pixelg
GETBACK - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89

GETBACK [GBK]

AKTUALNY KURS: 3,75 zł (-17,04%) 16-04-2018 09:04
Suri
0
Wpisów: 6
Wysłane: 2 maja 2018 22:10:38
Spłaty od dłużników są slabiutkie. A jak dalej będą takie problemy z wypłatą jak teraz, + zablokowane nagrody za odzyski to windykatorzy i terenowi i z CC odejdą ( bo to asertywne bestie). RODO zabrania dzwonić do dłużników częściej niż 2 razy na tydzień czy jakoś tak. Więc presją mocno ograniczona. A nawet jak już się rozmawia z jakimś dłużnikiem to się śmieje dłużnik że do Amber Gold nic nie wplaci. Nawet jeśli do tej pory płacił coś.

Jan Nowak
0
Wpisów: 181
Wysłane: 2 maja 2018 22:54:58
Cytat:

Spłaty od dłużników są slabiutkie. A jak dalej będą takie problemy z wypłatą jak teraz, + zablokowane nagrody za odzyski to windykatorzy i terenowi i z CC odejdą ( bo to asertywne bestie). RODO zabrania dzwonić do dłużników częściej niż 2 razy na tydzień czy jakoś tak. Więc presją mocno ograniczona. A nawet jak już się rozmawia z jakimś dłużnikiem to się śmieje dłużnik że do Amber Gold nic nie wplaci. Nawet jeśli do tej pory płacił coś.

Skąd wiesz, że spłaty od dłużników są słabiutkie i te inne rzeczy, o których piszesz? Jesteś pracownikiem GetBack?

niekumaty6161
0
Wpisów: 16
Wysłane: 2 maja 2018 23:02:03
Do Suri - dlaczego w przypadku GetBacku spłaty są słabiutkie a w przypadku Kruka na więcej niż przyzwoitym poziomie ??????.

Suri
0
Wpisów: 6
Wysłane: 2 maja 2018 23:05:24
Nie wiem dlaczego w Kruku jest tak jak piszesz.
Ja mówię o GB.

Jan Nowak
0
Wpisów: 181
Wysłane: 2 maja 2018 23:17:25
Cytat:

Nie wiem dlaczego w Kruku jest tak jak piszesz.
Ja mówię o GB.

Ale skąd masz taką wiedzę o GB?

Obligatariusz kontakt
0
Wpisów: 582
Wysłane: 3 maja 2018 00:27:58
muaddib77 napisał(a):
do Obligatariusz kontakt: ale 20% z nominału w akcjach a pozostałe 80% strata?
bo jeżeli 20% nominału skonwertują na akcje a pozostałe 80% wypłacą (oczywiście po długim terminie), ale zmienią zarząd i pokażą rzetelne dane to też w to wchodzę (tylko cena musi być atrakcyjna). Ale przy tym zadłużeniu jakoś sobie nie wyobrażam takiej konwersji.

To drugie: 80% rozterminowane, 20% w akcjach. To takie moje wolne dywagacje. Wg naszych źródeł pakiety wierzytelności obrabiane przez GBK pozwalają na obsługę obligacji z niższym kuponem i 3-4 lat, bez balonu. Gdy poprawią operacje to pojawi się dodatkowy FCF a to wartość dla akcjonariuszy. Przyspieszone postępowania układowe wskazuje że operacje mają się dobrze. W przeciwnym razie byłaby sanacja. To z lotu ptaka. Słabe dane operacyjne mogą dużo zmienić

muaddib77
0
Wpisów: 122
Wysłane: 3 maja 2018 07:19:08
to może jeszcze taki kwiatuszek:
businessinsider.com.pl/wiadomo...

polecam lekturkę na kontynuację majowego weekendziku

maciej_61
0
Wpisów: 800
Wysłane: 3 maja 2018 07:22:08
Gdzieś czytałem - ale może się mylę, proszę mnie więc jakby co poprawić - rozpoczęcie postępowania restrukturyzacyjnego to powód do żadania wykupu obligów. Nie wiem czy mam rację. Może ktoś wie lepiej?

fre0n
0
Wpisów: 127
Wysłane: 3 maja 2018 08:21:32
muaddib77 napisał(a):

temat już bardzo stary i wrzucany tutaj kilka razy
- póki co z tego co się orientuje pieniądze nie zostały wypłacone.

Cytat:
Gdzieś czytałem - ale może się mylę, proszę mnie więc jakby co poprawić - rozpoczęcie postępowania restrukturyzacyjnego to powód do żadania wykupu obligów. Nie wiem czy mam rację. Może ktoś wie lepiej?

nic to juz nie da

www.bankier.pl/wiadomosc/GetBa...

Cytat:
Ucieczka GetBacku do prawa restrukturyzacyjnego spowodowana jest niewypłacalnością spółki. Restrukturyzacja zabezpieczy GetBack przed wierzycielami (a więc w tym wypadku przede wszystkim obligatariuszami) i ma dać czas spółce na naprawienie finansów bez widma powiększania się lawiny wymaganych płatności. Co istotne wstrzymane zostaną wszystkie egzekujce.

Sąd ma tydzień na rozpatrzenie wniosku, w razie zgody wyznacza komisarza oraz nadzorcę sądowego, w tej formie restrukturyzacji dłużnik zachowuje jednak kontrolę nad majątkiem.
Edytowany: 3 maja 2018 08:25

Bercik40
0
Wpisów: 494
Wysłane: 3 maja 2018 08:37:28
muaddib77 napisał(a):

To akurat mogłaby być dobra informacja. Jeśli zostanie udowodnione, że przy ofercie obligacji jak akcji były istotne nieprawidłowości a z dużym prawdopodobieństwem były pieniądze powinny być zabezpieczone na poczet odszkodowań. No ale tu powinna działać państwo i prokuratura.

niekumaty6161
0
Wysłane: 3 maja 2018 09:26:57
cyt. " Gdzieś czytałem - ale może się mylę, proszę mnie więc jakby co poprawić - rozpoczęcie postępowania restrukturyzacyjnego to powód do żadania wykupu obligów. Nie wiem czy mam rację. Może ktoś wie lepiej? ".
Z tego co mi wiadomo to postępowanie restrukturyzacyjne wstrzymuje jakiekolwiek roszczenia wierzycieli - nie mylić z ich anulowaniem i dogadanie się z wierzycielami co do wysokości i terminu spłaty długu.
W tym konkretnym przypadku mamy do czynienia z taką, moim zdaniem, sytuacją :
1. firma GetBack dysponuje portfelami wierzytelnościowymi o wartości nominalnej 30 mld zł.
2. zakupiła owe portfele za ok. 3 mld zł.
3. wartość godziwa owych portfeli wynosi ok. 8 mld zł.
Powyższe dane wynikają z wypowiedzi KK. Jest to gościu, moim zdaniem, kontrowersyjny ale nie głupi. Informacje dotyczące kondycji spółki, które podaje do wiadomości publicznej muszą być jak nie zgodne to mocno zbliżone do stanu faktycznego, ponieważ rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji może skutkować pozwami sądowymi lub wizytą w prokuraturze. Stąd wniosek - spółka ma potencjał uzyskania przychodu wysokości 8 mld zł a zatem dochód spółki powinien wynieść 8mld - 3mld ( długi ) - 2mld ( działalność operacyjna - mój szacunek wartości ) = 3mld zysku.Niestety pokazane powyżej szacunki nie uwzględniają czynnika czasu. Otóż długi trzeba regulować na bieżąco a na zysk trzeba poczekać i to nie zostało we właściwy sposób skalkulowane - stąd kłopoty. Brak spłaty zobowiązań na bieżąco powoduje efekt kuli śniegowej, wywołuje panikę, żądanie wykupu długów, konieczność wyprzedaży portfeli po zniżonej cenie - podejrzewam, że za ok. 2,4 mld zł ( Kruk aż przebiera nóżkami, I pewnie zrobi wiele żeby się do tego miodu dorwać ) i w konsekwencji właściciele obligacji dostaną zwrot jakiejś tam części wartości przedmiotowych papierów a właściciele akcji - duże wiosło i spływ Dunajem z pustymi kieszeniami. Żadna instytucja finansowa, żaden bank nie wytrzyma gdy jednego dnia zgłoszą się wszyscy klienci i zażądają wypłaty zdeponowanych środków. Zatem postępowanie naprawcze daje czas na :
1. Przede wszystkim da szansę spółce zarobić na spłatę długów przy czym nie oszukujmy się w ciągu roku na spłatę długu w całości nie zarobi,
2. Wszelkie negocjacje z wierzycielami pozwalające na wprowadzenie aneksów do umów pożyczki dotyczące terminu spłaty i oprocentowanie długu.
3. Może mniej istotne ale rezygnacja z pożyczki, która w mojej ocenie nie jest pożyczką próbą złupienia firmy a wysokość owej pożyczki niczego nie załatwia..

Bercik40
0
Wysłane: 3 maja 2018 10:00:34
niekumaty6161 napisał(a):
cyt. " Gdzieś czytałem - ale może się mylę, proszę mnie więc jakby co poprawić - rozpoczęcie postępowania restrukturyzacyjnego to powód do żadania wykupu obligów. Nie wiem czy mam rację. Może ktoś wie lepiej? ".
Z tego co mi wiadomo to postępowanie restrukturyzacyjne wstrzymuje jakiekolwiek roszczenia wierzycieli - nie mylić z ich anulowaniem i dogadanie się z wierzycielami co do wysokości i terminu spłaty długu.
W tym konkretnym przypadku mamy do czynienia z taką, moim zdaniem, sytuacją :
1. firma GetBack dysponuje portfelami wierzytelnościowymi o wartości nominalnej 30 mld zł.
2. zakupiła owe portfele za ok. 3 mld zł.
3. wartość godziwa owych portfeli wynosi ok. 8 mld zł.
Powyższe dane wynikają z wypowiedzi KK. Jest to gościu, moim zdaniem, kontrowersyjny ale nie głupi. Informacje dotyczące kondycji spółki, które podaje do wiadomości publicznej muszą być jak nie zgodne to mocno zbliżone do stanu faktycznego, ponieważ rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji może skutkować pozwami sądowymi lub wizytą w prokuraturze. Stąd wniosek - spółka ma potencjał uzyskania przychodu wysokości 8 mld zł a zatem dochód spółki powinien wynieść 8mld - 3mld ( długi ) - 2mld ( działalność operacyjna - mój szacunek wartości ) = 3mld zysku.Niestety pokazane powyżej szacunki nie uwzględniają czynnika czasu. Otóż długi trzeba regulować na bieżąco a na zysk trzeba poczekać i to nie zostało we właściwy sposób skalkulowane - stąd kłopoty. Brak spłaty zobowiązań na bieżąco powoduje efekt kuli śniegowej, wywołuje panikę, żądanie wykupu długów, konieczność wyprzedaży portfeli po zniżonej cenie - podejrzewam, że za ok. 2,4 mld zł ( Kruk aż przebiera nóżkami, I pewnie zrobi wiele żeby się do tego miodu dorwać ) i w konsekwencji właściciele obligacji dostaną zwrot jakiejś tam części wartości przedmiotowych papierów a właściciele akcji - duże wiosło i spływ Dunajem z pustymi kieszeniami. Żadna instytucja finansowa, żaden bank nie wytrzyma gdy jednego dnia zgłoszą się wszyscy klienci i zażądają wypłaty zdeponowanych środków. Zatem postępowanie naprawcze daje czas na :
1. Przede wszystkim da szansę spółce zarobić na spłatę długów przy czym nie oszukujmy się w ciągu roku na spłatę długu w całości nie zarobi,
2. Wszelkie negocjacje z wierzycielami pozwalające na wprowadzenie aneksów do umów pożyczki dotyczące terminu spłaty i oprocentowanie długu.
3. Może mniej istotne ale rezygnacja z pożyczki, która w mojej ocenie nie jest pożyczką próbą złupienia firmy a wysokość owej pożyczki niczego nie załatwia..

Nie wiem jakie zioło wciągasz ale jest dobre i skąd wiozłeś te 30 mld. Getbeck ma swoje wierzytelności w granicach 5-8 mld (okaże się po publikacji sprawodania), pozostałe to wierzytelności innych podmiotów którymi zarządza getbeck ale to nie ich. Słuchając pana KK to dalekie nie zajedziesz. Oj nie zajedziesz Boo hoo! Boo hoo! Boo hoo!

niekumaty6161
0
Wysłane: 3 maja 2018 10:29:52
Bercik to co napisałeś jest jak najbardziej prawdziwe - 30 mld to nominalna wartość portfelu czyli jeżeli ja bankowi jestem winien100 zł ( wartość nominalna ) i nie chcę oddać pożyczki a bank nie chce się ze mną szarpać i sprzedaje dług spółce windykacyjnej za 10 zł (cena zakupu ). Windykator natomiast oszacował, że ze mnie wyciśnie tenże dług w wysokości nie mniejszej niż 30 zł ( tzw. wartość godziwa ). Owe 30 zł, o ile się nie mylę, zapisane są po stronie aktywów spółki. Zauważ, że moje szacunki aktywów i twoje są mniej więcej zbieżne. Ty określiłeś przedział wartości aktywów związanych z wierzytelnościami od 5 - 8 mld ja podałem wartość sztywną. Co do zioła to palę tytoń i to nie najlepszej jakości pewnie kręcony w gołębniku u bolszewika.

muaddib77
0
Wysłane: 3 maja 2018 10:55:44
ludzie po co się spieracie...
zgłębiam wiedzę dotyczącą rynku wierzytelności i coś co już kiedyś mi się o uszy obijało, ale nie drążyłem tematu wtedy, ale teraz mamy czasy Getbackowskie więc poszłem (bo blisko) po trochę wiedzy:

www.antyegzekucja.pl/miszmasz-...

jakby ktoś doczytał do końca, to zastanawia mnie czy GetBack S.A. jest też tym drugim rodzajem podmiotu na rynku? :)

bo, że KK był okrzyknięty alchemikiem rynku to wiadomo, a teraz jeszcze dodatkowo może być też głównym artystą w tej "sztuce", szkoda tylko, i nad tym ubolewam najbardziej, że kosztem ludzi.

Bercik40
0
Wysłane: 3 maja 2018 11:41:04
GetBack nie mówił inwestorom wszystkiego?

Komisja pisze w swoim komunikacie, że ustalenia dokonane przez Urząd KNF wskazują na:

wątpliwość co do rzetelności i jakości ujawnień dotyczących ryzyka płynności ponoszonego przez Emitenta i jego grupę kapitałową, a także na brak ujawnień informacji istotnych dla możliwości realizacji zobowiązań finansowych Emitenta.

GetBack jako spółka giełdowa ma obowiązek publicznego informowania o wszystkim, co ma wpływ na jej biznes. Sprawy dotyczące ryzyka płynności są z kolei kluczowe w każdym przedsiębiorstwie. Poziom płynności, czyli to ile spółka ma w danym momencie pieniędzy i czy jest ich wystarczająco dużo, aby obsłużyć wszystkie swoje długi, jest z punktu widzenia inwestorów jedną z najważniejszych informacji. Utrata płynności przez firmę jest jedną z najczęstszych przyczyn upadłości firm.

KNF podejrzewa, że spółka mogła złamać przepisy ustawy o ofercie publicznej dotyczące obowiązku publikowania istotnych informacji. Komisja dodatkowo wskazuje, że chodzi o zawartość raportów finansowych GetBack za pierwszy i trzeci kwartał 2017 roku i za półrocze 2017 roku. Wynika więc z tego, że według KNF GetBack mógł zatajać istotne dla inwestorów informacje już od ponad roku.

W tym kontekście ważne jest to, że GetBack debiutował na warszawskiej giełdzie w lipcu 2017. Tak więc już w czasie debiutu spółka mogła łamać prawo i w ten sposób działać na niekorzyść tych, którzy kupowali jej akcje

next.gazeta.pl/next/7,151003,2...

Dla mnie to oczywiste że Getbeck kłamał wszystkich sam to potwierdził, że sprawozdanie które ma za rok 2017 a którego nie upubliczniono jest nierzetelne czyli kłamliwe. To jest juz wystarczające aby pozamykać winnych do wyjaśnienia szczególnie pana KK. Prokuratura powinna zabezpieczyć majątek abrisa na poczet przyszłych odszkodowań. Tak powinno działać silne państwo przeciwko przekrętom gospodarczym.

niekumaty6161
0
Wysłane: 3 maja 2018 13:44:36
Bercik KNF podejrzewa - podejrzenia a pewność to dwie różne historie. KNF pewnie pogoniona przez polityków ruszyła swoje ciężkie cztery litery i próbuje działać. Pewnie aby zamanifestować swoje zainteresowanie całą sprawą i wykazać swoją działalność wydała komunikat, który tak naprawdę niczego nie wyjaśnia poza tym, że zrobił się smród. Ponadto w komunikacie mówi się o braku płynności finansowej ale nie podaje się przyczyn utraty płynności a konkretnie :
1. Czy utrata płynności jest związana ze stratami finansowymi, które poniosła spółka ?,
2. Czy utrata płynności jest wynikiem niewłaściwego zarządzania, polegającego na braku zabezpieczenia środków na spłatę zobowiązań finansowych.
Określenie przyczyny utraty płynności jest, moim zdaniem, kluczowe i w oparciu o ocenę stanu faktycznego będzie można przewidywać dalszy scenariusz wydarzeń.

muaddib77
0
Wysłane: 3 maja 2018 13:54:47
nie rzucajmy oskarżeń w żadną stronę póki nie znamy faktów.
Trzeba pamiętać, że jeżeli jest tak, że sprawozdania są w jakimś stopniu nierzetelne to oprócz samej Spółki (osób nią zarządzających) są jeszcze podmioty niezależne, które jakimś cudem nic nie widziały.

Badanie sprawozdań finansowych – kto powinien je zlecić i dlaczego?

"Badanie sprawozdania finansowego może zlecić każda jednostka. Istoty badania nie należy traktować jako poszukiwania ewentualnych winnych błędów, lecz jak możliwość poprawy funkcjonowania organizacji. Biegły rewident weryfikuje dokumentację w oparciu o stan faktyczny oraz kontroluje procesy związane z rachunkowością i sprawozdawczością organizacji, a następnie, jeszcze przed sformułowaniem opinii, rekomenduje potrzebne zmiany i pomaga znaleźć rozwiązania wykrytych problemów. Dlatego warto zlecić badanie sprawozdania finansowego – po pierwsze pozwala ono potwierdzić prawidłowość raportowanych danych (zarówno opracowywanych zewnętrznie jak i wewnętrznie). Po drugie działania biegłego rewidenta mają na celu zweryfikowanie procesów kontroli wewnętrznej wdrożonych w jednostce. Lista stwierdzonych błędów i niedociągnięć systemu rachunkowości zwiększających ryzyko i zawarte w każdym fachowym badaniu sprawozdania finansowego rekomendacje mogą zostać efektywnie wykorzystane przez osoby zarządzające. Po trzecie pozytywna opinia wydana przez biegłego rewidenta potwierdza wiarygodność i działa na korzyść spółki w przypadku poszukiwania zewnętrznych źródeł finansowania."

Formułka na "żywca" wklejona ze strony internetowej jednego z biur zajmujących się świadczeniem profesjonalnych usług w zakresie audytu, consultingu, księgowości finansowo-płacowej, podatków i prawa oraz doradztwa personalnego na terenie nie tylko Polski.

Elderion
0
Wpisów: 21
Wysłane: 3 maja 2018 23:36:37
Suri napisał(a):

W którym miejscu RODO reguluje częstotliwość kontaktów z dłużnikiem?

cinis_
2
Wpisów: 230
Wysłane: 4 maja 2018 12:29:59
"Wrocławska spółka ucieka przed wierzycielami pod parasol ochrony sądowej. Złożenie przez GetBack wniosku o przyspieszone postępowanie układowe oznacza, że inwestorzy nie mają większych szans na odzyskanie całego zainwestowanego kapitału."

Portal Stockwatch relacjonuje "na bieżąco" co i jak z Getback, jeszcze przed rozpatrzeniem sprawy przez sąd i zapoznaiem się z warunkami układu. Jaki to ma sens? Czemu ma to służyć?

Chung
Chung PREMIUM
6
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 48
Wysłane: 4 maja 2018 14:31:28
Cytat:
"Wrocławska spółka ucieka przed wierzycielami pod parasol ochrony sądowej. Złożenie przez GetBack wniosku o przyspieszone postępowanie układowe oznacza, że inwestorzy nie mają większych szans na odzyskanie całego zainwestowanego kapitału."

Czy ktoś chce poczytać o Gancie? Albo Amber Gold? tam się sprawa wyjaśniła...
Tutaj mówią o na bieżąco o sytuacji, która może ulec zmianie - ale na teraz takie (jak rozumiem) są fakty. Mi się to podoba

W dodatku jest napisane:"inwestorzy nie mają większych szans" znaczy że ktoś pisze o SZANSIE a nie o tym, że Inwestorzy nie odzyskają kapitału...

To jak by ktoś napisał: "reprezentacja San Marino "nie ma większych szans na wygranie z reprezentacją Polski w piłkę nożną" a ktoś by napisał "nie wiadomo jak będzie".
25% PEKAO, 20% LOTOS, 15% CRJ, 20% SCPFL - 20% inne.
Edytowany: 4 maja 2018 14:35

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89