pixelg
11BIT - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

11BIT [11B]

AKTUALNY KURS: 483,00 zł (-1,35%) 16-06-2021 15:38
baks
27
Wpisów: 2 591
Wysłane: 4 października 2015 15:49:59 przy kursie: 65,40 zł
jurror napisał(a):

Natomiast nie rozumiem strategi jaka prowadzą w stosunku do TWoMa , TWoM jest jednak unikatem na mobilki, ale teksty Admina, że właśnie z tego powodu musi być droższa niż niekiedy nawet na PC, skutkują zabijaniem potencjału sprzedażowego.Jak do tego doda się te niejasne działania głównych akcjonariuszy , z ich akcjami to człowiek zadaje sobie pytanie o co chodzi?? I właśnie tutaj pojawia się to ryzyko, że na dobrą sprawę ciężko wyczuć intencje zarządzających w pewnych ważnych dla innych akcjonariuszy tematach. Ta niepewność powoduję zwiększenie zasady ograniczonego zaufania w moim przypadku, co wpływa automatycznie o tym iż stopień ryzyka inwestycyjnego jednak rośnie. Niestety nie mogę sam ocenić jak bardzo on rośnie, bo jeśli te akcje są sprzedawane, to nie wiemy gdzie trafiają dlaczego tak "tanio" sprzedają( w kontekście ostatnich wypowiedzi ludzi ze spółki, odnośnie wartości 11 bit) i jaki to będzie miało wpływ na kurs w przyszłości.Bo jeśli takie paczki poszły to całkiem prawdopodobne, że ta wielomiesięczna konsolidacja była również po to, żeby kiedyś ustalone transfery akcyjne w danym/ danych przedziałach kursowych mogły być bezproblemowo przeprowadzane.Pytanie się rodzi ile takich transakcji jeszcze może być planowane i w jakim przedziale czasowym, to może być odpowiedź też kiedy będzie kończyła się konsolidacja kursowa.

Z oceną strategii względem TWOM na konsole i mobilnych poczekajmy do marca wydaje mi się a nawet jestem przekonany, że jeszcze wielu rzeczy nie wiemy. Poznajmy spółkę po owocach a na to chyba jeszcze za wcześnie. Na pewno lepiej by wyglądało (i milej) gdyby co kwartał był lepszy wynik ale tak się nie da. Po działaniach spółki widać, że mają jakiś plan i jak zwykle nie mogą tego zdradzić. Mądrzejsi będziemy po Nowym Roku. Sam na to czekam z ciekawością i niecierpliwością ale nerwy nic tu nie zmienią. Sam jestem ciekaw co wyjdzie z tych zmian w ostatnich dniach.
Parkiet weryfikuje naszą wiedzę i czujność przy każdym zleceniu (:
a każdy jest mądralą ....po fakcie... :) :)

chris_martin
35
Wpisów: 860
Wysłane: 4 października 2015 20:02:47 przy kursie: 65,40 zł
anty_teresa napisał(a):
chris_martin napisał(a):
zaraz a gdzie jest napisane że sprzedali ? przeniesli do spolki z ktorą zawarli porozumienie co do kupowania akcji do 31.12.215.

jak nie wiecie kto jest udzialowcem Moonlex - moze zarzad 11 bit ? bill gates ? cdp ? EA ? FaceBook ? who ?........

Nie jest napisane nigdzie, ale w transakcjach pakietowych z 1 i 2 września właściciela zmieniło dokładnie tyle akcji ile zostało wniesione aportem do Moonlex, skąd antycypujemy, że to właśnie Moonlex sprzedawał akcje w transakcjach pakietowych.

@Lelo
Oczywiście jest różnica pomiędzy CDR i CIG, ale wnioskowanie o losach kursu na podstawie tego, że ktoś, coś, kiedyś zrobił i potem kurs urósł jest dla mnie delikatnie mówiąc wątpliwe pod względem istotności. Pozostaję przy tym, że sprzedaż przez zarząd to jednak jest zdecydowanie negatywna informacja, no chyba że to realizacja jakiegoś innego celu jak pozyskanie partnera itd. 11B takich partnerów do niczego nie potrzebuje.

moment - masz komunikat iz sprzedawał Zarzad lub Moonlex ? Watchdog moze cos powie ?

..a moze te pakiety to wlasnie przeniesienie akcji przez CZlonkow Zarzadu do Moonlex ? skoro to takie same pakiety ??

masz wiedze czy tylko domysły ?
Everything you know is wrong.........

mrJackson
5
Wpisów: 277
Wysłane: 4 października 2015 20:06:10 przy kursie: 65,40 zł
W temacie #indieapocalypse znalałem 2 interesujące artykuły. Jeden prezentuje bardzo ciekawe podejście statystyczne. Warto przeczytać, hipotezy są następujące:

Cytat:
(1) The Indiepocalypse is now, and everyone is going to lose even harder as time goes on; or (2) there are two kinds of indie games, successful and unsuccessful, and these games do not compete with each other.

Konkluzja jest taka, jeśli zrobi się bardzo dobrą grę to ona się świetnie sprzeda (przypadek TWoMa).

Kolejny artykuł autorstwa osoby stojącej za steamspy.

Cytat:
Hey, not so bad! It seems that nobody is dying and monthly top ten games aren’t affected by the influx of three hundred new games every month. Who would have thought?
Let’s take a good look on developers entering the market vs developers creating their second or third game. Unsurprisingly developers with at least one game published on Steam, have better sales on average than newcomers. And this effect increases over time.

Konkluzja podobna: nalepiej sprzedające się gry nie odczuwają natłoku setek nowych gier oraz że najgorzej mają nowicjusze - deweloperzy o ugruntowanej pozycji są bardziej skazani na sukces niż żółtodzioby.
Edytowany: 4 października 2015 20:07

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
249
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 10 651
Wysłane: 4 października 2015 21:17:03 przy kursie: 65,40 zł
chris_martin napisał(a):
anty_teresa napisał(a):
chris_martin napisał(a):
zaraz a gdzie jest napisane że sprzedali ? przeniesli do spolki z ktorą zawarli porozumienie co do kupowania akcji do 31.12.215.

Nie jest napisane nigdzie, ale w transakcjach pakietowych z 1 i 2 września właściciela zmieniło dokładnie tyle akcji ile zostało wniesione aportem do Moonlex, skąd antycypujemy, że to właśnie Moonlex sprzedawał akcje w transakcjach pakietowych.

moment - masz komunikat iz sprzedawał Zarzad lub Moonlex ? Watchdog moze cos powie ?
..a moze te pakiety to wlasnie przeniesienie akcji przez CZlonkow Zarzadu do Moonlex ? skoro to takie same pakiety ??
masz wiedze czy tylko domysły ?

Chris, trzeba czytać komunikaty i forum. WD tutaj na forum zaprzeczył, że brał udział w jakiejkolwiek transakcji.
Przeniesienie za aport to nie to samo co transakcja pakietowa. W transakcji pakietowej masz dwie strony. W przeniesieniu było ich więcej.
Każdy członek przeniósł własność akcji(a nie sprzedał) na Moonlex, a w zamian dostał udziały w tymże Moonlexie. Potem ktoś dokładnie taką samą liczbę akcji sprzedał w dwóch transakcjach pakietowych, co zarząd wniósł do Moonlexa.

Dla mnie zachodzi mocno uzasadnione podejrzenie, że sprzedał to właśnie Moonlex. Teoretycznie mogły by być to inne podmioty, które posiadały taką samą liczbę akcji, ale za tym, że był to Moonlex przemawia:
1. Taka sama liczba akcji wniesionych do Moonlexa i sprzedanych w pakietówkach.
2. Spółki na Cyprze tworzy się w celu optymalizacji podatkowej, czyli właśnie pod sprzedaż
3. Brak komunikatu o sprzedaży w ciągu 24 godzin od zdarzenia, co wyłącza w praktyce możliwość sprzedaży przez któregoś z członków zarządu.

mrJackson
5
Wysłane: 4 października 2015 21:51:16 przy kursie: 65,40 zł
@anty_teresa
A co powiesz na taki scenariusz. Moonlex to spółka zarządu z kimś (np. partner strategiczny).
1. Obecny zarząd wnosi 50% akcji, partner dokupuje tyle samo stad pakietówki na podobną liczbę
2. Osoba reprezentująca Moonlex (zakładam, że to będzie partner) ma do dyspozycji ponad 10% głosów na ZZW. Niewykluczone, że to ta sama instytucja co nabyła pakiety w marcu. To, nic że sprzedała je teraz po 61 a nie przetranferowała. Ma za to stratę do rozliczenia w Polsce.
3. Odpada nam argument ordynarnego wprowadzania akcjonariuszy w bład - dziś mówimy, że chcemy kupować akcje jutro je sprzedajemy
4. Jeśli zarząd sprzedałby te ponad 5% akcji z Moonlexa to w zasadzie miałby mniej niż 30% akcji. Dalsze kierowanie spółką może być utrudnione jeśli ktoś inny chciałby przejąć kontrolę.
5. Sytuacja finansowa spółki oraz marcowa sprzedaż akcji przez zarząd mogą świadczyć, że i zarząd i spółka raczej nie cierpią na problemy finansowe.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
249
Wysłane: 4 października 2015 22:07:41 przy kursie: 65,40 zł
Teoretycznie możliwe, ale:
1. Moim zdaniem żaden partner nie jest 11B potrzebny. To oczywiście tylko moja opinia i być może się mylę.
2. Skoro chcieliby powiązać się kapitałowo to czemu do tego zawiązali spółkę? Przecież mogliby sprzedać te akcje bezpośrednio do partnera? Jeśli to ma być jakiś projekt celowy, to po co tam wnosić akcje 11B?
3. Czemu sprzedaż przez członków zarządu, a nie emisja akcji?

Edytowany: 4 października 2015 22:08

mrJackson
5
Wysłane: 4 października 2015 22:30:47 przy kursie: 65,40 zł
@anty_teresa
ad 1. Finansowy niekoniecznie ale branżowy już bardziej - nie wiadomo jakie spółka/zarząd ma plany
ad 2. Skoro je tam wnieśli to będą chyba mogli w przyszłości sprzedać. W tej chwili być może chodzi o oddanie głosu z części swoich akcji.
ad 3. Koszty i nie wiem jakby się spodobała emisja bez pp innym akcjonariuszom.

Ciekawe czy akcje przekazane jako darowizny w 2011 są trzymane przez krewnych zarządu czy dawno już poszły w rynek.

Za kilka dni chyba powinno się wszystko rozwikłać.

Michalo8
0
Wpisów: 3
Wysłane: 4 października 2015 22:42:49 przy kursie: 65,40 zł
Tak się składa, że jeśli z Moonlexa 12tys akcji trafiło do TFI Skarbiec a 107tys akcji do TFI BPS, to każdy z tych funduszy ma podprogowe ponad 4,9%:

http://stooq.pl/q/h/?s=11b

Nie rozumiem tylko po co ten komunikat o "wspólnym nabywaniu", przecież za chwilę i tak będzie informacja, że Moonlex sprzedał, więc komunikat o nabywaniu będzie niewiarygodny.

piotrch
0
Wpisów: 808
Wysłane: 5 października 2015 05:59:35 przy kursie: 65,40 zł
Chciałem tylko zwrócić uwagę na jedną rzecz. Podstawą prawną informowania o porozumieniach akcjonariuszy jest art. 87 ust. 1 pkt 5 ustawy o ofercie. Mowa tam właśnie o "podmiotach, które łączy pisemne lub ustne porozumienie dotyczące nabywania przez te podmioty akcji spółki publicznej". Moim zdaniem komunikat po prostu cytuje ustawę i nie mówi nic na temat intencji członków porozumienia. Przykładanie nadmiernej wagi do słowa nabywanie jest więc nieporozumieniem.

Swoją drogą teoria anty_teresy jest chyba najsensowniejszym wyjaśnieniem tego co się stało, nie bardzo tylko rozumiem, czemuż to fakt sprzedaży przez zarząd do TFI przez spółki cypryjskie miałby być tak jednoznacznie negatywny.
Edytowany: 5 października 2015 06:01

enthusiast
5
Wpisów: 167
Wysłane: 5 października 2015 10:38:48 przy kursie: 66,00 zł
Michalo8 napisał(a):
Tak się składa, że jeśli z Moonlexa 12tys akcji trafiło do TFI Skarbiec a 107tys akcji do TFI BPS, to każdy z tych funduszy ma podprogowe ponad 4,9%: http://stooq.pl/q/h/?s=11b

Tak, tylko że na stooqu masz stan posiadania funduszy na koniec roku, więc są spore szanse, że ich udziały w międzyczasie mogły się zmienić.
Edytowany: 5 października 2015 10:40

jurror
0
Wpisów: 650
Wysłane: 5 października 2015 11:07:49 przy kursie: 66,00 zł
piotrch napisał(a):
Chciałem tylko zwrócić uwagę na jedną rzecz. Podstawą prawną informowania o porozumieniach akcjonariuszy jest art. 87 ust. 1 pkt 5 ustawy o ofercie. Mowa tam właśnie o "podmiotach, które łączy pisemne lub ustne porozumienie dotyczące nabywania przez te podmioty akcji spółki publicznej". Moim zdaniem komunikat po prostu cytuje ustawę i nie mówi nic na temat intencji członków porozumienia. Przykładanie nadmiernej wagi do słowa nabywanie jest więc nieporozumieniem.

Swoją drogą teoria anty_teresy jest chyba najsensowniejszym wyjaśnieniem tego co się stało, nie bardzo tylko rozumiem, czemuż to fakt sprzedaży przez zarząd do TFI przez spółki cypryjskie miałby być tak jednoznacznie negatywny.

Dlatego ,że podobno spółka nie chce robić dobrze nikomu , a główni akcjonariusze którzy decydują o wszystkim co w spółce się dzieje już tak. Ja widzę w tym olbrzymia sprzeczność, szczególnie jeśli pojawił się przekaz , że spółka będzie walczyła o większą kapitalizacje, a obecnie jest biorąc pod uwagę wskaźniki AT jest nisko wyceniana. Mi takie zagrania kojarzą się z tym iż Kali nie chcieć żeby spółka drukowała akcje wraz z przejściem na GPW usatysfakcjonowała w pewnym stopniu fundy zebrała kasę, ale Kali sam chcieć pieniądze za swoje akcje z tym już problemu "robienia dobrze" nie widzi, do tego stopnia,że już jeden z "Kalich" ma poniżej 5%. Oczywiście jeśli pójdzie informacja o sprzedaży kwitów przez cypr.
I tym może diametralnie różnic się też , dlaczego 11 bit nie zachowuje się jak CDR sprzed 5 laty. CDR wtedy potrzebował pieniędzy, dokapitalizowano spółkę, a duzi już się dogadali z fundami, dlatego była pompa na 900 mln pod nadzieje z W2, jak one się zrealizowały wynikami podobnie do TWoM dla 11b( a miało być znacznie lepiej pisano o 150 mln zysku na czysto w 3 lata) to spadli ale na 350 MLN PLN, a 11 bit nadal dynda na ok 150 mln kapitalizacji. Nie mam wątpliwości z czego to wynika, z zachowania, strategi, deali głównych udziałowców i dlatego to jest obecnie paradoksalnie największe ryzyko jest z tym związane bo nikt nie wie o co chodzi. To dlatego kurs po świetnych infach o wynikach, poziomie sprzedaży w akcjach promocyjnych był tak hamowany, a z drugiej strony teraz jest taki marazm nie widać w ogóle ruchów po tym jak słabo monetyzowali TWoM w 3 qw, po infach o dacie debiutu konsol, po przełożeniu na jesień industriala itp. To wszytko już od jakiegoś czasu jest strategią rotacji akcji i dlatego kurs jest tam gdzie jest a nie zachowuje się jak np CDR sprzed lat pod w2 czy CIG po sniperze. Wygląda na to że pomimo artykułu, wypowiedzi Admina to zarządzającym ta cena zdecydowanie pasuje do spieniężania swoich akcji( jeden z zarządzających juz ma poniżej 5% jak wspomniałem) i takie podejście jest właśnie ryzykiem dla innych drobnych akcjonariuszy posiadających walory 11bit.To jest też zapewne powodem, dlaczego pomimo takich wyników 11b ma gorsza kapitalizacje od VVD a kto wie może i BLO go niedługo dogoni. Akcje ujawnionych akcjonariuszy ich intencje strategi rotacji ( sprzedaży akcji) jest w tym momencie kluczowym czynnikiem tego ze kurs jest tam gdzie jest od dłuższego czasu i w tym kontekście widząc różnice jakości zysków przychodów i wartości rynkowej co do VVD BLO itp można zadawać sobie pytanie : dlaczego zarządzający nie myślą bardziej perspektywicznie, tylko po prostu sypia swoimi udziałami od czasu do czasu po cenie ponad 60-70 PLN i jest z tym im dobrze pomimo zapewnień co do świadomości możliwego znacznego wzrostu wartości spółki w przyszłości.
Edytowany: 5 października 2015 11:21

piotrch
0
Wpisów: 808
Wysłane: 5 października 2015 13:08:50 przy kursie: 66,00 zł
anty_teresa napisał(a):
piotrch napisał(a):

Zobacz, że już w tej chwili większość akcji jest w obrocie... Przecież zarząd, ma już w tej chwili prawdopodobnie poniżej 30 proc. Można mieć obiekcje co do motywacji i oceny rozwoju spółki. Skoro ten rozwój jest dopiero przed spółką, to czemu akcje są sprzedawane? Przecież to kolegialna decyzja, a więc nie może być mowy o tym, że ktoś potrzebował pieniędzy. Czy Ty sprzedałbyś akcje mając pewność, że ich wartość wzrośnie? Być może tak, ale pod warunkiem, że miałbyś lepszą okazję inwestycyjną, albo jednak ten wzrost nie byłby taki pewny...

Zgoda, tylko czy to samo uzasadnienie należało podnosić kiedy robili ową darowiznę na rzecz rodziny? Patrzysz na to wszystko ze swojej perspektywy, finansisty, inwestora. Myślę natomiast, że goście z zarządu przede wszystkim robią gry, a dopiero potem myślą o tych milionach, które te gry im dały. Stąd bardziej skłonny jestem ponownie uwierzyć w uzasadnienie, że raczej chodziło o scashowanie zysku z 0,1 zł - > pewnie okolice 63-65 zł niż o wyrażenie swojego braku wiary w spółkę czy też lepsze okazje inwestycyjne. Nie twierdzę również, że wiadomość o sprzedaży jest pozytywna jednak można też powiedzieć, że ryzyko inwestycyjne poniekąd maleje, bo znika podaż ze strony akcjonariuszy majacych ogromną stopę zwrotu a wchodzi ktoś, kto na te zwroty z inwestycji dopiero liczy.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
249
Wysłane: 5 października 2015 13:17:07 przy kursie: 66,00 zł
piotrch napisał(a):

Zgoda, tylko czy to samo uzasadnienie należało podnosić kiedy robili ową darowiznę na rzecz rodziny? Patrzysz na to wszystko ze swojej perspektywy, finansisty, inwestora. Myślę natomiast, że goście z zarządu przede wszystkim robią gry, a dopiero potem myślą o tych milionach, które te gry im dały. Stąd bardziej skłonny jestem ponownie uwierzyć w uzasadnienie, że raczej chodziło o scashowanie zysku z 0,1 zł - > pewnie okolice 63-65 zł niż o wyrażenie swojego braku wiary w spółkę czy też lepsze okazje inwestycyjne. Nie twierdzę również, że wiadomość o sprzedaży jest pozytywna jednak można też powiedzieć, że ryzyko inwestycyjne poniekąd maleje, bo znika podaż ze strony akcjonariuszy majacych ogromną stopę zwrotu a wchodzi ktoś, kto na te zwroty z inwestycji dopiero liczy.

Wtedy było to dla mnie bardziej zrozumiałe. Każdy chce mieć namacalny dowód tego sukcesu i żyć w przeświadczeniu, że nie musi już pracować.
Jeśli zaś chodzi o zerową stopę zwrotu nowego inwestora, to owszem, teoretycznie ma mniejszą pokusę do sypania, ale jeśli jest to inwestor typu TFI, to akurat ja pozytywów nie widzę, bo nie zarządza własnymi pieniędzmi, a ponadto w związku z wielkością spółki inwestycja w akcje nie będzie miała istotnego wpływu na wynik TFI i premie dla zarządzających - nie ma motywacji. Poza tym taki inwestor przy fali umorzeń nie będzie patrzył na wyceny tylko sprzedawał. No, ale każdy tutaj może mieć swoje zdanie.

lelo-pakero
10
Wpisów: 697
Wysłane: 5 października 2015 13:37:09 przy kursie: 66,00 zł
@anty_teresa

Odbiegając nieco od tematu 11bit... Wiem, że sytuacja każdej spółki jest inna i żadne zachowania i ich konsekwencje nie są regułą, ale co powiesz anty_teresa o sprzedaży blisko 5% akcji CDP przez Panów Kicińskich, po cenie ok. 8,60 zł, na ok. 2 tygodnie przed pierwszym zwiastunem Wiedźmina 3 na E3 w 2013 r.? Zgodnie z tym co teraz piszesz o sytuacji 11bit, to rozumiem, że oceniałeś jednoznacznie negatywnie ówczesną sprzedaż pakietową i tez miałeś wątpliwości co do oceny potencjału sprzedażowego W3 przez Prezesów CDP?

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
249
Wysłane: 5 października 2015 14:00:53 przy kursie: 66,00 zł
Tak, wtedy też odebrałem transakcję negatywnie, ale mniej negatywnie gdyż od razu ukazały się wyjaśnienia:

Cytat:
Jaki jest główny powód sprzedaży akcji? Obaj z Marcinem mamy duszę przedsiębiorców. Ludzi którzy nie tylko rozwijają jedno przedsięwzięcie, ale rozkręcają też zupełnie nowe inicjatywy. Marcin jest w pełni zaangażowany w dalszy rozwój CD PROJEKT, podczas gdy ja poświęcam więcej energii nowej działalności. Między innymi na taką działalność potrzebujemy tych środków. W maju powstała spółka Fort Traugutta Sp. z o.o., w której wraz z małżonką Marcina, Renatą Iwińską mam 80% udziałów. Spółka ta zajmie się remontem i zagospodarowaniem Fortu Traugutta.

Chcemy tam stworzyć wyjątkowe miejsce w Warszawie, swojego rodzaju centrum rozwoju osobistego, w którym prowadzone będą różnego rodzaju zajęcia i warsztaty. Naszym celem jest stworzenie miejsca, w którym postaramy się dostarczyć narzędzia, dotychczas nie zawsze powszechnie dostępne w Polsce, które z naszego doświadczenia widzimy, że przynoszą wymierne korzyści w życiu zawodowym i osobistym. Przystosowanie obiektu do naszych potrzeb będzie znaczącą inwestycją. Jesienią wystartuje też start up, w który jestem znacząco zaangażowany: http://halodoktorze.pl/, którego celem jest wprowadzenie nowoczesnych narzędzi i usprawnienie procesu kontaktu pacjenta z lekarzem. To tylko dwa przykłady projektów, które już dziś zaczynają być widoczne publicznie. Niezależnie od tego cześć środków zamierzamy przeznaczyć na inicjatywy nie związane z biznesem oraz dodatkowo na zabezpieczenie materialne nas i naszych najbliższych.

W imieniu całego porozumienia akcjonariuszy, jestem upoważniony do złożenia oświadczenia, że w przeciągu najbliższych 12 miesięcy nikt z nas nie zmniejszy zaangażowania w spółce.

www.cdprojekt.com/Press_Room/A...

Tak jak napisałem, wcześniej. Żeby sprzedać akcje trzeba widzieć perspektywy lepszego zarobku. Kiciński i Iwański je widział. Dywersyfikował swoją działalność. Poza tym to chyba była pierwsza sprzedaż akcji analogiczna do przeniesienia akcji na rodzinę w 11B?

PS: Wcześniej też porozumienie CDPu zbyło akcje, ale akcje te były przyznane im w wyniku opcji, więc to jednak zupełnie inny przypadek.
Edytowany: 5 października 2015 14:16

mkamola
0
Wpisów: 98
Wysłane: 5 października 2015 18:49:12 przy kursie: 66,00 zł
www.gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl...

kasują dalej? po niższej cenie?

i przez wehikuł, aby optymalnie podatkowo wyszło

dla mnie to negatywny znak, ale to subiektywna opinia

po 68 jak kasowali to miałem podobne zdanie baks, ale po 61 kolejna paczka - znaczy przejęcia nie będzie? sukces industrial wątpliwy?

pytania można mnożyć, a jak będzie zobaczymy

pzdr

MX5
1
Wpisów: 44
Wysłane: 5 października 2015 18:50:29 przy kursie: 66,00 zł
11 BIT STUDIOS SA Zawiadomienie o zbyciu akcji Spółki przez akcjonariusza
Raport bieżący 15/2015
Postawa prawna: Art. 70 pkt 1 Ustawy o ofercie - nabycie lub zbycie znacznego pakietu akcji
Zarząd 11 bit studios S.A. (dalej Spółka), działając na podstawie art. 70 pkt 1 Ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych, z dnia 29 lipca 2005 roku (dalej Ustawa o ofercie) informuje, że w dniu 5 października 2015 roku otrzymał, na podstawie art. 69 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie oraz art. 160 punkt 1 ust. 2 Ustawy o obrocie instrumentami finansowymi z dnia 29 lipca 2005 roku (dalej Ustawa o obrocie) zawiadomienia dotyczące transakcji dokonanych na akcjach Spółki przez spółkę Moonlex Holdings Limited. Spółka Moonlex Holdings Limited jest Stroną Porozumienia Akcjonariuszy, o którym mowa w art. 87 ust. 1 pkt 5 Ustawy o ofercie, szczegółowo opisanego w raporcie bieżącym Spółki nr. 13/2015. Stronami Porozumienia są ponadto Członkowie Zarządu Spółki: Bartosz Brzostek, Grzegorz Miechowski, Przemysław Marszał i Michał Drozdowski.
Zgodnie z zawiadomieniem, Moonlex Holdings Limited, która jest podmiotem blisko związanym z Członkami Zarządu Spółki, w myśl art. 160, pkt. 2, podpunkt 4b Ustawy o obrocie, zbyła w dniu 1 października 2015 roku, w drodze transakcji pozasesyjnej, pakietowej, 107.000 tys. akcji Spółki po cenie 61 zł za sztukę stanowiących 4,83% akcji w kapitale zakładowym Spółki oraz dających 4,83% głosów na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy Spółki. Ponadto, w dniu 2 października 2015 r. Moonlex Holdings Limited, zbyła, w drodze transakcji pozasesyjnej, pakietowej, 12.000 tys. akcji Spółki po cenie 61 zł za sztukę stanowiących 0,54% akcji w kapitale zakładowym Spółki oraz dających 0,54% głosów na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy Spółki.
Przed przeprowadzeniem powyższych transakcji Moonlex Holdings Limited posiadała 119 tys. akcji Spółki stanowiących 5,37% akcji w kapitale zakładowym oraz dających 5,37% głosów na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy Spółki. Po przeprowadzeniu powyższych transakcji Moonlex Holdings Limited nie posiada żadnych akcji Spółki.
Strony Porozumienia informują, że przed przeprowadzeniem powyższych transakcji posiadały łącznie 735.152 akcji Spółki stanowiących 33.16% akcji w kapitale zakładowym Spółki oraz dających 33,16% głosów na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy Spółki.
Po przeprowadzeniu powyższych transakcji Strony Porozumienia posiadają łącznie 616.152 akcji Spółki stanowiących 27,79% akcji w kapitale zakładowym Spółki oraz dających 27,79% głosów na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy Spółki.
Więcej na: biznes.pap.pl
kom espi zdz

Depesza pochodzi z biznes.pap.pl z 05.10.2015 18:17

Pytanie czy będzie informacja o zwiększeniu, myślę że nie.
Czyli jednak (tak, nadinterpretowałem wyraz "nabywanie") sprzedaż przez Moonlex.

GRAF78
45
Wpisów: 1 243
Wysłane: 5 października 2015 19:00:50 przy kursie: 66,00 zł
To że Zarząd sprzedaje trochę swoich akcji można zrozumieć, nawet jeśli to robi to po raz drugi, każdy ma prawo do zysku a te pakiety co dalej posiadają spokojnie im wystarcza do sprawowania władzy nad Spółką. Sam na ich miejscu tak bym postąpił bo nie maja po 18 lat.

Co co tezy antyteresy nie zawsze sprzedaje sie akcje po to aby zainwestować gdzie indziej z jeszcze większym potencjałem zysku, czesto chce sie skorzystać z życia.

chimpo
0
Wpisów: 509
Wysłane: 5 października 2015 19:16:15 przy kursie: 66,00 zł
Akcja godna Newconnect. Zarobić, zarobili, ale jeśli chodzi o działania wizerunkowe spółki to znowu wszystko leży i kwiczy.

rockq
0
Wpisów: 351
Wysłane: 5 października 2015 19:22:31 przy kursie: 66,00 zł
GRAF78 napisał(a):
To że Zarząd sprzedaje trochę swoich akcji można zrozumieć, nawet jeśli to robi to po raz drugi, każdy ma prawo do zysku a te pakiety co dalej posiadają spokojnie im wystarcza do sprawowania władzy nad Spółką. Sam na ich miejscu tak bym postąpił bo nie maja po 18 lat.

Co co tezy antyteresy nie zawsze sprzedaje sie akcje po to aby zainwestować gdzie indziej z jeszcze większym potencjałem zysku, czesto chce sie skorzystać z życia.

A co jeżeli oni już nie chcą sprawować władzy nad spółką, bo, jak napisałeś, wolą korzystać z życia? Co jeżeli panowie odkryli, że ze sprzedaży akcji żyje się łatwiej i przyjemniej niż ze sprzedaży gier? Co jeżeli panowie uznali że to dobry moment na zcashowanie się, i cała operacja pod nazwą „przejście na główny” ma na celu jedynie upchnięcie na rynku jak największej liczby akcji?

Naprawdę nie widzisz problemu w tym, że zarząd w mediach i za pośrednictwem rzecznika opowiada że spółka jest niedoszacowana i najlepsze jeszcze przed nią, po czym sprzedaje duże pakiety akcji w coraz niższych cenach?
Edytowany: 5 października 2015 19:24

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość