pixelg
SUNTECH - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2

SUNTECH [SUN]

AKTUALNY KURS: 0,72 zł (-4,00%) 01-06-2020 10:00
martinezo
Dołączył: 2008-11-23
Wpisów: 498
Wysłane: 25 sierpnia 2009 14:04:41 przy kursie: 0,72 zł
http://www.suntech.com.pl/

Bardzo przyszłościowa branża. Myślę, że przez najbliższe kilka lat spółka będzie miała sporo pracy. Jej produkty pozwalają na zautomatyzowanie, uproszczenie i przyspieszenie pracy i działania firm, więc myślę że wytworzy się jakiś trend na wdrożenia tego typy produktów. Zresztą, bez systemu billingowego ciężko funkcjonować, o ile w ogóle można, nowoczesnemu przedsiębiorstwu telekomunikacyjnemu.

Większość informacji stąd: suntech.pl/pdfy/inwestorzy/Sun...

Debiut na NC - 2.10.2008
Free flot... mały, co nie jest zbyt fajne. Udziały posiadają praktycznie tylko założyciele firmy + Artur Tomaszewski, który dołączył później. Firma powstała w 1995 roku jako spółka z o.o., więc już trochę istnieje na rynku.


kliknij, aby powiększyćSuntech specjalizuje się w tworzeniu i wdrażaniu zaawansowanych systemów informatycznych dedykowanych dla operatorów telefonii komórkowej, wirtualnych, triple play, oraz usług szerokopasmowych.
Produkują oprogramowanie klasy BSS / OSS3, czyli rozwiązania wspierające działalność operacyjną i biznesową operatorów telekomunikacyjnych. Rozwiązania te obejmują strategiczne funkcje w zakresie obsługi i rozliczania klientów, rozliczeń międzyoperatorskich, inwentaryzacji (paszportyzacji), zarządzania i planowania rozwoju sieci telekomunikacyjnej oraz zarządzania procesami biznesowymi, czyli w skrócie między innymi billing i zarządzanie siecią.

Podstawowe źródła przychodów
:

- Sprzedaż licencji własnych udzielanych klientom na korzystanie z produktów Spółki. Licencje sprzedawane są zarówno do nowo pozyskanych operatorów jak i obecnych klientów wraz z rozwojem ich potrzeb. Ze względu na powtarzalność sprzedaży licencji na ten sam produkt przy minimalnym wzroście kosztów własnych, wzrost poziomu ich sprzedaży ma bezpośredni wpływ na wzrost zyskowności Spółki.
- Sprzedaż usług wdrożeniowych - obejmuje doradztwo, zaawansowane analizy procesów biznesowych, przystosowanie oprogramowania do potrzeb klienta, instalację i integrację, migrację danych oraz szkolenia. Sprzedaż specjalistycznych usług wdrożeniowych, jest każdorazowo ściśle powiązana ze sprzedażą produktu.
-Sprzedaż usług serwisu systemów - opłaty z tytułu standardowego serwisu stanowią pewien procent wartości sprzedanych licencji i są powtarzalnym stałym źródłem przychodów. Standardowy serwis obejmuje usuwanie błędów oraz usterek występujących w trakcie eksploatacji systemów. Dodatkowo oferowane są płatne rozszerzone opcje serwisowe - serwis 24h, aktualizacja oprogramowania, wsparcie w zakresie administrowania systemami. Serwis systemów jest w praktyce obligatoryjną częścią każdej sprzedaży oprogramowania Spółki.
- Outsourcing systemów - polega na udostępnieniu systemów w oparciu o stałe ryczałtowe opłaty za dzierżawę licencji oraz usługi wdrożeniowe i serwisowe. Taki model zwiększa dostępność rozwiązań Spółki w segmencie rynku mniejszych klientów, ponieważ eliminuje wstępne, wysokie nakłady inwestycyjne i rozkłada je na większą liczbę długookresowych płatności.

Spółka korzysta również z dotacji z tytułu prowadzonych prac badawczo rozwojowych - w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka do roku 2013. Dotacje księgowane są jako przychody pozaoperacyjne.

Oferują trzy główne linie produktowe dla sektora telekomunikacyjnego: Billing&CRM, Network Inventory oraz Business Process Management (Workflow).
Billing & CRM – nowoczesna platforma informatyczna, kompleksowo wspierająca działalność operatorów telekomunikacyjnych w zakresie pozyskiwania, obsługi i rozliczania klientów operatora oraz wspomagająca rozliczenia międzyoperatorskie. Rozwiązanie posiada skalowalną i otwartą architekturę, zapewniającą elastyczne dostosowanie się do specyficznych wymagań operatorów. Produkt umożliwia obsługę działalności na wszystkich rynkach usług telekomunikacyjnych: telefonii stacjonarnej, komórkowej, usług internetowych, telewizji kablowej oraz dostawców treści. Podstawowa funkcjonalność systemu pozwala operatorom:
- definiować i rozliczać wszystkie typy usług w ramach jednego rachunku,
- elastycznie łączyć usługi w dowolną liczbę produktów, pakietów, zestawów promocyjnych oraz zarządzać cyklem ich życia,
- stosować złożone metody i algorytmy rozliczeń, w zależności od wybranego kontekstu – rodzaju klienta, pory dnia, ilości połączeń itp.,
- rozliczać wszystkie oferowane usługi, zarówno w trybie pre-paid, jak i post-paid,
- w sposób automatyczny generować profilowane oferty dla klientów,
- sprawnie i bezbłędnie przeprowadzić proces podpisywania umów i zlecanie aktywacji usług,
- automatycznie aktualizować profile klientów i przynależność do grup segmentacyjnych na podstawie historii zakupu usług i korzystania z nich,
- udostępniać pracownikom obsługi klienta wszystkie istotne informacje o kliencie i wykorzystywać każdy kontakt z nim do promocji sprzedaży.
Network Inventory – system inwentaryzacji zasobów sieci telekomunikacyjnej, zarządzania jej konfiguracją oraz planowania rozbudowy sieci. Poszczególne moduły rozwiązania wspierają najbardziej istotne procesy operatora związane z eksploatacją sieci, zmianami konfiguracji i sprzedażą nowych usług. Produkt kompleksowo obejmuje pełną informację o zasobach sieci i świadczonych na jej bazie usługach. Narzędzia do planowania, stanowiące integralną część rozwiązania, zapewniają optymalny proces projektowania rozbudowy infrastruktury telekomunikacyjnej. W wersji podstawowej system pozwala operatorom:
- ewidencjonować świadczone usługi z odniesieniem do wymaganej przez nie infrastruktury,
- prezentować i przechowywać informacje na temat wszystkich typów sieci (szkieletowych, magistralnych, dostępowych) oraz działających w nich urządzeniach i usługach,
- ewidencjować informacje dot. poszczególnych warstw sieci oraz zależności między nimi
- prezentować elementy infrastruktury telekomunikacyjnej w przestrzeni na podkładach map cyfrowych, rzutów budynków, planów pomieszczeń itp.,
- ewidencjonować wewnętrzną strukturę elementów sieci i urządzeń telekomunikacyjnych, ich bieżącą konfigurację, pojemność itp. (schematy urządzeń, rysunki techniczne itp.),
- przechowywać informacje o tym, do kogo należą poszczególne elementy infrastruktury telekomunikacyjnej i powiązane z nimi informacje o procedurach postępowania i osobach odpowiedzialnych,
- realizować szczegółowe projekty rozbudowy sieci w oparciu o aktualną wiedzę o jej stanie,
- prezentować na mapach skutki i zasięg awarii i dystrybuować je do innych systemów.
Business Process Management (Workflow) - rozwiązanie wspierające zarządzanie przebiegiem procesów biznesowych w firmach telekomunikacyjnych. Produkt umożliwia automatyzację procesów i zarządzanie ich scenariuszami. Wspomaga wykonywanie poszczególnych zadań oraz udostępnia dane na potrzeby raportowania i analizowania działalności operacyjnej. System może być stosowany bez względu na rozmiar firmy, pole jej działania, wielkość ruchu czy oferowane usługi.
Elektroniczna bankowość (TeleKonto) – kompleksowe rozwiązanie pozwalające instytucjom finansowym na stworzenie uniwersalnej i elastycznej platformy elektronicznej komunikacji z klientem. System ten oferuje możliwość elektronicznej obsługi wszystkich grup klientów w bardzo szerokim zakresie produktów (bankowość, inwestycje, ubezpieczenia). Rozwiązanie to obejmuje:
- TeleKonto Plus - system bankowości elektronicznej przeznaczony do obsługi klientów korporacyjnych
- TeleKonto Plus Voice - system bankowości głosowej
- TeleInwestor - system internetowych inwestycji giełdowych
- System Prezentacji i Płatności Rachunków (EBPP).

Polscy konkurenci w najbardziej znaczących dla firmy produktach to:
- dla Billing i CRM - Comarch, Altar
- dla Network Inventory - Globema, Rector

Czołowe międzynarodowe firmy oferujące podobne rozwiązania na skalę globalną:
- dla Billing i CRM - Amdocs, Portal, Comverse, Comvergys, Intec
- dla Network Inventory - Cramer(Amdocs), Telcordia, Metasolv(Oracle), Smallworld(General Electric), Netcracker, Incatel(Comptel)Powoli do celu

czajnik
Dołączył: 2009-04-07
Wpisów: 129
Wysłane: 5 listopada 2009 15:21:44 przy kursie: 0,59 zł
www.parkiet.com/artykul/26,864...

Od 3 listopada pracownicy Suntechu mogą się zapisywać na maksymalnie 0,82 mln nowych akcji po 0,5 zł.
Od poniedziałku 9 listopada akcje Suntechu będą mogli kupić również inwestorzy zewnętrzni. www.parkiet.com/artykul/26,864...
Cena emisyjna jest chyba wyższa o 5gr?
Kolejna ,chyba nieco zapomniana spółka informatyczna posiadająca biuro w Stanach Zjednoczonych. Debiut w ubiegłym roku niezbyt udany ale teraz po ewentualnie udanej emisji akcji nareszcie będzie mogła realizować swoje plany. Po debiucie w ubiegłym roku spółka zebrała około jednej trzeciej planowanych środków (ok. 1mln zł zamiast 3mln zł). W przypadku znalezienia chętnych na wszystkie swoje akcje nowej emisji spółka będzie mogła dokonczyć planowane od dawna inwestycje, miedzy innymi otwarcie swoich placówek w Europie Zachodniej. Spółka dotychczas nie przedstawiła (albo nie znalazłem za co z góry przepraszam)) prognozy wyników finansowych na rok 2009 natomiast prezes Piotr Saczuk powiedział w kwietniu br, że "chcielibyśmy, by nasz zarobek był zbliżony do wypracowanego w 2007r.", który wyniósł 1.18 mln zł.

dobryz
Dołączył: 2008-11-18
Wpisów: 23
Wysłane: 6 listopada 2009 07:28:32 przy kursie: 0,59 zł
v-ce prezes zarzadu sypie akcjami systematycznie powyzej 0,5 pln..znalazl sobie dodatkowe zrodlo dochodu?


martinezo
Dołączył: 2008-11-23
Wpisów: 498
Wysłane: 24 maja 2010 16:19:17 przy kursie: 0,58 zł
Cytat:
48 pracowników Suntechu objęło wszystkie oferowane dla nich akcje w ramach programu motywacyjnego. Płacili wyższą cenę niż wynosi kurs giełdowy

www.parkiet.com/artykul/26,931...

Powoli do celu
Edytowany: 24 maja 2010 16:20

Bigben
Dołączył: 2010-05-12
Wpisów: 37
Wysłane: 25 maja 2010 00:35:38 przy kursie: 0,58 zł
całkiem niedawno rozpocząłem swoja przygodę z giełdą i między innymi kupiłem akcje tej spółki czytając gdzieś że firma z przyszłością itp, czy ktoś może napisac cos więcej na ich temat bo do dzisiaj to niewiele można było poczytac o tej spółcehappy11 Z góry dzięki
Cytat:
Sięgaj gdzie wzrok niesięga

Bigben
Dołączył: 2010-05-12
Wpisów: 37
Wysłane: 7 czerwca 2010 23:20:00 przy kursie: 0,63 zł
no to dzisiaj ładne odbiciehello1 , ciekawe co dalej?
Cytat:
Sięgaj gdzie wzrok niesięga

maxboast
Dołączył: 2009-08-05
Wpisów: 223
Wysłane: 12 czerwca 2010 10:09:44 przy kursie: 0,59 zł
Dalej to mi wygląda na korektę wybicia i dalszy ruch wzrostowy. W poniedziałek powinna być odpowiedź czy będzie gwałtowny czy może powolny i systematyczny - bo co do tego nie mam osobiście wątpliwości czytając coraz lepsze informacje dochodzące ze spółki. Już sam fakt zakupu akcji przez pracowników po cenie 10% wyższej od obecnej pokazuje kierunek w perspektywie bliższej lub dalszej przyszłości (patrząc na wykres można przypuszczać że raczej bliższej).

martinezo
Dołączył: 2008-11-23
Wpisów: 498
Wysłane: 4 stycznia 2011 15:19:14 przy kursie: 0,73 zł
www.tvncnbc.pl/suntech-w-nowej...

Ciekawe info, jednak znane już na koniec grudnia.

newconnect.pb.pl/2343314,82818...

Cytat:
Zarząd Spółki Suntech S.A. z siedzibą w Warszawie informuje, iż w dniu 28.12.2010 r. otrzymał umowę od firmy Airspan, której przedmiotem jest rozbudowa Centralnego Punktu Sieci i przeprowadzenie integracji zasobów technicznych, takich jak stacje bazowe, serwery, routery, itd. dla Milmex, operatora
nowej, wieloregionalnej sieci czwartej generacji WiMAX.
Wartość kontraktu objęta jest poufnością.

Powoli do celu

mimo
Dołączył: 2008-11-11
Wpisów: 114
Wysłane: 14 lutego 2013 20:03:27 przy kursie: 0,30 zł
witam
Spółka zapomniana ,a raport za 4 kw wydaje się rewelacyjny .. 1,6 mln zysku robi olbrzymie wrażenie - przełom ?

mimo
Dołączył: 2008-11-11
Wpisów: 114
Wysłane: 18 lutego 2013 11:09:30 przy kursie: 0,36 zł
Witam
Można prosić o analizę wynikówhello1


anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2008-10-24
Wpisów: 10 081
Wysłane: 19 lutego 2013 00:06:15 przy kursie: 0,36 zł
Omówienie wyników spółki będzie krótkie. Przyznam, że na branży znam się raczej słabo, więc spojrzenie będzie typowo przez pryzmat wyników. Owszem kwartalnie spółka zaraportowało zysk netto, ale samo to niestety niewiele znaczy.

Jeśli zerkniemy na spółkę w dłuższym horyzoncie to okazuje się, że sprzedaż niespecjalnie chce rosnąć. W 2007 roku spółka wygenerowała około 7,5M przychodów, a w roku minionym raptem 8,1.
Ciężko uznać to za dynamiczny rozwój. Co gorsza od 2008 roku koszty operacyjne są na tyle wysokie, że nie udaje się spółce wyjść wyraźnie ponad próg rentowności . W roku 2012 na sprzedaży mamy raptem 78 tys. zysku. Oczywiście wynik na najwyższym poziomie rzis trzeci rok z rzędu się poprawia, ale jego poziom nie może nikogo satysfakcjonować. Jak na firmę która egzystuje na rynku 17 lat to jest to osiągnięcie naprawdę mizerne. Tutaj warto nadmienić, że w roku 2011 miała miejsce jednorazowa transakcja, która zawyżyła przychód i koszt okresu. Z tego powodu pozwoliłem sobie skorygować wyniki i wykresy, aby wychwycić trendy. Poniżej prezentuje zestawienie przychodów i kosztów operacyjnych w układzie rodzajowym(za 2012 będą dopiero w raporcie rocznym) w postaci wykresu:

kliknij, aby powiększyć

Jak widać główne koszty operacyjne to płace oraz usługi obce. To dość charakterystyczne dla sektora IT. Wydaje się, że poprawę wyniku spółka uzyskała właśnie dzięki obniżeniu poziomów kosztu usług obcych, ale przy kurczącej się bazie przychodowej.
Tendencja spadku kosztów operacyjnych jest także widoczna w kwartalnym oknie czasowym.

kliknij, aby powiększyć

W IV kwartale, czyli najbardziej aktualnym mamy wystrzał przychodów. Jak wynika z raportu i w szczególności wcześniejszych, początek roku był słaby w związku z przesunięciem się niektórych zamówień. Bez przychodów koszty niestety pozostają i raportuje się straty, choć część tych kosztów prawdopodobnie była już związana z przygotowaniem do realizacji zleceń drugiego półrocza. Teraz wspomniany Shift w przychodach najprawdopodobniej się zmaterializował. Czy uda się powtórzyć wynik w kolejnych kwartałach? Tego niestety nie wiem
Wyniki operacyjne spółki są znacząco wyższe niż zysk ze sprzedaży. W tym roku było to 240 tys. w roku poprzednim 560tys., a jeszcze wcześniej nawet 1,7M. To nic innego jak rozliczenie otrzymanych dotacji. Na poziomie operacyjnym spółka raportowała zysk operacyjny:
12-> 100tys
’11->414tys
’10 -> 504tys
To pewien problem, kiedy wynik działalności operacyjnej zależy tylko i wyłącznie od dofinansowania. Można powiedzieć, że bez środków z UE biznes prowadzony przez spółkę jest nierentowny operacyjnie.
Spółka nie jest nadmiernie zadłużona i wydaje się posiadać płynność finansową, (choć oczywiście bez kompletu danych rocznych stwierdzenia te obarczone są sporą niepewnością) w związku z czym nie ma dużych kosztów finansowych.
Szansą wymienianą przez spółkę jest innowacyjność i duży rozwój usług IT. Niestety nie znam się na branży, więc ciężko mi te twierdzenia zweryfikować. Największymi klientami spółki są telekomy i banki co sprawia, ze ilość kontrahentów jest istotnie ograniczona. Może właśnie z tego powodu przychody nie chcą rosnąć? Uważam to za pewne ryzyko. Do pewnego stopnia ryzykiem są także kontrakty długoterminowe. Na szczęście nie ma ich chyba dużo, bo cykl rotacji należności to raptem ciut ponad 100 dni.
Na tę chwilę dochodowa wycena spółki mówią o sporym przewartościowaniu. Podobnie wyceny majątkowe.
www.stockwatch.pl/gpw/suntech,...
Poprawa wyniku została już zdyskontowana w wycenie spółki. Suntech pomimo tego, że jest malutki niestety nie ma znamion wzrostowej, przynajmniej tak mówią liczby.
Ostatni kwartał daje nadzieję na poprawę, ale podejmowanie decyzji inwestycyjnych tylko na jego podstawie jest ryzykiem. Rentowność na poziomie 50%, a taką pokazała spółka w tym kwartale na poziomie zysku ze sprzedaży nie jest sprawą normalną. Dla sektora jest to wartość nie większa niż 20%. Więcej może uda się powiedzieć po raporcie rocznym.


Powyższa treść przez 60 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.
Edytowany: 19 lutego 2013 00:06

Percances
Dołączył: 2011-02-23
Wpisów: 178
Wysłane: 1 listopada 2013 14:10:17 przy kursie: 0,66 zł
W poniedziałek wyniki. Oczekiwania są chyba spore sądząc po ostatnich wzrostach. Tymczasem to nie jest najlepszy kwartał ze względu na sezonowość i wynik może być nawet słabszy od zeszłorocznego (ponad 0,4mln na plusie). Poprawa w wynikach Suntechu polega na razie na znaczącym ograniczeniu strat w pierwszych 2 kwartałach roku i podpisywaniu zdecydowanie większej liczby umów niż w latach poprzednich, które jednak zaowocują z opóźnieniem.

Źródło:
Raporty

Czekają umowy na paszportyzację sieci światłowodowych w Polsce- tu widać ożywienie na rynku i Suntech będąc jednym z niewielu graczy rynkowych może mieć sporo pracy w najbliższych latach, podobnie zresztą jak firmy budujące sieci. Na razie Suntech zdobył kontrakt na paszportyzację dolnośląskiej sieci. Głównym konkurentem w Polsce jest Globema , czyli partner GE.

Źródło:
Artykuł w rp z czerwca

Dodatkowo sporo zawartych umów zagranicznych dzięki partnerom: LMKT- Pakistan, GDI Gisdata: Bałkany i Bliski Wschód. Zgodnie z komunikatami w drodze są kolejne umowy w szczególności na Bałkanach. Na razie w tym regionie jedynie umowa w Bośni i Hercegowinie. Zostaje wiele krajów gdzie partner GDI/Gisdata ma pozycję wiodącą.

Źródło:
umowy

Globalna sieć partnerów obejmuje znaczących graczy na wielu rynkach i właśnie jakość tych firm świadczy w dużym stopniu o jakości rozwiązań Suntechu. Portal Sunvizion ma skupić docelowo kilkuset partnerów, ale to właśnie kilku z nich powinno przynieść większość umów. Są wśród partnerów spółki, które mają pozycję lidera w Skandynawii, Ukrainie , Rosji, Kanadzie, USA etc.
Sunvizion dzięki wersji chińskojęzycznej daje nadzieję również na kontrakty w tamtym regionie Świata.

Źródło:
Strona globalnych partnerów Suntechu

Suntech dąży do jak najbardziej standardowego produktu i skokowego zwiększenia udziału sprzedaży rozwiązań softwarowych w ogólnych przychodach. Tu marża będzie wyższa niż z umów serwisowych , które wcześniej stanowiły znaczący udział w przychodach.

Źródła:
Akcja inwestor
Wywiad nt. aktualnej strategii w TVNCNBC

rudeboy
Dołączył: 2009-11-16
Wpisów: 18
Wysłane: 6 listopada 2013 21:42:08 przy kursie: 0,72 zł
Małe sprostowanie... Z tego co znalazłem na gpwinfostrefa.pl to publikacja raportu kwartalnego przewidziana jest na 14 listopada (czwartek), a nie na poniedziałek - 11 listopada.

rudeboy
Dołączył: 2009-11-16
Wpisów: 18
Wysłane: 6 listopada 2013 21:42:55 przy kursie: 0,72 zł

Percances
Dołączył: 2011-02-23
Wpisów: 178
Wysłane: 15 listopada 2013 01:31:27 przy kursie: 0,53 zł
Jak widać po wynikach moje obawy okazały się słuszne. Ci, którzy grali pod wyniki tego kwartału, srogo się zawiedli. Ci, którzy antycypują przyszłą poprawę wyników, nadal muszą uzbroić się w cierpliwość.
www.newconnect.pl/?page=1045&a...

Podsumowując:
Strata netto wyniosła 281 tys.pln. Spółka tłumaczy ją znaczącym przeciągnięciem się procesów sprzedażowych co spowodowało przesunięcie podpisania kilku kontraktów na IV kwartał. Na razie jedynie 2 z nich zostały podpisane, reszta ma zostać podpisana w najbliższych tygodniach.
Cytat:
W okresie objętym raportem Spółce nie udało się podpisać kilku zakładanych kontraktów, co ma istotny wpływ na wynik finansowy. Proces sprzedażowy związany z tymi kontraktami okazał się znacząco dłuższy od zakładanego i kontynuowany jest w czwartym kwartale.

Zwracają uwagę 2 negatywne rzeczy. 3 kwartał z kolei na minusie oraz spadające przychody i dla inwestorów średnioterminowych niepewność co do wyników 2013 roku.
Cytat:
Zarząd zakłada, że w czwartym kwartale 2013 roku tendencja wzrostu ilości umów zostanie utrzymana. Końcowy wynik finansowy za rok bieżący będzie jednak zależny od odbiorów realizowanych projektów.

Cytat:
Pomimo większej ilości podpisywanych umów i wyższej ich wartości sumarycznej wynik operacyjny po trzech kwartałach bieżącego roku jest porównywalny z rokiem poprzednim. Sytuacja taka jest spowodowana większym rozciągnięciem w czasie efektów finansowych tegorocznych kontraktów. Cecha ta dotyczy zarówno umów z klientami zagranicznymi, jak i kontraktów zawieranych na rynku polskim, w szczególności w segmencie regionalnych sieci szerokopasmowych.

2 czynniki mogą wpłynąć pozytywnie na przyszłe wyniki: wzrost liczby podpisywanych kontraktów i zapowiedź utrzymania tej tendencji rosnącej oraz uruchomienie w najbliższych dniach sprzedaży produktu Network Inventory w modelu Saas. Praktycznie bez konkurencji na rynku, a nowe Prawo Telekomunikacyjne ma wymagać wykupienia takiej usługi.
Cytat:
W III kwartale Spółka przygotowywała się do uruchomienia z partnerem swojego systemu do paszportyzacji w modelu SaaS. Oferta kierowana będzie do małych operatorów telekomunikacyjnych i CATV, a także miast, powiatów i gmin posiadających własne sieci telekomunikacyjne. Nowa usługa będzie dostępna w IV kwartale bieżącego roku.

IV kwartał zapewne będzie na plusie, ale zeszły rok był bardzo dobry ,więc nie spodziewałbym się znaczącej poprawy wyniku.
O dziwo podano rubryki Rozliczeń międzyokresowych i widać tam spory wzrost wartości zarówno czynnych jak i biernych. Czy ktoś mógłby to skomentować?
Edytowany: 15 listopada 2013 08:38

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2008-10-24
Wpisów: 10 081
Wysłane: 15 listopada 2013 08:53:26 przy kursie: 0,53 zł
Spółka opublikowała pełny bilans i rzis, więc RM musiały się w nim znaleźć. To przecież normalna pozycja bilansowa. W rozliczeniach międzyokresowych księguje się wydatki/wpływy które nie dotyczą danego okresu raportowego. Po stronie pasywów prawdopodobnie są to zaliczki(ewentualnie dotacje), natomiast w aktywach są jaki mi się wydaje wydatki poniesione na realizację kontraktów, które były zaliczkowane.

dronkosz
Dołączył: 2013-11-19
Wpisów: 10
Wysłane: 19 listopada 2013 19:30:00 przy kursie: 0,60 zł
Patrząc po portfolio klientów spółki to jest u mnie optymizm. Kurs od wakacji, albo bezpieczniej od jesieni idzie ku dobremu. Tylko, że na bankierze trochę trolowania się pojawiło. Na plus oceniam ostatnie umowy podane do publicznej. No, ale z czego wynikają straty w narastającym za 2013? Inwestycje? Mniejszy, wolniejszy zwrot ze sprzedaży?


Percances
Dołączył: 2011-02-23
Wpisów: 178
Wysłane: 20 listopada 2013 22:33:06 przy kursie: 0,58 zł
Wyraźne zwiększenie ilości umów na razie nie przełożyło się na wyniki ze względu na długi proces sprzedażowy i przeciągające się umowy dotyczące kolejnych kontraktów. Taka jest wersja wydarzeń samej spółki.

Z interesujących informacji- głównie z raportu kwartalnego oraz odpowiedziach w akcji inwestor na Pb wynika,że mamy ciekawe miesiące przed nami:

-listopad, grudzień - uruchomienie sprzedaży usługi paszportyzacji w chmurze w ramach abonamentu- produkt/usługa bez konkurencji w Polsce. Suntech liczy na zyski z efektu skali.(źródło: akcja inwestor)

-listopad, grudzień- wg zapowiedzi z raportu kwartalnego mamy prawo spodziewać się kolejnych umów zagranicznych (rap. kwartalny)

-styczeń- informacje dotyczące projektu platformy e-commerce. (akcja inwestor)

-luty - raport kwartalny za IV /2013 - tu nie spodziewałbym się super wyników względem zeszłorocznych- zysk ok. 1.5mln będzie więcej niż satysfakcjonujący, ale zarazem będzie oznaczał rok na minusie. Zdecydowana poprawa moim zdaniem powinna pojawić się dopiero od pierwszego kwartału 2014.

-marzec - zakończenie realizacji dotowanego projektu "Opentory" czyli Network Inventory dla sieci z wieloma właścicielami- produkt wg spółki bez konkurencji na świecie, a z drugiej strony wypełnia potrzebną lukę na rynku- coraz więcej sieci budowanych w ramach partnerstwa publiczno-prawnego, czyli infrastruktura współdzielona przez wiele podmiotów. (akcja inwestor)


Znaczące jest to,że produkt Suntechu jest na tyle dobrze odbierany,że najważniejszy (na razie) partner zagraniczny w Europie , czyli GDI Gisdata, sprzedaje go jako swój produkt podstawowy , a nie jeden z wielu w ofercie. Podobnie jest z partnerem Net Reasearch. Interesujące są również partnerstwa ze spółkami działającymi w Azji (LMKT, ZTE, Friendly Technologies)i części wschodniej oraz północnej Europy (Ericpol).

Suntech w końcu określił się jako spółka specjalizująca się w branży telekomunikacyjnej skąd pochodzi ponad 80% przychodów i udział ten stale rośnie.
Z tego, co widać spółka dość dobrze komunikuje się z rynkiem co zawsze podnosi wiarygodność. Brak jednak szczegółów, w których podobno tkwi diabeł. Eh? Ostateczną próbą będą wyniki finansowe.

Edytowany: 20 listopada 2013 22:34

lukasz8881
Dołączył: 2013-11-28
Wpisów: 1
Wysłane: 11 grudnia 2013 22:01:20
Suntech uruchomił paszportyzację sieci telekomunikacyjnej w modelu SaaS

Zarząd Spółki Suntech informuje, że Spółka wprowadziła do oferty usługę udostępniania systemu do paszportyzacji sieci telekomunikacyjnych SunVizion Network Inventory w modelu SaaS (Software as a Service). Usługa realizowana jest wraz z partnerem Spółki Suntech, firmą HFC Systems Sp. z o.o. z Poznania.
Oferta kierowana jest do nowego dla Spółki segmentu rynku: małych operatorów telekomunikacyjnych i CATV, a także miast, powiatów i gmin oraz innych podmiotów posiadających własne sieci telekomunikacyjne. Nowa usługa umożliwi tym organizacjom korzystanie z systemu w abonamencie, bez konieczności zakupu i utrzymywania oprogramowania.

dronkosz
Dołączył: 2013-11-19
Wpisów: 10
Wysłane: 15 grudnia 2013 21:51:15 przy kursie: 0,60 zł
krótki i zwięzły raport / informacja za listopad 2013 (13.12.2013) - link


Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,934 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +107,58% +21 516,26 zł 41 516,26 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d