pixelg
Porozumienie obligatariuszy GetBack SA - GPW Catalyst - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Porozumienie obligatariuszy GetBack SA

amadeus
0
Wpisów: 44
Wysłane: 5 maja 2018 15:29:52
Czy próbowaliście rozmawiać z Stockwatch, Bankier żeby wspomnieli o niezależnym kuratorze w swoich artykułach? Jak sobie pomyślę, że jakiś urzędnik z Sądu miałby decydować o warunkach układu, czyli o moich pieniądzach, to mnie krew zalewa.

kris1986
0
Wpisów: 184
Wysłane: 5 maja 2018 15:39:00
ja też wczoraj wysłałem list, ma dojść na wtorek, niestety nie miałem możliwości wysłania faksu. A tak w ogóle myślicie, że uda nam się odzyskać nasz kapitał, czy po prostu już sami się pocieszamy, myśląc że będzie dobrze?

YaPaE
0
Wpisów: 78
Wysłane: 5 maja 2018 16:27:09
Jak bym nie liczył i olał temat to bym nie sledził tego forum i nie liczył na nic więcej jak pare %
A licze że uda sie odzyskać 100% w ratach na dłuższy czas a odsetki już olałem

drax
0
Wpisów: 100
Wysłane: 5 maja 2018 19:37:30
Ja mam niestety złe przeczucie, że się pocieszamy tylko... Przepływy z portfeli Getback będą regularnie spadać, co jest jedną z cech krzywych odzysków na portfelach niepracujących. Jak wiemy spółka nie ma za co kupować nowych portfeli, więc będą zmuszeni wyduszać ze starych co tylko się da i zapewne przepływy ogółem będą systematycznie zmniejszały się.

Jeżeli faktycznie się okaże, że portfele były przeszacowane a wiele na to wskazuje, to pytanie jak wysoką nadwyżkę wykażą przepływy z nich ponad koszty operacyjne. Jakąś wskazówką jest to, że potencjalni inwestorzy po procesach due dilligence tylko kiwali głową i uciekali a i do finansowania ze strony instytucji również nie było chętnych.

Gdyby spółka była w stanie generować odpowiednio wysokie nadwyżki finansowe to zapewne znalazłaby szybko kapitał i spłaciła obligatariuszy z opcją put, aby wydłużyć terminy zapadalności długu. Jako posiadacz obligacji GB chciałbym oczywiście restrukturyzację polegającą na wydłużeniu terminów płatności. Jednak gdybym miał się emocjonalnie od tego odciąć i chłodno spojrzeć, to spodziewam się ostrego strzyżenia albo prezentu w postaci akcji naszej kochanej spółki.

Swoją drogą zobaczcie - grillowanie się udaje. W początkowym manifeście myśleliśmy o odzyskaniu kapitału i np. połowie odsetek. Teraz piszemy już tylko o odzyskaniu nominału. Jeszcze trochę pogrillują i będziemy się cieszyć z 80% nominału i tak dalej...

Bercik40
0
Wpisów: 494
Wysłane: 5 maja 2018 20:14:14
YaPaE napisał(a):
Jak bym nie liczył i olał temat to bym nie sledził tego forum i nie liczył na nic więcej jak pare %
A licze że uda sie odzyskać 100% w ratach na dłuższy czas a odsetki już olałem

Naprawdę optymista jesteś. Pamiętaj tylko że twoje pieniądze miała spółka a teraz jest czysta. Nie potrafi nawet sprawozdania finansowego po 4 miesiącach od zamknięcia roku pokazać. Jak odzyskasz od 20-50% to będziesz miał wiele szczęścia, którego ci życzę 3some
Edytowany: 5 maja 2018 20:15

Bercik40
0
Wysłane: 5 maja 2018 20:18:22
drax napisał(a):
Ja mam niestety złe przeczucie, że się pocieszamy tylko... Przepływy z portfeli Getback będą regularnie spadać, co jest jedną z cech krzywych odzysków na portfelach niepracujących. Jak wiemy spółka nie ma za co kupować nowych portfeli, więc będą zmuszeni wyduszać ze starych co tylko się da i zapewne przepływy ogółem będą systematycznie zmniejszały się.

Jeżeli faktycznie się okaże, że portfele były przeszacowane a wiele na to wskazuje, to pytanie jak wysoką nadwyżkę wykażą przepływy z nich ponad koszty operacyjne. Jakąś wskazówką jest to, że potencjalni inwestorzy po procesach due dilligence tylko kiwali głową i uciekali a i do finansowania ze strony instytucji również nie było chętnych.

Gdyby spółka była w stanie generować odpowiednio wysokie nadwyżki finansowe to zapewne znalazłaby szybko kapitał i spłaciła obligatariuszy z opcją put, aby wydłużyć terminy zapadalności długu. Jako posiadacz obligacji GB chciałbym oczywiście restrukturyzację polegającą na wydłużeniu terminów płatności. Jednak gdybym miał się emocjonalnie od tego odciąć i chłodno spojrzeć, to spodziewam się ostrego strzyżenia albo prezentu w postaci akcji naszej kochanej spółki.

Swoją drogą zobaczcie - grillowanie się udaje. W początkowym manifeście myśleliśmy o odzyskaniu kapitału i np. połowie odsetek. Teraz piszemy już tylko o odzyskaniu nominału. Jeszcze trochę pogrillują i będziemy się cieszyć z 80% nominału i tak dalej...

Ja też wtopiłem wcześniej teraz tylko z ciekawości śledzę kolejne upadłości. Raczej nastaw się na max 20% niż na 80%.

Bercik40
0
Wysłane: 5 maja 2018 20:25:01
Popatrzcie jak fundusze też wtopiły na obligacjach w sumie to też kasa indywidualnych ale zarządzana przecież przez profesjonalistów puke_l puke_l puke_l

www.analizy.pl/fundusze/wiadom...

Cytat:
Według zebranych przez nas danych w połowie 2017 roku obligacje GetBacku posiadały w swoich portfelach łącznie 23 fundusze, a ich wartość wynosiła 171 mln zł.
Edytowany: 7 maja 2018 14:21

Obligatariusz kontakt
0
Wpisów: 582
Wysłane: 5 maja 2018 20:27:55
amadeus napisał(a):
Czy próbowaliście rozmawiać z Stockwatch, Bankier żeby wspomnieli o niezależnym kuratorze w swoich artykułach? Jak sobie pomyślę, że jakiś urzędnik z Sądu miałby decydować o warunkach układu, czyli o moich pieniądzach, to mnie krew zalewa.

Jestem umówiony na up-date informacji dla Bankier.pl

Do StockWatch też się odezwiemy

Pozdrawiam,
Radek

kogucik
0
Wpisów: 23
Wysłane: 5 maja 2018 20:43:26
Myślę, że jesteście zbytnio pesymistami. Buczek już na początku problemów publicznie mówił, że ma dla windykatora plan na ustabilizowanie sytuacji. Przedstawił jego szczegóły, którymi głównymi punktami było m.in. obniżenie oprocentowania obligacji, zmiana modelu działania firmy czy też zaangażowanie 100–200 mln zł kapitału, aby ustabilizować sytuację w spółce. Konrad Kąkolewski nie zostawił suchej nitki na nim, został usunięty, myślał że wszystko ogarnie sam bez wielkiego chaosu. Uważam, że zbyt dużo bogatych funduszy zna sytuację w GB i nie pozwoli ciąć nominał jeśli jest duża gotówka do odzyskania. Mój werdykt końcowy to obniżenie kuponów wyższych do poziomu lekko ponad wibor3M i wydłużenie terminu wykupu o 2-3 lat, dokapitalizowanie może nie być konieczne bo zbierają na bieżąco sporą kasę bez obecnego zaangażowania w kupno wierzytelności.
Edytowany: 5 maja 2018 20:45

kris1986
0
Wysłane: 5 maja 2018 20:47:57
Wg mnie musimy trzymać się tych postulatów o których pisali nasi liderzy w mailu. I tak w ogóle korzystając z tego forum, nie licząc się jak to się wszystko dalej potoczy, z góry WAM bardzo dziękuję, że mamy kogoś, kto to wszystko ogarnia i daje nam wskazówki działania. DZIĘKUJĘ.

drax
0
Wysłane: 5 maja 2018 20:51:43
Tylko pamiętajmy, że odłożenie spłaty nominału w terminie przy redukcji oprocentowania poniżej nazwijmy to rynkowego to de facto też przycięcie nominału, ale ładnie ubrane marketingowo w słowa.
Kupujemy instrument polegający na dostarczaniu nam przepływów pieniężnych. Jeżeli one będą zbyt niskie i zbyt daleko odłożone w czasie to tracimy na koszcie pieniądza. 100 zł za 3 lata jest mniej warte niż 100 zł za rok. Myślmy jak ekonomiści a nie tak jakby chciał zarząd GB

Obligatariusz kontakt
0
Wysłane: 5 maja 2018 20:52:08
drax napisał(a):
Lider z FB proponował tu na forum nawiązanie współpracy, ale skoro nic się nie zadziało, to pozostaje się tylko domyślać co się stało. Nasi liderzy trochę negatywnie się wypowiadali o drugiej grupie. Z kolei na FB ktoś pisał o nas jako o oszustach i wyciągaczach danych o obligacjach. I jak tu się dogadywać? :)

W sumie obie grupy mają wady i zalety - tamta jest bardziej transparentna, wiadomo co się w niej dzieje, ale jest masa chaosu. Z kolei ta jest bardziej uporządkowana, ale w tej grupie dostajemy maile i za bardzo nie wiemy co się dzieje ani w jaki sposób podejmowane są decyzje.

I kluczowa różnica - tam wygląda na to, że są osoby, które faktycznie zostały dotknięte missellingiem i kto wie, czy nie jest to optymalna droga dla nich. Natomiast członkowie naszej grupy zapewne nie mogliby liczyć na uzasadnienie missellingu.

Albo z teorii spiskowych... a może chodzi komuś o to abyśmy skupili się na ugodzie z GBK a nie na szukaniu podmiotu odpowiedzialnego za misselling? Pamiętajcie, najważniejszy jest własny rozum i przemyślane działania a nie poddawanie się bezmyślnie woli jednej lub drugiej grupy. I tak na końcu każdy wybierze grupę, która bardziej spełnia jego oczekiwania. I tak na marginesie - tu jest ponad 100 osób, tam realnie pewnie niecały 1000 a gdzieś jeszcze jest 8000 osób (ta grupa wygrała!)

Ad vocem:
1. Razem z Pawłem uważamy, że nie ma sensu informować o wszystkim na FB - wchodzimy w fazę rozgrywki i należy ujawniać tylko to co niezbędne. Ci którzy są w naszej grupie otrzymują maile i wiedzą co się dzieje
2. Oczekiwania członków stowarzyszenia wobec GBK ustalone podczas ankiety przed spotkaniem z Zarządem GBK pozostają w mocy. Tak rozumiemy nasz mandat
3. Zadajcie sobie pytanie czy część wpisów na forach nie ma na celu napędzanie strachu i budowanie emocjonalnej akceptacji redukcji nominału (np. mogli uciąć 50% a odcięli tylko 20%) - są to najczęściej agresywne wpisy na Bankier.pl
4. Postępowanie dot. GBK ma charakter procedury stricto prawnej - nic nie osiągniemy wychodząc na ulicę i manifestując. Pytanie retoryczne - czy frankowicze coś ugrali? Bądźmy więc realistami i działajmy w oparciu o reguły prawne
5. Nie widzimy korzyści w konfliktowaniu się z instytucjami finansowymi. Na obecną chwilę chcemy tworzyć szeroką koalicję walcząca o dobre warunki układu dla wszystkich obligatariuszy (brak redukcji kapitału, korekta kuponu, spłata dopasowana do Cf z obecnych portfeli i aktualnej krzywej odzysku). W tej koalicji też powinny być instytucje finansowe, które dystrybuowały obligi GBK. Osoby mające wątpliwości czy nie zostały poddane misselling'owi będą mogły jeszcze podjąć działania wobec tych sprzedawców - przedawnienie trochę zajmie czasu... Pamiętajcie że nie wiemy ile kasy mają TFI/ OFE a one mogą mieć bardziej elastyczny niż my (np. mogą akceptować konwersje na akcje), więc każdy głos/ kwota się liczy
6. Działamy po 18h dziennie (a mamy rodziny i zajęcia zawodowe) - spotkania, wyjazdy (nie jestem z Warszawy), telefony, maile, podsumowania, itd. Aktywność na FB jest banalnie prosta - post, like, share. Therefore, please don't mix bananas with apples...
7. Tworzymy właśnie stronę WWW. Do tego dodamy grupy tematyczne - z Pawłem mamy już problem fizyczny, aby wszystko ogarnąć. B. dobrze się rozumiemy i uzupełniamy, ale potrzebne jest wsparcie i zaangażowanie większej grupy osób. Rozumiemy to
7. Nie oceniamy nikogo z innych inicjatyw dot. GBK, ale pozostawiamy sobie prawo do swobodnej oceny skuteczności działań
Radek

Obligatariusz kontakt
0
Wysłane: 5 maja 2018 20:54:11
drax napisał(a):
Tylko pamiętajmy, że odłożenie spłaty nominału w terminie przy redukcji oprocentowania poniżej nazwijmy to rynkowego to de facto też przycięcie nominału, ale ładnie ubrane marketingowo w słowa.
Kupujemy instrument polegający na dostarczaniu nam przepływów pieniężnych. Jeżeli one będą zbyt niskie i zbyt daleko odłożone w czasie to tracimy na koszcie pieniądza. 100 zł za 3 lata jest mniej warte niż 100 zł za rok. Myślmy jak ekonomiści a nie tak jakby chciał zarząd GB

Dokładnie tak to jest. Dlatego trzymamy emocje na wodzy i czekamy na propozycje. Nie ma sensu dyskutować o czymś, czego nie znamy

kris1986
0
Wysłane: 5 maja 2018 20:54:41
Chciałbym Kogucik aby tak było, ale skąd wiemy jakie są odzyski? Spółka nic nie mówi, możemy tylko spekulować, chciałbym aby to były tylko chwilowe problemy z płynnością, ale gdyby tak było, to myślę ze zarząd poprosił by swoich wierzycieli o chwilę miesiąc-dwa aby sytuacja się poprawiła. A ta sytuacja mnie trochę przerosła. I jeszcze jedno pytanie do naszych liderów, czy w najbliższym czasie, tj. przed wydaniem decyzji sądu co do postępowania układowego planujecie jakieś spotkanie z członkiem Zarządu?

Obligatariusz kontakt
0
Wysłane: 5 maja 2018 21:17:44
Draftujemy pismo w/s tez na takie spotkanie. Konieczne jest jak najszybsze otwarcie postępowania układowego a do tego czasu brak działań Spółki pogarszających pozycję wierzycieli bez zabezpieczeń. Reszta i tak będzie w dokumentach złożonych w Sądzie

kris1986
0
Wysłane: 5 maja 2018 21:43:59
Ja jeszcze dziś wysłałem maila na adres viiigospodarczy@wroclaw-fabryczna.sr.gov.pl z załączonym wnioskiem oraz potwierdzeniami nabycia obligacji. To tak na wszelki wypadek, gdyby poczta przed wtorkiem nie zdążyła dostarczyć moich dokumentów. A wiadomo lepiej, żeby zapoznali się z naszymi wnioskami wcześniej.

Zenon Kliszczak
0
Wpisów: 3
Wysłane: 5 maja 2018 23:51:18
Moi Drodzy,

Proszę o rzetelną odpowiedź w kwestii całej inicjatywy powołania kuratora w naszym imieniu? Skąd w ogóle ten pomysł i czy ma on poparcie merytoryczne?
Specjalnie analizowałem ten temat i mimo że nie jestem prawnikiem to ustawy czytać potrafię. W świetle prawa to sędzia/sąd powołuje kuratora z urzędu. W ustawie nie ma w ogóle trybu powołania kuratora na wniosek!!! Jakim więc cudem sędzia ma takie wnioski uwzględnić nawet jakby miało być ich tysiące?
Po drugie - cała sytuacja, wniosek złożony 02.05. wydaje się być złożony dość sprytnie - informacja podana publicznie po g 18, potem mamy 3 maja, dzień wolny, generalnie długa majówka, gdzie ciężko o aktywność nawet w takich sprawach ludzi. Zauważcie proszę, że nawet jeśli wyślemy te wnioski(sam cały czas się zastanawiam czy to zrobić) to wysyłając w najlepszym wypadku w poniedziałek, trafią one do sądu we wtorek. Nawet jadąc osobiście i oddając to w poniedziałek korespondencja taka trafia do tzw. BIURA PODAWCZEGO sądu, gdzie korespondencja jest rozdzielana w ciągu kilku najbliższych dni. Sąd, sędzia nie jest związany żadnym terminem, w związku z czym data stempla też nie jest ważna, w związku z czym nawet jak w najlepszym wypadku wnioski trafią w środę na biurko sędziego to i tak na środę musi być decyzja w kwestii wniosku. Sędzie nie będzie czekał aż spłyną wszystkie wnioski..

Pytam więc - czy to działanie ktoś na pewno przemyślał?

po 1. Tryb powołania kuratora na wniosek(nie ma takiego trybu w ustawie, jest tylko powołanie z urzędu)

po 2. Dostarczenie na czas wniosków o powołanie takiego kuratora - brak realnych szans na dostarczenie na czas.

Pytam Was, bo mam wątpliwości. Będę wdzięczny za merytoryczną odpowiedź.

drax
0
Wysłane: 6 maja 2018 00:18:28
W mojej ocenie ten ruch był na 100% uzgadniany z Panem T. Zatem odnośnie pkt 1 zdaje się, takie działanie ma uzasadnienie. Było o tym w mailu do wszystkich - jest to dobra wola sędziego, ale jak dostanie wystarczająco dużo pism, to większe szanse, że wybierze tego Pana. Oczywiście sędzia może wybrać zupełnie inną osobę - miałem kilka razy styczność z postępowaniami restrukturyzacyjnymi i jest jak w każdym sądzie - trochę ruletka. Ale im więcej pól się obstawi, to większa szansa na wygraną.

Pkt 2 - biura podawcze w instytucjach państwowych nie przetrzymują kilku dni dokumentów, max następnego dnia trafia to na biurko odpowiedniej osoby. Zatem to co dojdzie do sądu we wtorek, to powinno być na biurku sędziego przed podjęciem decyzji. Nawet jak 50% pism dojdzie z opóźnieniem do sędziego, gdy będzie już pozamiatane, to przy wystarczająco dużej liczbie wysłanych dokumentów, pozostałe 50% może być wystarczające.

Jeżeli przekonuje Cię ta idea i Pan T. to ślij - nic nie tracisz a możesz tylko zyskać

Maupa_w_niebieskim
28
Wpisów: 927
Wysłane: 6 maja 2018 00:22:54
To, że wniosek o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego złożono 2 maja wcale nie oznacza, że z automatu sąd wyda postanowienie o otwarciu przyspieszonego postępowania układowego w ustawowym terminie 7 dni czyli 9 maja. Po pierwsze - trzeba sprawdzić dokumenty, a sąd tak samo ma wolne 3 maja oraz w sobotę i niedzielę, a zapewne nie jest to jedyny wniosek tego rodzaju. Po drugie - nie ma żadnej pewności, że dokumenty są kompletne i sąd nie wezwie do ich uzupełnienia, toteż chyba nie należy się obawiać, że jak pismo w sprawie kuratora trafi do sądu 9 maja to będzie już 'po herbacie' . Ustawowy termin to jedno a praktyka to drugie - patrz na przykład Próchnik SA: wniosek do sądu o sanację (jedno z rodzajów orestrukturyzacji) złożyli w marcu a do tej pory nie ma postanowienia sądu o otwarciu postępowania. Co do samego zapisu w ustawie o ustanowieniu kuratora obligatariuszy - owszem, nie ma zapisu że sąd ustanawia go na wniosek, ale nie ma też zapisu zabraniającego wierzycielom wyrażenie swojej opinii w kwestii kogo by najchętniej widzieli w tej roli.

Zenon Kliszczak
0
Wpisów: 3
Wysłane: 6 maja 2018 00:44:38
Ma to sens i generalnie warto powiedzieć w takiej sytuacji, że ,,lepiej coś robić niż nie robić nic..'' więc można wysyłać.

Co do biura podawczego to jednak nie byłbym takim optymistą, ponieważ z doświadczenia niestety wiem, że trwa to dłużej niż jeden dzień. Wypada mieć nadzieję, że w tym wypadku będą robić wyjątki.

Jak dla mnie ze strony zarządy GB wszystko zostało zrobione sprytnie. Uważam wręcz, że data 02.05. co do wniosku nie była przypadkowa, bo termin 7 dni dla sądu jest wiążący i raczej złożyli wszystko kompletnie, aby jak najszybciej zamknąć drogę wierzycielom do wejścia na majątek. Kluczowym jest jaki przedstawili plan, układ we wniosku i czy sąd się do niego przychyli.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15