pixelg
COLUMBUS - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7

COLUMBUS [CLC]

AKTUALNY KURS: 17,10 zł (-6,56%) 12-11-2019 17:00
dwaPLUSdwa
Wpisów: 135
Wysłane: 16 września 2014 12:34:12 przy kursie: 0,51 zł
flesz napisał(a):
podejrzewam, że na tych nabytych nieruchomościach są pokłady złota albo innego kruszca, stąd taka kosmiczna wycena.

bo jak inaczej to interretować, kupili nieruchomość za 2,4 mln i odrazu wyceniają na 8 ?

Może są pokłady węgla, może czegoś więcej :)Tak czy inaczej na mój gust to bardzo dobry model biznesowy, a jak się nie sprawdzi to tak jak pisałem mój problem. Ja widzę, że tępo rozwoju spółki jest nadzwyczaj dobre, korzystne. To że planują projekt z udziałem doświadczonego partnera to dla mnie plus, duży.

grum
Wpisów: 282
Wysłane: 16 września 2014 13:29:40 przy kursie: 0,51 zł
"Może są pokłady węgla, może czegoś więcej :)Tak czy inaczej na mój gust to bardzo dobry model biznesowy, a jak się nie sprawdzi to tak jak pisałem mój problem. Ja widzę, że tępo rozwoju spółki jest nadzwyczaj dobre, korzystne. To że planują projekt z udziałem doświadczonego partnera to dla mnie plus, duży."

Niestety to nie jest kwestia twojego gustu. Naganiasz i tym naganianiem może kogoś, niedoświadczonego, skusić i zarazem zrobisz mu krzywdę. Już wszyscy poznali twój gust. Uśpijmy to forum, bo niestety Spółki się nie da.

dwaPLUSdwa
Wysłane: 16 września 2014 14:03:40 przy kursie: 0,51 zł
Ann napisał(a):
O Columbusie z Parkietu :

Cytat:
„Ja nie mam nic, ty nie masz nic i on nie ma nic, to razem mamy w sam raz tyle, żeby założyć wielką fabrykę",

www.parkiet.com/artykul/138938...

Oczywiście jest to czyjś punkt widzenia, ale mało w tym profesjonalizmu. Wystarczy odrobinę się zaangażować aby rozróżnić co to kiedyś była i co to jest obecnie za spółka. Komunikaty z EBI to twarde fakty i jeśli podejdziemy do komunikatów bieżących ze spółek jak do steku bzdur, to faktycznie nie ma sensu zajmować się rzetelną analizą spółki w oparciu o bieżące raporty, a jedynie o wyniki finansowe R/R. A może columbus za dużo już dokonał w tak krótkim czasie od początku restrukturyzacji, a to z taką determinacją robi dalej i w jakim tempie niektórych przeraża. Idąc dalej nie uznają, że to co się dzieje jest na prawdą.
Czytałem informacje na temat osób z 3fx stanowiących ten biznes i uważam, że spółka 3fx z grupy columbusa w organizacji jak podkreśla w artykule redaktor, która pozyskuje taką ilość zleceń mimo młodego wieku zasługuje na pochwałę niż na wyśmiewanie, ale to już styl redaktora parkietu który może tego biznesu nie rozumieć i może sadzić takie kapeluchy. Ważne, że zarządzający columbusem raczej wiedzą gdzie zmierzają. Ja przynajmniej z każdym kolejnym raportem jestem przekonany do tego punktu widzenia i mnie on zwyczajnie cieszy widząc, że się nie mylę.

dwaPLUSdwa
Wysłane: 16 września 2014 14:06:53 przy kursie: 0,51 zł
grum napisał(a):
"Może są pokłady węgla, może czegoś więcej :)Tak czy inaczej na mój gust to bardzo dobry model biznesowy, a jak się nie sprawdzi to tak jak pisałem mój problem. Ja widzę, że tępo rozwoju spółki jest nadzwyczaj dobre, korzystne. To że planują projekt z udziałem doświadczonego partnera to dla mnie plus, duży."

Niestety to nie jest kwestia twojego gustu. Naganiasz i tym naganianiem może kogoś, niedoświadczonego, skusić i zarazem zrobisz mu krzywdę. Już wszyscy poznali twój gust. Uśpijmy to forum, bo niestety Spółki się nie da.

Wcale nie naganiam, ale ok. Do czasu publikacji raportu za 3Q nie będą pisał o CLC. Nie zamierzam nikogo krzywdzić.

flesz
Wpisów: 1 451
Wysłane: 16 września 2014 19:16:14 przy kursie: 0,51 zł
widać ze nie zrozumiałeś wpisu AntyTeresy.

sęk w tym, że raport kwartalny może być pozornie bardzo dobry, bo wykażą sobie zyski z wzajemnych inwestycji w akcje. tylko że w ślad za tymi papierowymi zyskami może nie być żadnej realnej gotówki.

mackopl
mackopl PREMIUM
Wpisów: 605
Wysłane: 10 kwietnia 2015 01:04:38 przy kursie: 0,39 zł
www.columbuscapital.pl/aktualn...

Akcje z tej emisji były obejmowane za gotówkę? W którym miejscu jest taka informacja?

dwaPLUSdwa
Wysłane: 13 kwietnia 2015 08:32:46 przy kursie: 0,40 zł
Po analizie rachunku przepływów za 3 kwartał 2014 można potwierdzić że za serię D 700 tysięcy PLN weszło gotówką. Nie było też mowy o żadnym aporcie, czy wycenie aportu, co potwierdza taką ewentualność.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 9 790
Wysłane: 13 kwietnia 2015 20:48:53 przy kursie: 0,44 zł
W raporcie za III kwartał faktycznie tak wygląda, ale już w raporcie za IV kwartał nic się ze sobą nie spina. Widziałem też w życiu różne rzeczy... Np emisja niby za gotówkę, ale potem nabycie udziałów i wzajemne potrącenie wierzytelności. W dodatku spółka zaprezentowała w CF wpływy w finansach i wypływy w inwestycjach. Wszystko zmieniło się po raporcie rocznym...
Dlatego z kategorycznymi stwierdzeniami poczekałbym na raport roczny.

mackopl
mackopl PREMIUM
Wysłane: 5 maja 2015 18:27:58 przy kursie: 0,31 zł
Spółka dostała kontrakt za 50 mln. Zakładając 10 % rentowność mamy zysk 5 mln tyle ile wynosi kapitalizacja. Można powiedzieć spółka do wzięcia za darmo....;)
Patrząc na reakcje rynkową, kapitalizacja mała, jednym słowem sobowtór kontraktu I3D? Z grubsza tak to można odbierać, patrząc na sam kontrakt domów jednorodzinnych... Hmmm....Jakaś wspólnota? Nie widziałem takich...
Edytowany: 5 maja 2015 18:28

astanczak
Wpisów: 8
Wysłane: 6 maja 2015 16:42:49 przy kursie: 0,28 zł
Kontrakt to dostać mogła Columbus Energy w której CLC ma 40% udziału.

TedMruczek
Wpisów: 29
Wysłane: 23 maja 2015 09:55:15 przy kursie: 0,28 zł
Z komunikatu

www.gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl...

wynika, ze CLCE miało dotychczas 2.500.000 akcji po cenie NOMINALNEJ 0,10 zł
teraz CLCE ma zgodnie z komunikatem

www.bankier.pl/wiadomosc/Colum...

2.824.436 akcji.

Nowe akcje zostały kupione po 9,90 zł czyli na tyle wycenili je realnie nowi inwestorzy.

COLUMBUS CAPITAL ma łacznie 17.127.200 akcji wedlug

www.columbuscapital.pl/relacje...

Udział COLUMBUS CAPITAL (po zmianie) w CLCE wynosi 35,41% czyli ma (35,41% z 2.824.436) 1.000.133 akcje.

Przeliczając to na cene jaka zapłacili nowi inwestorzy, czyli po 9,90 zł , wartość wynosi (1.000.133 x 9,90) 9.901.316 zł
więc na jedna akcje CLC przypada (9.901.316 / 17.127.200) 0,576 zł
Nejhorší srážka v životě, je srážka s blbcem.

mackopl
mackopl PREMIUM
Wysłane: 29 maja 2015 19:31:32 przy kursie: 0,28 zł
Prośba o omówienie sytuacji w spółce, mamy raport roczny.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 9 790
Wysłane: 1 czerwca 2015 11:36:06 przy kursie: 0,35 zł
Omawiać raportu w tradycyjny sposób to nie ma sensu, ale wrzucę parę przemyśleń po lekturze raportu rocznego i raportu za pierwszy kwartał

Wynik w roku 2014 pochodzi tylko i wyłącznie z tytułu umorzenia pożyczki przez jednego z dawnych akcjonariuszy. Operacyjnie nadal była strata. Podobnie w 1 kwartale mamy operacyjną stratę. Spółka stała się "funduszem inwestycyjnym", przez co w zasadzie nie można było się spodziewać innych wyników, skoro nie było transakcji wyjścia.

Skoro spółka jest funduszem, to wypada powiedzieć parę słów o aktywach.
3FX - spółka powołana do realizacji projektu druku 3D. Columbus miał w tej spółce 30 proc. udziałów, ale konsolidował ją metodą pełną, co oznacza że przychody i koszty tej spółki mamy w sprawozdaniu skonsolidowanym zarówno za okres 1 kwartału jak również roku 2014. Przychody w 2014r. wyniosły 56 tys. zł. W 1 kwartale 22 tys. zł. Spółka w trakcie roku podawała wyceny sporządzone przez analityka, które opiewały na 12 mln zł. W drugim kwartale spółka zbyła udziały. Po jakiej cenie? Nie ujawniono, ale powinno to być widać w przepływach z działalności inwestycyjnej.
Niestety nie była to jedyna transakcja. Ciszewski w umowie postanowił odkupić 4 miliony akcji od nabywającej 3FX Brewczyńskiej. Otwiera to drogę do wysokiej ceny sprzedaży akcji 3FX, wysokiej teoretycznie, bo to tak naprawdę wymiana za akcje clc, w której strony mogą ustalić cenę z sufitu.

Drugi podmiot to Columbus Energy (dalej CE) w której CLC ma obecnie 35,41 proc. udziałów. Spółka do tej pory robiła emisje po cenie 10 groszy, ale w tym roku udało jej się uplasować w trybie private plcement akcje po prawie 10 zł, czyli 100 razy drożej. Czy rozliczenie miało charakter pieniężny nie wiemy, podobnie jak nie wiemy nic na temat bilansu i wyników CE . Bardzo podobają mi się tutaj wyceny „analitykow” W dniu 16 czerwca udziały zostały wycenione na 10,4 mln, ale już w dniu 30 lipca już 31 mln zł. Tak, tak 300 proc. w 45 dni. Skoro spółka warta była 75 mln według wycen, co daje cenę akcję 2,65, to ciężko uwierzyć, że ktoś objął akcje po cenie prawie 4 krotnie wyższej. Tym bardziej, że spółka w 2014 r miała stratę na poziomie prawie 0,5 mln zł.

Spółka nie buduje wiarygodności. Nie podano ceny sprzedaży akcji 3FX, nie podano charakteru rozliczenia. Ponadto w 2014r. spółka podpisała umowy dystrybucyjne z Solar Energy. Zwracam uwagę, że to spółka ma umowę dystrybucyjną a nie konsolidowana metodą praw własności spółka zależna – CE. Przychody z dystrybucji w 2014 r. praktycznie zero, czyli umowa nie jest realizowana

Przypomnę także, że Columbus dał prognozę wyników na 2014 r., w której zakładał 5 mln przychodów i wynik netto na poziomie 2 mln zł. Columbus miał powołać także do życia fundusz wspólnie z JRI, nic takiego jednak chyba się nie stało. Ponadto zwracam uwagę, że analityk na zlecenie spółki JUŻ wycenił wartość tego funduszu w aktywach Columbusa, choć spółka nie ma w nim udziałów.

Pragnę także zwrócić uwagę, że choć część inwestorów ekscytowała się ceną sprzedaży akcji własnych, to 2 inwestorów ostatecznie nie opłaciło akcji - 100 tys. szt.

Jeśli dojdzie do upublicznienia CE, to być może spółce uda się naprawdę zarobić, bo cena z private placement jest naprawdę bardzo wysoka. Pytaniem pozostaje o ile wycena CE się zmieni na debiucie i czy będzie ewentualne miejsce do wyjścia z inwestycji. CE podwyższa kapitał zakładowy w związku z czym Columbus zejdzie poniżej progu 5 proc. Oznacza to, że straci uprawnienia do wglądu w papiery CE i stanie się akcjonariuszem mniejszościowym, który może albo zbyć posiadane papiery albo liczyć na niepewną dywidendę.

CE pomimo zrealizowania w 2014 r. projektu na 100 tys. zł dla jednego z klubów sportowych wykazał 500 tys. straty netto. Czy z zamówienia na 1000 instalacji zarobi godziwe pieniądze tak naprawdę nie wiadomo, a dla akcjonariuszy CE ostrzeżeniem powinny być wykresy spółek próbujących szans w branży OZE, czyli Photon Energy, Skystone Capital, czy BGS Energy.

Jeśli przyjmiemy, że ceny akcji CE w emisji dla 17 inwestorów oddają wartość spółki, to Columbus jest niedowartościowany, ale to założenie jest baaaaaaardzo optymistyczne.

Powyższa treść przez 60 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

TedMruczek
Wpisów: 29
Wysłane: 29 czerwca 2015 17:50:20 przy kursie: 0,48 zł
Dzisiaj w parkiecie pokazał się taki tekst:
www.parkiet.com/artykul/24,143...

Cytat:

Columbus Energy: Spodziewany dwucyfrowy wynik EBITDA w 2015 r.
awk 29-06-2015, ostatnia aktualizacja 29-06-2015 15:39

Pierwsze firmy instalacyjne zaczną w ciągu najbliższych miesięcy zarabiać na mikroinstalacjach odnawialnych źródeł energii (OZE) zakładanych w domach osób zainteresowanych produkcją prądu na własny użytek z wykorzystaniem środków programu Prosument Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Notowana na NewConnect spółka Columbus Energy rozpoczęła realizacje montaży ogniw fotowoltaicznych w ramach złożonych w banku przez zainteresowanych ponad 500 wniosków o wartości 25 mln zł. Drugie tyle będzie czeka w kolejce na wznowienie naboru wniosków przez BOŚ, który na razie jako jedyny w ramach tzw. bankowej ścieżki dystrybuuje środki sztandarowego programu NFOŚiGW. Spodziewane jest to na przełomie lipca i sierpnia tego roku.

Spółka rozpoczęła także sprzedaż instalacji bez przyznawanych dotacji, na podstawie nowej ustawy o OZE, w której wprowadzone zostały taryfy gwarantowane. W pilotażowej sprzedaży trwającej tydzień Columbus Energy zakontraktowała umowy o wartości 3 mln zł.

Przedstawiciele spółki pytani przez nas, kiedy pieniądze od inwestujących w mikroźródła wytwórców trafią do jej kasy wskazała na III kwartał tego roku lub najpóźniej jego końcówkę.

Będą więc odczuwalne już w tegorocznych wynikach Columbus Energy.

- Spółka nie może na obecnym etapie ujawniać szczegółowych prognoz finansowych, ale przewidujemy istotną progresję wyników, która będzie wynikała z prowadzonych realizacji pozyskanych wcześniej kontraktów – przekazał „Parkietowi" Łukasz Górski, prezesa Columbusa.

- Jesteśmy przekonani, że wysokość zysku EBITDA będzie wartością dwucyfrową – dodał.

Spółka pozyskała właśnie 1,8 mln zł z emisji akcji. Pieniądze będą przeznaczone na dalszy rozwój przedsiębiorstwa. Jednym z głównych celów Columbusa jest produkcja paneli fotowoltaicznych pod własną marką. - Jesteśmy w trakcie negocjacji z fabrykami we Włoszech i Niemczech. Nasze produkty będą posiadały europejską gwarancję na okres 30-letni – podkreślił Górski.

Po przeprowadzonej przez Columbus Energy emisji akcji serii F, wśród akcjonariuszy między innymi znalazły się notowana na rynku NewConnect JR Invest, która będzie posiadać wraz z podmiotami powiązanymi 49,50 proc. udziałów w jej kapitale zakładowym oraz 46,91 proc. udziałów w głosach na walnym zgromadzeniu. W akcjonariacie Columbusa jest już obecna na małym parkiecie spółka Columbus Capital – ma 4,8 proc. udziałów w kapitale zakładowym.

Po pierwsze - Columbus Energy NIE JEST notowana na NewConnect.
Po drugie - Pan Łukasz Górski jest prezesem właśnie Columbus Energy.
p.o Prezesa Zarządu Columbus Capital jest pan Tomasz Wykusz

Zastanawiam sie czy te "przejęzyczenia" w tekscie, to tylko pomyłki redakcyjne ?

Efekt było widzać dzisiaj pod koniec sesji - ostry start Columbus Capital do góry nie patrząc na to która spółka (JR Invest czy Columbus Capital) ma większy udział w przyszłych zyskach Columbus Energy.
Nejhorší srážka v životě, je srážka s blbcem.

mayamak
Wpisów: 168
Wysłane: 7 stycznia 2016 21:26:53 przy kursie: 0,23 zł
COLUMBUS CAPITAL ma zgodę Akcjonariuszy na połączenie z Columbus Energy

Cytat:
Akcjonariusze COLUMBUS CAPITAL S.A. podczas wczorajszego NWZA Spółki podjęli uchwałę o połączeniu ze spółką Columbus Energy S.A. na zasadach określonych w planie połączenia uzgodnionym w dniu 26.10.2015 r. Połączenie obu podmiotów nastąpi w drodze przejęcia przez Spółkę COLUMBUS CAPITAL S.A. Spółki Columbus Energy S.A. poprzez przeniesienie całego majątku Columbus Energy S.A. na COLUMBUS CAPITAL S.A. w zamian za nowo emitowane akcje. COLUMBUS CAPITAL S.A. wyemituje dla Akcjonariuszy Columbus Energy S.A. nie mniej niż 249.964.267 i nie więcej niż 253.163.457 akcji serii E. Przyjęty parytet wymiany akcji ustalony na podstawie wycen obu podmiotów wynosi 11,6 akcji COLUMBUS CAPITAL S.A. za 1 akcję Columbus Energy S.A. Głównym celem Spółki będzie utrzymanie wysokiej pozycji rynkowej w branży fotowoltaiki oraz przeniesienie notowań jej akcji na rynek regulowany GPW w Warszawie.
[...]

Uzgodnienie Planu Połączenia

Opinia niezależnego biegłego rewidenta z badania planu połączenia

Na Walnym został także powołany nowy Zarząd

Edytowany: 7 stycznia 2016 21:33

Avocado
Avocado PREMIUM
Wpisów: 308
Wysłane: 14 marca 2017 12:57:38 przy kursie: 0,40 zł
rozbrajaja mnie spolki, ktore z wartoscia dodana ~1,5 mPLN rocznie planuja wyprawe na ksiezyc.

jeden rzut oka na strukture bilansowa, gdzie ~80% aktywow to wartosci niematerialne i prawne i od razu wiem, ze to jakas bajka.

aksu
Wpisów: 176
Wysłane: 31 marca 2017 11:51:10 przy kursie: 0,36 zł
Jak widać chętnych do lotu na księżyc jest wielu: www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Cytat:
Na podstawie przedmiotowej uchwały dokonano przydziału 4.335 (słownie: cztery tysiące trzysta trzydzieści pięć) sztuk obligacji na okaziciela serii B o wartości nominalnej 1.000 zł (jeden tysiąc złotych) każda, o łącznej wartości 4.335.000 zł (cztery miliony trzysta trzydzieści pięć tysięcy złotych). Wszystkie obligacje zostały objęte przez 172 inwestorów.

Obligacje objęło 172 inwestorów Anxious Chyba jakiś nowy wysyp żądnych wrażeń albo ich nieświadomych d'oh!

songe-creux
Wpisów: 180
Wysłane: 13 kwietnia 2017 01:02:16 przy kursie: 0,37 zł
Obligacje są zdaje się zabezpieczone na 150% wartości emisji wierzytelnościami abonamentowymi. Ciekawe, na ile takie zabezpieczenie jest skuteczne?

"Zarząd Columbus Energy Spółka Akcyjna siedzibą w Krakowie (Emitent, Spółka) informuje, iż w dniu 10 kwietnia 2017 r. został złożony wniosek o wpis zastawu rejestrowego do rejestru zastawów na zbiorze istniejących oraz przyszłych wierzytelności Spółki jako zastawcy, wynikających z umów z tytułu realizowanej przez zastawcę usługi „Abonament na Słońce” (umowy sprzedaży przez Columbus Energy S.A. kompletnej instalacji fotowoltaicznej wraz z dostawą i montażem powiązane z umowami na 15-letnie finansowanie) do kwoty zabezpieczenia 6.502.500,00 zł (słownie: sześć milionów pięćset dwa tysiące pięćset złotych). Wartość zbioru na dzień 10.03.2017 r. zgodnie z wyceną niezależnej firmy doradczej wynosi 9.207.000,00 zł (słownie: dziewięć milionów dwieście siedem tysięcy złotych)."

Chętnie poznałbym więcej szczegółów co do "zbioru istniejących i przyszłych wierzytelności Spółki".

areka9
areka9 PREMIUM
Wpisów: 6
Wysłane: 19 stycznia 2018 12:18:48 przy kursie: 0,29 zł
Widziałem, że ostatnio próbują wejść na giełdę, choć musieli odwołać prognozy finansowe :) oraz dodatkowo chyba fotowoltaika nie jest na topie teraz..
Czy ktoś może ma jakieś bardziej szczegółowe informacje?

PS Wątek w roku 2014 zasługiwał na Pulitzera :)

funstock
Wpisów: 32
Wysłane: 8 marca 2018 19:44:43 przy kursie: 0,30 zł
Fotowoltaika może nie na topie ale nie przeszkadza spekulantom w to zagrać po przyjęciu przez rząd ustawy

businessinsider.com.pl/wiadomo...
“Tu nie chodzi o to jak dużo pieniędzy możesz zrobić, ale ile pieniędzy możesz zachować, jak ciężko dla Ciebie pracują i jak wiele pokoleń je zatrzyma.” – Robert Kiyosaki

“Powiem Ci jak stać się bogatym. Zamknij drzwi. Bądź przerażony gdy pozostali są chciwi. Bądź chciwy gdy inni są przerażeni.”
– Warren Buffet

“Na giełdzie pełno jest ludzi, którzy znają cenę wszystkiego, lecz nie znają wartości niczego.”
– Philip Fisher

“Zwiększ stawkę gdy jesteś pewny siebie i skaluj w dół swoje pozycje, gdy brakuje Ci przekonania.”
– George Soros

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7