11BIT - Spółki od A do Z - GPW - forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
X
AD.bx ad0c
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Obserwuj ten wątek | RSS
idź do strony: << < [1] 2 3 4 5 6 7 > >>
11BIT [11B] Opcje AKTUALNY KURS: 181,90 zł (+0,00%) 24-07-2017 17:00
WatchDog PREMIUM
WatchDog
Stopień: n/a
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 552
Wysłane: 12 lipca 2010 14:15:13
Informuję o planowanym debiucie na New Connect, wg informacji prasowej:

Cytat:
11bit Studios S. A planuje tworzyć gry dla komputerów klasy PC, Mac, gry na konsole Microsoft Xbox 360 i Sony Playstation 3, dla iPhone, iTouch i iPad, a także gry dostępne z poziomu przeglądarek internetowych.

„Model dystrybucji elektronicznej umożliwia nam dostęp do wszystkich platform sprzętowych obecnych na rynku i pozwala na prowadzenia działalności na skalę światową. Najistotniejszymi odbiorcami naszych produktów będzie USA, Kanada, a także kraje Unii Europejskiej, w szczególności Wielka Brytania, Niemcy i Francja. Nie prognozujemy wysokich wolumenów sprzedaży na rynku polskim, ponieważ jest on stosunkowo niewielki w porównaniu do regionów wymienionych powyżej” wyjaśnia Grzegorz Miechowski.

Spółka posiada już wymagane uprawnienia, w tym licencję Microsoft Xbox 360 Registered Developer oraz licencję Registered Apple Developer – iPhone Developer Program, która pozwala na korzystanie ze specjalnych narzędzi i wiedzy technologicznej Apple w celu tworzenia nowego oprogramowania na iPhone.

Pierwsza gra wyprodukowana w 11bit Studios S.A ukaże się już 2011 roku.
Spółka planuje zadebiutować na NewConnect w 2010 roku.

http://biznes.panoramainternetu.pl/articles/biznes_wiadomosci/5074276/

Strona spółki
http://www.11bitstudios.pl/

Jednocześnie chciałbym ujawnić konflikt interesów: przyjąłem zaproszenie do Rady Nadzorczej jako jej przewodniczący - dziękuję za wyróżnienie - ponadto nieco zainwestowałem w tę spółkę, którą założyli moi wieloletni Koledzy i współpracownicy.

Zrobiłbym to tak czy owak, bo nie pierwszy raz inwestuję w branży gier. Ta sytuacja ogranicza jednak moją swobodę ruchów w uprawianym tutaj pisarstwie. Amerykański standard to podpisywać pod każdym tekstem opisującym spółkę, czy się ma czy nie ma jej akcje. Zanim się u nas przyjmie coś takiego, w temacie 11bit studios SA zdejmuję kapelusz WatchDoga i występuję wyłącznie jako przedstawiciel spółki bez prawa do jej reprezentowania - czyli zamykam twarz.
Stock investing and trading on NYSE, NASDAQ and LSE - visit stokz.com
Edytowany: 12 lipca 2010 14:16
Stopień: Elokwentny
Grupa: StockWatcher
Wpisów: 208
Wysłane: 12 lipca 2010 18:27:48
Widzę, że ekipa założycielska zasłużona przy produkcji gry Gorky 17. Gra bardzo fajna, 2 razy w nią grałem i przyznam, że nieźle mnie wciągnęła. thumbright
martinezo PREMIUM
martinezo
Wpisów: 498
Wysłane: 12 lipca 2010 21:17:09
Aha! To dlatego nie mogłem zarejestrować się jako "Martinez", choć nazwy tej jeszcze w SW nie byłoWhistle

Choć najlepsze lata fascynacji grami komputerowymi minęły, to ze względu na postać Kierownika wypadało by się przyjrzeć spółce.wave

Powoli do celu
Stopień: Rozgadany
Wpisów: 179
Wysłane: 13 lipca 2010 02:11:36
Wstyd sie przyznac: dopiero teraz poznałem nazwisko Kierownika. Nie rozumiem ostatniego akapitu; jesli na gorze watku jest informacja o ew. konflikcie interesów to chyba Możesz juz pisac do woli (oczywiscie poza sugerowaniem nadchodzacych wyników kwartalnych itp.)

No to pytanie do spółki: kiedy beda jakies informacje o pierwszym projekcie?

PS. SS to chyba ogólnie najlepsze pismo o grach z tamtego okresu ale gdy mówimy o "kultowych" to Top Secret byl jednak kultowszy ("Atarowca wal z gumowca" :)
martinezo PREMIUM
martinezo
Wpisów: 498
Wysłane: 13 lipca 2010 12:50:29
Czy już wiadomo w którym miesiącu będzie debiut?

Powoli do celu
Stopień: Oswojony
Grupa: Emitent , StockWatcher
Wpisów: 31
Wysłane: 13 lipca 2010 18:14:58
Witam Panowie,

Jestem z 11 bit studios s.a. Jesli tylko bede mogl, chetnie odpowiem na pytania zwiazane z nami. Strzelajcie! :)

BTW, miesiac debiutu jeszcze nieznany.
Taurus80 PREMIUM
Stopień: Kaznodzieja
Wpisów: 2 936
Wysłane: 13 lipca 2010 19:06:02
Czy przy wejsciu na gielde bedzie nowa emisja czy tylko stare akcje ??
Czy bedzie sie mozna zapisywac na akcje, czy oferta bedzie kierowana do okreslonej grupy ludzi ??
Ile kasy chcecie pozyskac z emisji ??

Pozniej pewnie nasunie sie wiecej pytan salute
Wysłane: 14 lipca 2010 10:54:57
Wybieramy się na NewConnect oczywiście po to, żeby pozyskać nowy kapitał. Jaka to będzie kwota i w jakiej formie pozyskana poinformuje w odpowiednim czasie nasz autoryzowany doradca Capital One Advisers.
Wpisów: 208
Wysłane: 26 lipca 2010 23:38:41
Cytat:
Producent gier idzie na NewConnect
2010-07-26 12:33

11 bit studios, producent gier z Warszawy, na NewConnect wejdzie na przełomie trzeciego i czwartego kwartału.

Giełdowy debiut poprzedzi emisja prywatna, z której spółka chce uzyskać 0,5 mln zł. Pieniądze mają zostać przeznaczone na wyprodukowanie dwunastu tytułów do końca 2012 r. 11 bit studios ma produkować gry na komputery osobiste, konsole i platformy mobilne. Ich sprzedaż ma odbywać się drogą elektroniczną. Spółka ma już doświadczenie w branży, jej zamknięte w 2009 r. studio produkcji Metropolis Software stworzyło m.in. trylogię gier Gorky.

http://newconnect.pb.pl/2178602,22248,producent-gier-idzie-na-newconnect?ref=col3

Czy w związku z doniesieniami prasowymi mogę prosić WD i kolegę 11bit o komentarz? Szczególnie interesują mnie plany spółki. Kwota 0,5 mln zł na wydanie 12 gier wydaje się mała. Jakimi środkami spółka już dysponuje? Skąd pomysł o dystrybucji wyłącznie w formie elektronicznej? Czy możemy spodziewać się wielkiego tytułu na miarę Gorky17?
WatchDog PREMIUM
WatchDog
Wysłane: 27 lipca 2010 10:05:59
Redaktor opracowujący notkę trochę przesadził. Pół miliona ma uruchomić reakcję łańcuchową, czyli wystarczyć na pierwszą grę i duży kawałek drugiej, a kolejne będą finansowane z wpływów z poprzednich.
Wysłane: 27 lipca 2010 11:26:15
Niestety, nie wiadomo jak napisać komunikat prasowy, żeby nikt nic nie przekręcił :)

W chwili obecnej mamy już środki finansowe na stworzenie pierwszych projektów. Dzięki kapitałowi pozyskanemu z NewConnect chcemy szybciej zdywersyfikować nasze portfolio gier, co bardzo pozytywnie wpłynie na strukturę i wielkość przychodów.

Oczywiście kwota rzędu ok. 0,5 mln złotych w żaden sposób nie wystarczy na stworzenie 12 gier. Kwotę pozyskaną z NewConnect chcemy przeznaczyć na rozwój technologii do tworzenia gier i na pokrycie części wydatów związanych z najbliższymi projektami.

BTW, myślę, że nasz pierwszy projekt, który jest już mocno zaawansowany jest lepszy od Gorky 17. Gra się dobrze, bardzo dobrze :)
Edytowany: 27 lipca 2010 11:31
Kamil Gemra
Wpisów: 3 006
Wysłane: 31 lipca 2010 20:02:16
Pogadaliśmy z Prezesem http://www.stockwatch.pl/artykuly/post/2010/07/31/Stworzymy-12-gier-w-trzy-lata.aspx

Wywiad polecam nie tylko w odniesieniu do tej spółki, ale wszystkim zainteresowanym branżą gier komputerowych.
Frog PREMIUM
Frog
Stopień: Opętany
Grupa: Przyjaciel Domu , StockWatcher
Wpisów: 5 556
Wysłane: 31 lipca 2010 22:08:15
Gry komputerowe... Moje dzieciństwo i wczesna młodość. Pożyczony Spectrum, Commodore 64, Amiga 500, Amiga 1200, pierwszy Pecet... Łezka się w oku kręci na samo wspomnienie.
W młodości z ekipą podwórkowych maniaków mieliśmy robić grę, ale słomiany zapał szybko minął (ja miałem być odpowiedzialny za stronę dźwiękową).

Ciekawy projekt, a ze względu na udział WatchDog'a (respect szefie za pierwszy post na tym wątku), wiadomo że to nie wydmuszka tylko coś realnego.

Podobnie jak Taurus80 chciałbym poznać szczegóły publicznej oferty.
Czy będzie to coś a'la Patrowicz (założyciele obejmują akcje po 1 grosz a publiczna oferta 2 zł), czy też bardziej sprawiedliwie (drożej niż założyciele, ale stosownie do fazy rozwoju spółki)?
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum
Taurus80 PREMIUM
Wysłane: 31 lipca 2010 22:18:20
Mnie bardzo intryguje czy uzyskam odpowiedz na pytanie: czy bedzie mozliwosc zakupu akcji z tej emisji przed debiutem czy moge sobie tylko z rynku juz po debiucie zbierac ??
Jaki FF ma byc, jaka cena za akcje bedzie, jaka ewentualnie minimalna kwote trzeba zainwestowac, itd
Frog PREMIUM
Frog
Wysłane: 31 lipca 2010 22:19:34
Taurus80 napisał(a):
Mnie bardzo intryguje czy uzyskam odpowiedz na pytanie: czy bedzie mozliwosc zakupu akcji z tej emisji przed debiutem czy moge sobie tylko z rynku juz po debiucie zbierac ??
Jaki FF ma byc, jaka cena za akcje bedzie, jaka ewentualnie minimalna kwote trzeba zainwestowac, itd

Już Ci odpowiedzieli:

11bit napisał(a):
Wybieramy się na NewConnect oczywiście po to, żeby pozyskać nowy kapitał. Jaka to będzie kwota i w jakiej formie pozyskana poinformuje w odpowiednim czasie nasz autoryzowany doradca Capital One Advisers.
Follow me on Twitter
Wysłane: 2 sierpnia 2010 11:15:48
Taurus80 napisał(a):

Jeśli jesteś zainteresowany objęciem akcji przed debiutem, wystarczy skontaktować się z naszym autoryzowanym doradcą Capital One Advisers http://www.capitalone.pl/. To właśnie oni zajmują się dystrybucją akcji z nowej emisji, a nie spółka bezpośrednio.
Taurus80 PREMIUM
Wysłane: 2 sierpnia 2010 11:20:38
11bit napisał(a):
Taurus80 napisał(a):

Jeśli jesteś zainteresowany objęciem akcji przed debiutem, wystarczy skontaktować się z naszym autoryzowanym doradcą Capital One Advisers http://www.capitalone.pl/. To właśnie oni zajmują się dystrybucją akcji z nowej emisji, a nie spółka bezpośrednio.

Wielkie dzieki za info :)
WatchDog PREMIUM
WatchDog
Wysłane: 2 sierpnia 2010 11:53:56
Wg regulaminu ASO, ofertę można skierować do mniej niż 100 potencjalnych inwestorów - w ten sposób jest prywatna, a nie publiczna. Dlatego nie wolno podawać w wywiadach, komunikatach czy dyskusjach żadnych szczegółów ani konkretów, bo przybierze to formę oferty i będą kłopoty. Trzymamy się zasad.
Edytowany: 2 sierpnia 2010 11:54
Taurus80 PREMIUM
Wysłane: 2 sierpnia 2010 12:23:52
WatchDog napisał(a):
Wg regulaminu ASO, ofertę można skierować do mniej niż 100 potencjalnych inwestorów - w ten sposób jest prywatna, a nie publiczna. Dlatego nie wolno podawać w wywiadach, komunikatach czy dyskusjach żadnych szczegółów ani konkretów, bo przybierze to formę oferty i będą kłopoty. Trzymamy się zasad.

Wszystko rozumiem :) pytam bo nie mam kopletnie zadnego doswiadczenia w inwestowaniu w prywatne oferty i NC a mysle ze bede sklonny zainwestowac w wasz projekt :)
Mysle ze nadszedl czas na troche wieksze ryzyko i zainwestowanie czesci kapitalu w projekt :) Sadzac po rozwoju SW moze sie okazac ze pan Prezes bedzie prowadzil przedewszystkim przejzysta polityke informacyjna :) a co do biznesu to juz roznie bywa kazdy projekt w fazie rozwoju niesie ogromne ryzyko :) jednak jezeli informacje ze spolki beda przejzyste to mozna poniesc straty przynajmniej bedzie uczciwie :)
Zycze powodzenia w rozwoju spolki, i mam nadzieje ze bede finansowym uczestnikiem przedsiewziecia :)
Frog PREMIUM
Frog
Wysłane: 2 sierpnia 2010 12:31:54
Taurus80 napisał(a):
...to mozna poniesc straty przynajmniej bedzie uczciwie :)

"No matter if you win or lose, it matters HOW you play" thumbright
Follow me on Twitter
Użytkownicy przeglądający ten wątek
Gość

Skocz do forum
idź do strony: << < [1] 2 3 4 5 6 7 > >>