pixelg
KOPEX - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

KOPEX []

AKTUALNY KURS: 0,00 zł (+0,00%)
WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Dołączył: 2008-07-25
Wpisów: 8 584
Wysłane: 17 października 2011 19:36:05 przy kursie: 17,25 zł
Znów ożyło w mediach, więc przyjrzeliśmy się branży górniczej ze szczególnym naciskiem na Kopka - pytając o niego także w na rynku.

Cytat:
- W III kwartale Kopex dalej powinien poprawiać wyniki. Według naszych prognoz EBITDA powinna wynieść 90 mln zł, EBIT 55 mln zł, a zysk netto 31,2 mln zł. W drugim kwartale było to odpowiednio 71 mln zł, 46 mln zł oraz 27 mln zł. Spółka w ostatnich miesiącach informowała o wygraniu kilku znaczących kontraktów i posiada pełen portfel zamówień. Dlatego także kolejne kwartały powinny być dobre dla Kopeksu. Jeśli chodzi o potencjał do poprawy wyników, to Kopex pod tym względem wygląda naszym zdaniem ciekawiej niż Famur. Perspektywy na najbliższy roku dla branży w sektorze górniczym wydają się stabilne. Akcje Kopeksu wyceniamy obecnie 21 zł – ocenia Krzysztof Zarychta, analityk DM BDM.

Prognozowane wyniki oznaczają, że rentowność aktywów i kapitału własnego Kopeksu poprawi się, ale nadal będzie poniżej oczekiwań rynku. 90 mln zł EBITDA za III kw. daje łącznie około 300 mln zł za ostatnie 12 miesięcy. Przekłada się to przy mnożniku EV/EBITDA=7 na wartość kapitałów własnych niemal 1,5 mld zł, czyli równo 20 zł za akcję.


wiadomosci.stockwatch.pl/kopex...

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Dołączył: 2008-07-25
Wpisów: 8 584
Wysłane: 2 listopada 2011 11:50:44 przy kursie: 18,20 zł
Kopex usilnie stara się robić PR, nawet za cenę puszczania dość lekkomyślnych plotek o niby planach budowy własnej kopalni. Próbowaliśmy przycisnąć decydentów, ale odmówili komentarza i odesłali do firmy PRowej, która odpowiedziała tak:

Cytat:
Spółka jeszcze nie ma żadnych konkretnych planów w związku z tą inwestycją. Projekt znajduje się dopiero we wstępnej fazie. Być może więcej szczegółów będzie pod koniec roku – mówi dla StockWatch.pl Michał Wierzchowski z CC Group, który obsługuje medialnie Kopex.

wiadomosci.stockwatch.pl/kopex...

Być może projekt nie jest tylko pożywką podrzuconą mediom, ale z tego co wiem, do kopalni potrzebne są nie tylko maszyny, ale przede wszystkim złoża węgla. Nie mówiąc o górnikach. Tylko rynek zbytu nie wydaje się problemem, bo Kopex już na nim działa - rozlicza się węglem z niektórymi kopalniami, którym dostarcza sprzęt. Po co kupować browar jeśli jest dostęp do piwa?

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Dołączył: 2008-07-25
Wpisów: 8 584
Wysłane: 15 listopada 2011 09:30:19 przy kursie: 18,80 zł
Było pytanie o komentarz do wyników - nasz analityk przygotowuje omówienie raportu i sytuacji spółki.

Niestety zachowanie kurs sugeruje, że są jakieś pozamerytoryczne kwestie, ryzyka nie związane wprost z biznesem spółki, dla których akcje nie mogą obrać kierunku.
Większość indywidualnych odwróciła się od spółki, a ci co mają, nie grają. Obrót niewielki, arkusze dziurawe, nikt już nie wierzy że może być lepiej.

Nasza robota to zobaczyć co mówią liczby. Raport jest na warsztacie.

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl


kurtwallander
0
Grupa: SubskrybentP1
Dołączył: 2010-01-28
Wpisów: 95
Wysłane: 18 listopada 2011 21:23:09 przy kursie: 20,00 zł
zakladam, ze analityk zglebia pozamerytoryczne kwestie i wkrotce mozemy spodziewac sie b.ciekawego omowienia sytuacji ?
przyznam, ze wynik spolki mnie zaskoczyl i mam klopot jak go zinterpretowac na przyszlosc,
pzdr

Szczepan Łangowski
0
Dołączył: 2010-08-01
Wpisów: 446
Wysłane: 20 listopada 2011 23:41:31 przy kursie: 20,00 zł
Omówienie sprawozdania finansowego GK Kopex za Q3 2011

Wyniki trzeciego kwartału GK Kopex bez dwóch zdań lepsze niż te wygenerowane w analogicznym okresie roku poprzedniego. Dynamicznie rosną obroty, jednakże problemem staje się tegoroczny trend w obszarze marż na sprzedaży, przez co grupa z kwartału na kwartał na poziomie operacyjnym zarabia coraz mniej...

Pod względem przychodów GK Kopex wygląda bardzo stabilnie. Sprzedaż od początku roku systematycznie rośnie. 2,5 mld PLN rocznego obrotu jest jak najbardziej realne do osiągnięcia. Poniższe dwa wykresy pokazujące geograficzną oraz segmentową strukturę sprzedaży. Widać wyraźnie, iż dynamicznie rośnie dywizja maszyn przeznaczonych dla górnictwa podziemnego. Jest to trend jak najbardziej uzasadniony. Dobra sytuacja w górnictwie utrzymuje sie, ceny węgla pomimo korekty pozostają na względnie wysokim poziomie poprawiając wyniki kopalń i napędzając procesy inwestycyjne. Duże spadki zanotowała dywizja sprzedaży energii, jednakże tutaj nie ma nad czym płakać ta działalność była nisko rentowna i miała znikomy udział w wyniku grupy. Ciągle głównym rynkiem zbytu pozostaje Polska, po niewielkich spadkach w pierwszym kwartale dynamika obrotu realizowanego z krajowymi odbiorcami systematycznie rośnie, osiągając 13% w ostatnim kwartale (vs. Q3 2010). Całkiem solidnie rośnie sprzedaż do Chin, w trzecim kwartale przekroczyła już znacząco 100 MPLN. Oczywiście tutaj powstaje pytanie czy to dużo czy mało? Biorąc pod uwagę, iż Kopex pozycjonuje się jako globalny gracz wydaje się to ciągle niewiele. Sprzedaż do pozostałych krajów pozostaje ciągle w trendzie pełzającym, martwić może szczególnie niska wymiana z Australią, która jest jednym z najważniejszych rynków na świecie.


kliknij, aby powiększyć


kliknij, aby powiększyć


W obszarze rentowności znacząca poprawa w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego. Spółka poprawiła wynik dzięki efektowi skali, dodatkowo tak jak pisałem przy ostatnim omówieniu na przyzwoitym poziomie utrzymywane są koszty zarządu dzięki czemu udaje się niwelować negatywny tegoroczny trend w obszarze marż na sprzedaży. Tutaj pojawia się największe zastrzeżenie do wyników Kopexu. Po bardzo dobrych pierwszy trzech miesiącach tego roku, wyniki operacyjne w kolejnych kwartałach niestety są coraz gorsze. Pomimo, iż dynamicznie rosną obroty grupa nie potrafi tego przełożyć na zwiększenie zysku. Poniżej wykres z rentownością poszczególnych segmentów, który wyjaśnia powody negatywnego trendu w obszarze rentowności operacyjnej. Od początku roku spada zyskowność głównej dywizji, czyli maszyn dla górnictwa, dodatkowo grupa coraz mniej zarabia na usługach górniczych. Widać wyraźnie, iż konkurencja na rynku jest bardzo agresywna a Kopex zmuszony jest do obniżki cen. Pozytywną informacją jest systematycznie rosnąca rentowność segmentu maszyn elektrycznych i elektronicznych. Realizowane tutaj marże są już naprawdę przyzwoite.


kliknij, aby powiększyć


Na ostateczny wynik duży wpływ mają dodatnie różnice kursowe oraz zysk powstały w wyniku utraty kontroli nad spółką zależną. Po sprzedaży 30% udziałów w Hansen Electric Kopex utracił kontrolę nad tą spółką co spowodowało konieczność zmiany metody rozliczania z metody pełnej na praw własności. W wyniku rozliczenia tej transakcji grupa rozpoznała 23 MPLN zysku. Jest to jednorazowa transakcja, którą dla celów analizy należałoby wyłączyć przez co zysk brutto w ostatnim kwartale spada do 48 MPLN.

W bilansie bez istotnych zmian w porównaniu do ostatniej analizy. Stabilizację potwierdza również rating Altmana, który zatrzymał się w strefie bezpiecznej (BBB). Wyniki na poziomie operacyjnym bez przełożenia na przepływy na działalności operacyjnej. W ciągu trzech kwartałów Kopex wygenerował około 213 EBITDA vs. 18 MPLN nadwyżki gotówki core businessu wykazanego w cash flow. Środki pieniężne grzęzną w kapitale obrotowym, głównie w należnościach. Tutaj Kopex ma problem, ale ten trend po części można wytłumaczyć dynamicznym wzrostem skali działalności która powoduje, iż grupa z kwartału na kwartał coraz więcej fakturuje a gotówka wróci na konto dopiero w następnych miesiącach.

W ostatnim czasie dość głośno było na temat rozwoju pionowego grupy. Kopex planuje budowę kopalni. Oczywiście terminy są dość odległe, rozpoczęcie inwestycji możliwe będzie dopiero w 2013. Tutaj pojawia się pytanie odnośnie realności tego przedsięwzięcia i źródeł jego finansowania. Ciężko nie mieć wrażenia, iż inwestycja akceptowana była na fali bardzo dobrej koniunktury w branży górniczej. Ceny węgla osiągały maksymalne wartości, aktualnie mamy korektę która może być pogłębiona w przypadku europejskiej recesji. Pytanie otwarte jak ten negatywny trend wpłynie na rentowność projektu oraz czy systematycznie rosnący kosztów finansowania nie spowoduje jej dalszego odłożenia w czasie. Co prawda Kopex to podmiot z rezerwami w zdolności kredytowej, jednakże pozyskanie kilkaset mln złotych na dość ekstrawagancki pomysł będzie dużym wyzwaniem dla grupy.

Podsumowując, wyniki Q3 w dalszym ciągu poniżej potencjału. Problem staje się trend w obszarze rentowności. Kopex chciałby być globalnym graczem, jednakże na razie mozolne budowanie pozycji udaje mu się na chińskim rynku, w pozostałych krajach brak sukcesów. Poniżej link do wycen, potencjał do wzrostu bazuje tylko na metodach majątkowych, jednakże sporą część WK stanowi wartość firmy która w dużej mierze nie jest akceptowana przez rynek. Metody dochodowe i mnożnikowe bazujące na EV pokazują, iż tanio już wcale nie jest.

www.stockwatch.pl/gpw/kopex,wy...
Powyższa treść przez 60 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Dołączył: 2008-07-25
Wpisów: 8 584
Wysłane: 10 stycznia 2012 11:17:54 przy kursie: 20,60 zł
Zmiana na stanowisku prezesa Kopeksu.

Cytat:
Marian Kostempski został odwołany z funkcji prezesa zarządu spółki Kopex. Jego miejsce zajmie Krzysztof Jędrzejewski

- Zmiana na stanowisku prezesa zarządu jest zawsze dużym wydarzeniem dla spółki, jej akcjonariuszy, pracowników i kontrahentów. Powstaje wtedy pytanie o powody decyzji i jej wpływ na dalsze funkcjonowanie firmy. Decyzja Rady Nadzorczej, której jako przewodniczący udzieliłem poparcia, jest związana z realizacją strategicznych planów rozwoju Grupy – tłumaczy w przesłanym przez spółkę komunikacie Krzysztof Jędrzejewski, główny akcjonariusz, przewodniczący Rady Nadzorczej oraz przyszły prezes Kopex.

www.ekonomia24.pl/artykul/7061...

Jest możliwość przeprowadzenia wywiadu z nowym-starym prezesem, który jest jednocześnie większościowym akcjonariuszem spółki. Proszę o wrzucanie pytań na wątku do końca dnia.

Bartosz
0
Dołączył: 2008-11-12
Wpisów: 364
Wysłane: 10 stycznia 2012 19:42:46 przy kursie: 20,60 zł
Powitać,

poniżej kilka moich pytań, które chętnie zadałbym prezesowi:

1. Jak prezes ocenia perspektywy rynku maszyn górniczych w długiej perspektywie, mając na uwadze fakt, że występuje trend odchodzenia od węgla jako źródła energii?
2. Jak prezes ocenia perspektywy spółki w konfrontacji z potencjalnymi dużymi złożami gazu łupkowego, którzy w przyszłości może wypierać węgiel jako źródło energii?
3. Czy Kopex ma szanse na zaistnienie na rynku maszyn dla wydobycia gazu łupkowego (kupno licencji, know-how, współpraca strategiczna z firmami z USA)?
4. W jaki sposób Kopex chce poprawiać osiągane marże?
5. Jakie rynki zbytu poza Polską są obecnie dla spółki najważniejsze? Czy są plany wycofania się z jakiś rynków?
6. Jak prezes ocenia perspektywy rynku maszyn dla górnictwa odkrywkowego?


DugHoliday
DugHoliday PREMIUM
0
Dołączył: 2009-12-02
Wpisów: 28
Wysłane: 10 stycznia 2012 20:55:54 przy kursie: 20,60 zł
Witam,

trochę pytań ode mnie:

1. jakiej rentowności możemy się spodziewać w 2012 r i jakiego zysku netto możemy się spodziewać w 2012?
2. co z kontraktem w Indiach?
3. jak realny jest projekt kopalni w Polsce?
4. co z dywidendą za 2011 rok?
5. czy restrukturyzacja jest już skończona i czy istnieją jakieś ciekawe pomysły odnośnie synergii w Grupie między spółkami?
6. jak na chwilę obecną wygląda proces sądowy z Famurem?
7. czy spółka planuje jakieś nowe emisje?
8. czy Prezes jest zadowolony z przejęć dokonanych w ostatnich 4-5 latach, czy wszystkie się udały i dały zamierzone efekty synergii, skali i poprawy efektywności, i rentowności..?


pzdr
Tomasz

konik
0
Dołączył: 2009-01-15
Wpisów: 468
Wysłane: 11 stycznia 2012 20:43:03 przy kursie: 20,16 zł
wiem ze po terminie ale z checia dowiedzialbym sie czy sa jakies sygnaly zainteresowania kopexem ze strony graczy na tym rynku.

czy pan jedrzejewski bylby gotow sprzedac swoje udzialy gdyby pojawilo sie jakies wezwanie.

czy kopex ma realne szanse na przebicie sie na swiatowym rynku czy moze jedyna szansa dla akcjonariuszy na prawdziwe zyski jest przejecie przez wielkich branzy

white_eagle
0
Dołączył: 2008-10-06
Wpisów: 300
Wysłane: 14 stycznia 2012 00:22:13 przy kursie: 20,66 zł
Kopex urosl 14% w 2011 roku. Byl chyba jedna z 16 spolek, ktore byly na plusie w 2011 r. Papier twardy jak skala. warty jest tyle co na rynku, czyli 1,5 mld kapitalizacji. Ale tutaj rozwoj organiczny jest wazny, rynki zagraniczne. W polsce ma dobrego kontrahenta - JSW, ktora kupuje za gotowke wiec polska jest pokryta. Teraz czas na agresywniejsze wejscie za granice
każdy swoim sterem i żeglarzem.


WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Dołączył: 2008-07-25
Wpisów: 8 584
Wysłane: 1 lutego 2012 15:51:07 przy kursie: 23,45 zł
Rozmowa stała się faktem. Pełen wywiad w serwisie Wiadomości SW.

Cytat:
Nie mam żadnych planów zmian zaangażowania w Kopeksie. Nie sprzedam akcji, ale i nie kupię, bo musiałbym ogłosić wezwanie. Na moje inwestycje w akcje spółek, między innymi Kopex, patrzę bardziej przez pryzmat możliwości wpływu na rozwój spółki i realizacji działań mających na celu wzrost jej wartości w dłuższej perspektywie.


wiadomosci.stockwatch.pl/k-jed...

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Dołączył: 2008-07-25
Wpisów: 8 584
Wysłane: 10 lutego 2012 07:15:08 przy kursie: 24,20 zł
Kurs Kopka od pewnego już czasu niepewnie rósł, ale dopiero teraz pojawiły się konkrety, które podsumowaliśmy w porannym Wykresie dnia.


kliknij, aby powiększyć


Omówienie w serwisie Wiadomości SW
wiadomosci.stockwatch.pl/kopex...

Szczepan Łangowski
0
Dołączył: 2010-08-01
Wpisów: 446
Wysłane: 2 marca 2012 08:26:54 przy kursie: 23,50 zł
Omówienie sprawozdania finansowego GK Kopex za 4Q 2011

Raport za 4Q 2011 zaskoczył mnie pozytywnie. Grupa Kopex przełamała negatywny trend w obszarze marż na sprzedaży i w końcu wykazała solidną rentowność. Co ciekawe raport został źle przyjęty przez inwestorów, gdyż oczekiwania rynkowe były zdecydowanie wyższe przez co kurs akcji po publikacji sprawozdania spadł o ponad 5%.

Na początek dwa słowa na temat zmian w grupie, które miały miejsce w czwartym kwartale i spowodowały spore zamieszanie w rocznych danych finansowych za 2010 i 2011. Ze względu na utratę kontroli nad chińską spółką Shandong Tagao, Kopex zmienił sposób konsolidacji tego podmiotu. Do tej pory spółka była ujmowana w sprawozdaniu skonsolidowanym metodą pełną, po utracie kontroli Kopex konsoliduje Shandong Tagao metodą praw własności. Ta zmiana spowodowała konieczność wyłączenia obrotów wygenerowanych przez chińską spółkę w pierwszych trzech kwartałach, przez co GK Kopex straciła „księgowo” ponad 330 MPLN. Ze względu, iż przedstawione w sprawozdaniu dane za 2010 muszą być porównywalne przychody za rok poprzedni zostały również odchudzone o 221 MPLN. Zyski/straty generowane przez Shadong prezentowane są teraz w pozycji udział w zyskach netto jednostek podporządkowanych wycenianych metodą praw własności.

Przy okazji wyłączeń możemy rzucić okiem na wyniki spółki Shandong Tagao wygenerowane w 2010. Przychody ponad 221 MPLN, zysk brutto 1,9 MPLN, czyli rentowność niecałe 1% - słabiutko. Mnie najbardziej zaciekawił poziom zapasów, który na koniec roku wyniósł 184 MPLN co daje rotacje zapasów na prawie 300 dni! Jednym słowem sporo gotówki było zamrożone w „chińskich maszynach”, a po wyłączeniach zdecydowanie poprawiły się wskaźniki rotacji zapasów oraz nieznacznie rentowności grupy.

Wróćmy jednak do analizy bieżących wyników wygenerowanych przez core business. Po wyłączeniach przychody za Q4 oraz cały 2011 są właściwie zbliżone do obrotów w analogicznych okresach roku poprzedniego. W ostatnich trzech miesiącach GK Kopex wygenerowała 630 MPLN obrotu vs. oczekiwania rynkowe na poziomie ponad 700 MPLN. Tą rozbieżności można tłumaczyć zmianą sposobu konsolidacji chińskiej spółki, która dawała grupie ponad 100 MPLN kwartalnego obrotu. Po ich uwzględnieniu sprzedaż Kopexu przebiła oczekiwania rynkowe. Struktura sprzedaży w porównaniu do ostatniego omówienia pozostała bez zmian. Segmentem który generuje zdecydowaną większość obrotu jest górnictwo podziemne. Geograficznie Kopex ciągle sprzedaje najwięcej na krajowym rynku, jednakże zgodnie z zapowiedziami prezesa już w przyszłym roku udział kontraktów zagranicznych powinien być zbliżony do 50%. Jest to plan ambitny szczególnie, iż na koniec 2011 proporcja ta była 67/33 na korzyść rynku krajowego.

Pod względem rentowności w ostatnich trzech miesiącach 2011 zdecydowana poprawa. Grupa mocno pracowała nad poprawą marż na sprzedaży, to wszystko widać w rentowności poszczególnych segmentów. Po słabych trzech kwartałach, Kopex przełamał negatywny trend zyskowności core businessu. Odbudowane zostały marże w głównych segmentach, co pozwoliło na wygenerowanie zdecydowanie wyższego zysku operacyjnego niż 2010. Na minus niestety należy zanotować wzrost kosztów zarządu. 53 MPLN w ostatnich trzech miesiącach nie pozwoliło na osiągnięcie wyniku oczekiwanego przez rynek. Ostateczny zysk w 4Q nie jest już niekształcony jednorazowymi transakcjami, a wykazane 40 MPLN zysku powinno być absolutnym kwartalnym minimum generowanym przez spółkę.


kliknij, aby powiększyć


Analizę bilansu można właściwie pominąć, tutaj nie dzieje się nic niepokojącego. Zadłużenie pozostaje w normie, grupa utrzymuje ok. 150 MPLN gotówki to wystarczający poziom aby płynnie obsługiwać zobowiązania. W cash flow na działalności operacyjnej negatywna niespodzianka, tylko 60 MPLN nadwyżki vs. 220 MPLN w 2010. Gotówka ugrzęzła w należnościach głównie z tytułu udzielonych leasingów. Kopex sporo inwestuje w rozbudowę i modernizację parku maszynowego, wydane 166 MPLN spowodowały sporą dziurę w przepływach na działalności inwestycyjnej.

Podsumowując, dobry kwartał w wykonaniu GK Kopex. Cieszy poprawa marż i odbudowa rentowności core businessu. Pozostaje pytanie czy grupa będzie potrafiła utrzymać ten pozytywny trend? W wolumenie nie widać na razie wielkiego problemu, Kopex na kontrakty na prawie 2 mld PLN, z czego zdecydowana większość przypada na bieżący rok. Pozostaje praca nad dalszą poprawą efektywności i restrukturyzacją operacyjną grupy.

Poniżej link do wycen, który pokazuje iż Kopex jest wyceniany optymalnie. Wartość księgową można właściwie odpuścić gdyż rynek cięgle nie uznaje sporej wartości firmy wykazanej w WNIP.

www.stockwatch.pl/gpw/kopex,wy...
Powyższa treść przez 60 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

k201244
0
Dołączył: 2010-05-13
Wpisów: 187
Wysłane: 26 kwietnia 2012 10:23:40 przy kursie: 19,00 zł
czy poszlo jakies info albo wypuszczono niekorzystny raport dzis?
bo w momencie gdzie zieloni sie na spolkach z szerokiego od +2 do +5 Kopex wali czerwienia na -5.
ktos cos wie?

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Dołączył: 2008-07-25
Wpisów: 8 584
Wysłane: 26 kwietnia 2012 10:29:17 przy kursie: 19,00 zł
Patrz na ESPI... albo zasubskrybuj Alerty w SW. Zwraca się po pierwszej unikniętej wtopie.

Rano było fatalne info awizujące gorsze wyniki kwartalne.

Cytat:
Dbając o wysoką jakość i rzetelność komunikacji z inwestorami Zarząd KOPEX S.A. (Emitent) przekazuje informacje dotyczące spodziewanego wyniku za pierwszy kwartał 2012 r., odbiegającego in minus od wyników osiągniętych w poprzednich kwartałach (również rok do roku) oraz oczekiwań rynkowych zawartych w raportach analitycznych opracowanych przez biura maklerskie.

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...
Edytowany: 26 kwietnia 2012 10:35

k201244
0
Dołączył: 2010-05-13
Wpisów: 187
Wysłane: 26 kwietnia 2012 11:06:32 przy kursie: 19,00 zł
I tak pewnie bym nie zdazyl sprzedac:)
Ale skoro juz spadlo - mozna mniemac, ze to info juz teraz w cenie, wiec 17 maja niespodzianki nie bedzie i spadac dalej nie bedzie, prawda?;-) ;-)

;-)

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Dołączył: 2008-07-25
Wpisów: 8 584
Wysłane: 26 kwietnia 2012 11:15:12 przy kursie: 19,00 zł
Nie namawiam - zaledwie informuję, że jest taka funkcja.
Czasem się zdąży, czasem nie.
Alert przyszedł o 9:20, a jeszcze przez 16 minut trzymała się cena 20 zł.

Cytat:
09:36:32 20,00 0,00 70 28 TRANSAKCJA
09:36:32 20,00 0,00 130 27 TRANSAKCJA
09:35:46 20,00 0,00 370 26 TRANSAKCJA
09:31:25 20,00 0,00 246 25 TRANSAKCJA
09:31:06 20,00 0,00 2504 24 TRANSAKCJA
09:30:01 20,00 0,00 63 23 TRANSAKCJA
09:29:41 20,00 0,00 50 22 TRANSAKCJA
09:29:41 20,00 0,00 883 21 TRANSAKCJA
09:29:41 19,92 -0,40 67 20 TRANSAKCJA
09:29:12 19,92 -0,40 233 19 TRANSAKCJA
09:20:02 20,00 0,00 50 18 TRANSAKCJA

mojeinwestycje.interia.pl/gie/...
Edytowany: 26 kwietnia 2012 11:15

k201244
0
Dołączył: 2010-05-13
Wpisów: 187
Wysłane: 26 kwietnia 2012 11:21:10 przy kursie: 19,00 zł
zgoda, moze by sie zdazylo:)

patrzac szerzej... kurs osuwa sie od dluzszego czasu, pomimo nawet roznych odreagowan na gieldzie/szerokim. chce sie tylko wierzyc, ze informacja jest "rowna" dla wszystkich:)
no nic....teraz juz wszystko w cenie:) zycie toczy sie dalej:)


bankrucik
54
Dołączył: 2011-03-26
Wpisów: 4 316
Wysłane: 26 kwietnia 2012 15:23:58 przy kursie: 19,00 zł
o 14.00 dzisiaj był ogłoszony wyrok w pierwszej części sporu KOpexu z Famurem i..... Kopex przegrał ponad 40 mln złotych , następne może przegrać jeszcze ponad 80 mln zlotych
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Dołączył: 2008-07-25
Wpisów: 8 584
Wysłane: 26 kwietnia 2012 15:43:15 przy kursie: 19,00 zł
Info jest na ESPI

Cytat:
Zarząd KOPEX S.A. (Emitent) informuje, iż w dniu 26 kwietnia 2012 roku Sąd Okręgowy w Katowicach, rozpatrujący pod sygnaturą akt XIII GC 392/09 sprawę z powództwa spółki Famur S.A. w Katowicach przeciwko Emitentowi o zapłatę kwoty 40.261.950 zł tytułem kary umownej, wydał wyrok, mocą którego zasądził od KOPEX S.A. kwotę 40.261.950,00 zł wraz z ustawowymi odsetkami naliczanymi od dnia 13 listopada 2009 r. oraz kosztami procesu w łącznej wysokości 107.217,00 zł. W pozostałej części powództwo zostało oddalone.

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,737 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +169,10% +33 819,23 zł 53 819,23 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło