WAWEL - Spółki od A do Z - GPW - forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
X
AD.bx ad0c
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Obserwuj ten wątek | RSS
idź do strony: << < 1 2 3 [4] > >>
WAWEL [WWL] Opcje AKTUALNY KURS: 1 172,95 zł (-1,84%) 20-07-2017 17:00
Deogracias PREMIUM
Deogracias
Stopień: Elokwentny
Grupa: Analityk , Flight Crew, StockWatcher
Wpisów: 301
Wysłane: 31 marca 2017 07:38:08 przy kursie: 1 010,00 zł
WAWEL: Prymus branży spożywczej poturbowany przez Biedronkę

Omówienie wyników oraz sytuacji finansowej i rynkowej WAWEL S.A. (dalej WAWEL) za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2016 roku (sprawozdanie roczne)

Uwaga! Pełna treść wpisu zarezerwowana jest dla osób posiadających abonament i stanie się ogólnodostępna dnia 29-07-2017 7:38:8.

Zamiast czekać, zamów abonament, a uzyskasz natychmiastowy dostęp do wszystkich treści i narzędzi serwisu.

(Liczba znaków: 10694)

Edytowany: 10 maja 2017 17:52
oligas PREMIUM
oligas
Stopień: Rozgadany
Grupa: StockWatcher
Wpisów: 140
Wysłane: 31 marca 2017 10:00:13 przy kursie: 1 030,00 zł
Deogracias szacunek. Wieloaspektowa, ciekawa analiza. Przesylam solidnego lajka👍
mackopl PREMIUM
mackopl
Grupa: + , StockWatcher
Wpisów: 464
Wysłane: 1 kwietnia 2017 02:49:28 przy kursie: 1 030,00 zł
Kolega dał superlike....hmmmm...
Jedyne z czym się zgadzam to ta opinia w której "uczeń jedzie na dobrej opinii".
Mówienie o super brandach...no przepraszam jednak chyba trochę autora poniosło i to nie raz w tym omówieniu.
W mojej ocenie spółka jest droga, ponieważ c/z =18 a wszystko co można było zrobić już miało miejsce o czym świadczy udział handlu nowoczesnego. Tu jak widać po obrotach nie ma perspektyw.
Moja ocena jest w oparciu o porównanie do oceny autora w stosunku do Coliana, gdzie wydźwięk omówienia był odmienny, mimo że C/Z ok 11 a parametry mają większą dynamikę aniżeli tu, co ważniejsze nie są tak uzależnieni od głównych swoich klientów, którzy co róż pokazują oblicze szarańczy.

oligas PREMIUM
oligas
Stopień: Rozgadany
Grupa: StockWatcher
Wpisów: 140
Wysłane: 1 kwietnia 2017 08:54:56 przy kursie: 1 030,00 zł
Może dobrze, że to ja polałem trochę miodu, bo łyżeczka dziegciu zawsze też wpadnie. Wawel sobie zapracowal na swoją pozycję wieloletnią poprawą wyników oraz wzrostem wartości firmy, bez sztuczek i emisji akcji. Colian z całym szacunkiem, ale nie może pochwalić się podobną historią. Również uważam, że Wawel jest przewartościowany, ale rynek ceni spółki, które są przewidywalne i mają dobrą historię na gpw. Autor analizy wskazał wszystkie możliwe ryzyka i negatywne trendy w spółce a tak jak jest w zasadach SW resztę wniosków trzeba wyciągnąć samemu.
Deogracias PREMIUM
Deogracias
Grupa: Analityk , Flight Crew, StockWatcher
Wpisów: 301
Wysłane: 3 kwietnia 2017 08:55:22 przy kursie: 1 030,00 zł
Dzięki za dyskusję na temat analizy i wyrażone opinie.

Myślę, że ostateczna opinia zależy jednak od osobistej percepcji. Ja miałem wrażenie, że zbyt się skupiłem na negatywach i mocno niejasnych perspektywach (nowa fabryka vs spadek sprzedaży) i stąd ostatni, bardziej optymistyczny akapit. WAWEL, sam w sobie, to jest jednak dobra spółka. Pozostaje jeszcze kwestia atrakcyjności ceny - ten obszar budzi największe wątpliwości.

Użytkownicy przeglądający ten wątek
Gość

Skocz do forum
idź do strony: << < 1 2 3 [4] > >>