pixelg
NESTMEDIC - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

NESTMEDIC [NST]

AKTUALNY KURS: 1,575 zł (+1,61%) 07-05-2021 15:00
vilnouve
vilnouve PREMIUM
12
Wpisów: 59
Wysłane: 4 listopada 2017 21:39:13 przy kursie: 7,00 zł
Cytat:
w takim tempie gotowka zostanie w spolce przepalona raz dwa
i bedzie potrzebna kolejna emisja?

myślę, że warto przeczytać statut spółki i zapis o kapitale docelowym
nestmedic.com/relacje-inwestor...

powiązanie ceny, po której nabywali akcje pierwotni inwestorzy w emisji poprzedzającej IPO z zapisem w statucie o kapitale docelowym i pozostawieniem w gestii zarządu do kogo i po jakiej cenie oferowana może być ewentualna nowa emisja w ramach kapitału docelowego to moim zdaniem istotny czynnik ryzyka

takie swoiste "jak zjeść i mieć ciastko"
mam nadzieję, że ten scenariusz nie zechce być realizowany

Elemis
Elemis PREMIUM
72
Wpisów: 313
Wysłane: 5 listopada 2017 22:32:15 przy kursie: 7,00 zł
GRAF78 napisał(a):

Spółce sie przygladam od dawna ale wycenia była i jest w mojej ocenie dalej za wysoka.

Ja natomiast zaryzykuję stwierdzenie, że w tym momencie wycena jest a już na pewno była bardzo atrakcyjna. Oczywiście - coś z szafy znowu może wypaść. Może pójść komunikat o tym, że coś było jednak nie tak z lock - upami, może przyjść mocne pierdziu na szerokim, a może po prostu sentyment do spółki pogorszył się na tyle, że ludzie będą owczym pędem wyrzucać PKC. Nie mniej jednak przeanalizujmy to co tutaj jest grane na spokojnie. Mamy tutaj podmiot z 6.5 bańkami na koncie na koniec drugiego kwartału i z kosztami miliona złotych za ostatnie 3 miesiące ( będą one systematycznie rosnąć, ale przecież nie podwajać co kwartał...) Doliczyć do tego trzeba kolejne 5 baniek z NCBiR. Całkiem sporo i raczej nie podzielam opinii niektórych kolegów, że kasa "zaraz" się skończy i potrzebna będzie nowa emisja. Jedynym plusem dla akcjonariuszy takiej, a nie innej ceny z IPO, jest fakt, że spółka pozyskała całkiem sporą sumę już na początku, a przypomnę, że w związku z nadwyżką zainteresowanych liczba oferowanych akcji uległa zwiekszeniu. Spółka zakładała 1 200 tysięcy przychodu ze 160 urządzeń "odpalonych" do końca roku. Aktualnie jest ich około 60ciu więc jest baaardzo prawdopodobne, że przynajmniej połowę targetu uda im się do końca roku osiągnąć ( moim zdaniem bardzo ostrożne wyliczenie). Tracą zatem "całe" 600 tysi ( tak wiem wyliczenie pi razy drzwi), co w żaden wielki sposób nie wpływa na mus szybszego dodruku. Sam fakt, że spółka nie ma żadnego problemu z pozyskiwaniem środków z dotacji jest dla mnie mega fajną sprawą. Nie dla każdego "innowatora" proces ten przebiega przecież tak bezboleśnie.

To, że spółka przyspieszyła publikację raportu na 7 listopada jest dla mnie zagadkowy. Ktoś tu kiedyś na forum innej spółki napisał, że nie spotkał się jeszcze z sytuacją, żeby podmiotom spieszyło się do publikowania złych raportów. Ja podobnych statystyk nigdy nie prowadziłem, ale nie zdziwią mnie jakieś pozytywne akcenty. Cóż - może myślę życzeniowo.

Co do samego kursu. Mamy obronę 6pln. Podwójne dno na niskim interwale. Okrągło tutaj i dodatkowo jest to równe 50% ceny debiutu i prawie równe 2/3 maksa historycznego. Poziom ten ma teraz bardzo istotne znaczenie w wypadku nawrotu spadków. Na górze mamy niesympatyczną i wielką lukę do zamknięcia.

Reasumując przy długi wywód - szykuję się kolejny ciekawy tydzień blah5

Ann
0
Wpisów: 703
Wysłane: 6 listopada 2017 11:48:20 przy kursie: 7,68 zł
Trzeba pamiętać, że w tej chwili jest 60 urządzeń w placówkach, nie znaczy to, że 60 urządeń sprzedano. Podejrzewam, że połowa z nich jest wstawiona do testowania, jak w przypadku Polmedu. Stąd uważam, że przychód ze sprzedaży urządzeń będzie bardzo słaby. Podobnie będzie z abonamentami, badania na dniach otwartych Polmedu są bezpłatne, to i spółka nie dostaje za nie pieniędzy ( tak przypuszczam ). Robione to jest w ramach promocji i reklamy urządzenia. Z drugiej zaś strony rok się jeszcze nie skończył.
Być może są inne powody przyśpieszenia publikacji raportu. Nie wierzę, że chodzi o chwalenie się wynikami, bo tu będzie raczej słabo.

GRAF78
42
Wpisów: 1 241
Wysłane: 6 listopada 2017 12:10:18 przy kursie: 7,68 zł
Elemis napisał(a):
GRAF78 napisał(a):

Spółce sie przygladam od dawna ale wycenia była i jest w mojej ocenie dalej za wysoka.

Ja natomiast zaryzykuję stwierdzenie, że w tym momencie wycena jest a już na pewno była bardzo atrakcyjna.

Obecna wycena juz 43mln PLN za Startup to dla mnie dużo, dla prownania jeszcze nie tak dawno temu, przynoszący regularne zyski 11Bitstudios był wyceniany na ok 20mln PLN.

Ann
0
Wysłane: 6 listopada 2017 12:21:52 przy kursie: 7,68 zł
Mabion jest wyceniany na ponad miliard zł, a od lat ma same straty. Kapitalizacja w przypadku tego typu spółek zależy od tego w jaki sposób "rynek" oceni potencjał zysków w przyszłości. Każdy ma prawo mieć własną wizję tego jak potoczą się losy Nestmedic. Dlatego aktualna wycena będzie dla jednego niska, dla drugiego wysoka.

Elemis
Elemis PREMIUM
72
Wpisów: 313
Wysłane: 6 listopada 2017 20:59:07 przy kursie: 7,68 zł
GRAF78 napisał(a):

Obecna wycena juz 43mln PLN za Startup to dla mnie dużo, dla prownania jeszcze nie tak dawno temu, przynoszący regularne zyski 11Bitstudios był wyceniany na ok 20mln PLN.

11 Bit przed listopadem 2014.... Szalejący Nord 500 na konkurencji i wieczne utyskiwanie, kto kupi grę o grzebaniu w śmieciach... a potem pewne piątkowe późne popołudnie i kolejne dni i tygodnie sprawdzania rankingu steam po 10 razy na godzinę, strasznie miłe wspomnienia przywołujesz kolego...king

Nie będę się jednak rozmarzał, bo my tutaj nie o tym Angel Pisząc, że wycena jest atrakcyjna, miałem na myśli to, że przy cenie 6pln czyli obronionego minimum, za około 35 baniek mogło się teoretycznie nabyć wielokrotnie nagradzany biznes, w perspektywicznej branży, który posiada na koncie około 10 mln złotych ( 5 środków plus 5 z dotacji - zapewne coś koło tego będą mieli). Czyli 25 baniek za całe "know how", w sytuacji gdy jeszcze niedawno było 3 razy drożej.... Ja uznałem te cenę za okazję. Czy będzie ona okazyjna za 3 miechy? Tego nie wiem - mam swoje zdanie jako długoterminowiec, ale pisząc te słowa miałem na myśli nawet spekulacyjny - szybki strzał. Po prostu twierdzę, że zgodnie z zasadą wahadła rynek przesadził w drugą stronę...

Ann napisał(a):
Nie wierzę, że chodzi o chwalenie się wynikami, bo tu będzie raczej słabo.

W wyniki to i ja nie wierzę. Nikt w nie nie wierzy, dlatego słabe wyniki za 2017 są już z pewnością w cenie. Jedyna niewiadoma to koszty. Miałem na myśli w tym wypadku, że w raporcie spółka pochwali się czymś w części "opisowej" bądź dodatkowo do raportu wypuści info bieżące z czymś miłym occasion7

Co do tych 60 urządzeń - zgodnie z raportem z 8 listopada ( umowa z Polmedem) beta testy mają być płatne. Według zaś tego co zapodałaś tutaj sama, część ze sprzedaży zgodnie z prognozą ma być znacznie mniejsza od abonamentowej. Tyle, że to tak na prawdą w tym momencie dość nieistotne Angel Piszę to w sensie, że nawet zrealizowane prognozy przyniosły by niecałe 4 miliony straty za 2017 rok. Ten rok miał być i będzie deficytowy. Gra tutaj toczy się o to, jakie relacje zbuduję spółka z głównymi graczami na polskim rynku a w dalszej perspektywie jak sprawnie przeprowadzi ekspansję zagraniczną. Jeśli opóźnienia wynikają rzeczywiście z chęci ukłonienia się partnerom, powinniśmy tylko przyklasnąć. Gorzej jeśli zapotrzebowanie na badanie jest mniejsze niż sądzimy a mamy podchodzą z nieufnością do tematu.

GRAF78
42
Wpisów: 1 241
Wysłane: 6 listopada 2017 21:21:24 przy kursie: 7,68 zł
Wycena 35kk (6PLN) jest bardzo OK w przypadku gdy rozpoczna sprzedaż urządzenia i nie bedą przejadać gotówki i ... nienastąpi jakaś ogólnoświatowa większa korektka

Ann
0
Wysłane: 6 listopada 2017 21:39:43 przy kursie: 7,68 zł
Elemis napisał(a):
GRAF78 napisał(a):

11 Bit przed listopadem 2014.... Szalejący Nord 500 na konkurencji i wieczne utyskiwanie, kto kupi grę o grzebaniu w śmieciach... a potem pewne piątkowe późne popołudnie i kolejne dni i tygodnie sprawdzania rankingu steam po 10 razy na godzinę, strasznie miłe wspomnienia przywołujesz kolego...king

Nie będę się jednak rozmarzał, bo my tutaj nie o tym Angel Pisząc, że wycena jest atrakcyjna, miałem na myśli to, że przy cenie 6pln czyli obronionego minimum, za około 35 baniek mogło się teoretycznie nabyć wielokrotnie nagradzany biznes, w perspektywicznej branży, który posiada na koncie około 10 mln złotych ( 5 środków plus 5 z dotacji - zapewne coś koło tego będą mieli). Czyli 25 baniek za całe "know how", w sytuacji gdy jeszcze niedawno było 3 razy drożej.... Ja uznałem te cenę za okazję. Czy będzie ona okazyjna za 3 miechy? Tego nie wiem - mam swoje zdanie jako długoterminowiec, ale pisząc te słowa miałem na myśli nawet spekulacyjny - szybki strzał. Po prostu twierdzę, że zgodnie z zasadą wahadła rynek przesadził w drugą stronę...

Ann napisał(a):
Nie wierzę, że chodzi o chwalenie się wynikami, bo tu będzie raczej słabo.

W wyniki to i ja nie wierzę. Nikt w nie nie wierzy, dlatego słabe wyniki za 2017 są już z pewnością w cenie. Jedyna niewiadoma to koszty. Miałem na myśli w tym wypadku, że w raporcie spółka pochwali się czymś w części "opisowej" bądź dodatkowo do raportu wypuści info bieżące z czymś miłym occasion7

Co do tych 60 urządzeń - zgodnie z raportem z 8 listopada ( umowa z Polmedem) beta testy mają być płatne. Według zaś tego co zapodałaś tutaj sama, część ze sprzedaży zgodnie z prognozą ma być znacznie mniejsza od abonamentowej. Tyle, że to tak na prawdą w tym momencie dość nieistotne Angel Piszę to w sensie, że nawet zrealizowane prognozy przyniosły by niecałe 4 miliony straty za 2017 rok. Ten rok miał być i będzie deficytowy. Gra tutaj toczy się o to, jakie relacje zbuduję spółka z głównymi graczami na polskim rynku a w dalszej perspektywie jak sprawnie przeprowadzi ekspansję zagraniczną. Jeśli opóźnienia wynikają rzeczywiście z chęci ukłonienia się partnerom, powinniśmy tylko przyklasnąć. Gorzej jeśli zapotrzebowanie na badanie jest mniejsze niż sądzimy a mamy podchodzą z nieufnością do tematu.

No to w sumie się zgadzamy. Prognozy w 2017 nie zrealizują, ale liczy się tak naprawdę przyszłość. Co do relacji z klientami i promocji produktu, to bardzo mi się podoba jak to spółka rozgrywa. Są na każdym spotkaniu branżowym z wykładami i prezentacjami. Wiedzą, że w pierwszej kolejności należy przekonać tzw. key opinion liderów, czyli znaczące osoby w branży, które kreują trendy w swojej dziedzinie. Tworzą fajne relacje z sieciami medycznymi robiąc np. te wspólne akcje promocyjne.
A co do samego badania tym urządzeniem, to jako matka, nie mam wątpliwości, że jest to rozwiązanie potrzebne, więcej …tak będzie wyglądała przyszłość :)
Wyobraź sobie kobietę z ciążą zagrożoną, która w 9 miesiącu ciąży codziennie jeździ do szpitala tylko po to by zrobić ktg, albo gorzej …ostatni miesiąc leży w szpitalu, bo codziennie musi mieć zrobione ktg

jurror
0
Wpisów: 650
Wysłane: 6 listopada 2017 22:52:23 przy kursie: 7,68 zł
Spółka jest ciekawa i chyba warto ją obserwować, wiadomo że przyszłość się liczy , ale ona we wszystkich spółkach ma znaczenie. Problem w tym, że kurs się bardzo słabo zachowuje i póki co doszli tylko do zamknięcia luki bessy . Ci co widza potencjał, ale kwitów nie mają, powinni chyba poczekać na zmianę sytuacji technicznej która teraz jest fatalna , biorąc pod uwagę iż open w debiucie był po 17 pln, a samo IPO było po 12 pln.

Ann
0
Wysłane: 7 listopada 2017 18:50:05 przy kursie: 8,38 zł
Ann napisał(a):
Trzeba pamiętać, że w tej chwili jest 60 urządzeń w placówkach, nie znaczy to, że 60 urządeń sprzedano. Podejrzewam, że połowa z nich jest wstawiona do testowania, jak w przypadku Polmedu. Stąd uważam, że przychód ze sprzedaży urządzeń będzie bardzo słaby. Podobnie będzie z abonamentami, badania na dniach otwartych Polmedu są bezpłatne, to i spółka nie dostaje za nie pieniędzy ( tak przypuszczam ). Robione to jest w ramach promocji i reklamy urządzenia. Z drugiej zaś strony rok się jeszcze nie skończył.
Być może są inne powody przyśpieszenia publikacji raportu. Nie wierzę, że chodzi o chwalenie się wynikami, bo tu będzie raczej słabo.

Cóż...tak jak się spodziewałam przychody ze sprzedaży bardzo słabe. Widać, że wstawiają urządzenia na próbę i badania też robione w ramach promocji urządzenia. Przepalili przez ostatnie 3 miesiące jakiś 1 mln 300 tys. Jeśli byłoby podobnie w następne kwartały, to kasy im starczy na ponad rok ( zakładając praktycznie brak przychodów ).Poza tym żadnych nowych informacji. Czemu więc przyspieszyli raport ? Może chodzić o okres zamknięty, który obowiązuje na dwa tygodnie przed raportem, ale to tylko domysły.

Ann
0
Wysłane: 9 listopada 2017 18:26:05 przy kursie: 8,44 zł
Pojawiło się info, że wczoraj akcje kupował członek rady nadzorczej w średniej cenie 8,41 w ilości 15 673 szt.

mojeinwestycje.interia.pl/gie/...

Super. To dobry sygnał dla nas.

Ann
0
Wysłane: 10 listopada 2017 19:52:09 przy kursie: 9,08 zł
Kolejny członek rady nadzorczej robi zakupy

mojeinwestycje.interia.pl/gie/...

Ann
0
Wysłane: 12 listopada 2017 22:51:26 przy kursie: 9,08 zł
Pojawił się artykuł z testów urządzenia przez redaktor naczelną serwisu zdrowie.gazeta.pl

Cytat:
Jestem już po porodzie. Tekst powstał, nim trafiłam do szpitala, ale wolałam nie zapeszać i nie publikować go za wcześnie. Tak, telemedycyna na najwyższym światowym poziomie, znakomita technologia godna XXI wieku, a zarazem chuchanie na zimne ... Taki to już stan ta ciąża, o czym pamiętać muszą twórcy rozwiązań dla przyszłych mam.

Dobre parę tygodni przed porodem dr Marzena Dębska ginekolog położnik prowadząca moją ciążę zalecała mi już pobyt w szpitalu. Dla bezpieczeństwa mojego i dziecka w jej ocenie wskazane było codzienne badanie kardiotokograficzne.

Lekarze oceniają, że nawet jedna piąta hospitalizacji na oddziałach patologii ciąży służy przede wszystkim ułatwieniu życia pacjentce i wykonywaniu regularnie badania KTG bez konieczności codziennego dojeżdżania do szpitala. Kto kiedykolwiek wykonywał KTG na izbie przyjęć, wie, jak uciążliwe jest to rozwiązanie.

W jednej kolejce czekają kobiety podejrzewające nieprawidłowości w ciąży lub rozpoczęcie porodu i pacjentki wykonujące badania kontrolne. Wszystkie są w ciąży zaawansowanej, nieraz zmęczone i poirytowane samą podróżą do szpitala. Przeciętne badanie trwa ok. 30 minut. Sprzętu niemal zawsze jest za mało i zdarza się, że w poczekalni trzeba spędzić nawet kilka godzin lub dłużej, przepuszczając pacjentki rodzące.

www.edziecko.pl/ciaza_i_porod/...

Frog
6
Wpisów: 5 486
Wysłane: 16 listopada 2017 13:00:36 przy kursie: 8,21 zł
Po dwóch miesiącach z 29 gabinetów jest 42. Ciekawe jakie będzie tempo wzrostu. Dostępność jest bardzo istotna. Póki co w ogóle nie ma ich na wybrzeżu.
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum

Ann
0
Wysłane: 21 listopada 2017 18:31:52 przy kursie: 7,84 zł
Nestmedic w TVP w programie o startupach :

nestmedic.com/2017/11/20/zapra...

cegielka
3
Wpisów: 223
Wysłane: 22 listopada 2017 07:29:58 przy kursie: 7,84 zł
Mnie bardzo cieszą zakupy insajderow. Wczoraj nastepna informacja o zakupach. Ilosciowo są one calkiem przyzwoite w porownaniu do sesyjnego wolumenu... Niech tylko pierwsza siec podpisze umowę to nastepne umowy posypią sie jak z rękawa.Skoro RN kupuje...love4

Ann
0
Wysłane: 22 listopada 2017 23:17:39 przy kursie: 7,70 zł
No właśnie. Co ciekawe kupowały 2 osoby z RN i jedna związana z radą, więc to nie jedna osoba wierząca w sukces. Co więcej zakupy przez tę ostatnią robione były systematycznie i kupowała po ponad 14 zł za akcję, za 12 zł za 8 zł, generalnie kwoty wyższe niż aktualny kurs.
Ciekawe kto się myli ? Osoby związane ze spółką czy "drobni" ?

Ann
0
Wysłane: 22 listopada 2017 23:42:46 przy kursie: 7,70 zł
Frog napisał(a):
Po dwóch miesiącach z 29 gabinetów jest 42. Ciekawe jakie będzie tempo wzrostu. Dostępność jest bardzo istotna. Póki co w ogóle nie ma ich na wybrzeżu.

@Frog
Generalnie myślę, że z takim sprzętem powinni uderzać od razu za granicę tj zachód Europy, Skandynawia czy Stany. Zrobić podobnie jak MDG ( ich jakoś w Polsce nie ma ), czyli wziąć dystrybutora, który będzie to sprzedawał i podzielić się z nim zyskiem. Chwilami myślę podobnie jak pani redaktor, która testowała Pregnabit :

Cytat:
Polski wynalazek może ratować nienarodzone dzieci w niedostępnych rejonach świata. Może uspokoić niedoświadczoną przyszłą matkę, która normalnie byłaby zmuszona jechać do szpitala, by uzyskać jakąkolwiek informację. Dzięki systemowi Pregnabit 24 godziny na dobę może wykonać badanie, a potem błyskawicznie uzyskać wiarygodną informację o swoim stanie zdrowia...

Można sobie też wyobrazić, że tam, gdzie jest wskazanie medyczne do regularnego monitoringu, docelowo sprzęt mógłby być wypożyczany w ramach podstawowego ubezpieczenia zdrowotnego. To oczywiste, że samo badanie kosztuje mniej niż utrzymanie pacjentki w szpitalu... Logiczne, ale czy logika przekona urzędnika i opór przed nowym? Niewykluczone, że chociaż wynalazek jest polski, prędzej w pełni z jego dobrodziejstw skorzystają kobiety w Niemczech czy krajach skandynawskich. Będzie dobrze, jeśli Pregnabit podbije świat, ale zarazem szkoda, gdy okaże się, że szeroki dostęp do tej technologii nie jest możliwy w kraju.

www.edziecko.pl/ciaza_i_porod/...

No właśnie...sprzęt świetny, ale może szybciej przyjmie się na zachodzie niż u nas. Cóż...Go Global

z0z0
0
Wpisów: 8
Wysłane: 23 listopada 2017 15:09:38 przy kursie: 7,80 zł
Polska to ciężki rynek dla takich innowacji, przekonał się o tym dosyć boleśnie Braster. Ich urządzenie do samodzielnego domowego badania piersi wydawało się być rewolucyjne i ciekawe, jednak produkt w Polsce zupełnie się nie przyjął.

Trwa teraz ekspansja zagraniczna (na ta chwile nie ma zadnych informacji o efektach tej ekspansji)....... i dramat akcjonariuszy.

sasky
sasky PREMIUM
32
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 2 654
Wysłane: 23 listopada 2017 21:46:34 przy kursie: 7,80 zł
@z0z0 polecam, zajrzyj na wątek Brastera. To urządzenie wcale nie jest tak rewolucyjne jak piszesz.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12