pixelg
Wybory Parlamentarne 2011 - Ankiety i konkursy - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Pytanie w Ankiecie : Na kogo będziesz głosować w Wyborach? (Ankieta zamknięta)
Wybór Głosy Statystyki
Platforma Obywatelska 38
27%
Prawo i Sprawiedliwość 13
9%
Sojusz Lewicy Demokratycznej 4
2%
Polskie Stronnictwo Ludowe 4
2%
Polska Jest Najważniejsza 1
0%
Kongres Nowej Prawicy 50
36%
Inna partia 4
2%
Oddam nieważny głos 5
3%
Nie idę na wybory 19
13%

16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

Wybory Parlamentarne 2011

pop
0
Wpisów: 3 427
Wysłane: 11 września 2011 11:51:06
buldi napisał(a):
Myślę POP że powinieneś nieco wychamować z tym afiszowaniem się nienawiścią do obrońców krzyża i zwolenników PISu.
Gdziekolwiek tkwi racja, jezyk nienawiści to tylko język nienawiści i do niczego nie prowadzi.

No dobrze,przez szacunek do Ciebie spróbuję się hamować,choć jak idę przez Krakowskie Przedmieście i jak widzę zdumionych turystów z zagranicy,to po prostu jest mi wstyd jako mieszkaniec W-wy,stąd mam taki stosunek,poza tym nie wiem czy widziałeś tych dziadków z piorunami w oczach,używających niecenzuralnych słów wobec tych,którzy przypatrują się im z uśmiechem...Na pewno nie ma tam milości do bliźniego...salute
A co do sss56-to trudno,jak widzę najpierw pierdoły,a potem uszczypliwości do mojej osoby,to dłużny nie będębootyshake ,zwłaszcza,że w pełni się zgadzam ze Scarrym,że on "nic mądrego nigdy nie pisze"violent1 ,natomiast u Ciebie - bez względu na poglądy polityczne jakie masz-mądrych postów było naprawdę sporo i w pełni zasługujesz na szacunek,szkoda trochę,że mamy skrajnie różne poglądy polityczne,ale trudno,tak widocznie musi być,dla mnie nie jest to przeszkodą...
Edytowany: 11 września 2011 11:58

buldi
0
Wpisów: 5 064
Wysłane: 11 września 2011 12:00:15
Może nie tyle skrajnie rózne poglądy, co skrajnie różny poziom zaufania do obecnie rządzących i skrajnie różna ocenę ich dokonań.
Ja też byłem kiedyś bardziej pro PO, nawet na Nich głosowałem - co z perspektywy czasu oceniam jako błąd - gdyż stopień obłudy jaki widzę w ich wykonaniu nie ma sobie równych wśród wszystkich innych ugrupowan politycznych. Pomijam Palikota bo jego nie traktuje nawet jak karykatury polityka.
Edytowany: 11 września 2011 12:02

sss56
0
Wpisów: 522
Wysłane: 11 września 2011 12:07:44
pop
zacytuj mi i reszcie czytelników słowa którymi cię lub inne osoby obraziłem, a ja zacytuje twoje.

A i przypomnę słowa za które przypuściłeś na mnie atak

Cytat:
wiecie jaki jest szczyt bezczelności ???

Cytat:
Do priorytetów PO należy m.in. likwidacja formularzy podatkowych PIT, obniżenie zasadniczej stawki VAT do 22 proc. w 2014 roku

najlepsze jest to że znajdą się tacy co uwierzą....

niewinna, troszkę żartobliwa krytyka PO

Kiedyś na tym wątku napisałem coś takiego odnośnie fanatyzmu PISowców
Cytat:
Właśnie ten rzekomy fanatyzm jest najzabawniejszy, a może najbardziej żałosny?
Kiedyś, przed poprzednimi wyborami w dość licznym towarzystwie młodych osób stwierdziłem (podczas krótkiej pogadanki politycznej) że na PO nie zagłosuje. I co? I zostałem okrzyknięty pisiorem, (pomimo tego że nie deklarowałem że będę na PIS glosował.
To jest właśnie fanatyzm, zauważcie co u zwolennika PO wywołuje słowo PIS ha ha h a

PS jak bym miał wybierać tylko z tych dwóch partii to bym wybrał PiS z tego prostego względu że to partia bardziej liberalna gospodarczo.

i w pełni się to potwierdziło, do wglądu kilka postów wyżej.
A najzabawniejsze jest to że PISu nie lubię tylko troszkę mniej niż PO
"człowiek jest niewolnikiem swego posiadania..."
"Wszystko jest trudne nim stanie się proste "
Edytowany: 11 września 2011 12:10

noise
0
Wpisów: 280
Wysłane: 11 września 2011 12:17:24
Frog napisał(a):
PIT powinien wynosić 10%. I najlepiej to zrobić metodą obniżenia stawki do 10%. Cała filozofia.

Najpierw ustawiamy optymalny system podatkowy (nie patrząc na UE i na historyczne wydatki). Potem liczymy ile państwo będzie miało z tego pieniędzy, a następnie myślimy jak to wydać.

Niestety wygląda u nas to zupełnie odwrotnie. Najpierw patrzymy ile trzeba wydać, potem maksymalizujemy dochody zaciskając ludziom pętlę (ale tak żeby jeszcze mogli oddychać) a na końcu dopożyczamy ile brakuje. Żenua.

Frogu, ale czemu nie 5%??? Celowo podałem 5% jako coś nie osiągalnego na tą chwilę (Twoje 10% raczej też) a stawki rzędu 12-15% funkcjonują u naszych sąsiadów, więc mam nadzieję że prędzej czy później będą i u nas.
Trzeba jednak pamiętać że narazie mamy garb sztywnych wydatków budzetowych, ciągle ogromny deficyt i podwyższanie podatków - tak więc długa droga przed nami angry3 . Szansą może być mądre wykorzystanie przyszłej dobrej koniunktury (zrównoważony budzet) albo może modny ostatnio termin - "reset systemu" Liar

siekoo
0
Wpisów: 1 746
Wysłane: 11 września 2011 12:36:38
powatpiewam w 'reset systemu', bo niby jak mialby on w rzeczywistosci wygladac? w rzeczywistosci czeka nas (oby!) kilku/nasto letnia ewolucja - powolne przeksztalcenia struktury naszej biurokracji, powolne zmiany przepisow podatkowych, moze z czasem i prawa pracy. najwazniejsza ewolucja musi nastapic w glowach obywateli - zmiana postrzegania roli panstwa w ich zyciu. zeby nie bylo oburzenia na wypowiadane przez polityka slowa typu 'nalezalo sie ubezpieczyc' (autor slow nie z mojej bajki, ale tu akurat sie z nim zgadzam) i w koncu wzieli odpowiedzialnosc za swoje zycie.

co do Palikota - nie uwazam go za karykature polityka. uwazam, ze warto posluchac co ma do powiedzenia, bo mowi rozsadniej od wiekszosci politykow. tak jak KNP to tez jest jakis sposob wyrazenia swojej dezaprobaty dla rzadzacych (i opozycji).
Zawżdy znajdzie przyczynę, kto zdobyczy pragnie...

mrk
20
Wpisów: 1 956
Wysłane: 11 września 2011 14:34:24
siekoo napisał(a):
powatpiewam w 'reset systemu', bo niby jak mialby on w rzeczywistosci wygladac? w rzeczywistosci czeka nas (oby!) kilku/nasto letnia ewolucja - powolne przeksztalcenia struktury naszej biurokracji, powolne zmiany przepisow podatkowych, moze z czasem i prawa pracy.

no właśnie ciężko wyobrazić sobie taki reset systemu, ale jeśli się nic nie zmieni to coś takiego będzie chyba nieuniknione. Chodzi mi o zobowiązania emerytalne. Ludzi w wieku produkcyjnym będzie coraz mniej, emerytów coraz więcej a dziura w zus coraz większa. W końcu przecież skończą się możliwości podnoszenia vat, czy zabierania pieniędzy z ofe. Może nastąpi to za 10, może dopiero za 20 lat, ale jak mówiłem w tej formie system emerytalny musi zbankrutować. Wydaję mi się też, że jeżeli coś zmieniać to teraz, bo im później tym większa będzie dziura zus i ciężej będzie ją załatać. Pisząc o zmianach nie mam na myśli podnoszenia wieku emerytalnego czy likwidowania przywilejów, bo to działania na krótką metę. Jedyna szansa to zmiana całych założeń, czyli każdy oszczędza dla siebie.

Frog
6
Wpisów: 5 488
Wysłane: 11 września 2011 15:45:30
noise napisał(a):
Frogu, ale czemu nie 5%??? Celowo podałem 5% jako coś nie osiągalnego na tą chwilę (Twoje 10% raczej też) a stawki rzędu 12-15% funkcjonują u naszych sąsiadów, więc mam nadzieję że prędzej czy później będą i u nas.

Bo 10% psychologicznie byłbym w stanie znieść jako płatnik podatku. Jest w mojej subiektywnej ocenie wystarczająco wysoki aby pracujący nie traktowali go jako karę za pracę i wystarczająco niski aby zniechęcać do prób jego omijania.

noise napisał(a):
Trzeba jednak pamiętać że narazie mamy garb sztywnych wydatków budzetowych, ciągle ogromny deficyt i podwyższanie podatków - tak więc długa droga przed nami angry3 . Szansą może być mądre wykorzystanie przyszłej dobrej koniunktury (zrównoważony budzet) albo może modny ostatnio termin - "reset systemu" Liar

Nic nie jest na tyle sztywne, żeby nie dało się tego rozluźnić.
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum

v3nom
0
Wpisów: 3 045
Wysłane: 11 września 2011 16:34:30
Frog, kiedyś doszedłem do takich samych wniosków, jak myślałem o podatku belki. Pamiętam, że robiłem sobie wyliczenia odnośnie tego, jaki wpływ na długoterminowy zwrot ma wysokość podatku. 10% to byłoby ok, bo wiadomo, że nikt nigdy tego nie zlikwiduje.

Z mojej strony mogę powiedzieć, że jeśli podniosą ten podatek to wezmę pod uwagę możliwość zabrania zabawek gdzie indziej, bo w Polsce nie muszę inwestować Angel
Klika się i sprzedaje ;-)

SirHoe
0
Wpisów: 708
Wysłane: 11 września 2011 18:24:03
mrk napisał(a):

no właśnie ciężko wyobrazić sobie taki reset systemu, ale jeśli się nic nie zmieni to coś takiego będzie chyba nieuniknione. Chodzi mi o zobowiązania emerytalne. Ludzi w wieku produkcyjnym będzie coraz mniej, emerytów coraz więcej a dziura w zus coraz większa. W końcu przecież skończą się możliwości podnoszenia vat, czy zabierania pieniędzy z ofe. Może nastąpi to za 10, może dopiero za 20 lat, ale jak mówiłem w tej formie system emerytalny musi zbankrutować. Wydaję mi się też, że jeżeli coś zmieniać to teraz, bo im później tym większa będzie dziura zus i ciężej będzie ją załatać. Pisząc o zmianach nie mam na myśli podnoszenia wieku emerytalnego czy likwidowania przywilejów, bo to działania na krótką metę. Jedyna szansa to zmiana całych założeń, czyli każdy oszczędza dla siebie.

z tego co pamiętam z debaty Balcerowicz - Rostkowski to część w ZUS jest całkowicie zbilansowana dla emerytów odprowadzających składki po wprowadzeniu reformy.

co do Palikota, to ma on realne szanse na wejście o sejmu nie tak jak KNP. Ostatni sonadaż dla polskiego radia (kto jak kto, ale radio publiczne by mu nie zawyżało wyników) wskazał na 4%. polecam przemyślenie sprawy oddania głosu w wyborach tym, którzy chcieli głosować na KNP. gość jest ciekawy, bo osiągnął sukces, ma kupę kasy, wie jakie są problemy przedsiębiorców, do tego jak był w PO to starał się w komisji przyjazne państwo coś dobrego zdziałać w kwestiach deregulacji. poglądy światopoglądowe i niektóre wypowiedzi o innych nie koniecznie żyjących politykach pomijam, bo uważam że to jest tylko opakowanie na potrzeby marketingowe i nie jest tak naprawdę ważne.

sss56
0
Wysłane: 11 września 2011 20:19:42
dla zainteresowanych ciekawy artykuł do poczytania, trochę długawy ale warto

rebeliantka.nowyekran.pl/post/...

Cytat:
Profesor prawa Krystyna Pawłowicz alarmuje: w listopadzie ubiegłego roku Prezydent przedłożył Sejmowi projekt Ustawy o zmianie Konstytucji, który jest aktem samolikwidacji odrębności państwowej Rzeczypospolitej i jej inkorporacji do Unii.

Cytat:
Konkluzje końcowe

Ten projekt, gdyby wszedł w życie, realnie odbiera Polsce suwerenność.

Analiza prezydenckiego projektu zmiany obecnej polskiej Konstytucji dowodzi też i potwierdza pogląd, iż akcesja Polski do UE była już w chwili jej dokonywania w 2004 roku sprzeczna z Konstytucją, skoro - jak twierdzą autorzy w uzasadnieniu do obecnego projektu - trzeba teraz "dostosować" Konstytucję polską do naszego członkostwa, m.in. do przyjęcia euro.

To znaczy, że gdy Trybunał Konstytucyjny badał traktat akcesyjny, w którym Polska przecież zobowiązywała się do przyjęcia euro (i TK orzekł wówczas o jego zgodności z Konstytucją), to nie było w Konstytucji żadnych do tego podstaw.

I nie ma ich też dziś, bo dopiero teraz dąży się do ich stworzenia. Traktatem akcesyjnym zgodzono się na przyjęcie w Polsce euro i podporządkowanie NBP unijnej instytucji bankowej, i przekazanie Unii kierownictwa nad polską polityką walutową, chociaż Konstytucja RP wówczas na to nie zezwalała, tak samo nie zezwala dziś, przyznając na stałe tę kompetencję NBP i Radzie Polityki Pieniężnej.
Edytowany: 11 września 2011 20:22

maobab
0
Wpisów: 221
Wysłane: 11 września 2011 21:50:44
pop napisał(a):

A zgadzasz się z takimi mędrkami jak Macierewicz,Sobecka,Fotyga,Rydzyk,Ewa Tomaszewska...? Pytam,bo nawet nie wdając się w szczegóły co mówią,tylko patrząc na ich gęby,to -delikatnie mówiąc- nic mądrego w tych gębach nie widać

Weź wrzuć swoje zdjęcie bo chciałbym zobaczyć jak wygląda mądra gęba.

SirHoe napisał(a):

co do Palikota, to ma on realne szanse na wejście o sejmu nie tak jak KNP. Ostatni sonadaż dla polskiego radia (kto jak kto, ale radio publiczne by mu nie zawyżało wyników) wskazał na 4%. polecam przemyślenie sprawy oddania głosu w wyborach tym, którzy chcieli głosować na KNP. gość jest ciekawy, bo osiągnął sukces, ma kupę kasy, wie jakie są problemy przedsiębiorców, do tego jak był w PO to starał się w komisji przyjazne państwo coś dobrego zdziałać w kwestiach deregulacji. poglądy światopoglądowe i niektóre wypowiedzi o innych nie koniecznie żyjących politykach pomijam, bo uważam że to jest tylko opakowanie na potrzeby marketingowe i nie jest tak naprawdę ważne.

Gdyby Palikot nie zadawał się z lewakami to mógłby być to rozsądny wybór ale lewaki = socjalizm i tyle czyli nic by się nie zmieniło poza dotacją na chłodnie dla rolników blackeye
Edytowany: 11 września 2011 21:56

SirHoe
0
Wpisów: 708
Wysłane: 11 września 2011 22:12:08
lewaki popierają głównie z powodów światopoglądowych. o dotacji na chłodnie się nie rozpisuje ale to jest uwaga jak z tvp3. była chyba 40 minutowa rozmowa z Palikotem na różne tematy, a w wiadomościach w podsumowaniu podali jedną informację wyciągniętą z kontekstu, a mianowicie, że Janusz Palikot popiera legalizację miękkich narkotyków. nie ma jak niezależność mediów.

maobab
0
Wysłane: 11 września 2011 22:19:42
Z tymi dotacjami na chłodnie to taka mała ironia z debaty Palikota z JKM, a o podsumowaniach dziennikarzy to lepiej nic nie pisz bo szkoda klawiatury na tych pismaków bo z dziennikarstwem dużo wspólnego nie mają.
Wiem, że lewaki popierają Palikota z powodu nienawiści do kościoła, zresztą Palikot ma w swojej partii takiego biedronia, a dla mnie popieranie kogoś kto uważa, że marsz niepodległościowy to marsz faszystów jest nieporozumieniem.

pop
0
Wpisów: 3 427
Wysłane: 11 września 2011 22:21:18
maobab napisał(a):
pop napisał(a):

A zgadzasz się z takimi mędrkami jak Macierewicz,Sobecka,Fotyga,Rydzyk,Ewa Tomaszewska...? Pytam,bo nawet nie wdając się w szczegóły co mówią,tylko patrząc na ich gęby,to -delikatnie mówiąc- nic mądrego w tych gębach nie widać

Weź wrzuć swoje zdjęcie bo chciałbym zobaczyć jak wygląda mądra gęba.

A znasz powiedzenie: "NIE DLA PSA KIEŁBASA..."? Zapoznaj się z tym,jak też umów z Sobecką...3some

maobab
0
Wysłane: 11 września 2011 22:39:29
Cytat:
A znasz powiedzenie: "NIE DLA PSA KIEŁBASA..."?

Owszem, znam to jest nazwa protestu na wybory 2011 binky .
Co do Sobeckiej wolę panią Krzywonos naka .

A tak z innej beczki zadziwia mnie niegospodarność naszego rządu z budową stadionów. Jak to jest, że we Włoszech stadion dla Juventusu buduję się za ok. 480 mln zł a u nas stadiony podobnej wielkości buduje się za prawie dwukrotnie większą sumę nie mówiąc o narodowym który kosztuje 1,5 mld zł.
Edytowany: 11 września 2011 22:57

v3nom
0
Wpisów: 3 045
Wysłane: 11 września 2011 23:09:35
Ale milusiński wątek się zrobił 3some

Strzelę jednym z moich ulubionych cytatów Sapkowskiego z książki Narrenturm:

Cytat:
Kościół, karczma, burdel, a w środku między nimi kupa gówna. Oto parabola ludzkiego żywota.

Ja na wybory nie idę, bo sparzyłem się ostatnim razem, jak głosowałem na Bronka. Cała kampania przebiegała pod hasłami, że Kaczyński blokuje reformy i jak PO będzie miało swojego prezydenta, to ruszą z kopyta Liar Jednak po wyborach Tusk powiedział, że żadnych reform nie należy się spodziewać. Byłem głupi, że dałem się nabrać, ale nie mam sobie wiele do zarzucenia, bo jestem jeszcze młody i głupota jest wpisana w moje działania Angel Po za tym jestem człowiekiem poważnym i nie lubię jak ktoś robi ze mnie idiotę. Raz można się dać nabrać...
Klika się i sprzedaje ;-)
Edytowany: 11 września 2011 23:10

siekoo
0
Wpisów: 1 746
Wysłane: 11 września 2011 23:28:37
sss56 - podpisalismy traktat lizbonski, prawda? sam prezydent Kaczynski o niego 'walczyl', choc potem zwlekal z podpisem (moze zrozumial, co wywalczyl). logicznym wobec tego jest zmiana konstytucji (ktora i tak jest srednio sensowna - zwlaszcza z krotkowzrocznym i asekuracyjnym w zamysle podzialem wladzy), zeby odzwierciedlala stan faktyczny. a ten jest taki, ze zgodzilismy sie dostosowac nasze prawa i przepisy do nadrzednych praw i przepisow unijnych - i wcale nie na rzecz Francji i Niemiec, tylko calej Unii, to ze akurat te panstwa sa najmocniejsze wiemy nie od dzisiaj, prawda? dlatego tez przystapilismy do Unii - zeby ulatwic handel, by wzmocnic dodatkowo wiezy NATOwskie, by chronic nasze polskie interesy, nieprawadaz? a bez Niemcow ani Francji, nie byloby zadnej Unii. btw. z kim mamy najwieksza wymiane handlowa? czy aby nie z Niemcami?

tutaj mozna zaczerpnac nieco podstawowej wieczy o historii UE.

puke sie chce od takiego taniego populizmu - jak chocby 'z wyjsciem z Unii za zgoda 2/3 poslow zamiast wiekszosci zwyklej'. psia kostka, ktos tu chyba na glowe upadl przed popelnieniem tego tekstu, chyba nie musze tlumaczyc dlaczego?

szanujmy wzajemnie swoj czas i oczy, i nie obrazajmy inteligencji forumowiczow takimi tekstami Pray
Zawżdy znajdzie przyczynę, kto zdobyczy pragnie...

sss56
0
Wysłane: 12 września 2011 12:09:32
Cytat:
szanujmy wzajemnie swoj czas i oczy, i nie obrazajmy inteligencji forumowiczow takimi tekstami Pray

tutaj link do projektu ustawy,
orka.sejm.gov.pl/Druki6ka.nsf/...$file/3598.pdf

każdy może poczytać, jeżeli czuje się na siłach to przeprowadzić interpretacje. Ja niestety nie jestem prawnikiem więc korzystam z wiedzy innych, ale wnioski wyciągam sam.

tutaj link do źródła poprzedniego tekstu
www.naszdziennik.pl/index.php?...

na dole artykułu jest informacja:
Cytat:
Autorka jest profesorem prawa Uniwersytetu Warszawskiego, członkiem Trybunału Stanu.

Mam nadzieje że ta pani nie obraziła niczyjej inteligencji.

Edytowany: 12 września 2011 12:11

sss56
0
Wysłane: 12 września 2011 13:30:35
i jeszcze coś dla naprawdę mocno zdegustowanych naszą elitą blackeye

http://www.pozycja69.com.pl/ Dancing Angel

noise
0
Wpisów: 280
Wysłane: 12 września 2011 14:30:07
sss thumbright to jest jakieś wyjście, ale ja twardo obstaję przy swojej strategii, czyli oddaję nieważny głos.
Prawda jest taka że duża część wyborców nie ma na kogo zagłosować. Trzeba być ślepym i mieć bardzo krótką pamięć żeby zagłosować na kogoś z obecnej sejmowej czwórki i ich odłamy...Większość głosem chce wybrać mniejsze zło albo głosować negatywnie - przeciw komuś.
Ale jest rozwiązanie...możemy sobie dopisać swoich kandydatów na liście wyborczejthumbright i na nich oddać swój głos . Mój typ to Shrek Angel - jeżeli nie ma szans żeby było normalnie to niech przynajmniej będzie śmiesznie... a przy odpowiedniej skali (głosów nieważnych) może da to myslenia naszym "elitom" politycznym...

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28