Od studenta do milionera ;) - Indywidualne kroniki giełdowe - forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
X
AD.bx ad0c
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Obserwuj ten wątek | RSS
idź do strony: << < 1 [2] > >>
Od studenta do milionera ;) Opcje
Stopień: Oswojony
Grupa: StockWatcher
Wpisów: 32
Wysłane: 2 kwietnia 2017 21:21:55
Podsumowanie marca 2017

To był udany miesiąc. Wartość portfela w marcu urosła o 6,02% (WIG w tym czasie -0,67%). Od początku inwestowania (czerwiec 2015) zarobek wynosi już 52,32%, WIG w tym czasie urósł o 7,04%.

PBKM pokazał w piątek dobre wyniki i zostaje w portfelu. Pozytywnie zaskoczył mnie też CDR. Wiedźmin w dalszy ciągu generuje solidne przychody i spółka - mimo, że jest pomiędzy dużymi produkcjami to wciąż jest w stanie generować zyski. Pozytywne wrażenie zrobiła też na mnie konferencja. Jak już o konferencjach mowa to Amica też na duży plus.

Od początku portfela wygląda to tak:

Skład portfela na koniec marca:

Dopłaciłem 220zł, wydaje mi się, że możemy jeszcze chwilę mieć korektę więc z zakupami za wolną gotówkę wstrzymam się jeszcze chwilkę.
Wysłane: 8 kwietnia 2017 16:38:37
To był bardzo spokojny tydzień w moim portfelu, którego wartość spadła o 0,39%, a więc wyraźnie gorzej od WIG (+2,38%).

Na wynik portfela złożyły się następujące wyniki poszczególnych spółek:
AAL -3,81%
CDR -2,96%
AST -0,3%
AMC +0,63%
BKM +1,6%
PKN +3,9%

Wynik od początku portfela to +49,88%, co mnie osobiście zadowala bo to dopiero początek i wciąż dużo się uczę :)

W poniedziałek wynikami pochwali się Astarta i sądzę, że będzie się czym chwalić w związku z wysokimi cenami cukru w czwartym kwartale.
Wysłane: 15 kwietnia 2017 00:03:35
Kiepski tydzień w moim portfelu. Spadek o 1,69%, w tym samym czasie WIG osunął się o okrągły 1%. Poszczególne spółki spisywały się następująco:

PKN +5,97%
AST +0,37%
AMC +0,1%
BKM -1%
AAL -4,48%
CDR -10%

Przecena na CDR ani mnie jakoś specjalnie nie dziwi, ani nie martwi. Po tak dynamicznych wzrostach w ostatnim roku należy się tu korekta. Fajnie, że udało mi się sprzedać połowę posiadanych akcji w pobliżu lokalnego szczytu, drugą połowę traktuję długoterminowo (myślę, że potrzymam je przynajmniej do premiery Cyberpunka - a dalej w zależności od tego jakie będą kolejne plany na rozwój CDR), więc jakaś korekta po drodze musiała się przytrafić. Podoba mi się sposób w jaki rozwija się ta spółka. Jednym z większych problemów jakie dostrzegam jest to, ze CDR zarabia krocie w kwartałach premierowych, ale między dużymi premierami jest już gorzej, stąd pomysł stworzenia gry F2P w celu wygładzenia wyników bardzo przypadł mi do gustu, a opinie jakie znajduję w internecie na temat samej gry też napawają optymizmem.

Trochę jestem rozczarowany zachowaniem kursu Astarty po publikacji raportu za 2016 rok. W poniedziałek rano kurs podskoczył do poziomu 70 zł, a przez resztę tygodnia konsekwentnie tracił to, co zyskał w pierwszych minutach handlu. Na pewno potrzymam te akcje do majowego raportu za pierwszy kwartał bo widzę tu duży potencjał.

Od początku strategii stopa zwrotu wynosi 47,06%, WIG w tym czasie urósł o 10,66%.
Wysłane: 21 kwietnia 2017 11:08:05
Wczoraj porozmawiałem trochę z dziewczyną swojego brata pracującą jako położna. Zaowocowało to... sprzedażą dzisiaj wszystkich akcji PBKM po 59zł z minimalną stratą wynikającą z prowizji
Wysłane: 21 kwietnia 2017 11:17:10
I kupiłem 90 akcji Ferro po 14,22. Czaiłem się na nie już od jakiegoś czasu.
Wpisów: 49
Wysłane: 21 kwietnia 2017 11:44:01
Możesz rozwinąć myśl o PBKM obserwuję spółkę i jak dla mnie działa na mocno rozwojowym rynku + dywidenda + niska wycena
Moje spółki

ATD, BFT,WWL,BTM
Wysłane: 21 kwietnia 2017 21:35:30
Ta dziewczyna brata miała kilka razy porody w trakcie których pobierała taką krew pempowinową i opowiedziała mi jak to wygląda. Po pierwsze zazwyczaj udaje się pobrać 50-150ml krwi, podczas gdy minimum jakie jest potrzebne do podjęcia leczenia w przypadku np. nowotworu to ok. 200ml, więc zazwyczaj brakuje i ta pobrana próbka krwi jest bezużyteczna, ale i tak trzeba za nią zapłacić a później płacić co roku abonament - bo firma takiemu klientowi nie mówi o tym, że pobranej krwi jest za mało, więc o ile sam się nie dowie to płaci dalej. Po drugie, często krew jest skażona bo dostają się do niej inne substancje z wnętrza organizmu, (jakie to nie będe pisał, ale pewnie każdy jest w stanie sobie wyobrazić ;) ) w takim przypadku nawet jeśli uda się pobrać odpowiednią ilość to i tak krew jest do wylania. Po trzecie zainteresowanie tym jest podobno znikome - co mnie zdziwiło, zwłaszcza, że ona pracuje w prywatnym szpitalu gdzie ludzie płacą za poprowadzenie ciąży i poród po 10 000zł, więc można byłoby się spodziewać, że skorzystanie z usług Banku Komórek Macierzystych dla takich ludzi nie jest przesadnie dużym wydatkiem.

Już od dłuższego czasu miałem mieszanie odczucia związane z BKM. roczny raport i propozycja dywidendy trochę poprawiły moje postrzeganie spółki, ale wczorajsza rozmowa zbiła je do poziomu poniżej tego sprzed raportu i postanowiłem sprzedać. Całkiem możliwe, ze BKM da zarobić prędzej czy później, ale poszukam jednak czegoś innego.
Wysłane: 23 kwietnia 2017 17:11:54
Tydzień zakończony na małym plusie (+0,45%), gorzej od WIG (+1,01%), ale przynajmniej przerwałem serię dwóch spadkowych tygodni z rzędu. Od początku portfela stopa zwrotu wynosi 47,73%, WIG w tym czasie urósł o 9,58%.

Poszczególne papiery zachowywały się następująco:
CDR +2,95% - w pewnym momencie w tym tygodniu było prawie +11%, duża zmienność ostatnio jest na tych akcjach
PKN +2,72% - to najlepiej ostatnio zachowujące się akcje w portfelu. Od momentu kupna w marcu kurs urósł już o prawie 19%
AAL -0,18%
AMC -0,26%
FRO -0,49% od momentu kupna
AST -0,52%
BKM -1,01% do momentu sprzedaży

W przyszłym tygodniu wyniki za pierwszy kwartał pokażą Amica i PKN
Użytkownicy przeglądający ten wątek
Gość, Wojetek

Skocz do forum
idź do strony: << < 1 [2] > >>