pixelg
PANOVA - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

PANOVA [NVA]

AKTUALNY KURS: 13,80 zł (+2,22%) 06-12-2019 16:34
kijekjjk
Wpisów: 336
Wysłane: 9 maja 2009 14:38:38 przy kursie: 17,70 zł
Nikt się nie interesował, więc ja postanowiłem..Whistle
wskaźnikowo niezła,
wykazała wzrost zysku za 2008r
www.bankier.pl/wiadomosc/PA-No...
pomimo bardzo słabego IV kwartału
www.bankier.pl/wiadomosc/PA-No...
Co więcej zamierza skupić akcje
www.gpwinfostrefa.pl/palio/htm...
Cytat:
(..)planuje skupić akcje własne za 5,7
mln zł.
Maksymalna liczba akcji, która może zostać skupiona została
ustalona na 150.000. Skup planowany jest od 13 maja 2009 roku do
30 czerwca 2011 roku.
Minimalna cena za skupowaną akcję została ustalona na 12,2 zł, a
maksymalna na 38 zł.

Sądzę, że warto mieć na oku.Angel
zapraszam do dyskusjithumbup
„Inwestorzy nie planują przegrywać. Przegrywają, bo nie planują”...
"Taka jest moja koncepcja
Tak ja to widzę"

INWESTORQ
Wpisów: 130
Wysłane: 11 maja 2009 07:51:55 przy kursie: 17,70 zł
Witam
mam te akcje czekam na efekty tego skupu przy tym FF i malym na dzis zainteresowaniu walorem tu moze byc calkiem niezly wzrost

kijekjjk
Wpisów: 336
Wysłane: 13 maja 2009 16:04:36 przy kursie: 18,00 zł
chyba nie jest zle..
www.gpwinfostrefa.pl/palio/htm...
ale czy mozna WD prosic o analize?..jest cos niepokojacego?
„Inwestorzy nie planują przegrywać. Przegrywają, bo nie planują”...
"Taka jest moja koncepcja
Tak ja to widzę"

WatchDog
WatchDog PREMIUM
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 603
Wysłane: 13 maja 2009 21:52:59 przy kursie: 18,00 zł
Odwagi! to tylko parę kartek - prosty bilans, małe liczby - dobra spółka by zacząć pierwsze kroki w AF.
Trend przychodów bardzo ładny: wzrosty. W fali sezonowej najlepszy jest IV kwartał i ten był rekordowy, potem I kwartał i też o 1/3 więcej niż przed rokiem. Zysk netto na marży 12%, a to jest obiektywnie dużo. Potwierdzony przepływami. Redukcja zadłużenia handlowego. Kredyt na tym samym poziomie. Poprawa siły finansowej na AAA: stabilna, zdrowa spółka.
Teraz uwagi: alarmująca była ujemna marża handlowa w IV kwartale, ale wcześniej to się też zdarzało. Nie wierzę jednak w zbiegi okoliczności, natomiast w I kwartale marża handlowa jest dodatnia, lecz w ujęciu procentowym sporo mniejsza niż w poprzednich kwartałach. To są jednak koszty wzrostu: jeszcze 2 lata temu zarabiała na czysto 5 mln z przychodów 22 mln, teraz zarabia niecałe 6 mln z przychodów 60 mln zł. Częściowo wynika to także z ujmowania przychodów i kosztów w kontraktach długoterminowych, jednak nie mam zastrzeżeń do zasad przyjętych przez spółkę. Nie kręci, nie kombinuje, robi pieniądze i kontynuuje inwestycje w sektorze handlowym, gdzie kryzys jeszcze nie dotarł i może nawet nie zdąży. Powściągliwość i praca: podoba mi się.

pawul0n
Wpisów: 207
Wysłane: 14 maja 2009 23:03:34 przy kursie: 18,00 zł
chyba sie skusze :)

ast
Wpisów: 1
Wysłane: 4 czerwca 2009 15:19:16 przy kursie: 19,60 zł
Bo warto.
Jesli przebijemy 19,5 - 20,0 zl to jest sporo miejsca na wzrosty.
A moze dodatkowo pomoc rozpoczety skup.

WatchDog
WatchDog PREMIUM
Wysłane: 22 października 2009 00:32:44 przy kursie: 27,00 zł
PANOVA rozpoczyna sezon raportów kwartalnych. Wierzę w jej liczby oraz wierzę w jej słowa, choćby dlatego, że raportuje III kwartał 21 października, czyli dzień po deklaracji CIT, a jeszcze przed VAT. Trzeba dużej odwagi oraz rewelacyjnego porządku w księgowości by zaraportować zamknięty kwartał w tak krótkim czasie.
Jest to oczywiście zasługa tego, że spółka działa prostolinijnie. No i sama jest prosta, powołana do działalności budowlanej, której nie zanieczyszcza innymi. Nową działalność restauracyjną od razu wydzieliła do osobnej spółki.
Ocena przychodów i wyniku nie jest jednak tak prosta jak w detalu, jako że w budowlance rozlicza się kontrakty długoterminowe zakładając, że robota będzie odebrana i zapłacona. Tutaj upatruję sporego ryzyka - pamiętam choć nie mogę teraz znaleźć, że na przykład Carrefour unikał płacenia wykonawcom za swoje obiekty. Tak duży klient (PANOVA buduje teraz dla Tesco, Netto i Kauflanda) zrobi co zechce z wykonawcą, a najpopularniejsza wymówka to "tu jest kabel krzywo i śrubka wypadła więc nie odbieram całości obiektu". Trzeba więc mieć doświadczenie, przełożenie, dobrych prawników i zapas gotówki, żeby w razie takiego - hipotetycznego - wypadku nie wyłożyć się na łopatki.
O wynikach: to był stabilny kwartał w niezłym roku. Spółka podpisała ostatnio szereg sporych kontraktów, o których pisze w raporcie (link na stronie www.stockwatch.pl/gpw/panova.a... ) i musi je sama sfinansować - dlatego mimo sporych bo ponad 23-milionowych zapasów gotówki, planowała emisję akcji. Powinna dać jednak radę z kredytów, bo zadłużenie ma niewielkie, a zdolność sporą. Biznes jest kapitałochłonny i wiąże gotówkę, bo wprawdzie rośnie wartość aktywów i wykazywany jest regularny zysk, to analiza przepływów pokazuje sezonowość rozliczeń i zapotrzebowanie na cash - między innymi dlatego mimo ładnie rosnącej wartości księgowej, nie płaci dywidendy. Tę spółkę trzeba prowadzić ze świadomością tego, że zbyt szybki wzrost może jej zaszkodzić.
Po raporcie wartość księgowa na akcję jest niecałe 20 zł. Proszę samemu zobaczyć, jak blisko siebie układają się wyceny. Natomiast potencjał do ewentualnych dalszych wzrostów i ich fundamentalny zakres należałoby ocenić na podstawie porównania z podobnymi spółkami z sektora budowlanego. Jest ich tam bardzo dużo, choć każda jest inna. Dla mnie sprawność operacyjna PANOVY i jej stabilny wzrost uzasadniają premię rynkową, którą teraz przykłada rynek do wartości księgowej. A nie jest ona wcale droga na tle sektora:
www.stockwatch.pl/Stocks/Secto...
Edytowany: 22 października 2009 00:33

humbak
Wpisów: 32
Wysłane: 7 stycznia 2010 22:09:30 przy kursie: 22,30 zł
witam akcjonariuszy, od dzisiaj płynę z Wami wave
[mam nadzieję, że nie mówię do ściany, bo na wątku jest bym powiedział dość spokojnie :-)]

zalety spółki są znane albo stosunkowo łatwe do poznania, więc chcę wyrazić opinię czego mi tu brakuje od strony fundamentalnej, a mianowicie b. konkretnej strategii rozwoju firmy. jedyne co znalazłem na ten temat to ogólna wzmianka w ost. raporcie: "Spółka planuje dalszy rozwój w zakresie działalności deweloperskiej na własny rachunek aktywnie poszukując i nabywając nieruchomości w atrakcyjnych lokalizacjach na terenie całego kraju". rozumiem, że nawet najbardziej konkretne i ładnie napisane strategie może szlag trafić, plus że znane są plany kolejnych inwestycji (typu galeria w Zamościu), ale chciałbym wiedzieć dokąd zarząd chce prowadzić spółkę w dłuższym okresie i jak chce to zrealizować.

nawiasem mówiąc, spółka nie wydaje się być ulubienicą funduszy, chociaż na mój gust powinno się to niebawem zmienić (zbliżające się rozliczenie kontraktów z tesco i kauflandem, styczeń - luty 2010). przejrzałem ostatnie dostępne sprawozdania kilku MiS-iów, które mają dobry rating, i na koniec VI.09 jedynie dwa miały ją w portfelu.

w załączeniu malunek (kreska dzienna).

http://wstaw.org/d/9cfc

edit: co do zainteresowania funduszy to najwyraźniej zapomniałem o płynności.
Edytowany: 7 stycznia 2010 22:58

vanGaild
vanGaild PREMIUM
Wpisów: 183
Wysłane: 8 stycznia 2010 22:08:20 przy kursie: 23,86 zł
prosty biznes, konsekwentna poprawa wynikow
takze dolaczylem z niewielkim pakiecikiem ...

pozdrawiam współwłascicieli wave

humbak
Wysłane: 11 stycznia 2010 19:18:57 przy kursie: 24,45 zł
dzisiejsze pakietówki: 4313 szt x 23,36.

kwota może nie oszałamiająca, ale zawsze coś.

humbak
Wysłane: 8 lutego 2010 15:37:35 przy kursie: 27,40 zł
w międzyczasie rekomendacje od PKO BP ( stooq.pl/n/?f=303360&searc... ) i BDM ( stooq.pl/n/?f=305199&searc... ).

ja dzisiaj oddałem część pakietu.

pozdrawiam Akcjonariuszy.

WatchDog
WatchDog PREMIUM
Wysłane: 8 lutego 2010 18:27:44 przy kursie: 27,40 zł
Nie no, aż tak źle nie jest, żeby trzeba było linkować po rekomendacje na zewnątrz wave
www.stockwatch.pl/gpw/panova,r...
Zajrzyj, zobaczysz coś, czego nikt nie ma: stopę zwrotu w ciągu 5 seji od wydania rekomendacji (dzięki GreGaz za ten pomysł).

humbak
Wysłane: 8 lutego 2010 19:43:25 przy kursie: 27,40 zł
rzeczywiście małe faux pas z mojej strony. na usprawiedliwienie powiem, że robiłem sobie jakieś malunki (AT) na stooq-u i tak jakoś poszło... Angel

dzięki za 'cynk' o stopie zwrotu po wydaniu reko.

pozdrawiam

addi
Wpisów: 1 100
Wysłane: 27 maja 2010 19:36:58 przy kursie: 37,46 zł
No to dzisiaj spółka o zerowym zainteresowaniu:

kliknij, aby powiększyć

Kurs spółki wyszedł górą z dwumiesięcznej konsolidacji salute

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość