pixelg
MPLVERBUM - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6

MPLVERBUM [VER]

AKTUALNY KURS: 1,50 zł (+0,00%) 16-01-2020 10:49
orzech
Wpisów: 324
Wysłane: 21 grudnia 2011 19:26:07
no i niestety to jest kolejna spółka, która za nic ma swoich dawców kapitału.
nie ukrywam tego niestety, że zostałem z maleńkim pakietem jej cudownych akcji kupionych niestety sporo wyżej.
nie chcę dyskutować o wynikach, bo może faktycznie trzeba dać im trochę czasu, ale powielanie komentarza zarządu przy okazji prezentacji wyników zakrawa już na kpinę - nikomu tam się nie chce napisać czegoś nowegoLiar trochę pokory dla nielicznego drobnego akcjonariatu by się przydało, nawet jeśli on wyjątkowo nielicznyShame on you
pomijam już fakt, że nie omieszkałem napisać do spółki kilka pytań, które jak sądzę pozostały i pozostaną już bez odpowiedzi.
jeśli tak sobie to giełdowanie zarząd wyobraża to niefajnie, nie sztuką jest tylko ustawić koszyczek po pieniążki...
to tak maleńka spółka, że jej samej powinno zależeć na rzetelnej informacji choć raz na jakiś czas - tak niby miało być, jak jest - do bootyshake

tratata
tratata PREMIUM
Wpisów: 800
Wysłane: 17 marca 2014 16:02:10 przy kursie: 0,72 zł
Verbum od kilku kwartałów systematycznie poprawiał wyniki z wyjątkiem II kwartału (jest nietypowy rok obrotowy), na co moim zdaniem mogła mieć wpływ sezonowość w tej spółce, to jest jeden z dwóch słabszych kwartałów. Dość systematyczna poprawa zarówno przychodów jak i zysków (a raczej wyjście spod kreski) zaowocowała w ostatnim kwartale bardzo dobrymi wynikam. Przychody wzrosły o ok 30% r/r a zysk netto o ok 200%, co jest w dużej mierze wynikiem niskiej bazy, niemniej jednak verbum ma aktualnie dość atrakcyjne wskaźniki.

Zapomniałem dodać, że stosunek gotówki do kapitalizacji jest też dość atrakcyjny
Uwaga

Nie jestem ekonomistą ani finansistą, tylko zwykłym głupkiem który wierzy w teorie spiskowe i lubi sobie pogadać.
Kierowanie się moimi wpisami w jakichkolwiek decyzjach może mieć opłakane skutki.
Edytowany: 17 marca 2014 16:15

transformers
Wpisów: 74
Wysłane: 4 sierpnia 2014 20:38:34 przy kursie: 0,65 zł
Ktoś dzisiaj sypnął w rynek trochę akcji.
Zobaczymy czy spadek w okolice 50 gr będzie realny.
Wskaźniki są dobre, ale jeden zły kwartał może je mocno popsuć.
Szkoda, że mamy tutaj te przesunięcia związanego z publikacją raportów i rokiem obrachunkowym.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6