pixelg
S4E - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2

S4E [S4E]

AKTUALNY KURS: 4,40 zł (-2,22%) 27-02-2020 09:00
eddd
Dołączył: 2014-01-23
Wpisów: 2
Wysłane: 6 sierpnia 2014 13:33:54 przy kursie: 9,91 zł
Mnie martwi dlaczego spółka w ogóle nie próbuje rozwiązać problemów z płynnością.
Kiedy przejście na GPW?
Dlaczego spółka nie próbuje być bardziej medialna wśród inwestorów?
Dlaczego skoro generuje tyle zysku nikogo nie przejmuje?

eddd
Dołączył: 2014-01-23
Wpisów: 2
Wysłane: 10 października 2014 14:55:51
Dostałem odpowiedź od CFO s4e:
Cytat:
Pragniemy wyjaśnić, że stosunkowo niska płynność obrotu akcjami spółki S4E S.A. nie jest problemem, który dotyka wyłącznie S4E, gdyż problem ten dotyka zdecydowanej większości spółek notowanych na rynku NewConnect. Średnia wartość dziennego obrotu akcjami Spółki od początku br. wyniosła ponad 7 tys. zł, co jest wartością wyższą od przeciętnej wartości obrotu akcjami spółek z rynku NewConnect oraz wartością zbliżoną do przeciętnej wartości obrotu akcjami spółek z WIG 250 (o zbliżonej wielkości do S4E).

Spółka nie posiada możliwości bezpośredniego wpływu na płynność obrotu jej akcjami na GPW, gdyż wartość generowanych obrotów jest zależna głównie od inwestorów.Zarząd S4E skupia wszelkie swoje działania na utrzymywaniu pozycji oraz rozwoju Spółki w celu budowy jej wartości dla akcjonariuszy, a także zwraca szczególną uwagę na realizowaniu rzetelnej polityki informacyjnej w celu budowy zaufania wśród akcjonariuszy. Pragniemy zwrócić również uwagę na fakt, że S4E jako jedna z nielicznych spółek z rynku NewConnect dzieli się wypracowanym zyskiem ze swoimi akcjonariuszami, co również wpływa na budowę zaufania Spółki wśród inwestorów.Zarząd Spółki wyraża nadzieję, że stabilna sytuacja Spółki oraz konsekwentnie realizowana rzetelna polityka informacyjna przyczynią się wzrostu zainteresowania instrumentami finansowymi Spółki wśród inwestorów, co wpłynie na wyższy średni wolumen transakcji zawieranych na akcjach S4E.

Pozdrawiam / Regards

Katarzyna Mamoń
Członek Zarządu ds. Finansowych / CFO


Według mnie to oznacza, że spółka czeka aż płynność pojawi się sama.
Odnośnie przejścia na GPW:

Cytat:

jest to cel długoterminowy.
Na chwilę obecną nie został określony żaden konkretny termin.


Każda spółka z NC chce przejść finalnie na główny parkiet, nic nowego.

malarz
Dołączył: 2014-04-25
Wpisów: 97
Wysłane: 23 lutego 2015 22:19:09
Czy ktoś z SW przygotuje może analizę tej spółki? Wyniki finansowe w 2014 r. w porównaniu z 2013 r. nie zachwyciły. Ciekawe czy będą chcieli wypłacić po raz kolejny dywidendę.


anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2008-10-24
Wpisów: 9 850

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2008-10-24
Wpisów: 9 850
Wysłane: 28 lutego 2015 13:12:54
Omówienie sprawozdania S4E SA po IV kwartale 2014r.

Niestety spółka jest bardzo oszczędna jeśli chodzi o zakres udzielanych informacji swoim akcjonariuszom, w sprawozdaniu nie ma not ani komentarzy, więc omówienie zostało sporządzone w zasadzie jedynie na podstawie raportowanych liczb. Z drugiej jednak strony można (do pewnego stopnia) ostrożne podejście do zakresu ujawnianych informacji zrozumieć – specyfika biznesu


W segmencie hardwareowym IT mamy do czynienia z dość specyficzną sytuacją. Na rynku jest parę uznanych, globalnych producentów kontrolujących rynek, którzy zasilają lokalnych dystrybutorów i podwykonawców. Spółki takie jak S4E konkurują zatem zarówno z podmiotami oferującymi sprzęt innego producenta jak również w ramach podwykonawców/dystrybutorów tej samej marki. Pociąga to za sobą szereg konsekwencji, ze stosunkowo niską marżą na czele. Wspomniane marże na towarach są ważną informacją konkurencyjną, co tłumaczy oszczędność jeśli chodzi o informacje w sprawozdaniu. Podwykonawcy muszą konkurować na poziomie kosztów i wartości dodanej, a także wielkości realizowanej sprzedaży wybranego dystrybutora, bo od wielkości obrotów zależą tzw. bonusy sprzedażowe.

Można wnioskować, że S4E chce konkurować nieco bardziej kompleksową ofertą w swoim wycinku rynku IT. Poza archiwizacją i zabezpieczeniem danych spółka zajmuje się także zarządzaniem infrastrukturą. S4E stawia także na szkolenia dla klientów i obsługę posprzedażową, choć na rynku wydaje się to już standardem.

Spółka dość dynamicznie rosła w latach poprzednich, czemu wydaje się, że sprzyjało poszerzenie asortymentu oferowanych produktów. Jednak od roku 2012 sprzedaż przyrasta coraz wolniej, aż w ostatnim roku mamy nawet spory regres. Przychody wyniosły 134 ml zł i były o 8,8 proc. niższe od zanotowanych w roku 2013.


kliknij, aby powiększyć


Jak widać na powyższym wykresie znacząco spadła także zrealizowana marża. W 2014 wyniosła 7,3 proc. w porównaniu do 9,9 proc. w 2013 r. i 9,8 proc. w roku 2012. Nie ma co prawda łatwo dostępnych danych na temat rynku w Polsce, ale są przesłanki aby twierdzić, że rynek wcale nie wygląda źle, o czym szerzej w dalszej części omówienia.


kliknij, aby powiększyć


kliknij, aby powiększyć


Wraz ze wzrostem sprzedaży spółce rosły także koszty operacyjne. Poziom kosztów stałych na podstawie danych z lat 2009-2013 można szacować na około 2 mln rocznie, a próg rentowności na poziomie około 50 mln zł sprzedaży. Wynik za rok 2014 wskazuje, że ten poziom wzrósł o czym świadczy także bardzo podobny poziom kosztów sprzedaży w roku raportowanym i 2013. Mamy więc do czynienia z dwoma niekorzystnymi zjawiskami: spadek marży i wzrost kosztów stałych. To właśnie one doprowadziły do znacznego pogorszenia wyników.

W krótszej perspektywie wyniki też nie wyglądają dobrze:


kliknij, aby powiększyć


kliknij, aby powiększyć


kliknij, aby powiększyć


Sprzedaż i rentowność siada. Utrata sprzedaży rozpoczęła się już pod koniec roku 2013 kiedy S4E zanotowało w 4 kwartale spadek przychodów o 19 proc. W kolejnych kwartałach 2014 r. spadek ten wyniósł od 3,5 proc. do 15 proc., natomiast w w IV kwartale 6,7 proc. Jak wspomniałem wcześniej są przesłanki by sądzić, że rynek wcale nie wygląda źle. O ile spadek sprzedaży w pierwszym kwartale miał wytłumaczenie w przekładaniu inwestycji przez klientów w oczekiwaniu na krystalizację projektów unijnych w perspektywie 2014-2020, to już reszta roku musi mieć inne podłoże

Nie wydaje się, aby źródłem regresu był rynek - CISCO w drugiej połowie roku w odnotowało wzrost sprzedaży o 5 proc. w tym na rynkach EMEA o 7 proc. EMEA czyli Europa, bliski wschód i Afryka, więc wzrost nie oddaje zachowania samej Europy, ale w Wielkiej Brytanii sprzedaż wzrosła o 17 proc., w Niemczech o 12 proc., a w krajach Europy południowej nawet 20 proc. Ciężko więc mówić o jakimś kryzysie… Wniosek nasuwa się jeden. S4E przegrywa walkę konkurencyjną. To prawdopodobnie właśnie dlatego w drugim kwartale podjęto decyzję o większej integracji z dostawcami czyli EMC i przede wszystkim Huawei, a także podjęto decyzje personalne. Na razie niestety nie przełożyło się to na wyniki w bardzo ograniczony sposób. Sprzedaż nadal spada, podobnie jak rentowność zysku brutto na sprzedaży, czego w żaden sposób nie da się uratować na niższych partiach rachunku wyników. Przychody spadły o 6,7 proc. natomiast rentowność zysku brutto na sprzedaży skurczyła się z 10,5 proc. w IV kwartale 2013r. do obecnych 7 proc. Razem dało to spadek zysku brutto o 2,4 mln zł, czyli 37 proc. Koszty operacyjne (sprzedaży i zarządu) spadły o 10 proc., więc szybciej od przychodów, ale na poziomie operacyjnym tego efektu nie widać ze względu na wpływ pozostałej działalności operacyjnej. Przychody i koszty pozostałej działalności mają bardzo wysokie salda jak na dotychczasową historię spółki. Być może to efekt restrukturyzacji, ale na finalne wyjaśnienie trzeba poczekać do raportu rocznego.

Obecna kapitalizacja spółki wskazuje na oczekiwanie powtarzalnego wyniku netto w kwocie 1,2 mln zł. W świetle wyniku za rok 2014 to dość sporo, ale trzeba pamiętać, że restrukturyzacja zawsze ma swoje koszty – zarówno te liczone w dodatkowych obciążeniach rachunku wyników, ale także w utraconych potencjalnych kontraktach i zyskach, bo restrukturyzacja zawsze odciąga zarząd od procesów handlowych. Jeśli zerkniemy na obecne oczekiwanie rynku, to przez pryzmat wyników historycznych nie jest duże, ale kluczem jest skuteczne wdrożenie efektywnego modelu biznesowego. Czy nowy model jest efektywny dowiemy się pewnie dopiero w kolejnych kwartałach.


kliknij, aby powiększyć


>>>Wyceny automatyczne są tutaj!
>>>Więcej analiz najnowszych raportów finansowych jest tutaj!


Powyższa treść przez 120 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

milion_dolars
Dołączył: 2010-08-13
Wpisów: 21
Wysłane: 4 czerwca 2015 10:41:31
Jest raport za 1Q 2015, wygląda lepiej niż w poprzednich latach:

www.s4e.pl/relacje-inwestorski...

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,232 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d