pixelg
BIOMASS - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3

BIOMASS [BEP]

AKTUALNY KURS: 0,70 zł (-6,67%) 15-11-2019 16:47
dominikk11
Wpisów: 45
Wysłane: 2 lutego 2015 21:32:17 przy kursie: 2,83 zł
Też dostałem odpowiedź że odpowiedzą, bo mojego maila ze spamu wygrzebali:) No i czekam już drugi tydzień. Komunikacja zerowa, wyniki z sufitu, komunikaty na grube miliony, czyli wybuchowa mieszanka- jeśli spółce zacznie spływać gotówka z kontraktów i rozwiną sprzedaż w Polsce to będzie długi trend wzrostowy ( bo otoczenie energii odnawialnej sprzyja) jeśli zaś z braku pieniędzy zobaczymy np emisję w połowie roku to będzie mocna podaż zawiedzionych akcjonariuszy, obserwuję z boku nie mam kompletnie przekonania do spółki, ale powodzenia życzę.

thorin61
Wpisów: 47
Wysłane: 24 lutego 2015 22:02:54 przy kursie: 2,73 zł
Czyżby zakupy pod raport?

mackopl
mackopl PREMIUM
Wpisów: 609
Wysłane: 24 lutego 2015 23:14:03 przy kursie: 2,73 zł
Czyżby spółka dalej szukała wiadomości w spamie?

ChiefMike
Wpisów: 575
Wysłane: 28 lutego 2015 01:56:44 przy kursie: 2,49 zł
Moich dalej szuka ...

mackopl
mackopl PREMIUM
Wysłane: 21 kwietnia 2015 22:21:12 przy kursie: 2,82 zł
"Informacja o serii E została skorygowana w kolejnym raporcie kwartalnym - spółka wyemitowała akcje serii A,B,C,D i F.
Proszę nie oczekiwać, że dział relacji inwestorskich będzie odnosił się do pojedynczej pozycji w sprawozdaniach finansowych spółki.
Zgodnie z informacją otrzymaną z biura księgowego i zgodnie z wymogami sprawozdania rocznego raport za 2014 r. będzie zawierał noty objaśniające do rachunku przepływów pieniężnych."

Po 5 miesiącach :)
Patrząc na odpowiedź można stwierdzić klient nasz PAN :)
Poważna firma, poważny dział, to może nie mieć czasu na setki petentów ;)
Edytowany: 21 kwietnia 2015 22:21

niedźwiedź
niedźwiedź PREMIUM
Wpisów: 317
Wysłane: 13 maja 2015 13:32:40 przy kursie: 2,36 zł
Macie jakieś opinie na temat tej spółki
raport pokazali ładny,
szkoda, ze nie został omówiony

ChiefMike
Wpisów: 575
Wysłane: 13 maja 2015 13:48:37 przy kursie: 2,36 zł
Spółka śmieszna. Meili nie mogą moich dalej znaleźć. Nie będę dzwonił do nich po 10 razy.

Spółka szuka partnerów (sprzedaż sadzonek, współpraca) ? - Jasne nie można z nimi nawiązać współpracy.
Nie odpisują nie oddzwaniają - niepoważni.

Co oni robią ? Żyją marzeniami i pieniędzmi od inwestorów tylko.

Ja dałem z nimi sobie spokój. Zyski w raporcie to realna kasa na koncie czy sadzonki przygotowane do sprzedaży ? - nie chce mi się sprawdzać nawet.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 9 790
Wysłane: 13 maja 2015 13:58:28 przy kursie: 2,36 zł
niedźwiedź napisał(a):
raport pokazali ładny,

Omówienie będzie po publikacji raportu rocznego.

niedźwiedź
niedźwiedź PREMIUM
Wysłane: 13 maja 2015 14:14:51 przy kursie: 2,36 zł
ChiefMike napisał(a):
Spółka śmieszna. Meili nie mogą moich dalej znaleźć. Nie będę dzwonił do nich po 10 razy.

Spółka szuka partnerów (sprzedaż sadzonek, współpraca) ? - Jasne nie można z nimi nawiązać współpracy.
Nie odpisują nie oddzwaniają - niepoważni.

Co oni robią ? Żyją marzeniami i pieniędzmi od inwestorów tylko.

Ja dałem z nimi sobie spokój. Zyski w raporcie to realna kasa na koncie czy sadzonki przygotowane do sprzedaży ? - nie chce mi się sprawdzać nawet.

ekspertem od księgowości nie jestem
ale zysk wypracowali i w kasie jakaś gotówka jest
przyglądam się na razie
to, że nie odpowiadają na maile akcjonariuszy chyba o niczym nie świadczy
mnie niepokoi tylko ten ich plan ewentualnego wejścia na giełdę w Londynie - nie wiem jak to ocenić
szkoda, ze nie ma tu kogoś kto tam był i widział to wszystko na własne oczy

niedźwiedź
niedźwiedź PREMIUM
Wysłane: 14 maja 2015 23:15:55 przy kursie: 2,34 zł
anty_teresa napisał(a):
niedźwiedź napisał(a):
raport pokazali ładny,

Omówienie będzie po publikacji raportu rocznego.
czy omówienie obejmie tylko raport roczny czy też zbiorczo omówicie również raport za 1Q

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Wysłane: 8 czerwca 2015 08:41:34 przy kursie: 1,97 zł
Problemy z publikacją raportu rocznego dobrze nie wróżą... Czy spółka próbuje naciskać na biegłego? Coraz ciekawiej

niedźwiedź
niedźwiedź PREMIUM
Wysłane: 8 czerwca 2015 08:51:09 przy kursie: 1,97 zł
szkoda słów
rynek pokazuje co sądzi o tej sytuacji

mackopl
mackopl PREMIUM
Wysłane: 8 czerwca 2015 09:22:43 przy kursie: 1,99 zł
Pewnie raport roczny też wpadł do SPAMu - nie dziwi mnie to :)

flesz
Wpisów: 1 451
Wysłane: 9 czerwca 2015 11:26:15 przy kursie: 1,84 zł
w tej spółce papiery zawsze śmierdziały na odległość.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Wysłane: 16 czerwca 2015 21:21:25 przy kursie: 2,66 zł
Omówienie sprawozdania finansowego Biomass SA po 1 kw. 2015r.

Zanim przejdziemy do omówienia stricte sprawozdania za 1 kwartał warto napisać parę słów na temat raportu audytowanego przez biegłego.

Audytor nie dał zastrzeżenia ani uwag do sprawozdania, ale podobnie do roku zeszłego mamy dwie kluczowe informacje:

Cytat:
Biegły nie brał udziału w obserwacji inwentaryzacji z natury

Cytat:
Zapasy kłącza miskanta olbrzymiego zostały zinwentaryzowane drogą spisów z natury przez
przeprowadzenie badania odkrywkowego rosnących kłaczy podziemnych oraz ustawową metodą
weryfikacji ich wartości i dokumentów. Wyniki rozliczenia inwentaryzacji ujęte zostały w księgach
rachunkowych w badanym roku. Wycena zapasów dokonana została zgodnie z zasadą ostrożności
.

Krótko mówiąc spółka sama zinwentaryzowała liczbę w dodatku przez szacunek. Oczywiście nikt nie liczy milionów sadzonej, a dane pochodzą z wyrywkowych próbek i oszacowania całości. Wobec powyższego oczywiście dane mogą być nieprecyzyjne i istotnie zawyżone. Podobnie jak rentowność biznesu, bo ważne jest czy poniesiony i skapitalizowany na zapasie koszt rozkłada się na 5 mln czy na 10. Sadzonek/kłączy. Niestety możemy polegać tylko i wyłącznie na tym co nam przestawia spółka, bo biegły nie był obecny przy próbkowaniu. Być może właśnie tarcia w tym miejscu były przyczyną opóźnienia w publikacji raportu rocznego.

W poprzednim omówieniu wskazywałem na fakt, że pomimo pokazywania sprzedaży i wysokiego wyniku rośnie w zasadzie tylko saldo należności, natomiast prawie nic nie konwertuje się na gotówkę. 4 kwartał przyniósł pewną zmianę w tym zakresie. Należności spadły z 5,6 mln do 3,1 mln zł przy wykazaniu sprzedaży w kwocie 2,1 mln. (Zwracam uwagę, że przychody w raporcie rocznym wzrosły względem raportu za IV kwartał -1,8 mln).

kliknij, aby powiększyć

Niby więc jest lepiej, ale gotówki nie przybyło tyle na ile wskazywałaby zmiana należności i raportowane dodatnie na 4,3 mln przepływy. Na koniec okresu w kasie spółki było tylko 127 tys. Co się stało z gotówką? Poszła jako zaliczka na zakup akcji… - prawdopodobnie Fluid Środa Śląska sp. zo.o. Niby nic nie zwykłego, w końcu spółki inwestują gotówkę w inne podmioty. Pamiętając jednak o problemach z monetyzowaniem raportowanej sprzedaży pokusiłem się o wyciągnięcie paru powiązań:

kliknij, aby powiększyć

Jak widać spółka wdała się w sieć powiązań kapitałowo-towarzyskich i ma powiązania z giełdowym Fluid SA.

Fluid S.A. wypiera się powiązania z Fluid Środa Śląska: fluid.pl/en/news/detail/articl... to wiadomo, że kiedyś Fluid SA miał w niej udziały na co wskazuje ten komunikat: fluid.pl/en/investor-relations...

W KRSie Pan Michał Kozłowski widnieje jako udziałowiec sp. z o.o. i był wcześniej członkiem RN spółki. Co ciekawe na stronach jednej i drugiej spółki widać podobny przedmiot działalności:
fluid.pl/oferta/budowa-zaklado...
www.fluidekonawozy.pl/pl/biona...

Niestety powodów rozłąki nie znamy, do końca nie wiemy kto ma prawa itd. Tak czy owak Biomass nabył 24 proc. udziałów w Fluid Środa Śląska i wdał się w pewien układ – niestety nie wiemy czy świadomie. Być może wszystko jest w porządku i spółki po prostu wspólnie próbują zaistnieć na rynkach azjatyckich, ale możliwe jest także mniej dobry dla akcjonariuszy układ. W związku z przeciągającą się publikacją raportu rocznego, brakiem płatności do końca 3 kwartału za sprzedawane kłącza z ostrożności inwestycyjnej trzeba brać pod uwagę scenariusz w którym sprzedaż jest tylko na papierze w zamian za akcje spółki bez fizycznego przepływu gotówki. Niestety nie jesteśmy tego w stanie rozstrzygnąć. Taką ewentualność powinno się potraktować jako ryzyko i powód do dyskonta w wycenie akcji spółki.

Za to znacznie lepiej wygląda pod każdym względem raport za 1 kwartał, ale jak wiemy ten nie jest badany przez biegłego. Spółka pokazała rekordowe przychody -2,5 mln zł, które transformują się na wynik netto w kwocie 2,4 mln zł. Spółka pokazuje tylko 100 tys. kosztu własnego sprzedaży, 14 tys. i tys. kosztów ogólnych. Niestety należności wzrosły o 1,7 mln zł do poziomu 4,8 mln, czyli znów mamy odroczony termin płatności. Od 2013r. w sumie spółka zaraportowała przychody w kwocie 11,9 mln, a nadal z tego 4,8 nie skonwertowało się na gotówkę, albo…. akcje spółek trzecich…

Biomass informował o kontrakcie dla partnera zagranicznego, ale z zerowych kosztów finansowych wnioskować należy, że nie poszła jeszcze żadna faktura sprzedażowa – nie ma różnic kursowych.
Pomimo wysokich zysków spółka nadal pokazuje zerowy podatek dochodowy. To nie jest kwestia raportowanych strat, gdyż w roku 2011 spółka pokazała 52 tys. straty, w 2012 niecały 1 tys. zł straty, a potem już tylko zyski…

Prezes spółki tłumaczy wysoką rentowność poniesionymi nakładami w latach poprzednich. Ale jak widać straty nie są duże, nie widać także dużego wypływu gotówki związanego z ponoszeniem wydatków na uprawy. W 2011 przepływy operacyjne wynosiły minus 900 tys. w 2012 minus 200 tys. natomiast w roku 2013 niecałe minus 100 tys. W sumie 1,2 mln zł, co przy 4,3 mln wpływów w 2013 dałoby rentowność operacyjną na poziomie ca 70 proc., a przecież zapasy są znacząco większe niż w latach ubiegłych….

Krótko mówiąc wyniki spółki wyglądają bajkowo, niezależnie jak na nie spojrzeć. Z jednej strony spółka pokazuje bardzo wysoką rentowność, ale z drugiej wydaje się, że nie do uzyskania w realnym świecie...

>> Więcej analiz najnowszych raportów finansowych jest tutaj

Powyższa treść przez 120 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

SebastianSK
Wpisów: 37
Wysłane: 2 lipca 2015 13:58:46 przy kursie: 2,16 zł
W imieniu wszystkich zainteresowanych inwestorow, dziekuje bardzo za wykonanie tak waznej pracy...

Pozdrawiam

4ndr11
Wpisów: 1
Wysłane: 16 listopada 2015 14:44:57 przy kursie: 1,40 zł
Witam,

Należności krótkoterminowe : - 1 114 109,66
Z tytułu dostaw i usług, o okresie spłaty:
- do 12 miesięcy : -200 000
Należności od pozostałych jednostek:
Z tytułu dostaw i usług,
o okresie spłaty:
- do 12 miesięcy : - 1 022 540,07

Co to oznacza że należności są na minusie?
dzięki za pomoc
pozdr

niedźwiedź
niedźwiedź PREMIUM
Wysłane: 25 listopada 2015 15:56:39 przy kursie: 1,31 zł
należności na minusie to optymistyczna wersja zobowiązań thumbright

mackopl
mackopl PREMIUM
Wysłane: 9 stycznia 2016 19:28:55 przy kursie: 0,97 zł
No proszę, dawno mnie to nie było a widzę, że spółka już na groszówkach.
Jestem ciekawy co teraz zarząd ma twórczego do powiedzenia.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3