pixelg
VEDIA - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

VEDIA [VED]

AKTUALNY KURS: 0,04 zł (+0,00%) 17-03-2017 11:00
Kasia Stefanska
Wpisów: 1 238
Wysłane: 21 czerwca 2012 16:21:51 przy kursie: 0,49 zł
No to się naszukałam...

Wydaje mi się, że kluczowy dla rozstrzygnięcia tej sprawy jest MSR 21 "Skutki zmian kursów wymiany walut". W nim zawarte są zasady i wskazane miejsca, gdzie należy takie zmiany odnosić.

Po pierwsze mamy do czynienia z aktywem niepieniężnym, czyli wycenianym inaczej niż gotówka.

Do tego jeszcze ustalam, że NDEL ma inną walutę funkcjonalną niż Vedia. Vedia stosuje PLN. W związku z tym Vedia bierze na siebie ciężar wyceny posiadanych aktywów i udziałów. Teraz kluczowe stają się paragrafy 38 do 50 MSR 21.

Paragraf 39a MSR 21 mówi, że aktywa i zobowiązania bilansu są przeliczane po kursie zamknięcia na dany dzień bilansowy. Czyli mamy wskazanie jednoznaczne, że chodzi o kurs przyjęty do wyceny na dzień zamknięcia roku finansowego.

Znalazłam interpretację, że jest tu wyraźne wskazanie jednego kursu. W mojej ocenie oznacza to, że każdą pozycję bilansową należy wyceniać po tym samym kursie.

Z drugiej strony trzeba pamiętać, że inwestycje w NDEL wyceniane są w Vedii po kursie historycznym (kurs nabycia plus zmiany wartości godziwej). W tym przypadku stosuje się kurs z dnia przeprowadzenia transakcji. Tu zastosowanie ma paragraf 23b MSR 21, który stwierdza to jednoznacznie.

Muszę zaznaczyć, że na tym poziomie jest to dyskusja akademicka. Ile głów tyle będzie interpretacji. Biegły mógł też uznać wyższość innych przepisów nad MSR 21 i wybrać wskazania innych rozporządzeń. Szkoda tylko, że zmienia zdanie w sposób, który istotnie wpływa na zmianę wyniku finansowego a spółka o tym nie informuje na bieżąco. Zachowanie wysoce nieodpowiedzialne.
Chyba tyko tyle mogę od siebie dodać.

W tym momencie mamy już ustalony zysk i potwierdzony przez biegłego rewidenta. Jeśli spółka zatwierdzi to sprawozdanie finansowe, to najprawdopodobniej wynik będzie ostateczny.

rafsty
rafsty PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 2 281
Wysłane: 21 czerwca 2012 16:37:10 przy kursie: 0,49 zł
Ło matko! Sick
Czyli biegły uznał inwestycję w NDEL za aktywa niepieniężne. Tak to rozumieć? To ma sens, jeśli spojrzeć na to biznesowo.
Tak to jest z tymi raportami kwartalnymi. Śródroczne są dla mnie ok, bo coś wnoszą. Ale z tych za q2 i q4, to często tylko zamieszanie się robi. Wyniki między q4, a rocznym hulają po całości.

Kasia Stefanska
Wysłane: 21 czerwca 2012 17:25:29 przy kursie: 0,49 zł
No tak. Aktywa pieniężne to gotówka i ewentualnie inwestycje krótkoterminowe.

rafsty
rafsty PREMIUM
Wysłane: 22 czerwca 2012 14:50:17 przy kursie: 0,50 zł
Ok, dlatego parę postów wyżej zadałem retoryczne pytanie, jak Spółka traktuje tę inwestycję, bo wydawało mi się, że strategicznie, czyli długoterminowo.
No i miałem wrażenie, że Spółka sugeruje, że biegły "wywrócił" im wynik. A wygląda mi na to, że stanowisko biegłego jest w porządku. Czyli albo wcześniej się nie dogadali, albo wyrwali przed orkiestrę. Efekt: nie tyle biegły wyjął im to 900 stówek z wyniku, co oni je tam niepotrzebnie włożyli.
Różnica jest subtelna, ale jest.

Python
Wpisów: 14
Wysłane: 20 lipca 2012 16:56:04 przy kursie: 0,45 zł
Pani Kasiu, mam krótkie pytanie dotyczące omówionych ponad miesiąc temu wyników za IQ. Podkreśla Pani dwukrotnie, że wyniki NEDEl-a nie są już konsolidowane w wynikach VEDII, na co zaleca Pani zwrócić szczególną uwagę. Niestety nie potrafię dostrzec podstaw takiej zmiany w samych raportach Spółki. Spółka co prawda posiada od pewnego czasu mniej niz połowę udziałów (dokładnie 48%) w NDEL, jednakże cały czas uważa ją za spółkę zależną i jej wyniki uwzględnia w raportach. Społka ta jest bowiem w rzeczywistości cały czas kontrolowana przez Vedie oraz osoby z nią związane które posiadają łącznie 60% udziałów w Ndelu, o czym Spółka piszę w swoich raportach.

Odnośnie obligacji oraz kwestii rentowności inwestycji w NDEL, wymaga zaznaczenia, że spółka nie udzieliła NDEL-owi pożyczki stąd przychody z odsetek - na których dotychczasowy brak zwraca Pani uwagę - nie mają prawa znaleźć sie nigdy w raporcie. Vedia przeznaczyła środki w wysokości 4 mln zł jak i środki z emisji na dokapitalizowanie Ndela poprzez podwyższenie jego kapitału zakładowego i objęcie nowych udziałów, które traktuje w raportach jako inwestycję. Spółka ta ma ostatecznie zadebiutowac na NC, dzięki czemu dopiero wtedy będzie możliwa bardziej obiektywna ocena rentowności tej inwestycji, której obecna wycena w raportach równa się wartości wkładu poczynionego przez Vedię i nie uwzględnia wartości samego NDELA jako rozwijającej się spółki, a tym samym tego jak skutecznie spółka wykorzytała powierzone jej środki.

Mając powyższe na uwadze, prosiłbym o aktualizację omówienia wyników lub o ewentualne uwagi do mojego sposobu odczytywania sytaucji spółki, jeżlei to on jest błędny.

empel
Wpisów: 244
Wysłane: 24 lipca 2012 14:22:04 przy kursie: 0,48 zł
A jak cena spadnie poniżej 40 gr to skup wstrzymany? Taka zachęta do zakupu poniżej 40 gr?

skup

Kasia Stefanska
Wysłane: 30 lipca 2012 17:02:34 przy kursie: 0,48 zł
Python napisał(a):
Pani Kasiu, mam krótkie pytanie dotyczące omówionych ponad miesiąc temu wyników za IQ. Podkreśla Pani dwukrotnie, że wyniki NEDEl-a nie są już konsolidowane w wynikach VEDII, na co zaleca Pani zwrócić szczególną uwagę. Niestety nie potrafię dostrzec podstaw takiej zmiany w samych raportach Spółki. Spółka co prawda posiada od pewnego czasu mniej niz połowę udziałów (dokładnie 48%) w NDEL, jednakże cały czas uważa ją za spółkę zależną i jej wyniki uwzględnia w raportach. Społka ta jest bowiem w rzeczywistości cały czas kontrolowana przez Vedie oraz osoby z nią związane które posiadają łącznie 60% udziałów w Ndelu, o czym Spółka piszę w swoich raportach.

Odnośnie obligacji oraz kwestii rentowności inwestycji w NDEL, wymaga zaznaczenia, że spółka nie udzieliła NDEL-owi pożyczki stąd przychody z odsetek - na których dotychczasowy brak zwraca Pani uwagę - nie mają prawa znaleźć sie nigdy w raporcie. Vedia przeznaczyła środki w wysokości 4 mln zł jak i środki z emisji na dokapitalizowanie Ndela poprzez podwyższenie jego kapitału zakładowego i objęcie nowych udziałów, które traktuje w raportach jako inwestycję. Spółka ta ma ostatecznie zadebiutowac na NC, dzięki czemu dopiero wtedy będzie możliwa bardziej obiektywna ocena rentowności tej inwestycji, której obecna wycena w raportach równa się wartości wkładu poczynionego przez Vedię i nie uwzględnia wartości samego NDELA jako rozwijającej się spółki, a tym samym tego jak skutecznie spółka wykorzytała powierzone jej środki.

Mając powyższe na uwadze, prosiłbym o aktualizację omówienia wyników lub o ewentualne uwagi do mojego sposobu odczytywania sytaucji spółki, jeżlei to on jest błędny.

Hej,

Dopiero wróciłam z wakacji, więc temat ogarnę na dniach. Jak wyjdą kolejne wyniki także je zanalizuję.

Mogę jednak od razu odnieść się do pierwszego pytania - kontrola nie oznacza zawsze konsolidacji. Poszukam raportu, w którym Vedia opisała, dlaczego przestała konsolidować NDEL.

Reszta - obiecuję - jak się przyjrzę.

wave

Python
Wysłane: 21 sierpnia 2012 19:17:09 przy kursie: 0,55 zł
Zgłaszam uprzejmą prośbę o omówienie wyników Spółki za 2Q.

pozdrawiam

Kasia Stefanska
Wysłane: 22 sierpnia 2012 18:37:29 przy kursie: 0,55 zł
Analiza wyników spółki VEDIA za 2 kwartał 2012 roku

W monitorze spółki dostępne są aktualne wskaźniki – zapraszam do zapoznania się: www.stockwatch.pl/gpw/vedia,wy...

Wyniki Vedii są bardzo dobre. Widać, że spółka rozwija sprzedaż i bazę produktów. Nie jest to jednak tak różowe, jak by się mogło wydawać. Przede wszystkim za znaczną część rozwoju odpowiada NDEL a do tego niska jest rentowność działalności. W tej analizie odniosę się także do wcześniej stawianych pytań.

Na początek jednak omówienie aktualnych wyników. Przychody wzrosły zarówno w porównaniu do poprzedniego kwartału jak i 2q2011, co widoczne jest na poniższym wykresie:

kliknij, aby powiększyć

Poziom przychodów jest coraz wyższy – wyższy udało się odnotować tylko raz najprawdopodobniej dzięki sezonowości sprzedaży. Dzięki takiemu obrotowi spółka podtrzymuje w raporcie wcześniejsze prognozy. 97 mln PLN przychodów ze sprzedaży rocznie to już duża spółka i zaczyna się robić interesująca.

Niestety jednocześnie równie ładnie nie rosną zyski z działalności. Rozjeżdżające się linie świadczą o stopniowym (aczkolwiek jeszcze niewielkim) spadku rentowności sprzedaży. W tym momencie dochodzi do głosu obawa o fundamenty działalności Vedii. Dystrybucja jest trudną branżą, dystrybutor znajduje się pomiędzy dwoma silnymi stronami chcącymi ograniczyć jego marżę. W podobnej sytuacji znajduje się komputerowy dystrybutor Asbis, którego marża w ujęciu procentowym jest niziutka. Zarobek występuje tylko dzięki realizacji bardzo dużych obrotów. Póki co takich obrotów Vedia jeszcze nie ma.

Dane dotyczące różnych poziomów marży są następujące:

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

Widać na obu rysunkach, że przynajmniej w zakresie generowania coraz większych pieniędzy działalność Vedii stoi w miejscu. Widzę konieczność ciągłej kontroli kosztów – to przede wszystkim. A jeśli taka konieczność pojawia się na tak wczesnym etapie rozwoju spółki, to nie ma ona wolnych środków na rozwój po prostu. Jest duszona przez konieczność ciągłej kontroli i ograniczania wydatków.

Proszę uważać na czytanie jednostkowego bilansu w raporcie, bo brakuje części danych. Pasywa są podane na koniec poprzedniego roku zamiast aktualnego kwartału. W sprawozdaniu skonsolidowanym już nie ma tego błędu. Najważniejszą wiadomością płynącą z bilansu jest dla mnie to, że została już minimalna wartość straty z lat poprzednich do pokrycia. Czyli w ujęciu księgowym Vedia już prawie wyszła na zero i kumuluje wartość dla akcjonariuszy.

Jeśli chodzi o kwestię NDEL, to niestety kwestia jej konsolidacji nie jest jasno w raporcie opisywana. Nigdzie nie jest napisane explicite, jak przeprowadzane są rozliczenia z partnerem chińskim. W mojej ocenie to analizę utrudnia i obraz zamydla. Dowodem tego jest choćby taka informacja:

Zysk brutto skonsolidowany za całe półrocze 2012 roku wyniósł 2 552 kPLN ale udziały mniejszości już 1 561 kPLN. Jak to jest, że mniejszości przypada większość zysku grupy? To oznacza, że rozliczenia z chińskim współinwestorem nie są tak proste, jak się wydają lub jak być powinny. Dodatkowo w raporcie na stronie 13 podano, że zysk netto NDEL wyniósł około 3 mln PLN, z czego prawie połowa przypadła na akcjonariuszy większościowych. Trochę nie zgadza się to ze skonsolidowanym rachunkiem wyników całej grupy kapitałowej Vedia.

Składa się na to także w mojej ocenie błędna prezentacja rachunku wyników, którą po raz pierwszy opisałam w analizie raportu kwartalnego z dnia 15 lutego 2012 (analiza za 4 kwartał 2011 roku). Chodzi o to, że spółka zdaje się konsolidować całą działalność NDEL ale tylko do poziomu zysku brutto. Już bowiem zysk netto, wykazany później w kapitałach własnych, jest pomniejszony o udziały mniejszości. Nie widzę w tym logiki i nie widziałam, aby jakakolwiek inna spółka tak prezentowała działalność skonsolidowaną.

Nie zgodzę się więc ze stwierdzeniem, że Vedia konsoliduje NDEL. Ma w niej udziały większościowe, wykazuje jej przychody w swoich ale wyliczenie zysku i przydział kosztów oraz opcje na możliwe przesunięcia w udziałach gmatwają ten obraz.

Co do zasilenia kapitału obrotowego w NDEL finansowanego obligacjami, to już wyjaśniam. Chodziło mi o to, że dofinansowanie służyło zwiększeniu obrotów NDEL. Faktycznie zostało ono przeprowadzone za pomocą operacji na udziałach. Tu mi wyszedł skrót myślowy, za który przepraszam.
Ocena inwestycji w NDEL nie nastąpi w mojej ocenie szybko. Ta spółka rozwija się dość prędko, jej obroty stanowią obecnie znaczną część obrotów całej grupy kapitałowej Vedia. Po jej wydzieleniu ze struktur mogłoby się nagle okazać, że sama Vedia już nie jest tak ciekawą spółką jak wspólnie z NDEL-em.

W razie wszelkich pytań zapraszam!

>> Więcej analiz najnowszych
raportów finansowych jest tutaj

Powyższa treść przez 60 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

Python
Wysłane: 23 sierpnia 2012 09:25:51 przy kursie: 0,57 zł
Kolejne zamówienie

Z wyliczeń wynika, że na chwilę obecną spółka w tym roku spokojnie pobije zeszłoroczne wyniki przychodów (około 47 mln), albowiem suma już wykazanych przychodów (31 mln zł) oraz wartości otrzymanych zamówień, na poczet których zostały wpłacone już depozyty, przekracza łącznie 70 mln zł, a mymy dopiero połowę sierpnia...

Tradycyjnie, najwieksze przychody spółka odnotowuje w IIIQ i IVQ.

W mojej ocenie, przy utrzymaniu dotychczasowej rentowności, spółka ma realne szanse aby zysk netto w tym roku zbliżył się do 3 mln zł.

Olbrzym21
Wpisów: 3
Wysłane: 18 października 2012 13:12:19 przy kursie: 0,72 zł
Vedia opublikowała na swoim kanale Youtube film prezentujący spółkę. W filmie przedstawiona została fabryka (Smart Blue) należąca do New Dragon Electronics, przeprowadzono wywiady z prezesem spółki i dyrektorem sprzedaży oraz przedstawiono znane już wcześniej cele i plany spółki.

Edytowany: 18 października 2012 15:33

Kasia Stefanska
Wysłane: 3 grudnia 2012 01:51:05
Analiza wyników spółki VEDIA za 3 kwartał 2012 roku

Postaram się odpowiedzieć na pytanie, z czego wynika spadek kursu po publikacji raportu. W razie braku satysfakcji z tego proszę o komentarz – poszukamy dalej.

Jak zwykle na początek wykres z działalnością operacyjną:

kliknij, aby powiększyć

Za ostatnie 4 kwartały przychody oscylują wokół zbliżonego poziomu. Są kwartalne wzrosty i w następnym należy się spodziewać przedświątecznej gorączki. Nie ma jednak śladu po stałych wzrostach widzianych w 2011 roku. Trzeba jednocześnie zaznaczyć, że w samym 3q2012 Vedia miała stratę na sprzedaży w ujęciu jednostkowym. Wynik uratowała działalność grupy kapitałowej.

W raporcie padło zdanie, jakoby spółka w trzecim kwartale wypracowała 45 mln PLN przychodów skonsolidowanych. To nie jest prawda, ponieważ są to dane za wszystkie 3 kwartały w ujęciu zakumulowanym. W całej analizie Vedia odnosi się z resztą do wyników zakumulowanych podkreślając znaczące wzrosty w porównaniu do ubiegłego roku. Nie wyjaśnia jednak tego, co stało się na przestrzeni 2012.

Asortyment jest poszerzany, jednak póki co bez szczególnych nowości. Wydawało mi się też, że istotne znaczenie dla tego biznesu ma współpraca z dystrybutorami, o której jednak nie wspomniano. Konkurowanie ceną lub jakością też się w przypadku Vedii nie sprawdzi, można się pozycjonować gdzieś pomiędzy iPadem a tanimi i słabymi produktami – dlatego nie wiem, czemu Vedia usilnie czepia się tego stwierdzenia. W tym, co spółka opisuje jako swoją strategię lub szczególne osiągnięcia nie widać źródła oczekiwanych wzrostów.

Wydawało mi się, że nadszedł już czas, aby chińska spółka zależna zaczęła generować większe przychody i zyski. Powinny być widoczne także wyniki komercjalizacji badań nad nowymi rozwiązaniami, które kapitalizowane są na wartościach niematerialnych i prawnych. Na koniec 3q2012 jest ich już 1,4 mln PLN. Niedługo, po zakończeniu prac finansowanych z konkursów, dojdą kolejne.

Pojawiło się w raporcie zdanie, że łączna wartość zamówień w NDEL na 2012 rok wynosi aż 8 mln USD, czyli jakieś 25 mln PLN do rozpoznania w ostatnim kwartale roku. Jeśli to się faktycznie wydarzy i przychody te osiągną rentowność na poziomie za ostatnie 4 kwartały, to możliwe jest rozpoznanie dodatkowego zysku netto w wysokości zatrważającej sumy 575 kPLN. Bo rentowność całej działalności Vedii jest bardzo niska. W związku z tym obniżono prognozy na 2012 rok do całkowitej kwoty 69 mln PLN ale jednocześnie założono wzrost rentowności, który moim zdaniem jest mało prawdopodobny.

Może być tak, że Vedia powielać będzie strategię rosnących przychodów przy bardzo niskiej rentowności w ujęciu procentowym. Jeśli sprzedaż będzie rosła, to za jakiś czas powinna pojawić się istotna masa zysku. Wydaje mi się, że spadki mogą wynikać po prostu z dużo większych oczekiwań wobec spółki, których ta póki co nie dowozi.

Tymczasem w monitorze spółki na
www.stockwatch.pl/gpw/vedia,wy...
wskaźniki dają niedowartościowanie. Jest to wynik ostatnich spadków także. Trzeba jednak pamiętać, że w ostatnim kwartale większość spółek działających w tym modelu i z takimi produktami ma żniwa. Widać te będą gorsze od oczekiwań.

>> Więcej analiz najnowszych
raportów finansowych jest tutaj

Powyższa treść przez 60 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

Mindov
Wpisów: 4
Wysłane: 10 grudnia 2012 14:45:13 przy kursie: 0,56 zł
Dzień dobry wszystkim, korzystając z okazji znalezienia forum zawierającego bardziej ode mnie doświadczonych ludzi, chciałbym się nieco dokształcić, a konkretniej zrozumieć dwa aspekty raportu za trzeci kwartał:

1. Porównałem raporty grupy: półroczny i za trzeci kwartał. Drugi kwartał kończył się zyskiem, a strata z lat ubiegłych wynosiła 30 567,06 zł, zaś na koniec września już 177 781,96 zł. Nie wiem,jak rozumieć ten fakt. Dlaczego strata z lat ubiegłych rośnie o kilkaset procent w trakcie kwartału?

2. Zysk brutto GK Vedia dzieli się w proporcji 60:40 na zysk mniejszości i zysk netto. Jak zakładam, zyski te biorą się głównie z NDEL. Ale wtedy Vedia, mając 48% NDEL, brałaby tylko 40% jego zysków. Czego tu nie rozumiem?

Jakby ktoś akurat miał wolną chwilę żeby mnie oświecić, będę zobowiązany.

Pozdrowienia,
Mindov

Kasia Stefanska
Wysłane: 10 grudnia 2012 19:27:47 przy kursie: 0,56 zł
Cześć,

1. Raport za 3q2012 nie zawiera wyjaśnienia wprost tej różnicy. Spółka nie zamieszcza tabeli zmian w kapitale własnym. Nie znam więc uzasadnienia. Może być tak, że Vedia zmienia dane za lata poprzednie lub kombinuje na konsolidacji, co wiąże się także z drugim Twoim pytaniem. Możesz napisać do spółki, żeby udostępnili Ci taką tabelę lub przynajmniej odpowiedzieli na pytanie.

2. Zysk brutto nie dzieli się na zysk mniejszości i zysk netto. Zysk netto powstaje po pomniejszeniu zysku brutto o podatki. Dlatego to nie do końca tak. A propos rozliczeń proponuję Ci przejrzenie starszych analiz sprawozdań i raportów kwartalnych. Wcześniej już odbywała się na ten temat dyskusja.

salute

rafsty
rafsty PREMIUM
Wysłane: 10 grudnia 2012 19:56:28 przy kursie: 0,56 zł
Kasia ma rację.
1) Nie dwiesz się tego, jeśli nie zobaczysz zestawienia zmian w kapitale. Dopiero tam będzie widać, co zrobili. To może być jakieś przeniesienie kwot pomiędzy pozycjami (nie pytaj po co). Albo korekta wyniku poprzednich okresów.
2) Jeśli spółki w Grupie handlują pomiędzy sobą, to w ogóle jest bigos. Ogólnie rzecz biorąc liczy się zysk całej Grupy, potem wynik mniejszości, a z tego w zasadzie wypadkową jest zysk większości. Ciężka sprawa do uzgodnienia bez szczegółowego wglądu w tzw. consolidation schedules.

Mindov
Wysłane: 12 grudnia 2012 19:52:27 przy kursie: 0,54 zł
Dziękuję za Wasze odpowiedzi, trochę mi rozjaśniły.

Spieszę dodać, że podział zysku brutto na zysk mniejszości i zysk netto mnie również wprawił w zdziwienie, stojąc w sprzeczności z moją wiedzą. Ale jeśli jest to zbieg okoliczności, to bardzo dokładny. Oto cytat ze str. 14 raportu za III kwartał.

Cytat:
Zysk/(Strata) brutto 3 263 554,18
Zyski (straty) mniejszości 1 960 835,99
Zysk/(Strata) netto 1 302 718,19

Dziwne.

Python
Wysłane: 13 grudnia 2012 10:14:26 przy kursie: 0,54 zł
Możliwe, że się mylę ale wydaję mi się, że wskazany przez Ciebie podział jest wynikiem skonsolidowanym netto grupy Vedii, na który składa się nie tylko 48% zysku z NDELA ale także wynik Vedii S.A. jednostkowy (w tym przypadku strata)oraz symboliczna strata/zysk na VEDIA HK (100% własność Vedii).

Stąd jeżeli uwzględnimy że 52% zysku netto NDELA (zysk mniejszości) to 1 960 835,99 zł, oznacza to że pozostałe 48% przypadające na Vedie z NDELA to około 1 810 002,45 zł. Dodając do tego wynik samej Vedii S.A. (czyli stratę w wysokości - 531 092,33 zł) wychodzi nam ostateczny wynik netto przypadający na akcjonariuszy Vedii S.A. w wysokości 1 278 910 zł - czyli po uwzględnieniu wyniku Vedia HK, którego nie znamy, wynik się zgadza. Tak więc proporcja udziałów w zyskach z NDELA 48/52 jest zachowana.

Mogę jedynie dodać, że strata Vedi S.A. wynika głównie z kosztów obsługi obligacji, a 4Q przeważnie był udany dla Vedi S.A. Mając na uwadze, że obecne obligacje zapadają w czerwcu 2013 a Zarząd zamierza je zrolować, można oczekiwać, że z uwagi na większą wiarygodność spółki oraz NDELA (który poręcza te obligacje)koszty odsetek będą w następnym roku trochę mniejsze.

Generalnie strata Vedi S.A. nie powinna się powiększać, a zysk NDELA będzie się zwiększać, co będzie prowadzić do sytuacji, w której ta rzeczywista proporcja na wyniku netto skonsolidowanym będzie przybliżać się coraz bardziej do tych 48%.

Jeżeli coś pomyliłem proszę o poprawkę.

Mindov
Wysłane: 13 grudnia 2012 16:28:02 przy kursie: 0,54 zł
Sensownie pomyślane, Python, choć osobiście spodziewałbym się delikatnie ujemnego wyniku na Vedii HK, jako że - o ile dobrze pamiętam - nie prowadzi ona już działalności, a wciąż ponosi nieznaczne koszty funkcjonowania. W każdym razie dziękuję za odpowiedź.

gucio
Wpisów: 314
Wysłane: 5 stycznia 2013 23:52:07 przy kursie: 0,50 zł
W wyniku transakcji nabycia 22 listopada 2012 roku akcji na rynku NewConnect Pan Paweł Świderski posiada 1 346 975 akcji Emitenta, stanowiących 6,35% kapitału zakładowego
www.stockwatch.pl/komunikaty-s...
Cytat:
...Pana Pawła Świderskiego, w którym poinformował o przekroczeniu progu 5% ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy Emitenta.

Po tym komunikacie kurs skoczył do 0,65 i niestety ciągle spada.Spółka chyba nie dba o akcjonariuszy bo ostatnio brak jakichkolwiek informacji o aktualnej działalnosci,planach itp.Może przesadziłem bo działalnosc prowadzą nawet wprowadzają nowe produkty ale czy mają jakieś zamówienia? O współpracy z Chińczykami poza prezentacją nic nie wiadomo.Mamy początek roku więc może spółka poda jakieś ciekawe informacje dla inwestorów.
Edytowany: 6 stycznia 2013 11:55

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Wpisów: 9 823
Wysłane: 6 stycznia 2013 11:56:54 przy kursie: 0,50 zł

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
3 4 5 6 7 8 9 10 11 12