pixelg
GETBACK - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88

GETBACK [GBK]

AKTUALNY KURS: 3,75 zł (-17,04%) 16-04-2018 09:04
Bercik40
0
Wpisów: 494
Wysłane: 1 maja 2018 10:12:11
kokospl napisał(a):
Spółka robi sobie żarty...
Tuż przed końcem dnia zaplanowanej publikacji informacja o przesunięciu terminu ...? Mam nadzieje,że KNF przykładnie ukarze (finansowo) tego typu postępowanie

Tak ukarają spółkę a nie winnych hello1 hello1 hello1

addison
26
Wpisów: 2 206
Wysłane: 1 maja 2018 10:26:14
spółka zrobiła to co mogła zrobić najlepszego z jej punktu widzenia. Jak nas nie stać to nie płacimy nikomu zamiast odraczać nieuniknione. mamy lepszą kartę przetargową.

Nie łączyłbym, że abris i KK mają jeden cel. Abris sam jest na getbacku sporo w plecy, ok 400mln, 50%. to i tak lepiej niż inni akcjonariusze. Getback będzie sporą firmą na tym rynku, ale kapitał zdobędzie pod przymusem zabierając minimum 30% z obligacji na kapitał. Tylko jak to zrobić przy tak sporej rzeszy inwestorów i tak różnych papierach. zabezpieczone inaczej, niezabezpieczone inaczej. będzie trudne więc długotrwałe.

A KK, dostał zadanie zbudowania czegoś szybko i to zrobił, pod skrzydłami leszka zbudował szybko, leszek zdążył sprzedać. Abris rozszerzył model i sprzedał w IPO, poszli jeszcze krok do przodu no i za 3 razem już się nie udało sprzedać.

A i jeszcze jedno, wygląda na to, że środkami inwestorów za pośrednictwem getbacka nasze banki sprzedały złe długi za bardzo dobre pieniądze. stracili ludzie, zarobiły banki, czyli jak zawsze.

porozumienia obligatariuszy? hm... bez prowadzącego, którey ma sporą ilość nie ma to sensu. szkoda kasy.

Bercik40
0
Wysłane: 1 maja 2018 10:46:48
addison napisał(a):
spółka zrobiła to co mogła zrobić najlepszego z jej punktu widzenia. Jak nas nie stać to nie płacimy nikomu zamiast odraczać nieuniknione. mamy lepszą kartę przetargową.

Nie łączyłbym, że abris i KK mają jeden cel. Abris sam jest na getbacku sporo w plecy, ok 400mln, 50%. to i tak lepiej niż inni akcjonariusze. Getback będzie sporą firmą na tym rynku, ale kapitał zdobędzie pod przymusem zabierając minimum 30% z obligacji na kapitał. Tylko jak to zrobić przy tak sporej rzeszy inwestorów i tak różnych papierach. zabezpieczone inaczej, niezabezpieczone inaczej. będzie trudne więc długotrwałe.

A KK, dostał zadanie zbudowania czegoś szybko i to zrobił, pod skrzydłami leszka zbudował szybko, leszek zdążył sprzedać. Abris rozszerzył model i sprzedał w IPO, poszli jeszcze krok do przodu no i za 3 razem już się nie udało sprzedać.

A i jeszcze jedno, wygląda na to, że środkami inwestorów za pośrednictwem getbacka nasze banki sprzedały złe długi za bardzo dobre pieniądze. stracili ludzie, zarobiły banki, czyli jak zawsze.

porozumienia obligatariuszy? hm... bez prowadzącego, którey ma sporą ilość nie ma to sensu. szkoda kasy.

W to że banki za pomoc w dystrybucje trefnych obligacji dla ulicy w zamian za sprzedaż złych swoich długów jestem w stanie uwierzyć. Boo hoo! Boo hoo! Boo hoo!

leszczcomeback
0
Wpisów: 25
Wysłane: 1 maja 2018 21:55:48
Przeczytałem ostatnią wypowiedź KK opublikowaną dziś w parkiecie i jestem nią szczerze mówiąc "rozwalony". Sprawa przypomina mi niezły scenariusz na jakiś thriller ekonomiczny itp. Ja wiem, że w świecie finansów prawda i kłamstwo niekoniecznie znaczą to co powinny, ale zadziwia mnie jego przekonanie o swojej racji. Zresztą to nie pierwszy raz. Gdy akcje były jeszcze po 19 KK przekonywał, że kupowanie akcji GBK to super inwestycja.....
Kto tu kłamie, oto jest pytanie ???

Think

www.parkiet.com/Wierzytelnosci...

Cytat:
W związku z nieprawdziwymi i bezprawnymi wypowiedziami Pana Pawła Gieryńskiego z Abris Capital Partners dotyczącymi mojej osoby pragnę poinformować, że w najbliższych dniach złożę przed sądem powszechnym w Warszawie powództwo o ochronę dóbr osobistych żądając przy tym zadośćuczynienia w najwyższym możliwym wymiarze i rozważam wysokość kwoty powyżej 100 000 000 zł (sto milionów złotych). Dodam, że całość tak określonej kwoty przekaże osobom fizycznym - właścicielom akcji Getback S.A.

Mam nadzieję, że w pewnym zakresie, sprawa będzie znakomitą okazją do prześledzenia działań Abris Capital Partners wobec Spółki Getback S.A. oraz odpowiedzi na pytanie o rolę poszczególnych osób w doprowadzeniu Spółki do stanu w jakim obecnie się znajduje.

Kod:
Regulamin wymaga dodawania cytatów do linków.
Edytowany: 2 maja 2018 15:09

Bercik40
0
Wysłane: 1 maja 2018 22:17:26
jak złapią cie przy kradzieży za rękę mów że to nie twoja Whistle

leszczcomeback
0
Wpisów: 25
Wysłane: 2 maja 2018 14:54:43
Cytat:
jak złapią cie przy kradzieży za rękę mów że to nie twoja

Tutaj sprawa jest ciekawsza. Gdy zobaczyłem w poprzednim tygodniu czy jakoś tak w portalach zdjęcia z czarnym paskiem na oczach i podpisem Konrad K. pomyślałem sobie : oho, klasyka gatunku.
pirate

Następnie Konrad zadeklarował, że chce jawności wizerunku.

Z drugiej strony no cóż, jechali po bandzie tyle miesięcy, kupowali drogo, aż się przejechali. Ale, że wszyscy się dali wrobić, w szczególności większość autorytetów rynku to "unbelievable". To dla mnie jedyne pocieszenie, że umoczyłem też (-10% - to chyba nie tak źle......)
withstupid

Sytuacja Pana Konrada przypomina mi przypadek Jima Paula z jego książki (jego własna realna historia sukcesu i upadku), o której już wcześniej wspominałem.

cinis_
2
Wpisów: 230
Wysłane: 2 maja 2018 17:26:00
Witam,
Jakie są szanse, że Abris uruchomi uchwalone emisje, mam na myśli przynajmniej tą małą? Udzielona pożyczka to zbyt mały zastrzyk pieniędzy dla Getback. Na pewno została zabezpieczona "na bogato", emisja w żaden sposób nie zabezpiecza interesów Abrisa na wypadek realizacji czarnego scenariusza. To będzie prawdziwy test na intencje Abrisa,.
Edytowany: 2 maja 2018 17:26

fre0n
0
Wpisów: 127
Wysłane: 2 maja 2018 18:45:17
Witam,
tak jak już pisałem w mojej ocenie szanse to 1% na emisje ponieważ:
- nie ma chętnych do objęcia akcji
- cena rynkowa jest zbyt niska, emisja po 2zł da raptem 40mln a jednak 20mln akcji to sporo przy obecnej ilości
- ABRIS sam nie obejmie emisji ani po 2 ani po 10 zł ponieważ przekroczy próg i będzie musiał zrobić wezwanie na akcje po cenie które dzisiaj jest zgoła inna niż rynkowa (średnia wyjdzie gdzieś ponad 10 zł może i ponad 15 zł)

i po ostatnie:
www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Cytat:
Zarząd GetBack S.A. ( Emitent ) informuje, że w dniu 02 maja 2018 r. Emitent złożył w Sądzie Rejonowym dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu Wydział VIII Gospodarczy do spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych, wniosek o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego przyspieszonego postępowania układowego w rozumieniu przepisów ustawy z dnia z dnia 15 maja 2015 r. Prawo restrukturyzacyjne (tekst jednolity: Dz. U. z 2017 r., poz. 1508, ze zm.). Uzasadnienie przyczyn powyższej czynności Emitent zakomunikował w raporcie bieżącym nr 57/2018 z dnia 30 kwietnia 2018 r.

z innego źródła
Cytat:
Sąd rozpoznaje wniosek na posiedzeniu niejawnym na podstawie dokumentów dołączonych do wniosku w terminie tygodnia od dnia jego złożenia. Uwzględniając wniosek sąd wydaje postanowienie o otwarciu przyspieszonego postępowania układowego oraz wyznacza sędziego – komisarza oraz nadzorcę sądowego

czy tutaj termin nie jest istotny? przyspieszone postępowanie po to by jednak się zabezpieczyć przed obligatariuszami którzy już robią rusha?
za chwile mamy kolejne wykupy m.in Quercus
Edytowany: 2 maja 2018 18:49

cinis_
2
Wpisów: 230
Wysłane: 2 maja 2018 18:58:38

Bez przymusowego wezwania Abris może w "małej emisji wziąć" 19,2 mln akcji. Pytanie, czy zechce dofinansować Getback po cenie wyższej niż rynek.

Bercik40
0
Wysłane: 2 maja 2018 19:34:08
fre0n napisał(a):
Witam,
tak jak już pisałem w mojej ocenie szanse to 1% na emisje ponieważ:
- nie ma chętnych do objęcia akcji
- cena rynkowa jest zbyt niska, emisja po 2zł da raptem 40mln a jednak 20mln akcji to sporo przy obecnej ilości
- ABRIS sam nie obejmie emisji ani po 2 ani po 10 zł ponieważ przekroczy próg i będzie musiał zrobić wezwanie na akcje po cenie które dzisiaj jest zgoła inna niż rynkowa (średnia wyjdzie gdzieś ponad 10 zł może i ponad 15 zł)

i po ostatnie:
www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Cytat:
Zarząd GetBack S.A. ( Emitent ) informuje, że w dniu 02 maja 2018 r. Emitent złożył w Sądzie Rejonowym dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu Wydział VIII Gospodarczy do spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych, wniosek o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego przyspieszonego postępowania układowego w rozumieniu przepisów ustawy z dnia z dnia 15 maja 2015 r. Prawo restrukturyzacyjne (tekst jednolity: Dz. U. z 2017 r., poz. 1508, ze zm.). Uzasadnienie przyczyn powyższej czynności Emitent zakomunikował w raporcie bieżącym nr 57/2018 z dnia 30 kwietnia 2018 r.

z innego źródła
Cytat:
Sąd rozpoznaje wniosek na posiedzeniu niejawnym na podstawie dokumentów dołączonych do wniosku w terminie tygodnia od dnia jego złożenia. Uwzględniając wniosek sąd wydaje postanowienie o otwarciu przyspieszonego postępowania układowego oraz wyznacza sędziego – komisarza oraz nadzorcę sądowego

czy tutaj termin nie jest istotny? przyspieszone postępowanie po to by jednak się zabezpieczyć przed obligatariuszami którzy już robią rusha?
za chwile mamy kolejne wykupy m.in Quercus

Ludzie ale wy jesteście niekumaci. Oczywiście, że w spółce nie było żadnych inwestorów. To wszytko była udawana ukartowana zagrywka. A emisje akcji są dla obligatariuszy w ramach restrukturyzacji tzw. przymusowej. Liar Liar Liar

win1248
0
Wpisów: 529
Wysłane: 2 maja 2018 19:53:20
Zamiast emisja akcji na 1 mld, będzie np strzyżenie na 1 mld.
Efekt ten sam (dla spółki), a główny akcjonariusz nie musi nic dosypywać i dodatkowo nic mu się nie rozwadnia, same plusy (dla spółki).
Edytowany: 2 maja 2018 19:56

joshep
0
Wpisów: 115
Wysłane: 2 maja 2018 19:58:57
Jak nic nie dołożą to sobie mogą strzyc włosy w nosie bo i tak docelowo firma upadnie i nikt im się nie zgodzi na cięcie obligacji bez twardych podstaw do kontynuacji działalności w szczególności dokapitalizowania. To już na pensje ledwie im wystarcza a już teraz obligów nie spłacają, to kto w takiej perspektywie zgodzi się na redukcję obligacji jak nie wiadomo czy firma przeżyje do końca roku? Jeśli tylko redukcja obligacji jest w planie restrukturyzacji to mogą od razu ogłosić wg. mnie upadłość, będzie szybciej.
Edytowany: 2 maja 2018 20:08

Bercik40
0
Wysłane: 2 maja 2018 20:23:19
win1248 napisał(a):
Zamiast emisja akcji na 1 mld, będzie np strzyżenie na 1 mld.
Efekt ten sam (dla spółki), a główny akcjonariusz nie musi nic dosypywać i dodatkowo nic mu się nie rozwadnia, same plusy (dla spółki).

No niestety strzyżenie się rozpoczęło.

Suri
0
Wpisów: 6
Wysłane: 2 maja 2018 20:25:52
Dzień dobry,
A powiedzcie mi co w tej sytuacji z pracownikami?
Pozdrawiam

win1248
0
Wysłane: 2 maja 2018 20:27:43
Generalnie strzyżenie to nie jest kwestia woli. Przedstawiane są wyjścia typu albo dostaniesz 50% albo nic i wtedy godzisz się na 50%, albo zamiana na akcje albo nic.
Na zgromadzeniu wierzycieli można zawrzeć układ, jeżeli w zgromadzeniu uczestniczy co najmniej jedna piąta wierzycieli uprawnionych do głosowania nad układem ?

Obligatariusz kontakt
0
Wpisów: 582
Wysłane: 2 maja 2018 20:50:31
Proszę zapoznajcie się z prawem naprawczym - co może rada wierzycieli, jakie są progi do występowania z inicjatywą, itd.
Wbrew pozorom jeszcze nie wiadomo kto jest zwierzyną a kto myśliwym. A na horyzoncie są podmioty zainteresowane skupem obligacji. Fat and rich VCs...
Na miejscu Abris nie cieszyłbym się za wcześnie. Jak z mojego nominału 20% oddadzą w akcjach po cenie emisyjnej 2 zł i zmianie zarządu na profesjonalistów to rozważę to na poważnie:)

niekumaty6161
0
Wpisów: 16
Wysłane: 2 maja 2018 21:38:06
Witam,
Niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego mam zaakceptować utratę pożyczonych de facto środków w postaci zakupu obligacji skoro :

1. Różnica między wartością aktywów a długiem wynosi 5 mld zł. ( Wypowiedź KK - myślę, że nie kłamie ). A owe 5 mld + ok. 3mld ( dług ) = ok. 8mld. Zatem - tak mi się wydaje - spółka na podstawie szacunku może z portfeli zakupionych za 3 mld zł wycisnąć od dłużników 8 mld zł.
2. Spółka cały czas działa, prowadzi windykację i generuje przychód.
3. Kłopot polega na tym, że spółka nie posiada w danym momencie środków pieniężnych potrzebnych do spłaty zobowiązań wynikających z emisji obligacji. Ponoć pozostałe zobowiązania wynikające chociażby z konieczności zapłaty wynagrodzenia są regulowane na bieżąco.

Zatem dla mnie układ jest prosty - umawiam się, że nie korzystam z możliwości przedterminowego wykupu obligacji i zgadzam się na wypłatę kuponów na koniec okresu umowy i wszystko na co - moim zdaniem - można się zgodzić. Redukcja wartości obligacji, o ile opis sytuacji przedstawiony powyżej jest prawdziwy, jest nie do przyjęcia

muaddib77
0
Wpisów: 122
Wysłane: 2 maja 2018 21:53:32
do Obligatariusz kontakt: ale 20% z nominału w akcjach a pozostałe 80% strata?
bo jeżeli 20% nominału skonwertują na akcje a pozostałe 80% wypłacą (oczywiście po długim terminie), ale zmienią zarząd i pokażą rzetelne dane to też w to wchodzę (tylko cena musi być atrakcyjna). Ale przy tym zadłużeniu jakoś sobie nie wyobrażam takiej konwersji.

muaddib77
0
Wpisów: 122
Wysłane: 2 maja 2018 22:01:40
Każda redukcja długu jest dymaniem obligatariuszy... W sytuacji, gdy Spółka normalnie funkcjonuje (a z komunikatu kilka dni temu wynika, że tak jest) może dobrym rozwiązaniem jest właśnie pójście na rękę Spółce i pozwolenie jej działać.
Kruk wyraził chęć nabywania portfeli od GB więc najwidoczniej windykacje mogą być zyskowne.

win1248
0
Wysłane: 2 maja 2018 22:08:41
Zobaczymy co spółka pokaże w raportach rocznym i za Iq, może się okazać, że to co twierdził kk było założeniem optymistycznym i wtedy pozycja do negocjacji obligatariuszy może nie być tak mocna jak im się wydaje teraz.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88