pixelg
HUBSTYLE - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2

HUBSTYLE [HUB]

AKTUALNY KURS: 1,07 zł (-5,31%) 30-09-2020 17:00
19r20
0
Wpisów: 497
Wysłane: 23 lutego 2012 11:28:27
ja również myślę że nie sprzedają wszystkich akcji
teraz to mi to wygląda na opychanie akcji za wszelką cenę a sprzedaż pakietu przez dotychczasowych właścicieli zawsze ma negatywny wydźwięk
to co było wcześniej napisane o Googlach to dla mnie kluczowy argument przeciw

tak jak wcześniej szukałem jakiejś rzeczy w internecie zawsze na początku wyskakiwały mi wyniki porównywarek a teraz? na pierwszych 3 stronach ich nie ma a dalej chyba nikt się nie zagłębia

GRUPA
0
Wpisów: 5
Wysłane: 23 lutego 2012 22:11:07
Zwrocilem uwage na wartosci niematerialne w bilansie (a w szczegolnosci tempo ich przyrostu) i ilu (i jakich) spolka miala bieglych. W takiej spolce to co uznaje sie koszt, a co moze byc uznane za naklad na prace rozwojowe i aktywowane w bilansie to sprawa plynna.

Californian
0
Wpisów: 100
Wysłane: 24 lutego 2012 01:44:30
Generalnie sprawa wygląda tak, że w przypadku biznesu opartego sensu stricte na wyszukiwarce (a Google to praktyczny monopolista rynku) zawsze będzie istniało przeogromne ryzyko takiego przedsięwzięcia.

Wielu inwestorów czyta tylko bilans, analizuje wyniki a to nie wszystko.
W warunkach operacyjnych takiego biznesu jak NOKAUT może być rozwój i nagle koniec.

Do wszystkiego dodać należy zasadne tezy na temat działania samego Google:
- hipokryzja i brak spójności działań = działania wybiórcze determinowane interesem samej wyszukiwarki (wiele, ogrom witryn do dziś stosuje techniki pozycjonowania dużo bardziej "niedozwolone" i ma rewelacyjne wyniki, a Google to nie interesuje),
- ryzyko korupcji i zwalczania konkurencji poprzez grupy wpływów mające np. dobre kontakty z kluczowymi osobami działu Search Quality (a jest trochę takich osób i mogą BARDZO dużo),
- potężna władza dotycząca być albo nie być dla wielu biznesów internetowych,
- brak spójności regulaminów Google. Brak zasady "prawo nie działa wstecz" = Google może dowolnie wybrać witryny do zbanowania, przeanalizować i doszukać się "ZA CO", wprowadzić to w regulacji do regulaminu i na jego podstawie następnie usunąć witrynę z wyników. Nie ma znaczenia, że to co "robiła" witryna działo się wcześniej jak stosownych zapisów nie było.

Nie mam w zamiarze nikogo "nakręcać" na Google ale przedstawiam jedynie kilka konkretnych faktów do poddania analizie i do przemyślenia.

Ponownie podkreślę, że za max. kilka miesięcy w Polsce będzie premiera Google Product Search (porównywarki - już istniejącej w USA). Eliminacja konkurencji z wyników na podstawie tak absurdalnych wyjaśnień to dowód hipokryzji i nadużycia.
Wraz z porównywarkami w otchłań wyników poleciało trochę innych witryn - moim zdaniem w celu "rozmycia" tego co naprawdę nastąpiło, aby odpierać ataki, że nie "usunęli tylko konkurencji".

Dodam więcej - wszystkie te witryny owego czarnego dnia NIE ZOSTAŁY usunięte przez żadne algorytmy!
Google NIE POSIADA takich algorytmów a wielokrotnie się na nie powołuje po takich jak wspomniane akcjach. Wszystkie te witryny otrzymały bany nadane "z ręki" przez pracowników działu Search Quality. Na czyje polecenie, na jakich zasadach? ... pozostaje to tajemnicą Google.

Jak więc widzicie - warunki do działania dla porównywarek w wyszukiwarkach są "średnie".
Tłumaczenia na temat ETYKI działania Google powinno zacząć od siebie. Obiektywnie oceniając nie starczyłoby dekady na zebranie nieetycznych posunięć tej firmy.
Oczywiście etyka jest jak dobro i zło ... kwestią interpretacji a Google ... ma zawsze rację.

Akcjonariuszom NOKAUT pozostaje życzyć powodzenia i szczęścia.

WatchDog
WatchDog PREMIUM
13
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 572
Wysłane: 24 lutego 2012 23:39:59
Ocieplenie, odwilż czy jak tego tam nie nazwać.

Cytat:
Linki do serwisów takich jak Nokaut.pl, Ceneo.pl, Skapiec.pl czy Fotka.pl znów wyświetlają się na początkowej stronie wyników wyszukiwania w Google. Trzy tygodnie temu witryny zostały mocno przesunięte w dół za masowe kupowanie linków do siebie.

www.wirtualnemedia.pl/artykul/...

Californian
0
Wpisów: 100
Wysłane: 25 lutego 2012 01:52:50
Cytat:
Ocieplenie, odwilż czy jak tego tam nie nazwać.

Cytat:
Linki do serwisów takich jak Nokaut.pl, Ceneo.pl, Skapiec.pl czy Fotka.pl znów wyświetlają się na początkowej stronie wyników wyszukiwania w Google. Trzy tygodnie temu witryny zostały mocno przesunięte w dół za masowe kupowanie linków do siebie.

www.wirtualnemedia.pl/artykul/...

Przeanalizowałem to. To nie jest do końca zdjęcie filtrów. One nadal są.
Należy zwrócić uwagę na fakt, że wyniki wyświetlają się wyłącznie po dodaniu do słowa kluczowego np. "laptopy" dodatkowej frazy z nazwą porównywarki.

Wcześniej w żadnym przypadku nie pojawiały się porównywarki w wynikach, gdyż domeny na wszelkie opcje miały permanentnego filtra +XX pozycji.

Teraz nastąpiła modyfikacja tego (z pewnością specjalnie przygotowywana wersja filtra).
Na kluczowe dla porównywarek (i zarazem sensowne) frazy kluczowe NADAL nie ma tych domen w wynikach wyszukiwania i w mojej osobistej opinii nie będzie.

TYLE co teraz jest udało się osiągnąć zbanowanym domenom. Jest to tylko mały przykład tego co robi Google i w jaki sposób. Jak dużą władzę w Internecie posiada ta firma i jak bezsilne jest nawet prawo wobec tych poczynań. Prawo nie reguluje takich spraw jak te, z którymi mamy do czynienia. Nie ma na tą chwilę "narzędzi" do walki o jakąś sprawiedliwość bądź chociaż obiektywne osądzenie.

Podsumowując - sytuacja porównywarek wcale się nie zmieniła. Co więcej powyższa informacja pokazuje odpowiedź Google na sprawę, której wielu specjalistów z branży się spodziewało. Nie ma zaskoczenia, nie ma szoku ani szału. Google nie po to "podniosło rękę" na swoją konkurencję (wspominałem wcześniej Google Product Search) aby się z posunięcia wycofać.

To co uzyskały teraz filtrowane domeny to jest ostateczne udowodnienie poniżenia przez Google, braku jakiegokolwiek szacunku oraz etyki w działaniach tej firmy.
Zwróćcie uwagę jakie były reakcje wszystkich firm na te filtry? Czy ktoś się oburzył oficjalnie? Czy ktoś wyraził się w jakikolwiek stanowczy sposób w stosunku do Google?

Odpowiedź brzmi - NIE. Wszystkie firmy doskonale znały swoje położenie i rozpoczęły kampanię przeprosin, kajania się i "błagania".

W mojej osobistej opinii w najbliższej dekadzie będziemy świadkami jeszcze bardziej zuchwałych poczynań ze strony Google. W normalnych warunkach firma przegrałaby wiele spraw sądowych o działania z paragrafów o nieuczciwej konkurencji i miliardowe kary ... W tym przypadku żaden sąd nie udowodni im niczego bo prawo jest ułomne na tą chwilę.

... a BIZNES to wojna ... to sport kontaktowy, a nie polityka etyki i wzajemnej adoracji - amerykański potentat nam o tym przypomniał.

Medelin
0
Wpisów: 128
Wysłane: 28 lutego 2012 16:49:09
Grupa Nokaut przydzieliła blisko 2,6 mln akcji, pozyskała 31 mln zł
PAP - Biznes
28 Lut 2012, 16:22

28.02. Warszawa (PAP) - Grupa Nokaut w ofercie publicznej przydzieliła 2.599.500 akcji. Wartość oferty wyniosła ponad 31 mln zł, w tym wartość akcji nowej emisji ponad 20 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie prasowym. Grupa planuje wejście na parkiet główny GPW w marcu 2012 r.
Łącznie zostało przydzielonych 2.599.500 akcji, z czego 2.399.500 inwestorom instytucjonalnym, a 200.000 indywidualnym.

W transzy detalicznej stopa alokacji dla osób uczestniczących w procesie book-buildingu wyniosła 60,1 proc. Tym samym stopa redukcji wyniosła 39,9 proc.

Oferującym akcje Grupy Nokaut był Dom Maklerski BZ WBK.

Grupa Nokaut zamierza w marcu 2012 roku wejść na parkiet główny warszawskiej giełdy. Do obrotu wprowadzonych zostanie 5.764.000 akcji serii A, 100.000 akcji serii B, 1.700.000 akcji serii C oraz 1.700.000 PDA serii C.

Główni akcjonariusze zobowiązali się do niezbywania akcji przez okres co najmniej 12 miesięcy.

Grupa Nokaut działa na rynku e-commerce w Polsce. Jest właścicielem internetowych porównywarek cen.

W komunikacie grupa podała, że jej strategia zakłada budowę silnej marki, konsolidację rynku oraz umocnienie pozycji na rynku krajowym - w tym akwizycje, rozszerzenie działalności na rynki zagraniczne, rozwój oferty o nowe komplementarne serwisy e-commerce oraz rozszerzenie działalności o mobilny kanał dystrybucji.

"Planujemy mocno zawalczyć o polski rynek, docelowo przekształcając się w platformę handlową, umożliwiającą klientom wygodne i łatwe dokonywanie zakupów w internecie. Paradoksalnie - ale z korzyścią dla Grupy Nokaut - jesteśmy w stanie rosnąć niezależnie od koniunktury rynkowej. Z prostej przyczyny - to właśnie internet jest miejscem, do którego udają się klienci szukający oszczędności (...)" - powiedział cytowany w komunikacie Wojciech Czernecki, prezes zarządu Grupy Nokaut.

W 2011 roku grupa wypracowała 8,1 mln zł przychodów przy 2,6 mln zł EBIT i 2,1 mln zł zysku netto.(PAP)
Vae victis !

addison
16
Wpisów: 2 020
Wysłane: 13 kwietnia 2012 13:37:05 przy kursie: 10,88 zł
Widać chłopaki się pomylili :-) Jak zawsze zresztą przy okazji IPO...

bankrucik napisał(a):
Zawsze byłem zdania, że Polacy nie gęsi i kompleksów wobec zagranicznych koncernów mieć nie należy. Ale to, co w prospekcie emisyjnym wpisała grupa Nokaut, właściciel porównywarki cenowej o tej samej nazwie, zasługuję na osobną notkę.

W prospekcie od razu przechodzimy do najciekawszego rozdziału, czyli czynników ryzyka.

Prawdziwa perła - sądzę, że śmiało można uznać, że to perła IPO ostatnich lat - kryje się na stronie 24, punkt Ryzyko związane ze spadkiem liczby użytkowników

To ryzyko ma jedno imię - Google. Ruch w Nokaut.pl jest od wyszukiwarki uzależniony, o tym jak bardzo, świadczy fragment, w którym porównywarka przyznaje, że z Google przychodzi ”ponad 3/4 użytkowników”. Czyli - według danych Megapanel/Gemius - w listopadzie Google napędził Nokautowi przynajmniej 2,1 mln użytkowników.

Potem kilka zdań, jak to Nokaut stara się podkreślić, że szuka różnych dróg, by ten związek z Google nieco rozluźnić. Nuda.

Prawdziwie epickie zdania znajdują się na końcu.

Warto również dodać, że Emitent należy do sieci partnerskiej Google AdSense, emitując na swoich stronach reklamy sprzedawane przez Google i dzieląc się z Google przychodami. Zmniejszenie ruchu w serwisie Nokaut.pl oznaczać więc też będzie spadek przychodów Google z reklam w serwisie Nokaut.pl.

Przetłumaczyć?

Tak, może się tak zdarzyć, że jeśli Google zmieni coś w mechanizmie pozycjonowania stron internetowych, to mocno to odczujemy. Słyszeliście pewnie coś o nieetycznych metodach pozycjonowania? My też.
Ale spokojnie, to relacje partnerskie, Google na nas ZARABIA. [przerwa na puszczenie oka do inwestorów] Rozumiemy się? Mniejszy ruch w serwisie, mniej kasy dla Google'a. No to chyba jasne, że nas nie ruszą :-P

Czytałem te zdania z prospektu kilka razy. W te i wewte. I nie mogłem uwierzyć, że firma - przypomnijmy, w prospekcie emisyjnym przed debiutem na GPW - robi sobie takie jaja. 

Nie wiem, czy znajdzie inwestor, który na trzeźwo kupi bajkę o tym, że Google, który w ostatnim kwartale miał 8,1 mld dol. przychodów, ZAUWAŻY jakikolwiek spadek przychodów związany z Nokautem, włącznie z zamknięciem z serwisu.

Google bajki nie kupił. Jak w styczniu przyrżnął w serwisy korzystające z systemów wymiany linków, nakładając im karny filtr, tak Nokaut nakrył się nogami i przepadł gdzieś w okolicę 4-5 strony wyników. I potulnie położył uszy po sobie.

Znaj proporcje mociumpanie

tigi.blox.pl/2012/02/Nokaut-pr...

Jaja zrobili, rynek to kupił- nie pojęte dla mnie.

"Notowany na giełdzie Nokaut stracił w ciągu miesiąca ponad 1,5 mln użytkowników"

całość:http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,11530949,Nokaut_znokautowany__dotkliwa_kara_Google_a_dla_polskich.html

Jakby kto dostał ofertę obligacji Zugil-a oferowanych przez ten sam DM to niech dobrze zajrzy w finanse spółki. Czym prędzej nogi za pas i włożyć cash do banku. To jakiś żart, że z takim czymś wychodzą na rynek, ... a drugi i chyba większy żart, że rynek to przyjmuje.
Edytowany: 13 kwietnia 2012 13:39

rafsty
rafsty PREMIUM
0
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 2 278
Wysłane: 13 kwietnia 2012 14:44:59 przy kursie: 10,88 zł
Californian napisał(a):
... a BIZNES to wojna ... to sport kontaktowy, a nie polityka etyki i wzajemnej adoracji - amerykański potentat nam o tym przypomniał.

Zgadza się. Duży rozjeżdża mniejszego. Tak, jak hipermarkety trzymają swoich kooperantów na krótkiej smyczy, tak Google korzysta ze swojej pozycji. I które to hipermarkety dostały parę lat temu w Hiszpanii fangę od VISA, bo okazało się, że dla takiej Visy sieć hipermarketów, to mały Kazio. Na Google'a prędko bat się chyba nie znajdzie.

bankrucik
bankrucik PREMIUM
26
Wpisów: 4 152
Wysłane: 29 maja 2012 10:09:06 przy kursie: 8,72 zł
bankrucik napisał(a):
ja jestem na zdecydowane NIE dla tej oferty,

oprócz tego wszystkiego co napisali poprzednicy dorzucę jeszcze jedno, w tej emisji czuć i widać chciwość firmy.... najpierw wycena i widelki z kosmosu i kompletna klapa, teraz ustalenie nowych widełek w przedziale 12-17 zl... jak tutaj liczyć możliwe ryzyko i potencjalne zyski skoro cena maksymalna jest prawie o 50 % większa niz minimum??? dla mnie rzetelne ustalenie widełek mieści się w przedziale 10-15 % i koniec
Widać ze firma na siłę potrzebuje emisji.... i tak naprawdę nie wie na ile wycenić swoj biznes... tzn wie: NA maksimum! SKOK NA KASĘ to mi się ciśnie...
emisję sprzedadzą za maksymalnie dużo... "głupim" DAWCOM KAPITAŁU

krótko i treściwie.... można podsumować ...." a nie mówiłem.."?

firma odwołuje prognozy z kosmosu.... bo im sie konsolidacja nie udała...

kolejni bajkopisarze na parkiecie...
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com

addison
16
Wpisów: 2 020
Wysłane: 30 maja 2012 08:50:23 przy kursie: 8,72 zł
W sumie tak miało to wyglądać, było drogo i ktoś to wziął pogratulować sprzedającym, że znaleźli leszczy na to. Typowe IPO- biznes dla sprzedającego.

A sam oferujący idzie po bandzie- wysyła takie oferty nabycia obligacji, że dziw bierze. Oni tam są chyba przekonani, że naród nie czyta bilansów!

Ostatnio dostałem ofertę obligów spółki, która przy ok 90mln przychodów rocznie ma >30mln zobowiązań handlowych przeterminowanych o 12 miesięcy. WK nie pamiętam dokładnie, ale <50mln. Toż to się nadaje do sądu i prosić o układ a nie sprzedawać obligacje.

bankrucik
bankrucik PREMIUM
26
Wysłane: 30 maja 2012 18:07:03 przy kursie: 8,72 zł
bananarama napisał(a):
Bardzo lubię branżę ecommerce bo w niej pracuję i postanowiłem się podzielic paroma spostrzeżeniami:

Podsumowując:

Nokaut wyskoczył z prognozą która w ogóle nie bierze pod uwagę tego ze coś się stało i schował głowę w piasek. Opublikował prognozę (sprytnie bo z datą dzień przed pojawieniem się kary w google za systemy wymiany linków) która nie ma szans na realizację. Zakłada jak gdyby nigdy nic że filtr na jego wyniki szukania zostanie przez google zdjęty nie analizując że przecież za coś ten filtr dostali, będą to musieli usunąć i w efekcie stracą efekty które osiągnęli dzięki nieetycznemu podejściu, nawet gdyby google nic nie zmienił w swoich algorytmach.

Druga rzecz – zmiana widełek cenowych na 12-17 pln oznacza że zakładane wpływy z emisji są na poziomie 20,4 do 28,9 m. Warunkiem zakupu skapca są wpływy z emisji na poziomie minimum 25m. Oznacza to że nokaut już dzisiaj z dużym prawdopodobieństwem zakłada że skapca nie kupi. A to niesie za sobą kilka konsekwencji. Prognoza na 2012 u samych podstaw jest o kant tyłka rozbić. Pytanie czy skoro zakładają że mogą nie przejąć aktywów wokół których buduja całą ofertę, czy nie powinni zrobić prognozy wyników wielowariantowej? Czy tym nie powinien się zając KNF? Przecież to jest nabijanie ludzi w butelkę.

Trzecia rzecz – strona 77 aneksu nr 5 do prospektu – sam nokaut miał 2m zysku, skapiec 2,5m zysku, noakut w przychodach miał 8,1m a skapiec 8,5m. Oznacza to że nokaut jest graczem numer 3 a nie 2 i o dwójkę to musi dopiero powalczyć.

Czwarta rzecz – ten sam aneks strona 14 – pomimo najlepszego dla ecommerca okresu – ostatniego kwartału - stan gotówki w spółce w ciągu pół roku zjechał z 640 na 170 k. Analizując przepływy widzimy że przepływy są ujemne na poziomie -418k. Spółka przy 2312k z działalności operacyjnej wydała 2577k na działalność inwestycyjną. Niby dobrze, ale trzeba teraz spojrzeć co to są za inwestycje;

- Prace rozwojowe stawka 20% (czyli amortyzacja przez 5 lat).
Jak popatrzymy to koszty zakończonych prac rozwojowych to 4444k. Z tego dołożone w 2011 roku były 2390k. W firmie tego typu większość tych prac to po prostu pensje programistów którzy ulepszają cały czas produkt (nokaut to nazywa nokaut 2.0, nokaut 3.0, nokaut 4.0 etc). Powstaje podstawowe pytanie czy ulepszanie produktu w tej branży, którego nie można zaprzestać (bo jak zostanie w tyle za konkurencją to będzie bezwartościowy) i które dzieje się przez cały czas, można traktować jak inwestycję i amortyzować przez 5 lat, czy raczej nie powinny to być bieżące koszty działalności. Przecież ten nokaut się cały czas zmienia, a nokaut 4.0 zastępuje nokaut 2.0. Jakim więc cudem w jednym momencie amortyzujemy obydwa „nokauty” ?. Przy tym drugim podejściu mamy firmę która tak naprawdę cały czas dokłada do biznesu i nie zaczęła jeszcze zarabiać pieniędzy.

Jeżeli nie kupią skapca będzie dobrze jeżeli utrzymają przychód taki jak w zeszłym roku, a na utrzymanie zysków nie ma szans (zwiększy się amortyzacja oraz koszty operacyjne).

Może by tak prezesa Nokauta(u) namówić na wypowiedź na ten temat?
Czy są jakieś sensowne sposoby żeby KNF zainteresować sprawą?

jak widać rynek wiedział wcześniej, że to bajkopisarze....

przypominam jeden z cytatów bo sprowokował mnie ten artykuł...

antyweb.pl/nokaut-w-narozniku-...

wynika z niego, że właściwie wszyscy się rzucili na ten biedny nokaut... a on sam ( spółka) jest jedynie lekko nieudaczny... ( tak ja ten artykuł odczytałem, może mylnie)

cenię autora za jego ciekawe opinie w innych tematach ale tutaj cóż ogólnie mówiąc chyba jednak temat spółki nokaut Pan Marcin tylko liznął leciutko.... dlatego cytuję wypowiedzi z forum jeszcze przed emisją i z podkreśleniem najciekawszych części ( ze względu na wrodzoną skromność:-)) nie będę cytował swoich)

szczerze mówiąc w ogóle się dziwiłem, że ktoś w ogóle kupił w IPO akcje tej firmy.. Spółka i zarząd bez pomysłu, chcieli zrobić WIELKI SKOK NA KASĘ DAWCÓW KAPITAŁU i cóż nie wyszło oględnie mówiąc bajkopisarska

Edytowany: 30 maja 2012 18:11

WatchDog
WatchDog PREMIUM
13
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 572
Wysłane: 30 maja 2012 20:55:52 przy kursie: 8,72 zł
Ciekawe, że tak to odbierasz... Nokaut biedny nie jest ;) a wszystko to jego wina.
Holderzy się nie chcą rozwodnić i to cała tajemnica. Natomiast deal był na zasadzie: mniejszy przejmuje większych i na to firma kasę dostała. Nie bez wysiłku i nie bez dyskonta, ale dostała.

Tekst miał natomiast na celu pokazanie, że giełda to show business. Jest tu business, ale przede wszystkim show.

bankrucik
bankrucik PREMIUM
26
Wysłane: 8 stycznia 2013 00:26:33 przy kursie: 6,21 zł
bankrucik napisał(a):

oprócz tego wszystkiego co napisali poprzednicy dorzucę jeszcze jedno, w tej emisji czuć i widać chciwość firmy.... najpierw wycena i widelki z kosmosu i kompletna klapa, teraz ustalenie nowych widełek w przedziale 12-17 zl... jak tutaj liczyć możliwe ryzyko i potencjalne zyski skoro cena maksymalna jest prawie o 50 % większa niz minimum??? dla mnie rzetelne ustalenie widełek mieści się w przedziale 10-15 % i koniec
Widać ze firma na siłę potrzebuje emisji.... i tak naprawdę nie wie na ile wycenić swoj biznes... tzn wie: NA maksimum! SKOK NA KASĘ to mi się ciśnie...

wiadomosci.stockwatch.pl/nokau...

chciwość była wielka czy dodatkowo poparta naciąganiem inwestorów....bądź oszustwem? warto żeby ktoś bezstronny to ocenił.. chciałbym, że wreszcie inwestorzy zaczeli ciągać po sądach takie zarządy za ich bajkopisarstwo w prognozach i tych co sporządzają takie prospekty emisyjne

Edytowany: 8 stycznia 2013 00:27

marijan
0
Wpisów: 7
Wysłane: 1 kwietnia 2013 19:35:39 przy kursie: 5,00 zł
www.stockwatch.pl/przeglad-pra...

Z pierwotnych prognoz, na 7m zysku netto, na których spółka wjechała na GPW, zrobiło się 7,7m straty netto.

Do tego przewodniczący rady nadzorczej, przed IPO znaczący akcjonariusz, sprzedaje kolejne akcje:
Transakcja osoby zobowiązanej

Po podliczeniu wszystkich historycznych zysków netto i straty za 2012 rok wychodzi że ta firma do końca 2012 roku przez całą swoją historię straciła łącznie 3m netto. Jaja większe niż na Solarze.
Edytowany: 1 kwietnia 2013 19:37

bankrucik
bankrucik PREMIUM
26
Wysłane: 1 kwietnia 2013 21:35:36 przy kursie: 5,00 zł
bankrucik napisał(a):
bankrucik napisał(a):

wiadomosci.stockwatch.pl/nokau...

chciwość była wielka czy dodatkowo poparta naciąganiem inwestorów....bądź oszustwem? warto żeby ktoś bezstronny to ocenił.. chciałbym, że wreszcie inwestorzy zaczeli ciągać po sądach takie zarządy za ich bajkopisarstwo w prognozach i tych co sporządzają takie prospekty emisyjne

no i niestety znowu wyszło na moje w ocenie kolejnej spółki i jej zarządu... to już nawet nie są bajkopisarze ... raczej.. powstrzymuje się tylko ze względu na przepisy prawne w Polsce.. ciekawe czy komuś z nabitych w te akcje puszczą nerwy i wynajmie dobrą kancelarie prawną

7,7 mln straty zamiast zysku.. ja się dziwię, że ta spółka ma dalej tak wysoką wycenę

bankrucik
bankrucik PREMIUM
26
Wysłane: 30 września 2013 19:46:34 przy kursie: 2,95 zł
bajkopisarski zarząd wreszcie się wziął do pracy.. pytanie czy starczy im czasu na zmiany. w rynku internetowym szybko wzlatujesz ale jeszcze szybciej spadasz..

interaktywnie.com/biznes/newsy...

Kod:
mod: prośba o poprawne linki o cytat ze źródła. forum to naprawdę nie brudnopis

Edytowany: 30 września 2013 22:04

bankrucik
bankrucik PREMIUM
26
Wysłane: 14 października 2013 10:25:24 przy kursie: 2,44 zł
bankrucik napisał(a):

@ admin . o co chodzi z tymi linkami ? przecież dobrze działają??Think Think

i znowu coś o bajkopisarzach z tej firmy..

pulsinwestora.pb.pl/3369633,80...

z pewną dozą satysfakcji przypomnę, że ostrzegałem wiele razy na tym forum przed tą bajkopisarską firmą

Edytowany: 14 października 2013 10:27

szcmaciej
szcmaciej PREMIUM
0
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 34
Wysłane: 18 października 2013 10:39:33 przy kursie: 2,70 zł
Na koniec roku ma wejść nowa porównywarka Google i ciężko będzie innym graczom walczyć z takim rywalem ze względu na to że Google ma 96% rynku jeśli chodzi o wyszukiwarki w Polsce do tego już wiadomo jak będą eksponowane produkty i gdzie, główna przewaga to wysoka pozycja i będzie widać od razu grafikę i cenę... tu więcej szczegółów www.google.pl/intl/pl/insidese...
A CO TAM, STAĆ MNIE!!!

eizos
0
Wpisów: 28
Wysłane: 15 czerwca 2016 10:42:00 przy kursie: 3,10 zł
Odbicie od dolnego ograniczenia kanału wskazuje na koniec korekty, czy tak się stanie ...

kliknij, aby powiększyć
Edytowany: 16 czerwca 2016 09:15

Harem
0
Wpisów: 18
Wysłane: 13 kwietnia 2020 10:13:15
Ktoś cos ?niestety od kilku lat tu wiszę

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2