pixelg
SFD - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

SFD [SFD]

AKTUALNY KURS: 0,332 zł (-13,99%) 28-05-2020 17:00
bernie
Wpisów: 414
Wysłane: 6 stycznia 2012 13:23:07
Cytat:
Firma SFD, właściciel sklepu z suplementami diety i serwisu sportowego, zadebiutuje na rynku NewConnect 9 stycznia - podała Giełda Papierów Wartościowych w komunikacie

Do obrotu trafi 17,5 mln akcji serii B, 2 mln akcji serii C, 4,7 mln akcji serii D oraz 2,78 mln akcji serii E o wartości nominalnej 0,10 zł każda.

www.parkiet.com/artykul/117601...

www.sfd.pl

Ciekawe w jakim celu debiutują, ma ktoś jakieś informacje?
Edytowany: 6 stycznia 2012 15:05

VeRtO
VeRtO PREMIUM
Wpisów: 110
Wysłane: 8 stycznia 2012 21:22:30
Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz na tej stronie: http://sfdsa.pl/

Kupowałem u nich odzywki przez kilka lat. Kompleksowo mają dobrą obsługę, z tego co wiem to główny przychód robią na hurcie, na detalu ludzie kupują dlatego, że mają wszystko w jednym miejscu (i czasami fajne promocje), ale cenowo przegrywają z konkurencją z Allegro. Jeśli chodzi o reklamy to trudno mi się wypowiedzieć, na pewno forum nadal cieszy się wielką popularnością, ale w zakresie stricte kulturystyki to wielu ze znających się na rzeczy przeszło na kfd. Jeśli chodzi o rynek odzywek w Polsce to myślę, że będzie dobrze, powinien rosnąć wraz ze wzrostem zamożności społeczeństwa. coraz bardziej popularyzuje się zdrowy styl życia. Przybywa bardzo dużo sieci fitness clubów, a to się wiąże z rynkiem odzywek i supli.

Niemniej jednak, osobiście całkowicie odrzucam tą spółkę z punktu widzenia własnej inwestycji, ponieważ mam wrażenie, że nie potrafię jej obiektywnie ocenić. Póki co kadra zarządzająca mnie nie przekonuje. Nie przeczytałem jeszcze prospektu, ale w najbliższym czasie mam zamiar to zrobić.

ChiefMike
Wpisów: 575
Wysłane: 13 grudnia 2015 21:04:02
100 mln przychodu i lecą na stracie ? Shame on you

kck03
kck03 PREMIUM
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 47
Wysłane: 14 grudnia 2015 22:20:02
?

O jakiej stracie piszesz? Jeśli bazujesz na danych Stockwatch to coś jest w nich nie tak. Spółka na koniec Q3 ma EBITDA na poziomie prawie 1,4 mln PLN.

Przyglądam się im od jakiegoś czasu i moje wnioski:

1. Problemy typowe dla e-commerce: mała rentowność biznesu, kredyty ich trochę kosztują.
2. Nie oczekiwałbym tak dużego wzrostu przychodu w kolejnych latach. Zresztą już w tym roku jest to ok. 30%, co i tak jest bardzo dobrym wynikiem.
3. Branża na czasie.
4. Spółka już mocno przeceniona, ale czy tania to pozostawiam ocenie każdemu samodzielnie.
5. Teraz trochę niezrozumiała decyzja z emisją akcji z prawem poboru. Nie wiem po co to prawo poboru w tym przypadku. Główny akcjonariusz i założyciel ma 75% udziałów. Ktoś podpowie? Więcej do poczytania tutaj: sfdsa.pl/wp-content/uploads/20...

Mówiąc bardziej ich językiem - masa już jest, czas na rzeźbę...

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość