pixelg
Praca licencjacka - Analiza techniczna - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2

Praca licencjacka

Kamil Gemra
0
Wpisów: 3 001
Wysłane: 28 lutego 2011 17:37:00
Zaproponowany temat wydaje się ok. Pozostaje wybranie spółki, ale tutaj userzy nie powinni zawieść.

Ja kiedyś robiłem coś takiego dla Vistuli. To ciekawa firma bo wiele tam się działo i sporo rzeczy widać na wskaźnikach.

karoldvl
0
Wpisów: 167
Wysłane: 1 marca 2011 13:19:43
Kage napisał(a):
Ja się pozwolę z przedmówcami nie zgodzić.
Nie ma nic złego w pisaniu pracy licencjackiej/magisterskiej związanej z zainteresowaniami, które nie są przez nas do końca wyeksplorowane/przestudiowane.

[...]

Nie było żadnego spinania, problemów z terminami itp. Jak bardzo to człowieka interesuje to samo pisanie i czytanie książek na ten temat sprawia mu radość. Jest luty, kończę właśnie rozdział empiryczny, gdzie porównuję 2 skonstruowane systemy i zostanie mi tylko do napisania 1 (słownie jeden - z 15 stron) rozdział teoretyczny związany z samą analizą techniczną (w teorii). Można? Można:) PEACE!!

Też popieram to podejście. Na pewno jest dużo ciekawiej tym sposobem. ;-) Jedyny problem, to można się czasami przeliczyć, więc dobrze jest ocenić szanse powodzenia zawczasu (zwłaszcza jeśli chodzi o część empiryczną - czy na sam koniec nie okaże się, że wynik jest różny od zakładanych wniosków :-)).

A tak prywatnie - pozdrawiam Kamil, widzę, że pisaliśmy u tego samego promotora licencjat. Może kiedyś się uda wyskoczyć pogadać poza forum.

Kamil Gemra
0
Wpisów: 3 001
Wysłane: 1 marca 2011 14:26:11
Jedyny problem, to można się czasami przeliczyć, więc dobrze jest ocenić szanse powodzenia zawczasu (zwłaszcza jeśli chodzi o część empiryczną - czy na sam koniec nie okaże się, że wynik jest różny od zakładanych wniosków :-))

To zdanie jest kluczowe. Jak nigdzie się nie śpieszy i termin oddania licencjatu nie ma znaczenia to można studiować (na prawdę studiować czyli przeczytać kilkanaście książek, artykułów, opinii) i spokojnie tworzyć fajną pracę.

del-201504191
0
Wpisów: 854
Wysłane: 1 marca 2011 18:49:32
Frog napisał(a):
NieProGracz napisał(a):
dopiero raczkuję w temacie analizy technicznej, ale chcę o tym napisać pracę licencjacką.

Widzę sprzeczność... Jak Cię interesuje AT, to się o niej ucz. Jak chcesz napisać pracę licencjacką, to ją napisz o czymś na czym się znasz. Nie łącz jednego i drugiego. Obrzydzisz sobie hobby i utrudnisz zdobycie dyplomu.

Słuchaj kolegi, ponieważ mądrze prawi. Ja po trzech dyplomach potwierdzam te słowa.
W moich wypowiedziach staram się zachować zarówno umiar jak i obiektywizm. Jestem otwarty na konstruktywną krytykę każdego postu. | Polecam: http://www.ampfutures.pl

erbe
0
Wpisów: 120
Wysłane: 2 marca 2011 12:37:50
Witam rówieśnika, mnie też teraz czeka praca licencjacka.. Nawet jeszcze tematu nie mam, ale będę raczej coś pisał o EFS (Europejskim Funduszu Społecznym) ze względu na odbywane praktyki i tok studiów. W następnym roku będę prawdopodbnie coś napiszę dot. GPW. Może o inwestowaniu wartościowym? Zobaczymy..

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2