pixelg
GETBACK - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74

GETBACK [GBK]

AKTUALNY KURS: 3,75 zł (-17,04%) 16-04-2018 09:04
fre0n
0
Wpisów: 127
Wysłane: 18 kwietnia 2018 19:21:50
pisalem o tym wcześniej że ktoś taki jak dyrektor finansowy czy członek zarządu który zajmuje się księgowością i finansami powinien odrazu polecieć.

A Eurorating to jest calkowite nieporozumienie.
chyba ten sam prezes tym kieruje ...

Jelen
0
Wpisów: 95
Wysłane: 18 kwietnia 2018 21:41:08
Obecny system ratingowy to jedno wielkie nieporozumienie , kto jeszcze patrzy na ratingi , nie maja one żadnej wartości predykcyjnej. Jaka wartość ma rating zlecany przez mocodawcę który za to płaci grube pieniądze i oczekuje dobrego ratingu. Ten system jest chory i to nie tylko u nas ale w całym świecie finansów co pokazał zreszta kryzys z 2008. Zakazałbym wprowadzania w błąd przez te firmy albo poddał je ostrym regulacjom tak jak banki.

sasky
sasky PREMIUM
33
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 2 662
Wysłane: 18 kwietnia 2018 22:08:56
Mamy już kilka odpowiedzi, ale dla przypomnienia wklejam jeszcze raz

Jako redakcja SW mamy gorącą prośbę o zgłaszanie się osób drogą prywatnych wiadomości (opcja PW do mnie), które kupiły obligacje GetBack z opcją "put". Zbieramy informacje do publikacji. Przyda się każda pomoc obligatariuszy - kiedy, co kupiliście i kto to sprzedawał. Warunki emisji obligacji (WEO) też się przydadzą.

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

Maupa_w_niebieskim
28
Wpisów: 930
Wysłane: 18 kwietnia 2018 22:16:00
Jelen napisał(a):
Obecny system ratingowy to jedno wielkie nieporozumienie , kto jeszcze patrzy na ratingi , nie maja one żadnej wartości predykcyjnej. Jaka wartość ma rating zlecany przez mocodawcę który za to płaci grube pieniądze i oczekuje dobrego ratingu. Ten system jest chory i to nie tylko u nas ale w całym świecie finansów co pokazał zreszta kryzys z 2008. Zakazałbym wprowadzania w błąd przez te firmy albo poddał je ostrym regulacjom tak jak banki.

Racja - wielkie nieporozumienie, ale na większości robi wrażenie, że w ogóle jakiś rating jest (!). BTW o ile pamiętam miała powstać jakaś niezależna jednosta ratingowa przy GPW (czy coś w tym rodzaju) - chyba tylko na szumnych zapowiedziach się skończyło.

Maupa_w_niebieskim
28
Wysłane: 18 kwietnia 2018 22:17:35
sasky napisał(a):

Jako redakcja SW mamy gorącą prośbę o zgłaszanie się osób drogą prywatnych wiadomości (opcja PW do mnie), które kupiły obligacje GetBack z opcją "put". Zbieramy informacje do publikacji. Przyda się każda pomoc obligatariuszy - kiedy, co kupiliście i kto to sprzedawał. Warunki emisji obligacji (WEO) też się przydadzą.

Ekip a z Parkietu też zbiera takie dane więc może zamiast konkurować lepiej współpracować i zrobić jakiś wspólny raport?

Petronas
4
Wpisów: 51
Wysłane: 18 kwietnia 2018 22:21:36
Jak sobie tak czytam te wszystkie mądre analizy odnośnie tego Grala Windykacji to przypomina mi się poniższy cytat z Dołęgi Mostowicza:
— Milczeć! — wrzasnął Ponimirski i jego blada twarzyczka chorowitego dziecka zrobiła się czerwona z wściekłości. — Milczeć! Sapristi! Z was się śmieję! Z was! Elita! Cha, cha, cha... Otóż oświadczam wam, że wasz mąż stanu, wasz Cincinnatus, wasz wielki człowiek, wasz Nikodem Dyzma to zwykły oszust, co was za nos wodzi, to sprytny łajdak, fałszerz i jednocześnie kompletny kretyn! Idjota, nie mający zielonego pojęcia nie tylko o ekonomji, lecz o ortografji! To cham, bez cienia „Kinderstuby“, bez najmniejszego okrzesania! Przyjrzyjcie się jego mużyckiej gębie i jego prostackim manjerom! Skończony tuman, kompletne zero! Daję słowo honoru, że nie tylko w żadnym Oxfordzie nie był, lecz żadnego języka nie zna! Wulgarna figura z pod ciemnej gwiazdy o moralności rzezimieszka. Sapristi! Czy wy tego nie widzicie? Źle powiedziałem, że on was za nos wodzi! To wy sami wwindowaliście to bydlę na piedestał! Wy! Ludzie pozbawieni wszelkich rozumnych kryterjów! Z was się śmieję głuptasy! Z was! Motłoch!..

No może środkowa część cytatu nie jest do końca na miejscu bo omawiany przypadek jest dowodem na to że pieniędzy nie trzeba robić budując solidna firmę ale można je zrobić np. na bankructwie, a tego cham i prostak nie potrafi.

Trzy kwestie:
- przepłacanie na kupowanych pakietach
- finansowanie zakupów z emisji obligacji z kuponem przewyższającym rynkowy
- brak struktury do działalności operacyjnej (samodzielnej windykacji)

i to wszystko jako reguła a nie wyjątek.
Jakim cudem taka struktura funkcjonujaca na powyższych znanych (o ktorych rynek przecież wiedział), przez parę lat dostawała pozytywne rekomendacje, ratingi, a managerowie byli nagradzani i stawiani na piedestałach.
Przecież to zwykła piramida finansowa której strukturę stanowia obligatariusze.
Jedyny sposób na przetrwanie to ucieczka do przodu.
Eksperci i analitycy którzy wpakowali (może przyczynili się nie wpakowali) setki i tysiące indywidualnych inwestorów w straty, jutro będą boleć nad tym jak slaby jest nasz stołeczny parkiet i mało na nim kapitału prywatnego.
Pojutrze zaś będą się skarżyć na to że PISowski rząd zlikwiduje OFE argumentując popierając swoje działanie argumentem kilkuset milionowych strat emerytów na tej inwestycji

Marcinnn
0
Wpisów: 6
Wysłane: 18 kwietnia 2018 23:20:46
a taka kwestia - czy można gdziekolwiek sprawdzić czy obligacje które mi zostały sprzedane przez mojego 'doradce' w banku są faktycznie inaczej oprocentowane (wyżej) niż 6% o których ja wiem i ktorę to odsetki dostaję? bo jeśli moje obligacje mają faktycznie oprocentowanie np. 8% (9%, 10%?) to byłaby to dla mnie wystarczająca informacja by nie być w ogóle nimi zainteresowanym ze względu na ryzyko. a tak to nie mogłem sobie zdawać sprawy z ryzyka jakie podejmuję. i to już pachnie wprowadzaniem ewidentnym w błąd, takich ludzi jak ja może być masa. być może można dochodzić swoich praw w pozwie zbiorowym przed sądem wówczas?

win1248
0
Wpisów: 529
Wysłane: 18 kwietnia 2018 23:23:38
Jeżeli ktoś miał wątpliwości skąd problemy w getbacku, ten fragment artykułu o byłym prezesie powinien dużo wyjaśnić.- fragment artykułu "Kim jest Konrad Kąkolewski"

"Jak się okazuje, Kąkolewski ma bardzo nietypowy sposób podróżowania. Nie przygotowuje się specjalnie do wyprawy, tylko uczy się wszystkiego na miejscu. I tak w Kirgistanie, mając za sobą 3 lekcje jazdy konnej, kupuje konie, aby dalej na nich podróżować. W Wietnamie przesiada się na pojazdy bardziej zmechanizowane. Kupuje motory, na których też niespecjalnie potrafi jeszcze jeździć. Wszystkiego uczy się na miejscu i traktuje to jak przygodę. Jak trzeba coś zrobić, to robi to!"

strefainwestorow.pl/artykuly/2...

limakslimak
1
Wpisów: 26
Wysłane: 19 kwietnia 2018 00:09:38
Tu już jest pozamiatane. Efekt kuli śnieżnej. Żal tylko zwykłych ludzi. Rynek obligacji będzie się po tej lawinie długo podnosił. Dziwi mnie tylko ,że tak wiele osób ze środowiska dało się nabrać na to przedstawienie. NN,Buczek a nawet jak pisze parkiet kilku najbogatszych polaków. Morał z tego taki ,że rynkiem kierują tacy sami ludzie jak my-podatni na oszustwa i manipulacje, i to pomimo dużo lepszego dostępu do informacji. Mam nadzieję ,że winni tym razem zostaną ukarani.

pytek21
11
Wpisów: 169
Wysłane: 19 kwietnia 2018 01:06:34
3 sprawy:

1. Do win1248:
Cytat:
Jeżeli ktoś miał wątpliwości skąd problemy w getbacku, ten fragment artykułu o byłym prezesie powinien dużo wyjaśnić.- fragment artykułu "Kim jest Konrad Kąkolewski"
"Jak się okazuje, Kąkolewski ma bardzo nietypowy sposób podróżowania. Nie przygotowuje się specjalnie do wyprawy, tylko uczy się wszystkiego na miejscu. I tak w Kirgistanie, mając za sobą 3 lekcje jazdy konnej, kupuje konie, aby dalej na nich podróżować. W Wietnamie przesiada się na pojazdy bardziej zmechanizowane. Kupuje motory, na których też niespecjalnie potrafi jeszcze jeździć. Wszystkiego uczy się na miejscu i traktuje to jak przygodę. Jak trzeba coś zrobić, to robi to!"
--> strefainwestorow.pl/artykuly/2...

Damn it, człowieku. Rozumiem, że nie znasz języków i jeździsz do Egiptu, gdzie jesz schabowego, ale zrozum, że są ludzie (w tym ja) dla których urlop ma być przygodą i tak własnie robią. Nie wiem ile były prezes znał języków, ja znam 3 dobrze a 2 kolejne komunikatywnie, i nie wyobrażam sobie inaczej podróżować. Spotyka się setki takich ludzi i nawiązuje wspaniałe przyjaźnie w ten sposób. Więc wydźwięk twojej opinii jest zły. Mało znasz świata.

2. Do limakslimak:
Cytat:
Tu już jest pozamiatane. Efekt kuli śnieżnej. Żal tylko zwykłych ludzi. Rynek obligacji będzie się po tej lawinie długo podnosił. Dziwi mnie tylko ,że tak wiele osób ze środowiska dało się nabrać na to przedstawienie. NN,Buczek a nawet jak pisze parkiet kilku najbogatszych polaków. Morał z tego taki ,że rynkiem kierują tacy sami ludzie jak my-podatni na oszustwa i manipulacje, i to pomimo dużo lepszego dostępu do informacji. Mam nadzieję ,że winni tym razem zostaną ukarani.

Co do kuli śnieżnej zgadzam się, że jest to prawdopodobne ale tylko prawdopodobne. Pisanie "pozamiatane" jest typowo przewijającym się tekstem na różnych forach i tym też, tekstem absurdalnym ale chwytliwym bez wątpienia. Nic nie jest pozamiatane. To co się dzieje, to jest zasłona, a co za nią - nic nie wiadomo. Ok, jest prawdopodobne, że jest źle jak piszą, posypią się kowenanty, żądania spłat obligacji, spółka wyprzeda aktywa i rozwiąże się. Jest szansa. Ale jest też druga strona medalu. Prezes zaryzykował, chciał przeskoczyć na pierwsze miejsce i zapożyczył się pod kurek, zorientował się że przy zmieniającym się otoczeniu jest zagrożenie, i postanowił naprawić swój błąd doinwestowaniem z emisji (tu pojawiły się błąd za błędem: przed publikacją raportu, zaczął mamić enigmatycznymi inwestorami, nie reagował na to co mówi opinia - prawdopodobnie przeświadczenie o nieomylności i pycha, itd. aż dochodzimy do punktu felernego raportu o 250mln z PFR i PKO --> tu zaczynają się schody. Jakiś czas temu (co jest o dziwo pomijane w mediach) Abris wygrał 760mln od skarbu państwa w związku z bankiem FM --> nasz premier jest bankowcem i to jest policzek. PKO i PFR opublikowały demencje na tweeterze co nie jest o ile wiem oficjalnym komunikatem w rozumieniu prawa

(może jakiś prawnik się wypowie czy za tweet grozi odpowiedzialność karna)

i ta demencja przesądziła o odwołaniu prezesa, który dzień później wydał oświadczenie, że rozmowy były prowadzone. Pan Dąbrowski - człowiek związany ze spóką skarbu państwa:
Cytat:
W swojej karierze zawodowej pełnił funkcje: Dyrektora – Zastępcy Szefa Pionu Finansowego w Centrali PZU i PZU Życie, Dyrektora Biura Planowania i Kontrolingu w Centrali PZU i PZU Życie, Dyrektora Biura Zarządzania Informacją w Centrali PZU i PZU Życie, Członka Zarządu PZU Życie oraz Członka Zarządu PZU, odpowiadając za Pion Finansowy i nadzorując z sukcesem obszar windykacji. Był członkiem Rady Nadzorczej SEG.

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...
Skarb państwa przy tej spirali jaka się pojawia, ma możliwość albo poczeka i spółka wyjdzie na prostą (wypowiedź nowego p.o prezesa:
Cytat:
Mówiąc inaczej, można zaryzykować tezę , że zanim nowy p.o. prezesa zarządu dokona niezbędnego rozeznania (zapowiedział, że potrzebuje na to kilku tygodni), cały oprocentowany dług GetBacku stanie się w pełni wymagalny, a tysiące ludzi będą domagały się zwrotu zainwestowanych środków.
z www.parkiet.com/Wierzytelnosci...

- sugeruje że to może nie być opcja/ sorry za autocytowanie), druga opcja pozwoli się upaćś getbackowi - straci Abris, cel połowicznie osiągnięty bo taka afera nie pomoże rządowi a kasę dla Abrisu trzeba skądś wziąść i upadek będzie oznaczał mniejsze wpływy z podatków, niezadowolenie ludzi i nadal istniejący dług. Trzecia coraz bardziej prawdopodobna opcja, sytuacja zaogni się, SP poprzez PZU/PKO czy inne przejmie defacto Getback lub ryzyko z obligacji za określone udziały.

Pytam się ponownie, czy tego nikt rzeczywiście nie bierze pod uwagę? Czy boicie się o tym pisać??

3. Do sasky (z całym szacunkiem):
Cytat:

Przy teorii powyżej albo pogoni za sensacją sprawa obligacji staje się wielowymiarowa. Zakładając, że znam ludzi który mają obligacje i też jestem zainteresowany rozwojem sytuacji, pytam - czy zakładacie jakąkolwiek weryfikację tych zgłoszeń? Czy każdy może sobie napisać, mam obligacje tej serii, nic nie płacą od miesiąca, itd....?
Mam nadzieję, że będziecie to weryfikować, bo istnieje coś takiego jak amplifikacja błędu (w analizach biologicznych) czyli przeoczenie jednej rzeczy powoduje powielenie i zwielokrotnienie błędu, a ufam Stockwatchowi że tego unikniecie...
Edytowany: 19 kwietnia 2018 16:12

1ketjoW
1ketjoW PREMIUM
115
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 1 596
Wysłane: 19 kwietnia 2018 01:51:21
SP musi wypłacić to odszkodowanie na dzień dzisiejszy. Odsetki lecą 140 tys. zł dziennie. SP odwołał się, ale odwołanie podobno będzie rozpatrywane pod względem procedury a nie meritum sprawy.

Cytat:
Resort finansów z wyrokiem się nie zgadza i zapowiada, że zaskarży go do Sądu Apelacyjnego w Sztokholmie.

Problem w tym, że Skarb Państwa szanse na wygraną ma marne.

Sprawa ciągnie się od 2015 r.

businessinsider.com.pl/wiadomo...

Pytanie ile Abris jest wstanie wyjąć kasy na sanację GetBack-a i czy uzna że mu się to opłaca.

Gdyby Abris dostał odszkodowanie to 760 mln dałoby Getback-owi trochę oddechu. Decydująca jest faktyczna wartość portfeli wierzytelności jaki kupował Getback. Jeżeli wyceny będą niskie to Abris sprzeda pakiet większościowy. Jeżeli Prezes Kruka twierdzi, że GetBack płacił więcej 20-35% to myślę, że to może być przybliżona wartość odpisów dla nabytego portfela.

Cytat:
Piotr Krupa: Najlepsze oferty zamykały się w przedziale 20-35 proc. powyżej naszej maksymalnej ceny.

www.stockwatch.pl/czat-inwesto...

Nie zazdroszczę Abrisowi decyzji, ale myślę że sprzedadzą komuś prawa do objęcia akcji nowych emisji. Akcji z nowych emisji nie obejmą. Sami mają obecnie 60%. Chyba musieliby ogłosić wezwanie. Myślę, więc że emisje nie będzie dla nich. No może trochę dostaną. Wpuszczą jako inwestora Getback-a jakąś spółkę SP za około 760 mln zł w zamian za rezygnację z odszkodowania. Wtedy okazałoby się, że Kąkolewski mówił prawdę o cenie za jedną akcję. Ciekawe, co będzie. Wtedy Abris jest udziałowcem mniejszościowym, ale dużym. GetBack zyskuje wsparcie jakieś potężnej instytucji finansowej SP. Wszystko gra. Boo hoo! SP nie wypłaca odszkodowania, Abris ratuje inwestycje i spółka jest uratowana.
Possible the best way.

Edytowany: 19 kwietnia 2018 01:57

_olo_
8
Wpisów: 490
Wysłane: 19 kwietnia 2018 07:17:33
pytek21 napisał(a):
3 sprawy:

2. Do limakslimak:
[quote] PKO i PFR opublikowały demencje na tweeterze co nie jest o ile wiem oficjalnym komunikatem w rozumieniu prawa

(może jakiś prawnik się wypowie czy za tweet grozi odpowiedzialność karna)

Nie jestem prawnikiem ale to jest z Wykazu kar nałożonych przez Komisję Nadzoru Finansowego (wykaz kar nałożonych chronologicznie - pozycja 574)

"Roman Karkosik Rozpowszechnianie za pomocą środków masowego przekazu fałszywych lub nierzetelnych informacji na temat spółki Krezus SA w marcu 2013 r. - 60 000 zł 21.11.2017"

Tu link do oficjalnego komunikatu dot. ostatecznej decyzji administracyjnej w tej sprawie z 16.03.2018r.
KNF

Wg mnie jeśli coś byłoby nie tak to bierze się odpowiedzialność i teraz tylko pozostaje udowodnienie kto ma rację.

Ps. słowo "demencje" chyba tutaj nie pasuje, chociaż te instytucje nie są już młode

A właściwie na jakiej podstawie te agencje ratingowe wydają ratingi? Na podstawie słów prezesa?
Tu lista rankingów EuroRatingu ze zmienionym ratingiem Getbacka ratingi Euroratingu
(jak wejdzie się w poszczególne ratingi widać ich historie)
Edytowany: 19 kwietnia 2018 07:24

_olo_
8
Wpisów: 490
Wysłane: 19 kwietnia 2018 07:48:14
Dopiero zwróciłem uwagę na ten cytat
Cytat:
Utrzymywany dotychczas rating dla GetBacku na poziomie BB zakładał realizację pełnego planu ogłoszonego przez spółkę na początku marca 2018 r. w zakresie jej dokapitalizowania dwoma emisjami nowych akcji na łączną kwotę co najmniej 500 mln zł, co według szacunków agencji miało istotnie wzmocnić i ustabilizować pozycję płynnościową i kapitałową spółki.

w tym artykule SW

który pochodzi z komunikatu EuroRatingu

Czyli min 10zł za akcję, ciekawe czy nowy zarząd i Abris to dalej podtrzyma?
Edytowany: 19 kwietnia 2018 07:48

lesgs
lesgs PREMIUM
31
Wpisów: 871
Wysłane: 19 kwietnia 2018 07:49:31
Akcje zostały kupione od Idea Bank za 825 mln zł. Daje to średnią cenę ok. 10,3 zł za sztukę. W ofercie publicznej z 80 mln akcji 20 mln sprzedano po 18,5 zł, co pozwoliło odzyskać ok. 170 mln zł na różnicy. W rezultacie, wartość inwestycji głównego akcjonariusza to ok. 650 mln zł. Obliczony break even to ok. 8,2 zł. Oczywiście, to zgrubne wyliczenie nie uwzględnia wszelkich dodatkowych kosztów ponoszonych po drodze w wyniku zawieranych transakcji, itp.

Efektywnie, dla Abris, powrót do ceny z IPO nie jest konieczny by wyjść na swoje, i jest to zła wiadomość dla tych, którzy inwestowali podczas IPO lub później i nie wyszli po osiągnięciu ceny docelowej (jak to ładnie zrobił J.P. Morgan).

W tym układzie, cena emisji 10 zł dla Abrisu też wydaje się być mało realna, bo uśrednialiby do góry.

Do tego dochodzi lock-up z IPO, który miał trwać 360 dni. To upływa gdzieś w lipcu 2018 r.

Wystarczy, by sytuacja się uspokoiła i odbicie ceny do ok. 8 zł wcale nie będzie nierealne. Jeżeli Abris przekazuje na rynek swoje sprawozdanie roczne 31 grudnia, to mają jeszcze mnóstwo czasu na wyprostowanie sytuacji. Poza tym, nie wiemy, że Abris nie zawarł jakiś umów warunkowych wchodzących w życie po upływie lock up po cenach innych niż bieżące. Fundusz jest prywatny i nie wiemy co się tam w środku dzieje. Nawet nie wiemy, czy obejmie te nowe akcje i za ile.

Co do bajki o SP - patrząc na inne spory SP z prywatnymi spółkami, to droga do odzyskania pieniędzy jest jeszcze bardzo długa i niepewna. Proszę też uruchomić wyobraźnię i pomyśleć o upaństwowionym, windykatorze. Dreszcze przechodzą.

Maupa_w_niebieskim
28
Wysłane: 19 kwietnia 2018 08:14:26
N i nie znaleziono marnych paru baniek żeby spłacić Quercusa.
KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 16 / 2018
Data sporządzenia: 2018-04-19
Skrócona nazwa emitenta
QUERCUS TFI S.A.
Temat
Informacja poufna
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
W nawiązaniu do raportów bieżących nr 14/2018 i 15/2018 opublikowanych w dniu 16 kwietnia 2018 r. oraz raportu bieżącego nr 10/2018 z dnia 3 kwietnia 2018 r., Zarząd Quercus TFI S.A. informuje, że w dniu wczorajszym GetBack S.A. nie wykupił obligacji o wartości nominalnej 5,5 mln zł.
Quercus TFI S.A. zabezpieczyło interes swoich klientów przed takim scenariuszem.
QUERCUS Ochrony Kapitału ani żaden subfundusz QUERCUS Parasolowy SFIO, a także QUERCUS Multistrategy FIZ, nie posiadają już ani obligacji, ani akcji GetBack S.A.

Podstawa prawna:
- art. 17 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE.
MESSAGE (ENGLISH VERSION)

addison
27
Wpisów: 2 233
Wysłane: 19 kwietnia 2018 09:04:51
jak wiadomo, że będzie upadłość to po co płacić i łatać, od razu lepiej zaprzestać płacić.

abrisowi do rachunku trzeba doliczyć ostatnie 80 mln, stąd cały czas mnie to nurtuje. gdyby wiedzieli jak może być źle to przecież nie włożyliby w to gotówki bez odpowiedniego jej zabezpieczenia.

Nanako
6
Wpisów: 201
Wysłane: 19 kwietnia 2018 09:41:10
A skąd wiesz, że gotówka w ogóle wpłynęła do GetBaku? :-)

Może to było pozyczka podobna do rozmów z PKO tylko w raporcie.

addison
27
Wpisów: 2 233
Wysłane: 19 kwietnia 2018 09:57:09
oczywiście masz rację, w tej spółce niczego nie można być pewnym. może ot też była zagrywka PR-owa.

fre0n
0
Wpisów: 127
Wysłane: 19 kwietnia 2018 10:01:01
niestety z jednej strony najlepiej jakby KNF mocno przetrzepał ostatnie 4 msc i sprawdził:
- czy pożyczka faktycznie była czy kasa wpłynęła itp
- podał dane rzetelne na temat obligów
- podał szczegóły tych rozmów z inwestorami oraz rozmów ostatnich z PKO BP i PFR
- + sprawdzone raporty za 2017 i raport za 1Q 2018, spłaty itp

niestety to mógłby być gwóźdź do trumny bo na chwile obecną obstawiam że komunikat o pożyczce nie był w 100% prawdziwy a komunikaty o wszystkich zainteresowanych inwestorach także mijały się z prawdą.

natomiast równie dobrze mogło być tak że te 50-85 baniek po prostu było zbyt małe i nawet nie wystarczyło na domknięcie tematu Quercusa na dzisiaj
(na maj mają większą spłatę o ile pamiętam)

Johnny Bravo
Johnny Bravo PREMIUM
14
Wpisów: 300
Wysłane: 19 kwietnia 2018 10:17:39
O ile dobrze pamiętam to umowa o pożyczce między GBK a Abris mówiła, że pieniądze zostaną udostępnione na wniosek GBK. Zapewne w ten sposób próbowano polepszyć wizerunek spółki, a sama umowa miała wejść do realizacji w momencie gdy znaleźli by się chętni na objęcie akcji nowej emisji

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74