pixelg
CDPROJEKT - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

CDPROJEKT [CDR]

AKTUALNY KURS: 235,20 zł (+0,21%) 18-10-2019 16:43
bankrucik
Wpisów: 3 830
Wysłane: 11 grudnia 2017 20:27:58 przy kursie: 89,50 zł
Amol napisał(a):
Cytat:
Co do opinii byłych pracowników,cóż nie znam pozytywnej opinii jakiej kolwiek firmy wypowiadanej przez pracownika z którym rozwiązano umowę.

Sorry, ale KOMPLETNIE NIE MASZ RACJI...! PGS Soft. przyjął sporo nowych pracowników, ale też wielu odeszło z różnych przyczyn. Znajdź mi choć jedną negatywną opinię o firmie wśród byłych pracowników, bo mnie się nie udało...! A kiedyś nie ukrywam, że specjalnie poświęciłem trochę czasu na wertowanie sieci.

PGSSOFTWARE to jest ewenement na naszym grajdole, nie wiem czy jest spółka z lepszą komunikacją dla inwestorów, aż boję się zapeszać,
a co do samego CDprojekt to mi się nie podobała reakcja na tą sytuację z artykułami i plotkami... oczekiwałbym innej reakcji spółki..i chyba nie tylko ja bo wycena leci szybko w dół...
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com
Edytowany: 11 grudnia 2017 20:28

surfmen
Wpisów: 76
Wysłane: 11 grudnia 2017 21:25:21 przy kursie: 89,50 zł
Myślę że w tym całym zamieszaniu trzeba również pamiętać o polityce marketingowej CDR a raczej o próbie odkrycia przynajmniej w części tej polityki czy strategii w odniesieniu do CP2077.Wielokrotnie prezes pytany o postępy unikał odpowiedzi zasłaniając się tajemnicą na obecnym etapie prac.Wychodzi na to że ta powściągliwość ma dla akcjonariuszy kolosalne znaczenie i tu nie ma się co dziwić ,ale spójrzmy na ten fakt od strony konkurencji.Wg. mnie poziom spekulacji i brak informacji uruchomił niekorzystne mechanizmy ale wierzę w profesjonalizm zarządu.

aircanada15
aircanada15 PREMIUM
Wpisów: 856
Wysłane: 11 grudnia 2017 23:20:20 przy kursie: 89,50 zł
Drodzy Panowie, z baksem na czele.
Tu poważne wzrosty zaczęły się w momencie ogłoszenia wejścia do Chin. Półtorej roku temu.
To Gwint był podwaliną przyśpieszonych wzrostów. Po drodze zdarzały się małe pozytywy, który trochę dokładały do ognia, czy też fantastyczne wyniki kwartalne, które rozbudziły finalną falę wzrostów.
Ale to Gwint był głównym narzędziem pompowania kursu. Większość rynku jest w miarę przekonana co do sukcesu Cyberpunka. Natomiast zahamowany rozwój Gwinta jest zdecydowanie mocniejszym bodźcem do realizacji zysków niż bzdurne teksty niezadowolonych byłych pracowników.

baks
Wpisów: 2 146
Wysłane: 12 grudnia 2017 00:50:56 przy kursie: 89,50 zł
@air
obawiam się, że jesteś nieco zaślepiony
co jest lepszym nośnikiem informacji jeśli nie były pracownik .... nie obowiązuje go "już" tajemnica.
W sytuacji dużych restrykcji informacyjnych tylko z tego kanału można pozyskać jakieś informacje.
Oczywiście trzeba odsiać sporo plew i żalu do pracodawcy a to co pozostaje daje dość dobry obraz ..... szkoda, że dość słaby dla spółki.
Jak widać spółka nie ma żadnych argumentów na przykrycie problemu ... a szkoda dla całej branży.
Mam nadzieję, że wiele spółek wyciągnie wnioski na przyszłość i uniknie części podobnych problemów.

CDP zróbcie szybko coś z tym....Think problemem
Parkiet weryfikuje naszą wiedzę i czujność przy każdym zleceniu (:
a każdy jest mądralą ....po fakcie... :) :)

aircanada15
aircanada15 PREMIUM
Wysłane: 12 grudnia 2017 01:24:04 przy kursie: 89,50 zł
baks napisał(a):
CDP zróbcie szybko coś z tym....Think problemem

Wprost przeciwnie. Mają spokojnie kontynuuować prace, w pełni koncentrując się na istocie swojej działalności. Co też robią. Spekulacje na kursie są od nich niezależne.
Kasa na koncie będzie dalej rosła, 2 wielkie gry w zanadrzu z potencjałem na kilka miliardów złotych przychodów.... rynek tymczasem musi ochłonąć, a fundusze ustabilizować swoje zaangażowanie na pewnym ustalonym poziomie.

baks
Wysłane: 12 grudnia 2017 09:56:35 przy kursie: 91,67 zł
Dajmy już sobie spokój z tą dyskusją. Jednak to wymaga komentarza. Wielkie przychody z W3 to już historia. Spółka jest aktualnie wyceniana pod znacznie większy sukces CP .... którego de facto nie ma i długo nie będzie . Więc o akim zanadrzu piszesz .... obudź się zanadrze sugeruje 2018/2019 - a prawie nikt już nie marzy nawet o takim scenariuszu.
O jakich 2 grach w zanadrzu piszesz ?
Z tymi grami "w zanadrzu" jest tak jak z Frostpunkiem/Industrialem w 2014/2015 ....Think
Tak na prawdę prace nad grą rozpoczęto rok temu ..... a już po kilku miesiącach rozleciał się cały Team kreatywny ...binky
Odeszło 4 kluczowych szefów projektu przynajmniej o tylu wiemy.
Ubytki są znacznie większe o czym może świadczyć skala naboru.
Oczywiście należy wziąć pod uwagę, że spółka chce powiększyć kadry stąd pewna ilość ma zwiększyć potencjał produkcyjny. Jednak dziwnie zbieżne są te fakty. Nie zapaliła Ci się lampka ostrzegawcza ...?
Ubytki załogi produkcyjnej to pryszcz.Angel
Ale wymiana Zarządców projektu to zupełnie inna sprawa inny kaliber i inna skala problemów.
Chyba zdajesz sobie sprawę, że w Polsce jest co najwyżej kilka/kilkanaście osób które są zdolne poprowadzić tak duży projekt jak W3 lub większy ..... i odnieść wielki sukces.
Strata całego szefostwa projektu jest niemożliwa do pełnego uzupełnienia przez co najmniej 2 lata.
Tyle lub więcej według mnie potrwa stworzenie odpowiedniej jakości nowych liderów projektu. To optymistyczna wersja o pesymistycznej nie chcę rozważać.
Każdy ma swoje zdanie i opinie zależnie od tego czy ma akcje czy nie.

Spółka będzie jeszcze długo zarabiać na W3 i Gwincie .... ale nie o taką skalę przychodów chodził spółce i akcjonariuszom.
W strategii mówiło się o wielu miliardach przychodów w ciągu kilku lat. Ciekawi mnie ile z tego zrealizują. Nie przytaczam bo nie pamiętam założeń ale na tym akcjonariusze budowali "bańkę" swoich marzeń o zyskach.....3some
Co z tego zostało na dzień dzisiejszy ?
Tak spółka dalej będzie zarabiać MILIARDY ..... ale pewnie znacznie później niż obiecywano 3some

tgolik
Wpisów: 52
Wysłane: 12 grudnia 2017 12:05:35 przy kursie: 91,67 zł
Jestem akcjonariuszem CDR od 7 lat a wcześniej współpracowałem z CD-Projektem jako dystrybutorem gier przez 20 lat. Przeżyłem już wiele wahnięć kursu. W skali ostatnich kwartałów najbardziej zmartwił mnie szaleńczy, nieuzasadniony, wzrost kursu zapoczątkowany z końcem sierpnia (z poziomu ok 85 zł). Z ulgą więc przyjąłem obecną korektę i powrót kursu do poziomów określonych przez długie średnie kroczące. Wierzę w spółkę, jej zarząd, zespół i pomysły a także w 0,7 mld zł gotówki w skarbcu. Cieszę się, że tak wiele gorącego, szybkiego kapitału zraziło się do spółki w czasie ostatniego rollercoastera. Planuję trzymać akcje CDR przez kolejne 10-20 lat a moje pieniądze zdecydowanie lubią ciszę.

surfmen
Wpisów: 76
Wysłane: 12 grudnia 2017 12:07:36 przy kursie: 91,67 zł
Aircanada15 zamknął temat w czterech zdaniach bardzo rzeczowych ,a ty to rozwodniłeś przypuszczeniami,domysłami na bazie plotek na pół strony.Ja mam papiery ,znam plotki i dla mnie bardziej wiarygodna jest wypowiedż oficjalna prezesa.

baks
Wysłane: 12 grudnia 2017 12:25:36 przy kursie: 91,67 zł
@surfmen
Każdy widzi to co chce i ma do tego prawo na własny rachunek. Jak widać skończyła się era Gigasukcesów CDP bez wsparcia wyników.
Sam brand CDP już nie wystarczy aby kurs rósł "do nieba" bez opamiętania. Prędzej czy później przychodzi opamiętani .... i o to w tym wszystkim chodzi. Każda spółka (także CDP) powiązana jest z realnymi przychodami i zyskami. Ostatnie tygodnie pokazały, że marzenia często rozmijają się z twardymi realiami.
Tak dalej uważam, że CDP jest chyba jeszcze najlepszą spółką z branży w RP ...
ale nim się spostrzeżemy może stracić pozycję lidera na rzecz Techlandu. Jak na razie nie wiadomo co szykuje konkurent. Nie słychać nic o żadnych problemach tamtej spółki - wniosek - chyba lepiej sobie radzą z zarządzaniem kadrami ... a to może dać w najbliższym czasie spory wzrost przychodów. Jak widzimy Techland nabiera rozpędu w ostatnich latach.
Sam z ciekawością będę kibicował pojedynkowi o TOP 1 w naszym kraju ....Angel Dancing

baks
Wysłane: 12 grudnia 2017 12:29:50 przy kursie: 91,67 zł
tgolik napisał(a):
Jestem akcjonariuszem CDR od 7 lat a wcześniej współpracowałem z CD-Projektem jako dystrybutorem gier przez 20 lat. Przeżyłem już wiele wahnięć kursu. W skali ostatnich kwartałów najbardziej zmartwił mnie szaleńczy, nieuzasadniony, wzrost kursu zapoczątkowany z końcem sierpnia (z poziomu ok 85 zł). Z ulgą więc przyjąłem obecną korektę i powrót kursu do poziomów określonych przez długie średnie kroczące. Wierzę w spółkę, jej zarząd, zespół i pomysły a także w 0,7 mld zł gotówki w skarbcu. Cieszę się, że tak wiele gorącego, szybkiego kapitału zraziło się do spółki w czasie ostatniego rollercoastera. Planuję trzymać akcje CDR przez kolejne 10-20 lat a moje pieniądze zdecydowanie lubią ciszę.

Nie masz się co martwić było na pewno grono takich co na tym rajdzie zarobili. Pojawiło się jednak także grono fantastów którzy "już widzieli" na kursie 250-300zł ...
Mam swoje opinie o realnym poziomie kursu w aktualnej sytuacji ale to mój pogląd. Akcjonariuszem nie jestem i nie będę .... choć kiedyś swoje zarobiłem. Braku CDP w portfelu nie żałuję....Angel

tgolik
Wpisów: 52
Wysłane: 12 grudnia 2017 12:43:34 przy kursie: 91,67 zł
@baks
Porównałeś Techland do Cd-Red - zwróć uwagę, że Techland też nie publikuje informacji o swoich produkcjach w toku. Co do warunków pracy w Techlandzie - firma Marchewki nie jest spółką publiczną więc nie ma presji ze strony akcjonariuszy. A myślę, że ta presja w przypadku CDR wywołała falę hejtu. Podejrzewam też, że w nagonce na CDProjekt maczały palce firmy z branży mające problem z rekrutacją pracowników, których jak odkurzacz wciąga od kilku lat CD-Red.

P.S. Sam, jako gracz, z niecierpliwością czekam na Dying Light 2.
Bardziej niecierpliwie niż na Cyberpunka. I też nie mogę doczekać się jakichkolwiek materiałów z gry. Podobnie nie znajdziesz materiałów z nowego Awatara czy Gwiezdnych Wojen wcześniej niż kilka miesięcy przed premierą.
Tak działa ta branża i akcjonariusze CD-Projektu powinni się z tym faktem pogodzić.
Edytowany: 12 grudnia 2017 12:47

aircanada15
aircanada15 PREMIUM
Wysłane: 14 grudnia 2017 22:55:53 przy kursie: 95,35 zł
P.S. baks, przeglądałem trochę profile pracowników CDR i jeden szczególnie przypadł mi do gustu:

Lead Gameplay Programmer
Company Name CD PROJEKT RED
Dates Employed Oct 2016 – Present Employment Duration 1 yr 3 mos
Location Warsaw, Masovian District, Poland
Currently I work as a Lead Gameplay Programmer on the Cyberpunk 2077 AAA RPG game.

I cannot say what I am working on. I just can say, IT IS GOING TO BE AWESOME !!!

To tak dla przeciwwagi tym wrednym hejterom : ]

iLuminaTi
iLuminaTi PREMIUM
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 27
Wysłane: 16 grudnia 2017 10:54:41 przy kursie: 96,50 zł
[ CDR - CD PROJEKT - ANALIZA TECHNICZNA - 16.12.2017r. ]

CD PROJEKT po udanym teście wsparcia na poziomie 88.50 PLN, ponownie powrócił ponad linię trendu wzrostowego. Wykres tygodniowy, skala arytmetyczna ( liniowa ):
kliknij, aby powiększyć
Notowania zatrzymały się dokładnie tam, gdzie miały się zatrzymać, czyli w strefie oporu wyznaczonej przez 0.618 FIBO ( 98.36 PLN ) i "okrągłe" 100.00 PLN Widać to lepiej na wykresie dziennym:
kliknij, aby powiększyć
Wszystkie wskaźniki na wzrostowej ścieżce.

kliknij, aby powiększyć
W połączeniu z końcówką roku i oczekiwanym rajdem Św. Mikołaja, pozwala to być umiarkowanym optymistą. Następnym oporem jest 0.5 FIBO ( ~ 104 PLN ) Pozdrawiam
"Żeby panować nad pieniędzmi, trzeba najpierw zapanować nad samym sobą" J.P.Morgan
Edytowany: 16 grudnia 2017 10:56

iLuminaTi
iLuminaTi PREMIUM
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 27
Wysłane: 19 grudnia 2017 21:59:32 przy kursie: 99,90 zł
CD Projekt na swojej drodze do oporu na 0.5 FIBO, utknął na "czerwonej belce" ( strefa podażowa). W/w poziom już od 5-ciu dni sprawia kłopot Bykom w strefie 98.40-100.00 PLN. Wskaźniki wyglądają optymistycznie i jest duża nadzieja, że już jutro belka zmieni kolor na zielony i będzie stanowić mocne wsparcie. Wykres dzienny, skala arytmetyczna ( liniowa):
kliknij, aby powiększyć

W celu powiększenia, proszę kliknąć na grafice.
Pozdrawiam
"Żeby panować nad pieniędzmi, trzeba najpierw zapanować nad samym sobą" J.P.Morgan
Edytowany: 19 grudnia 2017 22:04

krewa
krewa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 5 572
Wysłane: 21 grudnia 2017 21:43:46 przy kursie: 100,35 zł
CD PROJEKT - analiza techniczna na życzenie

Rozpoczęta w listopadzie korekta na walorach CD Projektu sprowadziła notowania spółki do pierwszego istotnego wsparcia, a mianowicie do górnego pułapu letniej konsolidacji, wzmocnionego długoterminową wykładniczą. Odbicie, które obecnie obserwujemy, jest naturalne - wielu graczy w okolicy EMA200 postanowiło zaangażować się po długiej stronie rynku licząc na przynajmniej krótkoterminową korektę. Owa nadeszła, natomiast co dalej?
Perspektywy średnioterminowe w ogromnej mierze zależą od zachowania kursu akcji względem dwóch poziomów - 104 zł oraz 87,60 zł. Ewentualne wybicie oporu pozwoliłoby na kontynuację nadrzędnego trendu. Problem jednak polega na tym, że na chwilę obecną nic nie przemawia za realizacją tego scenariusza. Mamy do czynienia ze zwykłym korekcyjnym odbiciem - linia MACD wciąż znajduje się poniżej poziomu równowagi a odczyt RSI jest mniejszy od 60 pkt. Na dodatek opór na poziomie 104 zł wygląda dość solidnie - oprócz poziomego oporu mamy do czynienia z kumulacją dwóch zniesień Fibonacciego. Jeżeli popyt nie zdoła wyciągnąć notowań powyżej tego przedziału cenowego, to będziemy mieli do czynieniem z ponownym testem lokalnego dołka na 87,60 zł. Zaś jego utrata groziłaby zejściem w okolice 79 zł lub nawet do 76 zł. To wpisywałoby się w scenariusz korekty ABCD.

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

Powyższa treść przez 21 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.
Edytowany: 21 grudnia 2017 21:52

polishsurgeon
Wpisów: 6
Wysłane: 4 stycznia 2018 11:22:03 przy kursie: 98,00 zł
Nie jestem pewny, ale czy można wkleić link do forum CD Projektu (pytania do zarządu)? Ciekawy temat, w którym jeden z userów wpadł na trop, który potwierdzałby wersję mobilną Gwinta.

king

www.cdprojekt.com/pl/forums/to...

ZbigniewZ
Wpisów: 57
Wysłane: 4 stycznia 2018 12:32:26 przy kursie: 98,00 zł
Gwint mobilny to przeciez tylko kwestia czasu. Zadne zaskocznie.

swatkats
Wpisów: 1
Wysłane: 4 stycznia 2018 22:58:49 przy kursie: 98,00 zł
Następna gra rakietowa?

Znalazłem szwedzką spółkę giełdową, która jest bardzo podobna do CD Project Red. Firma nazywa się Toadman Interactive i tworzy gry RPG z gatunku "Dark Souls". Firma wydaje swoją grę Immortal Unchained w 2018 roku i teraz możesz kupować akcje tej szwedzkiej spółki giełdowej. www.youtube.com/watch?v=gNpyKa...

TOAD MTF
Kod ISIN: SE0010520106

Każdy, kto kupił? Myślę o tym, ich gry wyglądają naprawdę dobrze.

sasky
sasky PREMIUM
Wpisów: 2 475
Wysłane: 10 stycznia 2018 16:24:43 przy kursie: 98,15 zł
Jedno małe "beep", a zrobiło furorę!
Pierwszy wpis na twitterowym koncie Cyberpunk Game‏ po czteroletniej przerwie w ciągu godziny polubiło blisko 5 tys. ludzi.

kliknij, aby powiększyć

sasky
sasky PREMIUM
Wpisów: 2 475
Wysłane: 10 stycznia 2018 20:40:54 przy kursie: 98,15 zł
Ponoć nawet Bloomerg opisał słynne beep ;)

Twitterowy profil gry Cyberpunk 2077 przerwał kilkuletnią ciszę. Krótkie, ale wymowne "beep", fani i akcjonariusze CD Projektu odczytali, jako sygnał rozpoczęcia komunikacji na temat postępów w powstawaniu gry.

wiadomosci.stockwatch.pl/cyber...

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość