pixelg
GETBACK - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61

GETBACK [GBK]

AKTUALNY KURS: 3,75 zł (-17,04%) 16-04-2018 09:04
win1248
0
Wpisów: 529
Wysłane: 12 kwietnia 2018 10:30:56 przy kursie: 5,30 zł
NN ma lubi miał 33mln w obligach gbk0520. Generalnie powinno im zależeć na tym żeby spółka przetrwała, choć dla takiego dużego funduszu, który w zasadzie kupuje "wszystko" wywrotka na getback to nie będzie koniec świata.
A Abris swój zapis na akcje 80 mln, może zawsze w formie dywidendy sobie odebrać ;)

Nanako
6
Wpisów: 201
Wysłane: 12 kwietnia 2018 11:32:06 przy kursie: 5,30 zł
Tutaj wszystkim zależy, żeby spółka przetrwała ... zarządowi, akcjonariuszom, obligacjonariuszom a wszyscy jak jeden mąż działają, żeby było inaczej...

Zarząd cały czas (również teraz) pracuje sumiennie na to, aby była dezinformacja - co za problem skoro fundamenty są takie dobre podać komunikat Szanowni Państwo zysk za rok 2017 wynosi ok. 200-250-300 mln zł - oczywiście dane mogą się różnić o kilka procent, ale odchył nie powinien być duży.

Co za problem, aby Arbis powiedział jasno czy obejmuje akcje czy nie i po jakiej cenie?

Wtedy może Ci co mają akcje i obligacje by troszkę przystopowali... a tak?

W gruncie rzeczy przecież interes Arbisu jako Akcjonariusza i potencjalnego nabywcy w emisji są z goła inne ...

Dla mnie Getback jest najbardziej uczącą lekcją, ale cóż i takie potrzebne są, żeby w przyszłości lepiej oceniać realia giełdowe, nastomiast cały czas nie wiem czy ta lekcja zakończy się stratą czy zyskiem...

Vox
134
Wpisów: 6 640
Wysłane: 12 kwietnia 2018 12:37:35 przy kursie: 5,30 zł
Cytat:
Zarząd cały czas (również teraz) pracuje sumiennie na to, aby była dezinformacja - co za problem skoro fundamenty są takie dobre podać komunikat Szanowni Państwo zysk za rok 2017 wynosi ok. 200-250-300 mln zł - oczywiście dane mogą się różnić o kilka procent, ale odchył nie powinien być duży.

Cytat:
Co za problem, aby Arbis powiedział jasno czy obejmuje akcje czy nie i po jakiej cenie?

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.
wszystko staje sie jasne jesli przyjmiemy ze nowa emisja bedzie w cenie 4-5 PLN.

i dezinformacja, i przewlekanie, i sprzedaż przez NN.
Oczywiscie żeby zebrac kapital trzeba by dodrukowac duużo wiecej akcji niż pierwotnie planowano.
Edytowany: 12 kwietnia 2018 12:38

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

Vox
134
Wysłane: 12 kwietnia 2018 13:58:35 przy kursie: 5,30 zł
Cytat:
NN ma lubi miał 33mln w obligach gbk0520. Generalnie powinno im zależeć na tym żeby spółka przetrwała

Na tej serii sa najwieksze obroty. Tylko dzisiaj do 14.00 ponad 1000 obligacji. Być może NN konsekwentnie tnie straty na obligach

obligacje.pl/pl/a/co-trzecia-t...
Edytowany: 12 kwietnia 2018 14:00

underground
0
Wpisów: 347
Wysłane: 12 kwietnia 2018 14:06:13 przy kursie: 5,30 zł
Przy poprzednim dołku 4 kwietnia bylo szereg raportów ze spółki teraz dziwna cisza.
Przede wszystkim spółka powinna zakomunikować czy rozpoczął się proces ABB pierwszej emisji jeśli tak to kiedy planują zakończenie? Jakieś info odnośnie spotkania z inwestorami o którym mówili na wza drugiej części ze ma być o 13.
No i czy ci nowi inwestorzy poznali się ze starymi o czym prezes wspominał przy pierwszej części.

Vox
134
Wysłane: 12 kwietnia 2018 14:16:39 przy kursie: 5,30 zł
Jestesmy znów na minimum rocznym - wyglada ze bedzie test SL.

addison
27
Wpisów: 2 233
Wysłane: 12 kwietnia 2018 14:16:48 przy kursie: 5,30 zł
Chciałoby się rzec, że starzy inwestorzy siedzą przy biurkach i czekają na nowego. Nowy co przyjdzie, zerknie, pokiwa głową i wychodzi. To opóźnienie i przekładanie NWZA powoduje, że ściana, która idzie na spółkę rośnie. Tym samym ci co mają wkładać kasę będą coraz bardziej sceptyczni.

Czy to będzie najgłośniejsze strzyżenie wierzycieli w Polsce? 2mld, jest z czego obcinać. Potem dopiero ktoś to przejmie, po co się wychylać i przepłacać?

Edytowany: 12 kwietnia 2018 14:18

makk
0
Wpisów: 13
Wysłane: 12 kwietnia 2018 17:39:21 przy kursie: 5,30 zł
Bierze ktoś z was pod uwagę że obligi skupuje sam abris a kase jak dojdzie do emisji odbierze se w obligacjach bo spółka wykupi je jak powiedziała co do joty w całości Abris i getback szukają zatem jeleni na emisję po to żeby spłacić obligi prywatne i inne tajemne i po kasie w spółce. Brak w istocie odbicia na tej perle mówi jednak wiele

1ketjoW
1ketjoW PREMIUM
115
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 1 597
Wysłane: 12 kwietnia 2018 17:43:25 przy kursie: 5,30 zł
anty_teresa napisał(a):
1ketjoW napisał(a):
Anty. Miej litość. Ten % od odzysku pokrywa wszystkie koszty. Czy w umowie jest zapisane koszt + marżą czy % od odzysku. Zawsze wychodzi na jedno. Przychód jest mniejszy niż koszt i to podwykonawca dostaje wynagrodzenie za swoja pracę. To wynagrodzenie to koszt zlecającego i jest ono wyższe niż koszty gdyby sprawą zajął się sam Getback. Tak jak napisałem. To decyzja czysto biznesowa. Nie wpływa jednak na wzrost netto odzysków z portfela (one są pomniejszane o wynagrodzenie podwykonawcy).

Pytanie czy Getback kupując portfele zakładał że będzie ponosił ten koszt. Ja zakładam, że nie. A to ma wpływ na cash flow i na wycenę portfeli.

Napisałem to bo jest różnica w cf. Jak windykujesz samodzielnie to masz wydatki na początku a wpływy na końcu. Jak bierzesz kogoś do Inkaso to masz wpływy w jednym momencie. Mniejsze bo mniejsze ale z korzystniejsza strukturą czasową.

Myślałem o tym Anty co napisałeś powyżej i mam pytanie. Jak ten model windykacji ma budować przewagę konkurencyjną. Takie operacje może robić każda spółka. Widać tylko z nich że potrzebują szybko dużej kasy a to niestety nie sprzyja rentowności.

Ponadto wyjście NN uważam za mega negatywną informację. Wygląda na to że sytuacja jest bardzo poważna. To wyjście NN wskazuje na to, że chyba nie ma za bardzo chętnych na objęcie akcji nie tylko powyżej 10 akcji ale w ogóle.

limakslimak
1
Wpisów: 26
Wysłane: 12 kwietnia 2018 18:08:44 przy kursie: 5,30 zł
NN mając swojego człowieka w radzie nadzorczej wychodzi dopiero przy tych poziomach cenowych? Bardzo dziwne, widocznie też nie wiedzieli wszystkiego, albo co bardziej prawdopodobne liczyli na to że emisja się powiedzie i wszystko się unormuje. Widocznie oceniają że szanse na udaną emisje są niewielkie wiec pakują walizki.

1ketjoW
1ketjoW PREMIUM
115
Wysłane: 12 kwietnia 2018 18:45:21 przy kursie: 5,30 zł
Limakslimak

Właśnie dlatego odbieram tę informację jak bardzo negatywną. NN nie chce inwestować w papiery Getback-a, a ma dostęp do informacji z pierwszej ręki mając człowieka w Radzie Nadzorczej. Też mi się wydaje, że szanse na udaną emisję są małe.

legolas
0
Wpisów: 22
Wysłane: 12 kwietnia 2018 20:45:58 przy kursie: 5,30 zł
Czytając pełne uzasadnienie do ratingu nadanego dla spółki natrafiłem na ciekawy fragment:

Cytat:
Oceniany podmiot został pierwotnie poinformowany, że przeprowadzona weryfikacja nadanego mu ratingu skutkowała obniżeniem
ratingu o jeden stopień do poziomu BB- z perspektywą stabilną. W oparciu o dostarczone przez oceniany podmiot dodatkowe
informacje merytoryczne, oraz na podstawie nowych informacji rynkowych, wcześniejsza decyzja Komitetu Ratingowego została
zmieniona i rating został ostatecznie utrzymany na dotychczasowym poziomie BB z perspektywą stabilną.

www.eurorating.com/files/40270...

limakslimak
1
Wysłane: 12 kwietnia 2018 21:02:46 przy kursie: 5,30 zł
Legolas:

Bardzo ciekawe, widać ,że masz systematyczne podejście do czytanych dokumentów. Ja tego nie zauważałem. Czy można założyć ,że dostarczyli im wiarygodny dowód na to ,że mają odbiorców na nową emisje?

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
249
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 10 654
Wysłane: 12 kwietnia 2018 21:35:53 przy kursie: 5,30 zł
1ketjoW napisał(a):

Cytat:
Napisałem to bo jest różnica w cf. Jak windykujesz samodzielnie to masz wydatki na początku a wpływy na końcu. Jak bierzesz kogoś do Inkaso to masz wpływy w jednym momencie. Mniejsze bo mniejsze ale z korzystniejsza strukturą czasową.

Myślałem o tym Anty co napisałeś powyżej i mam pytanie. Jak ten model windykacji ma budować przewagę konkurencyjną. Takie operacje może robić każda spółka. Widać tylko z nich że potrzebują szybko dużej kasy a to niestety nie sprzyja rentowności.

Ponadto wyjście NN uważam za mega negatywną informację. Wygląda na to że sytuacja jest bardzo poważna. To wyjście NN wskazuje na to, że chyba nie ma za bardzo chętnych na objęcie akcji nie tylko powyżej 10 akcji ale w ogóle.

Zlecanie do inkasa to nie przewaga konkurencyjna, tylko pewien sposób na zmniejszenie problemów z płynnością przez zmniejszenie kapitału obrotowego. Prawdopodobnie kosztem zyskowności i tutaj zgoda. Ale mieszamy 4 sprawy cały czas:
1. Płynność spółki
2. Efektywność windykacji
3. Rentowność
4. Hipoteza odpisów

Przecież dyskusja zaczęła się od tego, że szukasz powodów większej efektywności. Postawiłeś tezę, że odzyskują szybciej bo umarzają znaczną część długu, bo nie są operacyjnie gotowi. Na to Wojtek007 napisał, że prawdopodobniej zleciliby część do inkasa (zamiast umarzać), na co znów Ty napisałeś, ze zlecenie na zewnątrz to nierealistyczny wariant, bo strata wizerunkowa i jak rozumiem straszna rzecz dla winykatora. Ja znów odparłem, że to bardzo realistyczny wariant bo tak robi wiele firm, w tym Kruk i oczywiście Getback. Tu mogę dyskusję uzupełnić o cytat z prospektu:

Cytat:
Głównym źródłem kosztów związanych z usługami obcymi Grupy w latach 2015-2016 były koszty usług telekomunikacyjnych i pocztowych oraz usług serwisowych dotyczących procesu dochodzenia wierzytelności, jak również usług doradztwa i ekspertyz

Wojtek007 napisał, że pozbywają się pewnych kosztów co ja zrozumiałem, że pozbywają się wydatków, i w tym kontekście napisałem to co teraz cytujesz. Nie twierdziłem nigdzie, że to jest przewaga konkurencyjna. Tak po prostu się robi jak nie ma struktury - na to wskazuje historia rozwoju Kruka na rynkach zagranicznych. Budowanie struktury organizacyjnej to duże wydatki na początku, a jak się ma napięty bilans, to ten rozwój musi być bardzo zrównoważony, bo jak za mocno rozwiniesz organizację to koszty mogą wpędzić spółkę w kłopoty zanim buchną spłaty. Dlatego u windykatorów pojawia się inkaso czyli usługi serwisowe innych podmiotów.

Tak, wyjście NN z akcjonariatu to zła informacja i chyba nikt nie twierdzi inaczej.
Edytowany: 12 kwietnia 2018 21:48

Jan Nowak
0
Wpisów: 181
Wysłane: 12 kwietnia 2018 21:53:43 przy kursie: 5,30 zł
Witam,

Nowy na forum - akcjonariusz bardzo zaniepokojony tym co się dzieje z kursem Getbacku i informacjami ze spółki.

Czy ktoś ma może jakieś domysły dlaczego NN sprzedało akcje dopiero teraz? Mieli swojego członka RN i chyba wiedzieli jaka jest sytuacja w spółce. Co mogło być przyczyną, że dopiero teraz podjęli taką decyzję o sprzedaży akcji?

limakslimak
1
Wysłane: 12 kwietnia 2018 22:10:59 przy kursie: 5,30 zł
Moim zdaniem najbardziej prawdopodobne jest to ,że nie wierzą w udaną emisje. Bardzo zła wiadomość.

1ketjoW
1ketjoW PREMIUM
115
Wysłane: 12 kwietnia 2018 22:28:23 przy kursie: 5,30 zł

Moim zdaniem jeżeli Prezes twierdzi, że mają efektywniejszy model windykacji niż konkurencja a później oddaje zakupione portfele do inkasa to zwyczajnie kłamie. Nie ma w tym kontekście uzasadnienia dla płacenia za portfele więcej niż konkurencja długiem oprocentowanym wyżej niż konkurencja.

Inkaso wskazuje że zwykła windykacja idzie jakoś ale bez rewelacji. Wskazuje na słabą płynność oraz na to, że spółka nie ma kadr aby obrobić wszystkie portfele jakie kupiła. Wszystkie te powyżej wymienione czynniki mają wpływ według mnie i na płynność, efektywność windykacji i na rentowność.

Hipoteza odpisów jest moim zdaniem uzasadniona w związku z inkasem. Dziś gdy problemy GetBacka są znane myślę że stawki są dla nich mega niekorzystne. Zakładam więc że nie oddają portfeli do inkasa. I co się dzieje z płynnością. Zdechła. Koszty związane z długiem musisz ponosić. Rentowność. Zdechła. Jeżeli pójdą w inkaso na niekorzystnych warunkach dla siebie bo są pod ścianą - odpisy się pojawią choć by na tych portfelach które planują oddać do inkasa. Gdyby wreszcie windykacja działała jak sobie założyli to prawdopodobnie nie byłoby żadnego z powyższych problemów. Tak więc wszystskie te elementy są ze sobą powiązane mniej lub bardziej.
Edytowany: 12 kwietnia 2018 22:31

legolas
0
Wpisów: 22
Wysłane: 12 kwietnia 2018 22:33:50 przy kursie: 5,30 zł
limakslimak napisał(a):
Legolas:

Bardzo ciekawe, widać ,że masz systematyczne podejście do czytanych dokumentów. Ja tego nie zauważałem. Czy można założyć ,że dostarczyli im wiarygodny dowód na to ,że mają odbiorców na nową emisje?

Zakładać można różne scenariusze, a w przypadku tej spółki najróżniejsze.
Fakt jest jednak taki, że jeżeli wierzyć temu co jest napisane w ratingu, spółka chcąc być może uniknąć dalszej paniki musiała przedłozyć jakieś zapewnienia Euroratingowi.

Być może były to jakieś dane finansowe z rocznego sprawozdania ? Tego nie wiemy.

Co do zamieszania z NN, to chcę zaznaczyć, że oni zeszli poniżej 5%.
Czy są aktualnie w akcjonariacie czy ich nie ma na tem moment tak naprawde nie wiemy.
Obserwując jednak ruchy fundów, jeżeli jest tak źle dlaczego zatem JP Morgan jest nadal w akcjonariacie i dlaczego NN wiedząc co się dzieje od dobrych kilku tygodni nagle teraz przed emisją ucieka poniżej progu ?

Osobiście mam nadzieję, że jeszcze przed WZA ujawni się ktoś w akcjonariacie lub spółka opublikuje jakiś pozytywny komunikat hamujący te spadki.
Dalsza niepewność do wtorku lub co gorsza kolejne przełożenie WZA spodowoduje tu totalny wodospad.

Vox
134
Wysłane: 12 kwietnia 2018 22:43:02 przy kursie: 5,30 zł
Cytat:
Obserwując jednak ruchy fundów, jeżeli jest tak źle dlaczego zatem JP Morgan jest nadal w akcjonariacie

Czy aby na pewno jest?

https://stooq.pl/q/h/?s=gbk
Cytat:
JP Morgan Asset Management Limited 3.84% 3,838,288 -91,082 20.3 mln 3.84% 3,838,288 -91,082 6 kwi 2018

limakslimak
1
Wysłane: 12 kwietnia 2018 22:48:42 przy kursie: 5,30 zł
Wydaje mi się ,że jedynym argumentem który mógł by spowodować podtrzymanie dotychczasowego poziomu BB, był by właśnie nowy akcjonariusz chętny do wzięcia udziału w emisji.

A sprawa z NN jest bardziej niż zastanawiająca. Na ostatnim WZA grali do tej samej bramki co główny akcjonariusz a teraz nagle schodzą z poziomu 5%. I znów informacja o tym podawana jest w newralgicznym momencie w czasie przerwy w WZA, i znów mamy panikę i snucie teorii spiskowych, wygląda na to ,że NN ma to już w nosie i chyba nie zależy im już na pozorach.

Ciekaw jestem jak będzie wyglądał skład akcjonariatu na 17 kwietnia. W takiej stacji dalsze granie na czas i kolejne przedłużanie WZA wydaje mi się bardzo prawdopodobne.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61