NEUCA - Spółki od A do Z - GPW - forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
X
AD.bx ad0c
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Obserwuj ten wątek | RSS
idź do strony: << < 5 6 7 8 9 10 [11] > >>
NEUCA [NEU] Opcje AKTUALNY KURS: 276,00 zł (+0,91%) 19-01-2018 17:00
oligas PREMIUM
oligas
Stopień: Rozgadany
Grupa: StockWatcher
Dołączył: 2013-04-01
Wpisów: 182
Wysłane: 16 marca 2017 16:25:09 przy kursie: 391,05 zł
anty_teresa napisał(a):
Może tak, a może wręcz przeciwnie. Nie wiem w jakiej fazie jest obecnie projekt rządu dotyczący działalności aptek sieciowych. Akcjonariusze i inwestorzy powinni tę ustawę śledzić z zapartym tchem :)


Obstawiam, że apteka dla aptekarza bez sieciówek nie przejdzie, ale jak przejdzie to faktycznie zyski mogą być wyższe od założeń.
anty_teresa PREMIUM
anty_teresa
Stopień: Opętany
Grupa: Engineer , Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2008-10-24
Wpisów: 8 829
Wysłane: 19 marca 2017 16:49:40 przy kursie: 396,00 zł
Neuca szuka hormonu wzrostu – omówienie sprawozdania finansowego GK Neuca SA po IV kw. 2016 r.

Necua wykonała prognozę na 2016 r., ale ostatni kwartał przyniósł lekko rozczarowujący wynik, a sama spółka zapowiedziała spowolnienie tempa wzrostu. Rynek przyjął raport ze spokojem.

Przychody farmaceutycznego dystrybutora wyniosły w IV kw. 1,845 mld zł i były o 7,7 proc. wyższe r/r. Obroty w handlu hurtowym zwiększyły się o 7,2 proc. przy rynku rosnącym o 6,1 proc. A zatem Neuca powiększyła swój udział w rynku. Bardzo wysoką dynamiką sprzedaży może pochwalić się segment marki własnej. Sprzedaż w IV kwartale wyniosła 43 mln zł co stanowi wzrost o 160 proc. r/r. Dynamicznie rosną także przychody w nowych biznesach. Obroty zrealizowane przez przychodnie, badania medyczne i telemedycynę wyniosły 21 mln zł w porównaniu do 11,1 przed rokiem i 18,2 mln zł kwartał wcześniej.Niestety wzrost sprzedaży zupełnie nie przełożył się na wynik brutto. Spółka zaraportował na tym poziomie rachunku wyników 173,4 mln zł, czyli o 930 tys. (0,5 proc.) więcej niż przed rokiem – zmiana jest śladowa. Marża brutto na sprzedaży wyniosła 9,4 proc. i była najniższa od 1 kw. 2015 r. Niestety spółka nie wyjaśnia co się stało. Możemy spekulować, że powodem słabszej rentowności jest jakaś wyprzedaż w marce własnej. Dystrybutor dokonał w tym roku przeglądu portfela i ograniczył nieznacznie liczbę oferowanych leków.

Koszty operacyjne pozostają pod kontrolą. Te dotyczące sprzedaży spadły o 2,8 mln zł w IV kwartale, a wskaźnik kosztów do przychodów zmniejszył się do 5,3 proc. Za to o 2,4 mln zł wzrosły koszty ogólnego zarządu, co ma związek z rozwojem nowych aktywności biznesowych w postaci rozbudowy sieci przychodni, badań klinicznych i w końcu telemedycyny. Na poziomie zysku ze sprzedaży wynik w IV kwartale jest płaski i wynosi 32,9 mln zł. Za to na poziomie EBIT mamy już wzrost o 5,9 mln zł. czyli 24 proc. r/r. Za taki stan rzeczy odpowiada pozostała działalność operacyjna, która obciążyła wynik w ostatnim kwartale kwotą tylko 2,3 mln zł, czyli o 3,4 razy mniejszą niż przed rokiem. W pozostałej działalności Neuca ujmuje odpisy (aktywa trwałe, zapasy, należności), czyli elementy rachunku wyników, które nie do końca są odzwierciedleniem działań dokonanych w raportowanym kwartale. Choć wynik EBIT jest wyższy, to jego jakość jest mniejsza. Lepszym odzwierciedleniem dokonań spółki wydaje się zysk ze sprzedaży.Warto też zwrócić uwagę, że w IV kwartale segment marki własnej znów nie wygenerował zysków. W ujęicu rocznym wynik jest wyższy, ale w samym IV kwartale wkład jest pomijalnie mały. Całość wyniku zrobił w zasdzie hurt. Podobna sytuacja miała miejsce przed rokiem, a przecież spółka wtedy z marki własnej miała znacznie niższe przychody: 43 mln zł w tym kwartale i 16,8 przed rokiem. Można mniemać, że część odpisów w pozostałej działalności dotyczyła właśnie tego segmentu, a efektem uwzględnienia jest próg rentowności operacyjnej.Największym plusem sprawozdania wydają się być rekordowo wysokie przepływy z działalności operacyjnej. Spółka w tym kwartale wygenerowała 136 mln zł gotówki, przy czym większość pochodziła z uwolnienia kapitału operacyjnego. Warto jednak dostrzec, że nawet przed uwzględnieniem zmian w kapitale wartość uzyskanej gotówki rośnie o 7 mln zł.Z pewnością nie był to kwartał spektakularny, ale spółce udało się utrzymać, a nawet lekko powiększyć udział w rynku, co nie było regułą we wcześniejszych okresach. Prognoza zysków została wykonana, ale w IV kwartale wynik operacyjny może sprawiać lekki zawód. Cios przyszedł od segmentu marki własnej a nowe biznesy na razie nie osiągnęły jeszcze ani skali, ani synergii.

Z resztą skoro już mowa o synergiach, to jestem dość sceptyczny. Lekarz z własnej przychodni będzie wypisywał leki z marki własnej? To wydaje się mało prawdopodobne. Wewnątrz segmentu być może i jest nad czym pracować – lekarz z przychodni kieruje do badań klinicznych czy wspomaga proces przystąpienia do programu diabatycznego. Ale to w zasadzie noga budowana od zera. Przychody tego segmentu wzrosły z 23,1 do 66,7 mln zł, ale cały czas segment generuje niski bądź ujemy wynik i nie tworzy wartości dla spółki. Można odnieść wrażenie, że po wprowadzeniu marki własnej spółka przestała mieć pomysł na rozwój w dotychczasowej działalności i „strzela” trochę na oślep w okolicach swojego biznesu. Nie jest to wcale zarzut, bo czasem nie da się inaczej. Lepiej szukać po omacku niż stać w miejscu. Ważne aby koszty były pod kontrolą i na razie są. Można jedynie mieć pretensje, że budowa nowych nóg biznesowych rozpoczęła się dość późno, ale należy pamiętać, że wcześniej zarząd miał co robić. Najpierw restrukturyzacja i reorganizacja, potem przejęcia i marka własna.

Jeśli nie uwzględniać hipotetycznego wzrostu nowych biznesów to wycena spółki nie jest na pierwszy rzut oka szczególnie niska. Ale to biznes dość przewidywalny, o czym świadczy choćby fakt realizacji prognoz. Skoro przewidywalny to mniej ryzykowny, a zatem oczekiwana stopa zwrotu też jest niższa niż średnia rynkowa. Dlatego, choć C/Z wynosi ponad 16 nie można powiedzieć, aby Neuca była droga.

Tym bardziej, że jest szansa na pewnego rodzaju wsparcie od rządu. W komisji sejmowej trwają prace nad nowelizacją prawa farmaceutycznego. Choć ostatni projekt został odrzucony w pierwszym czytaniu i wrócił do komisji to można już mniemać jaką drogą chciałby pójść ustawodawca.

Do czego prowadzić może ten projekt dość dobrze odwzorował Związek Pracodawców Prywatnych:


Potencjalnie mamy na drodze zatrzymanie rozwoju aptek sieciowych, co obniży konkurencję i niejako w naturalny sposób powinno wesprzeć rozwój aptek niezależnych, czyli tych do których kieruje ofertę grupa. Mniejsza konkurencja to wyższe ceny i miejsce na podwyżkę marż w łańcuchu dostaw. Neuca na wprowadzeniu takiego rozwiązania powinna skorzystać.


>> Wyceny automatyczne są tutaj
>> Więcej analiz najnowszych raportów finansowych jest tutaj

Powyższa treść przez 120 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.
oligas PREMIUM
oligas
Stopień: Rozgadany
Grupa: StockWatcher
Dołączył: 2013-04-01
Wpisów: 182
Wysłane: 19 lipca 2017 12:23:33 przy kursie: 344,00 zł
Dzisiaj krwawi Neuca, rynek nie ma litości za niedotrzymane obietnice...
Stopień: Rozgadany
Grupa: StockWatcher
Dołączył: 2016-02-29
Wpisów: 108
Wysłane: 29 lipca 2017 23:34:54 przy kursie: 334,00 zł
No i jeszcze takie 'kwiatki' widać na horyzoncie - nawiązuję do artykułu w Gazecie Finansowej wklejam fragmenty z artykułu na money.pl

Oficer Służby Kontrwywiadu Wojskowego mówi w obecności Głównego Inspektora Farmaceutycznego o wysłaniu "do lasu" pracownika firmy farmaceutycznej. Tak twierdzi "Gazeta Finansowa", która w sieci upubliczniła serię nagrań rozmów dotyczących m.in. rzekomych niedozwolonych praktyk podejmowanych przez niektóre hurtownie leków.

"Gazeta Finansowa" relacjonuje w sobotę jedną z rozmów, jaka miała odbyć się w siedzibie Głównego Inspektora Farmaceutycznego. Dotyczy rzekomych niedozwolonych praktyk podejmowanych przez niektóre hurtownie farmaceutyczne. Pięć osób, w tym oficer Służby Kontrwywiadu Wojskowego, miało rozmawiać o tym, jak "naprawić" rynek farmaceutyczny w Polsce.

Jak relacjonuje "GF", według obecnych na spotkaniu, wszystkie hurtownie i apteki mają sporo za uszami. Jednak, w obawie przed brakiem leków dla pacjentów, boją się podjąć zmasowaną akcję. Dlatego planowane jest wezwanie do siedziby GIF przedstawiciela firmy Neuca. To lider rynku. Łączny udział spółek z grupy Neuca w krajowym rynku hurtu aptecznego na koniec 2016 roku wyniósł prawie 30 proc.Wspomnianego przedstawiciela Neuki po wyjściu mieli zatrzymać funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Z rozmów wynika, że obecni na spotkaniu wiedzą, że jest to nadużycie prawa, bo GIF nie ma uprawnień do przesłuchiwania. Dlatego przedstawiany przez "GF" jako oficer SKW zaproponował, aby zwabić mężczyznę podstępem do siedziby GIF, a następnie dokonać zatrzymania. Albo im po cichu dać po łbie i wiesz, żeby tego nie robili, albo zrobić dużą falę. Tak? A jak zrobimy dużą falę to mamy protesty, bo ludzie nie mają leków - mówi na nagraniu osoba, mająca być oficerem SKW.W dalszej części rozmowy wskazuje, że "Neukę trzeba rozwiązać sensownie... Bo, kur**, słuchajcie, za chwilę nie będzie leków, bo PGF ma ten sam problem, tak?"


Na to osoba przedstawiona jako szef GIF: "Ja mówiłem, kiedyś trzeba wszystkich zamknąć."

Domniemany oficer: "Nie, nie, a ja mówię tak... Zbysiu, a kto będzie rozdawał leki pacjentom?"

Rozmówcy wskazują, że temat jest ciężki "jak jasna cholera". "Jeżeli nie strzelimy, nie zrobimy dymu w środowisku, nie wrzucimy granata w to gów**, to uznają, że poczekamy chwilę, przycichnie i robimy dalej swoje."
oligas PREMIUM
oligas
Stopień: Rozgadany
Grupa: StockWatcher
Dołączył: 2013-04-01
Wpisów: 182
Wysłane: 30 lipca 2017 10:24:19 przy kursie: 334,00 zł
Niedobrze to wygląda, kolejna zła wiadomość dla akcjonariuszy spółki, presji na kurs zapewne ciąg dalszy. Dobre imię firmy Neuca naruszone. Ciekawe jakie będą tego konsekwencje, może chodzić o manipulacje lekami refundowanymi i zmowy, ale jest to moja prywatna opinia i mogę się mylić bo tą rozmowę można różnie interpretować. Wygląda też na to, że sprawa dotyczy kilku największych dystrybutorów leków, ale zatrzymanie akurat przedstawiciela Neuca rzuca winę najmocniej na spółkę.
krewa PREMIUM
krewa
Stopień: Opętany
Grupa: . , Engineer, StockWatcher, Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 4 277
Wysłane: 11 sierpnia 2017 20:05:47 przy kursie: 283,00 zł
NEUCA - analiza techniczna
Od początku bieżącego roku notowania spółki Neuca poruszały się w trendzie bocznym, regularnie uderzając głową w sufit, podwieszony na poziomie 396 zł. Sielanka trwała aż do drugiej połowy lipca, kiedy to za sprawą podaży wykres oszpeciła sporych rozmiarów luka bessy a kurs dosłownie runął w otchłań.

Prawie pionowe spadki przełamały wsparcie 292,70 zł i do zatrzymania przeceny doszło na poziomie 270 zł. Jedyną na dobrą sprawę przesłanką do odreagowania było drastyczne wyprzedanie - dzienne RSI miało jednocyfrowy odczyt. Lokalne przesilenie sygnalizowała też linia ADX, wznosząc się powyżej kierunkowe. Trudno się dziwić, że część graczy postanowiła zaryzykować, angażując się po stronie kupna i licząc na odreagowanie.

Na zasięg korekty największy wpływ będzie miało zachowanie kursu względem trzech luk spadkowych, szpecących wykres cenowy. Najbliższa z nich, zaznacona czerwonym prostokątem, jest wzmocniona od góry istotnym z technicznego punktu widzenia oporem 292,70 zł, zaś kolejna w okolicy 315 zł. To właśnie tam podaż może zgasić ruch korekcyjny. Szanse na powrót do luki z 19 lipca w zainicjowanym właśnie ruchu korekcyjnym są iluzoryczne. Prędzej w średnim terminie możemy liczyć na kolejny test tegorocznych minimów z możliwością zejścia do poziomu 260 zł.
Shiripuno PREMIUM
Shiripuno
Stopień: Ostrożny
Grupa: StockWatcher
Dołączył: 2009-02-22
Wpisów: 7
Wysłane: 13 sierpnia 2017 13:27:26 przy kursie: 283,00 zł
oligas napisał(a):
Niedobrze to wygląda, kolejna zła wiadomość dla akcjonariuszy spółki, presji na kurs zapewne ciąg dalszy. Dobre imię firmy Neuca naruszone. Ciekawe jakie będą tego konsekwencje, może chodzić o manipulacje lekami refundowanymi i zmowy, ale jest to moja prywatna opinia i mogę się mylić bo tą rozmowę można różnie interpretować. Wygląda też na to, że sprawa dotyczy kilku największych dystrybutorów leków, ale zatrzymanie akurat przedstawiciela Neuca rzuca winę najmocniej na spółkę.


Bardziej niż o manipulacje lekami refundowanymi (mało prawdopodobne moim zdaniem) może chodzić o to: "Staram się bezskutecznie dotrzeć do Państwa wskazując szereg nieprawidłowości może i nawet przestępstw, których wg mnie dopuściła się Grupa Neuca przez ostatnie 6 lat" - pisze autor wiadomości, Rafał Sobczyk, wymieniając m.in.: akceptację procederu eksportu i łańcucha odwróconego, wyłudzanie rabatu od producentów, działanie na szkodę inwestorów" /źródló: http://www.rynekaptek.pl/marketing-i-zarzadzanie/neuca-spory-zostana-rozstrzygniete-na-drodze-sadowej,20860.html
oligas PREMIUM
oligas
Stopień: Rozgadany
Grupa: StockWatcher
Dołączył: 2013-04-01
Wpisów: 182
Wysłane: 15 sierpnia 2017 17:30:11 przy kursie: 282,50 zł
Niezależnie od tego co było napisane w gazecie finansowej sprawa z Państwem Sobczyk również stanowi potężny balast, bo roszczenie wynosi ponad 100mln i jest kolejną kulą u nogi dla spółki.
Jeżeli mocno interesuje Cię ten temat, poniżej masz ciekawego linka:

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Problemy-Neuki-tasmy-zatajone-informacje-gorsze-prognozy-7536193.html


anty_teresa PREMIUM
anty_teresa
Stopień: Opętany
Grupa: Engineer , Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2008-10-24
Wpisów: 8 829
Wysłane: 13 września 2017 01:59:15 przy kursie: 275,00 zł
Wynikowa tabletka kruszy się w rynkowym imadle – omówienie sprawozdania finansowego GK Neuca SA po 2 kw. 2017 r.

Wyniki GK Neuca mocno się ugięły pod wpływem zmian rynkowych. O tym, że raport za II kwartał może nie być najlepszy świadczyła już skorygowana w lipcu prognoza finansowa na ten rok, w której spółka obcięła przewidywany wynik ze 115 mln zł na 100 mln zł. Niestety przewidywania okazały się trafione.

Na poziomie przychodów spółka nadal wygląda dobrze. Sprzedaż w II kw. wyniosła 1,779 mld zł i była o 103,9 mln (6,2 proc.) wyższa r/r. W kluczowym segmencie hurtu aptecznego przychody wzrosły o 98 mln zł (5,9 proc.) i wyniosły 1,759 mld zł. Rynek hurtu aptecznego wzrósł w II kw. o 1,4 proc. a więc sprzedaż spółki rośnie znacznie szybciej niż rynek.

Wynik zaczyna się psuć na poziomie marży. Rentowność zysku brutto ze sprzedaży wyniosła 9,5 proc. w porównaniu do 9,7 proc. w 1 kw. roku i 10,5 proc. w okresie kwiecień – czerwiec 2016 r. Wynik w najwyższej linii był o 6,9 mln zł niższy r/r.
Jak wynika z poniższego wykresu marża choć znacznie niższa r/r mocno nie odbiega od historycznych wartości. Jedyne co dziwi, to gwałtowny spadek w IV kwartale poprzedniego roku. Wydaje się, że możemy mówić o efekcie wysokiej bazy.Nie zmienia to jednak faktu, że na rynku zaszły dwa niekorzystne zjawiska. Pierwszym jest przyspieszona konsolidacja sieci aptecznych przed wejściem ustawy apteka dla aptekarza. Właściciele aptek sieciowych starali się jak najmocniej rozbudować swoje organizacje, przez co część aptek niezależnych weszła do sieci, a Neuca musiała sprzedawać z mniejszą marża (efekt skali). To jednak efekt chwilowy, bo w długim okresie czasu zdaniem rynkowych analityków spółka powinna być raczej beneficjentem zmian prawnych niż ich ofiarą.

Drugie zjawisko jakie miało miejsce jest potencjalnie gorsze, bo jego skutki mogą być długofalowe. Jak informuje spółka na rynku ma miejsce konsolidacja producentów farmaceutycznych i ujednolicenie oferty handlowej, w szczególności zmniejszenie bonusów sprzedażowych za przekroczenie planów.

Najmocniej w wynik uderzyły jednak koszty sprzedaży. W II kwartale tego roku wyniosły 105,6 mln zł i były o 11,5 mln zł (12,2 proc.) wyższe r/r (ze względu na wzrost przychodów uzasadniony byłby wzrost o 5,9 mln zł). Delikatnie także wzrosły koszty ogólnego zarządu (0,9 mln zł), przez co suma wzrostu kosztów operacyjnych wyniosła 12,4 mln zł.Neuca w sprawozdaniu zarządu wyjaśnia, że wzrost kosztów operacyjnych poza wzrostem sprzedaży wynika z rozwoju biznesów „pacjenckich”, presji płacowej oraz kosztów dostosowania procesów do zmian prawnych w szczególności systemu monitorowania obrotu produktami leczniczymi oraz dostosowaniem do dyrektywy unijnej w zakresie danych osobowych. Jest szansa, że część z tego wzrostu będzie miała charakter jednorazowy, ale niestety trudno powiedzieć jaka bez znajomości konkretnych kwot które zostały wydane na poszczególne aktywności.

O ile na poziomie przychodów widać tylko segment hurtu aptecznego, to na poziomie wyników jest już zupełnie inaczej. Od dłuższego czasu istotną rolę odgrywa segment marki własnej, ale co równie ciekawe w 1 kw. pojawił się także istotny wynik z segmentu informatycznego. Prawdopodobnie miało to związek również ze zmianami prawnymi i potrzebą dostosowania aptek pod względem informatycznym do tychże zmian. Warto zauważyć, że w II kw. pierwszy raz w historii wyniki segmentu marki własnej były wyższe niż sprzedaży hurtowej. Z jednej strony mamy rozwój tej gałęzi z drugiej ściskanie wyniku największego dotychczas segmentu przez zmianę rynkową.W tym miejscu dodam, że mówimy tutaj o wyniku kształtowanym przez sprzedaż do segmentu hurtu aptecznego i nie jest to cała marża wypracowywana przez segment. Produkty grupy dają dodatkową marżę także w dystrybucji. Jaką dokładnie nie jesteśmy w stanie powiedzieć, bo mamy rozjazd czasowy pomiędzy produkcją a sprzedażą, co pokazuje poniższy wykres. Jak widać są okresy kiedy spółka produkuje relatywnie znacznie więcej niż wynosi sprzedaż z segmentu hurtowego, ale bywa także odwrotnie – sprzedaje w hurcie więcej niż wynosi bieżąca produkcja i sprzedaż do segmentu hurtu.O ile przychody segmentu były w II kw. niższe o 2,1 mln zł (8,7 proc.) r/r, to sprzedaż na zewnątrz wzrosła o 2,9 mln zł (11,1 proc.), a sama tendencja ma jednoznacznie rosnący charakter.
Nie zmienia to jednak faktu, że poprawa wyników w marce własnej nie jest w stanie zrekompensować utraty wyniku na hurcie.

Na poziomie operacyjnym spółka uzyskała w II kw. roku tylko 16 mln zł. tj. o 12,8 mln zł (44 proc.) mniej niż przed rokiem. W samym II kw. zdarzeń jednorazowych nie było więc spadek wyniku obrazuje skalę zmian rynkowych. Ostatecznie spółka na czysto zarobiła tylko 11,7 mln zł, co jest wynikiem istotnie niższym niż dotychczas. Poniżej skorygowane o zdarzenia jednorazowe (zdaniem spółki) wyniki netto z ostatnich kwartałów:Dopisałem iż zdaniem spółki, bo ja się z kwalifikacją nie zgadzam. W raporcie za 1 kw. spółka poinformowała o wyłudzeniu na kwotę 4 mln zł i o tę kwotę skorygował wynik netto, natomiast jest także informacja, że kolejne 4 mln zł spółka zarobiła na sprzedaży spółki zależnej co też jest zdarzeniem jednorazowym, a mimo wszystko nie zostało tak potraktowane przez Neucę.

Słaby wynik przełożył się na ujemne przepływy operacyjne – minus 13,8 mln zł. To kwota niższa niż w analogicznym okresie poprzedniego roku, ale wynika to jedynie z mniejszego zapotrzebowania na kapitał obrotowy.Wyniki spółki mogą niestety nie być najlepsze także w kolejnych kwartałach roku. Proszę zauważyć, że na poziomie zysku netto do spełnienia prognozy pozostało jeszcze 53,1 mln zł w drugim półroczu, czyli o prawie 1 mln zł mniej niż w drugim półroczu poprzedniego roku, a warto także pamiętać, że w pierwszym mamy ekstra 4 mln zł ze sprzedaży spółki zależnej które nie zostały uwzględnione w korektach. Z tego wynika, że powtarzalny wynik drugiego półrocza może być niższy o 5 mln zł, czyli prawie 10 proc.

Rynek wydaje się być trudny, ale odpowiedzią spółki mają być nowe biznesy. Neuca konsekwentnie rozwija sieć przychodni. Od końca roku do sierpnia zwiększyła liczbę placówek z 49 do 63. Biznes ten posiada rentowność brutto na poziomie 12 proc., a więc nieco wyższym niż hurt apteczny. Znacznie wyższe marże osiągane są w badaniach klinicznych – nawet 58 proc., czy e-commerce (24 proc.). Niestety projekty te poza przychodniami na razie nie maja skali i wysokie marże rozbijają się o wysoki poziom kosztów stałych. W efekcie spółka od 4 kwartałów w segmencie innych aktywności osiąga ujemny wynik operacyjny.

Nie zmienia to jednak faktu, że przyczółków trzeba szukać, a to kosztuje. Spółkę na to szukanie stać nawet w trudniejszym otoczeniu. Do tej pory Neuce udawało się odpowiadać zmianą w organizacji na wyzwania. Zarząd udanie zrekonstruował sieć logistyczną, zrestrukturyzował nowe podmioty, czy uporał się z narzuceniem sztywnych marż na leki refundowane. To pozwala mieć nadzieję, że upora się także z konsolidacją w branży producentów, a w dłuższym terminie powinien także skorzystać na ustawie apteka dla aptekarza.

Inna sprawa, że nie stanie się to pewnie od razu i to właśnie jest przyczyną korekty cenowej spółki. Wskaźnik C/Z dla prognozowanego zysku na ten rok wynosi 12,8 co może nie jest wartością szczególnie wysoką, ale wydaje się uwzględniać paroprocentowy wzrost w kolejnych latach.

>> Wyceny automatyczne są tutaj
>> Więcej analiz najnowszych raportów finansowych jest tutaj

Powyższa treść przez 120 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.
Użytkownicy przeglądający ten wątek
Gość

Skocz do forum
idź do strony: << < 5 6 7 8 9 10 [11] > >>

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,257 sek.

Wiadomości z ostatniej chwili

    Więcej w serwisie wiadomosci.stockwatch.pl