KBJ - Spółki od A do Z - NewConnect - forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
X
AD.bx ad0c
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Obserwuj ten wątek | RSS
idź do strony: << < 1 2 3 4 5 [6] > >>
KBJ [KBJ] Opcje AKTUALNY KURS: 13,00 zł (+8,33%) 16-11-2017 13:11
Stopień: Wykładowca
Grupa: StockWatcher
Wpisów: 1 108
Wysłane: 5 października 2017 14:09:35 przy kursie: 13,50 zł
W maju napisałeś: KBJ sygnalizuje duży potencjał wzrostu! I ja się z tym zgadzam, ale proszę nie rozwadniajcie tego potencjału na tym etapie(piszę do działu IR).

Płynność: Ok, rozumiem(chociaż po części), dlatego proponuję emisję z PP, tak skonstruowaną aby obecni mogli np sprzedać PP lub nabyć akcje jeżeli jest potrzeba i możliwości finansowe.

Dla mnie szkoda jest rozwadniać akcje na tym etapie spółki bo fundusze sobie tego życzą jako warunku wejścia do akcjonariatu. Chcą kupić po tej cenie dużo akcji... Z rynku tyle nie dostaną więc spółka zrobi dla nich ukłon. To nie fair, ja też chcę dokupić akcji!

Załóżmy, że bez emisji spółka w 2018 zarobi 4mln, po ile wtedy mogłaby zrobić emisję? W 2019 5mln itd.
Im później tym lepiej kasować wynik na tak rosnącej spółce, nie przejmując się płynnością. Zarząd wystawił swoje akcje do obrotu i kto chce niech bierze. Sam wziąłem i teraz też bym dobrał gdyby nie plan emisji.

Emisja akcji to jest najdroższy kapitał wbrew pozorom bo po niskiej wycenie (w perspektywie rozwoju spółki) rozwadnia zyski na obecne akcje. Adekwatny wzrost biznesu można by osiągnąć finansując rozwój zatrzymanymi zyskami i długiem a nie rozwadniając nas bo rozumiem, że emisja będzie z pominięciem nas.

My, akcjonariusze mniejszościowi też chcielibyśmy pewnie dokupić akcji, dlatego skoro ma być emisja to z PP a zarząd jak chce niech sprzeda PP fundom.

Kilka lat temu byłem na WZA małej wówczas spółki i jeden z małych akcjonariuszy podjął temat emisji akcji, że niska płynność a chce dokupić. Zarząd stanowczo powiedział, że emisja po tej cenie to krzywda dla obecnych akcjonariuszy a z PP nie wchodzi w grę(głównego nie było by stać na pokrycie wkładu). Nie będą rozwadniać potencjału spółki na tym etapie, tańszy dla rozwoju jest kredyt. Kilka lat później kurs był 300% wyżej, do tej pory bez emisji.

PGS, który doszedł do ogromnej wyceny nie robił emisji gdy był wyceniany na 20 mln :) a z płynnością było podobnie lub jeszcze gorzej. Spółki brak płynności operacyjnie nie boli.

To prawy arkusz w tabeli jest pusty a to świadczy o tym, że akcjonariusze trzymają akcje. Warto dać im szansę w kupnie nowej emisji a nie rozwadniać robiąc dobrze funduszom.
Edytowany: 5 października 2017 14:14
Stopień: Ośmielony
Wpisów: 13
Wysłane: 5 października 2017 14:39:40 przy kursie: 13,50 zł
Pełna zgodna z przedmówcą.
Na tym etapie emisja akcji, żeby zrobić komuś dobrze mija się z celem.
Spółka nie ma praktycznie żadnego zadłużenia. Może spokojnie finansować rozwój długiem.
Płynność po emisji raczej się nie poprawi.
Nie znamy też potrzeb inwestycyjnych spółki, bo spółka na razie nic na ten temat nie mówi.
Emisja jak najbardziej, bo to jeden z celów dlaczego upublicznia się spółkę. Ale wydaje mi się, że jeszcze nie teraz.
W interesie obecnych akcjonariuszy powinno sprzedawać się akcje drogo a nie tanio, szczególnie że według spółki perspektywy są bardzo dobre.Chyba, że fundusze zapłacą premię, ale w to mocno wątpię.

KBJ_IR PREMIUM
KBJ_IR
Stopień: Oswojony
Grupa: Emitent , StockWatcher
Wpisów: 48
Wysłane: 5 października 2017 17:17:22 przy kursie: 13,50 zł
Dzień dobry,
dziękujemy za komentarze, postaramy się odpowiedzieć przynajmniej na część zgłaszanych wątpliwości:
- Sygnalizowana emisja akcji jest jednym z możliwych scenariuszy działania, decyzje w tym zakresie nie zostały jeszcze podjęte.
- Sytuacja finansowa Spółki oraz perspektywy następnych okresów pozwalają nam z dużym spokojem analizować możliwości i propozycje inwestycyjne, w tym również pochodzące od inwestorów instytucjonalnych. Otwartość na rozmowę nie jest jednoznaczna z deklaracją emisji przy obecnych wartościach rynkowych lub jeszcze z dyskontem od obecnej wyceny. Możemy również wyobrazić sobie propozycję emisji skierowanej do inwestorów instytucjonalnych przy znacząco wyższej wycenie (premia). W naszej opinii, taki scenariusz bazując na wartości fundamentalnej Spółki jest również prawdopodobny.
- Pozyskanie kapitału na rozwój jest możliwe na wiele sposobów, najbardziej oczywistym o którym Państwo piszecie jest emisja z wyłączeniem PP. Warto mieć na uwadze, że jest jeszcze szereg innych możliwości: emisja+dług, skierowanie kapitału do spółki/spółek zależnych, wymieniając tylko przykładowe.
- Spółka ma konkretne cele i plany rozwojowe, część z nich uzasadnia finansowanie zewnętrzne. Kryterium kosztu kapitału nie jest decydujące, istotny jest również poziom ryzyka powiązany z daną metodą pozyskania kapitału. Kapitał emisyjny, pomimo iż jest droższy, jest obarczony niższym ryzykiem, stąd też jest brany pod uwagę.
- Free float uważamy za istotną kwestię, będziemy z pewnością brać pod uwagę działania zmierzające do poprawy FF, jednak nie kosztem wyceny/wartości czy interesów obecnych akcjonariuszy.

Pozdrawiamy,

--
Relacje Inwestorskie KBJ S.A.
Wysłane: 5 października 2017 19:26:57 przy kursie: 13,50 zł
Szanowny Panie,

Dlaczego najbardziej oczywistym jest emisja z wyłączeniem prawa poboru? Mam wrażenie, że my akcjonariusze spółki na forum wolelibyśmy emisję uwzględniającą nas. Wydaje się, że oczywistym i najbardziej uczciwym jest właśnie emisja z prawem poboru. Niech każdy akcjonariusz sam zdecyduje o swoim prawie do objęcia nowej emisji.

Czy uważanie Państwo, że FF się poprawi jeżeli akcje obejmie kilka funduszy? Nie sądzę, nie na tym etapie wyceny i rozwoju spółki. Trudno zrobić duże obroty na spółce o kapitalizacji 20mln.

Kolejna rzecz i mnie osobiście interesująca. Nie wiem o jakich poziomach emisji jest mowa, ale mam pytanie czy jako inwestor indywidualny będę miał możliwość nabycia akcji jeżeli będzie robiona bez PP? Mam na myśli inwestycję rzędu >400tyś PLN. Skoro ma być emisja prywatna to może warto zaprosić do udziału także indywidualnych akcjonariuszy, którzy wcześniej zainwestowali już spółkę.

Z Pańskiej wypowiedzi mam jeden wniosek, z całym szacunkiem, ale uważam, że decyzja została już podjęta i rozmowy się toczą. Proszę o informację jak inwestor indywidualny będzie mógł wziąć udział w emisji.

ps. drobni akcjonariusze stoją z lewej i zbierają akcje, pominąć ich przy emisji to nie jest najlepsze rozwiązanie :)
Edytowany: 5 października 2017 19:36
bzdkas PREMIUM
Stopień: Elokwentny
Wpisów: 213
Wysłane: 6 października 2017 11:39:35 przy kursie: 17,90 zł
anty_teresa napisał(a):
Addison, poczytaj zapisy historycznych czatów. Wszyscy narzekali na płynność. Ta emisja to ukłon w stronę drobnych i ma na celu zwiększenie ff i płynności obrotu.

Anty cenię Twoje analizy, ale to co piszesz to delikatnie rzecz ujmując bzdura. Ukłon w stronę drobnych polegający na zrobieniu emisji dla Fundów??Bo Fundusze obejmując akcje zaraz zaczną sypać nimi w rynek? I to będzie dla drobnych fantastyczne?
Zainwestowałem w KBJ bo uważałem, patrząc na relacje inwestorskie, że to jedna z niewielu spółek, która faktycznie nie oleje tych, którzy włożyli swoją kasę na wczesnym etapie rozwoju(gdzie wtedy były fundusze?)
I to co pisze addison: dlaczego nie spróbować zrobić emisji z pp dla dotychczasowych, przecież później mogłaby pozostać pula, której oni mogą nie objąć, chyba, że zechcą w dalszym ciągu inwestować w spółkę. Spółka robi swoją robotę i oceniając ją z perspektywy akcjonariusza liczę na wzrost jej wartości, ale nie chcę uszczęśliwienia emisją dla Funduszy.
Stopień: Obeznany
Grupa: . , StockWatcher, SubskrybentP1
Wpisów: 51
Wysłane: 6 października 2017 12:03:36 przy kursie: 17,90 zł
Pytanie, gdzie dokładnie spółka sygnalizuje plany przeprowadzenia emisji i gdzie wskazuje, że pominie drobnych? Nie mogę znaleźć.
Stopień: Krasomówca
Wpisów: 787
Wysłane: 6 października 2017 12:58:44 przy kursie: 17,90 zł
np tutaj: https://wiadomosci.stockwatch.pl/kbj-chce-inwestowac-w-rozwoj-oprogramowania-i-planuje-ekspansje-za-granica,akcje,201361
Kod:
Mod: zmieniam na link wewnętrzny

Boli, że jasno jest powiedziane o emisji do instytucji. Nie ma słowa o obecnych akcjonariuszach, pytanie do przedstawiciela spółki jak najbardziej na miejscu, dlaczego pomijacie małych?

Brak płynności rozwiązuje się sam, obecna niska jest wynikiem niedopasowania ceny przez sprzedających i kupujących. Kupujący chcą kupić, sprzedający nie akceptują tych cen. Gdzieś się w końcu spotkają :)

Tak jak pisał addison, popyt stoi z lewej, akcje zebrane i trzymane bo akcjonariusze widzą potencjał.

Emisja w tym miejscu, gdzie faktycznie spółka nie ma długów i płaci dywidendę spokojnie mogłaby być zastąpiona zatrzymaniem dywidendy i zaciągnięciem długu. Z korzyścią dla obecnych akcjonariuszy a fundusze... fundusze niech chociaż raz obejdą się smakiem.

Do Anty: emisja to ukłon w stronę funduszy a nie w stronę drobnych.

Edytowany: 6 października 2017 14:24
anty_teresa PREMIUM
anty_teresa
Stopień: Opętany
Grupa: Engineer , Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 8 684
Wysłane: 6 października 2017 15:24:37 przy kursie: 17,90 zł
OK, zbyt pochopnie to powiedziałem. Zasugerowałem się tym, że spółka informowała iż akcjonariusze większościowi będą sprzedawać akcje, a w uchwale z walnego jest też mowa o programach motywacyjnych. Ale faktycznie z tekstu wynika, ze główny nacisk jest na emisje do instytucjonalnych pod przejęcia innych podmiotów.

To też można jednak zrozumieć. Jak trafia się okazja to chcą mieć możliwość szybkiego dopięcia dealu. Emisja z pp pod przejęcie wymaga zwołania walnego, zrobienia prospektu itd. A to czas i pieniądze. Bez pp jest szybciej i taniej. Kluczowa jest oczywiście cena w tej emisji. No i uchwała wyklucza emisję aportowoą, a to właśnie ta chyba rodziłaby nieco mniej kontrowersji.

Wysłane: 6 października 2017 15:38:47 przy kursie: 17,90 zł
Widzę, że Pan prezes też czytuje forum :)
sasky PREMIUM
sasky
Stopień: Złotousty
Grupa: . , Engineer, Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 1 915
Wysłane: 9 października 2017 10:45:48 przy kursie: 17,47 zł
to wynik deklaracji prezesów, że poprzez wystawienie małej części akcji będą wspierać wzrost płynności akcji na giełdzie.

Czekamy na deklarację przedstawiciela spółki o emisji także dla inwestorów, którzy wcześniej zainwestowali w spółkę i skoro będzie emisja to też chcieliby mieć możliwość wzięcia w niej udziału.
bzdkas PREMIUM
Stopień: Elokwentny
Wpisów: 213
Wysłane: 11 października 2017 10:41:54 przy kursie: 16,11 zł
po mocnym ruchu w górę podaż wciąż się nie uaktywniła, powoli lewa strona się uzupełnia na wyższych poziomach.

Też jestem ciekaw czy zarząd uczciwie potraktuje dotychczasowych akcjonariuszy chcących nabyć akcje.

Stopień: Ośmielony
Wpisów: 13
Wysłane: 11 października 2017 11:20:53 przy kursie: 16,11 zł
Jak najbardziej jestem za możliwością nabycia akcji w ewentualnej emisji prywatnej przez dotychczasowych akcjonariuszy, którzy byliby zainteresowani. Chciałbym, żeby zarząd pochylił się nad tą propozycją.
Wysłane: 16 października 2017 10:49:20 przy kursie: 15,90 zł
Zazwyczaj przedstawiciel KBJ szybko komunikował się za pośrednictwem forum z nami, mniejszościowymi akcjonariuszami.

Niestety od 5 października czekamy na odpowiedź na najbardziej nurtujące nas pytanie i wciąż cisza.

Ta cisza nie wróży nic dobrego, ale nie pozostaje nam nic innego jak czekać dalej licząc, że zarząd nie zapomni o nas przy emisji akcji. Chociaż osobiście wciąż jestem za zastąpieniem emisji akcji długiem i wstrzymaniem dywidendy. A może obligacje zamienne?
Edytowany: 16 października 2017 10:50
KBJ_IR PREMIUM
KBJ_IR
Wysłane: 16 października 2017 12:28:38 przy kursie: 15,90 zł
Szanowny Panie,

w dniu 5 października przekazaliśmy informację, że decyzje nie zostały ostatecznie podjęte. Od tego czasu nic się nie zmieniło. Rozważane są różne scenariusze. Priorytetem jest dalszy jeszcze bardziej dynamiczny rozwój Spółki, tak aby zarówno obecni akcjonariusze (wśród których jak Państwo wiecie, jest Zarząd Spółki) jak i potencjalni nowi akcjonariusze byli zadowoleni z inwestycji w Spółkę.

Jednocześnie, zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w dniu inwestora, który odbędzie się 26.10 o godz. 17:30 w siedzibie GPW. Informacje o wydarzeniu oraz rejestracja:
http://www.kbj.com.pl/aktualnosci-dla-inwestorow/2017/dzien-inwestora-kbj-sa--zaproszenie
Podczas spotkania jest przewidziany czas na sesję pytań i odpowiedzi oraz bezpośredniej rozmowy z Zarządem. Zapraszamy serdecznie.

Pozdrawiamy,

--
Wysłane: 30 października 2017 11:05:58 przy kursie: 15,00 zł
Szanowny Panie,

Przeczytałem, sprawozdanie ze spotkania z inwestorami, szczególnie interesuje mnie w tym momencie temat emisji. Nie chciałbym być rozwodniony. Chciałbym abyśmy też mieli możliwość nabycia akcji w hurcie, że się tak wyrażę. Dlatego proszę w przypadku planów emisji o uwzględnienie w niej obecnych akcjonariuszy mniejszościowych. Tak jak pisałem tutaj(nie tylko ja), fundusze jeżeli nabędą akcje nie będą wystawiały ich do arkusza od razu wiec w krótkim terminie nie wpłynie to na wzrost płynności. To my mali inwestorzy odpowiadamy za płynność, ewentualnie animator.

Dlatego jeszcze raz zwracam się z prośbą o co najmniej równe podejście przy emisji dla obecnych akcjonariuszy jak i dla funduszy. Prywatna emisja nie musi dyskwalifikować obecnych akcjonariuszy. Każdy zainteresowany akcjonariusz spółki sam skontaktuje się ze spółką i potwierdzi swoje obecne zaangażowanie udostępniając swoje dane do przedstawienia oferty.

Pozdrawiam serdecznie, A.
KBJ_IR PREMIUM
KBJ_IR
Wysłane: 9 listopada 2017 11:19:14 przy kursie: 14,00 zł
Szanowni Państwo,
opublikowaliśmy właśnie prognozę wyników na 2017 rok oraz raport za III kw. 2017

Osiągnięte w pierwszych trzech kwartałach przychody netto ze sprzedaży produktów wyniosły 14,6 mln zł, czyli o 5,2 mln zł więcej w stosunku do analogicznego okresu ub. r. (+54% rdr). Zysk netto ukształtował się w tym okresie na poziomie 673 tys. zł, co oznacza znaczną poprawę wobec 35 tys. przed rokiem.

Opublikowana prognoza na 2017 r., zakłada 23 mln zł przychodów netto ze sprzedaży oraz 1,8 mln zł zysku netto. Ich realizacja będzie oznaczać odpowiednio 37% wyższą sprzedaż oraz 28,5% wyższy zysk netto w stosunku do 2016 r.

Wśród czynników, które wpłyną na wzrost przychodów KBJ z w najbliższych miesiącach, wymienić należy zawartą 31 października br. umowę., dotyczącą przejęcia części portfela klientów i projektów obsługi informatycznej w zakresie rozwiązań ERP od ZETO S.A. w Poznaniu. Grupa klientów liczy około 20 podmiotów z sektora średnich przedsiębiorstw, głównie z branży produkcyjnej.

Więcej informacji na stronie Spółki. Zapraszamy:

http://bit.ly/kbj3q17

Pozdrawiamy,

--
anty_teresa PREMIUM
anty_teresa
Stopień: Opętany
Grupa: Engineer , Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 8 684
Wysłane: 10 listopada 2017 10:24:11 przy kursie: 14,30 zł
Z dużej chmury mały deszcz – omówienie wyników KBJ SA po 3 kw. 2017 r

Rynek chłodno przyjął ostatni raport finansowy - na powynikowej sesji kurs spółki spadł o prawie 10 proc. i w zasadzie nie ma się czemu dziwić, gdyż oczekiwania mogły być sporo większe. Choć sam III kw. zakończył się stratą, to wydaje się, że nie on jest największym rozczarowaniem, a opublikowana roczna prognoza.

Przychody i równe z nimi wyniosły w III kw. 4,7 mln zł i były o 15 proc. wyższe r/r. Sama zafakturowana sprzedaż zamknęła się kwotą 4,5 mln zł co oznacza zwyżkę o 14,7 proc. To nadal całkiem spore tempo wzrostu, ale spółka we wcześniejszych okresach notowała znacznie wyższe dynamiki, które dawały inwestorom podstawy do budowy znacznie większych oczekiwań. W poprzednim kwartale tempo wzrostu wyniosło 79 proc., kwartał wcześniej 88 proc., natomiast w IV kw. poprzedniego roku 133 proc.

*dane prognozowane

Tego samego dnia co raport KBJ opublikowała także prognozę finansową na cały 2017 r. Z dotychczasowych wyników za pierwsze 9 miesięcy i prognozy wynika, że w IV kwartale KBJ pokaże 6,4 mln zł przychodów i równych z nimi, a to oznacza, że ostatni trzymiesięczny okres w roku zakończy się regresem sprzedaży na poziomie 8 proc. Oczywiście prognoza może być konserwatywna, ale wydaje się, że o raportowanym tempie wzrostu do 3 kw. roku możemy chwilowo zapomnieć. Zgodnie z tym co zapowiadał zarząd spółki zmniejszona została sezonowość sprzedaży, ale raczej mało kto oczekiwał, że 4 kw. przestanie być okresem najlepszym w roku. Warto też zwrócić uwagę, że skapitalizowana nadwyżka nierozliczonych przeprowadzonych prac (zmiana stanu produktów) była niższa niż w poprzednich kwartałach i wyniosła 223 tys. zł, w relacji do 642 tys. w poprzednim kwartale i ponad miliona w I kw. tego roku.

W samym III kw. tego roku nieco zmieniła się struktura segmentowa sprzedaży względem pierwszego półrocza. W znacznie większym stopniu obroty były generowane przez dużych klientów, kosztem tych najmniejszych. W mixie sprzedażowym zmalał udział oprogramowania własnego (z 16 proc. do 12 proc.), natomiast wzrósł udział przychodów z usług wdrożeniowych – z 73 proc. do 77 proc.

Baza kosztowa w ujęciu r/r wzrosła w III kw. o 1,3 mln zł i wyniosła 5,08 mln zł. To poziom nieco niższy niż kwartał wcześniej (spadek o ponad 200 tys.), a także o 550 tys. niższy niż w 1 kw. roku. Za różnicę w kosztach odpowiada głównie poziomu usług obcych, a pozostałe pozycje utrzymują się 5 kwartał z rzędu na zbliżonym poziomie. Niestety w relacji do poniesionych kosztów przychody są zbyt małe aby wyciągnąć wynik na plus. KBJ w III kw. poniosła stratę na sprzedaży w wysokości 340 tys. zł w porównaniu do 275 tys. zysku w III kw. poprzedniego roku. Być może strata jest związana z wprowadzeniem do oferty oprogramowania e-Leki. W raporcie napisano, że:

Cytat:
Spółka prowadzi kilka projektów wdrożenia rozwiązania e-Leki, z których przychody zarówno wdrożeniowe jak i licencyjne, na bazie zawartych umów, są planowane na IV kwartał b.r. Cykl realizacji projektów e-Leki jest inny niż w przypadku pozostałych produktów, co ma odzwierciedlenie w również w jednostkowych wynikach kwartalnych, tj. w przesunięciach przychodów przy jednoczesnym utrzymaniu bazy kosztowej i zaangażowania wdrożeniowego.

Osobiście nie widzę tutaj większej różnicy niż miało to miejsce w działalności bez e-Leki, bo spółka wielokrotnie informowała o przesunięciu przychodów i rozliczaniu prac gównie w IV kwartale roku, ale skoro zarząd o tym informuje to najwyraźniej jakaś niedostrzegana przeze mnie różnica jest.

Pozostała działalność operacyjna podobnie jak w wielu poprzednich kwartałach nie zmieniła istotnie obrazu wyniku operacyjnego który zamknął się stratą na poziomie 350 tys. zł. Nie było także istotnych kosztów w linii finansowej i strata operacyjna przetransformowała się praktycznie w całości na stratę na poziomie wyniku brutto. Co ciekawe pomimo straty spółka wykazała dodatnie obciążenie fiskalne i zamknęła III kw. stratą netto w wysokości 400 tys. zł. Do tej pory III kw. nie należał do najmocniejszych w roku (najsłabszy był I, najmocniejszy IV), ale trzeba także zauważyć, że poniesiona strata jest najwyższa z do tej pory raportowanych III kwartałów.

Z opublikowanej prognozy finansowej na 2017 r. wynika, że w IV kw. spółka pokaże 1,13 mln zł zysku netto, a to oznacza, że zysk ten będzie niższy niż w II kw. roku kiedy wyniósł 1,54 mln zł i niższy niż raportowany w IV kw. 2016 r. – 1,36 mln zł. Zarząd spółki zapowiadał walkę z sezonowością, ale rozkład wyniku w poszczególnych kwartałach z pewnością jest zaskoczeniem i raczej mało kto się spodziewał, że zostanie złamana sezonowość IV kw.

*dane prognozowane

W kwestii dokonań spółki w ostatnim okresie warto wspomnieć, że w IV kw. KBJ na podstawie umowy odpłatnego wstąpienia w prawa i obowiązki przejął od ZETO w Poznaniu ok. 20 klientów średniej wielkości, którzy powinny generować rocznie około 1-1,2 mln zł sprzedaży. Niestety kwota umowy przejęcia nie jest ujawniona. W III kw. wprowadzono do oferty kolejne własne oprogramowanie – e-NIPV, gdzie już zawarte są pierwsze umowy sprzedaży.

Po trzech kwartałach łącznie przychody i równe z nimi wynoszą 16,6 mln zł, co oznacza wzrost o 67 proc. r/r, natomiast KBJ osiągnął wynik netto w wysokości ponad 670 tys. W całym 2016 r. KBJ ma osiągnąć przychody na poziomie 23 mln zł (+36 proc.) i wynik netto równy 1,8 mln zł (+29 proc.). Takie dynamiki są nadal wysokie, ale prawdopodobnie niższe od oczekiwań inwestorów, które były budowane na wyśmienitym pierwszym półroczu.

Obecna kapitalizacja spółki wynosi 21 mln zł, co w relacji do 1,8 mln zł spodziewanego zysku netto w 2017 r. wydaje się poziomem nie odbiegającym istotnie od wartości wewnętrznej spółki, tym bardziej, że KBJ płaci akcjonariuszom regularne dywidendy. Można powiedzieć, że w wycenie rynkowej uwzględnione są bieżące dokonania, ale brak jest oczekiwanego wzrostu wyników, co w kontekście III kw. i prognozy na cały rok może wydawać się słuszne przynajmniej w krótkim terminie.

>> Wyceny automatyczne są tutaj
>> Więcej analiz najnowszych raportów finansowych jest tutaj
Edytowany: 10 listopada 2017 14:00
KBJ_IR PREMIUM
KBJ_IR
Wysłane: 15 listopada 2017 23:23:25 przy kursie: 12,00 zł
Szanowni Państwo,

KBJ opublikował właśnie informację o zawarciu aneksu do istotnej umowy ze skarbem państwa, zapraszamy do zapoznania się z raportem bieżącym na naszej stronie.
http://bit.ly/2AJfIXh

Prezes KBJ udzielił obszernego wywiadu dla stacji Inwestorzy.tv. Zapraszamy do obejrzenia.
http://bit.ly/2A0E7uN

Zapraszamy też do udziału w czacie z Prezesem KBJ już 16 listopada już o godzinie 11:00 na portalu Stockwatch:
https://www.stockwatch.pl/czat-inwestorow-gieldowych/artur-jedynak---prezes-zarzadu-kbj-sa---start-1100,212

Pozdrawiamy,

--
Edytowany: 15 listopada 2017 23:32
Użytkownicy przeglądający ten wątek
Gość

Skocz do forum
idź do strony: << < 1 2 3 4 5 [6] > >>