kursie: 76,00 zł
Szybki przegląd wyników Banku Handlowego, znanego nam lepiej jako Citek.
To już ostatni bank w sezonie (nie ruszałem tylko BOS'ia i chyba nie będę).
www.stockwatch.pl/gpw/handlowy...

IV kwartał i cały rok nie był łaskawy przychodowo. Citi jest drogim bankiem, co widać na marżach: na sprzedaży przekraczają one 70%, operacyjnie około 24%. Marża zysku netto natomiast była dawniej dużo wyższa niż teraz, spadła z dwudziestu kilku procent na kilkanaście.

Na szczegółach przychodów oraz wyniku operacyjnym widać ciekawą rzecz: mimo spadku przychodów z odsetek, wzrost wyniku. Citi ma spadek w dużych kredytach, ale ewidentnie opóźnienia klientów w spłacie kart generują mu większe zyski odsetkowe, bo tam pożycza bardzo drogo. Dużo słabiej na wyniku z opłat i prowizji: spadek przychodów i wyniku. Ogólnie rok do roku bank od strony handlowej wygenerował o 9% mniejsze przychody. W tym samym czasie większość banków przychody poprawiła, toteż możemy wnioskować, że Citi traci rynek. Jest on pozycjonowany wysoko na masowej półce, stąd z racji kryzysu tracił na rzecz banków tańszych. Hipotezę potwierdza tabelka segmentów na str. 28. Widzimy, że np. obecnie korpo i detal rozkładają się pół na pół, zaś w stosunku do roku 2008 korpo urosło o 33%, a detal spadł o 6%. W prowizjach za to dynamika spadkowa w obu segmentach. To oznacza tylko jedno: mniejszą aktywność klientów. Potwierdza to bilans: spadek kredytów, spadek depozytów, oraz przepływy: operacyjnie obrót oddał 1,2 mld zł gotówki. A więc bardzo słabo to ustawia bank na najbliższą przyszłość, bo w czasie gdy na przykład PKO BP agresywnie udziela kredytów, Citi oddaje pola. Za to oczywiście nagromadził ogromną gotówkę, ponad 4 mld złotych i stał się najstabilniejszym bankiem w całym sektorze.

Jednocześnie bank nie tnie kosztów, więc teoretycznie ma wszelkie zasoby, żeby z powrotem walczyć o rynek. To co najważniejsze: wykazany zysk jest rzetelny, uwzględnia spore odpisy na 545 mln zł, więc mamy pełne prawo wyceniać go dochodowo. Nie są to jednak wysokie liczby, około 50 zł na akcję, które wynikają stąd, że zyskowność na poziomie netto jest ciągle zbyt mała. Jak by nie patrzeć, bank jest skonfigurowany na większe osiągi, co widać chociażby po ROE w wysokości 8,5% (liczone średniorocznie). To zaledwie na granicy rentowności ekonomicznej, jeśli mówimy o koszcie kapitału obcego, zaś poniżej jeśli odniesiemy do kosztu kapitału własnego. Żeby poprawić ten wskaźnik, trzeba puścić w obieg gotówkę, a także być może część jej wypłacić na dywidendę. Dawniej wynosiła ona około 4 zł na akcję. Taki ruch nie generuje wartości, ale jej też nie odbiera - w tej chwili bank ma wyraźną nadpłynność.

Kurs jest bardzo mocno skorelowany z szerokim rynkiem, a bank jakby w ogóle się zajmował tym, że jest na giełdzie. Średnio wyceniony, średniej wielkości, o średniej renomie powiedzmy to szczerze:
www.stockwatch.pl/Stocks/Secto...
za to słabo płynny i kompletnie poza radarem indywidualnych akcjonariuszy. Amerykański bank w Polsce - "prawdziwy" Citibank trzyma aż 75% akcji.
Powyższa treść przez 21 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

Marcin Osiecki
0
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2010-06-15
Wpisów: 854
Wysłane: 9 sierpnia 2010 15:23:33 przy kursie: 79,00 zł
Omówienie skonsolidowanego sprawozdania finansowego Banku Handlowego za II kwartał 2010 r.

Na stronie spółki znajdują się zaktualizowane wskaźniki wraz z wycenami:
www.stockwatch.pl/gpw/handlowy...

Citi Handlowy przedstawił na razie raport za II kwartał, który jest krótki i zawiera bardzo mało szczegółów. Pełny raport za I półrocze inwestorzy otrzymają pod koniec sierpnia. Niemniej jednak należy powiedzieć, że bank pokazał bardzo dobre wyniki. Wynik netto w II kw. wyniósł 198 mln zł wobec 71 mln zł w analogicznym okresie ub. roku. Podobnie korzystnie wygląda porównanie okresów półrocznych (349 mln zł do 118 mln zł h/h). Handlowy jest średniej wielkości bankiem, a wypracował w pierwszej połowie 2010 r. większy o 95 mln zł zysk netto niż BRE, który ma ponad dwukrotnie większą sumę bilansową. Oczywiście już patrząc na kapitały własne, te dwie spółki mają podobny ich poziom. Jednak taka struktura pasywów świadczy o tym, że Handlowy osiąga swój zysk przy znacznie niższej dźwigni finansowej, a co za tym idzie niższym ryzyku.

Poprawa wyniku jest zasługą sporo niższych odpisów z tytułu utraty wartości kredytów. Były one mniejsze o 92 mln zł kw/kw oraz 167 mln zł h/h. Wcale jednak nie były niskie, zwłaszcza gdy uwzględnimy relatywnie nieduży portfel kredytów w banku (tylko 11,5 mld zł od sektora niefinansowego). Wynik z tytułu odsetek pogorszył się co prawda o 10 mln zł kw/kw oraz o 27 mln zł h/h. Zazwyczaj należałoby ocenić taką tendencję bardzo negatywnie, ale ja w przypadku Banku Handlowego tego nie zrobię. Popatrzmy na wskaźnik odsetkowego C/I (cost to income), który liczyłem także w analizach innych banków. Dla Handlowego jest to obecnie zaledwie 25%, czyli świetnie. Krótko mówiąc bank realizuje na działalności odsetkowej marżę na poziomie 75%. Handlowy w przybliżeniu średnio płaci za swoje zobowiązania w skali roku tylko ok. 1,25% i wcale nie płacił dużo więcej w ubiegłym roku. Jeśli zatem było już tak dobrze wcześniej to uzyskanie tylko nieco gorszego wyniku z tytułu odsetek jest pozytywnym osiągnięciem.

Ten niewielki spadek zarobku na odsetkach, bank zrekompensował sobie wzrostem wyniku z tytułu opłat i prowizji (o 35 mln zł kw/kw i 60 mln zł h/h). Koszty działania i ogólnego zarządu także wyglądają dobrze. Tylko niewielki o 3 mln zł wzrost kw/kw oraz spory spadek o 40 mln zł h/h. Niewielkim minusem może być gorszy o 52 mln zł od zysku netto wynik na całkowitych dochodach w II kw. 2010 r. Jednak półroczne całkowite dochody są i tak wyższe od półrocznego wyniku netto o 78 mln zł, a więc nie ma powodów do obaw.

Handlowy ma bardzo nietypową w porównaniu do innych banków strukturę aktywów. Niezwykle rzadko się spotyka, aby w bilansie banku kredyty stanowiły tylko 34% sumy bilansowej. Z kolei dominującą pozycją są dłużne papiery wartościowe (43% aktywów ogółem). Na przestrzeni I półrocza w aktywach nastąpiły zdecydowane zakupy obligacji (9,1 mld zł). Prawdopodobnie chodzi o papiery skarbowe, lecz na razie nie możemy mieć stuprocentowej pewności, ponieważ jak już pisałem wcześniej jest to tylko raport kwartalny i brakuje tutaj wielu szczegółowych not. Suma bilansowa wzrosła o 2,5 mld zł i osiągnęła poziom 40,1 mld zł. Wzrost aktywów ogółem został sfinansowany przede wszystkim większymi depozytami banków komercyjnych (1,3 mld zł), a także depozytami od sektora niefinansowego (0,6 mld zł).

Opisana powyżej struktura aktywów, obok niskiego jak na bank wskaźnika ogólnego zadłużenia (84%), jest jedną z przyczyn wysokiego współczynnika wypłacalności, który wzrósł w II kw. do 17,3%. Na stronie 18 raportu jest dość przejrzyście opisane w jaki sposób jest on kalkulowany. Warto wyjaśnić dlaczego pozycja II (Aktywa ważone ryzykiem) wynosi tylko 17,4 mld zł, skoro portfel aktywów finansowych banku to ponad 35 mld zł. Wszystko dzięki papierom skarbowym, których bank ma w portfelu znaczne ilości. Obligacje i bony skarbowe mają wagę ryzyka 0%. Są tak naprawdę traktowane jako ekwiwalent gotówki. To wszystko wskazuje na fakt, że Handlowy osiąga bardzo dobre wyniki przy małym ryzyku i posiada środki na zwiększanie akcji kredytowej w przyszłości. Zamieszczone sprawozdanie z przepływów pieniężnych jest maksymalnie uproszczone. Minus na działalności operacyjnej jest związany z rezygnacją utrzymywania dużych ilości środków w banku centralnym. W innych bankach mogliśmy zaobserwować podobne tendencje.

Bank Handlowy bardzo dobrze przeszedł przez kryzys finansowy (bez strat). Z kolei teraz rentowności obliczone na podstawie danych za ostatnie 4 kwartały po prostu wróciły do bardzo wysokich poziomów z lat 2007-2008. Może ROE jeszcze nie jest aż takie wysokie jak było (obecnie ok. 12%), ale rentowność sprzedaży jest na rekordowym poziomie prawie 77%.
Rentowność sprzedaży 76,98%
Rentowność działalności operacyjnej 34,52%
Rentowność brutto 34,54%
Rentowność netto 27,06%

Wycena mnożnikowa wskazuje na rozsądną wycenę banku przez rynek. Aż 4 wskaźniki w tym C/WK, C/P możemy ocenić jako optymalne na tle sektora. Jednak świetna rentowność oraz wysoka efektywność kosztowa sprawia, że bank ma wysokie zyski operacyjne. Mnożnik C/ZO wynosi niezbyt dużo, bo tylko 11. Widać zatem jeszcze miejsce do wzrostów. Akcje Handlowego w stosunku do osiąganych wyników nie są z pewnością przewartościowane. Mnożnik EV/EBITDA ma wartość też poniżej średniej dla sektora. Zwracam jednak uwagę, iż wcale nie jest pewne czy wskaźniki za kwartał się nie pogorszą, ponieważ III kw. 2009 r. był już dla banku wyjątkowo udany. Należałoby, więc ten wynik powtórzyć, aby rentowności nie spadły.

Powyższa treść przez 30 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

WatchDog
WatchDog PREMIUM
7
Grupa: Bus Driver
Dołączył: 2008-07-25
Wpisów: 8 570
Wysłane: 9 sierpnia 2010 15:40:11 przy kursie: 79,00 zł
Niedawne opracowanie
www.stockwatch.pl/artykuly/pos...
pokazuje, że Citi jest jednoznacznie najdroższym bankiem, tzn. pracuje na największym spreadzie depozyty-kredyty. W istocie bank goli swoich klientów równo. Ich produkty wyglądają świetnie i są pięknie podane, udają najlepsze oferty na rynku. Ale wystarczy trochę poskrobać, żeby wykryć haczyki.
Żeby daleko nie szukać: wchodzę na stronkę i widzę np. Oszczędzanie: jest wysoko oprocentowane konto a'vista, ale tylko do 50 tys. zł, druga i kolejna wypłata w miesiącu kosztuje, samo konto też kosztuje jeśli przez bank przechodzi mało operacji.
W kredytach gorzej. Pożyczka gotówkowa za 9,99% plus 2,5% opłaty przygotowawczej (to są najmniejsze koszty "od") czyli minimum 12,49% oprocentowania, do którego dochodzą rozmaite opłaty. Wystarczą dwa kliki i widać coś takiego
"Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania dla kwoty 8000 zł z oprocentowaniem 15,99% na okres 12 miesięcy ze standardową prowizją wynosi 33,56%."

Powtórzę mój ulubiony slogan: Napaść na bank to pestka. Założyć bank, to jest dopiero interes.
Edytowany: 9 sierpnia 2010 15:40


funkster
funkster PREMIUM
2
Grupa: SubskrybentP1
Dołączył: 2009-09-21
Wpisów: 33
Wysłane: 16 listopada 2010 16:10:45 przy kursie: 96,00 zł
Czy ktoś chciałby się podzielić konstruktywnymi wnioskami na temat wyników Handlowego?

Osobiście jestem w miarę zadowolony, przeraziła mnie jednak sytuacja wskaźnikowa (zwłaszcza RSI na najwyższym poziomie od kilku lat) i pozbyłem się akcji, akurat blisko ceny 98 zł.

Zastanawiam się jednak nad długoterminową perspektywą dla banków - chciałbym utrzymać zaangażowanie w jednym z nich, wcześniej wybrałem BHW z uwagi na niską wycenę na podst. P/E, która obecnie jest blisko średniej dla sektora.

Czekam na opinie :)

Marcin Osiecki
0
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2010-06-15
Wpisów: 854
Wysłane: 25 listopada 2010 02:15:39 przy kursie: 88,20 zł
Krótkie omówienie skonsolidowanego sprawozdania finansowego Banku Handlowego S.A. za III kwartał 2010 r.

Bank pokazał lepsze wyniki finansowe od prognoz analityków (średnia oczekiwań 186 mln zł). Zysk netto wyniósł w III kwartale 211 mln zł, wobec 285 mln zł w analogicznym okresie ub. roku. To gorszy rezultat o 74 mln zł, ale należy pamiętać o bardzo wysokiej bazie. W III kwartale 2009 roku miało miejsce bardzo istotne zdarzenie jednorazowe, które podbiło wynik brutto aż o 115 mln zł. Kwestia dotyczyła korekty rozliczeń podatkowych z tytułu podatku VAT oraz wystąpienia z wnioskiem o stwierdzenie nadpłaty podatku, który ostatecznie został pozytywnie rozpatrzony. Te wysokie dodatkowe dochody znalazły się głównie w pozycji "Pozostałe przychody operacyjne". Od początku roku bank zarobił już na czysto 560 mln zł, co jest osiągnięciem lepszym o 157 mln zł r/r. Odpisy z tytułu utraty wartości należności są bardzo stabilne. W III kw. były nieco wyższe niż w odpowiednim czasie 2009 r., ale nie jest to w moim odczuciu wzrost istotny (więcej o 8 mln zł). Zwłaszcza, iż porównując okresy narastająco za trzy kwartały były one mniejsze o 109 mln zł, co jest znaczną pozytywną różnicą. Całkowite dochody przekroczyły rezultaty końcowe z RZiS. Bardzo dobrze wyglądają one dla dziewięciu miesięcy br. (641 mln zł). To dzięki wycenie aktywów finansowych dostępnych do sprzedaży (plus 82 mln zł).

Rachunek wyników
To co Citi Handlowy dokonuje na podstawowej działalności bankowej to istna magia. Z pewnością Spółka powinna otrzymać nagrodę zatytułowaną "Mistrz wyciskania z klientów wszystkiego co mają wartościowego". Może przesadzam, ale spojrzenie na to jak mało przeciętnie płacą za depozyty jest naprawdę fascynującym przeżyciem (ok. 1,8 proc. w skali roku). Co więcej nic się tutaj w zasadzie nie zmienia. W III kwartale br. wskaźnik odsetkowego C/I (koszty odsetkowe do przychodów odsetkowych) spadł poniżej 24 proc. Jedyny minus, że nie widać tutaj poprawy przy porównywaniu okresów. Jednak jeżeli marża odsetkowa jest tak dobra to sukcesem jest jej utrzymanie. Prowizje i opłaty także dostarczają Spółce sporych dochodów (480 mln zł), a dodatkowo są coraz wyższe. Najwięcej bank uzyskuje prowizji z tytułu kart płatniczych i kredytowych. Podsumowując, wyniki z działalności bankowej (rezultaty odsetkowe i prowizyjne) są lepsze niż rok wcześniej. Koszty działania banku nie mają silnej tendencji rosnącej, a nawet przy analizie okresów narastająco za 3 kwartały lekko spadają (minus 22 mln zł).

Bilans oraz przepływy pieniężne
Aktywa ogółem wzrosły przez ostatnie 9 miesięcy o 3,7 mld zł, osiągając wartość 41,3 mld zł. Zauważalny jest bardzo mocny wzrost portfela dłużnych papierów wartościowych o 6,7 mld zł, przy jednoczesnym spadku środków w banku centralnym o 2,2 mld zł. Portfel kredytowy skurczył się o 2,6 mld zł, głównie za sprawą spadku należności od sektora finansowego. Wyraźnie widać, iż Handlowy zachowuje się konserwatywnie i zachowawczo. Nie prowadzi intensywnej akcji kredytowej. Analiza pasywów prowadzi do wniosku, iż wzrost sumy bilansowej został w największym stopniu sfinansowany wzrostem pozostałych zobowiązań o 3,2 mld zł. Szkoda, że nie możemy się dowiedzieć co tam dokładnie się znajduje. Depozyty klientów od początku roku wyraźnie spadają (minus 1,7 mld zł), jednak ich niedobór jest uzupełniany depozytami od sektora finansowego. Sprawozdanie Cash flow wskazuje na ujemne przepływy z działalności operacyjnej oraz spadek środków pieniężnych i ich ekwiwalentów. Tak czy inaczej bank ma ogromne zasoby obligacji skarbowych do sprzedania jakby potrzebował gotówki. Współczynnik wypłacalności jest bardzo wysoki (17,51 proc.).

Rentowność, wskaźniki i wycena
Przychody z ostatnich 12 miesięcy spadły o 0,3 proc. kw/kw, osiągając wartość 2713 mln zł. Rentowności utrzymują się na bardzo wysokich poziomach. Marża brutto na sprzedaży jest gigantyczna, ale także znakomicie jest na poziomie operacyjnym. Jednak ROE już tak fantastycznie nie wygląda (10,52 proc.).
Rentowność sprzedaży 77,79%
Rentowność działalności operacyjnej 31,01%
Rentowność brutto 31,03%
Rentowność netto 24,38%

Pod tym linkiem znajdują się aktualne wskaźniki wraz z wycenami:
www.stockwatch.pl/gpw/handlowy...

Cena rynkowa wydaje się być racjonalna. Większość mnożników wyceny porównawczej wskazuje na optymalną wycenę. Z punktu widzenia księgowego cena jest standardowa (C/WK = 1,82). Dochodowo nie jest źle. C/ZO wynosi 13,70, co jest nawet wartością trochę poniżej średniej dla raczej drogiego sektora bankowego. Kroczące C/Z także nie przeraża wysokim poziomem (17,42). Jedynie wskaźnik oparty na przychodach informuje o przewartościowaniu (C/P = 4,25). Bank jest rentowny i potrafi świetnie zarabiać. Natomiast jego największym minusem jest według mnie fakt, iż nie chce za bardzo zdobywać nowych klientów i prowadzić większej ekspansji. Próbuje za wszelką cenę utrzymać swoją marżowość, która rzeczywiście jest rewelacyjna. Istnieje ryzyko, że w długim okresie taka zachowawcza strategia może się nie sprawdzić.

Powyższa treść przez 30 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.
Edytowany: 25 listopada 2010 02:29

Kamil Gemra
0
Dołączył: 2009-12-09
Wpisów: 3 001
Wysłane: 25 listopada 2010 09:53:16 przy kursie: 89,65 zł
Sytuacja techniczna:


kliknij, aby powiększyć


Zakres 6M. Interwał 1D. Papier znajduje się w bardzo ważnym momencie z technicznego punktu widzenia. Właśnie testowana jest średnioterminowa linia trendu wzrostowego. Wygląda na to, że uda się obronić trend. Oporem dla byków może być kolejna linia trendu wzrostowego (niebieska) wyznaczona na nieco wyższych poziomach. Moje nastawienie do tych walorów jest pozytywne.
Edytowany: 25 listopada 2010 09:53

lebi
0
Dołączył: 2010-06-02
Wpisów: 10
Wysłane: 30 marca 2011 09:41:35 przy kursie: 101,70 zł
co sadzicie o BHW? jakie sa szanse na to ze wejda zamiast WBK do WIG20 ?

lebi
0
Dołączył: 2010-06-02
Wpisów: 10
Wysłane: 4 maja 2011 11:21:48 przy kursie: 98,30 zł
wie ktos moze dlaczego akcje handlowego ostanio tak spadly?

Marcin Osiecki
0
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2010-06-15
Wpisów: 854
Wysłane: 6 maja 2011 20:33:46 przy kursie: 101,70 zł
Handlowy już dołączył do WIG20 oczywiście. Taki spadek to nie nazwałbym na giełdzie czymś strasznym. Ale może są jakieś obawy o to, że wyniki za I kw. nie będą tak dobre. Handlowy ma bardzo duży portfel papierów dłużnych o znacznym duration. Ja się spodziewam przede wszystkim gorszych wyników na całkowitych dochodach podobnie jak to było w wynikach za I kwartał BRE i ING. Generalnie sądzę, że mogą być straty na wycenie aktywów finansowych spowodowane wzrostem rentowności obligacji.

Edytowany: 6 maja 2011 21:57

krzysztofa9
0
Dołączył: 2010-09-24
Wpisów: 33
Wysłane: 1 czerwca 2011 10:06:28 przy kursie: 96,40 zł
jak oceniacie sytacje na handlowym ,podejmie jakis atak przed dywidenda na 100 ? jak wyglada w perspektywie najblizszych tygodni ?

wasilewski
0
Dołączył: 2009-08-20
Wpisów: 324
Wysłane: 1 czerwca 2011 16:07:11 przy kursie: 96,40 zł
Z tego co czytałem wyniki rozczarowały, w dodatku sektor bankowy wychodzi z mody.

Mam pytanie: w jakim zakresie ewentualna eskalacja problemów Grecji przekłada się na sektor bankowy na GPW?
Zapraszam do mojego blogbook'a który jest tutaj
"Unfortunately the English weather is harder to manipulate than Libor." (Anonim)
"Gdy sprzedaje się marzenia, cena/zysk jest bez znaczenia" (R. Beleson)
"Nikt nie zarabia co miesiąc 1 procent. To niemożliwe." (M. Covel)

er-be
0
Dołączył: 2011-02-17
Wpisów: 49
Wysłane: 22 czerwca 2011 12:16:58 przy kursie: 87,70 zł

kliknij, aby powiększyć


Kurs dotarł do solidnego wsparcia na 88,00. Pasowało by wrócić do luki po dywidendzie...

Z drugiej strony widać, że póki co wejście do WIG20 nie wyszło kursowi na dobre. Co ciekawe podobnie sprawa się miała z Kernelem.
Edytowany: 22 czerwca 2011 12:27

tepes
0
Dołączył: 2011-02-22
Wpisów: 33
Wysłane: 13 lipca 2011 16:27:17 przy kursie: 87,00 zł
Dlaczego tak skoczyło w górę?

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,739 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +138,45% +27 689,80 zł 47 689,80 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d