pixelg
ORANGEPL - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

ORANGEPL [OPL]

AKTUALNY KURS: 7,02 zł (+1,01%) 06-12-2019 17:00
sasky
sasky PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 2 490
Wysłane: 22 lutego 2013 08:12:59 przy kursie: 6,78 zł
Orange w kolorze czerwonym - analiza techniczna TPSA w porannym Wykresie dnia.

kliknij, aby powiększyć

Szczegółowe omówienie sytuacji w serwisie Wiadomości SW:
wiadomosci.stockwatch.pl/orang...

le rom
Wpisów: 790
Wysłane: 22 lutego 2013 20:44:12 przy kursie: 6,72 zł
Eh?
Nasuwa się refleksja i aż chce się podążać po nitce do kłębka, patrząc na powalane na kolana tzw. blue-chipy na WGPW. Seria TPS,PBG,KGH,PEO,LTS, TPE, NET, i ? która następna - PZU ?, PKO, a może PEO ?. I kłębek znajdziemy o dziwo w urzędach RP. A to SP, NCS, GDDiA, UORiK itp. I mamy zadziwiające otoczenie "zgodności rekomendacji" zgodne w ocenie i to nie tylko krajowe , ale i zagraniczne (Espirito, Goldman itd). Ostatnio w tvNCBC jakiś doradca (albo główny ekonomista)wypowiada sąd autorytatywnie, że konsolidacja TPS-y na poziomie dolnym musi potrwać długo.
Musi i nie musi, ale ta chęć "konsolidowania" czytaj "ubijania" dna już się zaczyna, a nawet co poniektórzy widzą to dno o 1 zł a może i 2 zł albo i 3 zł niżej.
Espirito Santo -6,3 zł a Goldman Sachs - 5,6 zł.
A wiec mamy rynek w którym co jakiś czas odpalane są petardy, albo ukryte miny. Najlepiej ukryć ich kilka i odpalać na zlecenie psychologa. A co dalej z TPS-ą? Nie wiem. Jeśli rozminujemy ją tak zwyczajnie, to nawet 8 zł to już dno. Ale niestety wśród akcjonariuszy saperów jak widać brakuje.
A należałoby przeszukać Regulatory and Deregulatory Actions.

Kurkuma
Wpisów: 138
Wysłane: 25 lutego 2013 11:47:57 przy kursie: 6,80 zł
jak-inwestowac.com.pl/rekomend...

Cytat:

Porównałem również wyniki poszczególnych wystawiających. W rankingu uwzględnione są jedynie podmioty, które wystawiły co najmniej 20 rekomendacji. Na zielono zaznaczyłem podmiot najlepszy, a na czerwono najgorszy na danym „punkcie kontrolnym”. Najlepiej prezentuje się Dom Maklerski Banku Zachodniego WBK, który osiągnął skuteczność 65%. Najgorzej wypadł Credit Suisse First Boston. Skuteczność na poziomie 28% budzi podejrzenie, że do wystawiania rekomendacji używają nie monety, ale czworościennej kostki.

kliknij, aby powiększyć

propo tego co mowilem pare postow wyzej... Jedni analitycy sa skuteczni inni nie, tak samo jak DM

Kaland
Wpisów: 7
Wysłane: 25 lutego 2013 12:30:45 przy kursie: 6,80 zł
O! Dobra statystyka dla początkujących takich jak ja. Czyli w większości przypadków lepiej rzucić kostką :-). Ciekawe czy wyglądałoby to lepiej z podziałem na branże. Być może niektóre DM-y specjalizują się w poszczególnych branżach.

Kurkuma
Wysłane: 25 lutego 2013 14:14:16 przy kursie: 6,80 zł
Prosilem autora o taka analize ale nie wiem czy sie skusi:) ale powiem ze zrobil cos dobrego, do tej pory takich analiz nie widzialem... a jest swietna

Kurkuma
Wysłane: 25 lutego 2013 14:15:03 przy kursie: 6,80 zł
Kaland napisał(a):
O! Dobra statystyka dla początkujących takich jak ja. Czyli w większości przypadków lepiej rzucić kostką :-). Ciekawe czy wyglądałoby to lepiej z podziałem na branże. Być może niektóre DM-y specjalizują się w poszczególnych branżach.

bardziej bym powiedzial ze maja dobrych analitykow w poszczegolnych branzach:) i warto by sledzic analityka gdzie idzie...

le rom
Wysłane: 3 marca 2013 01:10:41 przy kursie: 7,27 zł
angry3

Czyżby TELEKOMY były niedoinformowane? A na to wygląda. Telekomy robią drugą rundę zadziwiając rynki nachalnością i swoją psychologią głębi. Pierwsza runda na północ (TPS ->40 zł 2000r)i druga runda na południe (TPS ->8 zł 2013r). Jak łatwo się domyślić ta druga runda nie ma nic wspólnego z tą pierwszą, a wręcz jest jej całkowitym zaprzeczeniem. Podziwiać można jedynie wymyślność argumentacji ich powszechność i skuteczność.Niedoinformowane Zarządy i akcjonariusze? Runda pierwsza przyniosła radość ale runda druga moc bólu - (toć to 5x).
Ale do rzeczy!

France Telecom P=7,3 ;EPS=1; Div=0,8 ;EbitdapS=5,7 ;
Deutsche Telekom P=8,1; EPS=0,7; Div=0,5 EbitdapS=4,1;
Telekom Italia P=0,54; EPS=0,12; Div=0,03 EbitdapS=4,1;
Telefonica Port. P=10,1; EPS=1,2; Div=0,7 EbitdapS=4,2;
Telecom Austria P=5,2; EPS=0,3; Div=0,1 EbitdapS=2,7;
TELEKOMUNIKACJA SA P=7,3; EPS=0,7; Div=0,5 EbitdapS=3,6;

.. I CZY TU MOŻNA DOSTRZEC ISKIERKĘ OPTYMIZMU?

le rom
Wysłane: 3 marca 2013 01:23:14 przy kursie: 7,27 zł
sprostowanie:

Telekom Italia P=0,54; EPS=0,12; Div=0,03 EbitdapS=0,25;

rafsty
rafsty PREMIUM
Wpisów: 2 280
Wysłane: 14 marca 2013 18:35:03 przy kursie: 6,86 zł
Wybory na horyzoncie. Powiało populizmem:
Cytat:
Co jest powodem załamania się ważnej firmy giełdowej, czy procesy inwestycyjne, czy wytransferowanie kapitału – pyta wicepremier Janusz Piechociński

Źródło: Parkiet
Czyli najwyraźniej wchodzimy w okres uszczęśliwiania na siłę zamiast kompleksowego, strategicznego działania. Taki kwiatek na przykład Pan Premier wychodował:
Cytat:
Nasza rachunkowość musi bardzo silnie kontrolować różne formy wyprowadzania kapitału poprzez firmy globalne

Co ten człowiek plecie?! d'oh!

le rom
Wysłane: 16 marca 2013 02:31:14 przy kursie: 6,80 zł
Eh?
Kursy akcji Telecom-ów z 3 marca 2013r
Cytat:

France Telecom P=7,3 ;
Deutsche Telekom P=8,1;
Telekom Italia P=0,54;
Telefonica Port. P=10,1;
Telecom Austria P=5,2;
TELEKOMUNIKACJA SA P=7,3;

.. I CZY TU MOŻNA DOSTRZEC ISKIERKĘ OPTYMIZMU?

A kursy akcji Telecom-ów z 15 marca 2013r (po 12 dniach):

France Telecom P=8,5; (WZROST 16,4%)
Deutsche Telekom P=8,58;(WZROST 5,9%)
Telekom Italia P=0,61; (WZROST 12,9%)
Telefonica Port. P=11,4;(WZROST 12,8%)
Telecom Austria P=5,78; (WZROST 11,1%)
TELEKOMUNIKACJA SA P=6,8; (SPADEK 7,3%)

.. I CZY TU MOŻNA DOSTRZEC ISKIERKĘ OPTYMIZMU NASZEGO VICEPREMIERA?

:
Kod:
mod: na tym forum nie rozmawiamy sami że sobą
Edytowany: 16 marca 2013 06:28

le rom
Wysłane: 10 kwietnia 2013 02:42:37 przy kursie: 6,30 zł
angry3
Zaszyć dziury, a dywidenda nie będzie tak ważna.

Czyżby zamurowało tok myślenia wobec skali i planów i niby sam do siebie piszę po upływie miesiaca czasu.
Dziś FT=7,74Euro a TPs=1,52Euro .[1:5]
Plan dość czytelny - zyski w TPS to majsterstuck -plan- no może 0,8 mld zł a może nawet uda się sprowadzić do 0,4 mld zł .
Oczywiście determinuje to "pseudowycenę rynkową" , co obserwujemy. Niemniej ostateczna determinantą (o dziwo!!) staje się dywidenda. Jakoby sam fakt wypracowania zysków już nie wystarczał inwestorom. Czyżby worek był dziurawy?
Mamy przesłanki, że ta dywidenda będzie 0,5 zł. A skup własnych akcji 1,7% i czy dalej będzie kontynuowany - tu brakuje informacji.
Szaleństwo trwa i skok na wartość. A nasz wicepremier P. kiedyś się zająknął i coś tam usiłował powiedzieć - ponoć śmiesznego.
Ależ teraz ma ważniejszy temat - OFE .

dadek
Wpisów: 190
Wysłane: 10 kwietnia 2013 18:24:10 przy kursie: 6,25 zł
Coś mi się wydaje, że w samej Tp-sie nie najlepiej było ostatnimi czasy. Mogło to spotęgować wyprzedaż akcji przez pracowników, którzy widzieli równocześnie jak ich wartość zaczęła spadać w oszałamiającym tempie (nałożenie tych dwóch czynników może dać niezły efekt psychologiczny :) ).
Na plus przemawiają informacje od telemarketerów netii :) , którzy to ostatnimi czasy generują znacznie mniejszą sprzedaż przez mocno konkurencyjną ofertę TP binky
Dochodzi jeszcze dywidenda, która z tego co pamiętam ma być zatwierdzona w piątek. Przy takiej cenie akcji procentowo może wydać się całkiem niezła.
Podsumowywując uważam, że obecna cena wydaje się być atrakcyjna - jednak po ostatniej korekcie na szerokim mamy trochę więcej ciekawych możliwości inwestycji
Edytowany: 10 kwietnia 2013 18:43

dadek
Wpisów: 190
Wysłane: 11 kwietnia 2013 18:58:44 przy kursie: 6,34 zł
Są informacje z walnego: www.bankier.pl/wiadomosc/TPSA-...
W sumie wszystko wg zapowiedzi.
Po wczorajszym poście tak sobie myślałem jak można pięknie zubożyć potężną spółkę poprzez moim zdaniem złe zarządzanie.
Żalenie się, że wzrosła konkurencja i ludzie przeszli na telefonię komórkową może być piękną wymówką. Jednak gdy ma się tak potężną infrastrukturę (biorę pod uwagę np. ilość miedzi, która znajduje się w ziemii może z TP-sy zrobić drugiego potentata miedziowego Anxious ) i się z niej nie potrafi korzystać do walki z konkurencją to jest porażka.
Weźmy pod uwagę takiego play-a czy netię - jakoś dawali radę coś rozbudowywać i tworzyć wartość firmy powiedzmy, że od zera :)
W TP jeszcze w zeszłym roku internet kosztował majątek w porównaniu z konkurencją, która dawała defacto jeszcze lepsze łacza. O stałym adresie IP można było pomażyć w normalnej cenie - zostawał dsl za 200 zł (w netii 6 Mb + stały adres był to koszt bodajże 60 zł).
Chcąc podpiąć się do sieci TP dostawało się zazwyczaj odpowiedź odmowną - nie opłaca się ciągnąć kabla ze studzienki do budynku (netii się opłacało - znam przynajmniej kilka takich przykładów). Z drugiej strony jeżeli nie opłaca mi się budować nowych łącz to przecież mogę je kupić gotowe za niewielką cenę (tak jaknp Aster wykupywał lokalne firmy dostarczające internet a później Astera wykupiło UPC). W TP jednak olewka.
Widać, że firma za bardzo liczyła na swoją pozycję rynkową i się na tym przejechała. Teraz próbuje coś robić i strasznie narzeka, że jest źle i trzeba walczyć z konkurencją. A prawda jest taka, że sami pozwolili konkurencji tak urosnąć nie reagując w odpowiednim momencie na zmieniającą sie sytuację rynkową.

kelt
Wpisów: 16
Wysłane: 4 maja 2013 17:13:34 przy kursie: 7,43 zł
trochę zapomniana spółka na forum StockWatch, a mamy ładne wybicie za sobą w minionym tygodniu, naruszenie linii oporu i prawdopodobną zmianę trendu krótkoterminowego ? więc warto się przyglądnąć lepiej..

aktualne kreski :
nie wiem jak się tutaj skaluje wykres, więc pewnie znowu będzie ogromny
(jak ktoś wie, to poproszę o wskazówki)

http://i.imgur.com/sqpgyKv.png

kliknij, aby powiększyć

Kod:
mod: po prawej od ikonki umieszczania obrazków jest inna - obrazek powiększony

Edytowany: 4 maja 2013 17:38

Gimzonin
Wpisów: 1
Wysłane: 4 maja 2013 17:30:02 przy kursie: 7,43 zł
a co sądzicie o nowej karcie sim nju

lucznik
Wpisów: 205
Wysłane: 14 maja 2013 15:27:43 przy kursie: 8,00 zł
Witam
Proszę o podsumowanie wyników za I kwartał 2013 spółki TPSA
pozdrawiam
The Dogs of deal.

rafsty
rafsty PREMIUM
Wysłane: 28 maja 2013 19:06:47 przy kursie: 7,99 zł
Omówienie wyników kwartalnych za q1’2013 dla GK TP SA.

Ta firma to niewdzięczny temat dla omówień.
A inwestowanie w nią na bazie niedowartościowania (choćby pokazywanego przez nasz automat: www.stockwatch.pl/gpw/tpsa,wyk... ) to dla mnie rodzaj arbitrażu.

Arbitrażu, bowiem w jego przypadku okno nieefektywności może domknąć się z każdej strony. Czyli od dołu, ale również od góry.

Głównym motorem powodzenia każdej firmy, warunkiem na pewno niewystarczającym, ale w długim terminie koniecznym, jest sukces na polu sprzedaży. Tutaj sprzedaż długoterminowo słabnie. Słabnie nieubłaganie. W poprzednich tekstach kwestia ta była wielokrotnie opisywana, więc nie ma sensu rozwodzić się nad nią ponownie. Koń, jaki jest każdy widzi.

kliknij, aby powiększyć

(*) TTM – trailing twelve months – krocząca suma 12-tomiesięczna.

Reakcja zarządu jest prawidłowa, czyli stara się on stosownie do sytuacji redukować koszty. Stara się, co nie znaczy, że odnosi druzgocące sukcesy. Koszty biznesu maleją, ale wolniej, niż wymagałby tego spadek sprzedaży.

kliknij, aby powiększyć

(*) TTM – trailing twelve months – krocząca suma 12-tomiesięczna.

W efekcie mamy kurczący się, niczym alpejski lodowiec, biznes, który niestety generuje również coraz mniejszy strumień zysków. Efektywność relatywna jest tu marnym pocieszeniem. Ta zresztą też słabnie.

Ostatni kwartał jest prostą kontynuacją powyższych trendów. Sprzedaż, a owszem, spadła w relacji q1/q1 o -7%. A koszty mniej, bo o niecałe- 3%.I to by było na tyle…

Wygląda na to, że firma szuka pomysłu na „złoty strzał”, który odwróci tę długoletnią passę.
Taką próbą wydaje mi się wprowadzenie nowej marki - Nju mobile?

Cóż, prywatnie uważam, że Tepsa „od zawsze” miała fajne reklamy. Ale co z tego?
Competitive edge tego produktu dostrzegam w umowach bez zobowiązań terminowych. To powrót do klasycznych relacji klient-dostawca. Pytanie tylko, co ze sprzętem? Wiadomo, że „uwiązanie” klienta ma zapewnić operatorom zwrot wydatków na sprzęt. Wydaje mi się, że pomysł jest próbą zmiany kształtu polskiego rynku w kierunku takiego, jaki funkcjonuje w Europie Zachodniej. Gdzie częściej, niż u nas, klienci nabywają sprzęt niezależnie od operatora. Problem w tym, czy to się u nas sprawdzi. Dysproporcje w zarobkach wciąż czynią z nas wielbicieli ofert „za złotówkę”.
Tajemnica sukcesu tkwi w tym, jak bardzo pomysł został poparty analizą zachowań klientów Orange, a na ile jest mechanicznym transferem mało użytecznego „know-how” spółki-matki.
A może to po prostu zaskoczy i okaże się wizjonerskie?

W historii zdarzały się błyskotliwe powroty na szczyt: Apple, IBM, Starbucks. Zauważmy jednak, że to są tzw. centrale. Firmy, które żyją, pracują i zarabiają dla siebie. To raczej one budują biznesowe księstwa i księstewka i królestwa. Tepsa jest w tym kontekście przedmiotem, nie podmiotem.

Bycie częścią międzynarodowego koncernu często wiele rzeczy ułatwia. Kosztuje royalties, licencje itp. itd., ale zapewnia globalny know-how. Ten - transferowany w odpowiednim czasie i dostosowany do miejscowych gustów, potrzeb, zwyczajów (nawet McDonald’s różnicuje geograficznie swoją ofertę) - bywa kluczem do dominacji na lokalnym rynku.
Ale tutaj tego akurat nie widać. Przyciskanie Zarządu, aby ciął koszty, to moim zdaniem dużo za mało.

>> Więcej analiz najnowszych raportów finansowych jest tutaj
Powyższa treść przez 60 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

lucznik
Wpisów: 205
Wysłane: 6 sierpnia 2013 14:15:20 przy kursie: 7,64 zł
Witam
proszę o posumowanie wyników za II kwartał 2013 spółki TPSA
pozdrawiam
The Dogs of deal.

rafsty
rafsty PREMIUM
Wysłane: 7 sierpnia 2013 18:32:19 przy kursie: 7,55 zł
Omówienie wyników za 1-sze półrocze dla GK TP SA.

W okolicach XIX wieku ukuto lakoniczny opis związków zawodowych. Brzmiał on - „więcej”. Gdybym miał opisać Tepsę jednym słowem sparafrazowałbym go.

„Mniej”.

Wyniki 2-go kwartału wykazują niewzruszone przywiązanie do tego trendu. W stosunku do poprzedniego kwartału jest wprawdzie lepiej, ale jest to pozytywny efekt sezonowości, który w dodatku objawił się wyjątkowo słabo:

kliknij, aby powiększyć

Znacznie bardziej znamienny jest obraz, który prezentowaliśmy ostatnio:

kliknij, aby powiększyć

Wyraźną wskazówką, że biznes telekomunikacyjny staje się coraz trudniejszy jest komplikowanie się możliwości jego analizy. Czytamy, że…

Cytat:
Ze względu na rosnące różnice metodologiczne danych prezentowanych przez operatorów, np. odmienny sposób definiowania aktywnej przedpłaconej karty SIM, czy też odmienne sposoby rozpoznawania przychodów i kosztów za sprzedaż ratalną terminali, coraz trudniejsze staje się ich miarodajne pozycjonowanie względem siebie. /pokreślenie moje/

Jest to typowe zaklinanie rzeczywistości, a może raczej unikanie przez uczestników rynku prostych odpowiedzi na pytanie „jak się Wam wiedzie”. Odpowiedź bowiem nie zabrzmi już „świetnie, rośniemy, jak na drożdżach”. Będzie to raczej: "Jest ciężko. Skończyły się proste rezerwy wzrostu." Bardziej wymyślne również.

Ostatnio zastanawiałem się nad rozwojem marki 'nju mobile'. Otóż okazuje się, że było dobrze. W przeciągu dwóch miesięcy pozyskano 80 tysięcy użytkowników. Niepewność jednak pozostaje. Przyczyną tego stanu rzeczy jest fakt, że w moim odbiorze kampania oparła się po części na nielojalności; vide: sugestia, aby zajrzeć czasem na nieznany ląd, bo tam może być lepiej. Niby racja, ale ciekaw jestem, co zrobi firma, gdy inny operator zaproponuje ląd, na którym jest jeszcze lepiej. W tym kontekście dostrzegam też pewną niesymetryczność w postrzeganiu działań swoich i konkurentów. Czytamy:

Cytat:
Zagregowany wskaźnik ARPU w 1 półroczu 2013r. wyniósł 35,5 zł i był niższy o 11,3% od poziomu osiągniętego w analogiczny okresie w 2012r. Spadek wynikał przede wszystkim z regulowanej obniżki stawek MTR za połączenia i SMS, oraz z rynkowej presji cenowej, podsycanej agresywnymi ofertami konkurentów. /podkreślenie moje/

A jednocześnie:
Cytat:
Nju.mobile składa się z jednej taryfy post-paid, bez subsydiowanych telefonów (postpaid) z nowatorskim mechanizmem taryfikacyjnym, oraz jedna taryfa prepaid, oparta o jeden, prosty cennik. Kluczowymi wyróżnikami oferty są niskie ceny, brak limitu rozmów i SMS, oraz kontrola kosztów, przejrzystość i prostota oferty „bez haczyków”, a także możliwość szybkiej rezygnacji z usług, nawet w ofercie abonamentowej. / podkreślenie moje/

Obawiam się, że w branży trudno będzie wygenerować jakąś nowatorską customer value, operatorzy są więc skazani na wojnę cenową i wzajemne kopiowanie się w przelewaniu z pustego w próżne, a więc ofertach triple (i więcej) play, pre-/post-paid, dodatkowych minut, sms’ów czy megabajtów. Nasuwają mi się skojarzenia z value trap, z którego ucieczką może być jedynie jakiś genialny i wizjonerski pomysł w rodzaju iTunes.

Na razie: spadają przychody, spadają zyski. Pewnym optymistycznym akcentem może być to, że linia finansowa oscyluje wokół -500m złotych z lekką tendencją zniżkową. I właśnie zawróciła w dół. Jeśli firma będzie trzymać w ryzach zadłużenie, wynik może być w ten sposób nieco odciążany.

Uwagę zwraca pozornie niezły cash flow. W rzeczywistości tak nie jest. Porównujemy go bowiem do roku 2012, kiedy to wykorzystano rezerwy zawiązane w związku ze sporem z DPTG. W dłuższej perspektywie cash flow wygląda słabo. I podobne do sprzedaży znajduje się pod presją. Firma znacząco zeszła poniżej 2mld złotych za półrocze:

kliknij, aby powiększyć

Ostatnio wspominałem, że „arbitrażowe” okno może się tu zamknąć zarówno z dołu, jak i z góry. Niektórzy znów/nadal twierdzą, że jest tanio. Spójrzmy więc jeszcze raz na przedstawiony powyżej wykres sprzedaży. Co takiego, o czym wiemy, miałoby go odwrócić?

Na giełdzie jest kilkaset spółek, a >> więcej analiz ich najnowszych raportów finansowych jest tutaj<<.
Powyższa treść przez 60 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

WatchDog
WatchDog PREMIUM
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 604
Wysłane: 7 sierpnia 2013 21:34:02 przy kursie: 7,55 zł
Dodam do tego, że po 13 latach w Orange (primo voto Idea GSM), przeniosłem cztery numery do Play'a. I przeniosę jeszcze dwa. Powód? Może nawet nie to, że Orange jest tak strasznie niekonkurencyjny cenowo. Ale ma przy okazji dużo niższą jakosć usług, a rwanie usług czy niemożność wysłania SMSa w centrum dużego miasta, to czysty skandal. Lub zanikanie połączenia danych.
Do tego praktyki tej firmy są dość żałosne: dojenie klienta aż krew leci. Np. miałem prawo do zniżek, ale o nich nie wiedziałem. A jak raz spóźniłem przelew o 1 dzień, to dostałem notę odsetkową na 32 grosze i wezwanie do zapłaty z groźbą odcięcia numerów. Słaaaabe, ale pokazuje jak duże ma spółka ciśnienie na wynik. Niestety, wydaje się że jest w trakcie vicious cycle, czyli będzie tylko gorzej.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24