pixelg
Wybory Parlamentarne 2011 - Ankiety i konkursy - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Pytanie w Ankiecie : Na kogo będziesz głosować w Wyborach? (Ankieta zamknięta)
Wybór Głosy Statystyki
Platforma Obywatelska 38
27%
Prawo i Sprawiedliwość 13
9%
Sojusz Lewicy Demokratycznej 4
2%
Polskie Stronnictwo Ludowe 4
2%
Polska Jest Najważniejsza 1
0%
Kongres Nowej Prawicy 50
36%
Inna partia 4
2%
Oddam nieważny głos 5
3%
Nie idę na wybory 19
13%

14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Wybory Parlamentarne 2011

pop
0
Wpisów: 3 427
Wysłane: 6 września 2011 00:19:05
Powiem Ci szczerze,że naprawdę cieszę się jak widzę jakieś inwestycje w Warszawie,korki są i będą,ale trudno,to już mniejsze zło,inwestycje w metro i mosty są niezbędne,bo groził tu paraliż komunikacyjny w przyszłości...

Marcin Osiecki
0
Grupa: SubskrybentP1, Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 855
Wysłane: 6 września 2011 00:39:36
mila napisał(a):

Marcin, napisałeś że parytety owszem nie są może dobre z punktu widzenia liberalizmu ale są mało szkodliwe. Przykład z pilotami bardzo dobrze obrazuje że jesteś w błędzie. Przykład z Marsjanami podany przez Arkuosa jest równie dobitny, jeśli nie lepszy.

Skoro musisz mieć zawsze rację, bo masz taki charakter to proszę bardzo. Ja nie muszę nikogo przekonywać. Napisałem swoje zdanie dla przeciwwagi. A jeżeli jest trochę osób myślących podobnie do mnie to już w ogóle super.

mila
0
Wpisów: 716
Wysłane: 6 września 2011 01:19:22
Muszę mieć zawsze rację? Chyba trochę spłycasz temat. Niemniej jednak cieszę się że podjąłeś dyskusję na temat parytetów. Oboje zgadzamy się że stoją w sprzeczności z ideą liberalizmu.
Natomiast to co nas różni w tej kwestii to to, że Ty bagatelizujesz wpływ parytetów na naszą rzeczywistość. Akurat tu mam odmienne zdanie, ale niech każdy czytający ten wątek wyrobi sobie własne zdanie.

pozdrawiam.
Edytowany: 6 września 2011 01:21

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

DarthUnreal
0
Wpisów: 228
Wysłane: 6 września 2011 08:30:20
Będziemy płacić nowy unijny podatek.hello1

Unia Europejska zapowiada wprowadzenie nowego podatku od transakcji finansowych - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". "Chcemy opodatkować uczestników obrotu akcjami, obligacjami i derywatami" - zdradza w rozmowie z gazetą unijny komisarz do spraw budżetu Janusz Lewandowski.

www.bankier.pl/wiadomosc/UE-za...

Dobra Unia uratuje nas od krachu.......0,1 % od obrotu akcjami, 0,01% od obrotu pochodnymi.....no łaskawcy.
Edytowany: 6 września 2011 08:42

sss56
0
Wpisów: 522
Wysłane: 6 września 2011 09:26:59
Arkuos napisał(a):
pop napisał(a):
Ruch Hanki z obligacjami w euro był przecież dobry,było na wątku zaprzeczenie tego,to chyba mam prawo się dowiedzieć co w tym było złego? Ale jakoś odpowiedzi się nie doczekałem,trudno...
Czekasz na odp. ze transakcja dajaca 20 % jest bledem? To sie nie doczekasz. Byla b. dobra. Teraz niech Hanka splaci dlug i mamy 20 % w kieszeni. Juz jej stop profit powinien pojsc bo euro po 4.2 Wyglada na to ze zostanie inwestorem dlugoterminowym...

już pisałem wcześniej: nie powołano ja na urząd żeby spekulowała na kursach walut, raz jej wyszło ale drugi raz może się nie udać, jeszcze gorzej jak uda się dwa razy i się kobieta rozochoci.
Trzeba pamiętać że jak się nie uda to na pewno nikt jej do odpowiedzialności nie pociągnie, no może wyborcy ale i w to tylko wtedy jak w TV powiedzą
"człowiek jest niewolnikiem swego posiadania..."
"Wszystko jest trudne nim stanie się proste "
Edytowany: 6 września 2011 09:32

Frog
6
Wpisów: 5 488
Wysłane: 6 września 2011 09:49:37
Dzisiaj słyszałem w radio wyniki kolejnego sondażu z którego wynika, że zamiast 4 partii możemy mieć w parlamencie tylko 3.

Krok za krokiem, rok za rokiem zmierzamy w kierunku systemu dwupartyjnego binky
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum

Marcin Osiecki
0
Wysłane: 6 września 2011 16:13:29
Szczerze mówiąc brak PSL to byłaby dobra wiadomość, bo to jest prawdziwy hamulcowy zmian w KRUSie. Ale PSL zawsze ma słabe sondaże, a później się niestety dostaje. Także ja na to nie liczę.

Frog
6
Wpisów: 5 488
Wysłane: 6 września 2011 16:16:52
Polecam felieton Olbratowskiego w RMF na temat PSL (dzisiejszy).

http://www.rmf.fm/
Trzeba trochę zjechać do dołu i po lewej w dziale Posłuchaj wybrać dzisiejszy Felieton D. Olbratowskiego.
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum

Marcin Osiecki
0
Wysłane: 7 września 2011 00:07:24
Dobre, dobre.Angel

"Peesel ma poglądy szerokie jak Pacyfik i głębokie jak kałuża."

"Peesel wejdzie w koalicję z każdym...kto zapłaci...bo to są zawodowcy."
Edytowany: 7 września 2011 00:07

yayurek
0
Wpisów: 879
Wysłane: 8 września 2011 11:07:34
popatrzyłem na wyniki sondażu w sprawie „wyborów parlamentarnych” i dziwnym trafem pokrywa się wspomniany sondaż z wynikami podobnych sondaży w liceach warszawskich, jakoż i pokrywa się z moją teorią nadreprezentacji w polskim internecie dosyć młodych reprezentantów gimnazjów i liceów, którzy nie zaznali jeszcze w życiu ciężkiej pracy i walki o chleb (oczywiście zaraz odezwą się głosy, że my przecież ojcowie dzieciom itd., ale chodzi mi o nadprezentację, a nie reprezentację). Na wstępie zaznaczę, że studia skończyłem w roku 84` i poza latami spędzonymi na Zachodzie (gdzie trzeba było ciężko zasuwać, przy karczowaniu lasu, sprzątaniu kibli, czy na wiertni), to na tzw. etacie, czy posadzie zmarnowałem w Polsce jedynie sześć miesięcy. Jeśli chodzi o KRUS, to mam kilka kawałków ziemi. Z chęcią bym przeszedł na KRUS, ale okazuje się, że jest to możliwe jedynie w przypadku dochodów z innych źródeł poniżej 2500 pln miesięcznie (brutto!). Ponieważ bardzo szanuję STOCKWATCH to bardzo bym prosił o solidną analizę tego tematu (może skorzystam), a nie powtarzanie wyświechtanych frazesów, które jako żywo przypominają komunistyczną propagandę, mówiącą, że sprawy idą źle przez kradnących pracowników masarni, czy takoż kradnących kelnerów itd. Może warto się wybrać na wieś i zastanowić, jakie szeregi zasilą 40-to i 50-latkowie na poniżej 5 ha. Zasilą szeregi bezrobotnych z koniecznością płacenia z naszej strony 100% zasiłków i emerytur. Nie rozumiem też umiłowania wielu młodych ludzi dla tzw. „podatku liniowego”. Co łączy ich rodziców, i ich samych z pensją obojga netto w przedziale 3-4 k. pln. z dochodami np. P. Sol. czy Kul.. No z pewnością w przypadku P. Sol. nie ilość nazwisk i paszportów. I ta niechęć do związków zawodowych. Co komu szkodzą? Akcjonariuszom, bo zapłacili 10 k pln za akcje JSW? Ci ludzie walczą o utrzymanie swoich rodzin. Walczą tutaj i w USA (gdzie bycie w związku jest przynajmniej związane z zabezpieczeniem zdrowotnym czy emerytalnym). Popytajcie się swoich kolegów pracujących na umowę na zlecenie, czy dzieło (ale tych nie mających ustawionych rodziców, ci mają etaty zapewnione, bez względu na stopień własnego kretynizmu)… i tako rzeczę ja, nienawidzący etatyzmu, urzędników, ale jednak chyba realista, który w przypadku pełnej w połowie szklanki woła po prostu kelnera

siekoo
0
Wpisów: 1 746
Wysłane: 8 września 2011 12:25:58
generalnie z oboma kwestiami (KRUS i podatek liniowy) dotykasz kwesti sprawiedliwosci i rownego traktowania obywateli. podatek inny niz liniowy jest niesprawiedliwy, tak samo KRUS. piszesz, ze rolnicy z gospodarstw ponizej 5ha zasila szeregi bezrobotnych i bedziemy ich utrzymywac - i dlatego tez nalezaloby zlikwidowac posredniaki, znane z tego, ze zmniejszaja bezrobocie o liczbe w nich zatrudnionych. do tego zmiana prawa pracy - zeby mozna bylo zwalniac i przyjmowac duzo latwiej i szybciej. do tego dorzucilbym likwidacje placy minimalnej. na to z kolei nie pozwola zwiazki zawodowe, ktore zazwyczaj nie widza dalej niz czubek wlasnego nosa - roznica postrzegania calej sytuacji pomiedzy naszymi zwiazkowcami, a niemieckimi z ktorymi pracowalem to przepasc.
zgadzam sie, ze nie jest to takie proste - wystarczy zlikwidowac KRUS i wszystko bedzie dobrze. tu trzeba zmian systemowych i edukacji spoleczenstwa.
Zawżdy znajdzie przyczynę, kto zdobyczy pragnie...

v3nom
0
Wpisów: 3 045
Wysłane: 8 września 2011 12:48:57
PB cytuje Komora, który podobno powiedział:

Cytat:
Polska musi zrobić "wszystko co może", by przyjąć euro "tak szybko jak to możliwe".

Wiem, że to kukiełka i niech kukiełką zostanie. Ale to co mówi, to przecież jest sabotaż. Proponuję przyjąć euro jak najszybciej, żeby załapać się na jakiś wielomiliardowy pakiet pomocowy dla Grecji puke_l
Klika się i sprzedaje ;-)

mrk
20
Wpisów: 1 956
Wysłane: 8 września 2011 12:57:33
Mam siebie za gospodarczego liberała, ale krus zostawić na razie trzeba dla tych co mają 5, 10 czy nawet 20h. Można natomiast próbować zróżnicować składkę dla takich co mają 50h czy 100h bo wtedy można już na tym całkiem dobrze wychodzić.

Oglądał może ktoś wczorajszą debatę? Nic szczególnego nie wniosła ale po wszystkim nasuwa mi się jedno pytanie: czy Bogusław Ziętek lider partii pracy sam wierzy w to co mówi?Think

yayurek
0
Wysłane: 8 września 2011 13:04:31
być może to gupie, ale według mnie szansa dla Polski to powrót do podstaw,. Od podstaw zaczynali Japończycy (nie Japońce), czy Koreańczycy (nie Koreańce). Tymczasem nie opłaca się wysłać 100 dziewczyn i chłopaków do Korei, opłaca się wysłać 100 freaków,
żeby studiowali sztuki teatralne w Belgii i Francji…to chyba pokłosie GW, nie ważne czy dana szwaczka z Łodzi przymiera z głodu, jeśli nie jest lesbijką przymierającą z głodu to chrzanić ją

pop
0
Wysłane: 8 września 2011 13:24:22
v3nom napisał(a):
PB cytuje Komora, który podobno powiedział:

Cytat:
Polska musi zrobić "wszystko co może", by przyjąć euro "tak szybko jak to możliwe".

Wiem, że to kukiełka i niech kukiełką zostanie. Ale to co mówi, to przecież jest sabotaż. Proponuję przyjąć euro jak najszybciej, żeby załapać się na jakiś wielomiliardowy pakiet pomocowy dla Grecji puke_l

Dlatego jest napisane "jak tylko będzie to możliwe"...
Natomiast jednej rzeczy nie rozumiem,to w tym momencie nie wystarczy tylko fakt,że już jesteśmy w Unii i w jakimś stopniu musimy się dokładać do Grecji ,czy dopiero warunkiem jest przyjęcie euro...?

pop
0
Wysłane: 8 września 2011 13:28:16
mrk napisał(a):
Mam siebie za gospodarczego liberała, ale krus zostawić na razie trzeba dla tych co mają 5, 10 czy nawet 20h. Można natomiast próbować zróżnicować składkę dla takich co mają 50h czy 100h bo wtedy można już na tym całkiem dobrze wychodzić.

No to własnie coś takiego proponowała PO,choć jak widać był opór PSL-u,zresztą ani PIS , ani SLD też nie popierali czegoś takiego...
A ja nie widzę podstaw,by "biedniejsi chłopi" płacili KRUS,a inni nie.W miastach jest sporo biedoty i jakoś muszą płacić pełne obciążenia podatkowe,a z jakiej racji mają być równi i równiejsi...

sss56
0
Wpisów: 522
Wysłane: 8 września 2011 13:47:18
W pełni się z tobą pop zgadzam, taki delikwent co płaci krus bez problemu wykosi wszystkie wiejskie sklepiki czy inne małe firmy gdzie właściciele muszą płacić zus. Gdzie tu zdrowa konkurencja pomijając już aspekt jakiejkolwiek sprawiedliwości.
Dobrym pomysłem była propozycja Pawlaka (niestety to było tylko gadanie przed wyborami prezydenckimi) o niskiej równej składce dla wszystkich i symbolicznej z tego tytułu emeryturze.
"człowiek jest niewolnikiem swego posiadania..."
"Wszystko jest trudne nim stanie się proste "

mrk
20
Wpisów: 1 956
Wysłane: 8 września 2011 14:23:00
pop napisał(a):
mrk napisał(a):

No to własnie coś takiego proponowała PO,choć jak widać był opór PSL-u,zresztą ani PIS , ani SLD też nie popierali czegoś takiego...
A ja nie widzę podstaw,by "biedniejsi chłopi" płacili KRUS,a inni nie.W miastach jest sporo biedoty i jakoś muszą płacić pełne obciążenia podatkowe,a z jakiej racji mają być równi i równiejsi...

Ale ta biedota o której piszesz zazwyczaj jest na garnuszku państwa tudzież w jakiejś słabo płatnej robocie. Rolnictwo to pewien rodzaj samozatrudnienia i lepiej żeby ci biedniejsi rolnicy sobie coś tam gospodarzyli i orali niż mieliby działalność zwinąć, bo podniesienia składki o kilkaset złotych by nie wytrzymali. Przeszliby wtedy na garnuszek państwa i jeszcze gorzej by to dla budżetu wyszło. Co innego uszczelnienie systemu, bo też słyszałem o takich przypadkach kiedy to sklepy prowadzone są na krusie.

noise
0
Wpisów: 280
Wysłane: 8 września 2011 14:43:45
W 100% zgadzam się z mrk, kluczem jest uszczelnienie systemu, wprowadzenie różnych stawek i przede wszystkim weryfikacja tych wszystkich pseudo rolników którzy kilka lat temu kupili parę hektarów ziemi i korzystają z taniego krusu pracując na umowach zlecenie i o dzieło. Sam kilku takich delikwentów znam,wave którzy zarabiając po kilka tysięcy na umowie zleceniu płacą te chyba 250 zł/kwartał krusu. Wszystko było zgodnie z obowiązującym wtedy prawem więc nie mam im tego za złe, ale normalana sytuacja to to nie jest...

yayurek
0
Wysłane: 8 września 2011 15:44:42
ponieważ wygląda na to, że jeszcze tylko idiota nie jest w KRUS, ale w ZUS, to proponuję zacząć nowy wątek, w którym szefostwo STOCKWATCH wyjaśni (mimo olbrzymiej sympatii, to Pan Panie Kamilu tę puszkę z Pandorą otworzył) jak to prosto jest przejść z ZUS na KRUS, w końcu nie bądżmy głupcami. przejdżmy wszyscy na KRUS, skoro tak tam fajnie

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26