Najlepszy broker - Forex i CFD - forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
X
AD.bx ad0c
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Obserwuj ten wątek | RSS
idź do strony: << < [1] 2 > >>
Najlepszy broker Opcje
Stopień: Rozgadany
Grupa: StockWatcher
Wpisów: 115
Wysłane: 18 marca 2015 23:46:51
Nie widziałem podobnego wątku więc zakładam oddzielny

Mianowicie, czy miał ktoś styczność z poniższymi brokerami

http://www.cityindex.pl/finansowanie-i-oplaty.aspx
http://www.hftbrokers.pl/oplaty-i-prowizje-2/

Mam obecnie konto w BOSSA ale trochę drogo tam mają

W pierwszym przypadku nie pobierają jak twierdzą żadnych opłat za otwarcie pozycji na kontraktach, może ktoś ma jeszcze lepszą propozycję ?
Grupa: . , StockWatcher, SubskrybentP1
Wpisów: 174
Wysłane: 27 marca 2015 12:54:20
City Index ma na ten moment chyba najlepszą ofertę CFD na polskie akcje. HFT chwali się swoimi narzędziami do automatycznej analizy. Polecam przyjrzeć się jeszcze ofercie Admiral Markets.
Stopień: Obeznany
Wpisów: 51
Wysłane: 3 lutego 2016 15:37:57
Jeżeli chodzi o ofertę CFD na polskie i inne akcje to bardzo dobrą ma CMC.

Ostatnio czytałem jednak o stratach, jakie wygenerowała decyzja SNB o uwolnieniu kursu franka. Zastanawiam się, czy dla drobnego gracza, który nie zamierza skalpować najlepszą opcją nie jest market maker. Wielu z nich daje gwarancję stop-loss, czy ochronę przed ujemnym saldem.

Co myślicie?
PIB-Finanse
Wpisów: 102
Wysłane: 9 lutego 2016 17:20:04
FXCM daje gwarancję pokrycia ujemnego salda do poziomu 50 tys. jednostek waluty bazowej w jakiej jest prowadzony rachunek (USD, EUR, GBP, CHF).

A jako broker oferujący rachunki No Dealing Desk jest zainteresowany tym, abyś jak najwięcej zarabiał i robił coraz większy obrót. W przypadku brokerów z dealing deskiem (Market Makerów) Twoja strata jest ich zyskiem - ten konflikt interesów jest obecnie jasno wskazywany w regulaminach.

Każdy jednak samodzielnie decyduje, czy chce grać przeciw rynkowi z brokerem, czy przeciw rynkowi i brokerowi :-)
PIB - Finanse z sensem
Vox PREMIUM
Vox
Stopień: Opętany
Wpisów: 4 274
Wysłane: 9 lutego 2016 19:35:24
nie polecam bossafx,
tragiczna plynnosc - duze poslizgi na SL, mocno nietransakcyjne kursy.

dosc powiedziec, ze dla instrumentu ES.F, poslizg noca dla SL potrafi wyniesc 9 punktow (!)
co wiecej, taka cena nie wystapi nigdzie indziej, tylko na rynku BOS market maker.

Edytowany: 9 lutego 2016 19:37
Wysłane: 9 lutego 2016 23:41:28
@vox @PIB-Finanse
Dzięki za feedback na temat współpracy z brokerami, ale chciałem poruszyć trochę inny temat. Mam wrażenie, że wielu inwestorów zupełnie nie zdaje sobie sprawy z tego, że jeżeli inwestują z wykorzystaniem dźwigni finansowej, to ktoś de facto pożycza im pieniądze (no dealing desk) albo ich zlecenia nie trafiają wcale na rynek i robi sobie z Market Makerem zakłady o to, czy kurs wzrośnie, czy spadnie.

Rozumiem argument, że Market Maker gra przeciwko mnie. Zastanawiam się tylko, czy lepiej zaakceptować niekorzystne dla klienta przekłamania na wykresie, czy ryzykować straty znacznie przekraczające depozyt, aby mieć dostęp do rynku. Wszystko jest ok, dopóki nie wydarzy się coś takiego, jak uwolnienie kursu franka.

Brokerzy dający dostęp do rynku korzystają z płynności dużych banków inwestycyjnych i po ruchu na CHF sami zostali z długami. Z kolei Market Makerzy "wspaniałomyślnie" darowali swoim klientom ujemne salda, ponieważ i tak byli zarobieni na wyzerowaniu rachunków 95% klientów, którzy mieli wtedy otwartą pozycję na franku.
Stopień: Ośmielony
Grupa: . , StockWatcher
Wpisów: 29
Wysłane: 10 lutego 2016 07:42:40
Mam konto w HFT Brokers i póki co nie narzekam. Działają w modelu NDD (No Dealing Desk) więc teoretycznie nie ma konfliktu interesu. Wcześniej miałem rachunek w mBanku i też było okej, tylko tam nie było możliwości operowania mikrolotami. Najniższą możliwą pozycją był minilot i jeśli dobrze pamiętam to żeby udźwignąć pozycję na EURUSD trzeba było mieć 400zł na depozycie.
Stopień: Ostrożny
Wpisów: 1
Wysłane: 25 września 2016 19:10:37
nie polecam cityindex
Choć nie długo handlowalem z nimi
Wpisów: 20
Wysłane: 4 października 2016 18:01:50
Nie polecam TMS i HFT. Słaba obsługa i spready się rozjeżdzają.
Polecam Noble Markets i XTB. Noble uwielbiam za świetną obsługę i stabilność platformy, a XTB za edukację i opiekuna Marcina O. :)

Pytanie do Was, czy ktokolwiek bawił się już xStation 5? Pytam bo platforma jest nowa i na razie nie odważę się na real :)
Wysłane: 4 października 2016 22:37:38
A co sądzicie o InterTraderze? Korzystał ktoś? Są na polskim rynku dopiero od kilku tygodni i przynajmniej z tego co widać na reklamach i na stronie mają ciekawą ofertę dla Polaków. Wolałbym jednak żeby wypowiedział się ktoś, kto już testował.
Wysłane: 5 października 2016 13:37:12
ja wolę siedzieć w miejscu z paroletnim doświadczeniem na rynku. ETX mi pasuje.
Wpisów: 2
Wysłane: 6 października 2016 12:22:03
Nie do końca prawdę napisałeś o TMS. Ich platforma TMS Trader ma stałe spready i to jest gwarantowane i to jest dobre jeżeli zwracasz uwagęe na koszty tradingu, możesz oczywiście wybrać inną platformę bo mają jeszcze 3 i na którejś z nich faktycznie są zmienne. Ważne też ile mielisz bo wtedy mają opcję negocjowania warunków i mozesz szarpnać zniżkę na spread 15-20%.

Z tego zestawu co podałeś mam złe doświadczenia z HFT i wogole ich niepewną sytuacją biznesową o której trochę się na forach słyszało. Jak lookniesz na ich stronę to zobaczysz wymianę członków zarządu co 3 miesiące ;)

Z kolei co do XTB to po ostatnich podwyżkach kosztów - więkssze spready oraz wprowadzeniu opłat np. z zasilenie rachunku to dla mnie na pewno nie jest numer jeden do wyboru.
Wysłane: 8 października 2016 08:19:52
Czuję że rozmawiam z pracownikiem TMS ;)
Stanę w takim razie w obronie XTB i też powiem że nie mówisz prawdy ponieważ obnizyli spready na rachunku standard i wątpie żeby TMS miał niższe a zniżkę na spread mam większą niż 20% i to znacząco. Do tego przelewy bankowe mam za darmo więc może wróćmy do obiektywnej rozmowy :)

@MiSrodek, pełna zgoda co do ETX choć szkoda że stronę zmienili bo oczy troche bolą i kasa jednak w anglii. Kiedyś też lubiłem City Index zanim zostali przyjęci.
Wpisów: 174
Wysłane: 8 października 2016 12:20:59
@Brunon79
A patrzyłeś na ofertę CMC Markets? Po zamknięciu polskiego oddziału City Index, do CMC przeszedł praktycznie cały zespół :)
Wysłane: 8 października 2016 14:17:29
CMC niestety próbowałem i platforma mi się nie podobała. Wygląda rewelacyjnie w reklamach ale jakoś mi nie podeszła. Poza tym znajomi traderzy w anglii powiedzieli mi że zanim CMC wprowadziło nową platformę to byli znani w anglii z tego że "dymali" klientów z poślizgami cenowymi...itd.

Niestety nie do końca im ufam a wybór mamy szeroki :)
Na razie jest mi dobrze w XTB ale i tak chce spróbować IG markets.

Grupa: . , StockWatcher
Wpisów: 29
Wysłane: 9 października 2016 13:23:35
Postanowilem zmienic brokera i zdecydowalem sie na xtb. Maja w porzadku oferte, z tego co doczytalem to mozna operowac mikrolotami i nie ma minimalnej wplaty na depozyt. Srodki klientow trzymaja w Pekao. Jedyny spory minus to 50zl oplaty za wyplate srodkow ponizej 500zl, ale zawsze mozna poczekac az profity beda wyzsze i wtedy wyplacac bez kosztow. Zastanawialem sie jeszcze nad Admiral Markets, ale nie wysylaja PITu wiec odpada.
Wpisów: 7
Wysłane: 10 października 2016 00:26:14
Też mam konto w XTB i sobie chwalę. W wakacje obniżyli spready na rachunku standard i teraz spread na Daxie bardzo często jest w granicach 0.9 - 1.0 punktu (prowizje nie są naliczane).

Co do opłat za wypłaty, to nigdy nie wypłacałem u nich mniej niż 500 zł, ale może jeśli ktoś ma mniejsze saldo wystarczy trochę dopłacić, aby przekroczyć próg 500 zł i wypłacić wszystko za free? Ktoś może sprawdzał, czy tak idzie?

Swoją drogą XTB wypuściło teraz nową wersję swojej platformy xStation. Jeszcze ją testuję, ale zapowiada się niezła maszynka...
Wysłane: 11 października 2016 14:49:23
XTB wcale nie ma dobrej oferty, umówmy się większość osób otwiera u nich rachunek, bo mają oddział w Warszawie i twierdzą, że nie będzie problemu z wypłatą pieniędzy... mówię o większej kwocie, a nie o 3000 zł.. spróbujcie zgarnąć i wypłacić kilkset tysięcy złoty.. zobaczymy czy pomoże Wam to, że macie brokera "pod ręką". Ostatnio widziałem reklamę XTB, który chwali się egzekucją na poziomie 85ms... i niskimi spreadami.... Ja tam mam rachunek w SGT Markets, który ma egzekucję na poziomie 15ms i 0.0 spready i pomimo tego, że jest z BVI jakoś nigdy nie robił mi problemów z wypłatą pieniędzy. Także XTB jeszcze dallleeeekoooo do tego brokera. No, ale nie kieruję się stereotypami, może dlatego :) jak to kilka razy gdzieś przeczytałem, że broker z Cypru albo z BVI to zło thumbright
Wysłane: 11 października 2016 15:46:40
Dopóki jest płynność finansowa, to większość brokerów wypłaca kasę. Schody się zaczynają jak broker padnie, czy trzeba się z nim o coś sądzić. Wtedy lepiej mieć polskiego brokera podlegającego pod polski KNF.
Wysłane: 11 października 2016 20:49:06
Forex Mike, chyba nie widziałeś oferty standard w XTB. Poza tym, rzecz którą się nauczyłem mając konto u wielu brokerów jest to że wbrew pozorom spread nie jest najważniejszy. Co do wypłat to przyznam że może ja nie mam olbrzymiego konta ale mój kolega z TJS już tak i on przez swój styl gry wypłaca środki kilka razy w miesiącu i nie miał z tym żadnego problemu.
Co do stereotypów to chyba nie znasz realiów :) Znajomy pracował u jednego z większych dostawców płynności i technologii i mówił że brokerzy z Cypru i Izraela często pytali czy biorąc od nich usługi czy mogą ewentualnie zmieniać ceny, wprowadzać "slippage"...itd Do tego przykłady Iron FX i spółki cypryjskiej XTrade świadczą inaczej a jednak żaden broker w Polsce do tego nie doprowadził.
Nie mówię że wszyscy mają koniecznie wybierać XTB pomimo że sa najwięksi ale jednak jest bezpieczniej trzymając środki w Polsce. Sam mam jeszcze konta w anglii bo FCA to jednak też konkret.
Użytkownicy przeglądający ten wątek
Gość

Skocz do forum
idź do strony: << < [1] 2 > >>