W stocks 2016 - portfel pasywnego inwestora vol. 2 - Indywidualne kroniki giełdowe - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

W stocks 2016 - portfel pasywnego inwestora vol. 2

Pilkahalowa
Wpisów: 171
Wysłane: 5 czerwca 2017 19:01:30
Zawsze mam burzę myśli jak ktoś pisze o zakupie w momencie kiedy sam sprzedaję :)
Dziś odrobinę zmniejszyłem pozycję w TRI akurat po 3,98.

Wojetek
Wojetek PREMIUM
Wpisów: 3 324
Wysłane: 5 czerwca 2017 19:16:01
@Pilka

Może nawet udało mi się kupić coś z twojego pakietu ;). Od początku plan na TRI miałem taki że kupuję na potwierdzeniu trendu. Takim potwierdzeniem było wyjście ponad 3,6 a potem 3,8. Oczywiście jeśli to false break i będzie dalsza konsola to sprzedałeś w dobrym momencie, jeśli jednak kurs poszybuje na północ to mamy silny sygnał kupna i opory dopiero na 4,33 i 5,1.
Mój autorski portfel "Cztery Fazy Rynku" - cotygodniowe biuletyny, analizy techniczne i specjalne forum dla subskrybentów.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

Pilkahalowa
Wpisów: 171
Wysłane: 6 czerwca 2017 16:52:23
Jeszcze mam większą cześć tego co kupiłem wcześniej więc chyba poczekam na spełnienie się Twojego scenariusza.
Moim zdaniem fundamentalnie spółka ma spore pole do wzrostów a jak jeszcze technicznie wygląda to podobnie to aż się boję :)

Wojetek
Wojetek PREMIUM
Wysłane: 6 czerwca 2017 17:31:47
Cytat:
Moim zdaniem fundamentalnie spółka ma spore pole do wzrostów a jak jeszcze technicznie wygląda to podobnie to aż się boję :)

Technicznie dziś TRI "odpalił" :). Portfel wygląda coraz okazalej, bo po wybiciu na FKD (dziś korekcili, ale to raczej nie koniec wzrostów), dołącza TRI a ciągle w silnym trendzie jest HEL. Jedynie GTC i MIL buksują w miejscu - pytanie jak długo...

Zaskoczył mnie dziś FMF - niezłe obroty i wzrost ale zostawili nieciekawy cień co razem z wcześniejszym shooting starem już tak dobrze nie wygląda. Niezła też sesja na W20 - możliwe że korekta się na nim kończy.
Mój autorski portfel "Cztery Fazy Rynku" - cotygodniowe biuletyny, analizy techniczne i specjalne forum dla subskrybentów.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-
Edytowany: 6 czerwca 2017 17:35

Aven
Wpisów: 50
Wysłane: 6 czerwca 2017 18:42:57
Polowałem dzisiaj na Tri, ale już było po ponad, 4,1zł, jutro jak trochę na otwarciu spadnie to wskoczę z Wami do pociągu :)

@Wojetek, mógłbyś spojrzeć na Bogdankę? Dzisiaj w końcu coś się ożywiło i ponad 5% wzrost był, pytanie czy to korekta przed dalszym nurkowaniem, czy koniec korekty spadkowej i szansa na kontynuacje wzrostów...

Wojetek
Wojetek PREMIUM
Wysłane: 6 czerwca 2017 22:05:39
Na życzenie ;)

LWB week

kliknij, aby powiększyć

LWB w konsolidacji przebywa praktycznie od końcówki poprzedniego roku, podobnie jak... JSW. Wzrosty jednak na Bogdance były znacznie słabsze od tego jakie zaprezentowało JSW. Korelacja obu walorów jest jednak bardzo duża. Odbicie od 63 zł nie jest przypadkowe - ten poziom to silne wsparcie, wielokrotnie wcześniej testowane (oznaczono). Spodziewam się kontynuacji ruchu wzrostowego min. do 70 (tam biegnie linia bessy na dziennym jak i jest lokalny opór/dawne wsparcie z kwietnia i maja) ew nawet 74 zł. W szerszej perspektywie wygląda to jak kształtowanie prawego ramienia RGR. Kurs niestety ciągle jest pod średnią, która nawet lekko opada - dlatego obecnie mamy ew. okazję dla krótkoterminowców. Dla mnie póki co jednak nic interesującego (możliwe że w przyszłości short po realizacji scenariusza RGR).

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

Aven
Wysłane: 6 czerwca 2017 22:28:31
Dzięki wielkie :) Potwierdziłeś to o czym już dzisiaj myślałem, zobaczę jeszcze jak się ułoży sytuacja w tym tygodniu.

W ogóle gratuluje ostatnich wyników Whistle

Wojetek
Wojetek PREMIUM
Wysłane: 8 czerwca 2017 12:43:56
S FKD po 1,44 (średnia) +602 zł, +14,85%

Cóż liczyłem na dużo więcej na tej pozycji, jednak spółka pogrywa trochę "niefajnie":
Cytat:
18. Podjęcie uchwały w sprawie uchylenia uchwały nr 17 Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia
Spółki z dnia 30 czerwca 2016 r. w sprawie emisji warrantów subskrypcyjnych serii A z
prawem do objęcia Akcji serii D z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych
akcjonariuszy, warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego Spółki z wyłączeniem
prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy oraz zmiany Statutu Spółki oraz realizacji
Programu Motywacyjnego dla kluczowych pracowników i współpracowników Spółki.

19. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Statutu Spółki poprzez przyznanie Zarządowi Spółki
upoważnienia do podwyższania kapitału zakładowego w granicach kapitału docelowego
20. Podjęcie uchwały w sprawie emisji warrantów subskrypcyjnych serii A z prawem do objęcia
Akcji serii F z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy, warunkowego
podwyższenia kapitału zakładowego Spółki z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych
akcjonariuszy oraz zmiany Statutu Spółki oraz realizacji Programu Motywacyjnego dla
kluczowych pracowników i współpracowników Spółki
.
21. Zamknięcie obrad Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia.

Niech się więc motywują, ja poczekam i poobserwuję ;).

Prywatnie shorcę ALR - zobaczymy co z tego wyjdzie, miejsce ciekawe (pullback trendu spadkowego)

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-
Edytowany: 8 czerwca 2017 12:44

Wojetek
Wojetek PREMIUM
Wysłane: 12 czerwca 2017 23:02:52
Notowanie portfela #15 - 12 czerwca 2017 - OSTATNIE NA OTWARTYM FORUM

Najpierw słowem wstępu, zawsze notowania pojawiały się raz na miesiąc a ostatnie było na początku czerwca...

Dzięki nawiązaniu współpracy z serwisem Stockwatch.pl prowadzony przeze mnie tutaj portfel przechodzi do strefy premium i będzie dostępny tylko dla osób zainteresowanych jego płatną subskrypcją (proszę nie mylić z abonamentem Stockwatch, bo to oddzielny produkt !).

Przez prawie 4 lata prowadzenia w "Indywidualnych kronikach giełdowych" wątku portfelowego zdążyło się przewinąć wiele osób, pytań jak i próśb. Wielokrotnie dostawałem sygnały by "zrobić bloga" albo inny produkt dla zainteresowanych tym co publikuję. Obecnie się to urzeczywistnia i osoby zainteresowane wybiciami z konsolidacji, rodzącymi się trendami na akcjach/kontraktach czy też moimi poczynaniami na rynku i analizami technicznymi poszczególnych spółek znajdą na Stockwatchu takie miejsce.

Uważam, że nowy model portfela dla czytelników będzie jeszcze ciekawszy i będą mogli z niego wyciągnąć jeszcze większą wartość. Podstawową zmianą jest cykliczność - będą się pojawiać cotygodniowe biuletyny dla subskrybentów, w których oprócz tego co dzieje się w portfelu znajdą się analizy interesujących tematów na rynku. Wszystkie zmiany w portfelu pojawiać się będą zaraz po ich wykonaniu wraz z powiadomieniami, co myślę że dla osób reagujących w czasie sesji nie jest bez znaczenia.

Link do portfela i cennik -> LINK

Podstawy teoretyczne tego co robię opisałem w osobnym artykule, który jest ogólnodostępny ->
LINK

To co się nie zmieni to strategia, którą działam na rynku już od ładnych "paru" lat z całkiem niezłymi skutkami ;). Tyle wstępu a poniżej wyniki całościowe portfela po blisko półtora roku inwestowania realnymi środkami.

Zysk: +9 200,25 zł
Stopa zwrotu: +46,00%
Benchmark: WIG +37,89%

Portfel na tle indeksów:

kliknij, aby powiększyć

Najlepsze transakcje w portfelu:
Helio (ciągle otwarta) +58,81%

kliknij, aby powiększyć

KGHM (seria transakcji) +20%

kliknij, aby powiększyć

Vantage +16%

kliknij, aby powiększyć

Najgorsze transakcje w portfelu:
Orzeł Biały -13%

kliknij, aby powiększyć

Cube ITG -12,7%

kliknij, aby powiększyć

Rainbow -11,4%

kliknij, aby powiększyć

Jak widać najgorsza transakcja nie przewyższyła stratą trzeciej najlepszej transakcji. Hitem portfela okazało się Helio i ciągle uważam, że to nie koniec jego wzrostów. Swoje do wyniku dorzucił też KGHM (którego wyniku nie biorę pod uwagę w wyliczaniu wyniku netto za 2017 - bo nie był otwarty w 2017 roku a jeszcze pod koniec 2016). W przypadku strat na RBW jak i OBL okazało się po czasie że spółki jednak urosły ale długo po tym jak "strzeliły" stop lossy.

Łącznie w portfelu wykonałem w ciągu półtora roku trwania 54 transakcje. Wśród nich 33 okazały się zyskowne a 21 przyniosło stratę. Oznacza to skuteczność na poziomie 61,1%. Od wszystkich transakcji była liczona prowizja w wysokości 0,38%.

Wynik portfela oceniam jako niezły - udało się w tym czasie pobić indeksy jak i wypracować całkiem dobry zysk. Gdy ruszała druga edycja (i ten wątek) w styczniu 2016 roku na rynku panował kompletny marazm i wszyscy szykowaliśmy się prędzej do bessy niż rynku byka który trwa od początku roku obecnego. W tak zmiennych warunkach portfel radził sobie różnie - były nawet momenty na minusie, początkowe niepowodzenia zostały jednak z nawiązką odrobione.

Zysk w czasie trwania portfela:

kliknij, aby powiększyć

Podsumowując zapraszam do subskrypcji portfela osoby, które go dotąd śledziły jak i zupełnie nowe i "świeże". Na zamkniętym podforum Stockwatcha dla abonentów ukazywać się będa biuletyny z zagraniami w portfelu jak i analizami, będzie oczywiście też możliwość konkretnego podpytania mnie o szczegóły AT którą stosuję.
Link do portfela i cennik -> LINK

Kronika pozostanie otwarta, możliwe że w niedalekiej przyszłości pojawi się tu parę moich autorskich analiz dla wszystkich :).

Z pozdrowieniami dla czytelników
Wojciech "Wojetek" Kręcki

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-
Edytowany: 12 czerwca 2017 23:34

cyzo
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 715
Wysłane: 13 czerwca 2017 11:55:21
Czołem,

Zacna inicjatywa milordzie :)
Czy oprócz samych sygnałów, zagrań i analiz będzie również sekcja poświęcona zarządzaniu kapitałem w tym portfelu?

Wojetek
Wojetek PREMIUM
Wysłane: 13 czerwca 2017 12:22:23
Cytat:

Zacna inicjatywa milordzie :)
Czy oprócz samych sygnałów, zagrań i analiz będzie również sekcja poświęcona zarządzaniu kapitałem w tym portfelu?

Tak - money management też będzie opisany dla strategii. Oczywiście jeśli będzie zapotrzebowanie na głębsze podejście do tematu (bo nie każdemu musi odpowiadać mój pomysł na MM) to temat się rozwinie na zamkniętym forum.

Propos - wszelkie pytania odnośnie subskrypcji portfela śmiało proszę wstawiać tutaj w wątku kroniki tak bym mógł w miarę na bieżąco odpowiedzieć :)

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-
Edytowany: 13 czerwca 2017 12:23

Aven
Wysłane: 13 czerwca 2017 12:35:26
Twoja kronika jest ciekawsza niż chociażby ta na SI także trzymam kciuki i życzę dalszych sukcesów! :)

marjaczi
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 18
Wysłane: 17 czerwca 2017 11:19:19
Czy dalej będziesz prowadzić publiczny portfel w myfunds?
myfund.pl/index.php?baza=12722...

Bardzo Ci dziękuję za dzielenie się wiedzą i wypatrzenie kilku ciekawych spółek, w tym roku przede wszytkim HEL.

Kakarotto
Wpisów: 632
Wysłane: 22 czerwca 2017 16:57:01
Wojtku, zrobisz AT Wig-energetyka? Dzieje się prawdopodobnie to co widziałem parę miesięcy temu, zmiana trendu :P Chociaż ze stwierdzeniem dla 100% poczekałbym do końca miesiąca.
Edytowany: 22 czerwca 2017 16:57

Wojetek
Wojetek PREMIUM
Wysłane: 22 czerwca 2017 17:28:50
Cytat:
Twoja kronika jest ciekawsza niż chociażby ta na SI także trzymam kciuki i życzę dalszych sukcesów! :)

Dziękuję bardzo, bo to spory komplement biorąc pod uwagę że SI to kilka(naście) osób a ja w kronice działałem kompletnie solo. Oczywiście zapraszam do wersji zamkniętej - sami subskrybenci mogą potwierdzić że jest tam jeszcze ciekawiej :).

marjaczi napisał(a):
Czy dalej będziesz prowadzić publiczny portfel w myfunds?
myfund.pl/index.php?baza=12722...

Bardzo Ci dziękuję za dzielenie się wiedzą i wypatrzenie kilku ciekawych spółek, w tym roku przede wszytkim HEL.

Portfel jest prowadzony ale w ramach subskrypcji i już nie na myfundzie tylko na stockwatch.pl.
Zostawiłem sobie otwarty na myfund stan z zakończenia edycji publicznej tutaj w kronice. Tylko z czystej ciekawości by sprawdzić czy będę potrafił pobić do końca roku aktywnie zarządzając taki zamrożony stan - czyli buy&holda z 12.06.2017.

Helio faktycznie super się udało i ciągle uważam że to nie koniec jego możliwości. Po drodze był też ładny zysk na KGHMie, FKD, PEP czy Vantage.

Cytat:
Wojtku, zrobisz AT Wig-energetyka? Dzieje się prawdopodobnie to co widziałem parę miesięcy temu, zmiana trendu :P Chociaż ze stwierdzeniem dla 100% poczekałbym do końca miesiąca.

Mam to w planach :). Choć raczej ciut szerszą formę tzn. więcej sektorów podobnie jak zrobiłem na początku roku. Możliwe że i w formie publicznej tutaj...

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-
Edytowany: 22 czerwca 2017 17:33

Wojetek
Wojetek PREMIUM
Wysłane: 27 czerwca 2017 20:51:54
Cytat:
Cytat:

Energetyka i nie tylko -> wiadomosci.stockwatch.pl/ktore... :)

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

Kakarotto
Wpisów: 632
Wysłane: 27 czerwca 2017 22:39:32
Dzięki Wojtek, przeczytałem :)
Prywatnie trzymam mocno kciuki za PGE już prawie od początku roku. Dziś prawdopodobnie skutecznie walor wyłamał się ponad okolice 12,4-. Swoją drogą PGE ma bardzo ciekawy układ świec tygodniowych ostatnimi czasy - trudno mu się było zdecydować gdzie iść :P

High-Tech
Wpisów: 173
Wysłane: 3 lipca 2017 12:25:26
Wojetek, mam pewne pytanie odnośnie wpływu wolumenu na kurs. Otóż na ALL na wykresie dziennym była dzida do góry na ogromnym wolumenie, a potem kurs sobie powoli rósł, ale już na stale zmniejszającym się wolumenie. Co to oznacza, czy zbliża się korekta, czy raczej ten zmniejszający się wolumen nie ma tutaj znaczenia...?
Czy mógłbyś proszę zerknąć na wykres dzienny ALL...?
pozdrowienia :)

Wojetek
Wojetek PREMIUM
Wysłane: 4 lipca 2017 21:24:14
ALL day

kliknij, aby powiększyć

Po pierwszym wybiciu z marca miałem ALL na celowniku. W korekcie liczyłem na test 12 zł, kurs nie dotarł tam i wybił mocno do góry po pozytywnej informacji fundamentalnej. Obroty potwierdziły wybicie, ich spadek na kolejnych sesjach nie jest niczym dziwnym. Ruch wzrostowy zwyczajnie wyczerpywał paliwo (krótkoterminowo), bo było co raz mniej chętnych na kupno na wyższych poziomach. Ostatnie 3 sesje to korekta i jeszcze większy zanik obrotów, co akurat jest dobre. Oznacza to, że nie ma chętnych na szybką realizację zysku (sytuacja gdy po wybiciu w korekcie obroty są WIĘKSZE od tych na wzrostach świadczy o sile podaży i wykorzystaniu wybicia tylko do upłynniania waloru po lepszej cenie). Dzisiejszy młotek w okolicy 19 zł może być w optymistycznym scenariuszu dołkiem korekty i zwiastować dalsze wzrosty. Pozytywnym byłoby gdyby razem z zakończeniem korekty na wzroście znów urosły obroty.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

High-Tech
Wpisów: 173
Wysłane: 6 lipca 2017 00:17:24
Dziękuję za analizę, opisałeś wszystko tak profesjonalnie, że jestem pod wrażeniem, naprawdę jesteś zawodowcem...! Jeśli chce mi się wchodzić na SW, to głównie dla Twoich analiz, super! salute
pozdrowienia Wojetek i jeszcze raz dziękuję :)

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39